Πάρε όπλο, γίνε γιατρός, δάσκαλος, βρεφονηπιοκόμος και δεσμοφύλακας

Συζητήσεις για τα εθνικά θέματα της Ελλάδας, τα στρατιωτικά ζητήματα και τις ένοπλες δυνάμεις.
brb και tyt
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6812
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

Πάρε όπλο, γίνε γιατρός, δάσκαλος, βρεφονηπιοκόμος και δεσμοφύλακας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 29 Μαρ 2019, 15:54

Η αβγοείδηση: Ο Σαλβίνι επιτρέπει την αυτοδικία.

Με τις μειώσεις των δημοσίων δαπανών διαλύονται οι υπηρεσίες του κράτους. Υγεία, αστυνόμευση, βρεφονηπιακοί σταθμοί (οι οποίοι είναι σημαντικός παράγων για το δημογραφικό), Παιδεία κλπ.

Το κενό αυτό που δημιουργείται τεχνητά με την πολιτική της Γερμανίας, καλείται να το καλαύψει ο πολίτης στα πλαίσια της Προτεσταντικής ηθικής στην οικονομία και την κοινωνία.

Άντε να πάρουμε τα άρματα για να προστατεύσουμε το σπίτι και την οικογένεια μας γιατί με τις μειώσεις των δαπανών και τους βαρύτατους φόρους επιτυγχάνεται το πρωτογενές πλεόνασμα των 6.3 δισ μέχρι το 2022 και 4 δισ μέχρι το 2060 κι έτσι οι Γερμανοί δεν κάνουν ''κούρεμα' (μερική διαγραφή) του δημόσιου χρέους.

Θα πρέπει φυσικά να έχουμε και τον ανάλογο εξοπλισμό (από όπλα μέχρι αλεξίσφαιρα γιλέκα, κράνη, ρούχα και μπότες) και καταλαβαίνει ο καθένας τι αγορά ''ανοίγει'' για τα γερμανικά προϊόντα.

Να γίνουμε και γιατροί; Βρεοφονηπιοκόμοι; Δάσκαλοι και καθηγητές; Και γιατί πληρώνω έναν σκασμό φόρους μερικές φορές για εισοδήματα που δεν έχω αλλά με αντικειμενικά κριτήρια; Για να τα παίρνουν οι χώρες δήθεν δανειστές και να μην κάνει το ''κούρεμα'' του δημόσιου χρέους η Μέρκελ;

Η λεγόμενη κρίση που είναι τεχνητή έγινε και για να επιβάλουν οι Γερμανοί το δικό τους πολιτιστικό και πολιτισμικό μοντέλο στην οικονομία και την κοινωνία. Εννοείται και για να κάνουν big buisiness.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος brb και tyt την 29 Μαρ 2019, 16:25, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:27

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21409
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Πάρε όπλο, γίνε γιατρός, δάσκαλος, βρεφονηπιοκόμος και δεσμοφύλακας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 29 Μαρ 2019, 15:56

άλλο η αυτοάμυνα και άλλο η αυτοδικία
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

brb και tyt
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6812
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

Re: Πάρε όπλο, γίνε γιατρός, δάσκαλος, βρεφονηπιοκόμος και δεσμοφύλακας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 29 Μαρ 2019, 16:15

Ξέχασα και τις φυλακές. Κάντε και δικές σας φυλακές για όσους επιζήσουν.
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
29 Μαρ 2019, 15:56
άλλο η αυτοάμυνα και άλλο η αυτοδικία
Τα όρια τα θέτει ο εκάστοτε νομοθέτης. Σε κάποια πολιτεία των ΗΠΑ έχουν δικαίωμα να πυροβολούν ακόμα κι αυτούς που μπαίνουν στην αυλή του σπιτιού. Σε άλλες δεν επιτρέπεται.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος brb και tyt την 29 Μαρ 2019, 16:36, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:27

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48496
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Πάρε όπλο, γίνε γιατρός, δάσκαλος, βρεφονηπιοκόμος και δεσμοφύλακας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 29 Μαρ 2019, 16:31

Θα πρέπει φυσικά να έχουμε και τον ανάλογο εξοπλισμό (από όπλα μέχρι αλεξίσφαιρα γιλέκα, κράνη, ρούχα και μπότες) και καταλαβαίνει ο καθένας τι αγορά ''ανοίγει'' για τα γερμανικά προϊόντα.
Ρε ΜΠΑΓΛΑΜΑ πέτυ, που τα είδες τα γερμανικά προϊόντα? Το οτι η Ιταλία είναι κατασκευαστής μερικών απ' τα καλύτερα όπλα, δεν το γνώριζες?
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Al Bundy

Re: Πάρε όπλο, γίνε γιατρός, δάσκαλος, βρεφονηπιοκόμος και δεσμοφύλακας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Al Bundy » 29 Μαρ 2019, 16:35

Kauldron έγραψε:
29 Μαρ 2019, 16:31
Θα πρέπει φυσικά να έχουμε και τον ανάλογο εξοπλισμό (από όπλα μέχρι αλεξίσφαιρα γιλέκα, κράνη, ρούχα και μπότες) και καταλαβαίνει ο καθένας τι αγορά ''ανοίγει'' για τα γερμανικά προϊόντα.
Ρε ΜΠΑΓΛΑΜΑ πέτυ, που τα είδες τα γερμανικά προϊόντα? Το οτι η Ιταλία είναι κατασκευαστής μερικών απ' τα καλύτερα όπλα, δεν το γνώριζες?
Κι εγώ Benelli έχω. :003:

brb και tyt
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6812
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

Re: Πάρε όπλο, γίνε γιατρός, δάσκαλος, βρεφονηπιοκόμος και δεσμοφύλακας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 29 Μαρ 2019, 17:19

Επίσης πρέπει να μάθουμε να κλείνουμε τις λακκούβες στους δρόμους.

Να γίνουμε και πυροσβέστες δασικών εκτάσεων. (βλέπε Μάτι)
Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:27

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 13941
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Πάρε όπλο, γίνε γιατρός, δάσκαλος, βρεφονηπιοκόμος και δεσμοφύλακας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 29 Μαρ 2019, 17:23

έχει εκλεγεί και οι Ιταλοί έχουν απομακρυνθεί από τις ιδέες της αριστεράς. Μπορείς να γραφείς όσο θες, η κατάσταση εκεί δεν αλλάζει.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

brb και tyt
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6812
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

Re: Πάρε όπλο, γίνε γιατρός, δάσκαλος, βρεφονηπιοκόμος και δεσμοφύλακας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 29 Μαρ 2019, 17:26

southern έγραψε:
29 Μαρ 2019, 17:23
έχει εκλεγεί και οι Ιταλοί έχουν απομακρυνθεί από τις ιδέες της αριστεράς. Μπορείς να γραφείς όσο θες, η κατάσταση εκεί δεν αλλάζει.
Αναρχοκαπιταλιστή, αποκαλείς ιδέες της αριστεράς να υπάρχει κράτος και να λειτουργούν οι υπηρεσίες του;
Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:27

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 13941
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Πάρε όπλο, γίνε γιατρός, δάσκαλος, βρεφονηπιοκόμος και δεσμοφύλακας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 29 Μαρ 2019, 17:30

brb και tyt έγραψε:
29 Μαρ 2019, 17:26
southern έγραψε:
29 Μαρ 2019, 17:23
έχει εκλεγεί και οι Ιταλοί έχουν απομακρυνθεί από τις ιδέες της αριστεράς. Μπορείς να γραφείς όσο θες, η κατάσταση εκεί δεν αλλάζει.
Αναρχοκαπιταλιστή, αποκαλείς ιδέες της αριστεράς να υπάρχει κράτος και να λειτουργούν οι υπηρεσίες του;
εγώ αναρχικός;; αντιαριστερός ναι. βρες μου ένα άρθρο από έγκυρο σαιτ που να αποδεικνύει τη διάλυση του ιταλικού κρατικού μηχανισμού.
λινκ δεν βλέπω στο κείμενο σου.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

brb και tyt
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6812
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

Re: Πάρε όπλο, γίνε γιατρός, δάσκαλος, βρεφονηπιοκόμος και δεσμοφύλακας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 29 Μαρ 2019, 17:37

southern έγραψε:
29 Μαρ 2019, 17:30
brb και tyt έγραψε:
29 Μαρ 2019, 17:26
southern έγραψε:
29 Μαρ 2019, 17:23
έχει εκλεγεί και οι Ιταλοί έχουν απομακρυνθεί από τις ιδέες της αριστεράς. Μπορείς να γραφείς όσο θες, η κατάσταση εκεί δεν αλλάζει.
Αναρχοκαπιταλιστή, αποκαλείς ιδέες της αριστεράς να υπάρχει κράτος και να λειτουργούν οι υπηρεσίες του;
εγώ αναρχικός;; αντιαριστερός ναι. βρες μου ένα άρθρο από έγκυρο σαιτ που να αποδεικνύει τη διάλυση του ιταλικού κρατικού μηχανισμού.
λινκ δεν βλέπω στο κείμενο σου.
Αναρχοκαπιταλιστής. Ψάξε στο ίντερνετ.
Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:27

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 13941
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Πάρε όπλο, γίνε γιατρός, δάσκαλος, βρεφονηπιοκόμος και δεσμοφύλακας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 29 Μαρ 2019, 17:39

brb και tyt έγραψε:
29 Μαρ 2019, 17:37
southern έγραψε:
29 Μαρ 2019, 17:30
brb και tyt έγραψε:
29 Μαρ 2019, 17:26


Αναρχοκαπιταλιστή, αποκαλείς ιδέες της αριστεράς να υπάρχει κράτος και να λειτουργούν οι υπηρεσίες του;
εγώ αναρχικός;; αντιαριστερός ναι. βρες μου ένα άρθρο από έγκυρο σαιτ που να αποδεικνύει τη διάλυση του ιταλικού κρατικού μηχανισμού.
λινκ δεν βλέπω στο κείμενο σου.
Αναρχοκαπιταλιστής. Ψάξε στο ίντερνετ.
ψάξε εσύ για λογαριασμό μου. δεν έχω βρει κάτι σε έγκυρα σαιτ. καλό είναι να γράφουμε πράγματα που ισχύουν :smt018
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25896
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Πάρε όπλο, γίνε γιατρός, δάσκαλος, βρεφονηπιοκόμος και δεσμοφύλακας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 29 Μαρ 2019, 17:43

Ξυπόλητος Πρίγκιψ έγραψε:
29 Μαρ 2019, 16:35
Kauldron έγραψε:
29 Μαρ 2019, 16:31
Θα πρέπει φυσικά να έχουμε και τον ανάλογο εξοπλισμό (από όπλα μέχρι αλεξίσφαιρα γιλέκα, κράνη, ρούχα και μπότες) και καταλαβαίνει ο καθένας τι αγορά ''ανοίγει'' για τα γερμανικά προϊόντα.
Ρε ΜΠΑΓΛΑΜΑ πέτυ, που τα είδες τα γερμανικά προϊόντα? Το οτι η Ιταλία είναι κατασκευαστής μερικών απ' τα καλύτερα όπλα, δεν το γνώριζες?
Κι εγώ Benelli έχω. :003:
# metoo :003: - πολυ καλη για ...γενικη χρηση .
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

brb και tyt
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6812
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

Re: Πάρε όπλο, γίνε γιατρός, δάσκαλος, βρεφονηπιοκόμος και δεσμοφύλακας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 29 Μαρ 2019, 17:44

Να προσθέσω, να γίνουμε διασώστες του ΕΚΑΒ με δικά μας οχήματα.
Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:27

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48496
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Πάρε όπλο, γίνε γιατρός, δάσκαλος, βρεφονηπιοκόμος και δεσμοφύλακας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 29 Μαρ 2019, 18:07

Ξυπόλητος Πρίγκιψ έγραψε:
29 Μαρ 2019, 16:35
Kauldron έγραψε:
29 Μαρ 2019, 16:31
Θα πρέπει φυσικά να έχουμε και τον ανάλογο εξοπλισμό (από όπλα μέχρι αλεξίσφαιρα γιλέκα, κράνη, ρούχα και μπότες) και καταλαβαίνει ο καθένας τι αγορά ''ανοίγει'' για τα γερμανικά προϊόντα.
Ρε ΜΠΑΓΛΑΜΑ πέτυ, που τα είδες τα γερμανικά προϊόντα? Το οτι η Ιταλία είναι κατασκευαστής μερικών απ' τα καλύτερα όπλα, δεν το γνώριζες?
Κι εγώ Benelli έχω. :003:
Ρε ο πέττυ όταν ακούει "όπλα" έχει στην κεφάλα του μόνο κάτι άρματα μάχης, και ως κατασκευαστή αρμάτων μάχης και ως εκτ τούτου όλων των όπλων, τη Γερμανία. Οπότε αν κάποιος πέι οτι θέλει να αγοράσει όπλο καταλαβαίνει με το μπαγλαμαδένιο κεφάλι του, οτι θέλει ν' αγοράσει κανένα Leopard ξέρω 'γω. Μιλάμε για αριστερή βλακεία, οχι αστεία τώρα.
Άντε τώρα να του εξηγήσεις για κυνηγιετικά όπλα και να καταλάβει. Και θ' αρχίσει να σου λέει οτι θα κλέβουν σφαίρες από το στρατό κι άλλα τέτοια, και θα πρέπει να του εξηγήσεις για τα πυρομαχικα των κυνηγιετικών, τα τσόκ (καλά, αυτά σιγά μην τα καταλάβει).
Να προσθέσω, γίνουμε διασώστες του ΕΚΑΒ με δικά μας οχήματα.
Κανένα πρόβλημα, έτσι γινόταν στην Ελλάδα επί Αντρέα, ούτως εί άλλως.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Al Bundy

Re: Πάρε όπλο, γίνε γιατρός, δάσκαλος, βρεφονηπιοκόμος και δεσμοφύλακας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Al Bundy » 29 Μαρ 2019, 19:20

brb και tyt έγραψε:
29 Μαρ 2019, 17:44
Να προσθέσω, να γίνουμε διασώστες του ΕΚΑΒ με δικά μας οχήματα.
Εθελοντής διασώστης διαμόρφωσε το μηχανάκι του σαν ένα μίνι ασθενοφόρο, προσθέτοντας απινιδωτή, φιάλη οξυγόνου, φάρο και τσάντα πρώτων βοηθειών.

Πηγή: https://www.voria.gr/article/diasostis- ... halkidikis

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εθνικά Θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών