Ελεύθερος ο Κόσμπι!

Κοινωνικά θέματα, τάσεις, προβληματισμοί, απ’ όλο τον κόσμο.
Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13574
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Ελεύθερος ο Κόσμπι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 01 Ιούλ 2021, 01:10

ST48410 έγραψε:
01 Ιούλ 2021, 01:03
Ναύτης έγραψε:
01 Ιούλ 2021, 00:57
Είναι ένοχος για κάτι νομικά απροσδιόριστο σ' ένα παράλληλο νομικό σύμπαν μιας άλλης διάστασης. :lol:
Είναι πιο απλό. Είναι ένοχος στην συνείδηση όλων των ανθρώπων που παρακολούθησαν τα όσα έκανε. Όπως ένοχος θα εξακολουθήσει να είναι για σένα κάποιος που σε έχει κλέψει πριν 30 χρόνια άσχετα αν νομικά δεν μπορείς να του κάνεις κάτι γιατί το αδίκημα έχει παραγραφεί. Είναι ένοχος αλλά βρήκε ένα παραθυράκι στο νόμο για να μη διώκεται.

Εγώ δεν ξέρω τι ισχύει στην Αμερική αλλά μοιάζει να πέτυχε να μη μπορεί να διωχθεί. Αυτό μου φαίνεται ως μια ενδιάμεση κατάσταση μεταξύ του ένοχος και του αθώος.

Αλήθεια μπορεί να κινηθεί νομικά έναντι των γυναικών και να αξιώσει αποζημιώσεις; Αν όντως θεωρείται αθώος με την ουσία της νομικής έννοιας θα πρέπει να μπορεί να το κάνει αυτό.
Ρε φίλε, συμφωνούμε.
Πράγματι είναι ένοχος στην συνείδηση των ανθρώπων, εγώ μάλιστα λέω ότι είναι ένοχος και πραγματικά. Το έγραψα τόσες φορές, άλλο πράγμα η κοινωνική διάσταση της υπόθεσης και η ηθική να συμπληρώσω.
Αλλά δεν υπάρχει πλέον κατηγορία, δεν υπάρχει προηγούμενη δίκη, δεν υπάρχουν καταδικαστικές αποφάσεις, δεν υπάρχουν ποινές, δεν υπάρχει καταχώριση στο ποινικό του μητρώο, εξαφανίστηκαν όλα, οπότε για ποιο πράγμα είναι νομικά (πόνεσε το χέρι μου να το γράφω) ένοχος ο Κόσμπι;

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13574
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Ελεύθερος ο Κόσμπι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 01 Ιούλ 2021, 01:13

George_V έγραψε:
01 Ιούλ 2021, 01:09
Ναύτης έγραψε:
01 Ιούλ 2021, 01:06
George_V έγραψε:
01 Ιούλ 2021, 01:00
Ξανα αφηνω αυτο εδω γιατι μαλλον δεν το διαβασε κανεις...



Απο την ιδια πηγη: https://www.washingtonexaminer.com/opin ... fit-of-law

Το Ανωτατο Δικαστηριο ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ την ενοχη του Κοσμπυ αλλα δεν μπορει να κανει διαφορετικα γιατι ο Εισαγγελεας τα εκανε πουτανα ολα με την παραβιαση της 5ης Τροπολογιας.
Γράφει ο Becket Adams, Commentary Writer.
Μην είσαι μπαγάσας, να δίνεις όλες τις πληροφορίες. :lol:
Ο οποιος αντλει τις πληροφοριες απο το σκεπτικο του Ανωτατου Δικαστηριου δεν τις βγάζει απο τον κωλο του.

Αλλιως με αυτη τη λογικη δεν πρεπει να πιστευουμε ουτε καν την αρχικη πηγη που εφερες στο ΟΡ γιατι τη γράφει ΕΛ δημοσιογράφος.
Δεν ξέρω από πού αντλεί τις πληροφορίες του ο εν λόγω σχολιαστής του εντύπου, ούτε αν τα συμπεράσματά του είναι ορθά, εσύ ωστόσο φρόντιζε να δίνεις όλες τις πληροφορίες που πρέπει για να μην παραπλανάς.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 23047
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Ελεύθερος ο Κόσμπι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 01 Ιούλ 2021, 01:14

George_V έγραψε:
01 Ιούλ 2021, 01:09
πάντως το είπες τόσες φορές που νομίζω χάλασες ενα τρομερό νημα to be. Την αλλη φορά πες το μια φορά να εισαι οκ με την συνείδησή σου κλπ αν πρέπει, και αστο λιγο να δουμε που θα πάει.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70307
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ελεύθερος ο Κόσμπι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 01 Ιούλ 2021, 01:17

Ναύτης έγραψε:
01 Ιούλ 2021, 00:57
ΓΑΛΗ έγραψε:
01 Ιούλ 2021, 00:44
Ναύτης έγραψε:
01 Ιούλ 2021, 00:30

Φίλε, η ενοχή ή η αθωότητα κάποιου κρίνεται στα δικαστήρια. Όταν το Ανώτατο Δικαστήριο απαλλάσσει κάποιον και εξαφανίζει κατηγορίες, δικαστικές αποφάσεις και ποινές, τότε νομικά είναι αθώος. Για την συγκεκριμένη υπόθεση δεν θα υπάρχει πλέον καταγραφή στο ποινικό μητρώο του Κόσμπι.
Αν δεν στοιχειοθετείται νόμιμη κατηγορία για την ενοχή του, τότε δεν στοιχειοθετείται και η αθωότητα του.

Αθώος χαρακτηρίζεται κάποιος μετά από δίκη όπου κρίνονται αβάσιμες οι κατηγορίες.
Τα γραφειοκρατικά διαδικαστικά, που καθιστούν αδύνατη τη διεξαγωγή της δίκης, δεν συνεπάγονται αθωότητα αλλά μια επίσης γραφειοκρατικής φύσης απαλλαγής από την κατηγορία.
Μα δικαστήριο τον απάλλαξε και μάλιστα το Ανώτατο Δικαστήριο της πολιτείας.
Κοίτα τι λένε μερικοί εδώ.
Ότι η δικαστική απαλλαγή ενός κατηγορουμένου για ένα αδίκημα που δεν αποδεικνύει αναγκαστικά την αθωότητά του για το αδίκημα αυτό. Πρόκειται για δικολαβίστικο επιχείρημα.
Αυτό που συνέβη με τον Κόσμπι είναι πως το ανώτατο δικαστήριο όχι μόνον τον απάλλαξε, αλλά εξαφάνισε εντελώς τις κατηγορίες, τις προηγούμενες δίκες, τις αποφάσεις των προηγούμενων δικαστηρίων και τις ποινές που τού επιβλήθηκαν. Δεν υπάρχει απολύτως τίποτα στον αμερικανικό νομικό κόσμο για την υπόθεση αυτή, πέραν της τελεσίδικης απόφασης του ανωτάτου δικαστηρίου, και στο ποινικό μητρώο του Κόσμπι δεν υπάρχει πλέον καμιά καταχώρηση για την υπόθεση αυτή.
Πειράζει κάποιους που έγραψα ότι "Αθώος ο Κόσμπι", αλλά δεν μάς λένε για ποια κατηγορία εξακολουθεί να είναι νομικά ένοχος.
ΟΚ, λοιπόν, δεν υπάρχουν κατηγορίες εναντίον του Κόσμπι για το συγκεκριμένο αδίκημα, δεν υπάρχουν ποινικές δίκες εναντίον του, δεν υπάρχουν καταδικαστικές αποφάσεις δικαστηρίων εις βάρος του, δεν υπάρχουν ποινές φυλάκισής.
Είναι ένοχος για κάτι νομικά απροσδιόριστο σ' ένα παράλληλο νομικό σύμπαν μιας άλλης διάστασης. :lol:
Και στο συγκεκριμένο παράλληλο σύμπαν κρίθηκε ως αθώος.

Στη γη, υπάρχει πληθώρα άλλων -αρνητικών κυρίως- χαρακτηρισμών για την περίπτωση του.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27373
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Ελεύθερος ο Κόσμπι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 01 Ιούλ 2021, 01:18

Λοιπον παρτε την αποφαση του Δικαστηριου και αμα βρειτε πουθενα οτι τον αθωωνει το Δικαστηριο εμενα να με χεσετε

Αντε γιατι πολυ με κουρασατε!

https://www.pacourts.us/Storage/media/p ... nwecht.pdf
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13574
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Ελεύθερος ο Κόσμπι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 01 Ιούλ 2021, 01:22

ΓΑΛΗ έγραψε:
01 Ιούλ 2021, 01:17
Ναύτης έγραψε:
01 Ιούλ 2021, 00:57
ΓΑΛΗ έγραψε:
01 Ιούλ 2021, 00:44


Αν δεν στοιχειοθετείται νόμιμη κατηγορία για την ενοχή του, τότε δεν στοιχειοθετείται και η αθωότητα του.

Αθώος χαρακτηρίζεται κάποιος μετά από δίκη όπου κρίνονται αβάσιμες οι κατηγορίες.
Τα γραφειοκρατικά διαδικαστικά, που καθιστούν αδύνατη τη διεξαγωγή της δίκης, δεν συνεπάγονται αθωότητα αλλά μια επίσης γραφειοκρατικής φύσης απαλλαγής από την κατηγορία.
Μα δικαστήριο τον απάλλαξε και μάλιστα το Ανώτατο Δικαστήριο της πολιτείας.
Κοίτα τι λένε μερικοί εδώ.
Ότι η δικαστική απαλλαγή ενός κατηγορουμένου για ένα αδίκημα που δεν αποδεικνύει αναγκαστικά την αθωότητά του για το αδίκημα αυτό. Πρόκειται για δικολαβίστικο επιχείρημα.
Αυτό που συνέβη με τον Κόσμπι είναι πως το ανώτατο δικαστήριο όχι μόνον τον απάλλαξε, αλλά εξαφάνισε εντελώς τις κατηγορίες, τις προηγούμενες δίκες, τις αποφάσεις των προηγούμενων δικαστηρίων και τις ποινές που τού επιβλήθηκαν. Δεν υπάρχει απολύτως τίποτα στον αμερικανικό νομικό κόσμο για την υπόθεση αυτή, πέραν της τελεσίδικης απόφασης του ανωτάτου δικαστηρίου, και στο ποινικό μητρώο του Κόσμπι δεν υπάρχει πλέον καμιά καταχώρηση για την υπόθεση αυτή.
Πειράζει κάποιους που έγραψα ότι "Αθώος ο Κόσμπι", αλλά δεν μάς λένε για ποια κατηγορία εξακολουθεί να είναι νομικά ένοχος.
ΟΚ, λοιπόν, δεν υπάρχουν κατηγορίες εναντίον του Κόσμπι για το συγκεκριμένο αδίκημα, δεν υπάρχουν ποινικές δίκες εναντίον του, δεν υπάρχουν καταδικαστικές αποφάσεις δικαστηρίων εις βάρος του, δεν υπάρχουν ποινές φυλάκισής.
Είναι ένοχος για κάτι νομικά απροσδιόριστο σ' ένα παράλληλο νομικό σύμπαν μιας άλλης διάστασης. :lol:
Και στο συγκεκριμένο παράλληλο σύμπαν κρίθηκε ως αθώος.

Στη γη, υπάρχει πληθώρα άλλων -αρνητικών κυρίως- χαρακτηρισμών για την περίπτωση του.
Όχι, στο πολύ πραγματικό νομικό σύστημα της Αμερικής απαλλάχθηκε από κάθε κατηγορία, κάθε νομική ευθύνη, κάθε προηγούμενη δίκη, κάθε προηγούμενη καταδικαστική απόφαση και κάθε ποινή που τού επιβλήθηκε. Έχει μάλιστα πλέον το δικαίωμα να διεκδικήσει αποζημίωση από την πολιτεία για την παράνομη (σύμφωνα με την απόφαση του ανωτάτου δικαστηρίου) φυλάκισή του.
Δεν ξέρω πώς αλλιώς να το γράψω, ότι η κοινωνική (και ηθική πρόσθεσα μετά) διάσταση του θέματος είναι άλλο καπέλο.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13574
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Ελεύθερος ο Κόσμπι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 01 Ιούλ 2021, 01:31

George_V έγραψε:
01 Ιούλ 2021, 01:18
Λοιπον παρτε την αποφαση του Δικαστηριου και αμα βρειτε πουθενα οτι τον αθωωνει το Δικαστηριο εμενα να με χεσετε

Αντε γιατι πολυ με κουρασατε!

https://www.pacourts.us/Storage/media/p ... nwecht.pdf
Παιδάκι μου, ούτε οι αποφάσεις των ελληνικών ανωτάτων ακυρωτικών δικαστηρίων καταλήγουν σε: "Αθώος ο κατηγορούμενος!". :lol:
Απορρίπτουν ή κάνουν αποδεκτές αιτήσεις αναιρέσεων σχετικά με αποφάσεις κατώτερων δικαστηρίων και επιβληθείσες ποινές. Ενίοτε εξαφανίζουν εντελώς και υποθέσεις από τον νομικό κόσμο.
Τέλος πάντων, δεν μάς είπες ακόμα:
Με ποιες κατηγορίες, για ποιο αδίκημα και βάσει ποιων δικαστικών αποφάσεων εξακολουθεί να είναι νομικά ένοχος ο Κόσμπι;

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29912
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Ελεύθερος ο Κόσμπι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 01 Ιούλ 2021, 01:32

White privilege


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27373
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Ελεύθερος ο Κόσμπι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 01 Ιούλ 2021, 01:35

Ναύτης έγραψε:
01 Ιούλ 2021, 01:31
George_V έγραψε:
01 Ιούλ 2021, 01:18
Λοιπον παρτε την αποφαση του Δικαστηριου και αμα βρειτε πουθενα οτι τον αθωωνει το Δικαστηριο εμενα να με χεσετε

Αντε γιατι πολυ με κουρασατε!

https://www.pacourts.us/Storage/media/p ... nwecht.pdf
Παιδάκι μου, ούτε οι αποφάσεις των ελληνικών ανωτάτων ακυρωτικών δικαστηρίων καταλήγουν σε: "Αθώος ο κατηγορούμενος!". :lol:
Απορρίπτουν ή κάνουν αποδεκτές αιτήσεις αναιρέσεων σχετικά με αποφάσεις κατώτερων δικαστηρίων και επιβληθείσες ποινές. Ενίοτε εξαφανίζουν εντελώς και υποθέσεις από τον νομικό κόσμο.
Τέλος πάντων, δεν μάς είπες ακόμα:
Με ποιες κατηγορίες, για ποιο αδίκημα και βάσει ποιων δικαστικών αποφάσεων εξακολουθεί να είναι νομικά ένοχος ο Κόσμπι;
Προηγειται η δικη μου ερώτηση απο την 1η σελιδα.

Να μου υποδειξεις σε ποιο αρθρο η μεσα στην αποφαση του δικαστηριου αθωωνεται ο Κοσμπυ.

Οταν μου απαντησεις σε αυτο θα σου απαντησω και εγω στο ερώτημα που εθεσες μετα απο μενα.

Αλλα πρωτα θα μου βρεις εσυ τη φράση που αθωωνει τον Κοσμπυ μεσα στην αποφαση του δικαστηριου.

Στην εδωσα. Υποδειξε μου τη φράση.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13574
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Ελεύθερος ο Κόσμπι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 01 Ιούλ 2021, 01:40

George_V έγραψε:
01 Ιούλ 2021, 01:35
Ναύτης έγραψε:
01 Ιούλ 2021, 01:31
George_V έγραψε:
01 Ιούλ 2021, 01:18
Λοιπον παρτε την αποφαση του Δικαστηριου και αμα βρειτε πουθενα οτι τον αθωωνει το Δικαστηριο εμενα να με χεσετε

Αντε γιατι πολυ με κουρασατε!

https://www.pacourts.us/Storage/media/p ... nwecht.pdf
Παιδάκι μου, ούτε οι αποφάσεις των ελληνικών ανωτάτων ακυρωτικών δικαστηρίων καταλήγουν σε: "Αθώος ο κατηγορούμενος!". :lol:
Απορρίπτουν ή κάνουν αποδεκτές αιτήσεις αναιρέσεων σχετικά με αποφάσεις κατώτερων δικαστηρίων και επιβληθείσες ποινές. Ενίοτε εξαφανίζουν εντελώς και υποθέσεις από τον νομικό κόσμο.
Τέλος πάντων, δεν μάς είπες ακόμα:
Με ποιες κατηγορίες, για ποιο αδίκημα και βάσει ποιων δικαστικών αποφάσεων εξακολουθεί να είναι νομικά ένοχος ο Κόσμπι;
Προηγειται η δικη μου ερώτηση απο την 1η σελιδα.

Να μου υποδειξεις σε ποιο αρθρο η μεσα στην αποφαση του δικαστηριου αθωωνεται ο Κοσμπυ.

Οταν μου απαντησεις σε αυτο θα σου απαντησω και εγω στο ερώτημα που εθεσες μετα απο μενα.

Αλλα πρωτα θα μου βρεις εσυ τη φράση που αθωωνει τον Κοσμπυ μεσα στην αποφαση του δικαστηριου.

Στην εδωσα. Υποδειξε μου τη φράση.
Αυτή την έννοια έχει η αποδοχή του αιτήματος αναίρεσης από το ανώτατο δικαστήριο της πολιτείας.
Όταν δεν υπάρχει κατηγορία, δεν υπάρχει αδίκημα για το οποίο να κατηγορείται, δεν υπάρχουν καταδικαστικές αποφάσεις δικαστηρίων, δεν υπάρχει καταχώριση στο ποινικό μητρώο, όταν έχουν εξαφανιστεί τα πάντα από τον νομικό κόσμο σε σχέση με μια υπόθεση, για ποιο πράγμα μπορεί να θεωρηθεί νομικά ένοχος κάποιος;
Για το γεγονός ότι εσύ έχεις πεισμώσει; :lol:

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27373
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Ελεύθερος ο Κόσμπι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 01 Ιούλ 2021, 01:43

Ναύτης έγραψε:
01 Ιούλ 2021, 01:40
George_V έγραψε:
01 Ιούλ 2021, 01:35
Ναύτης έγραψε:
01 Ιούλ 2021, 01:31


Παιδάκι μου, ούτε οι αποφάσεις των ελληνικών ανωτάτων ακυρωτικών δικαστηρίων καταλήγουν σε: "Αθώος ο κατηγορούμενος!". :lol:
Απορρίπτουν ή κάνουν αποδεκτές αιτήσεις αναιρέσεων σχετικά με αποφάσεις κατώτερων δικαστηρίων και επιβληθείσες ποινές. Ενίοτε εξαφανίζουν εντελώς και υποθέσεις από τον νομικό κόσμο.
Τέλος πάντων, δεν μάς είπες ακόμα:
Με ποιες κατηγορίες, για ποιο αδίκημα και βάσει ποιων δικαστικών αποφάσεων εξακολουθεί να είναι νομικά ένοχος ο Κόσμπι;
Προηγειται η δικη μου ερώτηση απο την 1η σελιδα.

Να μου υποδειξεις σε ποιο αρθρο η μεσα στην αποφαση του δικαστηριου αθωωνεται ο Κοσμπυ.

Οταν μου απαντησεις σε αυτο θα σου απαντησω και εγω στο ερώτημα που εθεσες μετα απο μενα.

Αλλα πρωτα θα μου βρεις εσυ τη φράση που αθωωνει τον Κοσμπυ μεσα στην αποφαση του δικαστηριου.

Στην εδωσα. Υποδειξε μου τη φράση.
Αυτή την έννοια έχει η αποδοχή του αιτήματος αναίρεσης από το ανώτατο δικαστήριο της πολιτείας.
Όταν δεν υπάρχει κατηγορία, δεν υπάρχει αδίκημα για το οποίο να κατηγορείται, δεν υπάρχουν καταδικαστικές αποφάσεις δικαστηριακών, δεν υπάρχει καταχώριση στο ποινικό μητρώο, όταν έχουν εξαφανιστεί τα πάντα από τον νομικό κόσμο σε σχέση με μια υπόθεση, για ποιο πράγμα μπορεί να θεωρηθεί νομικά ένοχος κάποιος;
Για το γεγονός ότι εσύ έχεις πεισμώσει :lol:
Εγω εχω πεισμώσει η εσυ πας να μας πεισεις οτι το δικαστηριο τον εβγαλε αθωο?

Προφανως δεν υπαρχει αθωωση.

Αλλιως θα μου την ετριβες στα μουτρα στην αποφαση.

Παρτο αποφαση δεν αθωωθηκε. Η δικη του χαρακτηριστηκε ως mistrial λόγω παραβιασης της 5ης Τροπολογιας.

Αυτο ομως δεν τον αθωωνει αυτόματα. Σε κανενα νομικο συστημα του κοσμου.

Αντε ντε... Δειξε μου το σκεπτικο της αθωωσης του Κοσμπυ στην αποφαση. Στην εφερα. Δειξτο μου.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13574
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Ελεύθερος ο Κόσμπι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 01 Ιούλ 2021, 01:46

Τα ίδια και τα ίδια κουραφέξαλα.
Πιραντελικά μιλώντας, έτσι είναι, αν έτσι νομίζεις.
Ξεφορτώσου με τώρα.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27373
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Ελεύθερος ο Κόσμπι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 01 Ιούλ 2021, 01:56

Ναύτης έγραψε:
01 Ιούλ 2021, 01:46
Τα ίδια και τα ίδια κουραφέξαλα.
Πιραντελικά μιλώντας, έτσι είναι, αν έτσι νομίζεις.
Ξεφορτώσου με τώρα.
Περιμενε...

Στην αποφαση οπου αναφέρονται οι καταθέσεις του Κοσμπυ 4 τον αριθμο το δικαστηριο αναγνωρίζει οτι τα ξερασε στον Εισαγγελέα πιστευοντας οτι του προσφέρει Immunity agreement.
Notably, during his depositions, Cosby confessed that, in the past, he had provided
Quaaludes8not Benadrylto other women with whom he wanted to have sexual
intercourse
Oπως εδω στην σελιδα 15 παραδέχεται οτι εχει δώσει χάπια σε γυναικες που ηθελε να κανει σεξ στο παρελθον.

Kαι στην ιδια σελιδα παραδέχεται συγκάλυψη του γεγονοτος με δωροδοκια του θυματος
Cosby explained that, after Constand and her mother confronted him, he offered to pay for her education and asked his attorney to commence discussions regarding setting up a trust for that purpose.
Cosby admitted that it would be in his best interests if the public believed that Constand
had consented to the encounter, and that he believed he would suffer financial
consequences if the public believed that he had drugged and assaulted her
Kαι δεν απαντάς και στην ερωτηση μου... Δεν μου υποδεικνυεις που αθωωνεται στην αποφαση που σου εφερα ο Κοσμπυ...

Καλα... Καταλαβαμε... Δεν την βρισκεις.

Αλλα αφου δεν απαντας στην πρωτη ερωτηση μου δεν υποχρεουμαι και εγω να απαντησω στη δικια σου.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
lafkiotis
Δημοσιεύσεις: 4447
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 01:08

Re: Ελεύθερος ο Κόσμπι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lafkiotis » 01 Ιούλ 2021, 03:24

Πρέπει να αλλαχθεί ο τίτλος του νήματος αλλιώς θα αναφερθεί ως ψευδής.
"Να πάτε να πνιγείτε. Δεν κάνετε ούτε για χαρτιά υγείας στον Ρέντη."

"Με τη Ντιναμό σαν κότες, με τη Λαμία με έπαρση, πλέον θα μας βρείτε μπροστά σας"

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35015
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Ελεύθερος ο Κόσμπι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 01 Ιούλ 2021, 03:53


Απάντηση

Επιστροφή στο “Διεθνή Κοινωνικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών