μαυρος της lives matter δολοφονησε λευκη

Κοινωνικά θέματα, τάσεις, προβληματισμοί, απ’ όλο τον κόσμο.
Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21441
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: μαυρος της lives matter δολοφονησε λευκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 13 Ιούλ 2020, 20:38

Dwarven Blacksmith έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 19:40
ένας άνδρας τράβηξε όπλο, απειλώντας τους.

Το ίδιο έκανε και ο σύντροφός της, για να προστατευτούν
Όλα καλά στη γη του 2nd Amendment, όπως τα ήθελαν ο Θεός και οι Founding Fathers.
η διαφορά με την Ευρώπη όπου δεν υπάρχει 2nd Amedment, είναι ότι όταν σου τραβήξουν όπλο, εσύ δεν έχεις για να προστατευτείς
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: μαυρος της lives matter δολοφονησε λευκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 13 Ιούλ 2020, 20:44

John Brown Gun Club έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 19:35
under έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 18:46
John Brown Gun Club έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 18:09
Η παρεα της Γουιτακερ ξεκινησε καυγα με την αλλη παρεα κατα τη διαρκεια του οποιου οι πρωτοι χρησιμοποιησαν ρατσιστικες βρισιες, στις οποιες η αλλη παρεα απαντησε με το συνθημα black lives matter και στο οποιο αδιευκρινηστο μελος της παρεας της Γουιτακερ απαντησε all lives matter.
Ε αφου ειπαν all lives matter ηταν ρατσιστες.
Case closed.
πριν ομως πουν all lives matter, ειπαν αλλες ρατσιστικες βρισιες, συμφωνα με το ρεπορταζ του φοξ και την μαρτυρια του αρραβωνιαστικου που ηταν παρων στο περιστατικο.


επισης , ειναι αληθες πως οσοι λενε all lives matter ως απαντηση στο black lives matter ειναι συνηθως ρατσιστες. Η δεν ειναι ρατσιστες, αλλα...
Ειπαν ρατσιστικες υβρεις και κορυφωσαν με το all lives matter.It makes sense.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42954
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: μαυρος της lives matter δολοφονησε λευκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 13 Ιούλ 2020, 20:45

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 20:38
Dwarven Blacksmith έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 19:40
ένας άνδρας τράβηξε όπλο, απειλώντας τους.

Το ίδιο έκανε και ο σύντροφός της, για να προστατευτούν
Όλα καλά στη γη του 2nd Amendment, όπως τα ήθελαν ο Θεός και οι Founding Fathers.
η διαφορά με την Ευρώπη όπου δεν υπάρχει 2nd Amedment, είναι ότι όταν σου τραβήξουν όπλο, εσύ δεν έχεις για να προστατευτείς
Ισχύει, σε όλους μας έχει τύχει. Είσαι με την παρέα σου, συναντάς μια άλλη παρέα, βρίζεστε, ξαφικά σας βγάζουν AR-15.
"Που τα βρήκατε ρε παιδιά;", ρωτάς. "Α, εμείς είμαστε παράνομοι. Από τότε που απαγορεύτηκαν τα όπλα, μόνο εμείς έχουμε όπλα, τύπε."
"Σωστό κι αυτό" λες, και μετά σε πυροβολάνε.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: μαυρος της lives matter δολοφονησε λευκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 13 Ιούλ 2020, 20:47

τα μεγαλύτερα φασισταρια τα οπαδα του κωμα και τον τιλο τον κονομηαν στη πενταετια 1975-1980 από την εξωκοινοβουλευτικη αριστερα
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21441
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: μαυρος της lives matter δολοφονησε λευκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 13 Ιούλ 2020, 20:49

Dwarven Blacksmith έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 20:45
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 20:38
Dwarven Blacksmith έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 19:40

Όλα καλά στη γη του 2nd Amendment, όπως τα ήθελαν ο Θεός και οι Founding Fathers.
η διαφορά με την Ευρώπη όπου δεν υπάρχει 2nd Amedment, είναι ότι όταν σου τραβήξουν όπλο, εσύ δεν έχεις για να προστατευτείς
Ισχύει, σε όλους μας έχει τύχει. Είσαι με την παρέα σου, συναντάς μια άλλη παρέα, βρίζεστε, ξαφικά σας βγάζουν AR-15.
"Που τα βρήκατε ρε παιδιά;", ρωτάς. "Α, εμείς είμαστε παράνομοι. Από τότε που απαγορεύτηκαν τα όπλα, μόνο εμείς έχουμε όπλα, τύπε."
"Σωστό κι αυτό" λες, και μετά σε πυροβολάνε.
εγώ έχω μεγαλώσει σε γειτονιά όπου και όπλα έχω δει να βγαίνουν από τσέπες μερικών
έχω δύο φίλους που μαχαιρώθηκαν από ληστές στο δρόμο για να τους κλέψουν το πορτοφόλι
ο ένας μέχρι σήμερα έχει θέματα υγείας από το τραύμα
άσε τις εξυπνάδες
η οπλοκατοχή είναι το δικαίωμα του ατόμου στη προστασία της ζωής του και της περιουσίας του
βέβαια, δεν αντιλέγω, στην ελ κοινωνία με τους μπαμπουίνους που κυκλοφορούν, η ελεύθερη οπλοκατοχή θα δημιουργήσει περισσότερα προβλήματα απ'όσα θα έλυνε
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42954
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: μαυρος της lives matter δολοφονησε λευκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 13 Ιούλ 2020, 20:54

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 20:49
Dwarven Blacksmith έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 20:45
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 20:38


η διαφορά με την Ευρώπη όπου δεν υπάρχει 2nd Amedment, είναι ότι όταν σου τραβήξουν όπλο, εσύ δεν έχεις για να προστατευτείς
Ισχύει, σε όλους μας έχει τύχει. Είσαι με την παρέα σου, συναντάς μια άλλη παρέα, βρίζεστε, ξαφικά σας βγάζουν AR-15.
"Που τα βρήκατε ρε παιδιά;", ρωτάς. "Α, εμείς είμαστε παράνομοι. Από τότε που απαγορεύτηκαν τα όπλα, μόνο εμείς έχουμε όπλα, τύπε."
"Σωστό κι αυτό" λες, και μετά σε πυροβολάνε.
εγώ έχω μεγαλώσει σε γειτονιά όπου και όπλα έχω δει να βγαίνουν από τσέπες μερικών
έχω δύο φίλους που μαχαιρώθηκαν από ληστές στο δρόμο για να τους κλέψουν το πορτοφόλι
ο ένας μέχρι σήμερα έχει θέματα υγείας από το τραύμα
άσε τις εξυπνάδες
η οπλοκατοχή είναι το δικαίωμα του ατόμου στη προστασία της ζωής του και της περιουσίας του
βέβαια, δεν αντιλέγω, στην ελ κοινωνία με τους μπαμπουίνους που κυκλοφορούν, η ελεύθερη οπλοκατοχή θα δημιουργήσει περισσότερα προβλήματα απ'όσα θα έλυνε
Κι εγώ δεν αντιλέγω, στην αμερικανική κοινωνία συχνά ο κόσμος πεθαίνει χαρούμενος που είχε το δικαίωμα στην προστασία της ζωής του.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8456
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: μαυρος της lives matter δολοφονησε λευκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 13 Ιούλ 2020, 20:56

John Brown Gun Club έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 20:01
OANNHSEA έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 19:59
John Brown Gun Club έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 19:41


ουτε μ ενδιαφερει η γνωμη του καθε ρατσιστη για τι θεωρει ουγκανο
Πιστεύεις ότι μας ενδιαφέρει η άποψη του κάθε ψυχοπαθή "αντιρατσιστή";;;
Χεσμένους σας έχουμε!!!
Και μελλοντικά σας περιμένουν πολλές εκπλήξεις!!! :003:

.
σιγα κουκλιτσα μου θα σου φυγει κανας ποντος
Προσδιόρισε τη λέξη "πόντος" - στα αρχαία ελληνικά της γεωμετρικής εποχής σήμαινε θαλάσσιο πέρασμα...
Εάν πάρουμε αυτό τον ορισμό δεν βγάζει κάποια έννοια η πρόταση σου - όχι ότι οι υπόλοιπες είναι λογικές, αλλά...

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21441
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: μαυρος της lives matter δολοφονησε λευκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 13 Ιούλ 2020, 21:00

Dwarven Blacksmith έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 20:54
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 20:49
Dwarven Blacksmith έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 20:45

Ισχύει, σε όλους μας έχει τύχει. Είσαι με την παρέα σου, συναντάς μια άλλη παρέα, βρίζεστε, ξαφικά σας βγάζουν AR-15.
"Που τα βρήκατε ρε παιδιά;", ρωτάς. "Α, εμείς είμαστε παράνομοι. Από τότε που απαγορεύτηκαν τα όπλα, μόνο εμείς έχουμε όπλα, τύπε."
"Σωστό κι αυτό" λες, και μετά σε πυροβολάνε.
εγώ έχω μεγαλώσει σε γειτονιά όπου και όπλα έχω δει να βγαίνουν από τσέπες μερικών
έχω δύο φίλους που μαχαιρώθηκαν από ληστές στο δρόμο για να τους κλέψουν το πορτοφόλι
ο ένας μέχρι σήμερα έχει θέματα υγείας από το τραύμα
άσε τις εξυπνάδες
η οπλοκατοχή είναι το δικαίωμα του ατόμου στη προστασία της ζωής του και της περιουσίας του
βέβαια, δεν αντιλέγω, στην ελ κοινωνία με τους μπαμπουίνους που κυκλοφορούν, η ελεύθερη οπλοκατοχή θα δημιουργήσει περισσότερα προβλήματα απ'όσα θα έλυνε
Κι εγώ δεν αντιλέγω, στην αμερικανική κοινωνία συχνά ο κόσμος πεθαίνει χαρούμενος που είχε το δικαίωμα στην προστασία της ζωής του.
άπειρα τα παραδείγματα ανθρώπων που έσωσαν τη ζωή τους και τη περιουσία τους επειδή έφεραν όπλο ως ελεύθεροι πολίτες
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: μαυρος της lives matter δολοφονησε λευκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 13 Ιούλ 2020, 21:01

OANNHSEA έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 20:56
John Brown Gun Club έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 20:01
OANNHSEA έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 19:59


Πιστεύεις ότι μας ενδιαφέρει η άποψη του κάθε ψυχοπαθή "αντιρατσιστή";;;
Χεσμένους σας έχουμε!!!
Και μελλοντικά σας περιμένουν πολλές εκπλήξεις!!! :003:

.
σιγα κουκλιτσα μου θα σου φυγει κανας ποντος
Προσδιόρισε τη λέξη "πόντος" - στα αρχαία ελληνικά της γεωμετρικής εποχής σήμαινε θαλάσσιο πέρασμα...
Εάν πάρουμε αυτό τον ορισμό δεν βγάζει κάποια έννοια η πρόταση σου - όχι ότι οι υπόλοιπες είναι λογικές, αλλά...

.
θα σκισεις κανα καλσον μωρη τσαχπινογαργαλιαρα
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8456
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: μαυρος της lives matter δολοφονησε λευκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 13 Ιούλ 2020, 21:07

John Brown Gun Club έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 21:01
OANNHSEA έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 20:56
John Brown Gun Club έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 20:01


σιγα κουκλιτσα μου θα σου φυγει κανας ποντος
Προσδιόρισε τη λέξη "πόντος" - στα αρχαία ελληνικά της γεωμετρικής εποχής σήμαινε θαλάσσιο πέρασμα...
Εάν πάρουμε αυτό τον ορισμό δεν βγάζει κάποια έννοια η πρόταση σου - όχι ότι οι υπόλοιπες είναι λογικές, αλλά...

.
θα σκισεις κανα καλσον μωρη τσαχπινογαργαλιαρα
Το έβαλες στο αυτόματο παραμιλητό ή
Πάλι τὸν καῦκον έπιες, πάλιν τὸν νούν απώλεσας;

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: μαυρος της lives matter δολοφονησε λευκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 14 Ιούλ 2020, 13:40

κατά καιρους το κωμα κατεβαζει ξεσκολισμένους για προπαγανδα τρωνε το αναλογο και αλλαζουν παλι νικ

αρρωστημένα ντιπ για ντιπ
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29205
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: μαυρος της lives matter δολοφονησε λευκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 14 Ιούλ 2020, 17:42

John Brown Gun Club έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 18:09


. δεν υπηρχε διαδηλωση του black lives matter στην Ιντιαναπολις εκεινη η τις προηγουμενες μερες. Οι υποπτοι για την δολοφονια δεν συνεληφθησαν, κανενας δεν γνωριζει την ταυτοτητα τους, και υπαρχει τεραστια διαφορα αναμεσα σε καποιον που φωναζει black lives matter, που θα μπορουσε να ειναι ο οποιοσδηποτε και καποιον που ειναι ακτιβιστης με το black lives matter.

Προβοκάτορες της ασφάλειας, μην το ψάχνεις...

Τί θα πει "δεν υπήρχε διαδήλωση"; Κάθε μέρα τα κάνουν πουτάνα στους δρόμους. Δεν χρειάζεται να έχουν διαδήλωση. Σε πολλές περιπτώσεις τραμπουκίζουν απλό κόσμο (ακόμη και αναπήρους και αστέγους) μόνο και μόνο επειδή είναι λευκοί.

Τα υπόλοιπα είναι σάλτσες του τύπου "η 17Ν δεν ήταν Αριστερή" κλπ.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29205
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: μαυρος της lives matter δολοφονησε λευκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 14 Ιούλ 2020, 17:43

under έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 20:44
John Brown Gun Club έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 19:35
under έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 18:46


Ε αφου ειπαν all lives matter ηταν ρατσιστες.
Case closed.
πριν ομως πουν all lives matter, ειπαν αλλες ρατσιστικες βρισιες, συμφωνα με το ρεπορταζ του φοξ και την μαρτυρια του αρραβωνιαστικου που ηταν παρων στο περιστατικο.


επισης , ειναι αληθες πως οσοι λενε all lives matter ως απαντηση στο black lives matter ειναι συνηθως ρατσιστες. Η δεν ειναι ρατσιστες, αλλα...
Ειπαν ρατσιστικες υβρεις και κορυφωσαν με το all lives matter.It makes sense.
Αυτά είναι οι κλασσικές δικαιολογίες της Αριστεράς, όταν θέλει να "δικαιολογήσει" τους δολοφόνους της. Προσπαθεί να βγάλει "κακό" το θύμα τους ή έστω να τους βρει κάποιο δήθεν "δίκαιο" (που και έτσι όπως τα περιγράφουν να ήταν, δεν είχαν κανένα δίκιο).

Άβαταρ μέλους
Gordian Knot
Δημοσιεύσεις: 3977
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:00
Phorum.gr user: Gordian Knot

Re: μαυρος της lives matter δολοφονησε λευκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gordian Knot » 22 Ιούλ 2020, 00:48

Αν η φράση “All lives matter” είναι ικανή να πυροδοτήσει τόσο βίαια ένστικτα, φανταστείτε τι θα συνέβαινε σε περίπτωση που στη φρασεολογία προστίθεντο οι αντίστοιχες «Πηγάδες», Μελιγαλάδες κ.λπ.
ΠΥΡΗΝΙΚΑ θα πέφτανε.

Τελικά η ΦΑΣΙΣΤερά είναι παντού η ίδια. Σε όλα τα μήκη και πλάτη του πλανήτη.
Και αν υπάρχει μια λέξη που να τη χαρακτηρίζει, αυτή είναι η ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ.
© Αντιτουρκική μούργα, γνωστός και ως «Βλαχάραπας της θαλάσσης» - Ανάθεμά με κι αν καταλαβαίνω τι πάει να πεί αυτό...
Σας μερσώ μαντάμ, ορέν ντουβάρ :lol:

Στρακαστρουκας
Δημοσιεύσεις: 11230
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 17:48
Phorum.gr user: Στρακαστρουκας

Re: μαυρος της lives matter δολοφονησε λευκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στρακαστρουκας » 26 Ιούλ 2020, 20:40

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 21:00
άπειρα τα παραδείγματα ανθρώπων που έσωσαν τη ζωή τους και τη περιουσία τους επειδή έφεραν όπλο ως ελεύθεροι πολίτες
Θες να πεις μεμονωμενα. Απειρα ειναι τα παραδειγματα με τρελους που σκοτωσαν την οικογενεια τους και αυτοκτωνησαν, με rage shootings, με παιδια που σκοτωθηκαν κατα λαθος επειδη ο γονεας αφησε το πιστολι γεματο στο τραπεζι κτλπ κτλπ. Και δεν μιλαω καν για gang activity. Ακομα και η θεωρια σου περι "νοικοκυραιων που υπερασπιζονται τα σπιτια τους απο τους κλεφτες" θολωνει οταν εχεις περιστατικα σαν αυτο



Ο τυπος αρπαξε το οπλο για να υπερασπιστει το σπιτι του απο εναν εισβολεα και οταν η αστυνομια ηλθε τον σκοτωσε γιατι...ειχε οπλο
"Δεν ειμαι ΝΔλης αλλα..."

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διεθνή Κοινωνικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών