Σοκάρει το… φαινόμενο «Τίφανι»

Κοινωνικά θέματα, τάσεις, προβληματισμοί, απ’ όλο τον κόσμο.
Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Σοκάρει το… φαινόμενο «Τίφανι»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 10 Δεκ 2022, 02:16

Υδράργυρος έγραψε:
10 Δεκ 2022, 01:26
Προσεχως αγγλιδες
Е καλα τωρα στο Λαγανα και στα Μαλλια οι λουμπεν τσαβοτουριστριες μια ζωη καραπουταναρες ηταν λες τωρα να ζητανε πολλα
περισσοτερα απο τα ποτα που τις κερνουσαν για να τις φυστικωσουν; :p2:

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9860
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Σοκάρει το… φαινόμενο «Τίφανι»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 10 Δεκ 2022, 02:47

Υδράργυρος έγραψε:
10 Δεκ 2022, 01:26
Προσεχως αγγλιδες
ίου
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10307
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: Σοκάρει το… φαινόμενο «Τίφανι»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 10 Δεκ 2022, 08:27

εργάτρια του σεξ
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8347
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Σοκάρει το… φαινόμενο «Τίφανι»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 11 Δεκ 2022, 12:17

plouf έγραψε:
09 Δεκ 2022, 19:13
axilmar έγραψε:
09 Δεκ 2022, 18:29
Το ερωτημα ειναι γιατι απο ηθικης αποψεως ορισμενοι ανθρωποι μπορουν να εκμεταλλευονται το σωμα τους ενω αλλοι οχι.

Π.χ. γιατι μπορει ο Αντεντοκουμπο να εκμεταλλευεται το υψος του και την αθλητικη του διαπλαση ενω η Τιφανι δεν μπορει να εκμεταλλευτει το καλλιγραμμο κορμι της;

Ειναι ταμπου το σεξ, οκ, αλλα ειναι μονο για αυτο;
Εγω αποδεχομαι ανεπιφυλακτα οτι η εργασια ειναι μια μορφη πορνειας αλλα επιφυλασσομαι σοβαρα να απαντησω αν η πορνεια
ειναι μορφη αξιοπρεπους εργασιας.

Στην Ομονοια υπαρχουν πορνες που σου λενε πεντε ευρω γλειψει πουλι και υπαρχουν πορνες πολυτελειας που τσεπωνουν χιλιαδες
ευρω καθε μερα.

Επισης τα ζιγκολο της Ομονοιας πηδανε κατι λουμπεν πουσταρες ενω οι ιδιοι δεν ειναι ομοφυλοφιλοι.

Τεσπα σε καθε περιπτωση για αυτους που μας το παιζουν ανετοι και δεν εχουν προβλημα με την πορνεια τους εχω ετοιμη την
απαντηση:αν ειστε τοσο ανετοι τοτε δεν θα ειχατε προβλημα να ειναι πορνη η μανα σας η αδερφη σας η κορη σας και η συζυγος σας
αλλα τοτε ολοι τους γινονται τουρκοι. :smt005::smt005:
Κοιτα, εγω εχω 3 κορες. Μικρα ειναι ακομα, αλλα το ηθικο ερωτημα εαν θα δεχομουν να γινουνε πορνες με εχει απασχολησει αρκετα.

Αν ας πουμε γινονταν πορνες πολυτελειας, και δρουσαν σαν ελευθεροι επαγγελματιες, δεν θα ειχα προβλημα. Η κοινωνια σιγουρα θα ειχε βεβαια, αλλα απλα ειναι ταμπου το σεξ, γι'αυτο.

Εκει που θα ειχα προβλημα ειναι εαν τις εκμεταλλευονταν καποιοι. Αλλα το προβλημα μου δεν θα ηταν το σεξ καθαυτο, αλλα η εκμεταλλευση.

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: Σοκάρει το… φαινόμενο «Τίφανι»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 11 Δεκ 2022, 12:20

AlienWay έγραψε:
09 Δεκ 2022, 10:19
Οτι δηλαδή αν δεν υπήρχε η κρίση θα εξέλειπε το φαινόμενο;
Νομίζω το σωστό είναι "εξέλιπε",δεν είμαι σίγουρος,Στύγιος ;

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8347
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Σοκάρει το… φαινόμενο «Τίφανι»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 11 Δεκ 2022, 12:26

Feindflug έγραψε:
09 Δεκ 2022, 19:05
axilmar έγραψε:
09 Δεκ 2022, 18:29
Το ερωτημα ειναι γιατι απο ηθικης αποψεως ορισμενοι ανθρωποι μπορουν να εκμεταλλευονται το σωμα τους ενω αλλοι οχι.

Π.χ. γιατι μπορει ο Αντεντοκουμπο να εκμεταλλευεται το υψος του και την αθλητικη του διαπλαση ενω η Τιφανι δεν μπορει να εκμεταλλευτει το καλλιγραμμο κορμι της;

Ειναι ταμπου το σεξ, οκ, αλλα ειναι μονο για αυτο;
Γιατί στο ασυνείδητο του αρσενικού φύλου του ανθρώπινου είδους, τύπε, υπάρχει η θέση ότι η γυναίκα που έχει πολλαπλούς ερωτικούς συντρόφους δεν είναι κατάλληλη για να κυοφορήσει και να μεγαλώσει τον δικό μου απόγονο (άσε που μπορεί να μην είναι δικός μου και τσάμπα να πληρώνω) και στο ασυνείδητο του θηλυκού φύλου του ανθρώπινου είδους, υπάρχει η θέση ότι ο αθληταράς, είναι και πολεμισταράς, δηλαδή άντρακλας, δηλαδή άξιος να υπερασπιστεί την οικογένεια και την κοινωνία.

Ακόμα πιο απλά, σε ένα νησί με 10 γυναίκες κι έναν άντρα, στην καλύτερη των περιπτώσεων, σε έναν χρόνο θα έχουμε 10 γυναίκες, 1 άνδρα και 10 παιδιά.

Σε ένα νησί με 10 άνδρες και μία γυναίκα, στην καλύτερη των περιπτώσεων, σε έναν χρόνο θα έχουμε 10 άνδρες, 1 γυναίκα κι ένα παιδί.

Περισσότερες πιθανότητες για να επιζήσει το είδος, έχουμε στην πρώτη περίπτωση.

Edit: Δεν είναι ηθική άποψη. Είναι βιολογική πραγματικότητα.
Υπαρχει ενα τεραστιο λογικο αλμα σε αυτο που λες, το οποιο ειναι το εξης:

Γιατι να ειναι κακο μια γυναικα να μην ειναι καταλληλη να κυοφορησει και να μεγαλωσει τον δικο σου απογονο; δεν εχει τετοιο δικαιωμα; γιατι να θεωρειται κακη μια τετοια γυναικα; δεν εχει το δικαιωμα της αυτοδιαθεσης;

Και ενταξει, πες οτι αυτα ισχυουν στο υποσυνειδητο. Στο συνειδητο; γιατι συνεχιζουν οι ανθρωποι και εχουν αυτες τις αποψεις;

Ρητορικο το ερωτημα βεβαια, γιατι η απαντηση ειναι απλη: οι ανθρωποι δεν σκεφτονται με λογικη σε αρκετες περιπτωσεις.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14671
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Σοκάρει το… φαινόμενο «Τίφανι»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 11 Δεκ 2022, 12:39

axilmar έγραψε:
11 Δεκ 2022, 12:26
Feindflug έγραψε:
09 Δεκ 2022, 19:05
axilmar έγραψε:
09 Δεκ 2022, 18:29
Το ερωτημα ειναι γιατι απο ηθικης αποψεως ορισμενοι ανθρωποι μπορουν να εκμεταλλευονται το σωμα τους ενω αλλοι οχι.

Π.χ. γιατι μπορει ο Αντεντοκουμπο να εκμεταλλευεται το υψος του και την αθλητικη του διαπλαση ενω η Τιφανι δεν μπορει να εκμεταλλευτει το καλλιγραμμο κορμι της;

Ειναι ταμπου το σεξ, οκ, αλλα ειναι μονο για αυτο;
Γιατί στο ασυνείδητο του αρσενικού φύλου του ανθρώπινου είδους, τύπε, υπάρχει η θέση ότι η γυναίκα που έχει πολλαπλούς ερωτικούς συντρόφους δεν είναι κατάλληλη για να κυοφορήσει και να μεγαλώσει τον δικό μου απόγονο (άσε που μπορεί να μην είναι δικός μου και τσάμπα να πληρώνω) και στο ασυνείδητο του θηλυκού φύλου του ανθρώπινου είδους, υπάρχει η θέση ότι ο αθληταράς, είναι και πολεμισταράς, δηλαδή άντρακλας, δηλαδή άξιος να υπερασπιστεί την οικογένεια και την κοινωνία.

Ακόμα πιο απλά, σε ένα νησί με 10 γυναίκες κι έναν άντρα, στην καλύτερη των περιπτώσεων, σε έναν χρόνο θα έχουμε 10 γυναίκες, 1 άνδρα και 10 παιδιά.

Σε ένα νησί με 10 άνδρες και μία γυναίκα, στην καλύτερη των περιπτώσεων, σε έναν χρόνο θα έχουμε 10 άνδρες, 1 γυναίκα κι ένα παιδί.

Περισσότερες πιθανότητες για να επιζήσει το είδος, έχουμε στην πρώτη περίπτωση.

Edit: Δεν είναι ηθική άποψη. Είναι βιολογική πραγματικότητα.
Υπαρχει ενα τεραστιο λογικο αλμα σε αυτο που λες, το οποιο ειναι το εξης:

Γιατι να ειναι κακο μια γυναικα να μην ειναι καταλληλη να κυοφορησει και να μεγαλωσει τον δικο σου απογονο; δεν εχει τετοιο δικαιωμα; γιατι να θεωρειται κακη μια τετοια γυναικα; δεν εχει το δικαιωμα της αυτοδιαθεσης;

Και ενταξει, πες οτι αυτα ισχυουν στο υποσυνειδητο. Στο συνειδητο; γιατι συνεχιζουν οι ανθρωποι και εχουν αυτες τις αποψεις;

Ρητορικο το ερωτημα βεβαια, γιατι η απαντηση ειναι απλη: οι ανθρωποι δεν σκεφτονται με λογικη σε αρκετες περιπτωσεις.
Δεν είναι λογικό άλμα ρε δικέ μου. Εξελικτική βιολογία είναι. Δεν υπήρχε αυτοδιάθεση και δικαιώματα για εκατοντάδες χιλιάδες χρόνια. Ούτε λογική. Αυτά δεν διαγράφονται έτσι απλά από το ασυνείδητο.

Είναι σαν να ανατριχιάζεις, όταν φοβάσαι. Φυσικά και δεν έχεις τόσες τρίχες για να γίνεις πιο τρομαχτικός απέναντι σε ότι σε απειλεί, αλλά το σώμα ανταποκρίνεται με αυτόν τον τρόπο.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8347
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Σοκάρει το… φαινόμενο «Τίφανι»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 11 Δεκ 2022, 12:45

Feindflug έγραψε:
11 Δεκ 2022, 12:39
axilmar έγραψε:
11 Δεκ 2022, 12:26
Feindflug έγραψε:
09 Δεκ 2022, 19:05


Γιατί στο ασυνείδητο του αρσενικού φύλου του ανθρώπινου είδους, τύπε, υπάρχει η θέση ότι η γυναίκα που έχει πολλαπλούς ερωτικούς συντρόφους δεν είναι κατάλληλη για να κυοφορήσει και να μεγαλώσει τον δικό μου απόγονο (άσε που μπορεί να μην είναι δικός μου και τσάμπα να πληρώνω) και στο ασυνείδητο του θηλυκού φύλου του ανθρώπινου είδους, υπάρχει η θέση ότι ο αθληταράς, είναι και πολεμισταράς, δηλαδή άντρακλας, δηλαδή άξιος να υπερασπιστεί την οικογένεια και την κοινωνία.

Ακόμα πιο απλά, σε ένα νησί με 10 γυναίκες κι έναν άντρα, στην καλύτερη των περιπτώσεων, σε έναν χρόνο θα έχουμε 10 γυναίκες, 1 άνδρα και 10 παιδιά.

Σε ένα νησί με 10 άνδρες και μία γυναίκα, στην καλύτερη των περιπτώσεων, σε έναν χρόνο θα έχουμε 10 άνδρες, 1 γυναίκα κι ένα παιδί.

Περισσότερες πιθανότητες για να επιζήσει το είδος, έχουμε στην πρώτη περίπτωση.

Edit: Δεν είναι ηθική άποψη. Είναι βιολογική πραγματικότητα.
Υπαρχει ενα τεραστιο λογικο αλμα σε αυτο που λες, το οποιο ειναι το εξης:

Γιατι να ειναι κακο μια γυναικα να μην ειναι καταλληλη να κυοφορησει και να μεγαλωσει τον δικο σου απογονο; δεν εχει τετοιο δικαιωμα; γιατι να θεωρειται κακη μια τετοια γυναικα; δεν εχει το δικαιωμα της αυτοδιαθεσης;

Και ενταξει, πες οτι αυτα ισχυουν στο υποσυνειδητο. Στο συνειδητο; γιατι συνεχιζουν οι ανθρωποι και εχουν αυτες τις αποψεις;

Ρητορικο το ερωτημα βεβαια, γιατι η απαντηση ειναι απλη: οι ανθρωποι δεν σκεφτονται με λογικη σε αρκετες περιπτωσεις.
Δεν είναι λογικό άλμα ρε δικέ μου. Εξελικτική βιολογία είναι. Δεν υπήρχε αυτοδιάθεση και δικαιώματα για εκατοντάδες χιλιάδες χρόνια. Ούτε λογική. Αυτά δεν διαγράφονται έτσι απλά από το ασυνείδητο.

Είναι σαν να ανατριχιάζεις, όταν φοβάσαι. Φυσικά και δεν έχεις τόσες τρίχες για να γίνεις πιο τρομαχτικός απέναντι σε ότι σε απειλεί, αλλά το σώμα ανταποκρίνεται με αυτόν τον τρόπο.
Ναι αλλα μιλαμε για το τωρα πλεον. Δεν μιλαμε για το παρελθον. Τωρα εχουμε αυτοδιαθεση και δικαιωματα κλπ.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14671
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Σοκάρει το… φαινόμενο «Τίφανι»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 11 Δεκ 2022, 12:56

axilmar έγραψε:
11 Δεκ 2022, 12:45
Feindflug έγραψε:
11 Δεκ 2022, 12:39
axilmar έγραψε:
11 Δεκ 2022, 12:26


Υπαρχει ενα τεραστιο λογικο αλμα σε αυτο που λες, το οποιο ειναι το εξης:

Γιατι να ειναι κακο μια γυναικα να μην ειναι καταλληλη να κυοφορησει και να μεγαλωσει τον δικο σου απογονο; δεν εχει τετοιο δικαιωμα; γιατι να θεωρειται κακη μια τετοια γυναικα; δεν εχει το δικαιωμα της αυτοδιαθεσης;

Και ενταξει, πες οτι αυτα ισχυουν στο υποσυνειδητο. Στο συνειδητο; γιατι συνεχιζουν οι ανθρωποι και εχουν αυτες τις αποψεις;

Ρητορικο το ερωτημα βεβαια, γιατι η απαντηση ειναι απλη: οι ανθρωποι δεν σκεφτονται με λογικη σε αρκετες περιπτωσεις.
Δεν είναι λογικό άλμα ρε δικέ μου. Εξελικτική βιολογία είναι. Δεν υπήρχε αυτοδιάθεση και δικαιώματα για εκατοντάδες χιλιάδες χρόνια. Ούτε λογική. Αυτά δεν διαγράφονται έτσι απλά από το ασυνείδητο.

Είναι σαν να ανατριχιάζεις, όταν φοβάσαι. Φυσικά και δεν έχεις τόσες τρίχες για να γίνεις πιο τρομαχτικός απέναντι σε ότι σε απειλεί, αλλά το σώμα ανταποκρίνεται με αυτόν τον τρόπο.
Ναι αλλα μιλαμε για το τωρα πλεον. Δεν μιλαμε για το παρελθον. Τωρα εχουμε αυτοδιαθεση και δικαιωματα κλπ.
Ναι ρε δικέ μου, τα έχουμε. Αλλά τα έχουμε εδώ και 50-100 χρόνια. Για εκατοντάδες χιλιάδες χρόνια και ιδίως στα πρώιμα στάδια εξελίξεως του ανθρώπου, δεν τα είχαμε. Αυτά μένουν. Δεν χωράνε στον διαχωρισμό καλό/κακό ή ηθικό/ανήθικο. Απλά έτσι είναι, είτε μας αρέσει, είτε όχι.

Εδώ δεν λέτε να κόψετε ένα κάπνισμα που είναι μια επίκτητη συνήθεια 10-50 χρόνων σε κάθε άνθρωπο και θέλετε να αποβάλλετε ένστικτα τα οποία βοήθησαν το είδος να διαιωνιστεί και να εξελιχθεί, γιατί Τωρα εχουμε αυτοδιαθεση και δικαιωματα κλπ..

Έλα να ξανακάνουμε αυτήν την κουβέντα σε 200.000 χρόνια.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8347
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Σοκάρει το… φαινόμενο «Τίφανι»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 11 Δεκ 2022, 12:59

Feindflug έγραψε:
11 Δεκ 2022, 12:56
axilmar έγραψε:
11 Δεκ 2022, 12:45
Feindflug έγραψε:
11 Δεκ 2022, 12:39

Δεν είναι λογικό άλμα ρε δικέ μου. Εξελικτική βιολογία είναι. Δεν υπήρχε αυτοδιάθεση και δικαιώματα για εκατοντάδες χιλιάδες χρόνια. Ούτε λογική. Αυτά δεν διαγράφονται έτσι απλά από το ασυνείδητο.

Είναι σαν να ανατριχιάζεις, όταν φοβάσαι. Φυσικά και δεν έχεις τόσες τρίχες για να γίνεις πιο τρομαχτικός απέναντι σε ότι σε απειλεί, αλλά το σώμα ανταποκρίνεται με αυτόν τον τρόπο.
Ναι αλλα μιλαμε για το τωρα πλεον. Δεν μιλαμε για το παρελθον. Τωρα εχουμε αυτοδιαθεση και δικαιωματα κλπ.
Ναι ρε δικέ μου, τα έχουμε. Αλλά τα έχουμε εδώ και 50-100 χρόνια. Για εκατοντάδες χιλιάδες χρόνια και ιδίως στα πρώιμα στάδια εξελίξεως του ανθρώπου, δεν τα είχαμε. Αυτά μένουν. Δεν χωράνε στον διαχωρισμό καλό/κακό ή ηθικό/ανήθικο. Απλά έτσι είναι, είτε μας αρέσει, είτε όχι.

Εδώ δεν λέτε να κόψετε ένα κάπνισμα που είναι μια επίκτητη συνήθεια 10-50 χρόνων σε κάθε άνθρωπο και θέλετε να αποβάλλετε ένστικτα τα οποία βοήθησαν το είδος να διαιωνιστεί και να εξελιχθεί, γιατί Τωρα εχουμε αυτοδιαθεση και δικαιωματα κλπ..

Έλα να ξανακάνουμε αυτήν την κουβέντα σε 200.000 χρόνια.
Το καπνισμα εχει πεσει αρκετα.

Το ιδιο πχ και οι θρησκειες.

Δεν συμφωνω οτι θα χρειαστουν 200 χιλιαδες χρονια για να κοπουν αυτα. Ειναι θεμα παιδειας, σε μερικες γενιες θα εχουν σταματησει.

Ναι, τα δικαιωματα και η αυτοδιαθεση ειναι πιο σημαντικα στην παρουσα φαση απο την διαιωνιση του ειδους. Η διαιωνιση μια χαρα παει, εχουμε ηδη φτασει τα 8 δις.

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Σοκάρει το… φαινόμενο «Τίφανι»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 11 Δεκ 2022, 13:06

axilmar έγραψε:
11 Δεκ 2022, 12:17
plouf έγραψε:
09 Δεκ 2022, 19:13
axilmar έγραψε:
09 Δεκ 2022, 18:29
Το ερωτημα ειναι γιατι απο ηθικης αποψεως ορισμενοι ανθρωποι μπορουν να εκμεταλλευονται το σωμα τους ενω αλλοι οχι.

Π.χ. γιατι μπορει ο Αντεντοκουμπο να εκμεταλλευεται το υψος του και την αθλητικη του διαπλαση ενω η Τιφανι δεν μπορει να εκμεταλλευτει το καλλιγραμμο κορμι της;

Ειναι ταμπου το σεξ, οκ, αλλα ειναι μονο για αυτο;
Εγω αποδεχομαι ανεπιφυλακτα οτι η εργασια ειναι μια μορφη πορνειας αλλα επιφυλασσομαι σοβαρα να απαντησω αν η πορνεια
ειναι μορφη αξιοπρεπους εργασιας.

Στην Ομονοια υπαρχουν πορνες που σου λενε πεντε ευρω γλειψει πουλι και υπαρχουν πορνες πολυτελειας που τσεπωνουν χιλιαδες
ευρω καθε μερα.

Επισης τα ζιγκολο της Ομονοιας πηδανε κατι λουμπεν πουσταρες ενω οι ιδιοι δεν ειναι ομοφυλοφιλοι.

Τεσπα σε καθε περιπτωση για αυτους που μας το παιζουν ανετοι και δεν εχουν προβλημα με την πορνεια τους εχω ετοιμη την
απαντηση:αν ειστε τοσο ανετοι τοτε δεν θα ειχατε προβλημα να ειναι πορνη η μανα σας η αδερφη σας η κορη σας και η συζυγος σας
αλλα τοτε ολοι τους γινονται τουρκοι. :smt005::smt005:

Κοιτα, εγω εχω 3 κορες. Μικρα ειναι ακομα, αλλα το ηθικο ερωτημα εαν θα δεχομουν να γινουνε πορνες με εχει απασχολησει αρκετα.

Αν ας πουμε γινονταν πορνες πολυτελειας, και δρουσαν σαν ελευθεροι επαγγελματιες, δεν θα ειχα προβλημα. Η κοινωνια σιγουρα θα ειχε βεβαια, αλλα απλα ειναι ταμπου το σεξ, γι'αυτο.

Εκει που θα ειχα προβλημα ειναι εαν τις εκμεταλλευονταν καποιοι. Αλλα το προβλημα μου δεν θα ηταν το σεξ καθαυτο, αλλα η εκμεταλλευση.
Δεν θα μπορουσα παρα να συμφωνησω μαζι σου αλλα δυστυχως εμεις οι ελληνιαρηδες και βαζω και τον ευατο μου μεσα το παιζουμε πουστηδες
με ξενο κωλο.

Στην θεωρια τα εχουμε ολα ευκολα και το παιζουμε ανετοι αλλα μονο οταν αυτη αφορα αλλους και οχι τον δικο μας κωλο. :102:

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40683
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Σοκάρει το… φαινόμενο «Τίφανι»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 11 Δεκ 2022, 13:17

Feindflug έγραψε:
09 Δεκ 2022, 19:05
Ακόμα πιο απλά, σε ένα νησί με 10 γυναίκες κι έναν άντρα, στην καλύτερη των περιπτώσεων, σε έναν χρόνο θα έχουμε 10 γυναίκες, 1 άνδρα και 10 παιδιά.

Σε ένα νησί με 10 άνδρες και μία γυναίκα, στην καλύτερη των περιπτώσεων, σε έναν χρόνο θα έχουμε 10 άνδρες, 1 γυναίκα κι ένα παιδί.

Περισσότερες πιθανότητες για να επιζήσει το είδος, έχουμε στην πρώτη περίπτωση.

Edit: Δεν είναι ηθική άποψη. Είναι βιολογική πραγματικότητα.
Δεν είναι η βιολογική πραγματικότητα, για δυο λόγους. Πρώτον γιατί δεν παρατηρούμε την υπόθεσή σου πουθενά. Δεν υπάρχει άνιση κατανομή πληθυσμού κατά μέσο όρο, ο πληθυσμός είναι 50-50. Κι αν ποτέ συνέβαινε σε ένα νησί να έχεις 10 γυναίκες και 1 άντρα, πολύ γρήγορα ο πληθυσμός αυτός θα αφανιζόταν από γενετικό εκφυλισμό.

Δεύτερον, αν είχε νόημα αυτό που λες, που το έχω ξανακούσει πολλές φορές, η πιθανότητα να γεννηθεί αρσενικό ή θηλυκό δεν θα ήταν περίπου 50-50, εξελικτικά θα είχαμε καταλήξει σε άλλη στρατηγική.

Στην πραγματικότητα, αν σε ένα είδος η πιθανότητα να γεννηθεί θηλυκό ή αρσενικό είναι κοντά στο 50-50, δηλαδή σε ισορροπία, αυτό σημαίνει ότι η πιθανότητα για κάθε ξεχωριστό άτομο (αρσενικό ή θηλυκό) να αφήσει απογόνους είναι περίπου ίδια. Με λίγα λόγια, σε ένα νησί με 10 άντρες και 100 γυναίκες, περίπου 10 άντρες και 10 γυναίκες θα αφήσουν απογόνους και οι υπόλοιπες 90 γυναίκες θα μείνουν στο ράφι.

Είναι καθαρά στατιστικό το θέμα. Ονομάζεται Αρχή του Φίσερ.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14671
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Σοκάρει το… φαινόμενο «Τίφανι»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 11 Δεκ 2022, 13:37

hellegennes έγραψε:
11 Δεκ 2022, 13:17
Feindflug έγραψε:
09 Δεκ 2022, 19:05
Ακόμα πιο απλά, σε ένα νησί με 10 γυναίκες κι έναν άντρα, στην καλύτερη των περιπτώσεων, σε έναν χρόνο θα έχουμε 10 γυναίκες, 1 άνδρα και 10 παιδιά.

Σε ένα νησί με 10 άνδρες και μία γυναίκα, στην καλύτερη των περιπτώσεων, σε έναν χρόνο θα έχουμε 10 άνδρες, 1 γυναίκα κι ένα παιδί.

Περισσότερες πιθανότητες για να επιζήσει το είδος, έχουμε στην πρώτη περίπτωση.

Edit: Δεν είναι ηθική άποψη. Είναι βιολογική πραγματικότητα.
Δεν είναι η βιολογική πραγματικότητα, για δυο λόγους. Πρώτον γιατί δεν παρατηρούμε την υπόθεσή σου πουθενά. Δεν υπάρχει άνιση κατανομή πληθυσμού κατά μέσο όρο, ο πληθυσμός είναι 50-50. Κι αν ποτέ συνέβαινε σε ένα νησί να έχεις 10 γυναίκες και 1 άντρα, πολύ γρήγορα ο πληθυσμός αυτός θα αφανιζόταν από γενετικό εκφυλισμό.

Δεύτερον, αν είχε νόημα αυτό που λες, που το έχω ξανακούσει πολλές φορές, η πιθανότητα να γεννηθεί αρσενικό ή θηλυκό δεν θα ήταν περίπου 50-50, εξελικτικά θα είχαμε καταλήξει σε άλλη στρατηγική.

Στην πραγματικότητα, αν σε ένα είδος η πιθανότητα να γεννηθεί θηλυκό ή αρσενικό είναι κοντά στο 50-50, δηλαδή σε ισορροπία, αυτό σημαίνει ότι η πιθανότητα για κάθε ξεχωριστό άτομο (αρσενικό ή θηλυκό) να αφήσει απογόνους είναι περίπου ίδια. Με λίγα λόγια, σε ένα νησί με 10 άντρες και 100 γυναίκες, περίπου 10 άντρες και 10 γυναίκες θα αφήσουν απογόνους και οι υπόλοιπες 90 γυναίκες θα μείνουν στο ράφι.

Είναι καθαρά στατιστικό το θέμα. Ονομάζεται Αρχή του Φίσερ.
Τύπε, δεν σου μίλησε κανείς για τις μελισσούλες και τα λουλουδάκια;

Το παράδειγμα με το νησί και τους άντρες και τις γυναίκες, είναι φανταστικό και απλουστευμένο για να γίνει κατανοητό ότι ένας άνδρας μπορεί να γονιμοποιήσει πολλές γυναίκες, ενώ μια γυναίκα μπορεί να γονιμοποιηθεί από έναν άντρα, σε διάστημα 9 μηνών. Γι' αυτό οι άνδρες είναι αναλώσιμοι και οι γυναίκες πολύτιμες.

Το παράδειγμα της τελευταίας παραγράφου που έγραψες, ισχύει στην περίπτωση 100 ανδρών και 10 γυναικών.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Σοκάρει το… φαινόμενο «Τίφανι»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 11 Δεκ 2022, 15:44

BigChiefWahoo έγραψε:
11 Δεκ 2022, 12:20
AlienWay έγραψε:
09 Δεκ 2022, 10:19
Οτι δηλαδή αν δεν υπήρχε η κρίση θα εξέλειπε το φαινόμενο;
Νομίζω το σωστό είναι "εξέλιπε",δεν είμαι σίγουρος,Στύγιος ;
Σωστά.

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14548
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Σοκάρει το… φαινόμενο «Τίφανι»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 11 Δεκ 2022, 16:58

Το φαινόμενο υπάρχει, αλλά δεν είναι μόνο αγγλικό και δεν οφείλεται μόνο στο αυξημένο κόστος ζωής.

Είναι πλέον, ευρέως διαδεδομένο, κοινωνικό φαινόμενο και οφείλεται κυριως στα πρότυπα που με ιλιγγιώδη ταχύτητα διαδίδονται στο διαδίκτυο.
Οι νεοι, εν προκειμένω οι νέες κοπέλες, αναζητούν τον εύκολο και γρήγορο πλούτισμο, ειδάλλως αισθάνονται αποκομμενες από την 1η κοινωνική ταχύτητα.
Όλα γίνονται γρήγορα και όλα έχουν μια τιμή.
Αυτός είναι ο κόσμος που παραδίδουμε στη νέα γενιά.
Δημιουργησαμε μια βουλιμικη κοινωνία.
Βουλιμία στο σεξ, στο χρήμα, στα συναισθήματα, στις αξίες.
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διεθνή Κοινωνικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών