Εεε, και τί να κάνουμε, πόλεμο?

Συζητήσεις για τα εθνικά θέματα της Ελλάδας, τα στρατιωτικά ζητήματα και τις ένοπλες δυνάμεις.
Άβαταρ μέλους
MiGiSukhoI
Δημοσιεύσεις: 1694
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 22:19
Τοποθεσία: Chaos CiTy

Re: Εεε, και τί να κάνουμε, πόλεμο?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MiGiSukhoI » 27 Φεβ 2019, 14:30

Και εγώ για κάθε αθώα ψυχή. Αλλά... Δεν θα σκοτωθώ γι' αυτούς...

Θα σκοτωθώ μόνο για να ανατραπεί το Καπιταλιστικό σύστημα και να πάψει κάθε κοινωνική ανισότητα...
ΑΡΧΙΣΕ Η ΚΑΘΑΡΣΗ...

Cloud87
Δημοσιεύσεις: 3607
Εγγραφή: 26 Μάιος 2018, 11:58
Phorum.gr user: Cloud87

Re: Εεε, και τί να κάνουμε, πόλεμο?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cloud87 » 27 Φεβ 2019, 14:32

MiGiSukhoI έγραψε:
27 Φεβ 2019, 14:30
Και εγώ για κάθε αθώα ψυχή. Αλλά... Δεν θα σκοτωθώ γι' αυτούς...

Θα σκοτωθώ μόνο για να ανατραπεί το Καπιταλιστικό σύστημα και να πάψει κάθε κοινωνική ανισότητα...
Οκ συμφωνώ με την πρώτη πρόταση. Αλλά ας μην συζητήσουμε την δεύτερη γιατί θα βγούμε εκτός θέματος φίλε μου.
Ένα το Χελιδόνι κι η Ανοιξη ακριβή
Warn your gods about our wrath. None may stand against space marines.

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: Εεε, και τί να κάνουμε, πόλεμο?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 27 Φεβ 2019, 14:35

το πρωτο που εκανε ο αναστασιδης ηταν να μειωσει τα εξοδα για την εθνικη φρουρα

για τη θητεια και τελος παντων ότι κανουν οι νεοφιλελεφτεροι εθνομηδεν
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: Εεε, και τί να κάνουμε, πόλεμο?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 27 Φεβ 2019, 14:37

μας πηρανε χαμπερι πως η ελληνικη πολιτικη ταξη είναι αχρηστη ανικανη κτλ

και βαρανε ουλοι τωρα
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27150
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Εεε, και τί να κάνουμε, πόλεμο?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 27 Φεβ 2019, 14:37

Cloud87 έγραψε:
27 Φεβ 2019, 10:38
foscilis έγραψε:
27 Φεβ 2019, 10:12
Kauldron έγραψε:
26 Φεβ 2019, 23:54
Ο τοπικός διοικητής πήρε τηλέφωνο τον Τούρκο ομόλογό του, και απείλησε οτι θα κρατήσει την ανάσα του μέχρι να φύγουν.
Εγώ απορώ ειλικρινά, για ποιό λόγο δεν άνοιξαν πύρ οι στρατιώτες που φυλάνε εκεί πέρα.
Νομίζω δεν έχεις καθόλου εικόνα της κατάστασης.

Τα Στροβίλια, αν και οι ελάχιστοι κάτοικοί τους είναι Κύπριοι υπήκοοι, δεν επικοινωνούν απευθείας με το ελεύθερο τμήμα: ο μισός οικισμός είναι βρετανικό έδαφος (βάση Δεκέλειας) και ο άλλος μισός ανήκει στη νεκρή ζώνη και δεν κατοικείται. Οι μόνοι στρατιώτες που υπάρχουν απέναντι από την τουρκική μεριά της ζώνης είναι οι Βρετανοί. Όλα αυτά για προελάσεις και δημιουργία εγκλωβισμένων είναι μαλακίες. Το μόνο που έγινε είναι ότι ένα οδόφραγμα μπήκε σε έναν αγροτικό δρόμο που οδηγεί σε κάτι χωράφια, πράγμα που ΔΥΝΗΤΙΚΑ αφορά όποιον θέλει να πάει να ποτίσει (κανείς δεν έχει εμποδιστεί ωστόσο).

Να και το statement από τον εκπρόσωπο της Αυτής Μεγαλειότητας που εξηγεί ότι το εμπόδιο το βάλανε αυτοί, σε δικό τους έδαφος:

ROFL. Περιμένω απάντηση Kauldron.
Καταλαβαίνει λοιπόν κανείς για τί ψεκαστικό πρόκειται, και τί ρόλο βαράνε οι ζαίοι κλακαδόροι του συγκεκριμένου χρυσαυγίτη
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Cloud87
Δημοσιεύσεις: 3607
Εγγραφή: 26 Μάιος 2018, 11:58
Phorum.gr user: Cloud87

Re: Εεε, και τί να κάνουμε, πόλεμο?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cloud87 » 27 Φεβ 2019, 14:40

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
27 Φεβ 2019, 14:37
Cloud87 έγραψε:
27 Φεβ 2019, 10:38
foscilis έγραψε:
27 Φεβ 2019, 10:12


Νομίζω δεν έχεις καθόλου εικόνα της κατάστασης.

Τα Στροβίλια, αν και οι ελάχιστοι κάτοικοί τους είναι Κύπριοι υπήκοοι, δεν επικοινωνούν απευθείας με το ελεύθερο τμήμα: ο μισός οικισμός είναι βρετανικό έδαφος (βάση Δεκέλειας) και ο άλλος μισός ανήκει στη νεκρή ζώνη και δεν κατοικείται. Οι μόνοι στρατιώτες που υπάρχουν απέναντι από την τουρκική μεριά της ζώνης είναι οι Βρετανοί. Όλα αυτά για προελάσεις και δημιουργία εγκλωβισμένων είναι μαλακίες. Το μόνο που έγινε είναι ότι ένα οδόφραγμα μπήκε σε έναν αγροτικό δρόμο που οδηγεί σε κάτι χωράφια, πράγμα που ΔΥΝΗΤΙΚΑ αφορά όποιον θέλει να πάει να ποτίσει (κανείς δεν έχει εμποδιστεί ωστόσο).

Να και το statement από τον εκπρόσωπο της Αυτής Μεγαλειότητας που εξηγεί ότι το εμπόδιο το βάλανε αυτοί, σε δικό τους έδαφος:

ROFL. Περιμένω απάντηση Kauldron.
Καταλαβαίνει λοιπόν κανείς για τί ψεκαστικό πρόκειται, και τί ρόλο βαράνε οι ζαίοι κλακαδόροι του συγκεκριμένου χρυσαυγίτη
Δε κατάλαβα. Τι κατάλαβες;
Ένα το Χελιδόνι κι η Ανοιξη ακριβή
Warn your gods about our wrath. None may stand against space marines.

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: Εεε, και τί να κάνουμε, πόλεμο?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 27 Φεβ 2019, 14:40

για αυτό οσοι υπονομευσαν τον στρατο,οσοι τον αφοπλισαν οι γνωστοι δηλ σιμιτισταν γκαπισταν αριστερα σταν

πρεπει να τιμωρηθουν να μπουν στην ακρη ολοι οσοι ως νεοταξιτες διέλυσαν την ελλαδα
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42862
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Εεε, και τί να κάνουμε, πόλεμο?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 27 Φεβ 2019, 14:51

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
27 Φεβ 2019, 14:37
Cloud87 έγραψε:
27 Φεβ 2019, 10:38
foscilis έγραψε:
27 Φεβ 2019, 10:12


Νομίζω δεν έχεις καθόλου εικόνα της κατάστασης.

Τα Στροβίλια, αν και οι ελάχιστοι κάτοικοί τους είναι Κύπριοι υπήκοοι, δεν επικοινωνούν απευθείας με το ελεύθερο τμήμα: ο μισός οικισμός είναι βρετανικό έδαφος (βάση Δεκέλειας) και ο άλλος μισός ανήκει στη νεκρή ζώνη και δεν κατοικείται. Οι μόνοι στρατιώτες που υπάρχουν απέναντι από την τουρκική μεριά της ζώνης είναι οι Βρετανοί. Όλα αυτά για προελάσεις και δημιουργία εγκλωβισμένων είναι μαλακίες. Το μόνο που έγινε είναι ότι ένα οδόφραγμα μπήκε σε έναν αγροτικό δρόμο που οδηγεί σε κάτι χωράφια, πράγμα που ΔΥΝΗΤΙΚΑ αφορά όποιον θέλει να πάει να ποτίσει (κανείς δεν έχει εμποδιστεί ωστόσο).

Να και το statement από τον εκπρόσωπο της Αυτής Μεγαλειότητας που εξηγεί ότι το εμπόδιο το βάλανε αυτοί, σε δικό τους έδαφος:

ROFL. Περιμένω απάντηση Kauldron.
Καταλαβαίνει λοιπόν κανείς για τί ψεκαστικό πρόκειται, και τί ρόλο βαράνε οι ζαίοι κλακαδόροι του συγκεκριμένου χρυσαυγίτη
Παρακαλώ να ανακαλέσεις, έχει γράψει και ο sys3x που δεν έχει σχέση με συριζαυγιτισμό
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Nero

Re: Εεε, και τί να κάνουμε, πόλεμο?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 27 Φεβ 2019, 14:51

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
27 Φεβ 2019, 14:37

Καταλαβαίνει λοιπόν κανείς για τί ψεκαστικό πρόκειται, και τί ρόλο βαράνε οι ζαίοι κλακαδόροι του συγκεκριμένου χρυσαυγίτη
Δεν ειναι χρυσαυγίτης ρε χελώνος. Μην του κάνεις τη χάρη να ξεχνάς. Σανελ είναι, χειροκροτητής του Πάνου του Καμμένου. Δεν άλλαξε μυαλά, μαντρί άλλαξε και προσπαθεί να κάνει rebranding,όπως όλοι τους

Pirate7G
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 27 Δεκ 2018, 19:21

Re: Εεε, και τί να κάνουμε, πόλεμο?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate7G » 27 Φεβ 2019, 15:19

Αυτοί που θέλουν πόλεμο γιατί δεν αφήνουν το πληκτρολόγιο και την ζωούλα τους στην Ελλάδα, να πάνε Κύπρο και να καταταγουν εθελοντικά στον στρατό της; Ή κάτι σχετικό τέλος παντων

Εμάς γιατί μας τα ζαλίζουν με την πολεμολαγνεία τους;
Δεν τσακιζω το φρύδι μου

Άβαταρ μέλους
Ju-87
Δημοσιεύσεις: 4624
Εγγραφή: 19 Μάιος 2018, 14:16

Re: Εεε, και τί να κάνουμε, πόλεμο?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ju-87 » 27 Φεβ 2019, 15:50

MiGiSukhoI έγραψε:
27 Φεβ 2019, 14:30
Και εγώ για κάθε αθώα ψυχή. Αλλά... Δεν θα σκοτωθώ γι' αυτούς...
μΘα σκοτωθώ μόνο για να ανατραπεί το Καπιταλιστικό σύστημα και να πάψει κάθε κοινωνική ανισότητα...
Το καλσον προσεχε!
Δημοκράτης έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:42
Από εκεί και πέρα είναι φανερό ότι ψήφισα μαλακα
AlienWay έγραψε:
05 Οκτ 2021, 22:00
Η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Επαναλαμβάνω, η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16972
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Εεε, και τί να κάνουμε, πόλεμο?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 27 Φεβ 2019, 17:39

NewModelArmy έγραψε:
26 Φεβ 2019, 23:36
Μου προκαλει τοσο ενδιαφερον η ειδηση οσο οι τελευταιες εξελιξεις στο Τατζικισταν
Ναι, όπως και σε όλους τους αριστερούς εθνοπροδότες.
Αν κατέβαιναν σε όλη την Κύπρο, θα έπαιρνες καταναλωτικό δάνειο υποθηκεύοντας το σπίτι σου μόνον και μόνον για να τα σπάσεις στα μπουζούκια.
Τώρα θα σας μάθουμε;


Cloud87 έγραψε:
27 Φεβ 2019, 14:22
Κοίτα όταν έχεις φιλικες σχέσεις με ένα άλλο κράτος (γιατί υπάρχει και αυτό) αν τους έχει βρεί κάποιο κακό στεναχωριέσαι λίγο λογικά. Εγώ ας πούμε νιώθω αισθήματα συμπάθειας για τους Κύπριους και τους Κούρδους και όσα περνάνε.
Τι φιλικές σχέσεις με τη Κύπρο, και τους έχεις ίσα και όμοια με τους Κούρδους; Γράφεις νηφάλιος ή να μην ασχοληθώ;
Το το δημοψήφισμα για την ένωση, το έχεις ακούσει;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Juno την 27 Φεβ 2019, 18:30, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16972
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Εεε, και τί να κάνουμε, πόλεμο?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 27 Φεβ 2019, 17:45

MiGiSukhoI έγραψε:
27 Φεβ 2019, 13:34
Όλοι εσείς οι Ελληναράδες του phorum να πάτε να πολεμήσετε για ένα ξένο κράτος. Οι Τούρκοι σας γαμάνε ασάλιωτα από το 1922. Μάλλον φταίει η Θρησκεία σας, καθώς ο Θεός μάλλον δεν είναι τόσο ισχυρός να σας βοηθήσει όπως ο Αλλάχ...

Μπεεεεε!
Μίλησε ο αρχιλούζερ! :smt005:

Γράμμος! :hebit:

https://www.pame.gr/politiki-istoria/18 ... s-tou.html :romance-hearteyes::romance-hearteyes::romance-hearteyes:


MiGiSukhoI έγραψε:
27 Φεβ 2019, 14:30
Και εγώ για κάθε αθώα ψυχή. Αλλά... Δεν θα σκοτωθώ γι' αυτούς...

Θα σκοτωθώ μόνο για να ανατραπεί το Καπιταλιστικό σύστημα και να πάψει κάθε κοινωνική ανισότητα...
Προτεινόμενα συνθήματα για να αναπτερωθεί το ηθικό του προλεταριάτου:
ΕΣΣΔ ζεις, εσύ μας οδηγείς!
Μπρέζνιεφ, γερά να πέσει η δεξιά! (Γιατί μετά το μενού έλεγε Γκορμπατσώφ :e040::a040: )
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48498
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Εεε, και τί να κάνουμε, πόλεμο?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 27 Φεβ 2019, 18:03

Φαίνεται πως αρκετοί έχουν λάβει πόνο στο συγκεκριμένο νήμα, δεν εξηγείται αλλιώς πώς έγιναν τόσες επιθέσεις, και κάποιοι στόκοι προτιμούν ν' ασχολούνται μαζί μου, παρά με το συμβάν.
Το μόνο που έγινε είναι ότι ένα οδόφραγμα μπήκε σε έναν αγροτικό δρόμο που οδηγεί σε κάτι χωράφια, πράγμα που ΔΥΝΗΤΙΚΑ αφορά όποιον θέλει να πάει να ποτίσει (κανείς δεν έχει εμποδιστεί ωστόσο).
Πώς ακριβώς "μπήκε" το οδόφραγμα? Έτσι μόνο του, σηκώθηκε και πήγε εκεί?
Βρε δεν καταλαβαίνετε ορισμένοι οτι όλο αυτό είναι "κόβω αντιδράσεις" από την πλευρά των Τούρκων?
Αν κάθε μήνα-δίμηνο, πχ, πηγαίνει και "μπαίνει" ένα οδόφραγμα (που ΘΑ ΜΠΑΙΝΕΙ), και "κόβει" 50-100 μέτρα, τί θα κάνετε? Αυτό περιμένω ν' ακούσω.
Δεν ειναι χρυσαυγίτης ρε χελώνος.
Από Αλμπάνια σίτυ είσαι και τα μιλάς έτσι τα ελληνικά? :smt005::smt005::smt005:

Εσύ πρέπει πάντως να τραβάς χοντρό ζόρι με την πάρτη μου, όλο μ' εμένα ασχολείσαι. Δε πειράζει, κάτσε, πήξε εκεί. :c020:
Μπρέζνιεφ, γερά να πέσει η δεξιά! (Γιατί μετά το μενού έλεγε Γκορμπατσώφ :e040::a040: )
Ένα πράγμα που μ' αρέσει με τον Μίγκι είναι οτι έχει φρέσκιες ιδέες.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27000
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Εεε, και τί να κάνουμε, πόλεμο?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 27 Φεβ 2019, 18:24

MiGiSukhoI έγραψε:
27 Φεβ 2019, 13:34
Όλοι εσείς οι Ελληναράδες του phorum να πάτε να πολεμήσετε για ένα ξένο κράτος. Οι Τούρκοι σας γαμάνε ασάλιωτα από το 1922. Μάλλον φταίει η Θρησκεία σας, καθώς ο Θεός μάλλον δεν είναι τόσο ισχυρός να σας βοηθήσει όπως ο Αλλάχ...

Μπεεεεε!
Και εσύ ο νεοκομμουνισταράς θα μείνεις πίσω να πάρεις την εξουσία;
Πριτς!
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εθνικά Θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών