Οι Γερμανοί θέλουν το σπίτι σου

Συζητήσεις για τα εθνικά θέματα της Ελλάδας, τα στρατιωτικά ζητήματα και τις ένοπλες δυνάμεις.
Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Οι Γερμανοί θέλουν το σπίτι σου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 13 Μαρ 2019, 16:50

πατησιωτης έγραψε:
13 Μαρ 2019, 16:25
Δεν την έβγαλα.Έγραψα ότι το 2014 είχαμε αύξηση του ΑΕΠ και μάλιστα τέλη 2014 η BlackRock έγραψε ότι είναι πλήρως εντάξει μετά τα stresstest ενώ οι εκθέσεις της ΕΕ και του ΔΝΤ πρόβλεπαν ανάπτυξη 3% για το 2015.Η επιδείνωση προήλθε αποκλειστικά για πολιτικούς λόγους από τον ΣΥΡΙΖΑ.
Όλες οι προβλέψεις του 2014 έπεσαν τραγικά έξω ενώ η επιδείνωση στην αγορά ήταν πρόδηλη ήδη από την άνοιξη του 2014. Το δε τραπεζικό σύστημα βάδιζε προς τα τάρταρα. Με τι τρόπο η τραπεζική κατάσταση ήταν καλύτερη το 2014 από ό,τι το 2012;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Οι Γερμανοί θέλουν το σπίτι σου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 13 Μαρ 2019, 16:52

ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
13 Μαρ 2019, 16:32
hellegennes έγραψε:
13 Μαρ 2019, 16:18
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
13 Μαρ 2019, 15:46
Τα νοικοκυρια συνηθιζεται να εχουν
1.Μεγαλα χρεη στις ανεπτυγμενες οικονομιες
2.Μικροτερα χρεη στις αναπτυσσομενες οικονομιες
3.Λιγα εως καθολου χρεη στις μπανανιες
Δεν συνηθίζεται τίποτα. Το ιδιωτικό χρέος είναι ένα διαρκώς αυξανόμενο πρόβλημα, που προέκυψε τις τελευταίες δεκαετίες και επιδεινώνεται. Δεν «συνηθίζεται». Το ότι είναι σοβαρό πρόβλημα και όχι κάποια συνήθεια που έχει να κάνει με την φυσιολογική δομή κάποιου συστήματος είναι κάτι που παραδέχονται όλοι, από το ΔΝΤ ως το πιο τελειωμένο αναρχοκαπιταλιστικό think tank.
Αρα ουταν καποιος συζηταει για κριση μνημονια και κοκκινα δανεια και προσπαθει να μπλεξει εκει μεσα το ιδιωτικο χρεος ως σημαντικο προβλημα που δημιουργει αμεσα προβληματα πρεπει να αντιμετωπιστει αμεσα ειναι φελος

Αν παλι ειναι καποιο θεμα που συζητουν οι εχθροι του καπιταλισμου διαχρονικα τοτε οκ ας συζητανε οτι θελουν
Τα ποστ σου μεταξύ τους έχουν μηδενική συνοχή. Στο ένα λες ότι συνηθίζεται κάτι που είναι ένα πρόσφατο φαινόμενο που οδεύει μόνιμα προς μία κατεύθυνση, δηλαδή καμμιά σχέση με την λέξη «συνηθίζεται» και στο επόμενο λες ασυναρτησίες για κρίση, μνημόνια και δάνεια. Αποφάσισε τι θες να πεις γιατί δεν βγάζεις καθόλου νόημα.

Και ναι, το ΔΝΤ και η Παγκόσμια Τράπεζα είναι διαχρονικοί εχθροί του καπιταλισμού. Είναι κάτι νέο που μαθαίνουμε σήμερα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

brb και tyt
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6812
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

Re: Οι Γερμανοί θέλουν το σπίτι σου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 13 Μαρ 2019, 16:52

hellegennes έγραψε:
13 Μαρ 2019, 16:50
πατησιωτης έγραψε:
13 Μαρ 2019, 16:25
Δεν την έβγαλα.Έγραψα ότι το 2014 είχαμε αύξηση του ΑΕΠ και μάλιστα τέλη 2014 η BlackRock έγραψε ότι είναι πλήρως εντάξει μετά τα stresstest ενώ οι εκθέσεις της ΕΕ και του ΔΝΤ πρόβλεπαν ανάπτυξη 3% για το 2015.Η επιδείνωση προήλθε αποκλειστικά για πολιτικούς λόγους από τον ΣΥΡΙΖΑ.
Όλες οι προβλέψεις του 2014 έπεσαν τραγικά έξω ενώ η επιδείνωση στην αγορά ήταν πρόδηλη ήδη από την άνοιξη του 2014. Το δε τραπεζικό σύστημα βάδιζε προς τα τάρταρα. Με τι τρόπο η τραπεζική κατάσταση ήταν καλύτερη το 2014 από ό,τι το 2012;
Ρε συ, με κίνδυνο να με πουν ΣΥΡΙΖΑίο, βγάζουν το κόστος της διαπραγμάτευσης με τις προβλέψεις του ΔΝΤ.

Οι προβλέψεις γίνονται γεγονότα.
Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:27

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34820
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Οι Γερμανοί θέλουν το σπίτι σου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 13 Μαρ 2019, 17:02

hellegennes έγραψε:
13 Μαρ 2019, 16:50
πατησιωτης έγραψε:
13 Μαρ 2019, 16:25
Δεν την έβγαλα.Έγραψα ότι το 2014 είχαμε αύξηση του ΑΕΠ και μάλιστα τέλη 2014 η BlackRock έγραψε ότι είναι πλήρως εντάξει μετά τα stresstest ενώ οι εκθέσεις της ΕΕ και του ΔΝΤ πρόβλεπαν ανάπτυξη 3% για το 2015.Η επιδείνωση προήλθε αποκλειστικά για πολιτικούς λόγους από τον ΣΥΡΙΖΑ.
Όλες οι προβλέψεις του 2014 έπεσαν τραγικά έξω ενώ η επιδείνωση στην αγορά ήταν πρόδηλη ήδη από την άνοιξη του 2014. Το δε τραπεζικό σύστημα βάδιζε προς τα τάρταρα. Με τι τρόπο η τραπεζική κατάσταση ήταν καλύτερη το 2014 από ό,τι το 2012;
Ξαναλέω ότι τα stresstest της BlackRock είχαν βρει τις τράπεζες εντάξει στα τέλη του 2014.Το 2012 χρειάζονταν ένεση 40 δις που πήραν το φθινόπωρο για να μην κλείσουν.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Οι Γερμανοί θέλουν το σπίτι σου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 13 Μαρ 2019, 17:12

πατησιωτης έγραψε:
13 Μαρ 2019, 17:02
hellegennes έγραψε:
13 Μαρ 2019, 16:50
πατησιωτης έγραψε:
13 Μαρ 2019, 16:25
Δεν την έβγαλα.Έγραψα ότι το 2014 είχαμε αύξηση του ΑΕΠ και μάλιστα τέλη 2014 η BlackRock έγραψε ότι είναι πλήρως εντάξει μετά τα stresstest ενώ οι εκθέσεις της ΕΕ και του ΔΝΤ πρόβλεπαν ανάπτυξη 3% για το 2015.Η επιδείνωση προήλθε αποκλειστικά για πολιτικούς λόγους από τον ΣΥΡΙΖΑ.
Όλες οι προβλέψεις του 2014 έπεσαν τραγικά έξω ενώ η επιδείνωση στην αγορά ήταν πρόδηλη ήδη από την άνοιξη του 2014. Το δε τραπεζικό σύστημα βάδιζε προς τα τάρταρα. Με τι τρόπο η τραπεζική κατάσταση ήταν καλύτερη το 2014 από ό,τι το 2012;
Ξαναλέω ότι τα stresstest της BlackRock είχαν βρει τις τράπεζες εντάξει στα τέλη του 2014.Το 2012 χρειάζονταν ένεση 40 δις που πήραν το φθινόπωρο για να μην κλείσουν.
Τα strees test είναι μια υποθετική παπαριά. Άλλωστε αν τα stress test είχαν έρεισμα στην πραγματικότητα δεν θα γινόταν αυτό που συνέβη, γιατί αυτό ακριβώς υποτίθεται ότι ελέγχουν τα stress test: κατά πόσο μια τράπεζα μπορεί να ανταπεξέρθει στο χειρότερο δυνατό σενάριο, σε ενδεχόμενη κρίση. Από την στιγμή που όταν ήρθε η κρίση* χρειάστηκε να επιβληθεί περιορισμός κεφαλαίων, αποδεικνύεται ότι οι τράπεζες δεν ήταν ικανές να ανταπεξέρθουν. Δηλαδή η πραγματικότητα διέψευσε τα stress test.


* και δεν ήταν κάτι απότομο αλλά κάτι που σταδιακά βάθαινε.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:44

Re: Οι Γερμανοί θέλουν το σπίτι σου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 13 Μαρ 2019, 17:24

Τα stress test ειναι παπαρια οκ
Χελις speaking
Αρίστος for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34820
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Οι Γερμανοί θέλουν το σπίτι σου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 13 Μαρ 2019, 17:28

hellegennes έγραψε:
13 Μαρ 2019, 17:12
Τα strees test είναι μια υποθετική παπαριά. Άλλωστε αν τα stress test είχαν έρεισμα στην πραγματικότητα δεν θα γινόταν αυτό που συνέβη, γιατί αυτό ακριβώς υποτίθεται ότι ελέγχουν τα stress test: κατά πόσο μια τράπεζα μπορεί να ανταπεξέρθει στο χειρότερο δυνατό σενάριο, σε ενδεχόμενη κρίση. Από την στιγμή που όταν ήρθε η κρίση* χρειάστηκε να επιβληθεί περιορισμός κεφαλαίων, αποδεικνύεται ότι οι τράπεζες δεν ήταν ικανές να ανταπεξέρθουν. Δηλαδή η πραγματικότητα διέψευσε τα stress test.
Δεν είχε προβλεφθεί σενάριο όπου συνειδητά η κυβέρνηση επί ένα εξάμηνο καλλιεργεί την εντύπωση ότι οι καταθέσεις μπορεί να μετατραπούν από ευρώ σε δραχμές και να εξανεμισθούν λόγω χρεωκοπίας.Αυτή ήταν η επίσημη γραμμή Βαρουφάκη.Εάν δεν μας δώσουν αυτό που θέλουμε θα χρεωκοπήσουμε.Οι τράπεζες έχασαν το 1/3 των καταθέσεών τους από τον φόβο αυτό καθώς όλοι απέσυραν ότι μπορούσαν.Τα stress test όντως δεν προβλέπουν κυβερνήσεις που υπονομεύουν τις τράπεζές τους.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Οι Γερμανοί θέλουν το σπίτι σου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 13 Μαρ 2019, 17:52

Τα stress test δεν προβλέπουν το μέλλον αλλά την απόδοση τραπεζών υπό μεταβλητές οικονομικές συνθήκες. Το τι προκαλεί τις συνθήκες δεν είναι αντικείμενο των stress test και δεν έχει σημασία.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27027
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Οι Γερμανοί θέλουν το σπίτι σου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 13 Μαρ 2019, 18:41

Nostalgia έγραψε:
13 Μαρ 2019, 11:05
Juno έγραψε:
12 Μαρ 2019, 22:46
dna replication έγραψε:
12 Μαρ 2019, 22:40
αυτές ήταν οι μέρες...
που γυρνούσα σπίτι και έβρισκα στο γραμματοκιβώτιο "το καταναλωτικό σας δάνειο (που δε ζήτησα) έχει εγκριθεί, περάστε από το κατάστημα να υπογράψετε και να εισπράξετε
Εμένα με είχε πάρει μια τηλέφωνο για να μου ανοίξει πιστωτική και όταν της είπα πως έχω ήδη, μου είπε, γιατί να μην έχετε και δεύτερη;
Και στην συνέχεια της στιχομυθίας, εκεί που της έλεγα πως ήδη η πρώτη είναι αχρησιμοποίητη, μου μίλησε σαν να ήμουν καμία πεινασμένη, και είπε αχ άδικα έχασα τον χρόνο μου μαζί σας, σας λυπάμαι και μου το έκλεισε.
Εύχομαι από τα βάθη της ψυχής μου να είναι μία από αυτούς που χάνουν το σπίτι τους. Που θα μου πει ότι με λυπάται η χαμένη.
Ευθυνες λοιπον δεν εχουν οι Τραπεζιτες; Οι υπαλληλοι δρουσαν απο μονοι τους; Μονο ο πολιτης που επαιρνε το δανειο εχει ευθυνες; Οι τραπεζες δεν εχουν ευθυνες; Η δικη μου κακοδιαχειριση σημαινει οτι θα κλεισω την δουλεια μου και το σπιτι μου, η κακοδιαχείριση των τραπεζων σημαινει οτι θα πληρωσουμε παλι εμεις την μαλακια τους. Κατα τα λοιπα μιλαμε για ελευθερη αγορα αλλα παντα το θυμα ειμαστε εμεις.
Την εποχή των παχιών αγελάδων τα golden boys κάθε τράπεζας έκαναν χοντρές κονόμες. Και όχι μόνο αυτοί, αλλά και κάθε διευθυντής υποκ/τος στη άνω Κωλοπετινίτσα, που έσπρωχνε προϊόντα, είχε το κάτι τις του. Τώρα όλοι αυτοί σφυρίζουν αδιάφορα.
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!


Spiros252
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 11581
Εγγραφή: 13 Μαρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: Spiros252
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Οι Γερμανοί θέλουν το σπίτι σου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spiros252 » 14 Μαρ 2019, 10:55

hellegennes έγραψε:
13 Μαρ 2019, 17:52
Τα stress test δεν προβλέπουν το μέλλον αλλά την απόδοση τραπεζών υπό μεταβλητές οικονομικές συνθήκες. Το τι προκαλεί τις συνθήκες δεν είναι αντικείμενο των stress test και δεν έχει σημασία.
Ορθόν. Δεν μπορεί να παίζει το σύστημα με πολιτικές προϋποθέσεις. Η μπορούν ή δεν μπορούν.
«Η παρουσία μας επιλέγει από ένα τεράστιο σύνολο μόνο σύμπαντα συμβατά με την ύπαρξή μας.
Αν και είμαστε μικροί και ασήμαντοι σε κοσμικό επίπεδο, αυτό μας κάνει κατά κάποιο τρόπο, κύριους της δημιουργίας»
.
Stephen Hawking

Spiros252
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 11581
Εγγραφή: 13 Μαρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: Spiros252
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Οι Γερμανοί θέλουν το σπίτι σου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spiros252 » 14 Μαρ 2019, 10:59

Nandros έγραψε:
13 Μαρ 2019, 18:41
Την εποχή των παχιών αγελάδων τα golden boys κάθε τράπεζας έκαναν χοντρές κονόμες. Και όχι μόνο αυτοί, αλλά και κάθε διευθυντής υποκ/τος στη άνω Κωλοπετινίτσα, που έσπρωχνε προϊόντα, είχε το κάτι τις του. Τώρα όλοι αυτοί σφυρίζουν αδιάφορα.
.
Ακριβώς. Όλα αυτά τα υπερκέρδη από τα 18αρια % των πιστωτικών καρτών που πήγαν; Όταν λέμε έχασαν, τα έχασαν κι αυτά;
Ο δανειολήπτης εκτός από το σπίτι με δάνειο κινδυνεύει να χάσει και όποια άλλη περιουσία έχει. Ο τραπεζίτης μπορεί να έχει και 35 βίλες εκτός παιχνιδιού.
«Η παρουσία μας επιλέγει από ένα τεράστιο σύνολο μόνο σύμπαντα συμβατά με την ύπαρξή μας.
Αν και είμαστε μικροί και ασήμαντοι σε κοσμικό επίπεδο, αυτό μας κάνει κατά κάποιο τρόπο, κύριους της δημιουργίας»
.
Stephen Hawking

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25244
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Οι Γερμανοί θέλουν το σπίτι σου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 14 Μαρ 2019, 11:03

Spiros252 έγραψε:
14 Μαρ 2019, 10:59
Nandros έγραψε:
13 Μαρ 2019, 18:41
Την εποχή των παχιών αγελάδων τα golden boys κάθε τράπεζας έκαναν χοντρές κονόμες. Και όχι μόνο αυτοί, αλλά και κάθε διευθυντής υποκ/τος στη άνω Κωλοπετινίτσα, που έσπρωχνε προϊόντα, είχε το κάτι τις του. Τώρα όλοι αυτοί σφυρίζουν αδιάφορα.
.
Ακριβώς. Όλα αυτά τα υπερκέρδη από τα 18αρια % των πιστωτικών καρτών που πήγαν; Όταν λέμε έχασαν, τα έχασαν κι αυτά;
Ο δανειολήπτης εκτός από το σπίτι με δάνειο κινδυνεύει να χάσει και όποια άλλη περιουσία έχει. Ο τραπεζίτης μπορεί να έχει και 35 βίλες εκτός παιχνιδιού.
Το ότι οι μετοχές των τραπεζών εξαυλωθηκαν δηλαδή δεν πιάνει;

Spiros252
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 11581
Εγγραφή: 13 Μαρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: Spiros252
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Οι Γερμανοί θέλουν το σπίτι σου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spiros252 » 14 Μαρ 2019, 11:12

Πιάνει κι αυτό αλλά η προσωπική τους περιουσία , προσωπική τους περιουσία. Αν ο δανειολήπτης έχει λάβει δάνειο 200.000 με εκκαθαριστικό τότε 10-12.000 (ενώ δεν έπρεπε δηλαδή) μπορεί να χάσει το σπίτι το οποίο θα εκπλειστηριαστεί για 50.000 και θα χάσει και το πατρικό που κληρονόμησε και το αυτοκίνητο και καταθέσεις και ό,τι άλλο έχει μέχρι τελευταίας ρανίδος της περιουσίας του.
«Η παρουσία μας επιλέγει από ένα τεράστιο σύνολο μόνο σύμπαντα συμβατά με την ύπαρξή μας.
Αν και είμαστε μικροί και ασήμαντοι σε κοσμικό επίπεδο, αυτό μας κάνει κατά κάποιο τρόπο, κύριους της δημιουργίας»
.
Stephen Hawking

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25244
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Οι Γερμανοί θέλουν το σπίτι σου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 14 Μαρ 2019, 13:01

Spiros252 έγραψε:
14 Μαρ 2019, 11:12
Πιάνει κι αυτό αλλά η προσωπική τους περιουσία , προσωπική τους περιουσία. Αν ο δανειολήπτης έχει λάβει δάνειο 200.000 με εκκαθαριστικό τότε 10-12.000 (ενώ δεν έπρεπε δηλαδή) μπορεί να χάσει το σπίτι το οποίο θα εκπλειστηριαστεί για 50.000 και θα χάσει και το πατρικό που κληρονόμησε και το αυτοκίνητο και καταθέσεις και ό,τι άλλο έχει μέχρι τελευταίας ρανίδος της περιουσίας του.
Τί, οι μετοχές δεν είναι προσωπική περιουσία των μετόχων;
Επίσης εκείνα τα 200 χιλιάρικα ο δανειολήπτης δεν τα πήρε;
Αν έχει πατρικό γιατί δεν το πουλάει πριν εκπληστηριαστει τότε για να έχει χρήματα να πληρώνει τις δόσεις;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εθνικά Θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών