Γιατι πρεπει να τους κανουμε ολους αδερφές?

Κοινωνικά θέματα, τάσεις, προβληματισμοί, απ’ όλο τον κόσμο.
Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Γιατι πρεπει να τους κανουμε ολους αδερφές?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 12 Οκτ 2021, 23:29

Παλιά κοροϊδεύαμε τους SJWs που έλεγαν ότι δεν έχει αρκετές αδερφες/τρανς/μαύρους/οτιδήποτε στις ταινίες του Hollywood ή ότι τα παιχνίδια έχουν πολλή βία και λέγαμε ότι μπορούν να επιλέξουν να δουν κάποια άλλη ταινία ή να παίξουν κάποιο άλλο video game. Προσωπικά δεν έχω κανένα ενδιαφέρον να δω τον σπαιντερμαν να παντρεύεται τον αγαπητικο του ή τον Μπατμαν να διευθύνει μια ΜΚΟ για τους πρόσφυγες στη Μορια, αλλά αν αυτό θέλει να βλέπει ο κόσμος ποιος είμαι εγώ να κρινω; Απλά θα κάνω σκιπ κ θα δω κάτι άλλο, ειδικά σήμερα δεν είναι ότι δεν υπάρχουν εναλλακτικές στις τέχνες.

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: Γιατι πρεπει να τους κανουμε ολους αδερφές?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 12 Οκτ 2021, 23:39

gassim έγραψε:
12 Οκτ 2021, 23:27

Αν βγάζαμε απο τις ταινίες, τις δολοφονίες, τις απιστίες και την βια θα περιορίζονταν δραματικά οι ιστορίες που θα είχε να διηγηθεί ο κινηματογράφος. Θα φτάναμε πολύ γρήγορα σε ταινίες για έναν οικογενειάρχη που ξυπνάει οδηγάει στο γραφείο και γυρνάει σπίτι να τα πει με την γυναίκα του.
Αν με ρωτάς,η πραγματική μου απάντηση είναι "δεν υπάρχει απολύτως κανένας λόγος να βλέπει κάποιος ταινίες".
Οι ταινίες παίζουν με τα συναισθήματά μας,χωρίς λόγο.
Κανείς δεν θα έπρεπε να υποβάλλεται σε μία τέτοια διαδικασία,χωρίς να το επιδιώκει πραγματικά.

Αλλά αυτή είναι πολύ μεγάλη και εντελώς διαφορετική κουβέντα,την οποία δεν θέλω καν να την ξεκινήσω.

Συμφωνώ λοιπόν με τη λογική της τοποθέτησής σου.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24550
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Γιατι πρεπει να τους κανουμε ολους αδερφές?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 12 Οκτ 2021, 23:39

AlienWay έγραψε:
12 Οκτ 2021, 23:14
foscilis έγραψε:
12 Οκτ 2021, 23:08
Τέλος πάντων, ας επιστρέψουμε στο θέμα μας. Ειμαι ο μόνος που πάντα θεωρούσε ότι ο Μπάτμαν τα έχει με τον Ρόμπιν και ο Ρόμπιν είναι ο δότης;
Αυτή η εντύπωση δημιουργείται εσφαλμένα από το batman & Robin του Σουμάχερ, ο οποίος πήγε και έβαλε στον batman... θηλές.
Δεν το εχω δει.

Εγω λεω για τους κανονικους. Δηλαδη ειναι ολοφανερο οτι τα εχουν και ο κοντος ειναι ο μπηχτης/δεσποτης ενω ο ψηλεας με το σκληρο υφος ειναι ο αρκουδακος, αυτην την εντυπωση ειχα παντα.

Σημειωτεον ο Μπατμαν σκετος δε μοιαζει και πολυ γκεϊ, ειναι ενας υπερηρωας χωρις υπερφυσικες δυναμεις, ωθειται απο μανια που του δημιουργηθηκε απο ανειπωτο τραυμα και την οποια τροφοδοτει με λεφτα. ΑΝ του σηκωνεται (ενα μεγαλο αν) σιγουρα ειναι με τελειωμενη πουτανα του δρομου και δεν καταφερνει να ολοκληρωσει γιατι του ερχονται φλασιες απο τη δολοφονια των γονιων του και ολα τα εγκληματα που εχει δει εκτοτε και μενει να κοιταει το υπερπεραν οποτε η αλλη φευγει μη τη σαπισει ο μουρλος στο ξυλο (και καλα κανει). Αλλα μολις μπει ο Ρομπιν στην εξισωση οκ ο τυπος μετατρεπεται σε gay icon, δεν εχει σημασια αν ειναι σε κομικ σε ταινια, θηλες, ντιλντο, περουκες, YMCA, τιποτα φιλε, ειναι ζευγαρι κανει μπαμ απο χιλιομετρα.

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: Γιατι πρεπει να τους κανουμε ολους αδερφές?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 12 Οκτ 2021, 23:40

Ju-87 έγραψε:
12 Οκτ 2021, 23:26
BigChiefWahoo έγραψε:
12 Οκτ 2021, 23:20
Ju-87 έγραψε:
12 Οκτ 2021, 20:13

Και ο Χίτλερ Εβραίος ήταν.
Από που προκύπτει αυτό ;
Η μητέρα του Αλόις, του πατέρα του Χίτλερ, ήταν καθαρίστρια σε σπίτι Εβραίων και λέγεται ότι πριν μείνει έγκυος είχε παράνομο δεσμό με τον μεγάλο γιο της οικογένειας
Λέγεται λοιπόν,όχι ότι είναι τίποτα αποδεδειγμένο.
Γιατί,από αυτά που ξέρω εγώ,η θεωρία αυτή έχει καταρριφθεί ακόμη και από τους πάμπολλους πολέμιούς του.

Άβαταρ μέλους
Mitharadir
Δημοσιεύσεις: 3715
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2020, 22:21

Re: Γιατι πρεπει να τους κανουμε ολους αδερφές?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mitharadir » 13 Οκτ 2021, 00:16

Καραμελίτσα έγραψε:
12 Οκτ 2021, 20:27
Mitharadir έγραψε:
12 Οκτ 2021, 20:09
Καραμελίτσα έγραψε:
12 Οκτ 2021, 14:24


Έλεος, ηθική παρακμή και δε συμμαζεύεται. Το ομοφυλόφιλο σεξ και η διαφήμισή του είναι ηθική παρακμή τώρα και δεν ήταν το λυντσάρισμα των μαύρων όταν φτιαχνόταν η αμερικανική αυτοκρατορία. Ή το ότι είχαν πριν μια δεκαετία πιο πολλούς φυλακισμένους ανά κεφαλή από την ΕΣΣΔ του Στάλιν.

Απλά, η έννοια της σεξουαλικής ταυτότητας με τα αντίστοιχα κινήματα και ο ευαγγελικός προτεστατισμός είναι τα δύο βασικότερα εξαγωγικά ιδεολογικά προϊόντα της Αμερικής. Αυτά που τη βοηθούν να φτιάχνει πέμπτες φάλαγγες υπέρ τους σε άλλες χώρες.
Κάθε περίοδο της ιστορίας οι ΗΠΑ εξήγαγαν διαφορετικά πράγματα.Τον 19 ο αιώνα εξήγαγαν Φαρ Ουέστ,τον 20ο αιώνα σταμάτησαν να εξάγουν καουμπόις και άρχισαν να εξάγουν θρησκεία και από το 2008 με τον Ομπάμα και έπειτα σταμάτησαν να εξάγουν θρησκεία και άρχισαν να εξάγουν πολιτιστική παγκοσμιοποίηση.
Και σήμερα, εξάγουν θρησκεία πολύ περισσότερο από ότι εξάγουν σεξουαλική ταυτότητα: νο 1 αναπτυσσόμενη θρησκεία στον πλανήτη είναι οι ευαγγελικοί προτεστάντες. Αλλά εκεί το κοινό είναι στη κεντρική αμερική, στην αφρική και στην αν. Ασία κυρίως, και σε χαμηλότερες τάξεις. Απλά το θρησκευτικό τους προϊόν δεν αγοράζεται στη Ευρώπη, η σεξουαλική ταυτότητα όμως πουλάει σαν ζεστό τυρόψωμο.
Δεν εξάγουν σαν κράτος θρησκεία οι ΗΠΑ διότι πρωωθούν παγκοσμίως πολιτικές που έρχονται σε σύγκρουση με τα πιστεύω διαφόρων θρησκευτικών ομάδων(μάλιστα στα διάφορα συνέδρια τους στις αναπτυσόμενες χώρες οι Πεντηκοστιανοί έχουν ονομάσει τις ΗΠΑ ως τον μεγαλύτερο ανταγωνιστή και αντίπαλο τους παγκοσμίως εξαιτίας των πολιτικών που άρχισαν να πρωωθούν επι Ομπάμα διεθνώς διάβασε ας πούμε αυτό το βιβλίο που το έγραψαν Πεντηκοστιανοί αφρικανοί για το πως οι ΗΠΑ πρωωθούν στις αναπτυσόμενες χώρες την κοσμική ατζέντα τους.Η ταχύτερα αναπτυσόμενη θρησκεία παγκοσμίως είναι οι Πεντηκοστιανοί και όχι οι Ευαγγελικοί.Προκειται για δύο διαφορετικές θρησκευτικές ομάδες.Οι μεν Ευαγγελικοί πιστεύουν στο λεγόμενο ευαγγέλιο της ευημερίας που σημαίνει ότι όσο περισσότερο πλούτο έχει κάποιος τόσο πιο ευλογημένος είναι απο τον Θεό.Αντίθετα οι Πεντηκοστιανοί λένε ότι ο πλούτος αποτελεί μεγάλη αμαρτία αν δεν μοιράζεται στα κατώτερα στρώματα και στην εκκλησία.Γι αυτό σχεδόν όλοι οι Πεντηκοστιανοί είναι άτομα φτωχών και κατώτερων τάξεων.Στις ΗΠΑ οι Ευαγγελικοί είναι το 20% περίπου του πληθυσμού της χώρας ενώ οι πεντηκοστιανοί αποτελούν μόλις το 3% του πληθυσμού.Οι Ευαγγελικοί δεν έχουν πολλούς πιστούς εκτός των ΗΠΑ.Αντίθετα οι Πεντηκοστιανοί έχουν πάνω απο το 95% των πιστών τους να ζούνε σε Υποσαχάρια Αφρική,Καραιβική και σε Κεντρική Αμερική.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7724
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Γιατι πρεπει να τους κανουμε ολους αδερφές?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 13 Οκτ 2021, 03:33

BigChiefWahoo έγραψε:
12 Οκτ 2021, 23:39
gassim έγραψε:
12 Οκτ 2021, 23:27

Αν βγάζαμε απο τις ταινίες, τις δολοφονίες, τις απιστίες και την βια θα περιορίζονταν δραματικά οι ιστορίες που θα είχε να διηγηθεί ο κινηματογράφος. Θα φτάναμε πολύ γρήγορα σε ταινίες για έναν οικογενειάρχη που ξυπνάει οδηγάει στο γραφείο και γυρνάει σπίτι να τα πει με την γυναίκα του.
Αν με ρωτάς,η πραγματική μου απάντηση είναι "δεν υπάρχει απολύτως κανένας λόγος να βλέπει κάποιος ταινίες".
Οι ταινίες παίζουν με τα συναισθήματά μας,χωρίς λόγο.
Κανείς δεν θα έπρεπε να υποβάλλεται σε μία τέτοια διαδικασία,χωρίς να το επιδιώκει πραγματικά.

Αλλά αυτή είναι πολύ μεγάλη και εντελώς διαφορετική κουβέντα,την οποία δεν θέλω καν να την ξεκινήσω.

Συμφωνώ λοιπόν με τη λογική της τοποθέτησής σου.
Πρωτη φορα το ακουω αυτο. Ενδιαφερον…

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34820
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Γιατι πρεπει να τους κανουμε ολους αδερφές?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 13 Οκτ 2021, 13:44

Ο παλιός είναι τραμπικός. :D

https://www.protothema.gr/life-style/ar ... ifulofilo/


Άβαταρ μέλους
last train to London
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: 12 Σεπ 2021, 23:20

Re: Γιατι πρεπει να τους κανουμε ολους αδερφές?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από last train to London » 14 Οκτ 2021, 00:27

George_V έγραψε:
12 Οκτ 2021, 12:42
last train to London έγραψε:
12 Οκτ 2021, 00:51
George_V έγραψε:
11 Οκτ 2021, 22:36
Τελικα αυτη η "πολιτικη ορθοτητα" δεν θα αφησει τιποτα ορθιο.

Ο Σουπερμαν θα τον παιρνει, ο Ρομπιν θα τον παιρνει και αναμενουμε να δουμε ποιος αλλος εχει σειρά για πουστοποιηση λογω πολιτικης ορθοτητας.
Θεωρώ ότι κάνουν ρύθμιση του πληθυσμού του πλανήτη. Όσο περισσότεροι γκέι και λεσβίες τόσο λιγότερες γεννήσεις.
Θα μας ριχνουν "πουστόνιο" στο νερο και θα γινουμε γκει?
Όχι εσένα φίλε, τα παιδάκια που θα τα βλέπουν και θα δημιουργούν πρότυπα στο μυαλουδάκι τους.

Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12490
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: Γιατι πρεπει να τους κανουμε ολους αδερφές?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 14 Οκτ 2021, 13:11

foscilis έγραψε:
12 Οκτ 2021, 23:39
Εγω λεω για τους κανονικους. Δηλαδη ειναι ολοφανερο οτι τα εχουν και ο κοντος ειναι ο μπηχτης/δεσποτης ενω ο ψηλεας με το σκληρο υφος ειναι ο αρκουδακος, αυτην την εντυπωση ειχα παντα.

Σημειωτεον ο Μπατμαν σκετος δε μοιαζει και πολυ γκεϊ, ειναι ενας υπερηρωας χωρις υπερφυσικες δυναμεις, ωθειται απο μανια που του δημιουργηθηκε απο ανειπωτο τραυμα και την οποια τροφοδοτει με λεφτα. ΑΝ του σηκωνεται (ενα μεγαλο αν) σιγουρα ειναι με τελειωμενη πουτανα του δρομου και δεν καταφερνει να ολοκληρωσει γιατι του ερχονται φλασιες απο τη δολοφονια των γονιων του και ολα τα εγκληματα που εχει δει εκτοτε και μενει να κοιταει το υπερπεραν οποτε η αλλη φευγει μη τη σαπισει ο μουρλος στο ξυλο (και καλα κανει). Αλλα μολις μπει ο Ρομπιν στην εξισωση οκ ο τυπος μετατρεπεται σε gay icon, δεν εχει σημασια αν ειναι σε κομικ σε ταινια, θηλες, ντιλντο, περουκες, YMCA, τιποτα φιλε, ειναι ζευγαρι κανει μπαμ απο χιλιομετρα.
:smt005::smt005::smt005::smt005::smt005::smt005::smt005:

μεγαλο ποστ
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11441
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Γιατι πρεπει να τους κανουμε ολους αδερφές?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 14 Οκτ 2021, 13:14

BigChiefWahoo έγραψε:
12 Οκτ 2021, 23:39

Αν με ρωτάς,η πραγματική μου απάντηση είναι "δεν υπάρχει απολύτως κανένας λόγος να βλέπει κάποιος ταινίες".
Οι ταινίες παίζουν με τα συναισθήματά μας,χωρίς λόγο.
Κανείς δεν θα έπρεπε να υποβάλλεται σε μία τέτοια διαδικασία,χωρίς να το επιδιώκει πραγματικά.

Αλλά αυτή είναι πολύ μεγάλη και εντελώς διαφορετική κουβέντα,την οποία δεν θέλω καν να την ξεκινήσω.
Τι θλιβερή περίπτωση ανθρώπου...
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27219
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Γιατι πρεπει να τους κανουμε ολους αδερφές?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 15 Οκτ 2021, 11:43

foscilis έγραψε:
13 Οκτ 2021, 13:46
Στην επομενη ταινια που θα διασταυρωθουν λοιπον Σουπερμαν και Μπατμαν δε θα παίξουν βρωμοξυλο διαλυοντας κτιρια αλλα θα πλακωθουν στα γλωσσοφιλα και τις αλλαξοκωλιες και οποιος αντέξει.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7724
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Γιατι πρεπει να τους κανουμε ολους αδερφές?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 15 Οκτ 2021, 11:56

Τόσες δεκαετίες οι ήρωες του κινηματογράφου δεν προωθούσαν την εικόνα του μάτσο άνδρα ;
Ε μάλλον δεν πουλάει και τόσο πια αυτό το πρότυπο και δημιουργείται ένα άλλο.

Κατά την γνώμη μου πολύ πιο υγιές είναι να αποενοχοποιηθούν κάποια πράγματα σχετικά με την ομοφυλοφιλία και την θηλυκή πλευρά του άνδρα παρά να παριστάνουν όλοι τον μπρους γουίλις και τον τζέημς μποντ απο το μενίδι.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διεθνή Κοινωνικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών