Δασκάλα ισχυρίστηκε οτι ειναι συνταγματικο της δικαιωμα να κανει σεξ με μαθητες της

Κοινωνικά θέματα, τάσεις, προβληματισμοί, απ’ όλο τον κόσμο.
Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27066
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Δασκάλα ισχυρίστηκε οτι ειναι συνταγματικο της δικαιωμα να κανει σεξ με μαθητες της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 08 Ιούλ 2021, 15:07

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
08 Ιούλ 2021, 15:04
George_V έγραψε:
08 Ιούλ 2021, 15:03
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
08 Ιούλ 2021, 15:02


Εθεσα μία απορία

Δεν υπάρχουν τρολ όπως δεν υπάρχουν και ..Θεοί !!! :003:
Εγω παντως βλεπω ενα τωρα.
Θεό ; :smt005::003:
Tρολλ

Αν ηταν Θεος θα ελεγα "εναν".

Μαθε γραμματικη βρε Αινιαν.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Δασκάλα ισχυρίστηκε οτι ειναι συνταγματικο της δικαιωμα να κανει σεξ με μαθητες της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 08 Ιούλ 2021, 15:30

Stalker έγραψε:
08 Ιούλ 2021, 15:07
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
08 Ιούλ 2021, 15:04
Stalker έγραψε:
08 Ιούλ 2021, 14:56


Μόνο αν τον βιάσει, αλλιώς απλά είναι αντιδεοντολογική συμπεριφορά που εκθέτει τους πάντες και μπορεί να την στείλει ταμείο ανεργίας, μια και λίγα μπορεί να κάνει αν πεις ότι σε έκοψε επειδή δεν κάνεις καλό κρεβάτι.

Εσένα καλή τύχη να πάρουν στα σοβαρά τους τίτλους σπουδών σου αν βγει βρώμα ότι είχες πιάσει γκόμενα την υπεύθυνη του διδακτορικού σου.
Με την ίδια λογική κάθε ερωτική σχέση μεταξύ συναδέλφων ή ατόμων που εργάζονται στο ίδιο επάγγελμα και έχουν διαφορά στην ιεραρχία απαγορεύεται
Χαίρω πολύ, σεξουαλική παρενόχληση λέγεται.
Δεν απαγορεύεται.
Απλά, είναι δύσκολο σε περίπτωση καταγγελίας να αποδείξεις ότι δεν χρησιμοποίησες τη θέση σου για να αποσπάσεις τη συναίνεση του άλλου.

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 8845
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Δασκάλα ισχυρίστηκε οτι ειναι συνταγματικο της δικαιωμα να κανει σεξ με μαθητες της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 08 Ιούλ 2021, 15:35

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
08 Ιούλ 2021, 14:40
Λυστε μου μία σοβαρή (μη τρολ :roll:) απορία
Εάν εγώ σαν 58 χρόνων ενήλικας οαω και σπούδαζω σε δημόσιο ή και ιδιωτικό πανεπιστήμιο, και ..συναψω ερωτική σχέση μία μία , νεώτερη ίσως από εμένα στην ηλικία , καθηγήτρια μου
Αυτή διαπράττει ποινικό αδίκημα επειδή μπλέξει με ..ενήλικο μαθητή της ;
Λογικά το σεξ με τρολ εμπίπτει στην κακομεταχείριση ζώου και μπορεί να φάει μέχρι και μια δεκάρα χρόνια.
Z

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5656
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Δασκάλα ισχυρίστηκε οτι ειναι συνταγματικο της δικαιωμα να κανει σεξ με μαθητες της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 08 Ιούλ 2021, 15:39

stavmanr έγραψε:
08 Ιούλ 2021, 15:30
Stalker έγραψε:
08 Ιούλ 2021, 15:07
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
08 Ιούλ 2021, 15:04


Με την ίδια λογική κάθε ερωτική σχέση μεταξύ συναδέλφων ή ατόμων που εργάζονται στο ίδιο επάγγελμα και έχουν διαφορά στην ιεραρχία απαγορεύεται
Χαίρω πολύ, σεξουαλική παρενόχληση λέγεται.
Δεν απαγορεύεται.
Απλά, είναι δύσκολο σε περίπτωση καταγγελίας να αποδείξεις ότι δεν χρησιμοποίησες τη θέση σου για να αποσπάσεις τη συναίνεση του άλλου.
Υπέθεσα ότι λέγοντας με την ίδια λογική εννοεί πιο πάνω που είπα ότι είναι αντιδεοντολογικό. Αλλιώς ναι δίκιο έχεις.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14868
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Δασκάλα ισχυρίστηκε οτι ειναι συνταγματικο της δικαιωμα να κανει σεξ με μαθητες της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 08 Ιούλ 2021, 15:41

Καραμελίτσα έγραψε:
08 Ιούλ 2021, 14:25
Οργισμένος έγραψε:
08 Ιούλ 2021, 14:07
Καραμελίτσα έγραψε:
08 Ιούλ 2021, 10:20


Χμμμ, τι δίλημμα. Ή εμείς είμαστε ευνουχισμένες ή εσύ έχεις τραγικα απωθημένα με το σεξ, τι να ισχύει, τι να ισχύει;
Ωχ καλα το βρηκες.
Κανενα απωθημενο δεν εχω απλα εχω σιχαθει να σας διαβαζω να σχολιαζεται με αμετρητους τονους πουριτανισμου, συμπλεγματισμου,κτλ κτλ πανω σε οποιοδηποτε θεμα σεξ.
Δεν φταιτε εσεις. Σας ευνουχισαν απο παιδια ακομα.
Αγαπητέ, τρεις προτάσεις έγραψες και έβγαλες σεξουαλικό συμπλεγματισμό αρκετό για τρεις ζωές. Συνέχισε.
Kala oti peis.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Δασκάλα ισχυρίστηκε οτι ειναι συνταγματικο της δικαιωμα να κανει σεξ με μαθητες της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 08 Ιούλ 2021, 15:48

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
08 Ιούλ 2021, 14:40
Λυστε μου μία σοβαρή (μη τρολ :roll:) απορία
Εάν εγώ σαν 58 χρόνων ενήλικας οαω και σπούδαζω σε δημόσιο ή και ιδιωτικό πανεπιστήμιο, και ..συναψω ερωτική σχέση μία μία , νεώτερη ίσως από εμένα στην ηλικία , καθηγήτρια μου
Αυτή διαπράττει ποινικό αδίκημα επειδή μπλέξει με ..ενήλικο μαθητή της ;
Είναι από τις ελάχιστες μη τρολ απορίες σου και έχει ενδιαφέρον.
Αυτό που θέλεις να τονίσεις είναι ότι η σεξουαλική συνεύρεση μεταξύ μαθητή και δασκάλου πρέπει να απαγορεύεται μόνο για τις ηλικίες που απαγορεύεται ούτως ή άλλως, λόγω ηλικίας.
Στην ουσία, είναι αυτό που είχα γράψει πιο πριν: ότι εφόσον μιλάμε για συναινετική συνεύρεση δύο ενήλικων ανθρώπων (η ενηλικότητα της ερωτικής ζωής στην Ελλάδα αρχίζει στα 15), δεν υφίσταται αδίκημα ως προς την πράξη καθαυτή, δηλαδή δεν μιλάμε για ασέλγεια επ' ανηλίκου.
Επομένως, σε αυτές τις περιπτώσεις πρέπει απλά να διερευνάται πιθανότητα παρενόχλησης, βιασμού ή και διοικητικών κυρώσεων για πιθανή διακριτική μεταχείριση των μαθητών/φοιτητών.

Σε πέτυχα;

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4268
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Δασκάλα ισχυρίστηκε οτι ειναι συνταγματικο της δικαιωμα να κανει σεξ με μαθητες της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 08 Ιούλ 2021, 16:24

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
08 Ιούλ 2021, 14:40
Λυστε μου μία σοβαρή (μη τρολ :roll:) απορία
Εάν εγώ σαν 58 χρόνων ενήλικας οαω και σπούδαζω σε δημόσιο ή και ιδιωτικό πανεπιστήμιο, και ..συναψω ερωτική σχέση μία μία , νεώτερη ίσως από εμένα στην ηλικία , καθηγήτρια μου
Αυτή διαπράττει ποινικό αδίκημα επειδή μπλέξει με ..ενήλικο μαθητή της ;
Αν και τρολιά

Που θα γίνει το σεχ;
στην τάξη εν ώρα μαθήματος, στο διάλυμα;
στο προαύλιο σε μια κρυφή γωνιά;
στις τουαλέτες τού σχολείου/πανεπιστήμιου;
στο γραφείο της καθηγήτριας;
στον διαδρομο σε μια γωνιά;
μέσα σε φοριαμό;

ΠΟΥ τέλος πάντων; :smt017

.,
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19141
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Δασκάλα ισχυρίστηκε οτι ειναι συνταγματικο της δικαιωμα να κανει σεξ με μαθητες της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 08 Ιούλ 2021, 16:27

O I έγραψε:
08 Ιούλ 2021, 16:24
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
08 Ιούλ 2021, 14:40
Λυστε μου μία σοβαρή (μη τρολ :roll:) απορία
Εάν εγώ σαν 58 χρόνων ενήλικας οαω και σπούδαζω σε δημόσιο ή και ιδιωτικό πανεπιστήμιο, και ..συναψω ερωτική σχέση μία μία , νεώτερη ίσως από εμένα στην ηλικία , καθηγήτρια μου
Αυτή διαπράττει ποινικό αδίκημα επειδή μπλέξει με ..ενήλικο μαθητή της ;
Αν και τρολιά

Που θα γίνει το σεχ;
στην τάξη εν ώρα μαθήματος, στο διάλυμα;
στο προαύλιο σε μια κρυφή γωνιά;
στις τουαλέτες τού σχολείου/πανεπιστήμιου;
στο γραφείο της καθηγήτριας;
στον διαδρομο σε μια γωνιά;
μέσα σε φοριαμό;

ΠΟΥ τέλος πάντων; :smt017

.,
..στο σπίτι μου ή στο δικό της
Μιλησα για ερωτική σχέση ενηλίκων συναινουντων άσχετα με την ιδιότητα καθηγήτριας μαθητή και ..δεν μιλησα ούτε για εκμετάλλευση για προνομιακή μεταχείριση έναντι άλλων σπουδαστών ή παράβαση επαγγελματικών υποχρεώσεων ούτε για .. βιασμούς ή σεξουαλικές παρενοχλήσεις που έγραψε ι άλλος από πάνω

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19141
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Δασκάλα ισχυρίστηκε οτι ειναι συνταγματικο της δικαιωμα να κανει σεξ με μαθητες της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 08 Ιούλ 2021, 16:31

stavmanr έγραψε:
08 Ιούλ 2021, 15:48

Επομένως, σε αυτές τις περιπτώσεις πρέπει απλά να διερευνάται πιθανότητα παρενόχλησης, βιασμού ή και διοικητικών κυρώσεων για πιθανή διακριτική μεταχείριση των μαθητών/φοιτητών.
Θα περνάμε και εξεταστική επιτροπή για να συνάψουμε ερωτική σχέση σαν ενήλικοι συναινουντες άνθρωποι ;

Μπισκοτάκι
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 16 Φεβ 2019, 16:31

Re: Δασκάλα ισχυρίστηκε οτι ειναι συνταγματικο της δικαιωμα να κανει σεξ με μαθητες της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπισκοτάκι » 08 Ιούλ 2021, 16:52

Καραμελίτσα έγραψε:
08 Ιούλ 2021, 10:20
Οργισμένος έγραψε:
08 Ιούλ 2021, 01:13
Καραμελίτσα έγραψε:
07 Ιούλ 2021, 23:42


Εσύ δε μοιάζεις να έχεις φτάσει τα 18. Εφηβεία έχεις μπεί;
Καλα θα ταν να μουν εφηβος ξανα.
Μαλακιες λετε παντως σεις οι γκομενες. Δεν φταιτε και τοσο καθως σας εχουν ευνουχισει διαπαιδαγωγικα οι παπαδες και οι ινστρουχτορες απο τη βρεφικη σας ηλικια ακομα.

ΞΕΝΕΡΩΜΑΤΑ :c020:
Χμμμ, τι δίλημμα. Ή εμείς είμαστε ευνουχισμένες ή εσύ έχεις τραγικα απωθημένα με το σεξ, τι να ισχύει, τι να ισχύει;
Με αυτά που λες για στειρώσεις κλπ, μάλλον εσύ πάσχεις από κόμπλεξ.

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5656
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Δασκάλα ισχυρίστηκε οτι ειναι συνταγματικο της δικαιωμα να κανει σεξ με μαθητες της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 08 Ιούλ 2021, 17:06

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
08 Ιούλ 2021, 16:31
stavmanr έγραψε:
08 Ιούλ 2021, 15:48

Επομένως, σε αυτές τις περιπτώσεις πρέπει απλά να διερευνάται πιθανότητα παρενόχλησης, βιασμού ή και διοικητικών κυρώσεων για πιθανή διακριτική μεταχείριση των μαθητών/φοιτητών.
Θα περνάμε και εξεταστική επιτροπή για να συνάψουμε ερωτική σχέση σαν ενήλικοι συναινουντες άνθρωποι ;
Να τα φτιάχνεις με την δασκάλα σου ή τον εργοδότη σου δεν το λες και υποδειγματικά ενήλικη συμπεριφορά.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4268
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Δασκάλα ισχυρίστηκε οτι ειναι συνταγματικο της δικαιωμα να κανει σεξ με μαθητες της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 08 Ιούλ 2021, 17:14

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
08 Ιούλ 2021, 16:27
O I έγραψε:
08 Ιούλ 2021, 16:24
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
08 Ιούλ 2021, 14:40
Λυστε μου μία σοβαρή (μη τρολ :roll:) απορία
Εάν εγώ σαν 58 χρόνων ενήλικας οαω και σπούδαζω σε δημόσιο ή και ιδιωτικό πανεπιστήμιο, και ..συναψω ερωτική σχέση μία μία , νεώτερη ίσως από εμένα στην ηλικία , καθηγήτρια μου
Αυτή διαπράττει ποινικό αδίκημα επειδή μπλέξει με ..ενήλικο μαθητή της ;
Αν και τρολιά

Που θα γίνει το σεχ;
στην τάξη εν ώρα μαθήματος, στο διάλυμα;
στο προαύλιο σε μια κρυφή γωνιά;
στις τουαλέτες τού σχολείου/πανεπιστήμιου;
στο γραφείο της καθηγήτριας;
στον διαδρομο σε μια γωνιά;
μέσα σε φοριαμό;

ΠΟΥ τέλος πάντων; :smt017

.,
..στο σπίτι μου ή στο δικό της
Μιλησα για ερωτική σχέση ενηλίκων συναινουντων άσχετα με την ιδιότητα καθηγήτριας μαθητή και ..δεν μιλησα ούτε για εκμετάλλευση για προνομιακή μεταχείριση έναντι άλλων σπουδαστών ή παράβαση επαγγελματικών υποχρεώσεων ούτε για .. βιασμούς ή σεξουαλικές παρενοχλήσεις που έγραψε ι άλλος από πάνω
Αν για το υπογραμμισμένο παίζεται :D

Για τα υπόλοιπα δεν βλέπω κάτι λάθος σε αυτή την περίπτωση.

.,
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12177
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Δασκάλα ισχυρίστηκε οτι ειναι συνταγματικο της δικαιωμα να κανει σεξ με μαθητες της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 08 Ιούλ 2021, 17:52

George_V έγραψε:
07 Ιούλ 2021, 21:25
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
07 Ιούλ 2021, 20:48
Η αρμόδια υπηρεσία

Εικόνα
Kαι αυτο ειναι το Πανεπιστημιο που πέρασαν τα παιδια μετα τα ιδιαιτερα της Δασκάλας

Εικόνα


Υ.Γ. Δεν ειναι τρολια οντως υπάρχει στην Αμερικη και καθε χρονο απονέμει το Kavli Prize για Θεωρητικους Φυσικους.
Και στην Ελλαδα αλλωστε υπαρχει αυτο το βραβειο και διδεται τακτικα.
Οχι απαραιτητα σε φυσικους.
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19141
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Δασκάλα ισχυρίστηκε οτι ειναι συνταγματικο της δικαιωμα να κανει σεξ με μαθητες της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 08 Ιούλ 2021, 17:56

Stalker έγραψε:
08 Ιούλ 2021, 17:06
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
08 Ιούλ 2021, 16:31
stavmanr έγραψε:
08 Ιούλ 2021, 15:48

Επομένως, σε αυτές τις περιπτώσεις πρέπει απλά να διερευνάται πιθανότητα παρενόχλησης, βιασμού ή και διοικητικών κυρώσεων για πιθανή διακριτική μεταχείριση των μαθητών/φοιτητών.
Θα περνάμε και εξεταστική επιτροπή για να συνάψουμε ερωτική σχέση σαν ενήλικοι συναινουντες άνθρωποι ;
Να τα φτιάχνεις με την δασκάλα σου ή τον εργοδότη σου δεν το λες και υποδειγματικά ενήλικη συμπεριφορά.
Γιατί ;
Ενήλικοι συναινουντες έχουν όλο το δικαίωμα να κάνουν ότι θέλουν στην προσωπική ερωτική τους ζωή εφόσον δεν ενοχλούν τους άλλους ή δεν προσβάλουν την δημόσια αιδώ

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27066
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Δασκάλα ισχυρίστηκε οτι ειναι συνταγματικο της δικαιωμα να κανει σεξ με μαθητες της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 08 Ιούλ 2021, 18:05

Thor έγραψε:
08 Ιούλ 2021, 17:52
George_V έγραψε:
07 Ιούλ 2021, 21:25
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
07 Ιούλ 2021, 20:48
Η αρμόδια υπηρεσία

Εικόνα
Kαι αυτο ειναι το Πανεπιστημιο που πέρασαν τα παιδια μετα τα ιδιαιτερα της Δασκάλας

Εικόνα


Υ.Γ. Δεν ειναι τρολια οντως υπάρχει στην Αμερικη και καθε χρονο απονέμει το Kavli Prize για Θεωρητικους Φυσικους.
Και στην Ελλαδα αλλωστε υπαρχει αυτο το βραβειο και διδεται τακτικα.
Οχι απαραιτητα σε φυσικους.
Φαντάσου να εισαι Καθηγητης Φυσικης και να σου πουνε οτι σου απενεμηθη το Κavli Prize και εσυ να γυριζεις και να φωνάζεις:

"Πηρα το Κavli! Πηρα το Kavli!"

Eιναι αστειο... :smt005:
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διεθνή Κοινωνικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών