THINGS THAT ARE RACIST

Κοινωνικά θέματα, τάσεις, προβληματισμοί, απ’ όλο τον κόσμο.
πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34802
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: THINGS THAT ARE RACIST

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 12 Ιούλ 2020, 20:14

Dwarven Blacksmith έγραψε:
12 Ιούλ 2020, 20:04
Ναι γαμήθηκε στην αυτοεξέταση
Είναι έμμεση απολογία.Για ποιόν το λέει αυτό;σε ποιόν απαντά;δε νομίζω ότι ζητάει έλεγχο ο Αλαφούζος. :lol:
Μόνος του εσωτερικεύει την παράνοια και θεωρεί ότι πρέπει να αρνηθεί ότι είναι ρατσιστής ενώ θα έπρεπε να πει χου ρε μαλάκες.

Imperium
Δημοσιεύσεις: 3453
Εγγραφή: 23 Απρ 2020, 12:47

Re: THINGS THAT ARE RACIST

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Imperium » 12 Ιούλ 2020, 20:17

Να περιμένετε να δείτε ΠΟΛΛΑ τέτοια.
Μέχρι που θα πήξει ο τόπος. Στον Αγγλικό τύπο ήδη γίνεται το έλα να δεις. Και να ήθελες να διαβάσεις την κάθε μαλακία, απλά δεν προφταίνεις.

Μονη λύση - μη δίνετε σημασία. Ο αγαπητός κος. Butler την έπιασε την φάση.
Ποτέ μην εμπιστεύεσαι επιστήμονα που φοβάται να πετάξει με αεροπλάνο.

Imperium
Δημοσιεύσεις: 3453
Εγγραφή: 23 Απρ 2020, 12:47

Re: THINGS THAT ARE RACIST

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Imperium » 12 Ιούλ 2020, 20:23

Επίσης, την άλλη που το σκεφτόμουνα μου ήρθε το εξης:
Προς το παρόν τα πάνε καλά γιτι την υπόθεση την χειρίζονται τα PR Department.
Κάτσε να περάσει στα χέρια του HR department, και μετά βλέπουμε ποιός θα λέει ακόμα: "Α, εγώ δεν δουλέυω, θα κάθομαι να σε κοιτάω να δουλεύεις εσύ, και μην πάς να μου επιβάλεις τα λευκά προνόμιά σου!"





Το έχω δει να συμβαίνει, αλλά η χώρα ήταν ειδική περίπτωση, δεν νομίζω οτι θα το ξαναδούμε αλλού.
Ποτέ μην εμπιστεύεσαι επιστήμονα που φοβάται να πετάξει με αεροπλάνο.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42917
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: THINGS THAT ARE RACIST

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 12 Ιούλ 2020, 20:28

πατησιωτης έγραψε:
12 Ιούλ 2020, 20:14
Dwarven Blacksmith έγραψε:
12 Ιούλ 2020, 20:04
Ναι γαμήθηκε στην αυτοεξέταση
Είναι έμμεση απολογία.Για ποιόν το λέει αυτό;σε ποιόν απαντά;δε νομίζω ότι ζητάει έλεγχο ο Αλαφούζος. :lol:
Μόνος του εσωτερικεύει την παράνοια και θεωρεί ότι πρέπει να αρνηθεί ότι είναι ρατσιστής ενώ θα έπρεπε να πει χου ρε μαλάκες.
Ναι σίγουρα. Το κάνει για να καταστήσει κοινωνικά αποδεκτό το να μπορεί οποιοσδήποτε να αυτοπροσδιορίζεται ως μη ρατσιστής ενώ οι πράξεις του δείχνουν άλλα.
Αλλά το πλοίο έχει σαλπάρει, πλέον κανείς δεν νοιάζεται αν μερικοί από τους καλύτερους φίλους του είναι μαύροι.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34802
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: THINGS THAT ARE RACIST

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 12 Ιούλ 2020, 20:37

Imperium έγραψε:
12 Ιούλ 2020, 20:23
Επίσης, την άλλη που το σκεφτόμουνα μου ήρθε το εξης:
Προς το παρόν τα πάνε καλά γιτι την υπόθεση την χειρίζονται τα PR Department.
Κάτσε να περάσει στα χέρια του HR department, και μετά βλέπουμε ποιός θα λέει ακόμα: "Α, εγώ δεν δουλέυω, θα κάθομαι να σε κοιτάω να δουλεύεις εσύ, και μην πάς να μου επιβάλεις τα λευκά προνόμιά σου!"





Το έχω δει να συμβαίνει, αλλά η χώρα ήταν ειδική περίπτωση, δεν νομίζω οτι θα το ξαναδούμε αλλού.

Αυτό δεν βλάπτει τόσο τις μεγάλες επιχειρήσεις.Αυτές μπορούν να προσλάβουν και κάποιους μαύρους που να τεμπελιάζουν για να πουλάνε αντιρατσισμό.Βλάπτει τις μικρομεσαίες επιχειρήσεις που έχουν ανάγκη όλοι οι υπάλληλοι να δουλεύουν.
Τόσο το καλύτερο όμως για τους μεγάλους.Αλλωστε έχουν και τη θεωρητική εξήγηση ότι οι νοικοκυραίοι είναι οι κυρ παντελήδες ενώ ο Σόρος και ο Μπέζος progressive.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40702
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: THINGS THAT ARE RACIST

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 13 Ιούλ 2020, 02:33

Όπως είπα και σε άλλο νήμα, άλλωστε, τι ευτυχία που θα νιώθουν οι ανήλικοι και απλήρωτοι σκλάβοι στην Αφρική που δουλεύουν για να περάσει το φράγμα των 200 δις δολαρίων η οικογένεια Mars, που θα μετονομάσουν το ρύζι από Uncle Ben σε Mister Ben, αφού πριν 250 χρόνια αυτό ήταν έκφανση ρατσισμού στην Αμερική.

Τώρα θα μου πεις, από κάπου πρέπει να ξεκινήσει κανείς. Κι αφού με μόλις 170 δις περιουσία τούς είναι αδύνατον να πληρώνουν τους σκλάβους για να μαζεύουν κακάο, ας αρκεστούμε προς το παρόν ότι το ρύζι δεν θα έχει πια ονομασία που πριν 250 χρόνια ήταν ένδειξη διακρίσεων.

Και για όποιον πει ότι υπερβάλλω:

In 2019, Mars announced that they couldn't guarantee that their chocolate products were free from child slave labour, as they could trace only 24% of their purchasing back to the farm level.

Οι καημένοι, δεν έχουν τους πόρους να ανακαλύψουν από πού προέρχεται το υπόλοιπο 76% του κακάου τους.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: THINGS THAT ARE RACIST

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 13 Ιούλ 2020, 06:40

πατησιωτης έγραψε:
12 Ιούλ 2020, 19:59
Μαυροβασίλης έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 23:14
John Brown Gun Club έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 22:51


νεροβραστο κειμενο, τιποτα δεν καταλαβε αυτος που το γραψε.
πολύ απογοητευτικό από μέρους της Κ
Η βλακεία του είναι ότι λέει ότι αισθάνεται την ανάγκη να εξετάσει τον εαυτό του με βάση την παράνοια των ιεροεξεταστών.Η καλύτερη απάντηση σε όσους νομίζουν ότι έχουν εξουσία να κρίνουν ποιός είναι ρατσιστής είναι αυτή από μια ρατσιστική ταινία.


:8) το κειμενακι ομως ισα που περναει διπλα απο τον ρατσισμο, για να το παει εκει που θελει, στο "αλλο ακρο", την πολιτικη ορθοτητα, και να καταληξει, αν και σαφως πιο κοσμια, στο ιδιο συμπερασμα με σενα.
Με τη διαφορα οτι για σενα ο ρατσισμος δεν ειναι προβλημα, δεν ειναι ντηλ μπρεηκερ. Ειναι κατι που σε αφηνει αδιαφορο, και για την ακριβεια σε ενοχλει περισσοτερο η αντιδραση σε αυτον παρα ο ιδιος.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34802
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: THINGS THAT ARE RACIST

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 13 Ιούλ 2020, 07:26

John Brown Gun Club έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 06:40
Με τη διαφορα οτι για σενα ο ρατσισμος δεν ειναι προβλημα, δεν ειναι ντηλ μπρεηκερ. Ειναι κατι που σε αφηνει αδιαφορο, και για την ακριβεια σε ενοχλει περισσοτερο η αντιδραση σε αυτον παρα ο ιδιος.
Για μένα ισχύουν αυτά που λέει αυτός.

πατησιωτης @ Περί του Black Lives Matter

Όχι τώρα.Εδώ και 35 χρόνια που έμαθα την ύπαρξή του.

Άβαταρ μέλους
Gordian Knot
Δημοσιεύσεις: 3977
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:00
Phorum.gr user: Gordian Knot

Re: THINGS THAT ARE RACIST

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gordian Knot » 22 Ιούλ 2020, 02:21

Dwarven Blacksmith έγραψε:
10 Ιούλ 2020, 23:47
Επίτιμο μέλος του Phorum.
ΤΩΡΑ!

Υ.Γ. Μπράβο Νάνε Blacksmith Whitesmith, βρίσκεσαι στον σωστό δρόμο.
© Αντιτουρκική μούργα, γνωστός και ως «Βλαχάραπας της θαλάσσης» - Ανάθεμά με κι αν καταλαβαίνω τι πάει να πεί αυτό...
Σας μερσώ μαντάμ, ορέν ντουβάρ :lol:

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: THINGS THAT ARE RACIST

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 22 Ιούλ 2020, 09:44


Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23160
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: THINGS THAT ARE RACIST

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 23 Ιούλ 2020, 00:39

Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: THINGS THAT ARE RACIST

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 23 Ιούλ 2020, 01:27

πατησιωτης έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 07:26
John Brown Gun Club έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 06:40
Με τη διαφορα οτι για σενα ο ρατσισμος δεν ειναι προβλημα, δεν ειναι ντηλ μπρεηκερ. Ειναι κατι που σε αφηνει αδιαφορο, και για την ακριβεια σε ενοχλει περισσοτερο η αντιδραση σε αυτον παρα ο ιδιος.
Για μένα ισχύουν αυτά που λέει αυτός.

πατησιωτης @ Περί του Black Lives Matter

Όχι τώρα.Εδώ και 35 χρόνια που έμαθα την ύπαρξή του.
Ενταξει, τα παντα μπορουν να κανουν οι μαυροι ανθρωποι, αυτος ομως διαλεξε να γινει λιμπερταριαν ρεπουμπλικανος της σχολης του σικαγο και ο μαυρος φιλος των απολογητων του ρατσισμου.
Εικόνα
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: THINGS THAT ARE RACIST

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 23 Ιούλ 2020, 01:33

Gordian Knot έγραψε:
22 Ιούλ 2020, 02:21
Επίτιμο μέλος του Phorum.
ΤΩΡΑ!

Υ.Γ. Μπράβο Νάνε Blacksmith Whitesmith, βρίσκεσαι στον σωστό δρόμο.
[/quote]

πορδιε χεσμε, κανενας δε γελασε
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: THINGS THAT ARE RACIST

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 23 Ιούλ 2020, 04:28

Εικόνα
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
Gordian Knot
Δημοσιεύσεις: 3977
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:00
Phorum.gr user: Gordian Knot

Re: THINGS THAT ARE RACIST

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gordian Knot » 23 Ιούλ 2020, 11:28

Τι «κανένας δεν γέλασε» ρε χλιμίτζουρα, ξεσάλωσαν οι πάντες στο Reddit και μάλιστα κάποιοι εξ αυτών δηλώνουν μαύροι (κατράμι όμως, ΠΙΣΣΑ, όταν πέφτει το σκοτάδι τους ξεχωρίζεις μόνο απ’ την οδοντοστοιχία) αποδεικνύοντας πόσο ΑΚΟΜΠΛΕΞΑΡΙΣΤΟΙ είναι.
Εν αντιθέσει με τον Νίκο Πιλάβιο του phorum που είναι ΤΕΡΜΑ συμπλεγματικός και ο ορισμός του «Βασιλικότερος του Βασιλέως».
“Holier-than-thou”, για να το αποδώσω σε γλώσσα που αντιλαμβάνεσαι καλύτερα. Easy rider της μασχαλοπίπιζας.
Όχι, πως το έχει πει ο άλλος καριόλης; Α, ναι, της ιδρωμένης μασχάλης της βαλκανικής χερσονήσου
(που την πλένετε σπανίως και αυτό με σαπούνι Rexona/Αναστόπουλος από τα ’80s - Υγράνθηκες στην ιδέα, παραδέξου το :giggle:)

Αν πάλι εννοείς το υστερόγραφο που αφορά τον νάνο, σου αφιερώνω το παρακάτω ΤΙΤΑΝΙΟ άσμα:

© Αντιτουρκική μούργα, γνωστός και ως «Βλαχάραπας της θαλάσσης» - Ανάθεμά με κι αν καταλαβαίνω τι πάει να πεί αυτό...
Σας μερσώ μαντάμ, ορέν ντουβάρ :lol:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διεθνή Κοινωνικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών