αυτή τη trans ακτιβίστρια πως δεν την έχουν μαντρώσει στις ΗΠΑ; πόσο γερά νεύρα έχετε;

Κοινωνικά θέματα, τάσεις, προβληματισμοί, απ’ όλο τον κόσμο.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69991
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: αυτή τη trans ακτιβίστρια πως δεν την έχουν μαντρώσει στις ΗΠΑ; πόσο γερά νεύρα έχετε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 17 Απρ 2023, 16:37

Ρε σεις, η απόλυτη ξεφτίλα και ηλιθιότητα (πακέτο) του κάθε παπάρα τρανς αποδεικνύεται στο ότι μέχρι σήμερα, ακόμη και οι τοπ ακτιβιστές τους παίζουν στα θηλυκά ή αρσενικά πρότυπα των "κυρπαντελήδων".

Όταν αποκτήσουν τα δικά τους πρότυπα, τότε και μόνον τότε θα αποκτήσουν μια στοιχειώδη σοβαρότητα.

Μέχρι τότε θα παίζουν στο πλαίσιο της επιθετικής πλην στείρας βωμολοχίας.


Τα υπόλοιπα, είναι να' χουμε να λέμε.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69991
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: αυτή τη trans ακτιβίστρια πως δεν την έχουν μαντρώσει στις ΗΠΑ; πόσο γερά νεύρα έχετε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 17 Απρ 2023, 16:39

southern έγραψε:
17 Απρ 2023, 16:36
θα σε πει ακραία ο Λεγεών και θα προσβάλει το σπίτι σου :102:
Ε και; Από "λεγεώνες των ηλιθίων" άλλο τίποτα.

Δεν είναι δικός μου προσδιορισμός αλλά του Λεμπέση.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 13997
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: αυτή τη trans ακτιβίστρια πως δεν την έχουν μαντρώσει στις ΗΠΑ; πόσο γερά νεύρα έχετε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 17 Απρ 2023, 16:49

Gherschaagk έγραψε:
17 Απρ 2023, 15:08
southern έγραψε:
17 Απρ 2023, 10:21

διαφωνώ με το they του tweet γιατί μόνο αυτό το άτομο έχω δει να λέει αυτές τις αηδίες. κανονικά θα έπρεπε να είχε εισαχθεί σε ψυχιατρική κλινική . στο βιβλίο διακρίνεται ένα μενταγιόν με πενταλφα και η σημαία των trans. Η δύση σάπισε και μόνο προσωπικότητες τύπου Τραμπ, ντε Σαντις κλπ μπορούν να τη σώσουν.
Η συγκεκριμένη τρανς ακτιβίστρια λέει βλακείες για να μαζέψει σηκωμενους αντίχειρες. Όσο για Τραμπ και Ντε Σαντις δεν ξέρω τι θα κάνουν, ειδικά σε ότι αφορά τον πρώτο, δεν θα του εμπιστευόμουν ούτε το γατί μου.

Προσωπικά θεωρώ πολύ πιο προβληματικά και φουλ μισογυνίστικα αυτά που λέει αυτός.

μια ενδιαφέρουσα ανάλυση από ένα αχτύπητο δίδυμο. τι αξιολάτρευτα άτομα!
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69991
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: αυτή τη trans ακτιβίστρια πως δεν την έχουν μαντρώσει στις ΗΠΑ; πόσο γερά νεύρα έχετε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 17 Απρ 2023, 16:55

southern έγραψε:
17 Απρ 2023, 16:49

μια ενδιαφέρουσα ανάλυση από ένα αχτύπητο δίδυμο. τι αξιολάτρευτα άτομα!
Εδώ που τα λέμε, τα χαζούλικα άτομα πάντα λίγο πολύ είναι αξιολάτρευτα.

Και ιδιαιτέρως χειραγωγήσιμα. :)
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 13997
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: αυτή τη trans ακτιβίστρια πως δεν την έχουν μαντρώσει στις ΗΠΑ; πόσο γερά νεύρα έχετε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 17 Απρ 2023, 17:04

ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Απρ 2023, 16:55
southern έγραψε:
17 Απρ 2023, 16:49

μια ενδιαφέρουσα ανάλυση από ένα αχτύπητο δίδυμο. τι αξιολάτρευτα άτομα!
Εδώ που τα λέμε, τα χαζούλικα άτομα πάντα λίγο πολύ είναι αξιολάτρευτα.

Και ιδιαιτέρως χειραγωγήσιμα. :)
Ο Dylan έχει 12 εκατομμύρια followers και ο Jeffrey 1 εκατομμύριο. δεν είναι χαζοί, έχουν πλάνο να αλλαξουν το κόσμο που ξέραμε. Ο αριθμός των followers τους είναι σοκαριστικος
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Jimmy81
Δημοσιεύσεις: 6344
Εγγραφή: 04 Ιαν 2019, 05:42
Phorum.gr user: Jimmy81
Τοποθεσία: Ουκρανικές στέπες

Re: αυτή τη trans ακτιβίστρια πως δεν την έχουν μαντρώσει στις ΗΠΑ; πόσο γερά νεύρα έχετε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jimmy81 » 17 Απρ 2023, 17:19

southern έγραψε:
17 Απρ 2023, 16:30
Ο Τραμπ και το κόμμα του έχουν έγχρωμα στελέχη.
Η πενταλφα φαίνεται ξεκάθαρα. Πως βλέπεις αυτά που λέει στο βίντεο;
Η Ελλάδα δεν είναι τυπική βαλκανική χώρα. έχει πολύ καλύτερες υποδομές
Η τύπισσα απλά τρολάρει για τη δημοσιότητα και η πεντάλφα μού είναι αδιάφορη (μιλάμε για σύμβολο-λάστιχο). Εγώ διαφωνώ με την υπεραπλουστευτική θέση ότι η δύση περνάει πολιτιστική παρακμή, εξού και τα παραδείγματα για το ντροπιαστικό, σχετικά πρόσφατο παρελθόν της. Τις καφρίλες στην Ελλάδα τις ανέφερα επειδή κάποιοι "ανησυχείτε" που αυτά τα φαινόμενα της δύσης θα έρθουν και στα μέρη μας, την ώρα που εδώ συμβαίνουν ακόμα χειρότερα με τα οποία θα μπορούσατε να ασχοληθείτε και να προσπαθήσετε να βελτιώσετε αντί να σπαταλάτε χρόνο στα τουίτερ τους ενός και του άλλου.
Ροζάκης-Κοτζιάς-Δένδιας: Οι 3 σύγχρονοι Τιτάνες της ελληνικής εξωτερικής πολιτικής
Κράτη με Σύνθετη Ονομασία αλλά ιθαγένεια από τη μία λέξη της κρατικής ονομασίας

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29713
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: αυτή τη trans ακτιβίστρια πως δεν την έχουν μαντρώσει στις ΗΠΑ; πόσο γερά νεύρα έχετε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 17 Απρ 2023, 17:41

ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Απρ 2023, 16:26
Gherschaagk έγραψε:
17 Απρ 2023, 16:16


Όχι μόνο τρανσέξουαλ αλλά και πανσέξουαλ.
Ουσιαστικώς, το ίδιο είναι. Το "πανσέξουαλ" περιλαμβάνει και τους τρανσέουξαλ και ό,τι γενικώς έχει μηδενική σχέση με το "σεξουαλ".

Aπλώς γιατί sex σημαίνει φύλο. Για την ακρίβεια, δύο φύλα. Ε, όσα αλλοπαρμένα που επιχειρούν μανιωδώς να μοιάσουν στο ένα ή άλλο φύλο και συγχρόνως το παίζουν υπεράνω φύλου, είναι σαφώς κλινικές περιπτώσεις που ενσωματώνονται στην κοινωνία όπως όλες οι υπόλοιπες ποσοστώσεις. Και δεν αναφέρομαι στα ΑμΕΑ, γιατί στην πλειοψηφία τους, σαφώς έχουν ψηλότερο αϊκιού από την εν λόγω κατηγορία.

Η πλάκα είναι ότι κάποιοι διαμαρτύρονται για την διατροφή από μεταλλαγμένα έμβια ή νέες προσθήκες στο χώρο, ενώ ουσιαστικώς υποστηρίζουν την πλήρη ενσωμάτωση και κατανάλωση του ιδεολογικού σμήνους των ακρίδων στον ερωτικό/κοινωνικό χώρο.
Χάνεις το νόημα.

Η μάνα, η οποία αν θυμάμαι είναι CEO της Disney, ισχυρίζεται πως το ένα της παιδί είναι τρανσέξουαλ και το άλλο πανσέξουαλ, ηλικίες 7 και 5. Και αναρωτιέται ο ψυχολόγος ποιες είναι οι πιθανότητες να συμβαίνει αυτό σε μια οικογένεια όταν τα τρανς παιδιά είναι 1 στα 3000 και όταν τα πανσέξουαλ παιδιά είναι ακόμη λιγότερα μιας και ο όρος πανσέξουαλ δεν υπήρχε καν μέχρι πριν από 5 χρόνια. Οπότε η πιθανότητα να συμβαίνουν και τα δύο είναι 1 στα 9.000.000. Οπότε συνεχίζει ο ψυχολόγος, η πιθανότητα αυτή η μητέρα να μην έχει ένα τρανς παιδί και ένας πανς παιδί αλλά να είναι απλά ένα παθολογικό ναρκισσιστικό σκουπίδι που θέλει να κερδίσει θαυμαστές από την δήλωσή της είναι 8.999.999 προς 1.

Και αν θες τη γνώμη μου, λέω πως ο ψυχολόγος ΈΧΕΙ ΔΙΚΑΙΟ.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23165
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: αυτή τη trans ακτιβίστρια πως δεν την έχουν μαντρώσει στις ΗΠΑ; πόσο γερά νεύρα έχετε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 17 Απρ 2023, 17:45

Gherschaagk έγραψε:
17 Απρ 2023, 17:41
ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Απρ 2023, 16:26
Gherschaagk έγραψε:
17 Απρ 2023, 16:16


Όχι μόνο τρανσέξουαλ αλλά και πανσέξουαλ.
Ουσιαστικώς, το ίδιο είναι. Το "πανσέξουαλ" περιλαμβάνει και τους τρανσέουξαλ και ό,τι γενικώς έχει μηδενική σχέση με το "σεξουαλ".

Aπλώς γιατί sex σημαίνει φύλο. Για την ακρίβεια, δύο φύλα. Ε, όσα αλλοπαρμένα που επιχειρούν μανιωδώς να μοιάσουν στο ένα ή άλλο φύλο και συγχρόνως το παίζουν υπεράνω φύλου, είναι σαφώς κλινικές περιπτώσεις που ενσωματώνονται στην κοινωνία όπως όλες οι υπόλοιπες ποσοστώσεις. Και δεν αναφέρομαι στα ΑμΕΑ, γιατί στην πλειοψηφία τους, σαφώς έχουν ψηλότερο αϊκιού από την εν λόγω κατηγορία.

Η πλάκα είναι ότι κάποιοι διαμαρτύρονται για την διατροφή από μεταλλαγμένα έμβια ή νέες προσθήκες στο χώρο, ενώ ουσιαστικώς υποστηρίζουν την πλήρη ενσωμάτωση και κατανάλωση του ιδεολογικού σμήνους των ακρίδων στον ερωτικό/κοινωνικό χώρο.
Χάνεις το νόημα.

Η μάνα, η οποία αν θυμάμαι είναι CEO της Disney, ισχυρίζεται πως το ένα της παιδί είναι τρανσέξουαλ και το άλλο πανσέξουαλ, ηλικίες 7 και 5. Και αναρωτιέται ο ψυχολόγος ποιες είναι οι πιθανότητες να συμβαίνει αυτό σε μια οικογένεια όταν τα τρανς παιδιά είναι 1 στα 3000 και όταν τα πανσέξουαλ παιδιά είναι ακόμη λιγότερα μιας και ο όρος πανσέξουαλ δεν υπήρχε καν μέχρι πριν από 5 χρόνια. Οπότε η πιθανότητα να συμβαίνουν και τα δύο είναι 1 στα 9.000.000. Οπότε συνεχίζει ο ψυχολόγος, η πιθανότητα αυτή η μητέρα να μην έχει ένα τρανς παιδί και ένας πανς παιδί αλλά να είναι απλά ένα παθολογικό ναρκισσιστικό σκουπίδι που θέλει να κερδίσει θαυμαστές από την δήλωσή της είναι 8.999.999 προς 1.

Και αν θες τη γνώμη μου, λέω πως ο ψυχολόγος ΈΧΕΙ ΔΙΚΑΙΟ.
Τον "αναμορφώσανε" τελικά τον καθηγητή; Τι έγινε με το χαρτί που του στείλανε από το πανεπιστήμιο;
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29713
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: αυτή τη trans ακτιβίστρια πως δεν την έχουν μαντρώσει στις ΗΠΑ; πόσο γερά νεύρα έχετε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 17 Απρ 2023, 17:57

southern έγραψε:
17 Απρ 2023, 16:27
Gherschaagk έγραψε:
17 Απρ 2023, 15:08
southern έγραψε:
17 Απρ 2023, 10:21

διαφωνώ με το they του tweet γιατί μόνο αυτό το άτομο έχω δει να λέει αυτές τις αηδίες. κανονικά θα έπρεπε να είχε εισαχθεί σε ψυχιατρική κλινική . στο βιβλίο διακρίνεται ένα μενταγιόν με πενταλφα και η σημαία των trans. Η δύση σάπισε και μόνο προσωπικότητες τύπου Τραμπ, ντε Σαντις κλπ μπορούν να τη σώσουν.
Η συγκεκριμένη τρανς ακτιβίστρια λέει βλακείες για να μαζέψει σηκωμενους αντίχειρες. Όσο για Τραμπ και Ντε Σαντις δεν ξέρω τι θα κάνουν, ειδικά σε ότι αφορά τον πρώτο, δεν θα του εμπιστευόμουν ούτε το γατί μου.

Προσωπικά θεωρώ πολύ πιο προβληματικά και φουλ μισογυνίστικα αυτά που λέει αυτός.
είναι εξοργιστικο που θεωρεί ότι είναι γυναίκα.
είναι το άτομο για το οποίο έγινε μποϋκοτάζ στη Bud light.
δες και αυτό

όλες οι παλαβομαρες για να μην τις χαρακτηρίσω αλλιώς, ξεκινάνε από τους δημοκρατικούς της αμερικής.
Δεν θέλω να το πάω στα πολιτικά αλλά όταν πήρε το βραβείο από τον Μπάιντεν, κατάλαβα πως είναι ατζέντα και πως το κάνουν ΞΕΚΑΘΑΡΑ για τις ψήφους παίρνοντας κόσμο στον λαιμό τους.

Το πρόβλημα μου σε όλο αυτό είναι πως υπάρχουν θύματα και είναι μικρά παιδιά. Δεν με νοιάζει για την bud light, στις ωοθήκες μου, καλά να πάθουν. Δεν με νοιάζει και για την Nike, δεν θα φορέσω ποτέ ξανά τίποτα δικό τους. Όταν όμως τρελαίνονται έφηβες από την πολλή τεστοστερόνη και όταν βιολόγοι με έδρες σε πανεπιστήμια αρνούνται να καθορίσουν ή να περιγράψουν τι είναι η γυναίκα ( κάθε ενήλικο άτομο που ανήκει στο θηλυκό φύλο, που σημαίνει πως θα πρέπει να παραδεχτούν πως υπάρχουν φύλα sex και όχι γένη, gender) γιατί είμαστε πλέον νον μπαηναρι και μπορούν όλοι όσοι θέλουν να δηλώνουν γυναίκες, αν έτσι νοιώθουν, τότε ως ΓΥΝΑΙΚΑ δικαιούμαι να λέω πως όλες οι γυναίκες έχουμε στοχοποιηθεί από μισογυνίστικα κατακάθια που έχουν ως σκοπό να μας πατήσουν κάτω. Συμβαίνει ήδη και ειδικά στον αθλητισμό πονάει περισσότερο απ'οπουδήποτε αλλού.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29713
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: αυτή τη trans ακτιβίστρια πως δεν την έχουν μαντρώσει στις ΗΠΑ; πόσο γερά νεύρα έχετε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 17 Απρ 2023, 18:07

AlienWay έγραψε:
17 Απρ 2023, 17:45
Gherschaagk έγραψε:
17 Απρ 2023, 17:41
ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Απρ 2023, 16:26


Ουσιαστικώς, το ίδιο είναι. Το "πανσέξουαλ" περιλαμβάνει και τους τρανσέουξαλ και ό,τι γενικώς έχει μηδενική σχέση με το "σεξουαλ".

Aπλώς γιατί sex σημαίνει φύλο. Για την ακρίβεια, δύο φύλα. Ε, όσα αλλοπαρμένα που επιχειρούν μανιωδώς να μοιάσουν στο ένα ή άλλο φύλο και συγχρόνως το παίζουν υπεράνω φύλου, είναι σαφώς κλινικές περιπτώσεις που ενσωματώνονται στην κοινωνία όπως όλες οι υπόλοιπες ποσοστώσεις. Και δεν αναφέρομαι στα ΑμΕΑ, γιατί στην πλειοψηφία τους, σαφώς έχουν ψηλότερο αϊκιού από την εν λόγω κατηγορία.

Η πλάκα είναι ότι κάποιοι διαμαρτύρονται για την διατροφή από μεταλλαγμένα έμβια ή νέες προσθήκες στο χώρο, ενώ ουσιαστικώς υποστηρίζουν την πλήρη ενσωμάτωση και κατανάλωση του ιδεολογικού σμήνους των ακρίδων στον ερωτικό/κοινωνικό χώρο.
Χάνεις το νόημα.

Η μάνα, η οποία αν θυμάμαι είναι CEO της Disney, ισχυρίζεται πως το ένα της παιδί είναι τρανσέξουαλ και το άλλο πανσέξουαλ, ηλικίες 7 και 5. Και αναρωτιέται ο ψυχολόγος ποιες είναι οι πιθανότητες να συμβαίνει αυτό σε μια οικογένεια όταν τα τρανς παιδιά είναι 1 στα 3000 και όταν τα πανσέξουαλ παιδιά είναι ακόμη λιγότερα μιας και ο όρος πανσέξουαλ δεν υπήρχε καν μέχρι πριν από 5 χρόνια. Οπότε η πιθανότητα να συμβαίνουν και τα δύο είναι 1 στα 9.000.000. Οπότε συνεχίζει ο ψυχολόγος, η πιθανότητα αυτή η μητέρα να μην έχει ένα τρανς παιδί και ένας πανς παιδί αλλά να είναι απλά ένα παθολογικό ναρκισσιστικό σκουπίδι που θέλει να κερδίσει θαυμαστές από την δήλωσή της είναι 8.999.999 προς 1.

Και αν θες τη γνώμη μου, λέω πως ο ψυχολόγος ΈΧΕΙ ΔΙΚΑΙΟ.
Τον "αναμορφώσανε" τελικά τον καθηγητή; Τι έγινε με το χαρτί που του στείλανε από το πανεπιστήμιο;
Ξέρω ότι έχασε την έδρα του στο Χάρβαρντ και στο Τορόντο και πως είναι υπό έρευνα γιατί οι Καναδοί ξεφτίλισαν κάθε έννοια περί ισότητας. Εν τω μεταξύ, τυχαία είδα κάπου πως τον Μάιο έρχεται Θεσσαλονίκη. Ψήνομαι.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 13997
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: αυτή τη trans ακτιβίστρια πως δεν την έχουν μαντρώσει στις ΗΠΑ; πόσο γερά νεύρα έχετε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 17 Απρ 2023, 18:33

Gherschaagk έγραψε:
17 Απρ 2023, 17:57
southern έγραψε:
17 Απρ 2023, 16:27
Gherschaagk έγραψε:
17 Απρ 2023, 15:08


Η συγκεκριμένη τρανς ακτιβίστρια λέει βλακείες για να μαζέψει σηκωμενους αντίχειρες. Όσο για Τραμπ και Ντε Σαντις δεν ξέρω τι θα κάνουν, ειδικά σε ότι αφορά τον πρώτο, δεν θα του εμπιστευόμουν ούτε το γατί μου.

Προσωπικά θεωρώ πολύ πιο προβληματικά και φουλ μισογυνίστικα αυτά που λέει αυτός.
είναι εξοργιστικο που θεωρεί ότι είναι γυναίκα.
είναι το άτομο για το οποίο έγινε μποϋκοτάζ στη Bud light.
δες και αυτό

όλες οι παλαβομαρες για να μην τις χαρακτηρίσω αλλιώς, ξεκινάνε από τους δημοκρατικούς της αμερικής.
Δεν θέλω να το πάω στα πολιτικά αλλά όταν πήρε το βραβείο από τον Μπάιντεν, κατάλαβα πως είναι ατζέντα και πως το κάνουν ΞΕΚΑΘΑΡΑ για τις ψήφους παίρνοντας κόσμο στον λαιμό τους.

Το πρόβλημα μου σε όλο αυτό είναι πως υπάρχουν θύματα και είναι μικρά παιδιά. Δεν με νοιάζει για την bud light, στις ωοθήκες μου, καλά να πάθουν. Δεν με νοιάζει και για την Nike, δεν θα φορέσω ποτέ ξανά τίποτα δικό τους. Όταν όμως τρελαίνονται έφηβες από την πολλή τεστοστερόνη και όταν βιολόγοι με έδρες σε πανεπιστήμια αρνούνται να καθορίσουν ή να περιγράψουν τι είναι η γυναίκα ( κάθε ενήλικο άτομο που ανήκει στο θηλυκό φύλο, που σημαίνει πως θα πρέπει να παραδεχτούν πως υπάρχουν φύλα sex και όχι γένη, gender) γιατί είμαστε πλέον νον μπαηναρι και μπορούν όλοι όσοι θέλουν να δηλώνουν γυναίκες, αν έτσι νοιώθουν, τότε ως ΓΥΝΑΙΚΑ δικαιούμαι να λέω πως όλες οι γυναίκες έχουμε στοχοποιηθεί από μισογυνίστικα κατακάθια που έχουν ως σκοπό να μας πατήσουν κάτω. Συμβαίνει ήδη και ειδικά στον αθλητισμό πονάει περισσότερο απ'οπουδήποτε αλλού.
αυτό ακριβώς είναι η αποκορύφωση του δικαιωματισμου.
για αυτό θεωρώ και εγώ πιο σημαντικό να ανοίγω τέτοια νήματα από το να σχολιάζω ελληνικά πολιτικά θέματα.
κανένας δεν ενδιαφέρεται για τις σεξουαλικες προτιμήσεις οποιουδήποτε. όμως δεν θα ήθελα να αποδεχτ ω πράγματα που θα ήταν αδιανόητα μερικά χρόνια πρίν.
Ο κόσμος σαπισε, παντού σαπίλα και παρακμή από τη Κλεοπάτρα μέχρι και τη ταυτότητα φύλου.
και άμα πεις τίποτα θα σε χαρακτηρισουν ακροδεξιο :102:
μόνο αν χτυπηθεί το κακό στη πηγή του από χαρισματική προσωπικοτητα που θα πάει τη σύγκρουση μέχρι τέλους, θα υπάρξει μια ελπίδα για την ανθρωπότητα.
δεν νικήσαμε τον κομμουνισμό για να υποταχθουμε στη δικαιωματιστικη παράνοια.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29713
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: αυτή τη trans ακτιβίστρια πως δεν την έχουν μαντρώσει στις ΗΠΑ; πόσο γερά νεύρα έχετε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 17 Απρ 2023, 18:35

Ακόμη κι αν με πούνε bigot, θα τους πω misogynists.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 13997
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: αυτή τη trans ακτιβίστρια πως δεν την έχουν μαντρώσει στις ΗΠΑ; πόσο γερά νεύρα έχετε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 17 Απρ 2023, 18:44

Jimmy81 έγραψε:
17 Απρ 2023, 17:19
southern έγραψε:
17 Απρ 2023, 16:30
Ο Τραμπ και το κόμμα του έχουν έγχρωμα στελέχη.
Η πενταλφα φαίνεται ξεκάθαρα. Πως βλέπεις αυτά που λέει στο βίντεο;
Η Ελλάδα δεν είναι τυπική βαλκανική χώρα. έχει πολύ καλύτερες υποδομές
Η τύπισσα απλά τρολάρει για τη δημοσιότητα και η πεντάλφα μού είναι αδιάφορη (μιλάμε για σύμβολο-λάστιχο). Εγώ διαφωνώ με την υπεραπλουστευτική θέση ότι η δύση περνάει πολιτιστική παρακμή, εξού και τα παραδείγματα για το ντροπιαστικό, σχετικά πρόσφατο παρελθόν της. Τις καφρίλες στην Ελλάδα τις ανέφερα επειδή κάποιοι "ανησυχείτε" που αυτά τα φαινόμενα της δύσης θα έρθουν και στα μέρη μας, την ώρα που εδώ συμβαίνουν ακόμα χειρότερα με τα οποία θα μπορούσατε να ασχοληθείτε και να προσπαθήσετε να βελτιώσετε αντί να σπαταλάτε χρόνο στα τουίτερ τους ενός και του άλλου.
δεν μπορώ απλά να αποδεχτώ μη βιολογικές γυναίκες.
γενικώς στην Αμερική έχουν ξεφύγει πολύ τα πράγματα και δυστυχώς η παγκοσμιοποιηση θα φέρει τις κοινωνικές αλλαγές και εδώ. κάποτε η αριστερά μάχοταν για τα δικαιώματα των εργαζομένων και των καταπιεσμενων γυναικών. δεν πιστεύω πως και ο ίδιος ο Μαρξ θα συμφωνούσε με όλα αυτά που γίνονται σήμερα.
δεν έχω κάνει ποτέ κακό σε άνθρωπο, ούτε έχω χειροδικησει χωρίς να είμαι σε άμυνα. ούτε σε λοατκι θα έκανα ποτέ κακό. νιώθω όμως πως χάνω άδικα τον κόσμο που με έφεραν οι γονείς μου, το ίδιο ισχύει και με τη δημογραφική αλλαγή. Φοβισμενοι άνθρωποι είμαστε και όχι μελλοντικοί σήριαλ κιλερ μειονοτήτων. σε άλλες εποχές αν ζούσα θα ήμουν θατσερικος, στην εποχή όμως χρειάζεται κάτι πιο ριζοσπαστικό.
μέχρι το 1999 δεν με απασχολούσε καν το μεταναστευτικο.
μπήκα στο κόπο να σου γράψω ένα σεντόνι επειδή δεν σε θεωρώ χαζό άνθρωπο και είσαι ευπρεπης εκπρόσωπος του χώρου σου.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69991
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: αυτή τη trans ακτιβίστρια πως δεν την έχουν μαντρώσει στις ΗΠΑ; πόσο γερά νεύρα έχετε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 17 Απρ 2023, 18:51

southern έγραψε:
17 Απρ 2023, 17:04
ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Απρ 2023, 16:55
southern έγραψε:
17 Απρ 2023, 16:49

μια ενδιαφέρουσα ανάλυση από ένα αχτύπητο δίδυμο. τι αξιολάτρευτα άτομα!
Εδώ που τα λέμε, τα χαζούλικα άτομα πάντα λίγο πολύ είναι αξιολάτρευτα.

Και ιδιαιτέρως χειραγωγήσιμα. :)
Ο Dylan έχει 12 εκατομμύρια followers και ο Jeffrey 1 εκατομμύριο. δεν είναι χαζοί, έχουν πλάνο να αλλαξουν το κόσμο που ξέραμε. Ο αριθμός των followers τους είναι σοκαριστικος
Ε και; Πάντοτε οι ηλίθιοι ήταν περισσότεροι.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 13997
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: αυτή τη trans ακτιβίστρια πως δεν την έχουν μαντρώσει στις ΗΠΑ; πόσο γερά νεύρα έχετε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 17 Απρ 2023, 18:55

ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Απρ 2023, 18:51
southern έγραψε:
17 Απρ 2023, 17:04
ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Απρ 2023, 16:55


Εδώ που τα λέμε, τα χαζούλικα άτομα πάντα λίγο πολύ είναι αξιολάτρευτα.

Και ιδιαιτέρως χειραγωγήσιμα. :)
Ο Dylan έχει 12 εκατομμύρια followers και ο Jeffrey 1 εκατομμύριο. δεν είναι χαζοί, έχουν πλάνο να αλλαξουν το κόσμο που ξέραμε. Ο αριθμός των followers τους είναι σοκαριστικος
Ε και; Πάντοτε οι ηλίθιοι ήταν περισσότεροι.
Strength in numbers. αυτά τα άτομα ψηφίζουν κι έχουν φίλους και οικογένειες :102:
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διεθνή Κοινωνικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών