Φεστιβάλ ΝΟVA - Συγκλονιστικό ντοκιμαντέρ

Κοινωνικά θέματα, τάσεις, προβληματισμοί, απ’ όλο τον κόσμο.
Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7594
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Φεστιβάλ ΝΟVA - Συγκλονιστικό ντοκιμαντέρ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 18 Μάιος 2024, 01:41

Το ντοκιμαντέρ που μόλις προβλήθηκε στον ΣΚΑΙ. Αφορά σε μονταρισμένα πλάνα που ελήφθησαν από κινητά (και όχι μόνο) κατά τη διάρκεια της τρομοκρατικής επίθεσης της Χαμάς έναντι νεαρών Ισραηλινών που διασκέδαζαν στο πάρτι-φεστιβαλ NOVA.

Το ειδα και αρρώστησα. Οσα και να τους κάνουν οι Ισραηλινοί δεν ειναι αρκετά για να ξεπλύνουν αυτό το έγκλημά
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 24016
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Φεστιβάλ ΝΟVA - Συγκλονιστικό ντοκιμαντέρ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 18 Μάιος 2024, 01:43

Ηθελα να το δω αλλα δεν ημουν σπιτι, γαμω.
Ελπιζω να ανεβει στη σελιδα του σκαι ή να μεταδοθεί ξανα σε επαναληψη.

Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7594
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: Φεστιβάλ ΝΟVA - Συγκλονιστικό ντοκιμαντέρ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 18 Μάιος 2024, 01:44

vantono έγραψε:
18 Μάιος 2024, 01:43
Ηθελα να το δω αλλα δεν ημουν σπιτι, γαμω.
Ελπιζω να ανεβει στη σελιδα του σκαι ή να μεταδοθεί ξανα σε επαναληψη.
Ενα σου λέω. Μόνο για γερά στομάχια.
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7594
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: Φεστιβάλ ΝΟVA - Συγκλονιστικό ντοκιμαντέρ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 18 Μάιος 2024, 01:44

Έκοβαν κεφάλια απο παιδιά με τσάπες.
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 24016
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Φεστιβάλ ΝΟVA - Συγκλονιστικό ντοκιμαντέρ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 18 Μάιος 2024, 01:50

Εισαι γιδοτύρης τζατζικοαμόρφωτος. Θα μπει όπου να 'ναι ο γνωστός παντογνώστης του πχορουμ να σου ποστάρει τικτοκ απο την πλευρά της Παλαιστίνης για να εξισορροπηθεί η φάση.

Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7594
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: Φεστιβάλ ΝΟVA - Συγκλονιστικό ντοκιμαντέρ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 18 Μάιος 2024, 02:07

vantono έγραψε:
18 Μάιος 2024, 01:50
Εισαι γιδοτύρης τζατζικοαμόρφωτος. Θα μπει όπου να 'ναι ο γνωστός παντογνώστης του πχορουμ να σου ποστάρει τικτοκ απο την πλευρά της Παλαιστίνης για να εξισορροπηθεί η φάση.
Ποίος τον γαμεί μωρέ τον κάθε πεταμένο. Εδώ σου λέω, βλέπεις το ντοκιμαντέρ και αναρωτιέσαι πως είναι δυνατόν να υπάρχουν άνθρωποι που υπερασπίζονται τους ισλαμιστές τρομοκράτες;

Φρίκη..
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28689
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Φεστιβάλ ΝΟVA - Συγκλονιστικό ντοκιμαντέρ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 18 Μάιος 2024, 02:25

vantono έγραψε:
18 Μάιος 2024, 01:43
Ηθελα να το δω αλλα δεν ημουν σπιτι, γαμω.
Ελπιζω να ανεβει στη σελιδα του σκαι ή να μεταδοθεί ξανα σε επαναληψη.
Ειδα 40-50 λεπτα στο τελος,τσαπες δεν ειχε,δυσκολα θα συγκλονιστεις απ τα πλανα,μην κοιτας που ο λαφκιωτης ειναι ευαισθητος.
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7594
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: Φεστιβάλ ΝΟVA - Συγκλονιστικό ντοκιμαντέρ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 18 Μάιος 2024, 02:40

"Ευλογημένο ισλαμ" φώναζαν τα ζώα, οχι λευτεριά στην Παλαιστίνη οπως νομίζουν τα δικά μας χαπατα.
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 24016
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Φεστιβάλ ΝΟVA - Συγκλονιστικό ντοκιμαντέρ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 18 Μάιος 2024, 12:39

Ψάχνωντας φιλοχαμασατζήδες πχορουμιτες στο νημα
Εικόνα

χαμασοπουτινικοί be like:
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43772
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Φεστιβάλ ΝΟVA - Συγκλονιστικό ντοκιμαντέρ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 18 Μάιος 2024, 14:35

Είναι στη λίστα μου αλλά θέλω να το δω back to back με ένα ντοκιμαντέρ για τα εγκλήματα των Εβραίων κατά την εξέγερση στο γκέτο της Βαρσοβίας.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 24016
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Φεστιβάλ ΝΟVA - Συγκλονιστικό ντοκιμαντέρ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 18 Μάιος 2024, 15:28

Dwarven Blacksmith έγραψε:
18 Μάιος 2024, 14:35
Είναι στη λίστα μου αλλά θέλω να το δω back to back με ένα ντοκιμαντέρ για τα εγκλήματα των Εβραίων κατά την εξέγερση στο γκέτο της Βαρσοβίας.

Επιτέθηκαν και σε φεστιβάλ/χοροεσπερίδα Γερμανών ή Πολωνών πολιτών οι Εβραίοι του Βαρσοβογκέτο? Έσφαζαν και βίαζαν πολίτες, πόζαραν και με με αθώα βρέφη Γερμανάκια στην αγκαλιά τους, που έκλαιγαν με λυγμούς?
Κατάλαβα, για να άρχισες τέτοιους παραληλλισμους-παραληρισμούς*, μάλλον το είδες και σε πονεσε :003:

*το οποίο θα ήταν σωστό σαν αντιπαράδειγμα, αν οι χαμασατζήδες είχαν επιτεθεί μόνο σε στρατόπεδα και είχαν σκοτώσει μόνο στρατιώτες, κατά τη διάρκεια της 7/10.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43772
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Φεστιβάλ ΝΟVA - Συγκλονιστικό ντοκιμαντέρ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 18 Μάιος 2024, 15:30

vantono έγραψε:
18 Μάιος 2024, 15:28
Dwarven Blacksmith έγραψε:
18 Μάιος 2024, 14:35
Είναι στη λίστα μου αλλά θέλω να το δω back to back με ένα ντοκιμαντέρ για τα εγκλήματα των Εβραίων κατά την εξέγερση στο γκέτο της Βαρσοβίας.

Επιτέθηκαν και σε φεστιβάλ/χοροεσπερίδα Γερμανών ή Πολωνών πολιτών οι Εβραίοι του Βαρσοβογκέτο? Έσφαζαν και βίαζαν πολίτες, πόζαραν και με με αθώα βρέφη Γερμανάκια στην αγκαλιά τους, που έκλαιγαν με λυγμούς?
Όχι; Ε, μαλακία (τους). Ξέρουμε κανένα ντοκιμαντέρ για τα εγκλήματα των Σοβιετικών στο καμπαρέ απέναντι από το Άουσβιτς;
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10410
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Φεστιβάλ ΝΟVA - Συγκλονιστικό ντοκιμαντέρ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 18 Μάιος 2024, 15:36

vantono έγραψε:
18 Μάιος 2024, 01:50
Εισαι γιδοτύρης τζατζικοαμόρφωτος. Θα μπει όπου να 'ναι ο γνωστός παντογνώστης του πχορουμ να σου ποστάρει τικτοκ απο την πλευρά της Παλαιστίνης για να εξισορροπηθεί η φάση.
νομίζω το τελευταίο νάρατιβ είναι ότι τους περισσότερους τους σκότωσαν οι ισραηλινοί με ελικόπτερα, τάχαμου για να μην τους πάρουν αιχμάλωτους οι μουτζαχεντίν, και μάλιστα έχουν εφεύρει και ένα όνομα όταν σκοτώνουν δικούς τους για να κρύψουν τον πραγματικό λόγο που είναι ότι τη βρίσκουν να σκοτώνουν γενικά.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 24016
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Φεστιβάλ ΝΟVA - Συγκλονιστικό ντοκιμαντέρ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 18 Μάιος 2024, 15:44

Chilloutbuddy έγραψε:
18 Μάιος 2024, 15:36
vantono έγραψε:
18 Μάιος 2024, 01:50
Εισαι γιδοτύρης τζατζικοαμόρφωτος. Θα μπει όπου να 'ναι ο γνωστός παντογνώστης του πχορουμ να σου ποστάρει τικτοκ απο την πλευρά της Παλαιστίνης για να εξισορροπηθεί η φάση.
νομίζω το τελευταίο νάρατιβ είναι ότι τους περισσότερους τους σκότωσαν οι ισραηλινοί με ελικόπτερα, τάχαμου για να μην τους πάρουν αιχμάλωτους οι μουτζαχεντίν, και μάλιστα έχουν εφεύρει και ένα όνομα όταν σκοτώνουν δικούς τους για να κρύψουν τον πραγματικό λόγο που είναι ότι τη βρίσκουν να σκοτώνουν γενικά.
Δεν νομίζω ότι είναι τελευταίο ναρατιβ. Από την πρώτη βδομάδα της σφαγής της 7ης παίζει να άρχισε να ακούγεται αυτό. Και ναι, φυσικά και πρόλαβαν να σηκώσουν και ελικόπτερα οι Ισραηλινοί. Όχι, δεν ισχύει ότι τους έπιασαν κυριολεκτικά στον ύπνο, και οι μόνοι που πρόλαβαν να κινητοποιηθούν πρώτοι ήταν οι σεκιουριταδες του φεστιβάλ και η τοπική αστυνομία που ειδοποιήθηκε λίγο αργότερα.

Όχι, οι παλιοεβραιοι το είχαν στημένο άλλωστε, τα ελικόφτερα περίμεναν με ανοιχτές τις μηχανές πίσω από τις βουνοκορφές για να ξεπροβάλουν και να αρχίσουν να θερίζουν.

Ένας γνωστός φιλοπαλαιστίνιος ψεκ είχε τη φαεινη ιδέα να μου το πει και από κοντά ως επιχείρημα, αυτή την ψεκασμενιά. Συγκεκριμένα μου είπε ότι "οι Εβραίοι σήκωσαν απάτσι :smt005: για να μακελεψουν όλα τα άτομα στη συναυλία".

Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7594
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: Φεστιβάλ ΝΟVA - Συγκλονιστικό ντοκιμαντέρ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 18 Μάιος 2024, 15:45

vantono έγραψε:
18 Μάιος 2024, 15:44
Chilloutbuddy έγραψε:
18 Μάιος 2024, 15:36
vantono έγραψε:
18 Μάιος 2024, 01:50
Εισαι γιδοτύρης τζατζικοαμόρφωτος. Θα μπει όπου να 'ναι ο γνωστός παντογνώστης του πχορουμ να σου ποστάρει τικτοκ απο την πλευρά της Παλαιστίνης για να εξισορροπηθεί η φάση.
νομίζω το τελευταίο νάρατιβ είναι ότι τους περισσότερους τους σκότωσαν οι ισραηλινοί με ελικόπτερα, τάχαμου για να μην τους πάρουν αιχμάλωτους οι μουτζαχεντίν, και μάλιστα έχουν εφεύρει και ένα όνομα όταν σκοτώνουν δικούς τους για να κρύψουν τον πραγματικό λόγο που είναι ότι τη βρίσκουν να σκοτώνουν γενικά.
Δεν νομίζω ότι είναι τελευταίο ναρατιβ. Από την πρώτη βδομάδα της σφαγής της 7ης παίζει να άρχισε να ακούγεται αυτό. Και ναι, φυσικά και πρόλαβαν να σηκώσουν και ελικόπτερα οι Ισραηλινοί. Όχι, δεν ισχύει ότι τους έπιασαν κυριολεκτικά στον ύπνο, και οι μόνοι που πρόλαβαν να κινητοποιηθούν πρώτοι ήταν οι σεκιουριταδες του φεστιβάλ και η τοπική αστυνομία που ειδοποιήθηκε λίγο αργότερα.

Όχι, οι παλιοεβραιοι το είχαν στημένο άλλωστε, τα ελικόφτερα περίμεναν με ανοιχτές τις μηχανές πίσω από τις βουνοκορφές για να ξεπροβάλουν και να αρχίσουν να θερίζουν.

Ένας γνωστός φιλοπαλαιστίνιος ψεκ είχε τη φαεινη ιδέα να μου το πει και από κοντά ως επιχείρημα, αυτή την ψεκασμενιά. Συγκεκριμένα μου είπε ότι "οι Εβραίοι σήκωσαν απάτσι :smt005: για να μακελεψουν όλα τα άτομα στη συναυλία".
πάντα υπηρχαν ηλιθιοι. Τωρα με τα ΜΚΔ, μάθαμε και πόσοι είναι.
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διεθνή Κοινωνικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών