Γονιος θέλει να παντρευτει το (ενηλικο) παιδι του. Ζητάει να καταργηθει ο νομος περι αιμομιξιας.

Κοινωνικά θέματα, τάσεις, προβληματισμοί, απ’ όλο τον κόσμο.
Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23082
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Γονιος θέλει να παντρευτει το (ενηλικο) παιδι του. Ζητάει να καταργηθει ο νομος περι αιμομιξιας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 13 Απρ 2021, 23:12

Maspoli έγραψε:
13 Απρ 2021, 22:41
AlienWay έγραψε:
13 Απρ 2021, 22:32

Ούτε εγώ.
Θα σου άρεσε η μάνα σου να είχε πολλούς άντρες;
Η γυναίκα σου;
Στα @@ μου.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8162
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Γονιος θέλει να παντρευτει το (ενηλικο) παιδι του. Ζητάει να καταργηθει ο νομος περι αιμομιξιας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 13 Απρ 2021, 23:20

panos291 έγραψε:
13 Απρ 2021, 22:36
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
13 Απρ 2021, 21:58
George_V έγραψε:
13 Απρ 2021, 20:13
Δλδ ρε συ Αινειαν ευκαιριας δοθείσης θα πηδαγες την αδελφη σου π.χ.?

Με τη λογικη σου εφοσον ειστε ενηλικοι και συναινειτε δεν τρεχει καστανο.
Κατα πρωτον ΔΕΝ εχω αδερφη
Κατα δευτερον ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ δεν θα ειχα αιμομεικτικες σχεσεις , οπως δεν θα γινομουν ΠΟΤΕ ομοφιλοφυλος
Κατα τριτον ...αναγνωριζω το δικαιωμα στην ελευθερη ερωτικη επιλογη ενηλικων συναινουντων στο να γινουν και ομοφιλοφυλλοι και αιμομεικτες , εφοσον δεν βλαπτουν η ενοχλουν τους αλλους :wink
Ουτε οι νεκροφιλοι δεν βλάπτουν κανενα, αλλά δεν θα το νομιμοποιησουμε κιολας.

.



Εικόνα




.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
Δημοκρατικός
Δημοσιεύσεις: 9194
Εγγραφή: 20 Μάιος 2020, 20:49

Re: Γονιος θέλει να παντρευτει το (ενηλικο) παιδι του. Ζητάει να καταργηθει ο νομος περι αιμομιξιας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκρατικός » 13 Απρ 2021, 23:35

AlienWay έγραψε:
13 Απρ 2021, 23:12
Maspoli έγραψε:
13 Απρ 2021, 22:41
AlienWay έγραψε:
13 Απρ 2021, 22:32

Ούτε εγώ.
Θα σου άρεσε η μάνα σου να είχε πολλούς άντρες;
Η γυναίκα σου;
Στα @@ μου.
Μερακλής :smt023
Ο χρήστης που κονιορτοποίησε τον τραμπισμό, προασπίζει την υγειονομική ευμάρεια της Ελλάδος, αποκαθιστά την ιστορική αλήθεια και διώκει τις πολεοδομικές αυθαιρεσίες.

https://twitter.com/JoeBiden
https://twitter.com/KamalaHarris

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19139
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Γονιος θέλει να παντρευτει το (ενηλικο) παιδι του. Ζητάει να καταργηθει ο νομος περι αιμομιξιας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 13 Απρ 2021, 23:38

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
13 Απρ 2021, 19:28
Ενήλικοι συναινουντες είναι ελεύθεροι να κάμουν ότι θέλουν εφόσον δεν βλάπτουν τους άλλους και τον εαυτό τους

Οποιαδήποτε ηδονή ή ευχαρίστηση δεν κάνει κακό στους άλλους και στον εαυτό μας είναι επιτρεπτή

Άβαταρ μέλους
Jack Shephard
Δημοσιεύσεις: 1837
Εγγραφή: 24 Απρ 2018, 20:06
Phorum.gr user: Jack Shephard

Re: Γονιος θέλει να παντρευτει το (ενηλικο) παιδι του. Ζητάει να καταργηθει ο νομος περι αιμομιξιας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jack Shephard » 13 Απρ 2021, 23:38

George_V έγραψε:
13 Απρ 2021, 18:53
Ο κοσμος εχει ξεφυγει εντελώς.

Τα Σοδομα και τα Γομορρα. Φωτια θα πεσει να μας καψει.

Τι αλλο θα συμβει στον κοσμο...
Πολλά μπορούσες να πεις, γιατί αυτό; Έτσι θα μίλαγε η προγιαγιά μου.

Και είναι υπερβολικό. Επειδή βρέθηκε ένας με μια διαστροφή δε πάει να πει ότι ο πλανήτης θα πάρει την κάτω βόλτα από αυτό.

Αν αγνοήσουμε τη διαστροφή, υπάρχουν αμέτρητοι υποψήφιοι σύντροφοι στη ζωή ενός ανθρώπου ενώ τα παιδιά του είναι λίγα και έχει μαζί τους μια μοναδική σχέση. Γιατί να την καταστρέψει εισάγοντας το ερωτικό στοιχείο σε αυτή.

Παράλληλα καταδικάζει το παιδί του να είναι στιγματισμένο από το ξεκίνημα της ενήλικης ζωής του. Και εάν κάνουν και κανένα παιδί, θα είναι έπος η παρουσίαση του σε τυχόν επόμενη σχέση τους "να σου γνωρίσω το παιδί μου που έκανα με τον μπαμπά μου".

Και θα υπάρχουν ιδιαίτερες περιπλοκές σε περίπτωση διαζυγίου. "Δε θέλω να είμαστε πια μαζί. Ας παραμείνουμε γονέας και παιδί". Και στα κληρονομικά ποιο παιδί θα προηγείται;

Quiz: ποια ελληνικής καταγωγής δυναστεία εφάρμοζε την ενδογαμία μέχρι και τον τελευταίο (βοήθεια: την τελευταία) βασιλιά της δυναστείας τους;

the comet the course the tail

Re: Γονιος θέλει να παντρευτει το (ενηλικο) παιδι του. Ζητάει να καταργηθει ο νομος περι αιμομιξιας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 13 Απρ 2021, 23:38

George_V έγραψε:
13 Απρ 2021, 18:53
Απίστευτη υπόθεση: Γονιός θέλει να παντρευτεί το ενήλικο παιδί του και προσφεύγει στη δικαιοσύνη
ενήλικοι είναι. ας κάνουν ό,τι θέλουν. δεν μας πέφτει λόγος.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27066
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Γονιος θέλει να παντρευτει το (ενηλικο) παιδι του. Ζητάει να καταργηθει ο νομος περι αιμομιξιας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 13 Απρ 2021, 23:45

Jack Shephard έγραψε:
13 Απρ 2021, 23:38
George_V έγραψε:
13 Απρ 2021, 18:53
Ο κοσμος εχει ξεφυγει εντελώς.

Τα Σοδομα και τα Γομορρα. Φωτια θα πεσει να μας καψει.

Τι αλλο θα συμβει στον κοσμο...
Πολλά μπορούσες να πεις, γιατί αυτό; Έτσι θα μίλαγε η προγιαγιά μου.

Και είναι υπερβολικό. Επειδή βρέθηκε ένας με μια διαστροφή δε πάει να πει ότι ο πλανήτης θα πάρει την κάτω βόλτα από αυτό.

Αν αγνοήσουμε τη διαστροφή, υπάρχουν αμέτρητοι υποψήφιοι σύντροφοι στη ζωή ενός ανθρώπου ενώ τα παιδιά του είναι λίγα και έχει μαζί τους μια μοναδική σχέση. Γιατί να την καταστρέψει εισάγοντας το ερωτικό στοιχείο σε αυτή.

Παράλληλα καταδικάζει το παιδί του να είναι στιγματισμένο από το ξεκίνημα της ενήλικης ζωής του. Και εάν κάνουν και κανένα παιδί, θα είναι έπος η παρουσίαση του σε τυχόν επόμενη σχέση τους "να σου γνωρίσω το παιδί μου που έκανα με τον μπαμπά μου".

Και θα υπάρχουν ιδιαίτερες περιπλοκές σε περίπτωση διαζυγίου. "Δε θέλω να είμαστε πια μαζί. Ας παραμείνουμε γονέας και παιδί". Και στα κληρονομικά ποιο παιδί θα προηγείται;

Quiz: ποια ελληνικής καταγωγής δυναστεία εφάρμοζε την ενδογαμία μέχρι και τον τελευταίο (βοήθεια: την τελευταία) βασιλιά της δυναστείας τους;
Tο tantrum δεν ηταν για αυτο αλλα για το θράσος να ζητήσει κατάργηση των νομων αιμομιξιας.

Οσο για το κουιζ ηταν η 33η Δυναστεια της Αιγυπτου. Κατι που εκαναν και οι προηγουμενες 30 Δυναστειες (εξαιρουνται η 32η και 31η).
SpoilerShow
Πτολεμαιοι
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14541
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Γονιος θέλει να παντρευτει το (ενηλικο) παιδι του. Ζητάει να καταργηθει ο νομος περι αιμομιξιας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 14 Απρ 2021, 00:11

Με τόση αιμομιξία, ηταν σίγουρα γυναίκα η Κλεοπάτρα, ή μήπως της κρέμονταν κανένα παπάρι ίσαμε το γόνατο; Ο Καισαρας ο Ιούλιος τον τυλιγε τον γύρο, μήπως για αυτο ειχε ξετρελαθεί μαζι της/του;
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23082
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Γονιος θέλει να παντρευτει το (ενηλικο) παιδι του. Ζητάει να καταργηθει ο νομος περι αιμομιξιας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 14 Απρ 2021, 00:37

Δημοκρατικός έγραψε:
13 Απρ 2021, 23:35
AlienWay έγραψε:
13 Απρ 2021, 23:12
Maspoli έγραψε:
13 Απρ 2021, 22:41


Θα σου άρεσε η μάνα σου να είχε πολλούς άντρες;
Η γυναίκα σου;
Στα @@ μου.
Μερακλής :smt023
Αγαπώ τις γυναίκες, όσους άντρες κι αν έχουν.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Prepon
Δημοσιεύσεις: 4969
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 01:50

Re: Γονιος θέλει να παντρευτει το (ενηλικο) παιδι του. Ζητάει να καταργηθει ο νομος περι αιμομιξιας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prepon » 14 Απρ 2021, 00:38

Lugozzi έγραψε:
13 Απρ 2021, 22:54
ΓΑΛΗ έγραψε:
13 Απρ 2021, 22:42
Στα νομικά έγγραφα δεν αναφέρεται το φύλο, οι ηλικίες ή η φύση της σχέσης, αναφέρει το δημοσίευμα. Διευκρινίζεται ότι είναι ενήλικες και ότι είναι γονιός και βιολογικό παιδί, που δεν μπορούν να αποκτήσουν απογόνους μαζί.
Αυτό σημαίνει ότι το κατατρεγμένο ζεύγος είναι πατέρας/γιος ή μάνα/κόρη.
Τι πιο προοδευτικό!
:lol:

Πάντως μπορεί να είναι και μάνα - γιος, που η μάνα είναι 70χρονων ξέρω γω
Aριστοτελης έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο απ την ίση μεταχείριση των ανίσων
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Όλα ναι κύκλος.Είναι τόσο γκαντεμης π αγγίζει τη κωλοφαρδία.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27066
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Γονιος θέλει να παντρευτει το (ενηλικο) παιδι του. Ζητάει να καταργηθει ο νομος περι αιμομιξιας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 14 Απρ 2021, 00:42

Ζενίθεδρος έγραψε:
14 Απρ 2021, 00:11
Με τόση αιμομιξία, ηταν σίγουρα γυναίκα η Κλεοπάτρα, ή μήπως της κρέμονταν κανένα παπάρι ίσαμε το γόνατο; Ο Καισαρας ο Ιούλιος τον τυλιγε τον γύρο, μήπως για αυτο ειχε ξετρελαθεί μαζι της/του;
Ο Βασιλιας της Βιθυνιας Νικομηδης Δ' στη διαθηκη του άφησε το κράτος του στη Ρώμη.

Ομως ο εν λογω κυριος ηταν γνωστη ξεφωνημένη της εποχης και ο Καισαρας τοτε ηταν πρεσβης στη Βιθυνια. Αυτοι οι 2 εκαναν πολυ (κολλητη) παρέα και δεν άργησε ο καιρος που βγηκαν κουτσομπολια οτι ο Νικομήδης του τον φερμάρει του Καισαρα.

Ετσι οταν ο Καισαρας γυρισε στη Ρώμη και εκανε θριαμβο τα κουτσομπολια ηταν τοσο ισχυρα που ο λαος που τον επευφημουσε τον αποκαλεσε "Βασιλισσα του Νικομήδη" ανοιχτα την ωρα της επισημης πομπης.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11911
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Γονιος θέλει να παντρευτει το (ενηλικο) παιδι του. Ζητάει να καταργηθει ο νομος περι αιμομιξιας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 14 Απρ 2021, 01:50

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
13 Απρ 2021, 22:39
panos291 έγραψε:
13 Απρ 2021, 22:36
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
13 Απρ 2021, 21:58


Κατα πρωτον ΔΕΝ εχω αδερφη
Κατα δευτερον ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ δεν θα ειχα αιμομεικτικες σχεσεις , οπως δεν θα γινομουν ΠΟΤΕ ομοφιλοφυλος
Κατα τριτον ...αναγνωριζω το δικαιωμα στην ελευθερη ερωτικη επιλογη ενηλικων συναινουντων στο να γινουν και ομοφιλοφυλλοι και αιμομεικτες , εφοσον δεν βλαπτουν η ενοχλουν τους αλλους :wink
Ουτε οι νεκροφιλοι δεν βλάπτουν κανενα, αλλά δεν θα το νομιμοποιησουμε κιολας.
..ειναι το πτωμα ενος νεκρου ..ΣΥΝΑΙΝΩΝ ΕΝΗΛΙΚΑΣ ; :smt017
Αν το εχει ζητησει στην διαθηκη του :102:
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23082
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Γονιος θέλει να παντρευτει το (ενηλικο) παιδι του. Ζητάει να καταργηθει ο νομος περι αιμομιξιας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 14 Απρ 2021, 01:59

Πέρα από τους νόμους που περιορίζουν την ελευθερία, υπάρχουν και οι νόμοι της φύσης, που τους ακολουθούσαν μέχρι και οι πρώτοι homo sapiens.

Από κάποιο σημείο κι έπειτα διαπίστωσαν ότι γεννιόντουσαν τερατάκια από τις αιμομιξίες και είπαν να τις κόψουν.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11911
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Γονιος θέλει να παντρευτει το (ενηλικο) παιδι του. Ζητάει να καταργηθει ο νομος περι αιμομιξιας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 14 Απρ 2021, 02:02

Maspoli έγραψε:
13 Απρ 2021, 22:07
Prepon έγραψε:
13 Απρ 2021, 22:05
Maspoli έγραψε:
13 Απρ 2021, 22:03
Αυτό που έγραψε ο ΑΙΝΕΙΑΝ είναι η καραμέλα που ανακυκλωναν επί δεκαετίες διάφοροι και όντως αποδεικνύεται ότι τελικά καταντά δίνει άλλοθι σε κάθε σαπίλα. Δεν χρειάζεται να φτάσουμε στις ανωμαλίες. Πιθανότατα δεν είναι τόσο μακριά η ώρα που κάποιοι θα ζητούν να υπάρχει γάμος μεταξύ περισσότερων των δύο ατόμων στη βάση της συναινεσης ενηλικων. Η σαπίλα της ιμπεριαλιστικής εποχής δεν μπορεί παρά να προωθεί και τη σήψη κάθε τομέα της κοινωνικής ζωής.
Άστα τα ιμπεριαλιστικά και τα άλλα

Αριστερό αίτημα ήταν και είναι.
Δικιά σας η ευθύνη
Εχεις κάποια παραπομπή σε κάποιο κείμενο του ΚΚΕ; Του ΚΚΣΕ; Του Λένιν ή του Μαρξ;
Εχει δικιο ο Prepon, αριστερα αιτηματα κατα κυριο λογο ειναι αυτα. Αριστερα δεν ηταν μονο το κκσε, ο μαρξ και ο κλοουν με το γενακι.
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27066
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Γονιος θέλει να παντρευτει το (ενηλικο) παιδι του. Ζητάει να καταργηθει ο νομος περι αιμομιξιας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 14 Απρ 2021, 08:36

Sid Vicious έγραψε:
14 Απρ 2021, 01:50
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
13 Απρ 2021, 22:39
panos291 έγραψε:
13 Απρ 2021, 22:36

Ουτε οι νεκροφιλοι δεν βλάπτουν κανενα, αλλά δεν θα το νομιμοποιησουμε κιολας.
..ειναι το πτωμα ενος νεκρου ..ΣΥΝΑΙΝΩΝ ΕΝΗΛΙΚΑΣ ; :smt017
Αν το εχει ζητησει στην διαθηκη του :102:
Και τι θα γράφει στη διαθήκη του?

"όταν απόβιώσω γαμηστε με"?
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διεθνή Κοινωνικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών