Πόσο αντιρώσος είσαι;

Κοινωνικά θέματα, τάσεις, προβληματισμοί, απ’ όλο τον κόσμο.

Έως που φτάνουν τα αντιρωσικά σας αισθήματα;

Δεν έχω απολύτως κανένα αντιρωσικό αίσθημα.
24
38%
Αποφεύγω να αγοράζω προϊόντα που ξέρω ότι είναι ρωσικής προέλευσης.
6
10%
Έχω κόψει καλλιτεχνικά ή λογοτεχνικά έργα που σχετίζονται με τη Ρωσία.
2
3%
Δεν θα ταξίδευα ποτέ στη Ρωσία.
7
11%
Δεν κάνω/θα κόψω την παρέα με Ρώσους.
6
10%
Θα υποστήριζα πάντα τον αντίπαλο οποιασδήποτε ρωσικής ομάδας ή αθλητή.
5
8%
Υποστηρίζω κάθε πιθανό εχθρό της Ρωσίας. Αν οι Ρώσοι εισέβαλαν στην Κόλαση, θα έλεγα τουλάχιστον μια καλή κουβέντα για τον Σατανά.
5
8%
Πριν πάω με γυναίκα (επί πληρωμή ή αλλιώς) που ξέρω πως προέρχεται από το τέως Ανατολικό Μπλοκ, βεβαιώνομαι πως δεν είναι Ρωσίδα.
2
3%
Δεν αυνανίζομαι για Ρωσίδες στο διαδίκτυο και προβαίνω στον σχετικό έλεγχο, πριν ξεκινήσω τη διαδικασία.
6
10%
 
Σύνολο ψήφων: 63

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11519
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Πόσο αντιρώσος είσαι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 22 Μαρ 2022, 14:15

Οι Ρώσοι γενικώς είναι αντιπαθεστατοι χοντρομαλακες συμπεριλαμβανομένων των Ρωσίδων που είναι επιπλέον γολδ ντιγκερς. Αλκοολικοί, σκατοψυχοι, συντηρητικοι, αγέλαστοι, σεξιστες κ των δύο φύλων που προσκυνάνε κόκαλα.

Οκ με ελάχιστες εξαιρέσεις. Κάπου το 2% είναι φυσιολογικά άτομα.
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48494
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Πόσο αντιρώσος είσαι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 22 Μαρ 2022, 14:16

vantono έγραψε:
22 Μαρ 2022, 14:08
Kauldron έγραψε:
22 Μαρ 2022, 13:52
vantono, ψήφισες το τελευταίο ρε?
Εχω αυνανιστεί για (και με) Ρωσίδα, οπότε όχι, δεν ειμαι εγώ αυτος ο ψηφοφόρος. :e040:
Έτσι.
Ο αυνανισμός κατά του ρατσισμού.
Ομολογώ πως κι εγώ τον έχω παίξει με Τουρκάλα.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21046
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Πόσο αντιρώσος είσαι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 22 Μαρ 2022, 14:21

vantono έγραψε:
22 Μαρ 2022, 14:03
Αντιπακιστανός λέει ο άλλος, λες και ειναι Ινδός ξέρω 'γω.
Μπορεί να είναι και μπάγκλα.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19507
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Πόσο αντιρώσος είσαι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 22 Μαρ 2022, 16:55

foscilis έγραψε:
22 Μαρ 2022, 14:11
Εκείνοι που ο αυτοκράτοράς τους δήλωνε ότι δεν πρόκειται ποτέ να επιτρέψει η Ελλάδα να πάρει την Κωνσταντινούπολη και τη μοναδική φορά που παραλίγο να πραγματοποιηθεί η Μεγάλη Ελλάδα βοήθησαν αποφασιστικά τους Τούρκους. Γιατί ήταν πάρα πολύ υπέρ των Ελλήνων ως πέμπτης φάλαγγας της ρωσικής επέκτασης αλλά εξαιρετικά κατά μιας ανεξάρτητης ισχυρής ορθόδοξης δύναμης.

Εκείνοι που το '45-'49 προκάλεσαν εμφύλιο και παραλίγο απόσχιση της Μακεδονίας, ενώ εβδομήντα χρόνια μετά έστελναν διπλωμάτες να φιτιλιάζουν τον κόσμο ενάντια στη συμφιλίωση των δύο χωρών.

Εκείνοι που actually σκοτώνουν Έλληνες αυτή τη στιγμή στην Ουκρανία και απειλούν εμάς τους υπόλοιπους να μην το λέμε φωναχτά.

Εσύ, ως δικαιούχος βραβείου Δαρβίνου, ως υποψιασμένος Έλληνας που δεν το πιάνουν έτσι έυκολα κορόδιο, δεν τσιμπάς από 200 χρόνια ανοιχτής εχθρότητας συμπεριλαμβανομένων δύο τεράστιων εθνικών καταστροφών με ευθεία ανάμιξη της Ρωσίας. Ξέρεις ότι αληθινοί σου εχθροί είναι το Πακιστάν, η Τουρκία, η Ινδονησία (μεγαλύτερη μουσουλμανική χώρα στον κόσμο) και... η Γερμανία επειδή έχουμε 22 Μαρτίου 1943.

Όπως είπα λοιπόν, με τους κανονικούς ρώσους δεν υπάρχει ιδιαίτερο πρόβλημα. Αλλά το παράρτημα ιδρωμένης μασχάλης νότιας βαλκανικής είναι disgrace για το ανθρώπινο είδος.
Τα πήρες, τα ανακάτεψες και τα έκανες αχταρμά. Το Πακιστάν στέλνει πιλότους στην Τουρκία και έχει άριστες σχέσεις μαζί της, επίσης μαζί κανονίζουν να έρχονται εδώ οι ορδές του Αλλάχ για να δημιουργηθεί εσωτερικό πρόβλημα την πρόβα τζενεράλε του οποίου είδαμε επί Καραμανλή. Επίσης είσαι βλάκας να εξισώνεις την στάση κάποιου απέναντι σε μια κυβέρνηση και απέναντι στον λαό που εκπροσωπεί οπότε σου είναι εντελώς αδύνατο να καταλάβεις πως γίνεται αν είμαι υπέρ των Ουκρανών και κατά του Ζελένσκι την ίδια στιγμή. Η Ρωσία δεν είναι εχθρός μας πλέον, δεν ξέρω αν θα αλλάξει αυτό στο μέλλον οπότε γιατί να είμαι εναντίον έτσι γενικά και αόριστα; Τώρα για την κυβέρνησή τους, συζητήσιμο.

Τους Τούρκους τους έχουν βοηθήσει και πολλές δυτικές χώρες κατά καιρούς, γεωπολιτικά παιχνίδια είναι αυτά, δεν αρκούν για να αναπτύξω αντιπάθεια έτσι γενικά και αόριστα.

Τους Γερμανούς τους φοβάμαι και έγραψα εξάλλου ότι είμαι προκατειλημμένος, δεν ισχυρίστηκα ότι είμαι αντικειμενικός με αυτούς.

Τέλειωσαν οι εξυπνάδες ή έχεις κι άλλες;

Άβαταρ μέλους
Jimmy81
Δημοσιεύσεις: 6315
Εγγραφή: 04 Ιαν 2019, 05:42
Phorum.gr user: Jimmy81
Τοποθεσία: Ουκρανικές στέπες

Re: Πόσο αντιρώσος είσαι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jimmy81 » 23 Μαρ 2022, 04:57

Εγώ δεν τους πολυσυμπαθούσα σαν ευρύτερη κοινωνία και κουλτούρα ακόμα και πριν τον πόλεμο. Εντάξει έχουν προσφέρει κι αυτοί στον παγκόσμιο πολιτισμό (μπαλέτο, λογοτεχνία κλπ) αλλά πάντα κάτι με χάλαγε πάνω τους. Λίγο αυτή η ψυχρότητα, λίγο ο συντηρητισμός αρκούν για να μου χαλάσουν την εικόνα. Η ιστορία τους μου προκαλεί αποστροφή και γέλιο με ελάχιστες εξαιρέσεις (π.χ. η αντιμετώπιση των ναζί).
Ροζάκης-Κοτζιάς-Δένδιας: Οι 3 σύγχρονοι Τιτάνες της ελληνικής εξωτερικής πολιτικής
Κράτη με Σύνθετη Ονομασία αλλά ιθαγένεια από τη μία λέξη της κρατικής ονομασίας

Άβαταρ μέλους
Εκτωρ
Δημοσιεύσεις: 2395
Εγγραφή: 20 Φεβ 2022, 01:30
Phorum.gr user: Έκτωρ

Re: Πόσο αντιρώσος είσαι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εκτωρ » 23 Μαρ 2022, 17:25

Τόσο 1-0

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διεθνή Κοινωνικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών