Προσήχθη ο Αδαμαντίδης,αποφυλακίστηκε ο Φιλιππίδης

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21305
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Προσήχθη ο Αδαμαντίδης,αποφυλακίστηκε ο Φιλιππίδης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 02 Ιούλ 2022, 23:14

Daje έγραψε:
02 Ιούλ 2022, 16:32
[Είμαι σύντροφος του Αδαμαντίδη Θεμιστοκλή και μένουμε μαζί στη Γλυφάδα εδώ και περίπου ένα χρόνο. Στις 1:30 ώρα τις 30 Ιουνίου 2022 βρισκόμασταν και οι δύο στο play ΟΠΑΠ στην Άνω Γλυφάδα στην οδό Γούναρη. Εγώ βρισκόμουν εξωτερικά του καταστήματος μέσα στο αυτοκίνητο ιδιοκτησίας, του ανωτέρω, το οποίο ήταν σταθμευμένο ακριβώς έξω από το κατάστημα. Ο ανωτέρω βρισκόταν μέσα στο κατάστημα και έπαιζε τυχερά παιχνίδια. Εγώ για περίπου 2 ώρες ήμουν στο αυτοκίνητο μόνη μου και τον περίμενα.

Κάποια στιγμή γύρω στις 1:30, βγήκα από το αυτοκίνητο, βρισκόμουν ακριβώς απέξω, μίλησα στο κινητό μου τηλέφωνο στην εφαρμογή messenger. Εκείνος μόλις με είδε να μιλάω στο τηλέφωνο, βγήκε έξω αγριεμένος και μου άσκησε σωματική και λεκτική βία. Συγκεκριμένα με τράβηξε από τα μαλλιά, με χαστούκισε στο πρόσωπο και με κλώτσησε, δυνατά στο γοφό μου. Ταυτόχρονα με απείλησε με τη φράση «καρ…., πουτ..., ξεκ..., γαμ…., με ξεφτιλίζεις, θα σε σκοτώσω». Με κατηγορούσε επίσης ότι φλερτάρω με τον ταξιτζή απέναντι, κάτι το οποίο είναι απόλυτα ψευδές

Μία φορά μου πέταξε αναπτήρα μέσα στο στόμα μου όταν ήμασταν στο καμαρίνι του στην Πάτρα ενώπιον των συνεργατών του. Σχεδόν καθημερινά με εξυβρίζει, με τις φράσεις «καρ...., πουτ...» και όταν είμαστε μόνοι μας αλλά και δημοσίως μέσα στο μαγαζί που τραγουδάει. Αρκετές φορές στο παρελθόν με έχει κλωτσήσει σε δημόσιο χώρο.
και αφού αυτό γίνεται εδώ και καιρό γιατί δεν τον έχει παρατήσει ακόμη;
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3023
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: Προσήχθη ο Αδαμαντίδης,αποφυλακίστηκε ο Φιλιππίδης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 03 Ιούλ 2022, 00:02

Κούγιας για Αδαμαντίδη: «Αυτός είναι το θύμα, οι δύο κυρίες τον ήθελαν για το πορτοφόλι του»
1 ώρα πριν fbe

Ως «θύμα της υπόθεσης» χαρακτήρισε τον τραγουδιστή Θέμη Αδαμαντίδη που συνελήφθη μετά την καταγγελία της συντρόφου του για εξύβριση και ξυλοδαρμό ο συνήγορός του Αλέξης Κούγιας ενώ παράλληλα άφησε αιχμές για τις δυο γυναίκες που έχουν προχωρήσει στις καταγγελίες σε βάρος του.

ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ


Σε παρέμβασή του στο κεντρικό δελτίο του MEGA το βράδυ του Σαββάτου (2/7) ο Αλέξης Κούγιας είπε ότι τα όσα λέγονται -περί ξυλοδαρμού- είναι «στημένα» από τις δυο πρώην συντρόφους του Θέμη Αδαμαντίδη.

Ο ποινικολόγος επίσης σχολίασε ενδεικτικά το γεγονός ότι η καταγγέλλουσα υποστηρίζει ότι υπάρχει βίντεο που αποδεικνύει τον ξυλοδαρμό της, το οποίο όμως δεν έχει εμφανίσει.


«Άκουσα το πρωτοφανές, ότι η δεύτερη κυρία έδινε χρήματα στην πρώτη. Από που, τι εργασία κάνει και κερδίζει χρήματα; Ο Θέμης Αδαμαντίδης και για τις δύο κυρίες είναι χρυσοτόκος όρνιθα» είπε χαρακτηριστικά.

«Υπάρχει ένα είδος γυναικών που δεν είναι σαν τις γυναίκες τις περήφανες, που έχουν τη δουλειά και την αξιοπρέπειά τους και επιλέγουν έναν άντρα να είναι ο σύντροφός τους. Ορισμένες από τις γυναίκες αυτές επιλέγουν ανθρώπους με ιδιαίτερες ευαισθησίες, όπως ο κύριος Αδαμαντίδης, με πάρα πολλά χρήματα και νομίζουν ότι μπορούν με αυτό τον τρόπο να γίνουν ταμίες των συγκεκριμένων ανθρώπων» συμπλήρωσε ο Αλέξης Κούγιας.

ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ


«Δεν ενδιαφέρονταν για τα συναισθήματα και την προσωπικότητα του Θέμη Αδαμαντίδη, αλλά για το πορτοφόλι του»

Σύμφωνα με τον ποινικολόγο, οι δύο πρώην σύντροφοι του τραγουδιστή δεν ενδιαφέρονταν για τα συναισθήματα και την προσωπικότητα του Θέμη Αδαμαντίδη, αλλά για το πορτοφόλι του. «Ο καθένας καταλαβαίνει ποιος από τις δύο πλευρές είναι το θύμα και ποιος ο δράστης» υπογράμμισε.

Ο Θέμης Αδαμαντίδης έχει πέσει κατ’ επανάληψη θύμα εκμετάλλευσης, ενώ ισχυρίζεται πως η πρώην σύντροφος του τραγουδιστή του έκανε μήνυση για αν τον εκβιάσει. Ο ίδιος διέψευσε ότι υπάρχει βίντεο στο οποίο καταγράφεται ο ξυλοδαρμός και τόνισε πως και οι δύο γυναίκες ψεύδονται, καθώς τις χαρακτήρισε «σκληρές γυναίκες, που δεν θα δέχονταν καμία βίαιη συμπεριφορά από τον Θέμη Αδαμαντίδη».



«Ο Θέμης Αδαμαντίδης δεν είναι άνθρωπος να οδηγήσει τη σύντροφό του στα δικαστήρια. Ο κος Αδαμαντίδης είναι άντρας στην κυριολεξία. Ακόμη κι αν έπεσε θύμα κλοπής, όπως έχει πέσει και στο παρελθόν από την συγκεκριμένη κυρία, δεν θα πήγαινε ποτέ στην αστυνομία ή να έρθει στον Αλέξη Κούγια για να κάνει μήνυση. Έχει μάθει να δίνει στη ζωή, είναι δοτικός. Υπάρχουν γυναίκες που έχουν την άποψη πως όταν κάνουν παιδιά με κάποιον, έστω και όταν μεγαλώσουν τα παιδιά, θα πρέπει να τις συντηρεί εφ’ όρου ζωής» είπε κλείνοντας ο Αλέξης Κούγιας. :p2::p2::bored::102:
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: Προσήχθη ο Αδαμαντίδης,αποφυλακίστηκε ο Φιλιππίδης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 03 Ιούλ 2022, 23:55

Μλκ στο βίντεο δείχνει τον ηλίθιο να κλωτσάει τη φίλη του :o

https://www.protothema.gr/greece/articl ... ara-kirki/

Τι ξεφτίλας είναι αυτός ρε.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34321
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Προσήχθη ο Αδαμαντίδης,αποφυλακίστηκε ο Φιλιππίδης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 04 Ιούλ 2022, 15:21


Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 28676
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Προσήχθη ο Αδαμαντίδης,αποφυλακίστηκε ο Φιλιππίδης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 04 Ιούλ 2022, 18:05

BigChiefWahoo έγραψε:
03 Ιούλ 2022, 23:55
Μλκ στο βίντεο δείχνει τον ηλίθιο να κλωτσάει τη φίλη του :o

https://www.protothema.gr/greece/articl ... ara-kirki/

Τι ξεφτίλας είναι αυτός ρε.
Εικόνα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών