Μεγάλη δημοσκοπική έρευνα για την πολυπολιτισμικότητα σε 17 ανεπτυγμένες χώρες-τι πιστεύουν οι Έλληνες

Κοινωνικά θέματα, τάσεις, προβληματισμοί, απ’ όλο τον κόσμο.
Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9686
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Μεγάλη δημοσκοπική έρευνα για την πολυπολιτισμικότητα σε 17 ανεπτυγμένες χώρες-τι πιστεύουν οι Έλληνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 25 Οκτ 2021, 06:31

Δεν αποδεχόμαστε την πολυπολιτισμικότητα αλλά πάμε μετανάστες στις χώρες που την αποδέχονται.
Εμ τι, μαλάκας είσαι;
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9686
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Μεγάλη δημοσκοπική έρευνα για την πολυπολιτισμικότητα σε 17 ανεπτυγμένες χώρες-τι πιστεύουν οι Έλληνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 25 Οκτ 2021, 06:53

Σοβαρά τώρα.
Αυτές οι χώρες που είναι ψηλά στην αποδοχή πολυπολιτισμικότητας, όταν λένε πολυπολιτισμικότητα εννοούνε αν σε πειράζει να έχει στη γειτονιά σου και κεμπάπ και σούσι και πάπαντομ, και να κάνουνε φεστιβάλ την Κινέζικη πρωτοχρονιά και ν'ακούγεται ζόρμπα δε γκρικ απ'τα μεγάφωνα. Και λένε όχι δε με πειράζει.
Φχαριστώ πολύ.

Γιατί ξέρουν πάρα πολύ καλά ότι όποιος μπαίνει στη χώρα τους τον έχουνε περάσει πρώτα 35 κόσκινα, με δικά του έξοδα, για να καλυφθούνε εντελώς σε θέματα επαγγελματικά, οικονομικά, νομικά, υγειονομικά, στεγαστικά και εργατικά. Και αφού περάσει τα κόσκινα, μετά έρχεται και τους φτιάχνει σουβλάκια φοντύ με σως σοκολάτας και γαρίδες. Καλώς να έρθει σου λέει.

Στην Ελλάδα που όντως δε μας πειράζει γιατί είναι στην ιστορία μας, γιατί νταραβεριζόμαστε με ξένους εδώ και χιλιάδες χρόνια (όταν στη Β Ευρώπη ήταν ο Κακοφωνίξ και οι Πίκτες που βλέπαν ξένο και του ανοίγαν το κεφάλι με κόκαλο δεινόσαυρου), ακούει ο άλλος πολυπολιτισμικότητα και ανησυχεί αν έχει κάνει κανείς πρώτα τη δουλειά με τα κόσκινα, γιατί ξέρει ότι μάλλον δεν την έχει κάνει κανείς.
Ε λογικό δεν είναι;
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9706
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Μεγάλη δημοσκοπική έρευνα για την πολυπολιτισμικότητα σε 17 ανεπτυγμένες χώρες-τι πιστεύουν οι Έλληνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 25 Οκτ 2021, 07:54

Δεν μπορεί να είναι αυτά τα πραγματικά νούμερα. Στην Ελλάδα τουλάχιστο το 50 τοις εκατό μου φαίνεται μούφα. Κοντά στο 80 τοις εκατό πρέπει να είναι το πραγματικό νούμερο.

Άβαταρ μέλους
Αλιόσα
Δημοσιεύσεις: 7143
Εγγραφή: 23 Ιουν 2021, 15:43
Phorum.gr user: Αλιόσα
Τοποθεσία: Βλαδιβοστόκ

Re: Μεγάλη δημοσκοπική έρευνα για την πολυπολιτισμικότητα σε 17 ανεπτυγμένες χώρες-τι πιστεύουν οι Έλληνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αλιόσα » 25 Οκτ 2021, 08:21

Τους μουσουλμάνους που ζούνε στις Ευρωπαικές χώρες που θέλουνε να κάνουνε την Ευρώπη Ευραραβία και μακελεύουν στο δρόμο κόσμο, τους ρώτησαν εάν τους αρέσει ο μπολυμπολιτισμός;

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12507
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Μεγάλη δημοσκοπική έρευνα για την πολυπολιτισμικότητα σε 17 ανεπτυγμένες χώρες-τι πιστεύουν οι Έλληνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 25 Οκτ 2021, 13:44

Chilloutbuddy έγραψε:
25 Οκτ 2021, 06:53
Σοβαρά τώρα.
Αυτές οι χώρες που είναι ψηλά στην αποδοχή πολυπολιτισμικότητας, όταν λένε πολυπολιτισμικότητα εννοούνε αν σε πειράζει να έχει στη γειτονιά σου και κεμπάπ και σούσι και πάπαντομ, και να κάνουνε φεστιβάλ την Κινέζικη πρωτοχρονιά και ν'ακούγεται ζόρμπα δε γκρικ απ'τα μεγάφωνα. Και λένε όχι δε με πειράζει.
Φχαριστώ πολύ.

Γιατί ξέρουν πάρα πολύ καλά ότι όποιος μπαίνει στη χώρα τους τον έχουνε περάσει πρώτα 35 κόσκινα, με δικά του έξοδα, για να καλυφθούνε εντελώς σε θέματα επαγγελματικά, οικονομικά, νομικά, υγειονομικά, στεγαστικά και εργατικά. Και αφού περάσει τα κόσκινα, μετά έρχεται και τους φτιάχνει σουβλάκια φοντύ με σως σοκολάτας και γαρίδες. Καλώς να έρθει σου λέει.

Στην Ελλάδα που όντως δε μας πειράζει γιατί είναι στην ιστορία μας, γιατί νταραβεριζόμαστε με ξένους εδώ και χιλιάδες χρόνια (όταν στη Β Ευρώπη ήταν ο Κακοφωνίξ και οι Πίκτες που βλέπαν ξένο και του ανοίγαν το κεφάλι με κόκαλο δεινόσαυρου), ακούει ο άλλος πολυπολιτισμικότητα και ανησυχεί αν έχει κάνει κανείς πρώτα τη δουλειά με τα κόσκινα, γιατί ξέρει ότι μάλλον δεν την έχει κάνει κανείς.
Ε λογικό δεν είναι;
Βασικά τα ερωτήματα στα οποία απαντήσαν ήταν όπως ακριβώς είπες.
Οι ευρωπέοι απάντησαν στο αν σας πειράζει να υπάρχει κεμπαπ και κινέζικο στη γωνία και οι Έλληνες αν σας πειράζει να φέρουμε ακόμα 1 εκ. λαθρομετανάστες.
Τελέιως άλλα στανταρ, τελείως άλλα κράτη.

Άβαταρ μέλους
Κόκκορας
Δημοσιεύσεις: 17776
Εγγραφή: 03 Ιουν 2018, 17:20
Phorum.gr user: Κόκορας
Τοποθεσία: Συμβασιλεύουσα Πόλις

Re: Μεγάλη δημοσκοπική έρευνα για την πολυπολιτισμικότητα σε 17 ανεπτυγμένες χώρες-τι πιστεύουν οι Έλληνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κόκκορας » 25 Οκτ 2021, 13:50

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
25 Οκτ 2021, 07:54
Δεν μπορεί να είναι αυτά τα πραγματικά νούμερα. Στην Ελλάδα τουλάχιστο το 50 τοις εκατό μου φαίνεται μούφα. Κοντά στο 80 τοις εκατό πρέπει να είναι το πραγματικό νούμερο.
και μενα χαμηλο μου φαινεται να ειμαι ειλικρινης :lol:

LETO
Δημοσιεύσεις: 1955
Εγγραφή: 17 Ιαν 2019, 00:49
Phorum.gr user: LETO

Re: Μεγάλη δημοσκοπική έρευνα για την πολυπολιτισμικότητα σε 17 ανεπτυγμένες χώρες-τι πιστεύουν οι Έλληνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από LETO » 25 Οκτ 2021, 14:24

AlienWay έγραψε:
25 Οκτ 2021, 00:25
Ναι στην πολυπολιτισμικότητα, αλλά όχι με το Ισλάμ.
:+1:

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Μεγάλη δημοσκοπική έρευνα για την πολυπολιτισμικότητα σε 17 ανεπτυγμένες χώρες-τι πιστεύουν οι Έλληνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 25 Οκτ 2021, 15:00

Philip Mortimer έγραψε:
25 Οκτ 2021, 00:40

Έχει απόλυτη σχέση με το σχόλιο σου ότι οι Σουηδοί και οι Ολλανδοί είναι 500 φορές πιο ρατσιστές από τους Έλληνες. Τις είδαμε αυτές τις αποψαρες την τελευταία δεκαετια.
Πάντως μην υποτιμάς και την κοινωνική συνθήκη. Δε λέω ότι οι βόρειοι είναι πιο ρατσιστές από τους νοτιους, αλλά έχε υπόψη και το κατα πόσο μπορούν να εκφράσουν τον ρατσισμό τους χωρίς σοβαρές συνέπειες (απόλυση, κοινωνικη απομόνωση, πιθανόν ακόμη και ποινικές συνέπειες). Στην Ελλάδα ο κάθε μαλακας λέει τη ρατσιστική μαλακια του στο καφενείο και είναι απλά Τρίτη. Να στο πω αλλιώς, το ότι σχεδόν κανένας στη Χούντα δεν έβγαινε ανοιχτά να δηλώνει κομμουνιστής δε σημαίνει ότι δεν υπήρχαν κομμουνιστές.

Άβαταρ μέλους
Mitharadir
Δημοσιεύσεις: 3671
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2020, 22:21

Re: Μεγάλη δημοσκοπική έρευνα για την πολυπολιτισμικότητα σε 17 ανεπτυγμένες χώρες-τι πιστεύουν οι Έλληνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mitharadir » 25 Οκτ 2021, 18:46

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
25 Οκτ 2021, 07:54
Δεν μπορεί να είναι αυτά τα πραγματικά νούμερα. Στην Ελλάδα τουλάχιστο το 50 τοις εκατό μου φαίνεται μούφα. Κοντά στο 80 τοις εκατό πρέπει να είναι το πραγματικό νούμερο.
Πάνω από το 40% των Ελλήνων ψήφισε στις τελευταίες εκλογές κόμματα που εντάσσουν την πολυπολιτισμικότητα ανοιχτά στο πρόγραμμα τους.Δεν καταλαβαίνω από πού βγάζεις αυτό το συμπέρασμα.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9706
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Μεγάλη δημοσκοπική έρευνα για την πολυπολιτισμικότητα σε 17 ανεπτυγμένες χώρες-τι πιστεύουν οι Έλληνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 25 Οκτ 2021, 21:33

Mitharadir έγραψε:
25 Οκτ 2021, 18:46
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
25 Οκτ 2021, 07:54
Δεν μπορεί να είναι αυτά τα πραγματικά νούμερα. Στην Ελλάδα τουλάχιστο το 50 τοις εκατό μου φαίνεται μούφα. Κοντά στο 80 τοις εκατό πρέπει να είναι το πραγματικό νούμερο.
Πάνω από το 40% των Ελλήνων ψήφισε στις τελευταίες εκλογές κόμματα που εντάσσουν την πολυπολιτισμικότητα ανοιχτά στο πρόγραμμα τους.Δεν καταλαβαίνω από πού βγάζεις αυτό το συμπέρασμα.
Καλά μη βλέπεις τι ψηφίζει ο έλληνας. Δεν μπορείς να καταλάβεις από κει. Εγώ το λέω από την αίσθηση που έχω από την πιάτσα. Σπάνια θα ναι κανείς υπερ των λάθρο. Οι περισσότεροι θέλουν ελλάδα για έλληνες.

Άβαταρ μέλους
Mitharadir
Δημοσιεύσεις: 3671
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2020, 22:21

Re: Μεγάλη δημοσκοπική έρευνα για την πολυπολιτισμικότητα σε 17 ανεπτυγμένες χώρες-τι πιστεύουν οι Έλληνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mitharadir » 25 Οκτ 2021, 22:39

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
25 Οκτ 2021, 21:33
Mitharadir έγραψε:
25 Οκτ 2021, 18:46
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
25 Οκτ 2021, 07:54
Δεν μπορεί να είναι αυτά τα πραγματικά νούμερα. Στην Ελλάδα τουλάχιστο το 50 τοις εκατό μου φαίνεται μούφα. Κοντά στο 80 τοις εκατό πρέπει να είναι το πραγματικό νούμερο.
Πάνω από το 40% των Ελλήνων ψήφισε στις τελευταίες εκλογές κόμματα που εντάσσουν την πολυπολιτισμικότητα ανοιχτά στο πρόγραμμα τους.Δεν καταλαβαίνω από πού βγάζεις αυτό το συμπέρασμα.
Καλά μη βλέπεις τι ψηφίζει ο έλληνας. Δεν μπορείς να καταλάβεις από κει. Εγώ το λέω από την αίσθηση που έχω από την πιάτσα. Σπάνια θα ναι κανείς υπερ των λάθρο. Οι περισσότεροι θέλουν ελλάδα για έλληνες.
Στομ κοινωνικό σου περίγυρο ίσως.Ομως και άλλες έρευνες που έχουν γίνει (ΔΙΑΝΕΟΣΗΣ,Metron Analysis,MRB, Ευρωβαρόμετρο κτλ) δείχνουν ότι ένα μεγάλο ποσοστό των Ελλήνων (που βρίσκεται ακόμα πιο ψηλά στις νεότερες ηλικίες) ευνοεί πολυπιτισμικες κοινωνίες.Και φυσικά ψηφίζει συνήθως και ανάλογα κόμματα που κάνουν αγώνα για πολυπολιτισμικη κοινωνία.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9706
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Μεγάλη δημοσκοπική έρευνα για την πολυπολιτισμικότητα σε 17 ανεπτυγμένες χώρες-τι πιστεύουν οι Έλληνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 26 Οκτ 2021, 09:28

Mitharadir έγραψε:
25 Οκτ 2021, 22:39
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
25 Οκτ 2021, 21:33
Mitharadir έγραψε:
25 Οκτ 2021, 18:46


Πάνω από το 40% των Ελλήνων ψήφισε στις τελευταίες εκλογές κόμματα που εντάσσουν την πολυπολιτισμικότητα ανοιχτά στο πρόγραμμα τους.Δεν καταλαβαίνω από πού βγάζεις αυτό το συμπέρασμα.
Καλά μη βλέπεις τι ψηφίζει ο έλληνας. Δεν μπορείς να καταλάβεις από κει. Εγώ το λέω από την αίσθηση που έχω από την πιάτσα. Σπάνια θα ναι κανείς υπερ των λάθρο. Οι περισσότεροι θέλουν ελλάδα για έλληνες.
Στομ κοινωνικό σου περίγυρο ίσως.Ομως και άλλες έρευνες που έχουν γίνει (ΔΙΑΝΕΟΣΗΣ,Metron Analysis,MRB, Ευρωβαρόμετρο κτλ) δείχνουν ότι ένα μεγάλο ποσοστό των Ελλήνων (που βρίσκεται ακόμα πιο ψηλά στις νεότερες ηλικίες) ευνοεί πολυπιτισμικες κοινωνίες.Και φυσικά ψηφίζει συνήθως και ανάλογα κόμματα που κάνουν αγώνα για πολυπολιτισμικη κοινωνία.
Μα ο περιγυρός μου είναι η κοινωνία. Τις έρευνες που έχουν γίνει θα μου επιτρέψεις να τις αμφισβητώ. Γνωρίζω κι εγώ πολλά πιτσιρίκια που όταν βλέπουν πακιστανό αλλάζουν δρόμο. Βασικά, είναι η πλειοψηφία των μικρών μας ελλήνων.
Τώρα, μεγαλύτερη αξία θα είχαν οι ερωτήσεις της έρευνας. Πως ακριβώς προσδιορίζουν την πολιτισμικότητα; Συμπεριλαμβάνουν σε αυτή και ομάδες που έχουν εισέλθει βίαια σε μια κοινωνία; Διότι η πολιπολιτισμικότητα δεν θα ήταν κάτι κακό εαν όντως αναφερόταν μόνο σε μετανάστες που έφεραν ένα χρωματιστό κομμάτι της πατρίδας τους. Αυτό θα ήταν πλούτος κι όλοι οι έλληνες διότι διαθέτουμε ευρύ πνεύμα θα λέγαμε πως μας αρέσει. Ναι μας αρέσει. Αυτό που δεν μας αρέσει είναι πακιστανοί που βιάζουν και σκοτώνουν. Εκεί σμίγουμε λίγο τα φρύδια.

Επίσης πιστεύω ότι η έρευνα μας εξαπατά και στην περίπτωση της Γαλλίας. Θυμίζω πως ο Σαρκοζί μετά από ένα κύμα εγκληματικών πράξεων έστειλε όλους τους γύφτους από τη Γαλλία. Η κοινή γνώμη ήταν μαζί του. Η Γαλλοι πάντα θα περιμένουν στη γωνία.

Άβαταρ μέλους
Mitharadir
Δημοσιεύσεις: 3671
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2020, 22:21

Re: Μεγάλη δημοσκοπική έρευνα για την πολυπολιτισμικότητα σε 17 ανεπτυγμένες χώρες-τι πιστεύουν οι Έλληνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mitharadir » 26 Οκτ 2021, 10:56

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
26 Οκτ 2021, 09:28
Mitharadir έγραψε:
25 Οκτ 2021, 22:39
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
25 Οκτ 2021, 21:33


Καλά μη βλέπεις τι ψηφίζει ο έλληνας. Δεν μπορείς να καταλάβεις από κει. Εγώ το λέω από την αίσθηση που έχω από την πιάτσα. Σπάνια θα ναι κανείς υπερ των λάθρο. Οι περισσότεροι θέλουν ελλάδα για έλληνες.
Στομ κοινωνικό σου περίγυρο ίσως.Ομως και άλλες έρευνες που έχουν γίνει (ΔΙΑΝΕΟΣΗΣ,Metron Analysis,MRB, Ευρωβαρόμετρο κτλ) δείχνουν ότι ένα μεγάλο ποσοστό των Ελλήνων (που βρίσκεται ακόμα πιο ψηλά στις νεότερες ηλικίες) ευνοεί πολυπιτισμικες κοινωνίες.Και φυσικά ψηφίζει συνήθως και ανάλογα κόμματα που κάνουν αγώνα για πολυπολιτισμικη κοινωνία.
Μα ο περιγυρός μου είναι η κοινωνία. Τις έρευνες που έχουν γίνει θα μου επιτρέψεις να τις αμφισβητώ. Γνωρίζω κι εγώ πολλά πιτσιρίκια που όταν βλέπουν πακιστανό αλλάζουν δρόμο. Βασικά, είναι η πλειοψηφία των μικρών μας ελλήνων.
Τώρα, μεγαλύτερη αξία θα είχαν οι ερωτήσεις της έρευνας. Πως ακριβώς προσδιορίζουν την πολιτισμικότητα; Συμπεριλαμβάνουν σε αυτή και ομάδες που έχουν εισέλθει βίαια σε μια κοινωνία; Διότι η πολιπολιτισμικότητα δεν θα ήταν κάτι κακό εαν όντως αναφερόταν μόνο σε μετανάστες που έφεραν ένα χρωματιστό κομμάτι της πατρίδας τους. Αυτό θα ήταν πλούτος κι όλοι οι έλληνες διότι διαθέτουμε ευρύ πνεύμα θα λέγαμε πως μας αρέσει. Ναι μας αρέσει. Αυτό που δεν μας αρέσει είναι πακιστανοί που βιάζουν και σκοτώνουν. Εκεί σμίγουμε λίγο τα φρύδια.

Επίσης πιστεύω ότι η έρευνα μας εξαπατά και στην περίπτωση της Γαλλίας. Θυμίζω πως ο Σαρκοζί μετά από ένα κύμα εγκληματικών πράξεων έστειλε τους γύφτους από τη Γαλλία. Η κοινή γνώμη ήταν μαζί του. Η Γαλλοι πάντα θα περιμένουν στη γωνία.
Η έρευνα είναι του 2021 και εσύ αναφέρεσαι στον Σαρκοζί και το τι έκανε το 2008 πριν πάνω από 10 χρόνια.Οι απόψεις της κοινωνίας αλλάζουν σε τόσο μεγάλο διάστημα.Η Λες Πεν στη Γαλλία πέρασε στον δεύτερο γύρο και τελικά σαρωθηκε.Αυτο τα λέει όλα.Επιμενω ότι στον κοινωνικό μου περίγυρο οι απόψεις είναι μοιρασμένες με τους νέους να είναι πιο αποδεκτοί στον πολυπολιτισμο.

Άβαταρ μέλους
John Dear
Δημοσιεύσεις: 1225
Εγγραφή: 03 Δεκ 2018, 01:21

Re: Μεγάλη δημοσκοπική έρευνα για την πολυπολιτισμικότητα σε 17 ανεπτυγμένες χώρες-τι πιστεύουν οι Έλληνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Dear » 26 Οκτ 2021, 11:23

Οι ΗΠΑ που έχει την πιο ισχυρή οικονομία και είναι η πρώτη υπερδύναμη, πολυπολιτισμική χώρα είναι. Στην Ελλάδα της καθυστεροσύνης δεν περίμενα και κάτι διαφορετικό από τον ρατσισμό.

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12507
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Μεγάλη δημοσκοπική έρευνα για την πολυπολιτισμικότητα σε 17 ανεπτυγμένες χώρες-τι πιστεύουν οι Έλληνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 26 Οκτ 2021, 11:27

John Dear έγραψε:
26 Οκτ 2021, 11:23
Οι ΗΠΑ που έχει την πιο ισχυρή οικονομία και είναι η πρώτη υπερδύναμη, πολυπολιτισμική χώρα είναι. Στην Ελλάδα της καθυστεροσύνης δεν περίμενα και κάτι διαφορετικό από τον ρατσισμό.
Καθυστεροσύνη στην Ελλάδα ναι, αλλά ρατσισμός όχι.
Αν φύγεις από το χωριό σου και ζήσεις εκτός Ελλάδος θα δεις.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διεθνή Κοινωνικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών