Η σειρά Cocomelon Lane του Netflix έχει 2 μπαμπάδες, αγόρι με φούστα και pronouns

Κοινωνικά θέματα, τάσεις, προβληματισμοί, απ’ όλο τον κόσμο.
Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14032
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Η σειρά Cocomelon Lane του Netflix έχει 2 μπαμπάδες, αγόρι με φούστα και pronouns

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 22 Ιαν 2024, 11:55

Η σειρά Cocomelon Lane του Netflix έχει 2 μπαμπάδες, αγόρι με φούστα και pronouns
Όλη η woke ατζέντα σε μία σειρά.

Έχουμε δει διάφορες σειρές με woke στοιχεία στο Netflix, το Disney+ και το Paramount, αλλά η παρακάτω σειρά σπάει όλα τα ρεκόρ για την Νο. 1 woke σειρά του πλανήτη.

Το Cocomelon Lane έχει δύο παντρεμένους μπαμπάδες, έναν λευκό και έναν μαύρο, οι οποίοι μάλιστα διασκεδάζουν με τον...υιοθετημένο γιο τους, τον οποίο χαίρονται να τον βλέπουν να χορεύει (κρατηθείτε)...με γυναικεία φούστα!

Δηλαδή όχι μόνο η σειρά περνάει το μήνυμα "Άντρες παντρευτείτε", όχι μόνο έχει και το inclusivity και diversity "λευκός με μαύρο", όχι μόνο περνάει το μήνυμα υιοθεσίας παιδιών από ομόφυλα ζευγάρια (κάτι που γίνεται στην Αμερική και την Αγγλία), αλλά όοοχι δεν σταματάει εκεί. Προτρέπει και τους γκέι μπαμπάδες να επιβάλουν γκέι συνήθειες στο γιο τους και να τον ντύνουν με γυναικεία ρούχα! Προτρέπει δηλαδή σε αποπλάνηση ανηλίκου (child grooming) που μπορεί να αλλάξει την σεξουαλική του ταυτότητα.

Δείτε το ρεπορτάζ του Sky News στο 03:02.


Έχει κι άλλο; Ναι, φυσικά. Παρακάτω μπορείτε να δείτε ότι οι δύο μπαμπάδες μαθαίνουν στον γιο τους να έχει "pronouns they/them"', δηλαδή "ουδέτερο φύλο" και όχι "αγοράκι" ! Και επίσης, έχουν μάθει τον γιο τους να λέει "είμαι non-binary" ! Όλα αυτά σε προνηπιακή ηλικία όπως βλέπετε!

Review bombing
Φυσικά όλα αυτά έρχονται με κάποιο κόστος και ο κόσμος δεν είναι χαζός. Τα βλέπει ξεκάθαρα. Έτσι, η σειρά έφαγε ένα ωραιότατο review bombing στο Imdb με user score 1.6 / 10 και στο Netflix τους πήγε ασάλιωτο. Κι όλα αυτά ενώ το Imdb υποτίθεται ότι κόβει user reviews που θεωρεί review bombing και δεν δείχνει το πραγματικό user score. Εκτός κι αν εδώ...τους ξέφυγε.



Επηρεάζονται τα μικρά παιδιά;
Αν σκέφτεται κάποιος "Έλα μωρέ, μια σειρά είναι, τι έγινε; Πως θα επηρεαστεί η σεξουαλικότητα του παιδιού;" να θυμίσουμε ότι σε έρευνα του 2022 που έκανε το Statista στην Αμερική, όπου το Netflix και το Disney+ έχουν το περισσότερο κοινό, σε δείγμα 10.000 ατόμων, το 20% της Generation Z (γεννημενοι 1997 - 2004) δήλωσε ότι "είναι λοάτκι", έναντι 11% των Millenials (γεννημένοι 1980 - 1996), αριθμός που σε παλιότερες γενιές είναι 1,7 - 3,3%.

statista lgbt 2022 gen z 20 percent

Εσείς έχετε ακόμα Netflix και Disney+;

https://www.gameworld.gr/news/games-in- ... zqSZmPai3Y
Από τη σελίδα του αντί woke αγωνιστή Μάνου Γρυπάρη
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27173
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Η σειρά Cocomelon Lane του Netflix έχει 2 μπαμπάδες, αγόρι με φούστα και pronouns

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 22 Ιαν 2024, 11:57

εδώ τον ρόλο του υιοθετημένου τον έχει ο κώλντρον
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5207
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Η σειρά Cocomelon Lane του Netflix έχει 2 μπαμπάδες, αγόρι με φούστα και pronouns

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 22 Ιαν 2024, 12:02

southern έγραψε:
22 Ιαν 2024, 11:55
Η σειρά Cocomelon Lane του Netflix έχει 2 μπαμπάδες, αγόρι με φούστα και pronouns
Όλη η woke ατζέντα σε μία σειρά.
Στα αρχίδια μας κιόλας. Απλά δεν θα το δούμε. :102:

southern έγραψε:
22 Ιαν 2024, 11:55
Εσείς έχετε ακόμα Netflix και Disney+;
Netflix έχουμε γιατί βλέπει η γυναίκα μου ντοκιμαντέρ με δολοφονίες και εξιχνιάσεις εγκλημάτων και Disney+ γιατί το έχουμε στο τσάμπα. :lol:
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24770
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Η σειρά Cocomelon Lane του Netflix έχει 2 μπαμπάδες, αγόρι με φούστα και pronouns

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 22 Ιαν 2024, 12:03

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
22 Ιαν 2024, 11:57
εδώ τον ρόλο του υιοθετημένου τον έχει ο κώλντρον
:smt005::smt005::smt005:

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24770
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Η σειρά Cocomelon Lane του Netflix έχει 2 μπαμπάδες, αγόρι με φούστα και pronouns

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 22 Ιαν 2024, 12:05

GoBzi έγραψε:
22 Ιαν 2024, 12:02
southern έγραψε:
22 Ιαν 2024, 11:55
Η σειρά Cocomelon Lane του Netflix έχει 2 μπαμπάδες, αγόρι με φούστα και pronouns
Όλη η woke ατζέντα σε μία σειρά.
Στα αρχίδια μας κιόλας. Απλά δεν θα το δούμε. :102:

southern έγραψε:
22 Ιαν 2024, 11:55
Εσείς έχετε ακόμα Netflix και Disney+;
Netflix έχουμε γιατί βλέπει η γυναίκα μου ντοκιμαντέρ με δολοφονίες και εξιχνιάσεις εγκλημάτων και Disney+ γιατί το έχουμε στο τσάμπα. :lol:
:goodpost:

εγώ θέλω να το βγάλω το νετφλιξ αλλά το δείνω στους γονείς και τον θείο μου και ντρέπομαι να τους πω ότι δεν θέλω να πληρώνω άλλο για μαλακίες
Από τότε που έβαλα hbo δεν ανοίγω την μαλακία

υγ το hbo έχει γίνει επίσης τέρμα woke, έχει μέχρι και reality με τραβέλια. Ο κόσμος γουστάρει το φρικ σοου

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5207
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Η σειρά Cocomelon Lane του Netflix έχει 2 μπαμπάδες, αγόρι με φούστα και pronouns

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 22 Ιαν 2024, 12:16

Δημοκράτης έγραψε:
22 Ιαν 2024, 12:05
GoBzi έγραψε:
22 Ιαν 2024, 12:02
southern έγραψε:
22 Ιαν 2024, 11:55
Η σειρά Cocomelon Lane του Netflix έχει 2 μπαμπάδες, αγόρι με φούστα και pronouns
Όλη η woke ατζέντα σε μία σειρά.
Στα αρχίδια μας κιόλας. Απλά δεν θα το δούμε. :102:

southern έγραψε:
22 Ιαν 2024, 11:55
Εσείς έχετε ακόμα Netflix και Disney+;
Netflix έχουμε γιατί βλέπει η γυναίκα μου ντοκιμαντέρ με δολοφονίες και εξιχνιάσεις εγκλημάτων και Disney+ γιατί το έχουμε στο τσάμπα. :lol:
:goodpost:

εγώ θέλω να το βγάλω το νετφλιξ αλλά το δείνω στους γονείς και τον θείο μου και ντρέπομαι να τους πω ότι δεν θέλω να πληρώνω άλλο για μαλακίες
Από τότε που έβαλα hbo δεν ανοίγω την μαλακία

υγ το hbo έχει γίνει επίσης τέρμα woke, έχει μέχρι και reality με τραβέλια. Ο κόσμος γουστάρει το φρικ σοου
Και εγώ μια από τα ίδια. Μου έχει πετάξει 2-3 φορές μύνημα ότι ο λογαριασμός πρέπει να χρησιμοποιείται στο ίδιο σπίτι και να μην μπαίνουν τρίτοι. Περιμένω να το μπλοκάρουν και θα το κόψω.

1)
Εικόνα

2)
https://www.openmediavault.org/

3)
Εικόνα

4)
https://kodi.tv/

Πλέον πληρώνω 5 ευρώ συνδρομή στο Mullvad VPN και βλέπω ότι θέλω. :lol:
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24770
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Η σειρά Cocomelon Lane του Netflix έχει 2 μπαμπάδες, αγόρι με φούστα και pronouns

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 22 Ιαν 2024, 12:19

GoBzi έγραψε:
22 Ιαν 2024, 12:16
Δημοκράτης έγραψε:
22 Ιαν 2024, 12:05
GoBzi έγραψε:
22 Ιαν 2024, 12:02


Στα αρχίδια μας κιόλας. Απλά δεν θα το δούμε. :102:




Netflix έχουμε γιατί βλέπει η γυναίκα μου ντοκιμαντέρ με δολοφονίες και εξιχνιάσεις εγκλημάτων και Disney+ γιατί το έχουμε στο τσάμπα. :lol:
:goodpost:

εγώ θέλω να το βγάλω το νετφλιξ αλλά το δείνω στους γονείς και τον θείο μου και ντρέπομαι να τους πω ότι δεν θέλω να πληρώνω άλλο για μαλακίες
Από τότε που έβαλα hbo δεν ανοίγω την μαλακία

υγ το hbo έχει γίνει επίσης τέρμα woke, έχει μέχρι και reality με τραβέλια. Ο κόσμος γουστάρει το φρικ σοου
Και εγώ μια από τα ίδια. Μου έχει πετάξει 2-3 φορές μύνημα ότι ο λογαριασμός πρέπει να χρησιμοποιείται στο ίδιο σπίτι και να μην μπαίνουν τρίτοι. Περιμένω να το μπλοκάρουν και θα το κόψω.

1)
Εικόνα

2)
https://www.openmediavault.org/

3)
Εικόνα

4)
https://kodi.tv/

Πλέον πληρώνω 5 ευρώ συνδρομή στο Mullvad VPN και βλέπω ότι θέλω. :lol:
σωστός , τώρα που ήμουν Ελλάδα έβαλα σε όλες τις τηλεοράσεις nord vpn και τους έδειξα το hbo max. Περιμένω να ακούσω ότι δεν βλέπουν πια νέτφλιξ να φύγει.
Αν και το να πάρω σε όλους δώρο ένα tv box ακούγεται καλή ιδέα.

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14118
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Η σειρά Cocomelon Lane του Netflix έχει 2 μπαμπάδες, αγόρι με φούστα και pronouns

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 22 Ιαν 2024, 12:22

Ναι εχουμε ακομα netflix γιατι υπαρχουν κσι παρα πολυ καλες σειρες και ταινιες που δεν είναι woke.
Απο κει και περα θα ηθαλα να υπαρχει προειδοποιηση για lgtb+%/( content αναλογο με αυτο περι βιας ή ακομα και να υπαρχει επιλογη ωστε να μην μου εμφανιζονται καθολου στο μενου του νετφλιξ τετοια σκουπιδια, αλλα υποθετω οτι ζηταω πολλα.

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8457
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Η σειρά Cocomelon Lane του Netflix έχει 2 μπαμπάδες, αγόρι με φούστα και pronouns

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 22 Ιαν 2024, 12:43

Θα πάει άπατη, όπως της αξίζει...

Αλήθεια ξέρετε ποιά είναι τώρα η Νο1 σειρά στο Αμέρικα;
Μία με ένα πολύ μάτσο άντρα...

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23236
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Η σειρά Cocomelon Lane του Netflix έχει 2 μπαμπάδες, αγόρι με φούστα και pronouns

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 22 Ιαν 2024, 12:46

panos291 έγραψε:
22 Ιαν 2024, 12:22
Ναι εχουμε ακομα netflix γιατι υπαρχουν κσι παρα πολυ καλες σειρες και ταινιες που δεν είναι woke.
Απο κει και περα θα ηθαλα να υπαρχει προειδοποιηση για lgtb+%/( content αναλογο με αυτο περι βιας ή ακομα και να υπαρχει επιλογη ωστε να μην μου εμφανιζονται καθολου στο μενου του νετφλιξ τετοια σκουπιδια, αλλα υποθετω οτι ζηταω πολλα.
Σωστό. Από τη στιγμή που έχει και περιεχόμενο για κανονικά γούστα, όποιος θέλει, επιλέγει να δει κάτι άλλο.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24551
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Η σειρά Cocomelon Lane του Netflix έχει 2 μπαμπάδες, αγόρι με φούστα και pronouns

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 22 Ιαν 2024, 12:50

Δηλαδή τι περίμενε να έχει μια σειρά με όνομα "Cocomelon Lane";

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διεθνή Κοινωνικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών