''Κάτω τα χέρια από τη μαντίλα μου''لا تلمس حجابي Η απαγόρευση του χιτζάμπ συνιστά ρητορική μίσους

Κοινωνικά θέματα, τάσεις, προβληματισμοί, απ’ όλο τον κόσμο.
ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19384
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: ''Κάτω τα χέρια από τη μαντίλα μου''لا تلمس حجابي Η απαγόρευση του χιτζάμπ συνιστά ρητορική μίσους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 07 Μάιος 2021, 14:10

nyxtovios έγραψε:
07 Μάιος 2021, 14:07
Καλά κάνουν οι κυρίες. Και εννοείται ότι έχουν τον πρώτο το λόγο για το τι θα κάνουν στα παιδιά τους. Σιγά μην αφήσουμε τον κάθε Κούλιο Καίσαρα να ορίζει τι θα κάνει ο καθένας με τα παιδιά του.
Πάντοτε ή κρατική εξουσία σου καθορίζει το τι θα κάνεις τα παιδιά σου
Από αρχαιοτάτων χρόνων

Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: ''Κάτω τα χέρια από τη μαντίλα μου''لا تلمس حجابي Η απαγόρευση του χιτζάμπ συνιστά ρητορική μίσους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 07 Μάιος 2021, 14:12

Καλή κίνηση . Στηριζουμε και ελπίζουμε να εφαρμοστεί σε όλες τις θρησκειες
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

Άβαταρ μέλους
nick
Δημοσιεύσεις: 5222
Εγγραφή: 25 Μάιος 2018, 22:21

Re: ''Κάτω τα χέρια από τη μαντίλα μου''لا تلمس حجابي Η απαγόρευση του χιτζάμπ συνιστά ρητορική μίσους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nick » 07 Μάιος 2021, 14:21

Σύντομα έγιναν χιονοστιβάδα στο πλαίσιο μιας εκστρατείας κατά της απαγόρευσης, που κέρδισε τη στήριξη διεθνών προσωπικοτήτων, όπως της πρωταθλήτριας ξιφασκίας Ιμπτιχάζ Μουχάμαντ (της πρώτης Αμερικανίδας αθλήτριας που συμμετείχε με μαντίλα σε Ολυμπιακούς) και της Αμερικανίδας βουλεύτριας των Δημοκρατικών Ιλάν Ομάρ


:lol:

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24643
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: ''Κάτω τα χέρια από τη μαντίλα μου''لا تلمس حجابي Η απαγόρευση του χιτζάμπ συνιστά ρητορική μίσους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 07 Μάιος 2021, 14:22

Ναύτης έγραψε:
07 Μάιος 2021, 13:45
foscilis έγραψε:
07 Μάιος 2021, 13:25
(...)
Οπότε να πάρουν τα πλακάτ και να τα χώσουν στους χοντρούς αραβικούς τους κώλους.
Μην ξηγιέσαι έτσι λιμανίσια, το σομαλάκι τουλάχιστον είναι φίνο και λεπτεπίλεπτο μωρό (οπότε πρέπει να έχει και ωραίο ποπουδάκι), άσε που η μαντίλα της πάει μούρλια. :hebit:

Εικόνα
επίσης δεν έχει κλειτορίδα που σημαίνει δε μπορεί να χύσει.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21235
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: ''Κάτω τα χέρια από τη μαντίλα μου''لا تلمس حجابي Η απαγόρευση του χιτζάμπ συνιστά ρητορική μίσους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 07 Μάιος 2021, 14:30

Εικόνα

:roll:


Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Ju-87
Δημοσιεύσεις: 4624
Εγγραφή: 19 Μάιος 2018, 14:16

Re: ''Κάτω τα χέρια από τη μαντίλα μου''لا تلمس حجابي Η απαγόρευση του χιτζάμπ συνιστά ρητορική μίσους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ju-87 » 07 Μάιος 2021, 14:32

nyxtovios έγραψε:
07 Μάιος 2021, 14:07
Καλά κάνουν οι κυρίες. Και εννοείται ότι έχουν τον πρώτο το λόγο για το τι θα κάνουν στα παιδιά τους. Σιγά μην αφήσουμε τον κάθε Κούλιο Καίσαρα να ορίζει τι θα κάνει ο καθένας με τα παιδιά του.
Υπόθεση πρώτη : Έστω ότι ένας Μάρτυρας του Ιεχωβά έχει ένα μικρό παιδί το οποίο παθαίνει ένα ατύχημα. Λόγω του ατυχήματος χρειάζεται οπωσδήποτε μετάγγιση αίματος. Ο ΜτΙ για τους δικούς του ηλίθιους λόγους είναι κατά της μετάγγισης. Πρέπει το κράτος να επέμβει ή όχι;

Υπόθεση δεύτερη: έστω ότι ένας φυτοφάγος γονιός θέλει να επιβάλλει την φυτοφαγια και στο παιδί του απαγορεύοντας του να φάει κρέας, ψάρι, γάλα, τυρί, αυγά και γενικώς οτιδήποτε δεν τρώγεται από κατσίκες με αποτέλεσμα να επηρεάζει αρνητικά την ανάπτυξη και την υγεία του παιδιού του. Πρέπει το κράτος να επέμβει ή όχι;
Δημοκράτης έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:42
Από εκεί και πέρα είναι φανερό ότι ψήφισα μαλακα
AlienWay έγραψε:
05 Οκτ 2021, 22:00
Η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Επαναλαμβάνω, η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Στρακαστρουκας
Δημοσιεύσεις: 11372
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 17:48
Phorum.gr user: Στρακαστρουκας

Re: ''Κάτω τα χέρια από τη μαντίλα μου''لا تلمس حجابي Η απαγόρευση του χιτζάμπ συνιστά ρητορική μίσους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στρακαστρουκας » 07 Μάιος 2021, 14:35

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
07 Μάιος 2021, 13:56
Το ερώτημα είναι άλλο
Εάν μία μουσουλμάνα δεν θέλει να φορά την μαντήλα ή ... αρνηθεί το Ισλαμ τι είδους πιέσεις δέχεται από την οικογένειά της και τους ομοεθνείς της ;
Oτι πιεσεις δεχεται και ενα παπαδοπαιδι αν πει "απαρνουμε τον χριστιανισμο"
"Δεν ειμαι ΝΔλης αλλα..."

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21235
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: ''Κάτω τα χέρια από τη μαντίλα μου''لا تلمس حجابي Η απαγόρευση του χιτζάμπ συνιστά ρητορική μίσους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 07 Μάιος 2021, 14:40

:roll:

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

.


..


...



Εικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32980
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ''Κάτω τα χέρια από τη μαντίλα μου''لا تلمس حجابي Η απαγόρευση του χιτζάμπ συνιστά ρητορική μίσους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 07 Μάιος 2021, 14:41

nyxtovios έγραψε:
07 Μάιος 2021, 14:07
Καλά κάνουν οι κυρίες. Και εννοείται ότι έχουν τον πρώτο το λόγο για το τι θα κάνουν στα παιδιά τους. Σιγά μην αφήσουμε τον κάθε Κούλιο Καίσαρα να ορίζει τι θα κάνει ο καθένας με τα παιδιά του.
σιγα μην αφησουμε να τα γαμανε κιολας η να τους βαζουν φωτια να τα καψουν.
το κρατος εχει νομους. ορισμενοι αφορουν παιδια.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ju-87
Δημοσιεύσεις: 4624
Εγγραφή: 19 Μάιος 2018, 14:16

Re: ''Κάτω τα χέρια από τη μαντίλα μου''لا تلمس حجابي Η απαγόρευση του χιτζάμπ συνιστά ρητορική μίσους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ju-87 » 07 Μάιος 2021, 14:42

Στρακαστρουκας έγραψε:
07 Μάιος 2021, 14:35
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
07 Μάιος 2021, 13:56
Το ερώτημα είναι άλλο
Εάν μία μουσουλμάνα δεν θέλει να φορά την μαντήλα ή ... αρνηθεί το Ισλαμ τι είδους πιέσεις δέχεται από την οικογένειά της και τους ομοεθνείς της ;
Oτι πιεσεις δεχεται και ενα παπαδοπαιδι αν πει "απαρνουμε τον χριστιανισμο"
Το παππουδοπαιδι το πολύ πολύ να του πουν καμία πίπα για καζάνια της κόλασης που τον περιμένουν και να του κόψουν το χαρτζιλίκι.
Στο ισλάμ δεν σου κόβουν το χαρτζιλίκι. Σου κόβουν το κεφάλι...
Δημοκράτης έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:42
Από εκεί και πέρα είναι φανερό ότι ψήφισα μαλακα
AlienWay έγραψε:
05 Οκτ 2021, 22:00
Η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Επαναλαμβάνω, η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21602
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: ''Κάτω τα χέρια από τη μαντίλα μου''لا تلمس حجابي Η απαγόρευση του χιτζάμπ συνιστά ρητορική μίσους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 07 Μάιος 2021, 14:53

foscilis έγραψε:
07 Μάιος 2021, 13:25
Ο νόμος δε μιλάει για το αν μπορούν αυτές οι μαλακισμένες να φοράνε οτιδήποτε. Μιλάει για το αν έχουν δικαίωμα να το επιβάλλουν στις ανήλικες κόρες τους.

Οπότε να πάρουν τα πλακάτ και να τα χώσουν στους χοντρούς αραβικούς τους κώλους.
εγώ θα συμφωνούσα, αλλά
1) το να το κάνει αυτό ένα καθεστώς το οποίο ασπάζεται το ιδανικό της ανεκτικότητας είναι λίγο αντιφατικό
2) αυτό είναι ο πολυπολιτισμός που τόσα χρόνια ευαγγελίζονται όλοι οι πνευματικοί ταγοί της Δύσης, ο καθένας να αποτελεί κοινωνό των πολιτισμικών του αξιών σε μια κοινωνία που αποτελείται από πλείστες παραδόσεις
3) όπως ο χριστιανός και ο εβραίος έχουν το δικαίωμα να μεγαλώνουν τα παιδιά τους με βάση τα θρησκευτικά τους πιστεύω και να τους φορούν σταυρό/κιπά, γιατί να μην έχει το αντίστοιχο δικαίωμα ο μουσουλμάνος

επαναλαμβάνω πως συμφωνώ το το ποστ σου, αλλά αυτό ήθελαν οι Ευρωπαίοι, αυτό λαμβάνουν
τώρα τους ξινίζει; ας πρόσεχαν, τώρα είναι αργά
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24643
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: ''Κάτω τα χέρια από τη μαντίλα μου''لا تلمس حجابي Η απαγόρευση του χιτζάμπ συνιστά ρητορική μίσους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 07 Μάιος 2021, 15:06

Η Γαλλία δεν έχει πολυπολιτισμό ούτε ανεκτικότητα.

Αυτά είναι αγγλοσαξωνικές μαλακίες. Όπου βασικά δεν εννοούν ούτε πολυπολιτισμό ούτε ανεκτικότητα γενικώς. Εννοούν απέναντι στις οργανωμένες θρησκείες, οι οποίες λύνουν και δένουν.

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 13053
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: ''Κάτω τα χέρια από τη μαντίλα μου''لا تلمس حجابي Η απαγόρευση του χιτζάμπ συνιστά ρητορική μίσους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 07 Μάιος 2021, 15:09

Ju-87 έγραψε:
07 Μάιος 2021, 14:32
nyxtovios έγραψε:
07 Μάιος 2021, 14:07
Καλά κάνουν οι κυρίες. Και εννοείται ότι έχουν τον πρώτο το λόγο για το τι θα κάνουν στα παιδιά τους. Σιγά μην αφήσουμε τον κάθε Κούλιο Καίσαρα να ορίζει τι θα κάνει ο καθένας με τα παιδιά του.
Υπόθεση πρώτη : Έστω ότι ένας Μάρτυρας του Ιεχωβά έχει ένα μικρό παιδί το οποίο παθαίνει ένα ατύχημα. Λόγω του ατυχήματος χρειάζεται οπωσδήποτε μετάγγιση αίματος. Ο ΜτΙ για τους δικούς του ηλίθιους λόγους είναι κατά της μετάγγισης. Πρέπει το κράτος να επέμβει ή όχι;

Υπόθεση δεύτερη: έστω ότι ένας φυτοφάγος γονιός θέλει να επιβάλλει την φυτοφαγια και στο παιδί του απαγορεύοντας του να φάει κρέας, ψάρι, γάλα, τυρί, αυγά και γενικώς οτιδήποτε δεν τρώγεται από κατσίκες με αποτέλεσμα να επηρεάζει αρνητικά την ανάπτυξη και την υγεία του παιδιού του. Πρέπει το κράτος να επέμβει ή όχι;
Όχι και όχι, δεν θεωρείται κακοποίηση τίποτα από τα δύο αυτά νομικώς.
Νομίζω και σύγκριση με την μπούργκα είναι άστοχη επίσης.

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 13053
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: ''Κάτω τα χέρια από τη μαντίλα μου''لا تلمس حجابي Η απαγόρευση του χιτζάμπ συνιστά ρητορική μίσους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 07 Μάιος 2021, 15:10

Ασέβαστος έγραψε:
07 Μάιος 2021, 14:41
nyxtovios έγραψε:
07 Μάιος 2021, 14:07
Καλά κάνουν οι κυρίες. Και εννοείται ότι έχουν τον πρώτο το λόγο για το τι θα κάνουν στα παιδιά τους. Σιγά μην αφήσουμε τον κάθε Κούλιο Καίσαρα να ορίζει τι θα κάνει ο καθένας με τα παιδιά του.
σιγα μην αφησουμε να τα γαμανε κιολας η να τους βαζουν φωτια να τα καψουν.
το κρατος εχει νομους. ορισμενοι αφορουν παιδια.
Είπαμε δεν είναι το ίδιο. Τα πάνω είναι εγκληματικές ενέργειες του ποινικού δικαίου.
Να συμπληρώσω, εννοείται αν ένα παιδί φέρνει αντίρρηση αλλάζει το θέμα. Αλλά από ότι διαβάζω η απαγόρευση είναι οριζόντια θες δε θες. Ε αυτό δεν είναι σωστό.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nyxtovios την 07 Μάιος 2021, 15:14, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7953
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: ''Κάτω τα χέρια από τη μαντίλα μου''لا تلمس حجابي Η απαγόρευση του χιτζάμπ συνιστά ρητορική μίσους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 07 Μάιος 2021, 15:13

Από τις διαφημίσεις της μαντίλας βλέπω ότι τους αρέσει το λευκό δέρμα και τα ανοιχτόχρωμα μάτια που δεν είναι και το σύνηθες σε αυτές τις χώρες, εκτός από εξαιρέσεις.
Μου φαίνεται αντιφατικό.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διεθνή Κοινωνικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών