Κινδυνεύει με αποβολή από το πανεπιστήμιο επειδή επικαλέστηκε τη βιολογία!

Κοινωνικά θέματα, τάσεις, προβληματισμοί, απ’ όλο τον κόσμο.
Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 25180
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Κινδυνεύει με αποβολή από το πανεπιστήμιο επειδή επικαλέστηκε τη βιολογία!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 16 Ιουν 2021, 12:46

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
16 Ιουν 2021, 12:33
stavmanr έγραψε:
16 Ιουν 2021, 12:20
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
16 Ιουν 2021, 12:17


ρε σταβ, ήμαρτον ρε φίλε πια
Δεν είναι ο Σταβ το πρόβλημά σου, αλλά η διεθνής νομοθεσία και η επιστήμη της ψυχολογίας.
Αυτά τα πράγματα είναι λυμένα εδώ και χρόνια.

Αναπαράγοντας ρατσιστικά σχόλια δεν προάγεις τη συζήτηση.
σε αυτό που έγραψα εγώ πες μου ποιο είναι το λάθος
οι τρανς είναι βιολογικά άντρες που μέσω εγχείρησης και ορμονοθεραπείας εμφανισιακά είναι ίδιοι πλέον με τις γυναίκες. τι λάθος έχει αυτή η πρόταση;
εμφανισιακά είναι όμοιοι με γυναίκες, δεν είναι γυναίκες όμως γιατί δεν γεννήθηκαν γυναίκες, πόσο πιο απλά να το πούμε
καλά και εσύ, με το εμφανισιακά έιναι όμοιοι με γυναίκες το παρατραβάς κάπως :lol:

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15577
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Κινδυνεύει με αποβολή από το πανεπιστήμιο επειδή επικαλέστηκε τη βιολογία!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 16 Ιουν 2021, 12:46

stavmanr έγραψε:
16 Ιουν 2021, 12:43
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
16 Ιουν 2021, 12:40
stavmanr έγραψε:
16 Ιουν 2021, 12:37


Ότι δεν μας απασχολεί η εμφάνιση στην περίπτωση της ταυτότητας φύλου.
Και μία γυναίκα που μοιάζει περισσότερο με άντρα δεν παύει να είναι γυναίκα.
ακριβώς, επιτέλους συμφωνήσαμε
και ένας άντρας που μοιάζει περισσότερο με γυναίκα δεν παύει να είναι άντρας
Αν το επιθυμεί. Αν δεν το επιθυμεί είναι γυναίκα ακόμη κι αν μοιάζει με άντρα.
άρα οι τρανς παρόλο που μοιάζουν με γυναίκες δεν παύουν να είναι άντρες
Προσπάθησε να μην υποβαθμίζεις τη συζήτηση με ευφυολογήματα.
Οι γυναίκες και οι άντρες είναι ό,τι θέλουν να είναι σε ό,τι αφορά την ταυτότητα φύλου.
αν επιθυμείς να πετάξεις και βουτήξεις από καμιά ταράτσα θα φταίει ο ρατσιστικός νόμος της βαρύτητας για το τι θα συμβεί.
όσο και να θέλει ένα τραβέλι να είναι γυναίκα παραμένει άντρας είτε κόψει το πουλί του είτε όχι. οκ, "άντρας" όχι άντρας, αλλά γυναίκα δεν είναι όπως εσύ δεν είσαι λιοντάρι ακόμη και αν ορμάς σε αντιλόπες και τις τρως ζωντανές
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15577
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Κινδυνεύει με αποβολή από το πανεπιστήμιο επειδή επικαλέστηκε τη βιολογία!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 16 Ιουν 2021, 12:47

Δημοκράτης έγραψε:
16 Ιουν 2021, 12:46
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
16 Ιουν 2021, 12:33
stavmanr έγραψε:
16 Ιουν 2021, 12:20


Δεν είναι ο Σταβ το πρόβλημά σου, αλλά η διεθνής νομοθεσία και η επιστήμη της ψυχολογίας.
Αυτά τα πράγματα είναι λυμένα εδώ και χρόνια.

Αναπαράγοντας ρατσιστικά σχόλια δεν προάγεις τη συζήτηση.
σε αυτό που έγραψα εγώ πες μου ποιο είναι το λάθος
οι τρανς είναι βιολογικά άντρες που μέσω εγχείρησης και ορμονοθεραπείας εμφανισιακά είναι ίδιοι πλέον με τις γυναίκες. τι λάθος έχει αυτή η πρόταση;
εμφανισιακά είναι όμοιοι με γυναίκες, δεν είναι γυναίκες όμως γιατί δεν γεννήθηκαν γυναίκες, πόσο πιο απλά να το πούμε
καλά και εσύ, με το εμφανισιακά έιναι όμοιοι με γυναίκες το παρατραβάς κάπως :lol:
μερικά transformers είναι πολύ πετυχημένα ως προς τη μεταμφίεση τώρα βέβαια πως θα είναι στα 60 τους αν δεν έχουν αυτοκτονήσει μέχρι τότε.... αυτό είναι άλλη ιστορία
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 25180
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Κινδυνεύει με αποβολή από το πανεπιστήμιο επειδή επικαλέστηκε τη βιολογία!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 16 Ιουν 2021, 12:48

stavmanr έγραψε:
16 Ιουν 2021, 12:39
Ναύτης έγραψε:
16 Ιουν 2021, 12:38
stavmanr έγραψε:
16 Ιουν 2021, 12:36


Το πρόβλημα είναι ότι σου την έδωσε από χθες. :D
Δεν νομίζω ότι το ad hominem προσθέτει κύρος στην απάντησή σου. Μάλλον αμηχανία προδίδει.
Μεγάλη αμηχανία! :D

Τελευταία φορά που ήμουν αμήχανος στο φόρουμ ήταν όταν ξέμεινα από μηχανή (pc). :smt047

Πρόσεξε ότι συνεχίζετε 5-6 προφίλς να γράφετε εναντίον των διεθνών νόμων, των εθνικών νόμων και της επιστήμης της ψυχολογίας που αποφαίνεται για αυτές τις καταστάσεις.
Δεν είναι ο σταβ το πρόβλημά σας. Αυτός είναι απλά ο ...αγγελιοφόρος των παραπάνω.
οι διεθνής νόμοι υπάρχουν μόνο στο κεφάλι σου . Δεν υπάρχουν διεθνείς νόμοι επειδή το λες εσύ , όπως ο Μπάμπης δεν είναι γυναίκα επειδή το λέει αυτός

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Κινδυνεύει με αποβολή από το πανεπιστήμιο επειδή επικαλέστηκε τη βιολογία!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 16 Ιουν 2021, 12:50

Γιατί οι τρανς όμως προσπαθούν αισθητικά να μοιάσουν στις αληθινές γυναίκες από τη στιγμή που αυτό που καθορίζει τη θηλυκότητα δεν έχει καμία σχέση με τη βιολογία; Γιατί πετάνε τα αρχιδια τους και σκάβουν το πέος τους ώστε να προσομοιάζει με κόλπο, γιατί βάζουν βυζια; Αφού το να είσαι γυναίκα δεν έχει να κάνει με τίποτε απ ολα αυτά. Είναι απλά το πώς νιώθεις, γιατί δε θεωρούν ότι αυτό αρκεί για να είναι γυναίκες;

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 25180
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Κινδυνεύει με αποβολή από το πανεπιστήμιο επειδή επικαλέστηκε τη βιολογία!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 16 Ιουν 2021, 12:53

Ναύτης έγραψε:
16 Ιουν 2021, 12:30
stavmanr έγραψε:
16 Ιουν 2021, 12:22
(...)
Η πραγματικότητα κάποιων είναι ρατσιστική. Ιστορικά αποδεδειγμένο.
Δηλαδή, ρε συ stavmanr, αν εμένα μού τη δώσει αύριο, βάψω τη μούρη μου με κουρκουμά, βάλω δυο τσιρότα στα βλέφαρα και τα τραβήξω στα πλάγια και αρχίζω να λέω τσιν-τσιν, ΕΙΜΑΙ Κινέζος;
Κι αν τα κάνω όλα αυτά, και μετά λέω ότι ΕΙΜΑΙ Κινέζος μασίφ κι ατόφιος, θα είναι ρατσίστρια η μάνα μου που θα μού απαντάει ότι είμαι παλαβός και να πάω να με κοιτάξει κάνας γιατρός;
Η πραγματικότητα είναι πραγματικότητα, φίλε μου, και η φύση είναι φύση.
υπάρχουν και αυτού του είδους οι βλαμμένοι
https://en.wikipedia.org/wiki/Transracial_(identity)
περίμενε 4 5 χρόνια και θα δεις τον stavmanr να γράφει ότι είναι δικαίωμα του κάθε λευκού να δηλώνει κίτρηνος και σχιστομάτης

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43997
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Κινδυνεύει με αποβολή από το πανεπιστήμιο επειδή επικαλέστηκε τη βιολογία!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 16 Ιουν 2021, 12:53

EKPLIKTIKOS έγραψε:
16 Ιουν 2021, 12:50
Γιατί οι τρανς όμως προσπαθούν αισθητικά να μοιάσουν στις αληθινές γυναίκες από τη στιγμή που αυτό που καθορίζει τη θηλυκότητα δεν έχει καμία σχέση με τη βιολογία; Γιατί πετάνε τα αρχιδια τους και σκάβουν το πέος τους ώστε να προσομοιάζει με κόλπο, γιατί βάζουν βυζια; Αφού το να είσαι γυναίκα δεν έχει να κάνει με τίποτε απ ολα αυτά. Είναι απλά το πώς νιώθεις, γιατί δε θεωρούν ότι αυτό αρκεί για να είναι γυναίκες;
Γιατί το να είναι διαφορετικό αυτό που νιώθεις από αυτό που μοιάζεις προκαλεί δυσφορία. Αυτό είναι αποδεδειγμένο. Και η εναρμόνιση των δύο μειώνει τη δυσφορία. Επίσης αποδεδειγμένο.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24772
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Κινδυνεύει με αποβολή από το πανεπιστήμιο επειδή επικαλέστηκε τη βιολογία!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 16 Ιουν 2021, 12:54

EKPLIKTIKOS έγραψε:
16 Ιουν 2021, 12:50
Γιατί οι τρανς όμως προσπαθούν αισθητικά να μοιάσουν στις αληθινές γυναίκες από τη στιγμή που αυτό που καθορίζει τη θηλυκότητα δεν έχει καμία σχέση με τη βιολογία; Γιατί πετάνε τα αρχιδια τους και σκάβουν το πέος τους ώστε να προσομοιάζει με κόλπο, γιατί βάζουν βυζια;
Γιατί δεν είναι και πολύ στα καλά τους, μην περιμένεις να βγάλεις άκρη.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21781
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Κινδυνεύει με αποβολή από το πανεπιστήμιο επειδή επικαλέστηκε τη βιολογία!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 16 Ιουν 2021, 12:56

Δημοκράτης έγραψε:
16 Ιουν 2021, 12:46
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
16 Ιουν 2021, 12:33
stavmanr έγραψε:
16 Ιουν 2021, 12:20


Δεν είναι ο Σταβ το πρόβλημά σου, αλλά η διεθνής νομοθεσία και η επιστήμη της ψυχολογίας.
Αυτά τα πράγματα είναι λυμένα εδώ και χρόνια.

Αναπαράγοντας ρατσιστικά σχόλια δεν προάγεις τη συζήτηση.
σε αυτό που έγραψα εγώ πες μου ποιο είναι το λάθος
οι τρανς είναι βιολογικά άντρες που μέσω εγχείρησης και ορμονοθεραπείας εμφανισιακά είναι ίδιοι πλέον με τις γυναίκες. τι λάθος έχει αυτή η πρόταση;
εμφανισιακά είναι όμοιοι με γυναίκες, δεν είναι γυναίκες όμως γιατί δεν γεννήθηκαν γυναίκες, πόσο πιο απλά να το πούμε
καλά και εσύ, με το εμφανισιακά έιναι όμοιοι με γυναίκες το παρατραβάς κάπως :lol:
καθόλου
υπάρχουν τρανς που είναι πανέμορφες - πολύ πιο όμορφες από τη πλειοψηφία των γυναικών
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15577
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Κινδυνεύει με αποβολή από το πανεπιστήμιο επειδή επικαλέστηκε τη βιολογία!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 16 Ιουν 2021, 12:58

Dwarven Blacksmith έγραψε:
16 Ιουν 2021, 12:53
EKPLIKTIKOS έγραψε:
16 Ιουν 2021, 12:50
Γιατί οι τρανς όμως προσπαθούν αισθητικά να μοιάσουν στις αληθινές γυναίκες από τη στιγμή που αυτό που καθορίζει τη θηλυκότητα δεν έχει καμία σχέση με τη βιολογία; Γιατί πετάνε τα αρχιδια τους και σκάβουν το πέος τους ώστε να προσομοιάζει με κόλπο, γιατί βάζουν βυζια; Αφού το να είσαι γυναίκα δεν έχει να κάνει με τίποτε απ ολα αυτά. Είναι απλά το πώς νιώθεις, γιατί δε θεωρούν ότι αυτό αρκεί για να είναι γυναίκες;
Γιατί το να είναι διαφορετικό αυτό που νιώθεις από αυτό που μοιάζεις προκαλεί δυσφορία. Αυτό είναι αποδεδειγμένο. Και η εναρμόνιση των δύο μειώνει τη δυσφορία. Επίσης αποδεδειγμένο.
οπότε αντί να αποδεχτούν αυτό που είναι θέλουν να επιβάλλουν στους υπόλοιπους να προσποιούνται ότι τα βλέπουν σαν κάτι που δεν είναι. Δύο λέξεις μόνο: grow up
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13916
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Κινδυνεύει με αποβολή από το πανεπιστήμιο επειδή επικαλέστηκε τη βιολογία!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 16 Ιουν 2021, 12:59

stavmanr έγραψε:
16 Ιουν 2021, 12:45
stavmanr έγραψε:
16 Ιουν 2021, 12:30
Η ερώτησή μου αφορά την συνέπεια της πρότασης του Ναύτη, ο οποίος υποστηρίζει ότι ΟΡΘΩΣ αντιμετωπίζονται ως γυναίκες παρότι για τον ίδιο δεν είναι γυναίκες.
Θα επιθυμούσα μία εξήγηση, πώς καταφέρνει να συνδυάσει αυτά τα δύο κομμάτια.
Θα την επιθυμούσα από τον Ναύτης καθώς είναι κομβική για το διάλογο.
Σού απάντησα ήδη.
Ναύτης έγραψε:
16 Ιουν 2021, 12:32
Γιατί έτσι αυτοπροσδιορίζονται και έτσι δηλώνουν.
Αλλά δεν ΕΙΝΑΙ γυναίκες, αυτοπροσδιορίζονται ΣΑΝ γυναίκες.
Εξωφρενικό είναι να μάς λες ότι είναι ρατσιστικό που οι γυναίκες γεννιούνται με κόλπο.
Το πώς αυτοπροσδιορίζεται κάποιος/α δεν αναιρεί την φυσική του/της κατάσταση.
Αν εγώ αύριο δηλώσω Βουλκάνιος και θέλω να με προσφωνούν ως Σποκ, δεν σημαίνει ότι ήλθα από το διάστημα, παρ' όλα αυτά έτσι θα με αντιμετωπίζουν, έστω και μέσα στο τρελάδικο.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43997
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Κινδυνεύει με αποβολή από το πανεπιστήμιο επειδή επικαλέστηκε τη βιολογία!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 16 Ιουν 2021, 13:00

Lord Brum έγραψε:
16 Ιουν 2021, 12:58
Dwarven Blacksmith έγραψε:
16 Ιουν 2021, 12:53
EKPLIKTIKOS έγραψε:
16 Ιουν 2021, 12:50
Γιατί οι τρανς όμως προσπαθούν αισθητικά να μοιάσουν στις αληθινές γυναίκες από τη στιγμή που αυτό που καθορίζει τη θηλυκότητα δεν έχει καμία σχέση με τη βιολογία; Γιατί πετάνε τα αρχιδια τους και σκάβουν το πέος τους ώστε να προσομοιάζει με κόλπο, γιατί βάζουν βυζια; Αφού το να είσαι γυναίκα δεν έχει να κάνει με τίποτε απ ολα αυτά. Είναι απλά το πώς νιώθεις, γιατί δε θεωρούν ότι αυτό αρκεί για να είναι γυναίκες;
Γιατί το να είναι διαφορετικό αυτό που νιώθεις από αυτό που μοιάζεις προκαλεί δυσφορία. Αυτό είναι αποδεδειγμένο. Και η εναρμόνιση των δύο μειώνει τη δυσφορία. Επίσης αποδεδειγμένο.
οπότε αντί να αποδεχτούν αυτό που είναι θέλουν να επιβάλλουν στους υπόλοιπους να προσποιούνται ότι τα βλέπουν σαν κάτι που δεν είναι. Δύο λέξεις μόνο: grow up
Μάλλον το είχαν σκεφτεί κι άλλοι πρίν από σένα αλλά δε βοήθησε. Το transition αντίθετα βοηθάει λένε οι έρευνες.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6928
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Κινδυνεύει με αποβολή από το πανεπιστήμιο επειδή επικαλέστηκε τη βιολογία!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 16 Ιουν 2021, 13:02

break έγραψε:
16 Ιουν 2021, 11:13

Επέτρεψε μου να σου μεταφράσω από την σταβμαναρική καθώς την καταλαβαίνω άσχετα αν διαφωνώ μαζί της. :D

Για αρχή γυναίκες υπάρχουν και με κόλπο και με πέος. Αυτό είναι το δεδομένο #1.
Επίτρεψέ μου να κάνω έναν "γενετικό" παραλληλισμό...

Η τριχρωμία στις γάτες είναι γονιδιακής αιτιολογίας και χαρακτηρίζει τις θηλυκές γάτες.
Δηλαδή, "τρία χρώματα = θηλυκή γάτα". Αυτό είναι δεδομένο #1.
Σε σπάνιες περιπτώσεις (1 στις 4.000), μπορεί και να είναι "τρία χρώματα = αρεσενική γάτα" (σύνδρομο Klinefelter). Αυτό είναι δεδομένο #2.

Νομίζω όμως, πως η σπάνια αυτή περίπτωση δεν μπορεί να χαρακτηριστεί ως "δεδομένο", ώστε να προχωρήσουμε στην αποδοχή του σαν κάτι το απόλυτα φυσικό που συμβαίνει κάθε λίγο και λιγάκι.

Δεν ξέρω τώρα την αντίστοιχη αναλογία όπου συναντάμε γυναίκα (που γεννιέται) και με κόλπο και με πέος.
Θεωρώ όμως ότι πρέπει να είναι πάρα πολύ σπανιότερη και, άρα, η αναλογία πολύ πάνω από το 1 στις 4.000.
Οπότε νομίζω πως δεν μπορούμε να λογίζουμε σαν "δεδομένο" την ύπαρξη γυναικών και με κόλπο και με πέος, ώστε να τεκμηριώσουμε το οτιδήποτε πάνω σε αυτό.

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15577
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Κινδυνεύει με αποβολή από το πανεπιστήμιο επειδή επικαλέστηκε τη βιολογία!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 16 Ιουν 2021, 13:07

Dwarven Blacksmith έγραψε:
16 Ιουν 2021, 13:00
Lord Brum έγραψε:
16 Ιουν 2021, 12:58
Dwarven Blacksmith έγραψε:
16 Ιουν 2021, 12:53

Γιατί το να είναι διαφορετικό αυτό που νιώθεις από αυτό που μοιάζεις προκαλεί δυσφορία. Αυτό είναι αποδεδειγμένο. Και η εναρμόνιση των δύο μειώνει τη δυσφορία. Επίσης αποδεδειγμένο.
οπότε αντί να αποδεχτούν αυτό που είναι θέλουν να επιβάλλουν στους υπόλοιπους να προσποιούνται ότι τα βλέπουν σαν κάτι που δεν είναι. Δύο λέξεις μόνο: grow up
Μάλλον το είχαν σκεφτεί κι άλλοι πρίν από σένα αλλά δε βοήθησε. Το transition αντίθετα βοηθάει λένε οι έρευνες.
αν πας με τα νερά ενός τρελού βραχυπρόθεσμα τον ανακουφίζεις? Μακροπρόθεσμα τι γίνεται όμως?
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43997
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Κινδυνεύει με αποβολή από το πανεπιστήμιο επειδή επικαλέστηκε τη βιολογία!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 16 Ιουν 2021, 13:10

Lord Brum έγραψε:
16 Ιουν 2021, 13:07
Dwarven Blacksmith έγραψε:
16 Ιουν 2021, 13:00
Lord Brum έγραψε:
16 Ιουν 2021, 12:58


οπότε αντί να αποδεχτούν αυτό που είναι θέλουν να επιβάλλουν στους υπόλοιπους να προσποιούνται ότι τα βλέπουν σαν κάτι που δεν είναι. Δύο λέξεις μόνο: grow up
Μάλλον το είχαν σκεφτεί κι άλλοι πρίν από σένα αλλά δε βοήθησε. Το transition αντίθετα βοηθάει λένε οι έρευνες.
αν πας με τα νερά ενός τρελού βραχυπρόθεσμα τον ανακουφίζεις? Μακροπρόθεσμα τι γίνεται όμως?
Διάβασε να μάθεις αν σε ενδιαφέρει. Δε νομίζω να σε ενδιαφέρει βέβαια δεδομένης της φρασεολογίας σου. "Τρελός" μπορεί να είσαι κι εσύ αύριο ξέρεις.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διεθνή Κοινωνικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών