Φινλανδοί παντού ρε συ

Κοινωνικά θέματα, τάσεις, προβληματισμοί, απ’ όλο τον κόσμο.
Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: Φινλανδοί παντού ρε συ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 10 Ιουν 2021, 15:43

EKPLIKTIKOS έγραψε:
10 Ιουν 2021, 13:43
Της δίνω ένα δίκιο στο ότι οι Φινλανδοί είναι κάπως βαρετοί, δε μιλάνε δε γελάνε όλοι ίδια φάτσα. Πόσο να αντέξεις.
Το 1991,στην πόλη της Κω και συγκεκριμένα κοντά στο κέντρο,στην περιοχή Εξάρχεια (έτσι λέγεται),πάνω σε κάτι αρχαία χαλάσματα (κυριολεκτικά αρχαία,περιφραγμένος χώρος - υποτίθεται),είχα γ#@%^ει την Kaisa-Leena,από το Kirilahti (κάπως έτσι) της Φινλανδίας.
Η κοπέλα ήταν ΥΠΕΡΜΟΥΝΑΡΟΣ και κάθε φορά που βλέπω "Φινλανδία" αυτόματα σκέφτομαι "Κως,φεγγάρι,γ@#$%ι¨" :hebit:

Άβαταρ μέλους
lafkiotis
Δημοσιεύσεις: 4447
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 01:08

Re: Φινλανδοί παντού ρε συ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lafkiotis » 10 Ιουν 2021, 15:44

Περιμενω πως και πως την ημερα που τα Πακις στην Ελλαδα θα δινουν συνεντευξη στο efsyn.gr και θα φωναζουν :

"What am I supposed to do in Yaros? There's nothing to do in Yaros. Yaros everywhere!"
"Να πάτε να πνιγείτε. Δεν κάνετε ούτε για χαρτιά υγείας στον Ρέντη."

"Με τη Ντιναμό σαν κότες, με τη Λαμία με έπαρση, πλέον θα μας βρείτε μπροστά σας"

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22670
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Φινλανδοί παντού ρε συ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 10 Ιουν 2021, 15:48

Papa John έγραψε:
10 Ιουν 2021, 15:43
EKPLIKTIKOS έγραψε:
10 Ιουν 2021, 13:43
Της δίνω ένα δίκιο στο ότι οι Φινλανδοί είναι κάπως βαρετοί, δε μιλάνε δε γελάνε όλοι ίδια φάτσα. Πόσο να αντέξεις.
Το 1991,στην πόλη της Κω και συγκεκριμένα κοντά στο κέντρο,στην περιοχή Εξάρχεια (έτσι λέγεται),πάνω σε κάτι αρχαία χαλάσματα (κυριολεκτικά αρχαία,περιφραγμένος χώρος - υποτίθεται),είχα γ#@%^ει την Kaisa-Leena,από το Kirilahti (κάπως έτσι) της Φινλανδίας.
Η κοπέλα ήταν ΥΠΕΡΜΟΥΝΑΡΟΣ και κάθε φορά που βλέπω "Φινλανδία" αυτόματα σκέφτομαι "Κως,φεγγάρι,γ@#$%ι¨" :hebit:
Εμ, την πηδηξες κι εσύ μέσα από τους 50 του 10ημερου που ήρθε στην Ελλάδα, και το θυμάσαι μετά από 30 χρόνια με όνομα και διευθύνσεις ως ξεχωριστή στιγμή, ενώ εκείνη, ούτε στο πιο παρανοϊκό πυρετικο ονειρο. Γι αυτό μας έχουν μια ζωή στη φάπα και στο γλεντοκιτς.

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: Φινλανδοί παντού ρε συ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 10 Ιουν 2021, 15:53

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
10 Ιουν 2021, 15:48
Papa John έγραψε:
10 Ιουν 2021, 15:43
EKPLIKTIKOS έγραψε:
10 Ιουν 2021, 13:43
Της δίνω ένα δίκιο στο ότι οι Φινλανδοί είναι κάπως βαρετοί, δε μιλάνε δε γελάνε όλοι ίδια φάτσα. Πόσο να αντέξεις.
Το 1991,στην πόλη της Κω και συγκεκριμένα κοντά στο κέντρο,στην περιοχή Εξάρχεια (έτσι λέγεται),πάνω σε κάτι αρχαία χαλάσματα (κυριολεκτικά αρχαία,περιφραγμένος χώρος - υποτίθεται),είχα γ#@%^ει την Kaisa-Leena,από το Kirilahti (κάπως έτσι) της Φινλανδίας.
Η κοπέλα ήταν ΥΠΕΡΜΟΥΝΑΡΟΣ και κάθε φορά που βλέπω "Φινλανδία" αυτόματα σκέφτομαι "Κως,φεγγάρι,γ@#$%ι¨" :hebit:
Εμ, την πηδηξες κι εσύ μέσα από τους 50 του 10ημερου που ήρθε στην Ελλάδα, και το θυμάσαι μετά από 30 χρόνια με όνομα και διευθύνσεις ως ξεχωριστή στιγμή, ενώ εκείνη, ούτε στο πιο παρανοϊκό πυρετικο ονειρο. Γι αυτό μας έχουν μια ζωή στη φάπα και στο γλεντοκιτς.
Νομίζεις.Την τρίτη ημέρα (που ήμουν ξανά εξοδούχος) το επαναλάβαμε (στο ξενοδοχείο της).Μετά από αρκετό διάστημα μου ήρθε κάρτα από Φινλανδία,με χιόνια κλπ + (εδώ σε θέλω) το book της με τις αναλογίες της (έκανε φωτογραφήσεις για μαγαζιά που πουλούσαν ρούχα,εσώρουχα κλπ)
Το έχω ακόμα φυλαγμένο στο πατρικό :003:

Η κοπέλα γούσταρε τρελά,το ίδιο κι εγώ,αλλά Φινλανδία να ζήσω...με τίποτα,πολύ μάπα χώρα,μόνο για αναψυχή και για να δει κανείς πως είναι η μιζέρια σε σκανδιναβικό στυλ.

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 4744
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: Φινλανδοί παντού ρε συ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 10 Ιουν 2021, 16:01

FYI πρόκειται για ανακύκλωση.

έχει και νήμα εδώ από 27/03/18 που το άνοιξε πατριώτης:

Εικόνα

ποιος πχωρουμίτης ήτανε, ρε; μολογάτε! :smt005:

απάντησε και ο Νορβηγός Papa John :P (just teasing)
The satanic controllers wants to hamper human development, usher in their own religion, and create a low IQ race of mongrel slaves to rule through dogmatic totalitarianism.

Hence cultural enrichment.

Evil, disguised as good.
αυτός το έβαλε 03/04/2018, θυμίζει λίγο κάποιους δικούς μας:

Εικόνα

:smt005:

εν τω μεταξύ πρέπει να είναι αυτή και μάλλον αλληλέγγυα απ'το Ελσίνκι είναι παρά μετανάστρια. οπότε πάπαλα η ονείρωξη τού Υδράργυρου για απομονωμένα χωριά και όργια με βότκα και μέταλ. :smt005:

https://www.researchgate.net/profile/Somaya-Arianfar
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22670
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Φινλανδοί παντού ρε συ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 10 Ιουν 2021, 16:07

Papa John έγραψε:
10 Ιουν 2021, 15:53
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
10 Ιουν 2021, 15:48
Papa John έγραψε:
10 Ιουν 2021, 15:43


Το 1991,στην πόλη της Κω και συγκεκριμένα κοντά στο κέντρο,στην περιοχή Εξάρχεια (έτσι λέγεται),πάνω σε κάτι αρχαία χαλάσματα (κυριολεκτικά αρχαία,περιφραγμένος χώρος - υποτίθεται),είχα γ#@%^ει την Kaisa-Leena,από το Kirilahti (κάπως έτσι) της Φινλανδίας.
Η κοπέλα ήταν ΥΠΕΡΜΟΥΝΑΡΟΣ και κάθε φορά που βλέπω "Φινλανδία" αυτόματα σκέφτομαι "Κως,φεγγάρι,γ@#$%ι¨" :hebit:
Εμ, την πηδηξες κι εσύ μέσα από τους 50 του 10ημερου που ήρθε στην Ελλάδα, και το θυμάσαι μετά από 30 χρόνια με όνομα και διευθύνσεις ως ξεχωριστή στιγμή, ενώ εκείνη, ούτε στο πιο παρανοϊκό πυρετικο ονειρο. Γι αυτό μας έχουν μια ζωή στη φάπα και στο γλεντοκιτς.
Νομίζεις.Την τρίτη ημέρα (που ήμουν ξανά εξοδούχος) το επαναλάβαμε (στο ξενοδοχείο της).Μετά από αρκετό διάστημα μου ήρθε κάρτα από Φινλανδία,με χιόνια κλπ + (εδώ σε θέλω) το book της με τις αναλογίες της (έκανε φωτογραφήσεις για μαγαζιά που πουλούσαν ρούχα,εσώρουχα κλπ)
Το έχω ακόμα φυλαγμένο στο πατρικό :003:

Η κοπέλα γούσταρε τρελά,το ίδιο κι εγώ,αλλά Φινλανδία να ζήσω...με τίποτα,πολύ μάπα χώρα,μόνο για αναψυχή και για να δει κανείς πως είναι η μιζέρια σε σκανδιναβικό στυλ.
Τώρα που είπες κι άλλες πληροφορίες εγκρίνω. Όπως και θεωρείς τη Φιλανδία μάπα ως Ελληνας, δικαιωνεις και την κοπέλα στο βίντεο. Κι εσύ δεν πήγες σε κατάσταση μοντελοχιονοστρωμένη.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69581
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Φινλανδοί παντού ρε συ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 10 Ιουν 2021, 16:08

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
10 Ιουν 2021, 15:25

Το πρωταρχικο του κάθε μετανάστη πρόσφυγα είναι η επιβίωση. Εσείς μας λέτε πως φεύγουν από τη Συρία και το αφγανισταν, από διαλυμένες χώρες, αντί να πολεμήσουν και είναι βολεμένοι και παράσιτα και προνομιούχοι. Αν θεωρούνται αυτοί προνομιούχοι, φαντασου ενας μετανάστης που έφυγε από την πατρίδα του με τη θέληση του και πήγε σε μια χώρα που είχαν εργασία εξασφαλισμενη. Με τις δικές σας νέες θεωρίες, όλα αυτά τα τραγούδια για ξενιτιά είναι μια ηλιθια λαικιστικη κλάψα. Πόσο μάλλον να βάλεις και αυτόβιογραφικά βιβλία και μυθιστόρηματα και ντοκιμαντέρ και χίλια δυο που εκφραζουν παράπονα και εμπειρίες για τους βόρειοκεντροΕυρωπαίους πως είναι εχθρικοί , και ρατσιστές, και χίλια δυο. Ας βάλουμε λοιπόν τέρμα στον ξενιτεμένο κλαψολαικισμο, και να αγωνιστούμε για μια αληθινή ψυχρή κυνική τέχνη.
Και σε μένα πέφτει βαρύ αυτό που εκπέμπεται από τα τραγούδια του Καζαντζίδη (και ναι, δεν έχω αντίστοιχα οικογενειακά βιώματα και μιλάω έξω από το χορό) αλλά αληθινή ψυχρή κυνική τέχνη θα ήταν να έβαζες την κυρία που έχει ως πρωταρχικό μέλημα την επιβίωση στο σταθμό του Μονάχου με τις ίδιες ακριβώς δυνατότητες που είχαν οι μετανάστες των τραγουδιών του Καζαντζίδη.

Με λίγα λόγια αυτός που κλαψολαϊκίζει εμμέσως για τους πρόσφυγες επιβίωσης ή δια βίου αράγματος, θεωρώντας ότι τη λέει στους Έλληνες λαϊκομετανάστες, είσαι εσύ.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: Φινλανδοί παντού ρε συ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 10 Ιουν 2021, 16:13

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
10 Ιουν 2021, 16:07


Τώρα που είπες κι άλλες πληροφορίες εγκρίνω. Όπως και θεωρείς τη Φιλανδία μάπα ως Ελληνας, δικαιωνεις και την κοπέλα στο βίντεο. Κι εσύ δεν πήγες σε κατάσταση μοντελοχιονοστρωμένη.
Να διευκρινίσω πως δεν θεωρώ τη Φινλανδία μάπα ως προς το φυσικό κάλλος.Ο τρόπος ζωής εκεί είναι που με απωθεί.Είναι απίστευτα βαρετός + ότι οι Φινλανδοί δεν φημίζονται για την ανοιχτοκαρδία τους,'ωστε να δημιουργήσεις κύκλο γνωστών.
Ευχαριστώ,δεν θα πάρω.
Μεσογειακές χώρες φορέβα.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22670
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Φινλανδοί παντού ρε συ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 10 Ιουν 2021, 16:15

ΓΑΛΗ έγραψε:
10 Ιουν 2021, 16:08
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
10 Ιουν 2021, 15:25

Το πρωταρχικο του κάθε μετανάστη πρόσφυγα είναι η επιβίωση. Εσείς μας λέτε πως φεύγουν από τη Συρία και το αφγανισταν, από διαλυμένες χώρες, αντί να πολεμήσουν και είναι βολεμένοι και παράσιτα και προνομιούχοι. Αν θεωρούνται αυτοί προνομιούχοι, φαντασου ενας μετανάστης που έφυγε από την πατρίδα του με τη θέληση του και πήγε σε μια χώρα που είχαν εργασία εξασφαλισμενη. Με τις δικές σας νέες θεωρίες, όλα αυτά τα τραγούδια για ξενιτιά είναι μια ηλιθια λαικιστικη κλάψα. Πόσο μάλλον να βάλεις και αυτόβιογραφικά βιβλία και μυθιστόρηματα και ντοκιμαντέρ και χίλια δυο που εκφραζουν παράπονα και εμπειρίες για τους βόρειοκεντροΕυρωπαίους πως είναι εχθρικοί , και ρατσιστές, και χίλια δυο. Ας βάλουμε λοιπόν τέρμα στον ξενιτεμένο κλαψολαικισμο, και να αγωνιστούμε για μια αληθινή ψυχρή κυνική τέχνη.
Και σε μένα πέφτει βαρύ αυτό που εκπέμπεται από τα τραγούδια του Καζαντζίδη (και ναι, δεν έχω αντίστοιχα οικογενειακά βιώματα και μιλάω έξω από το χορό) αλλά αληθινή ψυχρή κυνική τέχνη θα ήταν να έβαζες την κυρία που έχει ως πρωταρχικό μέλημα την επιβίωση στο σταθμό του Μονάχου με τις ίδιες ακριβώς δυνατότητες που είχαν οι μετανάστες των τραγουδιών του Καζαντζίδη.

Με λίγα λόγια αυτός που κλαψολαϊκίζει εμμέσως για τους πρόσφυγες επιβίωσης ή δια βίου αράγματος, θεωρώντας ότι τη λέει στους Έλληνες λαϊκομετανάστες, είσαι εσύ.
Εγώ δε έχω πρόβλημα με την κοπέλα, και οι Έλληνες μετανάστες στη Γερμανία με Έλληνες έκαναν παρέα, δε νομίζω να πήγαν και μετά από καμιά εβδομάδα να έκαναν παρέα με τους φριτζ πίνοντας μπύρες σαν αδέρφια. Και λογικό να τους λείπει η πατρίδα, και να νιώθουν πως οι γείτονες τους είναι ψυχροί, και όλα. Εδώ ο συνελληνας δεν πήγε να αράξει με φινλανδη μοντέλα στρωμένη δουλειά. Από που κι ως πού δηλαδή δεν μπορείς να γκρινιάζεις για τις συνθήκες που βιώνεις; βγήκε ο ο νόμος του κυνικού διαδικτυακού παπαροσχολιαστη;

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69581
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Φινλανδοί παντού ρε συ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 10 Ιουν 2021, 16:23

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
10 Ιουν 2021, 16:15
ΓΑΛΗ έγραψε:
10 Ιουν 2021, 16:08
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
10 Ιουν 2021, 15:25

Το πρωταρχικο του κάθε μετανάστη πρόσφυγα είναι η επιβίωση. Εσείς μας λέτε πως φεύγουν από τη Συρία και το αφγανισταν, από διαλυμένες χώρες, αντί να πολεμήσουν και είναι βολεμένοι και παράσιτα και προνομιούχοι. Αν θεωρούνται αυτοί προνομιούχοι, φαντασου ενας μετανάστης που έφυγε από την πατρίδα του με τη θέληση του και πήγε σε μια χώρα που είχαν εργασία εξασφαλισμενη. Με τις δικές σας νέες θεωρίες, όλα αυτά τα τραγούδια για ξενιτιά είναι μια ηλιθια λαικιστικη κλάψα. Πόσο μάλλον να βάλεις και αυτόβιογραφικά βιβλία και μυθιστόρηματα και ντοκιμαντέρ και χίλια δυο που εκφραζουν παράπονα και εμπειρίες για τους βόρειοκεντροΕυρωπαίους πως είναι εχθρικοί , και ρατσιστές, και χίλια δυο. Ας βάλουμε λοιπόν τέρμα στον ξενιτεμένο κλαψολαικισμο, και να αγωνιστούμε για μια αληθινή ψυχρή κυνική τέχνη.
Και σε μένα πέφτει βαρύ αυτό που εκπέμπεται από τα τραγούδια του Καζαντζίδη (και ναι, δεν έχω αντίστοιχα οικογενειακά βιώματα και μιλάω έξω από το χορό) αλλά αληθινή ψυχρή κυνική τέχνη θα ήταν να έβαζες την κυρία που έχει ως πρωταρχικό μέλημα την επιβίωση στο σταθμό του Μονάχου με τις ίδιες ακριβώς δυνατότητες που είχαν οι μετανάστες των τραγουδιών του Καζαντζίδη.

Με λίγα λόγια αυτός που κλαψολαϊκίζει εμμέσως για τους πρόσφυγες επιβίωσης ή δια βίου αράγματος, θεωρώντας ότι τη λέει στους Έλληνες λαϊκομετανάστες, είσαι εσύ.
Εγώ δε έχω πρόβλημα με την κοπέλα, και οι Έλληνες μετανάστες στη Γερμανία με Έλληνες έκαναν παρέα, δε νομίζω να πήγαν και μετά από καμιά εβδομάδα να έκαναν παρέα με τους φριτζ πίνοντας μπύρες σαν αδέρφια. Και λογικό να τους λείπει η πατρίδα, και να νιώθουν πως οι γείτονες τους είναι ψυχροί, και όλα. Εδώ ο συνελληνας δεν πήγε να αράξει με φινλανδη μοντέλα στρωμένη δουλειά. Από που κι ως πού δηλαδή δεν μπορείς να γκρινιάζεις για τις συνθήκες που βιώνεις; βγήκε ο ο νόμος του κυνικού διαδικτυακού παπαροσχολιαστη;
Είναι σαφές ότι δεν έχεις πρόβλημα με την κοπέλα, με άλλους έχεις και χρησιμοποιείς την καταπιεσμένη κλαψιάρα ως πρόσχημα.

Κατά τα άλλα, σαφώς και δεν βγήκε νόμος του κυνικού διαδικτυακού παπαροσχολιαστή, εσύ έκανες πρόταση για μπλαμπλαμπλά τέχνη.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Σπύρος
Δημοσιεύσεις: 4411
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:50
Phorum.gr user: Σπυρος1
Τοποθεσία: έρημος
Επικοινωνία:

Re: Φινλανδοί παντού ρε συ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σπύρος » 10 Ιουν 2021, 16:24



δεν ήθελε να χωρεύψει στο fin του καρχαρία
ΕΙΜΙ Η ΖΩΗ = ΙΗΣΟΥΣ = 888

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: Φινλανδοί παντού ρε συ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 10 Ιουν 2021, 16:35

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
10 Ιουν 2021, 16:15

οι Έλληνες μετανάστες στη Γερμανία με Έλληνες έκαναν παρέα, δε νομίζω να πήγαν και μετά από καμιά εβδομάδα να έκαναν παρέα με τους φριτζ πίνοντας μπύρες σαν αδέρφια. Και λογικό να τους λείπει η πατρίδα, και να νιώθουν πως οι γείτονες τους είναι ψυχροί, και όλα.
Και όμως,οι Γερμανοί,αν τους "κερδίσεις" είναι καλή παρέα.
Οι παλιοί μετανάστες έκαναν βλακεία που δεν προσπάθησαν να ανοιχτούν περισσότερο στην εκεί κοινωνία,παρά μόνο πήγαιναν στα ελληνικά μαγαζιά και έκλαιγαν ακούγοντας Καζαντζίδη.
Είσαι στη χώρα που έβγαλε τους Can



και συνεχίζεις να ακούς Καζαντζίδη ;

Σφάλμα !

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28045
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Φινλανδοί παντού ρε συ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 10 Ιουν 2021, 16:35

Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69581
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Φινλανδοί παντού ρε συ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 10 Ιουν 2021, 16:36

Σπύρος έγραψε:
10 Ιουν 2021, 16:24


δεν ήθελε να χωρεύψει στο fin του καρχαρία
Σταυρός του Νότου, μία από τις καλύτερες συλλογές μελοποίησης στίχων. :)
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8159
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Φινλανδοί παντού ρε συ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 10 Ιουν 2021, 16:40

Papa John έγραψε:
10 Ιουν 2021, 16:13
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
10 Ιουν 2021, 16:07


Τώρα που είπες κι άλλες πληροφορίες εγκρίνω. Όπως και θεωρείς τη Φιλανδία μάπα ως Ελληνας, δικαιωνεις και την κοπέλα στο βίντεο. Κι εσύ δεν πήγες σε κατάσταση μοντελοχιονοστρωμένη.
Να διευκρινίσω πως δεν θεωρώ τη Φινλανδία μάπα ως προς το φυσικό κάλλος.Ο τρόπος ζωής εκεί είναι που με απωθεί.Είναι απίστευτα βαρετός + ότι οι Φινλανδοί δεν φημίζονται για την ανοιχτοκαρδία τους,'ωστε να δημιουργήσεις κύκλο γνωστών.
Ευχαριστώ,δεν θα πάρω.
Μεσογειακές χώρες φορέβα.

.

Πρώτη φορά που πήγα Φινλανδία κοπέλα στό Oulu παντρεμένη με ντουλάπα πορτιέρη σε κλάμπ

με βλέπει να βολτάρω στην πόλη καί μού λέει αν θέλω να πάω σπίτι της να κάνω ντούς..... :blm:

Ουδέποτε θα βρείς Παππούα Ελληνα να κάνει αυτό το πράγμα σε ξένο εκτός αν θέλει να τον πηδήξει..... :c020:


Που υπηρέτησες στή Κώ ρε Μπόχαλε ;;;


.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διεθνή Κοινωνικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών