Πόσο αντιρώσος είσαι;

Κοινωνικά θέματα, τάσεις, προβληματισμοί, απ’ όλο τον κόσμο.

Έως που φτάνουν τα αντιρωσικά σας αισθήματα;

Δεν έχω απολύτως κανένα αντιρωσικό αίσθημα.
24
38%
Αποφεύγω να αγοράζω προϊόντα που ξέρω ότι είναι ρωσικής προέλευσης.
6
10%
Έχω κόψει καλλιτεχνικά ή λογοτεχνικά έργα που σχετίζονται με τη Ρωσία.
2
3%
Δεν θα ταξίδευα ποτέ στη Ρωσία.
7
11%
Δεν κάνω/θα κόψω την παρέα με Ρώσους.
6
10%
Θα υποστήριζα πάντα τον αντίπαλο οποιασδήποτε ρωσικής ομάδας ή αθλητή.
5
8%
Υποστηρίζω κάθε πιθανό εχθρό της Ρωσίας. Αν οι Ρώσοι εισέβαλαν στην Κόλαση, θα έλεγα τουλάχιστον μια καλή κουβέντα για τον Σατανά.
5
8%
Πριν πάω με γυναίκα (επί πληρωμή ή αλλιώς) που ξέρω πως προέρχεται από το τέως Ανατολικό Μπλοκ, βεβαιώνομαι πως δεν είναι Ρωσίδα.
2
3%
Δεν αυνανίζομαι για Ρωσίδες στο διαδίκτυο και προβαίνω στον σχετικό έλεγχο, πριν ξεκινήσω τη διαδικασία.
6
10%
 
Σύνολο ψήφων: 63

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11687
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Πόσο αντιρώσος είσαι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 22 Μαρ 2022, 13:24

Μετά τις τελευταίες δραματικές εξελίξεις στην Ουκρανία, είναι αναπόδραστη η ανάγκη για ένα νέο ρωσοβαρόμετρο μεταξύ των φορουμιτών. Εσένα ως που μπορεί να φτάσει ο αντιρωσισμός σου, αγαπητέ φορουμίτη;
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23211
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Πόσο αντιρώσος είσαι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 22 Μαρ 2022, 13:26

Είμαι με την Ουκρανία και τον Ουκρανικό λαό που υποφέρει και σκοτώνεται.

Δεν έχω απολύτως κανένα αντιρωσικό συναίσθημα γιατί δεν είμαι αμερικανάκι, νοσταλγός του Ψυχρού Πολέμου.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11687
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Πόσο αντιρώσος είσαι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 22 Μαρ 2022, 13:27

AlienWay έγραψε:
22 Μαρ 2022, 13:26
Είμαι με την Ουκρανία και τον Ουκρανικό λαό που υποφέρει και σκοτώνεται.

Δεν έχω απολύτως κανένα αντιρωσικό συναίσθημα γιατί δεν είμαι αμερικανάκι, νοσταλγός του Ψυχρού Πολέμου.
:smt023
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11920
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Πόσο αντιρώσος είσαι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 22 Μαρ 2022, 13:29

Κανενα απολυτως αντιρωσικο αισθημα, αντιθετως
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70050
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Πόσο αντιρώσος είσαι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 22 Μαρ 2022, 13:48

Φυσικά το πρώτο.

Άλλο Σοβιετικοί και άλλο Ρώσοι.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48620
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Πόσο αντιρώσος είσαι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 22 Μαρ 2022, 13:52

vantono, ψήφισες το τελευταίο ρε?
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24548
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Πόσο αντιρώσος είσαι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 22 Μαρ 2022, 13:54

Είμαι υπέρ των Ρώσων που είναι Αντιρώσοι. Τους υπόλοιπους σε γενικές γραμμές τους θεωρώ απλά παρακμιακά τριτοκοσμικά υποκείμενα με μια ελαφριά ροπή στο μικροέγκλημα, όπως ορθά τους απεικονίζει ο Σάσα Μπάρον Κοέν στη σειρά έργων Μπόρατ.

Αυτοί που θεωρώ πως πρέπει να εκλείψουν τόσο ως υπάρξεις όσο και ως ανάμνηση, ιδανικά δηλαδή θα ήθελα τα μελλοντικά βιβλία ιστορίας να τους έχουν διαγράψει τελείως και στη θέση τους να έχουν βάλει κάτι τελείως άλλο να θυμόμαστε στη θέση τους π.χ. Ταϋλανδούς μετανάστες, είναι το παράρτημα Ιδρωμένης Μασχάλης Νότιας Βαλκανικής σε όλες τις εκφάνσεις του (μπαούγκια, χυσανελαβγίτες, αντιεμβολίστας, γκόμενες με πνευματικούς κλπ)

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48620
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Πόσο αντιρώσος είσαι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 22 Μαρ 2022, 13:55

Εντάξει, τώρα λύθηκε ποιός έριξε την τελευταία ψήφο.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19690
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Πόσο αντιρώσος είσαι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 22 Μαρ 2022, 13:57

Είμαι ουδέτερος απέναντι σε όλα τα έθνη εκτός από αυτά που μας απειλούν και είμαι προκατηλειμμένος απέναντι στους Γερμανούς που μας σφάγιασαν στον ΒΠΠ. Άρα:

Αντιτούρκος
Αντιπακιστανός
Αντιισλαμιστής (εντάξει, δεν είναι έθνος, αν δεν έρχονται εδώ και μένουν στην χώρα τους κανένα πρόβλημα)
Γερμανοεπιφυλακτικός

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24548
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Πόσο αντιρώσος είσαι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 22 Μαρ 2022, 14:01

Green Dragon έγραψε:
22 Μαρ 2022, 13:57
Είμαι ουδέτερος απέναντι σε όλα τα έθνη εκτός από αυτά που μας απειλούν και είμαι προκατηλειμμένος απέναντι στους Γερμανούς που μας σφάγιασαν στον ΒΠΠ. Άρα:

Αντιτούρκος
Αντιπακιστανός
Αντιισλαμιστής (εντάξει, δεν είναι έθνος, αν δεν έρχονται εδώ και μένουν στην χώρα τους κανένα πρόβλημα)
Γερμανοεπιφυλακτικός
Οι μόνοι στους οποίους δεν κρατάς κακία είναι εκείνοι που το 1913 κατέλαβαν έδαφός σου και δεν έφυγαν πριν συμφωνήσεις να είναι αυτοδιοίκητο.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23351
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Πόσο αντιρώσος είσαι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 22 Μαρ 2022, 14:03

Αντιπακιστανός λέει ο άλλος, λες και ειναι Ινδός ξέρω 'γω.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23351
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Πόσο αντιρώσος είσαι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 22 Μαρ 2022, 14:06

Είμαι φιλοσοβιετικός και αρκετά αντιρώσος (όχι με το ρωσικό λαό και ανθρώπους μεμονωμένα, αλλά με τις κυβερνήσεις μαφιόζων που ψηφίζουν ή που έστω ανέχονται να τους εκπροσωπούν, δεν ξερω πως πάει ακριβώς). Συγχαίρω, σέβομαι και εκτιμώ τη Ρωσία λόγω του τρομερά ένδοξου παρελθόντος της, αλλά την οικτίρω για τη χώρα μαφιόζων ιμπεριαλιστών που κατάντησε.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23351
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Πόσο αντιρώσος είσαι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 22 Μαρ 2022, 14:08

Kauldron έγραψε:
22 Μαρ 2022, 13:52
vantono, ψήφισες το τελευταίο ρε?
Εχω αυνανιστεί για (και με) Ρωσίδα, οπότε όχι, δεν ειμαι εγώ αυτος ο ψηφοφόρος. :e040:

Άβαταρ μέλους
Ίακχος
Δημοσιεύσεις: 4847
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 15:26

Re: Πόσο αντιρώσος είσαι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίακχος » 22 Μαρ 2022, 14:09

Εχω πάει σε Ρωσία και Ουκρανία. Εχω μάθει λίγα Ρώσικα, εχω διαβάσει κλασικούς Ρωσους λογοτέχνες και ακούω κλασική μουσική από Ρώσους συνθέτες. Επίσης όταν ήμουν εργένης είχα γνωρίσει Ρωσίδες και Ουκρανίδες.
Αλλά η εισβολή του Πούτιν δε δικαιολογείται. Ειμαι υπέρ της Ευρωπαικής πορείας της Ρωσίας.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24548
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Πόσο αντιρώσος είσαι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 22 Μαρ 2022, 14:11

Εκείνοι που ο αυτοκράτοράς τους δήλωνε ότι δεν πρόκειται ποτέ να επιτρέψει η Ελλάδα να πάρει την Κωνσταντινούπολη και τη μοναδική φορά που παραλίγο να πραγματοποιηθεί η Μεγάλη Ελλάδα βοήθησαν αποφασιστικά τους Τούρκους. Γιατί ήταν πάρα πολύ υπέρ των Ελλήνων ως πέμπτης φάλαγγας της ρωσικής επέκτασης αλλά εξαιρετικά κατά μιας ανεξάρτητης ισχυρής ορθόδοξης δύναμης.

Εκείνοι που το '45-'49 προκάλεσαν εμφύλιο και παραλίγο απόσχιση της Μακεδονίας, ενώ εβδομήντα χρόνια μετά έστελναν διπλωμάτες να φιτιλιάζουν τον κόσμο ενάντια στη συμφιλίωση των δύο χωρών.

Εκείνοι που actually σκοτώνουν Έλληνες αυτή τη στιγμή στην Ουκρανία και απειλούν εμάς τους υπόλοιπους να μην το λέμε φωναχτά.

Εσύ, ως δικαιούχος βραβείου Δαρβίνου, ως υποψιασμένος Έλληνας που δεν το πιάνουν έτσι έυκολα κορόδιο, δεν τσιμπάς από 200 χρόνια ανοιχτής εχθρότητας συμπεριλαμβανομένων δύο τεράστιων εθνικών καταστροφών με ευθεία ανάμιξη της Ρωσίας. Ξέρεις ότι αληθινοί σου εχθροί είναι το Πακιστάν, η Τουρκία, η Ινδονησία (μεγαλύτερη μουσουλμανική χώρα στον κόσμο) και... η Γερμανία επειδή έχουμε 22 Μαρτίου 1943.

Όπως είπα λοιπόν, με τους κανονικούς ρώσους δεν υπάρχει ιδιαίτερο πρόβλημα. Αλλά το παράρτημα ιδρωμένης μασχάλης νότιας βαλκανικής είναι disgrace για το ανθρώπινο είδος.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διεθνή Κοινωνικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών