Κινδυνεύει με αποβολή από το πανεπιστήμιο επειδή επικαλέστηκε τη βιολογία!

Κοινωνικά θέματα, τάσεις, προβληματισμοί, απ’ όλο τον κόσμο.
stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Κινδυνεύει με αποβολή από το πανεπιστήμιο επειδή επικαλέστηκε τη βιολογία!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 05 Ιουν 2021, 22:00

EKPLIKTIKOS έγραψε:
05 Ιουν 2021, 21:52
stavmanr έγραψε:
05 Ιουν 2021, 21:28

Δεν ισχύει. Σε κάθε άθλημα, οι 10 κορυφαίες γυναίκες της κατηγορίας κερδίζουν το 99,99999% των ανδρών που μπορούν να συμμετάσχουν στην κατηγορία αυτή.

Κυριολεκτικά η 15χρονη παρέα σου που παίζατε στην αλάνα μπάλα θα νικούσε τις παγκόσμιες πρωταθλήτριες στο ποδόσφαιρο :a108:
:-?

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Κινδυνεύει με αποβολή από το πανεπιστήμιο επειδή επικαλέστηκε τη βιολογία!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 05 Ιουν 2021, 22:02

ΓΑΛΗ έγραψε:
05 Ιουν 2021, 21:58
Σταβ, εγώ προτείνω κάτι πιο απλό.

Αν παίξει μια ομάδα μπάσκετ/βόλει/χαντμπολ/ποδοσφαίρου Α' εθνικής γυναικών με μια ομάδα Β' εθνικής αντρών, τι πιστεύεις ότι θα γίνει;
Δεν ξέρω. :102:

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Κινδυνεύει με αποβολή από το πανεπιστήμιο επειδή επικαλέστηκε τη βιολογία!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 05 Ιουν 2021, 22:03

Ζενίθεδρος έγραψε:
05 Ιουν 2021, 21:50
stavmanr έγραψε:
05 Ιουν 2021, 21:21
Ζενίθεδρος έγραψε:
05 Ιουν 2021, 21:19


Μα αυτό λέμε, πως εφόσον ο άλλος έχει δικαίωμα να αυτοπροσδιορίζεται ως γυναίκα, παρόλο που η βιολογία λέει κάτι άλλο, εχουν και ολοι οι άλλοι το ίδιο δικαίωμα να αυτοπροσδιοριζονται ως κάτι που πάει κόντρα στην βιολογία και σε κάθε άλλη επιστήμη και λογική. Γιατί το δικαίωμα του αυτοπροσδιορισμού να περιορίζεται μόνο στο "έχω καλαμπαλίκια και τριτο πόδι, αλλα νιώθω γυναίκα και θέλω να αθλούμαι και να κάνω ντουζ μαζί με τις άλλες γυναίκες" τα άλλα όργανα του σώματός μου, στο πηγάδι κατουρησαν; Είμαι αρτιμελής, έχω πόδια χέρια, αλλα νιώθω ότι δεν τα έχω, εφοσον αυτοπροσδιορίζομαι ως κουτσός και κουλός. Ναι ξέρω, το βλέπεις ότι κουνιέται το χέρι και το πόδι μου, όπως σηκώνεται και το παπαρι μου, όταν βρίσκομαι περιτριγυρισμένος απο μουνιά και βυζιά μεσα στα γυναικεια αποδυτήρια.
Το κάνεις να ακούγεται πολύ θελκτικό. Πώς και κρατιέσαι και δεν δήλωσες ακόμη γυναίκα Ζενίθεδρε; Τι σε κρατά από το να βρίσκεσαι μόνιμα ανάμεσα σε γυμνές στα αποδυτήρια, αφού σύμφωνα με αυτά που γράφεις μπορείς με μία απλή δήλωση;
Είμαι κιρκαδικά διεμφυλικός, το πρωί νιώθω γυναίκα και το βράδυ ανδρας.
Ε τότε γιατί σκοτώνεσαι τόσο πολύ για τους άλλους που είναι πρωΐ-μεσημέρι-βράδυ διεμφυλικοί;

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71932
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Κινδυνεύει με αποβολή από το πανεπιστήμιο επειδή επικαλέστηκε τη βιολογία!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 05 Ιουν 2021, 22:09

stavmanr έγραψε:
05 Ιουν 2021, 22:02
ΓΑΛΗ έγραψε:
05 Ιουν 2021, 21:58
Σταβ, εγώ προτείνω κάτι πιο απλό.

Αν παίξει μια ομάδα μπάσκετ/βόλει/χαντμπολ/ποδοσφαίρου Α' εθνικής γυναικών με μια ομάδα Β' εθνικής αντρών, τι πιστεύεις ότι θα γίνει;
Δεν ξέρω. :102:
Αυτό είναι σίγουρο.

Πάντως ως μπίζνα, είναι καλή φάση. Αν σκεφτεί κάποιος ότι η διαφορά μεταξύ αντρών και γυναικών στο παγκόσμιο ρεκόρ ύψους είναι γύρω στους 40 πόντους αν θυμάμαι καλά, ο οποιοσδήποτε άλτης ύψους μπορεί να βγαίνει παγκόσμια πρωταθλήτρια για χρόνια. Άκοπα, αβάδιστα.

Και αν γίνει σύστημα, θα καταλήξουμε στο να υπάρχει μόνον γυναικείος πρωταθλητισμός με αθλητές άντρες. :lol:
Gavalas for President! :grfl:

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Κινδυνεύει με αποβολή από το πανεπιστήμιο επειδή επικαλέστηκε τη βιολογία!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 05 Ιουν 2021, 22:24

ΓΑΛΗ έγραψε:
05 Ιουν 2021, 22:09
Αν σκεφτεί κάποιος ότι η διαφορά μεταξύ αντρών και γυναικών στο παγκόσμιο ρεκόρ ύψους είναι γύρω στους 40 πόντους αν θυμάμαι καλά, ο οποιοσδήποτε άλτης ύψους μπορεί να βγαίνει παγκόσμια πρωταθλήτρια για χρόνια. Άκοπα, αβάδιστα.
Το παγκόσμιο ρεκόρ γυναικών είναι 2.10.
Αν δεν είσαι μέσα στην 50άδα των κορυφαίων αλτών ύψους, δύσκολα προσεγγίζεις αυτό το ρεκόρ.
Το 99,999% των ανδρών, δεν πλησιάζει καν.
Αν μου λες επομένως ότι κάποιος από τους 50 κορυφαίους άλτες στον κόσμο θα γίνει γυναίκα, απλά για να καταρρίψει το παγκόσμιο των γυναικών, τότε μιλάμε για εξαιρετική περίπτωση που μπορεί να συζητηθεί. Και θα πρέπει να προβληματιστούμε γιατί δεν βλέπουμε όλους τους κορυφαίους, μη πρωταθλητές, ξαφνικά να αλλάζουν φύλο, αφού θα γίνονταν κατά το σκεπτικό σου πρωταθλητές χωρίς κόπο.
Αν όμως μιλάμε ότι ο κάθε τυχαίος Μπάμπης ή Τάκης, που δεν ανήκει στην Τοπ Ελίτ των ανδρών στην κατηγορία του θα γίνει γυναίκα για να έχει προβάδισμα έναντι των γυναικών, τότε μιλάμε για αστείο επιχείρημα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stavmanr την 05 Ιουν 2021, 22:29, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 44052
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Κινδυνεύει με αποβολή από το πανεπιστήμιο επειδή επικαλέστηκε τη βιολογία!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 05 Ιουν 2021, 22:27

Υπάρχει και το happy hour, δωρεάν ποτά για γυναίκες, για πολλούς άνδρες της εργατικής τάξης μπορεί να αξίζει.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71932
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Κινδυνεύει με αποβολή από το πανεπιστήμιο επειδή επικαλέστηκε τη βιολογία!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 05 Ιουν 2021, 22:31

stavmanr έγραψε:
05 Ιουν 2021, 22:24
ΓΑΛΗ έγραψε:
05 Ιουν 2021, 22:09
Αν σκεφτεί κάποιος ότι η διαφορά μεταξύ αντρών και γυναικών στο παγκόσμιο ρεκόρ ύψους είναι γύρω στους 40 πόντους αν θυμάμαι καλά, ο οποιοσδήποτε άλτης ύψους μπορεί να βγαίνει παγκόσμια πρωταθλήτρια για χρόνια. Άκοπα, αβάδιστα.
Το παγκόσμιο ρεκόρ γυναικών είναι 2.10.
Αν δεν είσαι μέσα στην 50άδα των κορυφαίων αλτών ύψους, δύσκολα προσεγγίζεις αυτό το ρεκόρ.
Το 99,999% των ανδρών, δεν πλησιάζει καν.
Αν μου λες επομένως ότι κάποιος από τους 50 κορυφαίους άλτες στον κόσμο θα γίνει γυναίκα, απλά για να καταρρίψει το παγκόσμιο των γυναικών, τότε μιλάμε για εξαιρετική περίπτωση που μπορεί να συζητηθεί.
Αν όμως μιλάμε ότι ο κάθε τυχαίος Μπάμπης ή Τάκης θα γίνει γυναίκα για να έχει προβάδισμα έναντι των γυναικών, τότε μιλάμε για αστείο επιχείρημα.
Ο κάθε τυχαίος Μπάμπης ή Τάκης δεν μπορεί καν να συναγωνισθεί στην οποιαδήποτε κατηγορία ή άθλημα.

Αυτοί που ασχολούνται είναι όσοι έχουν σχέση με το άθλημα. Και δεν είναι ανάγκη να "γίνουν" γυναίκες με επεμβάσεις, ορμονοθεραπείες κλπ αρκεί να δηλώσουν γυναίκες.

Και ακριβώς γι' αυτό είναι γελοίοι και τίποτα περισσότερο.
Gavalas for President! :grfl:

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Κινδυνεύει με αποβολή από το πανεπιστήμιο επειδή επικαλέστηκε τη βιολογία!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 05 Ιουν 2021, 22:37

ΓΑΛΗ έγραψε:
05 Ιουν 2021, 22:31
stavmanr έγραψε:
05 Ιουν 2021, 22:24
ΓΑΛΗ έγραψε:
05 Ιουν 2021, 22:09
Αν σκεφτεί κάποιος ότι η διαφορά μεταξύ αντρών και γυναικών στο παγκόσμιο ρεκόρ ύψους είναι γύρω στους 40 πόντους αν θυμάμαι καλά, ο οποιοσδήποτε άλτης ύψους μπορεί να βγαίνει παγκόσμια πρωταθλήτρια για χρόνια. Άκοπα, αβάδιστα.
Το παγκόσμιο ρεκόρ γυναικών είναι 2.10.
Αν δεν είσαι μέσα στην 50άδα των κορυφαίων αλτών ύψους, δύσκολα προσεγγίζεις αυτό το ρεκόρ.
Το 99,999% των ανδρών, δεν πλησιάζει καν.
Αν μου λες επομένως ότι κάποιος από τους 50 κορυφαίους άλτες στον κόσμο θα γίνει γυναίκα, απλά για να καταρρίψει το παγκόσμιο των γυναικών, τότε μιλάμε για εξαιρετική περίπτωση που μπορεί να συζητηθεί.
Αν όμως μιλάμε ότι ο κάθε τυχαίος Μπάμπης ή Τάκης θα γίνει γυναίκα για να έχει προβάδισμα έναντι των γυναικών, τότε μιλάμε για αστείο επιχείρημα.
Ο κάθε τυχαίος Μπάμπης ή Τάκης δεν μπορεί καν να συναγωνισθεί στην οποιαδήποτε κατηγορία ή άθλημα.
Ναι, αλλά χρησιμοποιείται ο συναγωνισμός των διεμφυλικών ατόμων ως βασικό επιχείρημα όταν το 99,999% των ανθρώπων του ενός φύλου ακόμη και να συμμετάσχουν σε αγώνες δεν θα μπορούν να κερδίσουν τους καλύτερους του φύλου στο οποίο προσβλέπουν.
Οι διεθνείς επιτροπές δεν μπορούν να απαγορεύσουν σε έναν άνθρωπο που αποδεδειγμένα δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει τη βιολογική του διαφοροποίηση να συμμετάσχει σε αγώνες. Καταρχήν είναι κακό για το ίδιο το άθλημα. Τα αθλήματα υπάρχουν για όλους τους ανθρώπους.
Αυτοί που ασχολούνται είναι όσοι έχουν σχέση με το άθλημα. Και δεν είναι ανάγκη να "γίνουν" γυναίκες με επεμβάσεις, ορμονοθεραπείες κλπ αρκεί να δηλώσουν γυναίκες.
Όπως έγραψα παραπάνω, το επιχείρημά σου αφορά χονδρικά τους τοπ 20 ή 50 της κάθε κατηγορίας αθλήματος (ανάλογα με το άθλημα).
Οι υπόλοιποι δεν μπορούν να συναγωνιστούν τις κορυφαίες γυναίκες της κατηγορίας.

Όλα αυτά τα γνωρίζουν στις Διεθνείς Επιτροπές και προσπαθούν να βρουν μία λύση που να βασίζεται στο σεβασμό των δικαιωμάτων όλων των συμμετεχόντων.

Εν τω μεταξύ θυμάμαι τη Τζούντιθ Πόλγκαρ που αρνούνταν να πάρει γυναικείο τίτλο γκραντμάστερ (WGM) στο σκάκι. Τελικά έφτασε στην πρώτη 10άδα γκραντμάστερ της εποχής της (GM) σε ένα παιχνίδι καθαρά ανδροκρατούμενο.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stavmanr την 05 Ιουν 2021, 22:41, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71932
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Κινδυνεύει με αποβολή από το πανεπιστήμιο επειδή επικαλέστηκε τη βιολογία!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 05 Ιουν 2021, 22:39

stavmanr έγραψε:
05 Ιουν 2021, 22:37
ΓΑΛΗ έγραψε:
05 Ιουν 2021, 22:31
stavmanr έγραψε:
05 Ιουν 2021, 22:24


Το παγκόσμιο ρεκόρ γυναικών είναι 2.10.
Αν δεν είσαι μέσα στην 50άδα των κορυφαίων αλτών ύψους, δύσκολα προσεγγίζεις αυτό το ρεκόρ.
Το 99,999% των ανδρών, δεν πλησιάζει καν.
Αν μου λες επομένως ότι κάποιος από τους 50 κορυφαίους άλτες στον κόσμο θα γίνει γυναίκα, απλά για να καταρρίψει το παγκόσμιο των γυναικών, τότε μιλάμε για εξαιρετική περίπτωση που μπορεί να συζητηθεί.
Αν όμως μιλάμε ότι ο κάθε τυχαίος Μπάμπης ή Τάκης θα γίνει γυναίκα για να έχει προβάδισμα έναντι των γυναικών, τότε μιλάμε για αστείο επιχείρημα.
Ο κάθε τυχαίος Μπάμπης ή Τάκης δεν μπορεί καν να συναγωνισθεί στην οποιαδήποτε κατηγορία ή άθλημα.
Ναι, αλλά χρησιμοποιείται ο συναγωνισμός των διεμφυλικών ατόμων ως βασικό επιχείρημα όταν το 99,999% των ανθρώπων του ενός φύλου ακόμη και να συμμετάσχουν σε αγώνες δεν θα μπορούν να κερδίσουν τους καλύτερους του φύλου στο οποίο προσβλέπουν.
Οι διεθνείς επιτροπές δεν μπορούν να απαγορεύσουν σε έναν άνθρωπο που αποδεδειγμένα δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει τη βιολογική του διαφοροποίηση να συμμετάσχει σε αγώνες. Καταρχήν είναι κακό για το ίδιο το άθλημα. Τα αθλήματα υπάρχουν για όλους τους ανθρώπους.
Αυτοί που ασχολούνται είναι όσοι έχουν σχέση με το άθλημα. Και δεν είναι ανάγκη να "γίνουν" γυναίκες με επεμβάσεις, ορμονοθεραπείες κλπ αρκεί να δηλώσουν γυναίκες.
Όπως έγραψα παραπάνω, το επιχείρημά σου αφορά τους τοπ 20 ως 50 της κάθε κατηγορίας αθλήματος.
Οι υπόλοιποι δεν μπορούν να συναγωνιστούν τις κορυφαίες γυναίκες της κατηγορίας.
Είσαι πανάσχετος με τον αθλητισμό σταβ, οπότε το κόβω εδώ.
Gavalas for President! :grfl:

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Κινδυνεύει με αποβολή από το πανεπιστήμιο επειδή επικαλέστηκε τη βιολογία!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 05 Ιουν 2021, 22:45

ΓΑΛΗ έγραψε:
05 Ιουν 2021, 22:39
stavmanr έγραψε:
05 Ιουν 2021, 22:37
ΓΑΛΗ έγραψε:
05 Ιουν 2021, 22:31


Ο κάθε τυχαίος Μπάμπης ή Τάκης δεν μπορεί καν να συναγωνισθεί στην οποιαδήποτε κατηγορία ή άθλημα.
Ναι, αλλά χρησιμοποιείται ο συναγωνισμός των διεμφυλικών ατόμων ως βασικό επιχείρημα όταν το 99,999% των ανθρώπων του ενός φύλου ακόμη και να συμμετάσχουν σε αγώνες δεν θα μπορούν να κερδίσουν τους καλύτερους του φύλου στο οποίο προσβλέπουν.
Οι διεθνείς επιτροπές δεν μπορούν να απαγορεύσουν σε έναν άνθρωπο που αποδεδειγμένα δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει τη βιολογική του διαφοροποίηση να συμμετάσχει σε αγώνες. Καταρχήν είναι κακό για το ίδιο το άθλημα. Τα αθλήματα υπάρχουν για όλους τους ανθρώπους.
Αυτοί που ασχολούνται είναι όσοι έχουν σχέση με το άθλημα. Και δεν είναι ανάγκη να "γίνουν" γυναίκες με επεμβάσεις, ορμονοθεραπείες κλπ αρκεί να δηλώσουν γυναίκες.
Όπως έγραψα παραπάνω, το επιχείρημά σου αφορά τους τοπ 20 ως 50 της κάθε κατηγορίας αθλήματος.
Οι υπόλοιποι δεν μπορούν να συναγωνιστούν τις κορυφαίες γυναίκες της κατηγορίας.
Είσαι πανάσχετος με τον αθλητισμό σταβ, οπότε το κόβω εδώ.
Μεγάλωσα μέσα στον αθλητισμό, φίλε Γάτε. Μέχρι τα 30 μου είχα γυρίσει πολλά αθλήματα, κυρίως ομαδικά, κι έτρεχα σαν παλαβός.
Εντούτοις, όταν για πρώτη φορά αντιμετώπισα γυναικεία ομάδα μπάσκετ, δεν περίμενα ότι μπορεί να φας τόσο ξύλο από γυναίκα. :D

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71932
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Κινδυνεύει με αποβολή από το πανεπιστήμιο επειδή επικαλέστηκε τη βιολογία!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 05 Ιουν 2021, 22:55

stavmanr έγραψε:
05 Ιουν 2021, 22:45
ΓΑΛΗ έγραψε:
05 Ιουν 2021, 22:39
stavmanr έγραψε:
05 Ιουν 2021, 22:37

Ναι, αλλά χρησιμοποιείται ο συναγωνισμός των διεμφυλικών ατόμων ως βασικό επιχείρημα όταν το 99,999% των ανθρώπων του ενός φύλου ακόμη και να συμμετάσχουν σε αγώνες δεν θα μπορούν να κερδίσουν τους καλύτερους του φύλου στο οποίο προσβλέπουν.
Οι διεθνείς επιτροπές δεν μπορούν να απαγορεύσουν σε έναν άνθρωπο που αποδεδειγμένα δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει τη βιολογική του διαφοροποίηση να συμμετάσχει σε αγώνες. Καταρχήν είναι κακό για το ίδιο το άθλημα. Τα αθλήματα υπάρχουν για όλους τους ανθρώπους.


Όπως έγραψα παραπάνω, το επιχείρημά σου αφορά τους τοπ 20 ως 50 της κάθε κατηγορίας αθλήματος.
Οι υπόλοιποι δεν μπορούν να συναγωνιστούν τις κορυφαίες γυναίκες της κατηγορίας.
Είσαι πανάσχετος με τον αθλητισμό σταβ, οπότε το κόβω εδώ.
Μεγάλωσα μέσα στον αθλητισμό, φίλε Γάτε. Μέχρι τα 30 μου είχα γυρίσει πολλά αθλήματα, κυρίως ομαδικά, κι έτρεχα σαν παλαβός.
Εντούτοις, όταν για πρώτη φορά αντιμετώπισα γυναικεία ομάδα μπάσκετ, δεν περίμενα ότι μπορεί να φας τόσο ξύλο από γυναίκα. :D
E, προφανώς δεν θα ασχολήθηκες σοβαρά με το άθλημα του μπάσκετ. Εγώ στα 25 είχα δύο πανελλήνια χρυσά αλλά ακόμη και τότε ήταν σίγουρο η ομάδα μου θα έτρωγε πολύ ξύλο από μια αντρική ομάδα χωρίς τίτλο.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9695
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Κινδυνεύει με αποβολή από το πανεπιστήμιο επειδή επικαλέστηκε τη βιολογία!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 05 Ιουν 2021, 22:59

ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Κινδυνεύει με αποβολή από το πανεπιστήμιο επειδή επικαλέστηκε τη βιολογία!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 05 Ιουν 2021, 23:06

stavmanr έγραψε:
05 Ιουν 2021, 22:00
EKPLIKTIKOS έγραψε:
05 Ιουν 2021, 21:52
stavmanr έγραψε:
05 Ιουν 2021, 21:28

Δεν ισχύει. Σε κάθε άθλημα, οι 10 κορυφαίες γυναίκες της κατηγορίας κερδίζουν το 99,99999% των ανδρών που μπορούν να συμμετάσχουν στην κατηγορία αυτή.

Κυριολεκτικά η 15χρονη παρέα σου που παίζατε στην αλάνα μπάλα θα νικούσε τις παγκόσμιες πρωταθλήτριες στο ποδόσφαιρο :a108:
:-?
Οι γυναίκες είναι αμπαλες :a108:

Δεν υπάρχει περίπτωση να νικήσουν αντρική ομάδα άνω των 14 όπως είδες :g030:

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21547
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Κινδυνεύει με αποβολή από το πανεπιστήμιο επειδή επικαλέστηκε τη βιολογία!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 05 Ιουν 2021, 23:08

stavmanr έγραψε:
05 Ιουν 2021, 22:24
ΓΑΛΗ έγραψε:
05 Ιουν 2021, 22:09
Αν σκεφτεί κάποιος ότι η διαφορά μεταξύ αντρών και γυναικών στο παγκόσμιο ρεκόρ ύψους είναι γύρω στους 40 πόντους αν θυμάμαι καλά, ο οποιοσδήποτε άλτης ύψους μπορεί να βγαίνει παγκόσμια πρωταθλήτρια για χρόνια. Άκοπα, αβάδιστα.
Το παγκόσμιο ρεκόρ γυναικών είναι 2.10.
Αν δεν είσαι μέσα στην 50άδα των κορυφαίων αλτών ύψους, δύσκολα προσεγγίζεις αυτό το ρεκόρ.
Το 99,999% των ανδρών, δεν πλησιάζει καν.
Αν μου λες επομένως ότι κάποιος από τους 50 κορυφαίους άλτες στον κόσμο θα γίνει γυναίκα, απλά για να καταρρίψει το παγκόσμιο των γυναικών, τότε μιλάμε για εξαιρετική περίπτωση που μπορεί να συζητηθεί. Και θα πρέπει να προβληματιστούμε γιατί δεν βλέπουμε όλους τους κορυφαίους, μη πρωταθλητές, ξαφνικά να αλλάζουν φύλο, αφού θα γίνονταν κατά το σκεπτικό σου πρωταθλητές χωρίς κόπο.
Αν όμως μιλάμε ότι ο κάθε τυχαίος Μπάμπης ή Τάκης, που δεν ανήκει στην Τοπ Ελίτ των ανδρών στην κατηγορία του θα γίνει γυναίκα για να έχει προβάδισμα έναντι των γυναικών, τότε μιλάμε για αστείο επιχείρημα.
Το παγκόσμιο ρεκόρ γυναικών είναι 2.09 αλλά ΟΚ

Μέχρι σήμερα 1538 άνδρες έχουν πηδήσει πάνω από 2.20

https://www.worldathletics.org/records/ ... 2021-06-05

Μάλιστα ρεκόρ βετεράνων άνω των 40 χρονών είναι 2.28 και των ανω των 50 χρονών είναι 2.00 , επίδοση που είναι αρκετή να βάλει τον 50αρη στα μετάλλια ολυμπιακών γυναικών

https://en.wikipedia.org/wiki/Masters_m ... rogression
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Κινδυνεύει με αποβολή από το πανεπιστήμιο επειδή επικαλέστηκε τη βιολογία!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 05 Ιουν 2021, 23:10

Σε καμια των περιπτωσεων αυτο το νουμερο δεν πρεπει να παραμεινει στο πανεπιστημιο και να παρει πτυχιο για να γινει δικηγορος ανθρωπινων δικαιωματων. Να πα να καθαριζει χεστρες, μεχρι εκει αξιζει. Κανενας δικηγορος ανθρωπινων δικαιωματων δεν θα χρησιμοποιουσε ως οπλο απλοποιημενη βιολογικη γνωση για να εμποδισει μια κατηγορια ανθρωπων να απολαυσει ισοτητα και δικαιωματα. Αυτο που ειπε αυτη η βλαμενη ειναι πως επειδη "το λεει η βιολογια", τα τρανς ατομα δεν υπαρχουν, ειναι μια απατη, και οι ταυτοτητες τους δεν θα πρεπε να ειναι σεβαστες, ουτε και τα δικαιωματα τους.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διεθνή Κοινωνικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών