O σύντροφος "Dani" ήταν μπάτσος τελικά

Κοινωνικά θέματα, τάσεις, προβληματισμοί, απ’ όλο τον κόσμο.
Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

O σύντροφος "Dani" ήταν μπάτσος τελικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 16 Φεβ 2023, 08:39

:-?:-?
Μλκ,μην σου κάτσει είναι αυτή η φάση.

https://www.lifo.gr/blogs/almanac/i-karla-kai-o-hafies

Όχι ότι με συνδέει κάτι ιδεολογικά με τον αναρχικό χώρο και ιδιαίτερα αυτόν της Βαρκελώνης (είμαι Βασιλικός),αλλά αυτό είναι τρομακτικό.Σαν να σου αποκαλύψουν ότι αυτός που ξέρεις τόσα χρόνια,δεν είναι ο πραγματικός σου πατέρας ας πούμε.
Μου θύμισε δε μία φάση σε ένα λάιβ στη Φιλοσοφική,κάπου τέλη '80 στη Θεσν/νικη.Έπαιζαν οι Nudos Αhora και οι Make Believe αν θυμάμαι καλά (για τους δεύτερους,εμείς για τους Ahora είχαμε πάει) και πάνω στο τσακίρ κέφι είναι κι ένας τύπος με αλογοουρά,σκισμένο τζην,ψιλολαϊκορόκ λουκ,αλλά που να πάει το μυαλό μας.Σε κάποια φάση τον βλέπουμε βγάζει από την τσέπη μία μπατσική ταυτότητα και μας λέει "πάμε λίγο στην άκρη εκεί",εμένα κι έναν κολλητό μου.Περιττό να πω,έγινε της πουτάνας,μαζεύτηκαν όλοι γύρω του,το λάιβ σταμάτησε,ο τραγουδιστής άρχισε να τον κράζει από το μικρόφωνο,ο τύπος ψιλοπανικοβλήθηκε και την έκανε με τη μία.
Το κακό είναι ότι το λάιβ δεν συνεχίστηκε και σκορπιστήκαμε μέσα στο campus,με το φόβο ότι θα έσκαγαν περισσότεροι.

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: O σύντροφος "Dani" ήταν μπάτσος τελικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 16 Φεβ 2023, 08:45

Η υπόθεση αυτή επίσης μου δίνει την ευκαιρία να εκφράσω την απογοήτευσή μου σχετικά με το γούστο των γυναικών γενικότερα,αλλά και ειδικότερα αυτών που κινούνται σε ρακομελικούς χώρους.Μη δουν κανέναν αξύριστο μαντράχαλο με στρατιωτική βερμούδα και All Star,μαυριδερό,με τσαχπίνικο μάτι και φλογερό χαμόγελο (το κλασσικό γυφτοϊσπανικό στυλ από το Νότο της χώρας δλδ),αμέσως να τον ερωτευτούνε (συνήθως κάτι τέτοιοι είναι -στα μάτια τους πάντα- και intellectuals)

Dani δεν ήθελες Κά(β)ρλα ; Πάρε ένα μπατσοdani να έχεις.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22788
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: O σύντροφος "Dani" ήταν μπάτσος τελικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 16 Φεβ 2023, 08:46

Θα παραιτηθεί από την αστυνομία σύντομα, γιατί όποιος γεύεται λίγο την γλυκά της αναρχικής ζωής, δεν μπορεί να γυρίσει πίσω.

Άβαταρ μέλους
αντιβασιλικός πρωχοκάγκουρας
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 27 Ιαν 2023, 19:17

Re: O σύντροφος "Dani" ήταν μπάτσος τελικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από αντιβασιλικός πρωχοκάγκουρας » 16 Φεβ 2023, 08:49

BigChiefWahoo έγραψε:
16 Φεβ 2023, 08:39

Μου θύμισε δε μία φάση σε ένα λάιβ στη Φιλοσοφική,κάπου τέλη '80 στη Θεσν/νικη.Έπαιζαν οι Nudos Αhora και οι Make Believe αν θυμάμαι καλά (για τους δεύτερους,εμείς για τους Ahora είχαμε πάει) και πάνω στο τσακίρ κέφι είναι κι ένας τύπος με αλογοουρά,σκισμένο τζην,ψιλολαϊκορόκ λουκ,αλλά που να πάει το μυαλό μας.Σε κάποια φάση τον βλέπουμε βγάζει από την τσέπη μία μπατσική ταυτότητα και μας λέει "πάμε λίγο στην άκρη εκεί",εμένα κι έναν κολλητό μου.Περιττό να πω,έγινε της πουτάνας,μαζεύτηκαν όλοι γύρω του,το λάιβ σταμάτησε,ο τραγουδιστής άρχισε να τον κράζει από το μικρόφωνο,ο τύπος ψιλοπανικοβλήθηκε και την έκανε με τη μία.
Το κακό είναι ότι το λάιβ δεν συνεχίστηκε και σκορπιστήκαμε μέσα στο campus,με το φόβο ότι θα έσκαγαν περισσότεροι.
Τι παράνομο έκανες πύτε!
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
24 Φεβ 2023, 15:50
Οι συνάδελφοι παραδίπλα έχουν ήδη αρχίσει την καούρα
Είναι ένας από τους λόγους που δεν εργάζομαι πλέον, οι εργασιακοι χώροι θυμίζουν γυμνάσιακο προαύλιο

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22788
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: O σύντροφος "Dani" ήταν μπάτσος τελικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 16 Φεβ 2023, 08:50

Γενικά καλό είναι να σε γυροφέρνουν οι μπάτσοι, σημαίνει πως κάνεις κάτι αξιόλογο. Το κακό είναι να σε κάνουν τις πλάτες, βλέπε χα.

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: O σύντροφος "Dani" ήταν μπάτσος τελικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 16 Φεβ 2023, 08:55

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
16 Φεβ 2023, 08:46
Θα παραιτηθεί από την αστυνομία σύντομα, γιατί όποιος γεύεται λίγο την γλυκά της αναρχικής ζωής, δεν μπορεί να γυρίσει πίσω.
Το άρθρο το διάβασες ;
Μετάθεση πήρε σε υπηρεσία σε χώρα του εξωτερικού,μέχρι να ξεχαστεί το ζήτημα.
Ζωάρα κάνει.
Ποια άτυχη θα πέσει στο δρόμο του είναι το θέμα.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25526
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: O σύντροφος "Dani" ήταν μπάτσος τελικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 16 Φεβ 2023, 08:56

Εικόνα

Καλά ρε δεν τον πήρανε χαμπάρι από το τσαντάκι-μπανάνα; Ο ασφαλίτης με τη μπανάνα :smt005: Θέλουν εκπαίδευση

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: O σύντροφος "Dani" ήταν μπάτσος τελικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 16 Φεβ 2023, 08:57

αντιβασιλικός πρωχοκάγκουρας έγραψε:
16 Φεβ 2023, 08:49
Τι παράνομο έκανες πύτε!
Τίποτα απολύτως,μόνο χορεύαμε και πηγαίναμε πάνω-κάτω,μαζί με τους υπόλοιπους.
Τον είχα δίπλα μου για κάποια ώρα.

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: O σύντροφος "Dani" ήταν μπάτσος τελικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 16 Φεβ 2023, 08:58

Να κάνω μία διόρθωση.Το λάιβ δεν ήταν τέλη του '80 αλλά κάπου '93-'94.

Άβαταρ μέλους
Japetus
Δημοσιεύσεις: 2047
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:33
Τοποθεσία: KN21QC

Re: O σύντροφος "Dani" ήταν μπάτσος τελικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Japetus » 16 Φεβ 2023, 08:58

BigChiefWahoo έγραψε:
16 Φεβ 2023, 08:39
Το κακό είναι ότι το λάιβ δεν συνεχίστηκε και σκορπιστήκαμε μέσα στο campus,με το φόβο ότι θα έσκαγαν περισσότεροι.
Και χάσατε τη Φλώρα ρε φίλε; :c040:

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Japetus την 16 Φεβ 2023, 09:01, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22788
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: O σύντροφος "Dani" ήταν μπάτσος τελικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 16 Φεβ 2023, 08:59

BigChiefWahoo έγραψε:
16 Φεβ 2023, 08:55
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
16 Φεβ 2023, 08:46
Θα παραιτηθεί από την αστυνομία σύντομα, γιατί όποιος γεύεται λίγο την γλυκά της αναρχικής ζωής, δεν μπορεί να γυρίσει πίσω.
Το άρθρο το διάβασες ;
Μετάθεση πήρε σε υπηρεσία σε χώρα του εξωτερικού,μέχρι να ξεχαστεί το ζήτημα.
Ζωάρα κάνει.
Ποια άτυχη θα πέσει στο δρόμο του είναι το θέμα.
Θα τα σκέφτεται τώρα και βασανίζεται. Μπάτσος δεν μπορεί να είναι, αλλά και οι αναρχικοί τον έχουν σταμπάρει. Νομίζω η μόνη λύση είναι το ΚΚΕ, ως υποκατάστατο και των δύο.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22788
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: O σύντροφος "Dani" ήταν μπάτσος τελικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 16 Φεβ 2023, 09:00

Υδράργυρος έγραψε:
16 Φεβ 2023, 08:56
Εικόνα

Καλά ρε δεν τον πήρανε χαμπάρι από το τσαντάκι-μπανάνα; Ο ασφαλίτης με τη μπανάνα :smt005: Θέλουν εκπαίδευση
Ο αναρχικός χώρος ομορφαίνει. Ήταν ένας αδύνατος μπατσοφλωρακος, και έγινε (Α) ΛΦΑ male.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13489
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: O σύντροφος "Dani" ήταν μπάτσος τελικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 16 Φεβ 2023, 09:03

Έχω να παρατηρήσω ότι ο "Dani", την ύπαρξη και την ιστορία του οποίου αγνοούσα έως σήμερα, σαν κανονικός μπάτσος ήταν σαν σουβλί, αλλά όταν έγινε βαλτός τσούπωσε.
Τισταδιάλα, στα σουβλατζίδικα την βγάζουν οι ανάρχες στην Ισπανία;

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25526
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: O σύντροφος "Dani" ήταν μπάτσος τελικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 16 Φεβ 2023, 09:04

BigChiefWahoo έγραψε:
16 Φεβ 2023, 08:58
Να κάνω μία διόρθωση.Το λάιβ δεν ήταν τέλη του '80 αλλά κάπου '93-'94.
Εποχές μητσοτάκη πατέρα :smt005: Ελλάς Ελλήνων Ασφαλιτών. Ασφαλίτες παντού. Η σκηνή που μου έρχεται στη μνήμη είναι φοιτητικό στέκι επαρχιακής πόλης, καθημερινή χειμώνα, ελάχιστος κόσμος που βαριέται στη μπάρα και γύρω γύρω, και στη μέση του στεκιού δύο ασφαλίτες 40+ με υφασμάτινα παντελόνια και πουκάμισα να χορεύουν σουρωμένοι :smt005:

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14689
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: O σύντροφος "Dani" ήταν μπάτσος τελικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 16 Φεβ 2023, 09:07

BigChiefWahoo έγραψε:
16 Φεβ 2023, 08:39
:-?:-?
Μλκ,μην σου κάτσει είναι αυτή η φάση.

https://www.lifo.gr/blogs/almanac/i-karla-kai-o-hafies

Όχι ότι με συνδέει κάτι ιδεολογικά με τον αναρχικό χώρο και ιδιαίτερα αυτόν της Βαρκελώνης (είμαι Βασιλικός),αλλά αυτό είναι τρομακτικό.Σαν να σου αποκαλύψουν ότι αυτός που ξέρεις τόσα χρόνια,δεν είναι ο πραγματικός σου πατέρας ας πούμε.
Μου θύμισε δε μία φάση σε ένα λάιβ στη Φιλοσοφική,κάπου τέλη '80 στη Θεσν/νικη.Έπαιζαν οι Nudos Αhora και οι Make Believe αν θυμάμαι καλά (για τους δεύτερους,εμείς για τους Ahora είχαμε πάει) και πάνω στο τσακίρ κέφι είναι κι ένας τύπος με αλογοουρά,σκισμένο τζην,ψιλολαϊκορόκ λουκ,αλλά που να πάει το μυαλό μας.Σε κάποια φάση τον βλέπουμε βγάζει από την τσέπη μία μπατσική ταυτότητα και μας λέει "πάμε λίγο στην άκρη εκεί",εμένα κι έναν κολλητό μου.Περιττό να πω,έγινε της πουτάνας,μαζεύτηκαν όλοι γύρω του,το λάιβ σταμάτησε,ο τραγουδιστής άρχισε να τον κράζει από το μικρόφωνο,ο τύπος ψιλοπανικοβλήθηκε και την έκανε με τη μία.
Το κακό είναι ότι το λάιβ δεν συνεχίστηκε και σκορπιστήκαμε μέσα στο campus,με το φόβο ότι θα έσκαγαν περισσότεροι.
Τύπε, πού βρίσκεις την ομοιότητα με την δική σου ιστορία;

Εκτός αν κάνατε και τίποτα άλλο εκεί στην άκρη που πήγατε...
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διεθνή Κοινωνικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών