Τον πουλο Γουιλ

Κοινωνικά θέματα, τάσεις, προβληματισμοί, απ’ όλο τον κόσμο.
Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Τον πουλο Γουιλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 26 Νοέμ 2020, 20:13

hellegennes έγραψε:
26 Νοέμ 2020, 20:04
John Brown Gun Club έγραψε:
26 Νοέμ 2020, 19:54
Συγγνωμη αλλα εγω στα 7 μου ειχα ζητησει σε γαμο μια 19 χρονη επειδη ειχα τυφλωθει απο την ομορφια της. Και στα 9 μου, εκανα ιδιαιτερο αγγλικα με μια φοιτητρια και ακομα θυμαμαι το στηθος της μεσα απο το πουλοβερ της και την μυρωδια της. Δεν ειχα την παραμικρη ιδεα τι ειναι το σεξ.
Καλά κι εγώ στα 7 μου ήμουν «ερωτευμένος» με μια συμμαθήτριά μου και θέλαμε να παντρευτούμε και παίζαμε μαζί. Δεν έχει σχέση ο θαυμασμός στο ωραίο ή η επιθυμία να βρίσκεσαι κοντά σε έναν άνθρωπο γιατί είσαι ερωτευμένος με την όψη του ή την προσωπικότητά του ή την περσόνα του ή όλα μαζί, με την σεξουαλική επιθυμία που καθορίζεται από ορμόνες που ξεκινάνε στην εφηβεία.

Υπάρχουν χιλιάδες γκέι που είναι ερωτευμένοι με τον ίδιο αυτό τρόπο με την Lady Gaga, αλλά δεν είναι ότι θέλουν να κάνουν σεξ μαζί της.

Επίσης δεν έχουν όλα αυτά σχέση με το πότε καθορίζεται η σεξουαλικότητα. Η κυρίαρχη άποψη είναι ότι καθορίζεται ή ήδη από την κύηση ή το πολύ μέχρι τα 3. Αλλά δεν εκδηλώνεται πριν την εφηβεία.
Η διαφορα με την Λειντυ Γκαγκα ειναι πως δεν θελουν να την παντρευτουνε, θελουν να γινουν η Λειντυ Γκαγκα :g030:
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40702
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Τον πουλο Γουιλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 26 Νοέμ 2020, 20:27

Όπως και να 'χει, σίγουρα δεν μπορεί ένα παιδί στα 5 ή στα 10 να ξέρει αν είναι στρέιτ ή γκέι.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Τον πουλο Γουιλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 26 Νοέμ 2020, 20:32

hellegennes έγραψε:
26 Νοέμ 2020, 20:27
Όπως και να 'χει, σίγουρα δεν μπορεί ένα παιδί στα 5 ή στα 10 να ξέρει αν είναι στρέιτ ή γκέι.
βαριεμαι να γκουγκλαρω τωρα, αλλα μου φαινεται πολυ απολυτο για να ειναι αληθινο το παραπανω.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40702
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Τον πουλο Γουιλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 26 Νοέμ 2020, 20:33

Ρε, μαλάκα, χρειάζεται να γκουγκλάρεις για να ξέρεις πότε καύλωσες πρώτη φορά; Άντε, να ήσουν το παιδί-θαύμα και να ήταν στα 10 (αν και θα ήσουν τελείως βλήμα να πιστεύεις στον Άγιο Βασίλη στα 10).
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42917
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Τον πουλο Γουιλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 26 Νοέμ 2020, 20:35

hellegennes έγραψε:
26 Νοέμ 2020, 20:33
Ρε, μαλάκα, χρειάζεται να γκουγκλάρεις για να ξέρεις πότε καύλωσες πρώτη φορά; Άντε, να ήσουν το παιδί-θαύμα και να ήταν στα 10 (αν και θα ήσουν τελείως βλήμα να πιστεύεις στον Άγιο Βασίλη στα 10).
Ένα (1) data point θα οδηγήσει σε ασφαλές συμπέρασμα;
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17010
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Τον πουλο Γουιλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 26 Νοέμ 2020, 20:41

Χαοτικός έγραψε:
26 Νοέμ 2020, 00:26
Δεν μας ενδιαφέρει αν είναι αληθινό το σκηνικό. Ούτε Ο Άγιος Βασίλης που ενδιαφέρει τους δεξιούς. Μας ενδιαφέρει το τυχαίο παιδάκι, ο κάθε Γουίλ, όπως κι αν τον λένε.
Αν πας να μιλήσεις στο παιδάκι από κοντά, παίζει να γνωρίσεις κανένα ντούκι που φορά εικοσάποντα no 46, σουτιέν no 95 και στην πλάτη του στηρίζεται άνετα φωλιά γυπαετού.


Rocco Siffredi έγραψε:
26 Νοέμ 2020, 00:02
πρεπει ναναι τοσο αληθινο το γραμμα οσο και ο αγιος βασιλης
Εμ! :smt023:+1::bravo::goodpost:
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Τον πουλο Γουιλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 26 Νοέμ 2020, 20:44

EKPLIKTIKOS έγραψε:
26 Νοέμ 2020, 01:03
Αγαπημένε μου Άγιε Βασίλη,

Στηρίζεις την LGBTQ κοινότητα;
:lol:
Αυτό ήθελα να σχολιάσω τώρα και με προλάβες. Κατά τα άλλα, συζητάμε για το πόσο legit είναι η σεξουαλικότητα του
παιδιού.

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 8889
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Τον πουλο Γουιλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 26 Νοέμ 2020, 20:46

John Brown Gun Club έγραψε:
26 Νοέμ 2020, 19:47
Καραμελίτσα έγραψε:
26 Νοέμ 2020, 11:38
Ασέβαστος έγραψε:
26 Νοέμ 2020, 08:04


παιδακι, κατω απο 6-7 χρονω (γιατι παραπανω δε γραφουν στον αηβασιλη, παιρνουν χαμπαρι οτι δεν υπαρχει) και λεει οτι ειναι πουστης;
τι ακριβως εννοει; :011: εχει σεξουαλικες σχεσεις, και μαλιστα με αντρες; :hammer: μηπως θα επρεπε καποιες κρατικες υπηρεσιες να κανουν μια επισκεψη στο σπιτι του να δουνε τι παιζει;

Οι lgb ακτιβιστές παραδοσιακά προωθούν το αφήγημα ότι ο γκεϊσμός, λεσβιανισμός κοκ είναι θέμα προσανατολισμού. Όχι σεξουαλικής πρακτικής, όχι προσωπικής επιλογής. Ο προσανατολισμός μπορεί να υπάρχει ακόμα και σε έμβρυα, αν τον ορίσεις κατάλληλα.
Με βαση οσα γνωριζουμε μεχρι τωρα, και χωρις να γνωριζω σε ποιο βαθμο εχει γινει αυτη η διαδικασια πληρως κατανοητη, η ομοφυλοφιλια σχετιζεται με τον βαθμο εκθεσης του εγκεφαλου του εμβρυου σε ορισμενες ορμονες κατα την διαρκεια της κυησης. Αυτο ειναι επιστημονικη γνωση, οχι ιδεολογικο αφηγημα.
Αυτο ομως ειναι κοινος τοπος στην ψυχιατρικη: υπαρχουν απειρες μελετες και ειναι πια ευρεως γνωστο πως τα γκει ατομα απο τοτε που συνειδητοποιουν τον εαυτο τους, ξερουν και τι ειναι. Ακομα και πριν καν καταλαβουν η μαθουν τι ειναι το σεξ.
Επισης δεν υπαρχει γκεισμος, λεσβιανισμος η διαφυλετισμος: υπαρχει ομοφυλοφιλια και διεμφυλικοτητα. Δεν γραφτηκε ποτε η εισαγωγη στις γενικες αρχες του γκεισμου, η ομοφυλοφιλια ειναι μια ανθρωπινη συμπεριφορα και μια σεξουαλικη ταυτοτητα που υπαρχει στον ανθρωπο πριν εμφανιστει ο παραμικρος -ισμος στην γλωσσα, πριν ακομα την ιδια την γλωσσα.
Δε νομίζω ότι αυτό που λες με τις ορμόνες έχει οποιαδήποτε σχέση με επιστημονική γνώση. Εικασίες είναι στην καλύτερη περίπτωση.

Τα υπόλοιπα είναι ο ορισμός του ιδεολογικού αφηγήματος. Ο κοινός τόπος στην ψυχιατρική είναι ότι πολλά άτομα αντιλαμβάνονται ότι έχουν κλίση προς το άλλο φύλο σχετικά νωρίς. Τελεία.

Τα "συνειδητοποιούν τον εαυτό τους", ο χαρακτηρισμός της ομοφυλοφυλίας ως ταυτότητα είναι 100% όροι που χτίστηκαν στα μέσα του 20ου αιώνα στα πλαίσια της οικοδόμησης της αφήγησης του lgb κινήματος για τον εαυτό του, και η επιλογή αυτού του τρόπου αφήγησης έχει άμεση σχέση με τους πολιτικούς στόχους του.
Z

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40702
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Τον πουλο Γουιλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 26 Νοέμ 2020, 20:46

Dwarven Blacksmith έγραψε:
26 Νοέμ 2020, 20:35
hellegennes έγραψε:
26 Νοέμ 2020, 20:33
Ρε, μαλάκα, χρειάζεται να γκουγκλάρεις για να ξέρεις πότε καύλωσες πρώτη φορά; Άντε, να ήσουν το παιδί-θαύμα και να ήταν στα 10 (αν και θα ήσουν τελείως βλήμα να πιστεύεις στον Άγιο Βασίλη στα 10).
Ένα (1) data point θα οδηγήσει σε ασφαλές συμπέρασμα;
Σ' αυτήν την περίπτωση, ναι.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17010
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Τον πουλο Γουιλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 26 Νοέμ 2020, 20:48

hellegennes έγραψε:
26 Νοέμ 2020, 20:33
Ρε, μαλάκα, χρειάζεται να γκουγκλάρεις για να ξέρεις πότε καύλωσες πρώτη φορά; Άντε, να ήσουν το παιδί-θαύμα και να ήταν στα 10 (αν και θα ήσουν τελείως βλήμα να πιστεύεις στον Άγιο Βασίλη στα 10).
Εδώ πίστεψε την ιστορία με το Ροτβάιλερ και περίμενε να την πιστέψουμε και εμείς.
Όπως και όλες τις άλλες βλακείες που μας αράδιασε για το πέρα δώθε στο ρουτ 66, τις κατακόμβες στη Γαλλία, τη σκοποβολή με όπλο 200+ετών, τον στρατιωτικό ασύρματο που λειτουργεί χωρίς να πατας το κουμπί και έτσι όλη η μονάδα ακούει τι σου λένε κλπ κλπ κλπ.
Βρε λες να είναι παιδί-θαύμα;
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Prepon
Δημοσιεύσεις: 4969
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 01:50

Re: Τον πουλο Γουιλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prepon » 26 Νοέμ 2020, 20:56

Πως θα γίνει να το κανονίσουμε να έτσι ώστε να λάβει το παιδί μια απάντηση του στυλ : " Ο Θεός λέει ότι είσαι ανώμαλος και σε μισεί"

Ω ρε μάνα μου τι είχε να γίνει μετά.....
Aριστοτελης έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο απ την ίση μεταχείριση των ανίσων
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Όλα ναι κύκλος.Είναι τόσο γκαντεμης π αγγίζει τη κωλοφαρδία.

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Τον πουλο Γουιλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 26 Νοέμ 2020, 21:13

Καραμελίτσα έγραψε:
26 Νοέμ 2020, 20:46
Δε νομίζω ότι αυτό που λες με τις ορμόνες έχει οποιαδήποτε σχέση με επιστημονική γνώση. Εικασίες είναι στην καλύτερη περίπτωση.

Τα υπόλοιπα είναι ο ορισμός του ιδεολογικού αφηγήματος. Ο κοινός τόπος στην ψυχιατρική είναι ότι πολλά άτομα αντιλαμβάνονται ότι έχουν κλίση προς το άλλο φύλο σχετικά νωρίς. Τελεία.

Τα "συνειδητοποιούν τον εαυτό τους", ο χαρακτηρισμός της ομοφυλοφυλίας ως ταυτότητα είναι 100% όροι που χτίστηκαν στα μέσα του 20ου αιώνα στα πλαίσια της οικοδόμησης της αφήγησης του lgb κινήματος για τον εαυτό του, και η επιλογή αυτού του τρόπου αφήγησης έχει άμεση σχέση με τους πολιτικούς στόχους του.
Δεν προκειται για απλες εικασιες, αλλα για μια περιεκτικη θεωρια βασισμενη σε δεδομενα πολλων ερευνων.
https://en.wikipedia.org/wiki/Prenatal_ ... rientation

Πριν απο οποιοδηποτε λοατκι κινημα, τα γκει ατομα μιλαγαν για τους εαυτους τους στους ψυχιατρους ή μεταξυ τους πολυ προσεκτικα, γιατι μεχρι τα μεσα του 20ου αιωνα η ομοφυλοφιλια ηταν ενα αδικημα του ποινικου κωδικα σε πολλες χωρες του ανεπτυγμενου δυτικου κοσμου. Αντι γι αυτους μιλαγαν διαφοροι, απο μπατσους και παπαδες ως δασκαλους και γιατρους, και τους παρουσιαζαν ως ανωμαλα τερατα απο τα οποια επρεπε να προστατευτει η νεολαια.






Μια αντιληψη που αρχισε να ξεπερνιεται οταν αρχισαν να γινονται μεγαλες κρατικες ερευνες για να προσδιοριστει το μεγεθος του "προβληματος", απο τις οποιες προεκυψε πως ολα τα στερεοτυπα που αναπαραγονταν, με το πιο κυριαρχο αυτο της ομοφυλοφιλιας ως διαστροφης στην οποια ενηλικοι μυουν ανηλικους, ηταν λανθασμενα.

Η ¨αφηγηση του λγβτ κινηματος" για τον εαυτο του, αν και δεν ειναι σαφες πως το εννοεις, ηταν ωστοσο πολυ απλη: λενε πως δεν ειναι ουτε τερατα, ουτε αρρωστοι, ειναι εδω, και διεκδικουν να ακουγονται και να φαινονται. Εαν καποιος εχει προβλημα με αυτο, δεν ειναι αυτοι/ες/α.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Τον πουλο Γουιλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 26 Νοέμ 2020, 21:20

hellegennes έγραψε:
26 Νοέμ 2020, 20:33
Ρε, μαλάκα, χρειάζεται να γκουγκλάρεις για να ξέρεις πότε καύλωσες πρώτη φορά; Άντε, να ήσουν το παιδί-θαύμα και να ήταν στα 10 (αν και θα ήσουν τελείως βλήμα να πιστεύεις στον Άγιο Βασίλη στα 10).
Ασε με εμενα ρε, δεν ειμαι κριτηριο. Σορρυ ομως ανθρωπε, ΔΕΝ θα γκουγκλαρω κανεναν απο αυτους τους ορους αναζητησης, δεν εχω ορεξη να με φακελωσει κανα εφ μπι αι
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40702
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Τον πουλο Γουιλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 26 Νοέμ 2020, 21:24

John Brown Gun Club έγραψε:
26 Νοέμ 2020, 21:20
hellegennes έγραψε:
26 Νοέμ 2020, 20:33
Ρε, μαλάκα, χρειάζεται να γκουγκλάρεις για να ξέρεις πότε καύλωσες πρώτη φορά; Άντε, να ήσουν το παιδί-θαύμα και να ήταν στα 10 (αν και θα ήσουν τελείως βλήμα να πιστεύεις στον Άγιο Βασίλη στα 10).
Ασε με εμενα ρε, δεν ειμαι κριτηριο. Σορρυ ομως ανθρωπε, ΔΕΝ θα γκουγκλαρω κανεναν απο αυτους τους ορους αναζητησης, δεν εχω ορεξη να με φακελωσει κανα εφ μπι αι
Αϊ, βρε Ρουμελιώτη. :lol:
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29179
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Τον πουλο Γουιλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 26 Νοέμ 2020, 21:29

Prepon έγραψε:
26 Νοέμ 2020, 20:56
Πως θα γίνει να το κανονίσουμε να έτσι ώστε να λάβει το παιδί μια απάντηση του στυλ : " Ο Θεός λέει ότι είσαι ανώμαλος και σε μισεί"

Ω ρε μάνα μου τι είχε να γίνει μετά.....
Εικόνα
:smt023:smt038

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διεθνή Κοινωνικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών