Μακελειό στο Σύδνευ

Κοινωνικά θέματα, τάσεις, προβληματισμοί, απ’ όλο τον κόσμο.
Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5227
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Μακελειό στο Σύδνευ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 16 Απρ 2024, 08:53

Chilloutbuddy έγραψε:
16 Απρ 2024, 06:31
Λοιπόν ένας 16 χρονος μπήκε σε μια χριστιανική εκκλησία και μαχαίρωσε εν ψυχρώ έναν παπά μπροστά στις κάμερες, και μετά είπε στα Αραβικά "αν δεν είχες προσβάλει τον προφήτη μου και τη θρησκεία μου δε θα ήμουν εδώ"

Αλλά για να μη μας πει κανείς ισλαμόφοβους πρέπει εδώ να διευκρινήσουμε ότι δεν ξέρουμε αν ήταν μουσουλμάνος, μπορεί να ήταν λουξεμβούργιος κατάσκοπος ή εσκιμώος που μαθαίνει ξένες γλώσσες
Ο Μar Μari Εmmanuel είναι και γαμω τους ιερείς. Δεν νομίζω να είπε κάτι για τον Μοχάμεντ, πέρα του ότι ο Χριστός είναι ο μόνος αληθινός Θεός και τα γνωστά που λένε οι χριστιανοί. Με αυτή την λογική πλέον όλοι οι χριστιανοί είναι στόχος. :102:

Το χειρότερο είναι πως εάν πεθάνει ο Mar Mari, το "ποίμνιο" του θα ξεκινήσει νέα σταυροφορία. :roll:
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Άβαταρ μέλους
Βίνγκιλοτ
Δημοσιεύσεις: 700
Εγγραφή: 24 Μάιος 2023, 20:30

Re: Μακελειό στο Σύδνευ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βίνγκιλοτ » 16 Απρ 2024, 08:57

Τελικά ενοχλείται ο Τσιλάουτ από τη λέξη ισλαμοφοβία ή όχι;

Κανείς δεν αρνείται ότι υπάρχει πρόβλημα με το φονταμενταλιστικό Ισλάμ, το έγραψα κι εγώ σ' αυτό εδώ το νήμα. Ισλαμοφοβία είναι ν' αντιμετωπίζεις όλους τους μουσουλμάνους σαν εν δυνάμει τρομοκράτες όπως και το ν' αποδίδεις σ' αυτούς οποιοδήποτε συμβάν, χωρίς να περιμένεις επιβεβαίωση.

Η πρώτη επίθεση στο εμπορικό κέντρο φαίνεται να είχε ινσελιάρικα κίνητρα.

https://www.independent.co.uk/news/worl ... 28847.html
Otto Weininger έγραψε:
19 Απρ 2024, 20:19
Ορθά να τιμωρηθεί ο αστυνομικός, αφού δεν έχει μάθει ακόμα τρόπους να ακινητοποιεί τέτοια άτομα χωρίς να τα τραυματίζει τόσο πολύ και τόσο εμφανώς.

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9975
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Μακελειό στο Σύδνευ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 16 Απρ 2024, 09:07

Καραμελίτσα έγραψε:
16 Απρ 2024, 08:39
Chilloutbuddy έγραψε:
16 Απρ 2024, 06:31
Λοιπόν ένας 16 χρονος μπήκε σε μια χριστιανική εκκλησία και μαχαίρωσε εν ψυχρώ έναν παπά μπροστά στις κάμερες, και μετά είπε στα Αραβικά "αν δεν είχες προσβάλει τον προφήτη μου και τη θρησκεία μου δε θα ήμουν εδώ"

Αλλά για να μη μας πει κανείς ισλαμόφοβους πρέπει εδώ να διευκρινήσουμε ότι δεν ξέρουμε αν ήταν μουσουλμάνος, μπορεί να ήταν λουξεμβούργιος κατάσκοπος ή εσκιμώος που μαθαίνει ξένες γλώσσες
Δεν είναι λίγο άστοχο αυτό, ιδιαίτερα σ' αυτό το νήμα; Κανένας δεν είπε το οτιδήποτε για τον συγκεκριμένο. Αντίθετα στον προηγούμενο, όσοι έκραζαν μουσουλμάνος-μουσουλμάνος έγιναν ρόμπες.
Κανείς δεν έγινε ρόμπα, έχει σοβαρό λόγο ο κόσμος που όταν βλέπει παράλογο μίσος υποπτεύεται αμέσως τζιχάντια, δεν είναι τρελοί.
Αδικία για τη συντριπτική πλειοψηφία των μουσουλμάνων; Ναι. Αλλά αυτοί είναι που μιλάνε τη γλώσσα τους, αυτοί είναι που πάνε στις μαντράσες και τους βλέπουνε κάθε μέρα, αυτοί ξέρουν να ξεχωρίσουν τους θεόμουρλους και να τους πάνε σηκωτούς στην αστυνομία, δικιά τους δουλειά είναι να αστυνομεύσουν τη θρησκεία τους και όχι δικιά μας. Ας κάνουν τη δουλειά τους και σιγά σιγά θα σταματήσει να σηκώνεται η τρίχα του κόσμου μόλις ακούει ισλάμ.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9975
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Μακελειό στο Σύδνευ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 16 Απρ 2024, 09:08

Βίνγκιλοτ έγραψε:
16 Απρ 2024, 08:57
Τελικά ενοχλείται ο Τσιλάουτ από τη λέξη ισλαμοφοβία ή όχι;

Κανείς δεν αρνείται ότι υπάρχει πρόβλημα με το φονταμενταλιστικό Ισλάμ, το έγραψα κι εγώ σ' αυτό εδώ το νήμα. Ισλαμοφοβία είναι ν' αντιμετωπίζεις όλους τους μουσουλμάνους σαν εν δυνάμει τρομοκράτες όπως και το ν' αποδίδεις σ' αυτούς οποιοδήποτε συμβάν, χωρίς να περιμένεις επιβεβαίωση.

Η πρώτη επίθεση στο εμπορικό κέντρο φαίνεται να είχε ινσελιάρικα κίνητρα.

https://www.independent.co.uk/news/worl ... 28847.html
Δεν υπάρχει ισλαμοφοβία, δεν έχει νόημα η λέξη. Φοβία σημαίνει παραλογισμός, δεν υπάρχει απολύτως τίποτα παράλογο στο να φοβάσαι κάτι που είναι τρομαχτικό. Το Ισλάμ είναι τρομακτικό, και δε φταίω εγώ γι'αυτό.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 8915
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Μακελειό στο Σύδνευ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 16 Απρ 2024, 09:35

Chilloutbuddy έγραψε:
16 Απρ 2024, 09:07
Καραμελίτσα έγραψε:
16 Απρ 2024, 08:39
Chilloutbuddy έγραψε:
16 Απρ 2024, 06:31
Λοιπόν ένας 16 χρονος μπήκε σε μια χριστιανική εκκλησία και μαχαίρωσε εν ψυχρώ έναν παπά μπροστά στις κάμερες, και μετά είπε στα Αραβικά "αν δεν είχες προσβάλει τον προφήτη μου και τη θρησκεία μου δε θα ήμουν εδώ"

Αλλά για να μη μας πει κανείς ισλαμόφοβους πρέπει εδώ να διευκρινήσουμε ότι δεν ξέρουμε αν ήταν μουσουλμάνος, μπορεί να ήταν λουξεμβούργιος κατάσκοπος ή εσκιμώος που μαθαίνει ξένες γλώσσες
Δεν είναι λίγο άστοχο αυτό, ιδιαίτερα σ' αυτό το νήμα; Κανένας δεν είπε το οτιδήποτε για τον συγκεκριμένο. Αντίθετα στον προηγούμενο, όσοι έκραζαν μουσουλμάνος-μουσουλμάνος έγιναν ρόμπες.
Κανείς δεν έγινε ρόμπα, έχει σοβαρό λόγο ο κόσμος που όταν βλέπει παράλογο μίσος υποπτεύεται αμέσως τζιχάντια, δεν είναι τρελοί.
Αδικία για τη συντριπτική πλειοψηφία των μουσουλμάνων; Ναι. Αλλά αυτοί είναι που μιλάνε τη γλώσσα τους, αυτοί είναι που πάνε στις μαντράσες και τους βλέπουνε κάθε μέρα, αυτοί ξέρουν να ξεχωρίσουν τους θεόμουρλους και να τους πάνε σηκωτούς στην αστυνομία, δικιά τους δουλειά είναι να αστυνομεύσουν τη θρησκεία τους και όχι δικιά μας. Ας κάνουν τη δουλειά τους και σιγά σιγά θα σταματήσει να σηκώνεται η τρίχα του κόσμου μόλις ακούει ισλάμ.
Στην Αυστραλία ειδικά δεν έχει σοβαρό λόγο να υποπτεύεται τζιχάντια, με βάση το ιστορικό ενεργειών παράλογης βίας στη χώρα.

Όταν μάλιστα κανείς βλέπει μια ελληνόφατσα, με αθλητική στολή εθνικής Αυστραλίας και καμία αναφορά σε ατάκες τύπου ``αλλάχ ακμπάρ" στην επίθεση, και παρόλα αυτά το θεωρεί τζιχάντι, το ευγενικότερο που μπορεί κανείς να πει είναι ότι έχει πρόβλημα.
Z

Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7295
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: Μακελειό στο Σύδνευ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 16 Απρ 2024, 09:39

Ρόμπες και ζαίοι είναι αυτοί που κατάπιαν αμάσητο το παραμυθάκι για "Μαλτέζο, δάσκαλο αγγλικών, με ψυχολογικά προβλήματα αλλά γνωστός στις αρχές"

Αλλά η κάρμα είναι πουτάνα. Ούτε 2 μέρες πέρασαν και επιβεβαιωθήκαμε.
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9975
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Μακελειό στο Σύδνευ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 16 Απρ 2024, 09:47

Καραμελίτσα έγραψε:
16 Απρ 2024, 09:35
Chilloutbuddy έγραψε:
16 Απρ 2024, 09:07
Καραμελίτσα έγραψε:
16 Απρ 2024, 08:39


Δεν είναι λίγο άστοχο αυτό, ιδιαίτερα σ' αυτό το νήμα; Κανένας δεν είπε το οτιδήποτε για τον συγκεκριμένο. Αντίθετα στον προηγούμενο, όσοι έκραζαν μουσουλμάνος-μουσουλμάνος έγιναν ρόμπες.
Κανείς δεν έγινε ρόμπα, έχει σοβαρό λόγο ο κόσμος που όταν βλέπει παράλογο μίσος υποπτεύεται αμέσως τζιχάντια, δεν είναι τρελοί.
Αδικία για τη συντριπτική πλειοψηφία των μουσουλμάνων; Ναι. Αλλά αυτοί είναι που μιλάνε τη γλώσσα τους, αυτοί είναι που πάνε στις μαντράσες και τους βλέπουνε κάθε μέρα, αυτοί ξέρουν να ξεχωρίσουν τους θεόμουρλους και να τους πάνε σηκωτούς στην αστυνομία, δικιά τους δουλειά είναι να αστυνομεύσουν τη θρησκεία τους και όχι δικιά μας. Ας κάνουν τη δουλειά τους και σιγά σιγά θα σταματήσει να σηκώνεται η τρίχα του κόσμου μόλις ακούει ισλάμ.
Στην Αυστραλία ειδικά δεν έχει σοβαρό λόγο να υποπτεύεται τζιχάντια, με βάση το ιστορικό ενεργειών παράλογης βίας στη χώρα.

Όταν μάλιστα κανείς βλέπει μια ελληνόφατσα, με αθλητική στολή εθνικής Αυστραλίας και καμία αναφορά σε ατάκες τύπου ``αλλάχ ακμπάρ" στην επίθεση, και παρόλα αυτά το θεωρεί τζιχάντι, το ευγενικότερο που μπορεί κανείς να πει είναι ότι έχει πρόβλημα.
Δεν πειράζει Καραμελίτσα, πες ό,τι θέλεις χωρίς να είσαι ευγενική, πίστεψέ με δε θα θιχτεί κανένας.
Ούτε χρειάζεται να χτιστεί κανα ολόκληρο ιστορικό, μία θρησκευτική επίθεση = μία επίθεση πάνω απ'το ανεκτό όριο. H Αυστραλία είναι αυστηρά άθρησκο πολίτευμα με πλειοψηφικά άθρησκο πληθυσμό, οι ανοχές του κόσμου σε μεσαιωνικές μαλακίες είναι ίσως διαφορετικές απ'τις δικές σας και της Ευρώπης. Και μακάρι να μείνει έτσι λίγο ακόμα, αλλά δεν το βλέπω έτσι όπως πάμε με τις υπερευαισθησίες.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9975
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Μακελειό στο Σύδνευ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 16 Απρ 2024, 13:39

Σήμερα ανακοίνωσε η αστυνομία ότι η επίθεση στην εκκλησία χαρακτηρίζεται επίσημα ως τρομοκρατική επίθεση.
Αυτό σημαίνει ότι έχουν τώρα υποχρέωση να πάνε να βρούνε από πού ξεκίνησε, να μπούν στα μπουρδέλα που διδάσκουν τις μαλακίες τους, να βρουν το κύκλωμα αν υπάρχει, και να το εξαρθρώσουν.
Πάλι καλά.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9975
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Μακελειό στο Σύδνευ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 16 Απρ 2024, 13:57

GoBzi έγραψε:
16 Απρ 2024, 08:53
Chilloutbuddy έγραψε:
16 Απρ 2024, 06:31
Λοιπόν ένας 16 χρονος μπήκε σε μια χριστιανική εκκλησία και μαχαίρωσε εν ψυχρώ έναν παπά μπροστά στις κάμερες, και μετά είπε στα Αραβικά "αν δεν είχες προσβάλει τον προφήτη μου και τη θρησκεία μου δε θα ήμουν εδώ"

Αλλά για να μη μας πει κανείς ισλαμόφοβους πρέπει εδώ να διευκρινήσουμε ότι δεν ξέρουμε αν ήταν μουσουλμάνος, μπορεί να ήταν λουξεμβούργιος κατάσκοπος ή εσκιμώος που μαθαίνει ξένες γλώσσες
Ο Μar Μari Εmmanuel είναι και γαμω τους ιερείς. Δεν νομίζω να είπε κάτι για τον Μοχάμεντ, πέρα του ότι ο Χριστός είναι ο μόνος αληθινός Θεός και τα γνωστά που λένε οι χριστιανοί. Με αυτή την λογική πλέον όλοι οι χριστιανοί είναι στόχος. :102:

Το χειρότερο είναι πως εάν πεθάνει ο Mar Mari, το "ποίμνιο" του θα ξεκινήσει νέα σταυροφορία. :roll:
παπάρας συνωμοσιολόγος τραμπικός τικτοκάκιας ήτανε.
Πάρε δω και βλέπε για τι όργιο μιλάμε:






Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9975
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Μακελειό στο Σύδνευ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 16 Απρ 2024, 14:43

Σε άλλα νέα, στο προηγούμενο μαχαίρωμα, ο Γάλλος με την προσωρινή βίζα που προσπάθησε να σταματήσει τον τύπο με το μαχαίρι και τελικά τον καθυστέρησε σώζοντας μάλλον ζωές αθώων, έφτασε στ'αυτιά του πρωθυπουργού ο οποίος αμέσως του πρόσφερε αυστραλέζικη υπηκοότητα τιμής ένεκεν.

Καλώς ήρθες φίλε, έχουμε και κορίτσα

Εικόνα
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διεθνή Κοινωνικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών