BBC: Υπάρχει μακεδονική μειονότητα στην Ελλάδα

Συζητήσεις για τα εθνικά θέματα της Ελλάδας, τα στρατιωτικά ζητήματα και τις ένοπλες δυνάμεις.
brb και tyt
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6812
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

Re: BBC: Υπάρχει μακεδονική μειονότητα στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 03 Μαρ 2019, 00:20

wooded glade έγραψε:
01 Μαρ 2019, 19:12
Κόκκορας έγραψε:
01 Μαρ 2019, 19:06
οτι υπαρχουν ελληνες που ασχολουνται και μαλιστα μισουν και απο πανω τους βουλγαρους;!


τι εννοεις δεν υπαρχουν σλαβοφωνοι ελληνες;οκ ειναι μια χουφτα,αλλα ασφαλως υπαρχουν
Το παράξενο θα ήταν να μην υπάρχουν μεταξύ δύο χωρών που συνορεύουν.
Κανονικά θα υπήρχαν και περισσότεροι αν δεν είχαν στήσει την Οχράνα και το ΣΝΟΦ, θα ήταν πραγματική μειονότητα.
Αλλά είναι μία εχθρική πληθυσμιακή ομάδα.
Πάλι λαλακία έγραψες. Πήγαινε μίλα με κανέναν παλιό. Δύσκολα ανοίγονται αλλά αν είσαι τυχερός, θα ακούσεις μάθεις κάποια πράγματα. Επίσης πήγαινε σε κανένα πανηγύρι και μάθε τους χορούς και τα τραγούδια.
Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:27

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: BBC: Υπάρχει μακεδονική μειονότητα στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 03 Μαρ 2019, 00:48

brb και tyt έγραψε:
03 Μαρ 2019, 00:20
wooded glade έγραψε:
01 Μαρ 2019, 19:12
Κόκκορας έγραψε:
01 Μαρ 2019, 19:06
οτι υπαρχουν ελληνες που ασχολουνται και μαλιστα μισουν και απο πανω τους βουλγαρους;!


τι εννοεις δεν υπαρχουν σλαβοφωνοι ελληνες;οκ ειναι μια χουφτα,αλλα ασφαλως υπαρχουν
Το παράξενο θα ήταν να μην υπάρχουν μεταξύ δύο χωρών που συνορεύουν.
Κανονικά θα υπήρχαν και περισσότεροι αν δεν είχαν στήσει την Οχράνα και το ΣΝΟΦ, θα ήταν πραγματική μειονότητα.
Αλλά είναι μία εχθρική πληθυσμιακή ομάδα.
Πάλι λαλακία έγραψες. Πήγαινε μίλα με κανέναν παλιό. Δύσκολα ανοίγονται αλλά αν είσαι τυχερός, θα ακούσεις μάθεις κάποια πράγματα. Επίσης πήγαινε σε κανένα πανηγύρι και μάθε τους χορούς και τα τραγούδια.
Εσύ έγραψες λαλακία.
Οι σκοπιανοί που δεν υποστηρίζουν "monkeydonia" δεν είναι βέβαια, οι υπόλοιποι είναι.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

brb και tyt
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6812
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

Re: BBC: Υπάρχει μακεδονική μειονότητα στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 03 Μαρ 2019, 00:50

wooded glade έγραψε:
03 Μαρ 2019, 00:48
brb και tyt έγραψε:
03 Μαρ 2019, 00:20
wooded glade έγραψε:
01 Μαρ 2019, 19:12


Το παράξενο θα ήταν να μην υπάρχουν μεταξύ δύο χωρών που συνορεύουν.
Κανονικά θα υπήρχαν και περισσότεροι αν δεν είχαν στήσει την Οχράνα και το ΣΝΟΦ, θα ήταν πραγματική μειονότητα.
Αλλά είναι μία εχθρική πληθυσμιακή ομάδα.
Πάλι λαλακία έγραψες. Πήγαινε μίλα με κανέναν παλιό. Δύσκολα ανοίγονται αλλά αν είσαι τυχερός, θα ακούσεις μάθεις κάποια πράγματα. Επίσης πήγαινε σε κανένα πανηγύρι και μάθε τους χορούς και τα τραγούδια.
Εσύ έγραψες λαλακία.
Οι σκοπιανοί που δεν υποστηρίζουν "monkeydonia" δεν είναι βέβαια, οι υπόλοιποι είναι.
Για Έλληνες δεν έγραψες;
Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:27

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: BBC: Υπάρχει μακεδονική μειονότητα στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 03 Μαρ 2019, 00:54

brb και tyt έγραψε:
03 Μαρ 2019, 00:50
wooded glade έγραψε:
03 Μαρ 2019, 00:48
brb και tyt έγραψε:
03 Μαρ 2019, 00:20


Πάλι λαλακία έγραψες. Πήγαινε μίλα με κανέναν παλιό. Δύσκολα ανοίγονται αλλά αν είσαι τυχερός, θα ακούσεις μάθεις κάποια πράγματα. Επίσης πήγαινε σε κανένα πανηγύρι και μάθε τους χορούς και τα τραγούδια.
Εσύ έγραψες λαλακία.
Οι σκοπιανοί που δεν υποστηρίζουν "monkeydonia" δεν είναι βέβαια, οι υπόλοιποι είναι.
Για Έλληνες δεν έγραψες;
Έλληνες μπορεί να εννοεί αυτό ;
Το παράξενο θα ήταν να μην υπάρχουν μεταξύ δύο χωρών που συνορεύουν.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

brb και tyt
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6812
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

Re: BBC: Υπάρχει μακεδονική μειονότητα στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 03 Μαρ 2019, 01:00

wooded glade έγραψε:
03 Μαρ 2019, 00:54
Έλληνες μπορεί να εννοεί αυτό ;
Το παράξενο θα ήταν να μην υπάρχουν μεταξύ δύο χωρών που συνορεύουν.
Τέλος πάντων, άστο βραδιάτικα.
Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:27

brb και tyt
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6812
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

Re: BBC: Υπάρχει μακεδονική μειονότητα στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 03 Μαρ 2019, 01:01

Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:27

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: BBC: Υπάρχει μακεδονική μειονότητα στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 03 Μαρ 2019, 01:05

brb και tyt έγραψε:
03 Μαρ 2019, 01:00
wooded glade έγραψε:
03 Μαρ 2019, 00:54
Έλληνες μπορεί να εννοεί αυτό ;
Το παράξενο θα ήταν να μην υπάρχουν μεταξύ δύο χωρών που συνορεύουν.
Τέλος πάντων, άστο βραδιάτικα.
Πάντως σχετικά με monkeydonians εντός των Ελληνικών συνόρων, οι Συριζαίοι monkeydonian υπερτερούν των σκοπιανών κατά 100 προς 1.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Northerner
Δημοσιεύσεις: 231
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:59

Re: BBC: Υπάρχει μακεδονική μειονότητα στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Northerner » 04 Μαρ 2019, 14:57

Κόκκορας έγραψε:
01 Μαρ 2019, 19:06
οτι υπαρχουν ελληνες που ασχολουνται και μαλιστα μισουν και απο πανω τους βουλγαρους;!


τι εννοεις δεν υπαρχουν σλαβοφωνοι ελληνες;οκ ειναι μια χουφτα,αλλα ασφαλως υπαρχουν
Βέβαια δεν υπάρχουν σλαβόφωνοι έλληνες. Αυτοί είναι απλώς οι γκρεκομάνοι προδότες και τίποτα άλλο. Πρόσφατα σημειώσαμε 146 χρόνια από τον μαρτυρικό θάνατο του Αποστόλου, όμως πολλοί ξεχνούν τα λόγια του. "Στους προδότες - θάνατος, θάνατος και πάλι θάνατος!"/ ¡A los traidores: muerte, muerte y siempre muerte! Εγώ πάντως είμαι πιστός στο δόγμα του. Διότι να πούμε ότι υπάρχουν σλαβόφωνοι έλληνες είναι σαν να πούμε ότι υπάρχουν σλαβόφωνοι μακεντόνες.

Επίσης ''Φρουρά'', Σνοφ, μοφ κτλ. υπήρχαν διότι οι βούλγαροι εκείνοι απλά μισούσαν τους έλληνες και δεν ήταν να ζουν μαζί τους. Θέλω να το σημειώσω διότι οι μπολσεβίκοι εδώ θα πουν ότι αυτοί ήταν βρωμοκομμουνιστές, κάτι που δεν ήταν σωστό.
Τώρα όμως όλοι είμαστε φίλοι και αγαπιόμαστε - οι βόρειοι μακεντόνες, οι νότιοι μακεντόνες και οι βόρειο-δυτικοί μακεντόνες.

Επίσης το άρθρο τώρα είναι σωστό - οι νότιοι μακεντόνες ιστορικά λένε ότι οι βόρειο-δυτικοί μακεντόνες είναι μόνο μια γλωσσική ομάδα, αναφέροντας τους σλαβόφωνους νότιους μακεντόνες ή δίγλωσσους νότιους μακεντόνες. Την ξέρουμε αυτήν την προπαγάνδα άποψη πολύ καλά στη Βόρειο-δυτική Μακεντόνια. Περνάνε τα χρόνια τίποτα δεν αλλάζει. Εκτός που είμαστε φίλοι και αγαπιόμαστε τώρα βέβαια.

Μπόνο -
SpoilerShow
Λοιπόν, όπως όλοι ξέρουμε χτες σημειώσαμε 141 χρόνια ελευθερία από τους άλλους φίλους μας τούρκους. (Στον πίνακα - αγαπημένοι φίλοι μας έρχονται για να τα πούμε και να πιούμε ένα φραπεδάκι).
Εικόνα
Γι αυτό πήγα στο στρατιωτικό μουσείο επειδή εδώ και χρόνια δεν έχει πάει. Να δω πάλι τα Panzer και τα όπλα των αδελφών μας βορείων Αρίων. Εδώ το PzKpfw IV, Ausf.J 1944.

Εικόνα

Δυστυχώς πήγα μόνος μου. "Δεν είμαι στη Σόφια'', "Θα πάω στο Μπάνσκο για σκι", "Το παιδί μου είναι άρρωστο", "Βαριέμαι...'' Τεμπέληδες! Γι αυτο δεν είχε κανέναν που μου κάνει μια φωτογραφία μπροστά στο Panzer πως φωνάζω στα βόρεια αριακά: "Ζήτω η νίκη, Ηγέτη μου!" με σηκωμένο δεξιό χέρι στο δωρικό χαιρετισμό. Κάποια άλλη φορά. Btw έχω 20 φωτογραφίες μόνο του Pz IV (the workhorse of the glorious Wehrmacht) , αν οι ομοϊδεάτες μου εδώ θέλουν θα τις βάλω.
Lost are only those who abandon themselves!
Oberst Hans-Ulrich Rudel

-71
Δημοσιεύσεις: 1251
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2018, 21:53

Re: BBC: Υπάρχει μακεδονική μειονότητα στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από -71 » 04 Μαρ 2019, 15:00

Northerner έγραψε:
04 Μαρ 2019, 14:57
Κόκκορας έγραψε:
01 Μαρ 2019, 19:06
οτι υπαρχουν ελληνες που ασχολουνται και μαλιστα μισουν και απο πανω τους βουλγαρους;!


τι εννοεις δεν υπαρχουν σλαβοφωνοι ελληνες;οκ ειναι μια χουφτα,αλλα ασφαλως υπαρχουν
Βέβαια δεν υπάρχουν σλαβόφωνοι έλληνες. Αυτοί είναι απλώς οι γκρεκομάνοι προδότες και τίποτα άλλο. Πρόσφατα σημειώσαμε 146 χρόνια από τον μαρτυρικό θάνατο του Αποστόλου, όμως πολλοί ξεχνούν τα λόγια του. "Στους προδότες - θάνατος, θάνατος και πάλι θάνατος!"/ ¡A los traidores: muerte, muerte y siempre muerte! Εγώ πάντως είμαι πιστός στο δόγμα του. Διότι να πούμε ότι υπάρχουν σλαβόφωνοι έλληνες είναι σαν να πούμε ότι υπάρχουν σλαβόφωνοι μακεντόνες.

Επίσης ''Φρουρά'', Σνοφ, μοφ κτλ. υπήρχαν διότι οι βούλγαροι εκείνοι απλά μισούσαν τους έλληνες και δεν ήταν να ζουν μαζί τους. Θέλω να το σημειώσω διότι οι μπολσεβίκοι εδώ θα πουν ότι αυτοί ήταν βρωμοκομμουνιστές, κάτι που δεν ήταν σωστό.
Τώρα όμως όλοι είμαστε φίλοι και αγαπιόμαστε - οι βόρειοι μακεντόνες, οι νότιοι μακεντόνες και οι βόρειο-δυτικοί μακεντόνες.

Επίσης το άρθρο τώρα είναι σωστό - οι νότιοι μακεντόνες ιστορικά λένε ότι οι βόρειο-δυτικοί μακεντόνες είναι μόνο μια γλωσσική ομάδα, αναφέροντας τους σλαβόφωνους νότιους μακεντόνες ή δίγλωσσους νότιους μακεντόνες. Την ξέρουμε αυτήν την προπαγάνδα άποψη πολύ καλά στη Βόρειο-δυτική Μακεντόνια. Περνάνε τα χρόνια τίποτα δεν αλλάζει. Εκτός που είμαστε φίλοι και αγαπιόμαστε τώρα βέβαια.

Μπόνο -
SpoilerShow
Λοιπόν, όπως όλοι ξέρουμε χτες σημειώσαμε 141 χρόνια ελευθερία από τους άλλους φίλους μας τούρκους. (Στον πίνακα - αγαπημένοι φίλοι μας έρχονται για να τα πούμε και να πιούμε ένα φραπεδάκι).
Εικόνα
Γι αυτό πήγα στο στρατιωτικό μουσείο επειδή εδώ και χρόνια δεν έχει πάει. Να δω πάλι τα Panzer και τα όπλα των αδελφών μας βορείων Αρίων. Εδώ το PzKpfw IV, Ausf.J 1944.

Εικόνα

Δυστυχώς πήγα μόνος μου. "Δεν είμαι στη Σόφια'', "Θα πάω στο Μπάνσκο για σκι", "Το παιδί μου είναι άρρωστο", "Βαριέμαι...'' Τεμπέληδες! Γι αυτο δεν είχε κανέναν που μου κάνει μια φωτογραφία μπροστά στο Panzer πως φωνάζω στα βόρεια αριακά: "Ζήτω η νίκη, Ηγέτη μου!" με σηκωμένο δεξιό χέρι στο δωρικό χαιρετισμό. Κάποια άλλη φορά. Btw έχω 20 φωτογραφίες μόνο του Pz IV (the workhorse of the glorious Wehrmacht) , αν οι ομοϊδεάτες μου εδώ θέλουν θα τις βάλω.
Και γιατί να είναι προδότες οι σλάβοι που θέλησαν να ζήσουν ανάμεσα σε Έλληνες και να γίνουν ένα με αυτούς;Και έλληνες που γίναν βούλγαροι υπάρχουν,πρέπει να τους λέμε προδότες;Εσύ είσαι ο δικηγόρος ο βούλγαρος που έγραφε και πιο παλιά;Καλά δε θυμάμαι;

Άβαταρ μέλους
Northerner
Δημοσιεύσεις: 231
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:59

Re: BBC: Υπάρχει μακεδονική μειονότητα στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Northerner » 06 Μαρ 2019, 22:05

Όχι, δεν ήταν προδότες Ήταν ήρωες. Μα γιατί δεν τα σκέφτεστε αυτά τα πράγματα πριν να γράψετε. Άιντε, ο καθυστερημένος δεν καταλαβαίνει την έννοια και συνέπειες των πράξεων του, δεν έχει το mental capacity να το κάνει, μα οι άλλοι;

Επίσης - ελληνες δεν μπορούν να γίνουν βούλγαροι ποτέ!
Lost are only those who abandon themselves!
Oberst Hans-Ulrich Rudel

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37780
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: BBC συγχαίρει Σύριζα για Πρέσπες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 05 Μάιος 2019, 02:23

foscilis έγραψε:
24 Φεβ 2019, 12:06
ο συνδυασμός ξεφτίλας και αλητείας των ελληνόφωνων αποδεικνύεται από το ότι για να μην πουν τη γλώσσα "μακεδονικά" τη λένε "ντόπια". Παραδεχόμενοι ότι οι ελληνόφωνοι είναι οι έποικοι της υπόθεσης.
ντόπικα τα λέμε και υπάρχει λόγος γι αυτό, κι αυτοί έτσι τα λένε ή/και ματσεντόντσκι ή κάπως έτσι, δες τι ωραία γράφει: maκedonski.
η Βεργίνα είναι λίγο πιο κάτω αλλά αυτά είναι λεπτομέργιες, σημασία έχει τι θα πεις εσύ.
Στα μπολντ σου δίνω ένα χιντ γιατί ολόκληρη η παράγραφος σου δεν ισχ, είναι μια μαλακία θέλω να πω.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8343
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: BBC: Υπάρχει μακεδονική μειονότητα στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 06 Μάιος 2019, 09:56

Το κυριότερο λάθος μας ως χώρα είναι ότι δεν αναγνωρίσαμε την σλαβική μειονοτητα εγκαίρως. Θα έπρεπε να την είχαμε αναγνωρίσει ως σλαβική και όχι ως μακεδονική. Το θέμα μας είναι ο όρος Μακεδονία, όχι η ύπαρξη κάποιων άλλων εθνοτήτων εντός των εθνικών μας συνόρων.

Άβαταρ μέλους
Βινόσαυρος
Δημοσιεύσεις: 6335
Εγγραφή: 26 Απρ 2018, 05:38

Re: BBC: Υπάρχει μακεδονική μειονότητα στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βινόσαυρος » 06 Μάιος 2019, 10:02

axilmar έγραψε:
06 Μάιος 2019, 09:56
Το κυριότερο λάθος μας ως χώρα είναι ότι δεν αναγνωρίσαμε την σλαβική μειονοτητα εγκαίρως. Θα έπρεπε να την είχαμε αναγνωρίσει ως σλαβική και όχι ως μακεδονική. Το θέμα μας είναι ο όρος Μακεδονία, όχι η ύπαρξη κάποιων άλλων εθνοτήτων εντός των εθνικών μας συνόρων.
δεν ευσταθεί, τι θα πει σλαβική;
και η ουκρανική σλαβική είναι.
Αλληλεγγύη στην κα. Σταυράκη-Πατούλη.
Αλληλεγγύη στην αδελφότητα Κυρίλλου και Μεθοδίου.
Αλληλεγγύη στον κ. Καιρίδη.
Αλληλεγγύη στην κα. Συγγενιώτου.

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14098
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: BBC: Υπάρχει μακεδονική μειονότητα στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 06 Μάιος 2019, 11:25

axilmar έγραψε:
06 Μάιος 2019, 09:56
Το κυριότερο λάθος μας ως χώρα είναι ότι δεν αναγνωρίσαμε την σλαβική μειονοτητα εγκαίρως. Θα έπρεπε να την είχαμε αναγνωρίσει ως σλαβική και όχι ως μακεδονική. Το θέμα μας είναι ο όρος Μακεδονία, όχι η ύπαρξη κάποιων άλλων εθνοτήτων εντός των εθνικών μας συνόρων.
Τα γράφαμε από το 2011 στο παλιό μαζί με τον Βησαρίωνα, αλλά δεν ... εισακουσθήκαμε. Αν στην απογραφή του 2011 υπήρχε ερώτημα γιά το αν ανήκει κάποιος σε μειονότητα Μουσουλμανική (θα προτιμούσα να διαχωρίζεται σε Τούρκους και Πομάκους) Αθιγγανική ή Σλαβομακεδονική, ποιά θα ήταν η θέση των Σλαβόφωνων; Δεν θα έλεγαν ότι ανήκουν στην μειονότητα επειδή δεν είχε το "σωστό" όνομα; Θα έγραφαν "άλλη"; Θα διαμαρτύρονταν στον ΟΗΕ; Φυσικά, θα είχαμε φροντίσει μονομερώς να ζητήσουμε από πριν παρατηρητές του ΟΗΕ. Κανείς δεν θα μπορούσε να εμποδίσει την Ελλάδα να ονομάσει όπως θέλει μιά μειονότητα Ελλήνων πολιτών, την στιγμή μάλιστα που δεν θα τής το επέβαλε κανείς.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: BBC: Υπάρχει μακεδονική μειονότητα στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 06 Μάιος 2019, 11:28

Το BBC έχει βαρέσει μπιέλες.
Προχτές οι Εγγλέζοι ψήφισαν εναντίον του μπρέξιτ και το BBC λέει ... ψήφισαν υπέρ !
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εθνικά Θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών