Οικογενεια στην Πατρα χανει μυστηριωδώς και τα τρια της παιδια μεσα σε τρια χρονια

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
runner
Δημοσιεύσεις: 2909
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 21:11

Re: Οικογενεια στην Πατρα χανει μυστηριωδώς και τα τρια της παιδια μεσα σε τρια χρονια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από runner » 02 Απρ 2022, 13:35

Βλήμα έγραψε:
02 Απρ 2022, 02:33
Ρε γμτ, ως άτομο μίας κοινωνίας αντιλαμβάνομαι ότι με αφορά η ιστορία, αλλά με αφορούν πράγματα πολύ περισσότερο όπως η ακρίβεια και ο πόλεμος και ο κορωνοϊός. Δεν γίνεται στα δελτία ειδήσεων να πιάνει τόσο χρόνο αυτή η -όντως τραγική- ιστορία.
Με τον κορονοιο και την Ουκρανία τα ΜΜΕ ασχολούνταν μέχρι προχθές σε υπερβολικό επίπεδο και μεγάλο χρονικό διάστημα.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13864
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Οικογενεια στην Πατρα χανει μυστηριωδώς και τα τρια της παιδια μεσα σε τρια χρονια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 02 Απρ 2022, 14:05

Beria έγραψε:
01 Απρ 2022, 20:21
THIS IS PATRA
Για πες μου, τί είναι δλδ η Πάτρα; Από περιέργεια.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13864
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Οικογενεια στην Πατρα χανει μυστηριωδώς και τα τρια της παιδια μεσα σε τρια χρονια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 02 Απρ 2022, 14:07

AlienWay έγραψε:
01 Απρ 2022, 20:32
Beria έγραψε:
01 Απρ 2022, 20:21
THIS IS PATRA
Πόσοι από δω μέσα είναι από Πάτρα; Ρωτάω γιατί και πριν από αυτή την υπόθεση, όλοι λέγανε για την Πάτρα και τον Πύργο.
Εγώ και ο Ασέβαστος, είμαστε οι σίγουροι, που το έχουμε δηλώσει κι όλας. Πες μου τις απορίες σου να στις λύσω.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23977
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Οικογενεια στην Πατρα χανει μυστηριωδώς και τα τρια της παιδια μεσα σε τρια χρονια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 02 Απρ 2022, 14:19

Πασιφάη έγραψε:
02 Απρ 2022, 14:07
AlienWay έγραψε:
01 Απρ 2022, 20:32
Beria έγραψε:
01 Απρ 2022, 20:21
THIS IS PATRA
Πόσοι από δω μέσα είναι από Πάτρα; Ρωτάω γιατί και πριν από αυτή την υπόθεση, όλοι λέγανε για την Πάτρα και τον Πύργο.
Εγώ και ο Ασέβαστος, είμαστε οι σίγουροι, που το έχουμε δηλώσει κι όλας. Πες μου τις απορίες σου να στις λύσω.
Γιατί όλοι μιλάνε για τον Πύργο και την Πάτρα;

Είναι ο Καβαλιέρε κι αυτός από την Πάτρα;
Ζούμε σε μία οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13864
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Οικογενεια στην Πατρα χανει μυστηριωδώς και τα τρια της παιδια μεσα σε τρια χρονια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 02 Απρ 2022, 14:19

Για μερικούς καμμένους στυλ Καραμελίτσα, που νομίζουν πως έχουν το δικαίωμα να χαρακτηρίζουν μια πόλη ολάκερη, για ένα ειδεχθές έγκλημα, επειδή δεν ήσαν ποτέ αστοί, αλλα μεγάλωσαν και παρέμειναν στη σβουνιά του μυαλου τους συν τοις άλλοις..Ε, ας πάνε να σκάψουν καμιά τρύπα για να ξαλαφρώσουν μαζί με τα κόπρανα και την πουστιά τους. Θα'πρεπε να ντρέπονται.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13864
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Οικογενεια στην Πατρα χανει μυστηριωδώς και τα τρια της παιδια μεσα σε τρια χρονια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 02 Απρ 2022, 14:20

AlienWay έγραψε:
02 Απρ 2022, 14:19
Πασιφάη έγραψε:
02 Απρ 2022, 14:07
AlienWay έγραψε:
01 Απρ 2022, 20:32


Πόσοι από δω μέσα είναι από Πάτρα; Ρωτάω γιατί και πριν από αυτή την υπόθεση, όλοι λέγανε για την Πάτρα και τον Πύργο.
Εγώ και ο Ασέβαστος, είμαστε οι σίγουροι, που το έχουμε δηλώσει κι όλας. Πες μου τις απορίες σου να στις λύσω.
Γιατί όλοι μιλάνε για τον Πύργο και την Πάτρα;

Είναι ο Καβαλιέρε κι αυτός από την Πάτρα;
Όχι.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23977
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Οικογενεια στην Πατρα χανει μυστηριωδώς και τα τρια της παιδια μεσα σε τρια χρονια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 02 Απρ 2022, 14:21

Πασιφάη έγραψε:
02 Απρ 2022, 14:19
Για μερικούς καμμένους στυλ Καραμελίτσα, που νομίζουν πως έχουν το δικαίωμα να χαρακτηρίζουν μια πόλη ολάκερη, για ένα ειδεχθές έγκλημα, επειδή δεν ήσαν ποτέ αστοί, αλλα μεγάλωσαν και παρέμειναν στη σβουνιά του μυαλου τους συν τοις άλλοις..Ε, ας πάνε να σκάψουν καμιά τρύπα για να ξαλαφρώσουν μαζί με τα κόπρανα και την πουστιά τους. Θα'πρεπε να ντρέπονται.
Μήπως είχε κάποιον πρωην από τον Πύργο και τα λέει αυτά...
Ζούμε σε μία οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13864
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Οικογενεια στην Πατρα χανει μυστηριωδώς και τα τρια της παιδια μεσα σε τρια χρονια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 02 Απρ 2022, 14:25

AlienWay έγραψε:
02 Απρ 2022, 14:21
Πασιφάη έγραψε:
02 Απρ 2022, 14:19
Για μερικούς καμμένους στυλ Καραμελίτσα, που νομίζουν πως έχουν το δικαίωμα να χαρακτηρίζουν μια πόλη ολάκερη, για ένα ειδεχθές έγκλημα, επειδή δεν ήσαν ποτέ αστοί, αλλα μεγάλωσαν και παρέμειναν στη σβουνιά του μυαλου τους συν τοις άλλοις..Ε, ας πάνε να σκάψουν καμιά τρύπα για να ξαλαφρώσουν μαζί με τα κόπρανα και την πουστιά τους. Θα'πρεπε να ντρέπονται.
Μήπως είχε κάποιον πρωην από τον Πύργο και τα λέει αυτά...
Την Πάτρα κατηγορεί, όχι τον Πύργο. Ώχου μωρέ, θα κάτσω να ασχοληθώ με τα ψυχολογικά της κάθε μαλακισμένης ή του κάθε μαλάκα εδώ μέσα. Ας μαζέψουν το κωλόστομά τους. Το κουμπάκι της αναφορούλας, εδώ το'χω.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23977
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Οικογενεια στην Πατρα χανει μυστηριωδώς και τα τρια της παιδια μεσα σε τρια χρονια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 02 Απρ 2022, 14:26

Θα ήθελα πάντως κάποια στιγμή να πάω στην Πάτρα. Γενικά, στην Πελοπόννησο δεν έχω πάει ποτέ.
Ζούμε σε μία οικονομία.

Άβαταρ μέλους
ΑΝΤΙ-ΔΕΞΙΑ
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 23:28

Re: Οικογενεια στην Πατρα χανει μυστηριωδώς και τα τρια της παιδια μεσα σε τρια χρονια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΝΤΙ-ΔΕΞΙΑ » 02 Απρ 2022, 14:31

AlienWay έγραψε:
02 Απρ 2022, 14:30
ΑΝΤΙ-ΔΕΞΙΑ έγραψε:
02 Απρ 2022, 14:26
AlienWay έγραψε:
02 Απρ 2022, 14:24


Γιατί μιλάτε έτσι, κύριε; :8)
Είμαι προβοκάτορας.
Α, οκ. :)
Σοβαρά δεν έχεις πάει ποτέ Πελοπόννησο;
Τα καλύτερα μέρη της Ελλάδας είναι εκεί πέρα.
Και η Πάτρα αγαπημένη πόλη.
Σκάι Ξεφτίλες.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23977
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Οικογενεια στην Πατρα χανει μυστηριωδώς και τα τρια της παιδια μεσα σε τρια χρονια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 02 Απρ 2022, 14:35

ΑΝΤΙ-ΔΕΞΙΑ έγραψε:
02 Απρ 2022, 14:31
AlienWay έγραψε:
02 Απρ 2022, 14:30
ΑΝΤΙ-ΔΕΞΙΑ έγραψε:
02 Απρ 2022, 14:26


Είμαι προβοκάτορας.
Α, οκ. :)
Σοβαρά δεν έχεις πάει ποτέ Πελοπόννησο;
Τα καλύτερα μέρη της Ελλάδας είναι εκεί πέρα.
Και η Πάτρα αγαπημένη πόλη.
Επειδή μένω στη Β. Ελλάδα, μέχρι Αθήνα κατεβαίνω συνήθως. Από νησιά όμως, τα μισά τουλάχιστον τα έχω γυρίσει.
Ζούμε σε μία οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7977
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Οικογενεια στην Πατρα χανει μυστηριωδώς και τα τρια της παιδια μεσα σε τρια χρονια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 02 Απρ 2022, 14:40

Στην Πάτρα έκανα μερικές εβδομάδες εργαστήρια. Μου άρεσε η πόλη και τα περίχωρα.
Εκείνο που δεν καταλαβαίνω με την υπόθεση, είναι πως μια μάνα δηλητηριάζει, σκοτώνει, τα παιδιά της.
Μου έχει συμβεί με μικρή ανιψιά, να έχει ανέβει πάνω σε μια σκεπή, προκειμένου να μην την τρομάξω και πέσει την παρακολουθούσα μόνο να κατέβει. Αλλά ξαφνικά άρχισαν να παγώνουν τα πόδια μου και να ανεβαίνει το κρύο προς τα πάνω, από τον τρόμο. Τελικά κατέβηκε σώα και συνήλθα.
Με πρόθεση, να τα βλέπει να υποφέρουν, μωρά; :a040:

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23977
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Οικογενεια στην Πατρα χανει μυστηριωδώς και τα τρια της παιδια μεσα σε τρια χρονια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 02 Απρ 2022, 14:51

Antares έγραψε:
02 Απρ 2022, 14:40
Στην Πάτρα έκανα μερικές εβδομάδες εργαστήρια. Μου άρεσε η πόλη και τα περίχωρα.
Εκείνο που δεν καταλαβαίνω με την υπόθεση, είναι πως μια μάνα δηλητηριάζει, σκοτώνει, τα παιδιά της.
Μου έχει συμβεί με μικρή ανιψιά, να έχει ανέβει πάνω σε μια σκεπή, προκειμένου να μην την τρομάξω και πέσει την παρακολουθούσα μόνο να κατέβει. Αλλά ξαφνικά άρχισαν να παγώνουν τα πόδια μου και να ανεβαίνει το κρύο προς τα πάνω, από τον τρόμο. Τελικά κατέβηκε σώα και συνήλθα.
Με πρόθεση, να τα βλέπει να υποφέρουν, μωρά; :a040:
Ο καλύτερος τρόπος για να το χωνέψουμε, είναι να θεωρήσουμε ότι ο άνθρωπος είναι ένα κτήνος που είναι ικανός, ακόμη και για τα πιο ασύλληπτα τερατουργήματα.

Αυτό φαίνεται στη συνισταμένη ανθρώπινη αντίληψη όπως αυτή εκδηλώνεται στα επιτεύγματα της κοινωνίας (για παράδειγμα βλέπουμε ότι όλα τα οικονομικά συστήματα μακροπρόθεσμα καταρρέουν, πράγμα που οφείλεται στην αδυναμία της συνισταμένης ανθρώπινης φύσης). Οι περισσότερες από τις καινοτομίες και τις ανακαλύψεις, χρησιμοποιούνται προτίστως για πολεμικούς και κατασκοπικούς σκοπούς.

Η "πρόοδος" πολλές φορές μετατρέπεται σε εκφυλισμό, όπως το ίδιο συμβαίνει με τον υπερβολικό συντηρητισμό.

Δηλαδή τα πάντα που έχουν σχέση με το σύνολο της ανθρώπινης σκέψης, παραδίδονται μακροπρόθεσμα στην εντροπία. Οι σίριαλ κίλλερς, ή όσοι πάσχουν με ψυχολογικές παθήσεις που είναι ικανές να οδηγήσουν σε φόνο, ουσιαστικά αποτελούν ελαττώματα της πολύπλοκης μηχανής που λέγεται "κοινωνία", και ουσιαστικά αποτελούν μια μικρογραφία της ελαττωματικής συνισταμένης σκέψης,

Αυτοί είτε γεννιούνται ως ενσάρκωση του κακού, είτε δημιουργούνται από τις υλιστικές αξίες της κοινωνίας και τον σαδιστικό τομαρισμό της.

P.S. Ξέρω ότι είναι "μεταμοντέρνα" αυτή η προσέγγιση, αλλά είναι ο μόνος τρόπος για να χωνέψουμε τέτοια απάνθρωπα εγκλήματα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος AlienWay την 02 Απρ 2022, 14:56, έχει επεξεργασθεί 4 φορές συνολικά.
Ζούμε σε μία οικονομία.

Άβαταρ μέλους
ΑΝΤΙ-ΔΕΞΙΑ
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 23:28

Re: Οικογενεια στην Πατρα χανει μυστηριωδώς και τα τρια της παιδια μεσα σε τρια χρονια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΝΤΙ-ΔΕΞΙΑ » 02 Απρ 2022, 14:52

Antares έγραψε:
02 Απρ 2022, 14:40
Στην Πάτρα έκανα μερικές εβδομάδες εργαστήρια. Μου άρεσε η πόλη και τα περίχωρα.
Εκείνο που δεν καταλαβαίνω με την υπόθεση, είναι πως μια μάνα δηλητηριάζει, σκοτώνει, τα παιδιά της.
Μου έχει συμβεί με μικρή ανιψιά, να έχει ανέβει πάνω σε μια σκεπή, προκειμένου να μην την τρομάξω και πέσει την παρακολουθούσα μόνο να κατέβει. Αλλά ξαφνικά άρχισαν να παγώνουν τα πόδια μου και να ανεβαίνει το κρύο προς τα πάνω, από τον τρόμο. Τελικά κατέβηκε σώα και συνήλθα.
Με πρόθεση, να τα βλέπει να υποφέρουν, μωρά; :a040:
Και ότι όλοι λειτουργούν σαν και σένα τώρα ας πούμε.
Σκάι Ξεφτίλες.

Άβαταρ μέλους
ΑΝΤΙ-ΔΕΞΙΑ
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 23:28

Re: Οικογενεια στην Πατρα χανει μυστηριωδώς και τα τρια της παιδια μεσα σε τρια χρονια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΝΤΙ-ΔΕΞΙΑ » 02 Απρ 2022, 14:53

Όπως ο καθένας μπορεί να σκοτώσει να βασανίσει να κλέψει να βιάσει έτσι και αυτή το έκανε στα παιδιά της. Τι ακριβώς ρωτάς;
Σκάι Ξεφτίλες.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών