''Κάτω τα χέρια από τη μαντίλα μου''لا تلمس حجابي Η απαγόρευση του χιτζάμπ συνιστά ρητορική μίσους

Κοινωνικά θέματα, τάσεις, προβληματισμοί, απ’ όλο τον κόσμο.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: ''Κάτω τα χέρια από τη μαντίλα μου''لا تلمس حجابي Η απαγόρευση του χιτζάμπ συνιστά ρητορική μίσους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 08 Μάιος 2021, 09:13

ΓΑΛΗ έγραψε:
08 Μάιος 2021, 09:10
John Brown Gun Club έγραψε:
08 Μάιος 2021, 08:58
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
08 Μάιος 2021, 08:52
Οι φεμινιστριες και οι ρατσιστές πάνε να ιδεολογικοποιησουν βλακωδως εγκλήματα του κοινού ποινικού δικαίου για δικούς τους ιδεολογικού λόγους. Άσε που υπάρχει μια ολόκληρη επιστήμη που λέγεται εγκληματολογια, και τις έχουν κάνουν κουρελι όπως οι ψεκ την ιατρική.
Ολοκληρο το νημα ειναι αποδειξη της κυριαρχιας της κουλτουρας του βιασμου στην ελληνικη κοινωνια.
Oλόκληρο το νήμα είναι απόδειξη της σύγχυσης που επικρατεί στο ακατοίκητο των πότε Βουδας-πότε Κούδας αλλούτερων.

''Κάτω τα χέρια από τη μαντίλα μου''لا تلمس حجابي Η απαγόρευση του χιτζάμπ συνιστά ρητορική μίσους
Γεια σου τζόνι, τι κάνεις;
Καλά;
Πάντα καλά.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24355
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: ''Κάτω τα χέρια από τη μαντίλα μου''لا تلمس حجابي Η απαγόρευση του χιτζάμπ συνιστά ρητορική μίσους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 08 Μάιος 2021, 09:20

Scouser έγραψε:
08 Μάιος 2021, 01:23
Sid Vicious έγραψε:
07 Μάιος 2021, 23:50
Leporello έγραψε:
07 Μάιος 2021, 23:24
Και ο απόστολος Παύλος λέει ότι οι γυναίκες πρέπει να έχουν καλυμμένο το κεφάλι τους. Προφανώς δεν επρόκειτο γιά τόσο αυστηρή εντολή.
Μαλακία είπε ο Παύλος.
Τώρα βρείτε με μερικούς μουσλιμς που θα πουν "μαλακία είπε ο Μωάμεθ"
Ο Παύλος το είπε αυτό για τις γυναίκες οταν βρίσκονται μέσα στην Εκκλησία. Τεραστια διαφορά.
Και δεν πρόσθεσε ,"ώστε να τις αναγνωριζουμε και να μην τις κακοποιούμε".

Ισχύει όντως ότι όλες οι αβρααμικες θρησκείες έχουν παρόμοια αντίληψη για το τι συνιστά πρέπον ντύσιμο.

Παρ'ολα αυτά η ερώτηση δεν ήταν αν κι εμείς καταπιέζουμε τους μαυρους. Η ερώτηση του φίλου Στρακαστρουκα ήταν αν ο μουσουλμάνος σκεφτόμενος σαν μουσουλμάνος βλέπει τις πουτανες ως κάτι κατώτερο όπως κάνουν "οι Έλληνες". Και η απάντηση είναι ΝΑΙ. Επίσης σε αντίθεση με τους Έλληνες όπου το προκλητικό ντύσιμο της πουτανας είναι κάτι σχετικό και υποκειμενικό, για τον μουσουλμάνο είναι σαφέστατο: ακάλυπτο κεφαλι.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24355
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: ''Κάτω τα χέρια από τη μαντίλα μου''لا تلمس حجابي Η απαγόρευση του χιτζάμπ συνιστά ρητορική μίσους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 08 Μάιος 2021, 09:23

Δηλαδή απ' όλες τις μαλακίες που άκουσα χθες η τρίτη μεγαλύτερη ηταν πού το ξέρεις ότι οι μουσουλμάνοι δεν είναι πιο κουλ από εσένα απέναντι στη γυναικα που εκφράζει έντονα τη σεξουαλικότητα της μέσω της εμφανισης. Στο τέλος θα τους βγάλετε και αδερφές.

Άβαταρ μέλους
Gordian Knot
Δημοσιεύσεις: 3955
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:00
Phorum.gr user: Gordian Knot

Re: ''Κάτω τα χέρια από τη μαντίλα μου''لا تلمس حجابي Η απαγόρευση του χιτζάμπ συνιστά ρητορική μίσους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gordian Knot » 08 Μάιος 2021, 09:30

Αν είχαν λίγο humour και διάθεση για trollάρισμα στη Γαλλία (σε αυτούς δεν απευθύνονται οι... απελευθερωμένες; Εικόνα) θα έβγαινε ένας μπάρμπας και θα πέταγε ένα:
ΣΚΑΣΜΟΣ ΑΠΙΣΤΕΣ! ΣΤΟ ΙΣΛΑΜ Ο ΑΝΔΡΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΦΕΝΤΗΣ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ.
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΟΛΕΣ ΜΕ ΜΠΟΥΡΚΑ! ΣΙΧΑΜΕΡΕΣ ΠΟΡΝΕΣ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΠΩΣ ΘΑ ΤΗ ΒΓΑΛΕΤΕ ΚΑΘΑΡΗ ΜΟΝΟ ΜΕ ΜΙΑ ΜΑΝΤΗΛΑ!
ΟΠΟΙΑ ΑΡΝΗΘΕΙ ΝΑ ΣΥΜΜΟΡΦΩΘΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΕΠΙΤΑΓΕΣ (δέχονται και μετρητά;) ΤΟΥ ΠΡΟΦΗΤΗ, ΤΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΛΙΘΟΒΟΛΙΣΜΟΣ, ΑΚΡΩΤΗΡΙΑΣΜΟΣ καιταλιμπάν, καιταλιμπάν, καιταλιμπάν.
Αλλά που μυαλό!
© Αντιτουρκική μούργα, γνωστός και ως «Βλαχάραπας της θαλάσσης» - Ανάθεμά με κι αν καταλαβαίνω τι πάει να πεί αυτό...
Σας μερσώ μαντάμ, ορέν ντουβάρ :lol:

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: ''Κάτω τα χέρια από τη μαντίλα μου''لا تلمس حجابي Η απαγόρευση του χιτζάμπ συνιστά ρητορική μίσους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 08 Μάιος 2021, 09:36

Εικόνα

ενα εκατομμυριο φορες πιο κουλ απ οσο δε θα γινεις ουτε σε 100 ζωες, ζοχαδιασμενε foscilis.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24355
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: ''Κάτω τα χέρια από τη μαντίλα μου''لا تلمس حجابي Η απαγόρευση του χιτζάμπ συνιστά ρητορική μίσους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 08 Μάιος 2021, 09:40

Κατ'αρχας δε μίλησα για τις ίδιες τις γυναίκες αλλά όπως και να'χει αυτό που λες είναι αξιολυπητο.

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12512
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: ''Κάτω τα χέρια από τη μαντίλα μου''لا تلمس حجابي Η απαγόρευση του χιτζάμπ συνιστά ρητορική μίσους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 08 Μάιος 2021, 09:40

Ζενίθεδρος έγραψε:
08 Μάιος 2021, 01:40
Από τη στιγμή που δεν κρύβει κάποια και το προσωπο και μπορεί να αναγνωριστεί και να ταυτοποιηθει, δεν το θεωρώ πρόβλημα να φοράει μαντηλα .

Επίσης, η αντίληψη ότι ειναι σωστό το κράτος να μπορει να επεμβαίνει και αυτο που αποφασίζει για την διαπαιδαγωγηση ενος παιδιού, να εχει περισσότερη νομικά βαρύτητα από την απόφαση ενός γονιού, θεωρείται έγκλημα στην μετα τα ΗJ του Χίτλερ εποχη
:goodpost:

Άβαταρ μέλους
Ju-87
Δημοσιεύσεις: 4624
Εγγραφή: 19 Μάιος 2018, 14:16

Re: ''Κάτω τα χέρια από τη μαντίλα μου''لا تلمس حجابي Η απαγόρευση του χιτζάμπ συνιστά ρητορική μίσους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ju-87 » 08 Μάιος 2021, 09:42

Leporello έγραψε:
08 Μάιος 2021, 00:00
Στο Ισλάμ, το Κοράνι το παρέδωσε ο αρχάγγελος Γαβριήλ στον Μωάμεθ.
Με κούριερ;
Δημοκράτης έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:42
Από εκεί και πέρα είναι φανερό ότι ψήφισα μαλακα
AlienWay έγραψε:
05 Οκτ 2021, 22:00
Η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Επαναλαμβάνω, η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: ''Κάτω τα χέρια από τη μαντίλα μου''لا تلمس حجابي Η απαγόρευση του χιτζάμπ συνιστά ρητορική μίσους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 08 Μάιος 2021, 10:34

foscilis έγραψε:
08 Μάιος 2021, 09:40
Κατ'αρχας δε μίλησα για τις ίδιες τις γυναίκες αλλά όπως και να'χει αυτό που λες είναι αξιολυπητο.
Μιλησες ομως εξυβριστικα για τις γυναικες που επιθυμουν να διατηρησουν αυτο το στοιχειο της ταυτοτητας τους, χρησιμοποιησες ακραιο σεξιστικο και εν τελει ξενοφοβικο λογο και συνηγορησες στην κρατικη καταπιεση των μεταναστριων ή αλλοθρησκων γυναικων. Ποιος ειναι λοιπον ο πιο αξιολυπητος;
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34333
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: ''Κάτω τα χέρια από τη μαντίλα μου''لا تلمس حجابي Η απαγόρευση του χιτζάμπ συνιστά ρητορική μίσους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 08 Μάιος 2021, 10:37

Ζενίθεδρος έγραψε:
08 Μάιος 2021, 02:28
Scouser έγραψε:
08 Μάιος 2021, 01:44
Ζενίθεδρος έγραψε:
08 Μάιος 2021, 01:40
Από τη στιγμή που δεν κρύβει κάποια και το προσωπο και μπορεί να αναγνωριστεί και να ταυτοποιηθει, δεν το θεωρώ πρόβλημα να φοράει μαντηλα .

Επίσης, η αντίληψη ότι ειναι σωστό το κράτος να μπορει να επεμβαίνει και αυτο που αποφασίζει για την διαπαιδαγωγηση ενος παιδιού, να εχει περισσότερη νομικά βαρύτητα από την απόφαση ενός γονιού, θεωρείται έγκλημα στην μετα τα ΗJ του Χίτλερ εποχη
Δηλαδή είσαι υπέρ πχ της αφεσης των γυφτων να διαπαιδαγωγουν τα παιδιά τους ανενόχλητοι με τους γνωστούς τρόπους; Είναι λάθος να παρεμβαίνει το κράτος ας πούμε για να τους αναγκάζει να τα στέλνουν σχολείο ή να σταματήσουν να τα στέλνουν να ζητιανεύουν στα φανάρια;
Υπάρχουν κάποια βασικά δικαιώματα. Οπως σίτιση, στεγαση, μη κακοποίηση. Στο τελευταίο συνηθως ψαχνει να τρυπώσει οποιος θελει τον απόλυτο παρεμβατισμό. Για αυτο και στο θέμα του χιντζαπ γίνεται η μάχη το υψηλο διαλεκτικο επίπεδο του κατα ποσο κακοποιεις ένα κοριτσάκι με το να του επιβάλλεις να κρύβει τα μαλλιά του. Λολ. Οσο για το άλλο. Οπως εσύ θέλεις το παιδί σου να μορφωθεί και να γίνει στήλοβατης της κοινωνίας στέλνοντας το σε 10 διαφορετικά φροντιστήρια απο το δημοτικό ακόμα, ετσι και ο Γύφτος θελει να το κανει καρπουζά.
Όσο υπάρχει υποχρεωτική εκπαίδευση οι υποστηρικτές της γονεικής κυριαρχίας έναντι του κράτους είναι σε αντίφαση.Μόνο εάν δεχθείς ότι ο γονέας μπορεί να πει το δικό μου παιδί δεν θα πάει σχολείο μπορείς μετά να έχεις ενστάσεις σε διάφορα άλλα που επιβάλλονται από το κράτος.

Στρακαστρουκας
Δημοσιεύσεις: 10990
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 17:48
Phorum.gr user: Στρακαστρουκας

Re: ''Κάτω τα χέρια από τη μαντίλα μου''لا تلمس حجابي Η απαγόρευση του χιτζάμπ συνιστά ρητορική μίσους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στρακαστρουκας » 08 Μάιος 2021, 10:47

ΓΑΛΗ έγραψε:
08 Μάιος 2021, 08:56
Όχι χαρά μου, το θέμα δεν είναι ότι το 9χρονο κακοποιείται επειδή κρύβει τα μαλλιά του. Το θέμα είναι ότι από τα 9 και μετά κάθε γυναίκα πρέπει να κρύβει τα μαλλιά της γιατί αν δεν το κάνει ο κάθε φανατικός παπάρας θεωρεί ότι έχει δικαίωμα να τη βιάσει, θεωρώντας την πράξη όχι βιασμό αλλά έναν τρόπο θρησκευτικής λατρείας.

Και αυτή ακριβώς είναι η διαφορά με τους άλλους βιαστές.
Αυτοί τουλάχιστον αντιλαμβάνονται ότι αυτό που κάνουν δεν είναι νομικώς και ηθικώς επιτρεπτό.


Κατά τα άλλα, έχω την αμυδρά υποψία ότι σ' αυτό το θέμα, οι περισσότεροι φιλοχιτζαμπήδες κάπου χάνετε τη μπάλα αναφορικά με τον γονεϊκό και κρατικό παρεμβατισμό.
Exεις στοιχεια που αποδεικνυουν αυτα που λες η ειναι οι γνωστες ισλαμοφοβικες πιπες που αναπαραγεις απο ισλαμοφοβικα sites? Οι μισες μουσουλμανες στην δυση δεν φορανε μαντηλα. Κανενας δεν τις πειραζει. Η συζητηση ειναι για τις αλλες μισες οπου εσεις οι φανατικοι φασιστες θελετε να επιβαλλεται δια νομου ενδυματολογικες προτιμησεις για ρατσιστικους λογους, μονο και μονο γιατι μισητε τους μουσουλμανους και θελετε να εκφρασετε το μισος σας με διαφορους τροπους. Απεναντι στο ρατσιστικο μισος που βαθυτερο σκοπο εχει να στοχοποιησει τους μουσουλμανους για καθε αφορμη(ΥΓ μετα θα μας λετε οτι οι αμαντηλωτες μουσουλμανες αυξανουν την εγκληματικοτητα η προκαλουν τρομοκρατια η κανουν πολλα παιδια) φυσικα θα εχετε απεναντι μας εμας που θα προστατευουμε το δικαιωμα στην ενδυμασια της γυναικας
"Δεν ειμαι ΝΔλης αλλα..."

Άβαταρ μέλους
Belisarius
Δημοσιεύσεις: 4945
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 02:50
Phorum.gr user: Belisarius
Τοποθεσία: Στην ουρά του λύκου

Re: ''Κάτω τα χέρια από τη μαντίλα μου''لا تلمس حجابي Η απαγόρευση του χιτζάμπ συνιστά ρητορική μίσους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belisarius » 08 Μάιος 2021, 11:11

Cavaliere έγραψε:
07 Μάιος 2021, 18:55
Belisarius έγραψε:
07 Μάιος 2021, 13:35
Cavaliere έγραψε:
07 Μάιος 2021, 13:30
ΔΗλαδή το ίδιο απαγορεύει το κιπά, τον Σταυρό, και ό,τι παρόμοιο.
Να δω να βγάζουν τα καπέλα και να κόβουν τα κοστιδάκια των ορθόδοξων Εβραίων στο Παρίσι πρώτα.
Ωραία, με χαρά μου θα σου πω ότι οι ορθόδοξοι Εβραίοι στέλνουν σε ειδικά εβραϊκά σχολεία τα παιδιά τους. Αυτοί με τα κοτσιδάκια, δηλ.. Εκεί δεν απαγορεύεται.
Δεν κατάλαβα τι θες να πεις. Στο Παρίσι όλα αυτά; Οι μεγάλοι πως κυκλοφορούν;

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24355
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: ''Κάτω τα χέρια από τη μαντίλα μου''لا تلمس حجابي Η απαγόρευση του χιτζάμπ συνιστά ρητορική μίσους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 08 Μάιος 2021, 11:33

Στρακαστρουκας έγραψε:
08 Μάιος 2021, 10:47
ΓΑΛΗ έγραψε:
08 Μάιος 2021, 08:56
Όχι χαρά μου, το θέμα δεν είναι ότι το 9χρονο κακοποιείται επειδή κρύβει τα μαλλιά του. Το θέμα είναι ότι από τα 9 και μετά κάθε γυναίκα πρέπει να κρύβει τα μαλλιά της γιατί αν δεν το κάνει ο κάθε φανατικός παπάρας θεωρεί ότι έχει δικαίωμα να τη βιάσει, θεωρώντας την πράξη όχι βιασμό αλλά έναν τρόπο θρησκευτικής λατρείας.

Και αυτή ακριβώς είναι η διαφορά με τους άλλους βιαστές.
Αυτοί τουλάχιστον αντιλαμβάνονται ότι αυτό που κάνουν δεν είναι νομικώς και ηθικώς επιτρεπτό.


Κατά τα άλλα, έχω την αμυδρά υποψία ότι σ' αυτό το θέμα, οι περισσότεροι φιλοχιτζαμπήδες κάπου χάνετε τη μπάλα αναφορικά με τον γονεϊκό και κρατικό παρεμβατισμό.
Exεις στοιχεια που αποδεικνυουν αυτα που λες η ειναι οι γνωστες ισλαμοφοβικες πιπες που αναπαραγεις απο ισλαμοφοβικα sites? Οι μισες μουσουλμανες στην δυση δεν φορανε μαντηλα. Κανενας δεν τις πειραζει.
https://en.wikipedia.org/wiki/Rotherham ... on_scandal

When being abused, Dr Hill was repeatedly referred to as a ‘white slag’, ‘white whore’, ‘white c*nt’. Her whiteness was continually emphasised. This is clearly racially aggravated. Her abusers would also claim that they were allowed to abuse her according to Islamic teaching.

https://en.wikipedia.org/wiki/Rape_duri ... ration_War

"
...
In Jessore, while speaking with a group of journalists Khan was reported to have said, "Pehle inko Mussalman karo" (First, make them Muslim). D'Costa argues that this shows that in the highest echelons of the armed forces the Bengalis were perceived as being disloyal Muslims and unpatriotic Pakistanis.[41]
...
Jessica Lee Rehman calls rape in 1971 an instance of religious terrorism. She said "The Pakistan Army is an Islamic institution, its soldiers are warriors of God and ...they rape in God's name. Therefore the raping of girls and women, the forced bodily transgressions, and the mutilations are considered to be a triumph for good."[42] Bengalis were dehumanised and Bengali women were perceived as prostitutes inviting sex

...A fatwa from West Pakistan during the war asserted that women taken from Bengali Hindus could be considered war booty....
"

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: ''Κάτω τα χέρια από τη μαντίλα μου''لا تلمس حجابي Η απαγόρευση του χιτζάμπ συνιστά ρητορική μίσους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 08 Μάιος 2021, 11:34

Στρακαστρουκας έγραψε:
08 Μάιος 2021, 10:47
ΓΑΛΗ έγραψε:
08 Μάιος 2021, 08:56
Όχι χαρά μου, το θέμα δεν είναι ότι το 9χρονο κακοποιείται επειδή κρύβει τα μαλλιά του. Το θέμα είναι ότι από τα 9 και μετά κάθε γυναίκα πρέπει να κρύβει τα μαλλιά της γιατί αν δεν το κάνει ο κάθε φανατικός παπάρας θεωρεί ότι έχει δικαίωμα να τη βιάσει, θεωρώντας την πράξη όχι βιασμό αλλά έναν τρόπο θρησκευτικής λατρείας.

Και αυτή ακριβώς είναι η διαφορά με τους άλλους βιαστές.
Αυτοί τουλάχιστον αντιλαμβάνονται ότι αυτό που κάνουν δεν είναι νομικώς και ηθικώς επιτρεπτό.


Κατά τα άλλα, έχω την αμυδρά υποψία ότι σ' αυτό το θέμα, οι περισσότεροι φιλοχιτζαμπήδες κάπου χάνετε τη μπάλα αναφορικά με τον γονεϊκό και κρατικό παρεμβατισμό.
Exεις στοιχεια που αποδεικνυουν αυτα που λες η ειναι οι γνωστες ισλαμοφοβικες πιπες που αναπαραγεις απο ισλαμοφοβικα sites? Οι μισες μουσουλμανες στην δυση δεν φορανε μαντηλα. Κανενας δεν τις πειραζει. Η συζητηση ειναι για τις αλλες μισες οπου εσεις οι φανατικοι φασιστες θελετε να επιβαλλεται δια νομου ενδυματολογικες προτιμησεις για ρατσιστικους λογους, μονο και μονο γιατι μισητε τους μουσουλμανους και θελετε να εκφρασετε το μισος σας με διαφορους τροπους. Απεναντι στο ρατσιστικο μισος που βαθυτερο σκοπο εχει να στοχοποιησει τους μουσουλμανους για καθε αφορμη(ΥΓ μετα θα μας λετε οτι οι αμαντηλωτες μουσουλμανες αυξανουν την εγκληματικοτητα η προκαλουν τρομοκρατια η κανουν πολλα παιδια) φυσικα θα εχετε απεναντι μας εμας που θα προστατευουμε το δικαιωμα στην ενδυμασια της γυναικας
Ακόμη μία φιλοχιτζαμπίδικη ή φιλοχιμπατζίδικη γροθιά στο στομάχι.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Στρακαστρουκας
Δημοσιεύσεις: 10990
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 17:48
Phorum.gr user: Στρακαστρουκας

Re: ''Κάτω τα χέρια από τη μαντίλα μου''لا تلمس حجابي Η απαγόρευση του χιτζάμπ συνιστά ρητορική μίσους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στρακαστρουκας » 08 Μάιος 2021, 11:37

foscilis έγραψε:
08 Μάιος 2021, 11:33
Στρακαστρουκας έγραψε:
08 Μάιος 2021, 10:47
ΓΑΛΗ έγραψε:
08 Μάιος 2021, 08:56
Όχι χαρά μου, το θέμα δεν είναι ότι το 9χρονο κακοποιείται επειδή κρύβει τα μαλλιά του. Το θέμα είναι ότι από τα 9 και μετά κάθε γυναίκα πρέπει να κρύβει τα μαλλιά της γιατί αν δεν το κάνει ο κάθε φανατικός παπάρας θεωρεί ότι έχει δικαίωμα να τη βιάσει, θεωρώντας την πράξη όχι βιασμό αλλά έναν τρόπο θρησκευτικής λατρείας.

Και αυτή ακριβώς είναι η διαφορά με τους άλλους βιαστές.
Αυτοί τουλάχιστον αντιλαμβάνονται ότι αυτό που κάνουν δεν είναι νομικώς και ηθικώς επιτρεπτό.


Κατά τα άλλα, έχω την αμυδρά υποψία ότι σ' αυτό το θέμα, οι περισσότεροι φιλοχιτζαμπήδες κάπου χάνετε τη μπάλα αναφορικά με τον γονεϊκό και κρατικό παρεμβατισμό.
Exεις στοιχεια που αποδεικνυουν αυτα που λες η ειναι οι γνωστες ισλαμοφοβικες πιπες που αναπαραγεις απο ισλαμοφοβικα sites? Οι μισες μουσουλμανες στην δυση δεν φορανε μαντηλα. Κανενας δεν τις πειραζει.
https://en.wikipedia.org/wiki/Rotherham ... on_scandal

When being abused, Dr Hill was repeatedly referred to as a ‘white slag’, ‘white whore’, ‘white c*nt’. Her whiteness was continually emphasised. This is clearly racially aggravated. Her abusers would also claim that they were allowed to abuse her according to Islamic teaching.

https://en.wikipedia.org/wiki/Rape_duri ... ration_War

"
...
In Jessore, while speaking with a group of journalists Khan was reported to have said, "Pehle inko Mussalman karo" (First, make them Muslim). D'Costa argues that this shows that in the highest echelons of the armed forces the Bengalis were perceived as being disloyal Muslims and unpatriotic Pakistanis.[41]
...
Jessica Lee Rehman calls rape in 1971 an instance of religious terrorism. She said "The Pakistan Army is an Islamic institution, its soldiers are warriors of God and ...they rape in God's name. Therefore the raping of girls and women, the forced bodily transgressions, and the mutilations are considered to be a triumph for good."[42] Bengalis were dehumanised and Bengali women were perceived as prostitutes inviting sex

...A fatwa from West Pakistan during the war asserted that women taken from Bengali Hindus could be considered war booty....
"
https://en.wikipedia.org/wiki/Rape_duri ... osnian_War

https://en.wikipedia.org/wiki/Rape_duri ... of_Germany

E με αναγκαζεις τι να κανω
"Δεν ειμαι ΝΔλης αλλα..."

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διεθνή Κοινωνικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών