Συνελήφθη 39χρονος που πυροβόλησε με καραμπίνα διαρρήκτη στη Θεσσαλονίκη

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10164
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: Συνελήφθη 39χρονος που πυροβόλησε με καραμπίνα διαρρήκτη στη Θεσσαλονίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 17 Δεκ 2022, 01:12

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
17 Δεκ 2022, 00:10


δε νομίζω να υπάρχει δικαστής που να μην αναγνωρίσει ότι ο κατηγορούμενος βρισκόταν σε νόμιμη άμυνα και χρησιμοποίησε μόνο όση βία χρειάστηκε
2 διαρηκτες σκοτωσε ο κοσμηματοπωλης απ την δραμα κ αθωώθηκε 2 φορες . :sal13: ασ το σταβ , μάρ να σκουζει

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70039
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Συνελήφθη 39χρονος που πυροβόλησε με καραμπίνα διαρρήκτη στη Θεσσαλονίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 17 Δεκ 2022, 01:12

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
17 Δεκ 2022, 00:10
ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Δεκ 2022, 00:04
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
16 Δεκ 2022, 23:52

https://www.lawspot.gr/nomikes-plirofor ... ikas-amyna

και γι'αυτό στο δικαστήριο θα καταπέσει η κατηγορία
Τα μεγεθυμένα είναι οι νομικώς διατυπωμένως παπαρίτσες, που επιτρέπουν διαφορετική ερμηνεία στη χ ή ψ περίπτωση.

Βασικό.

Γιατί σαφώς και δεν μπορεί να προσδιορισθεί ο "βαθμός επικινδυνότητας" που μπορεί να προκύψει από ένα τελείως άγνωστο άτομο. Κι επειδή αυτές οι φάσεις δεν αφήνουν περιθώρια χρόνου και πολύ περισσότερο συζήτησης μεταξύ των εμπλεκόμενων, ο κάθε ένας θα θέσει ως προτεραιότητα τη δική του ασφάλεια και ζωή. Τις δικές του προτεραιότητες.

Και αν υπάρχουν και άλλα μέλη οικογένειας, αναρωτιέμαι ποιος "σώφρων" θα έπαιζε στα ζάρια την τύχη τους για να διαφυλάξει τη σωματική ακεραιότητα και αξιοπρέπεια του κάθε ούγκανου που για τον χ ή ψ λόγο την είδε αλλιώς.
θεωρώ ότι ο εισαγγελέας άσκησε τυπικά τη δίωξη επειδή έγινε το περιστατικό
δε νομίζω να υπάρχει δικαστής που να μην αναγνωρίσει ότι ο κατηγορούμενος βρισκόταν σε νόμιμη άμυνα και χρησιμοποίησε μόνο όση βία χρειάστηκε έτσι ώστε να εξουδετερώσει τον άμεσο κίνδυνο και τίποτα περισσότερο από αυτό
Κι εγώ το ίδιο πιστεύω. Σε τέτοιες φάσεις οι εισαγγελείς και όλο το δικαστικό συστημα μπαίνουν στη διαδικασια του πιαρ, έτσι για τα μάτια του κόζμου αλλά σε απολύτως ελεγχόμενο πρόγραμμα.

Το ίδιο παίζει και στις ποινές που επιβάλλονται (σε δίκη και όχι σε εισαγγελικές εκτιμήσεις) στη χ ή ψ φάση. Και σήμερα διάβασα ότι -όλως τυχαίως- επεβλήθηκαν ποινές πραγματικής κάθειρξης και όχι "φυλάκισης" σε 4 ρομά που την έπεσαν σε δημοτικούς αστυνομικούς. Και δεν είδα να κουνιέται φύλλο από τους κατατρεγμένους που θα έκαιγαν τα πάντα. Ήταν σαφές το μήνυμα.
Ένοχοι οι Ρομά που ξυλοκόπησαν δημοτικούς αστυνομικούς και πολίτη -Στη φυλακή οι τέσσερις https://www.ilamia.gr/2022/12/16/enocho ... -tesseris/
Με λίγα λόγια, μην ψάχνεις τα πως και γιατί στα πρωτοσέλιδα. :)
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Parrot
Δημοσιεύσεις: 7043
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2019, 19:48

Re: Συνελήφθη 39χρονος που πυροβόλησε με καραμπίνα διαρρήκτη στη Θεσσαλονίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Parrot » 08 Φεβ 2023, 15:32

Φυλάκιση 7 μηνών σε 39χρονο που πυροβόλησε με καραμπίνα επίδοξο διαρρήκτη

Κρίθηκε ένοχος για επικίνδυνη σωματική βλάβη, παράνομη οπλοφορία και οπλοχρησία


Σε φυλάκιση 7 μηνών, με 3ετή αναστολή, και χρηματική ποινή 2700 ευρώ, καταδικάστηκε 39χρονος που πυροβόλησε και τραυμάτισε στο πόδι με κυνηγετική καραμπίνα 37χρονο επίδοξο διαρρήκτη, όταν εκείνος αποπειράθηκε να μπει στο σπίτι του, στο Νέο Ρύσιο Θεσσαλονίκης, τον περασμένο Δεκέμβριο.

Το Μονομελές Πλημμελειοδικείο Θεσσαλονίκης τον έκρινε ένοχο για επικίνδυνη σωματική βλάβη, καθ' υπέρβαση των νομίμων ορίων της άμυνας, παράνομη οπλοφορία και οπλοχρησία, ενώ του αναγνώρισε, επιπλέον, ελαφρυντικό.

Ο κατηγορούμενος, μεταξύ άλλων, υποστήριξε ότι ένιωσε απειλή κι ότι ενήργησε ευρισκόμενος σε άμυνα. «Κοιμόμουν στο υπόγειο όπως συνηθίζω. Ξύπνησα από το γάβγισμα του σκύλου μου. Διέκρινα μία φιγούρα να περιφέρεται έξω από το σπίτι και πήρα την καραμπίνα που είχα δίπλα μου. Όταν άκουσα έναν θόρυβο στην κεντρική πόρτα του σπιτιού, την άνοιξα και είδα τον δράστη να κρατάει ένα κατσαβίδι. Ένιωσα απειλή και τον πυροβόλησα στο πόδι», απολογήθηκε στο δικαστήριο.

Ο παθών, με καταγωγή από την Αλβανία, νοσηλεύτηκε σε νοσοκομείο και μετά το εξιτήριο που έλαβε απελάθηκε στην πατρίδα του, καθώς διαπιστώθηκε ότι βρισκόταν παράνομα στη χώρα.

Πηγή ΑΠΕ-ΜΠΕ
https://www.protothema.gr/greece/articl ... diarrikti/

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40712
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Συνελήφθη 39χρονος που πυροβόλησε με καραμπίνα διαρρήκτη στη Θεσσαλονίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 08 Φεβ 2023, 16:19

Για τον πούτσο το νομικό μας σύστημα. Γιατί υπάρχουμε σαν χώρα;

Χθες μού έλεγε πελάτης μου αστυνομικός ότι κλήθηκε να βρει σε ποιο αδίκημα εμπίπτει η εγκατάλειψη νεογέννητου σε νοσοκομείο και δεν υπάρχει άρθρο του ΠΚ που να το καλύπτει. Γέννησε η άλλη στο Ιπποκράτειο και σηκώθηκε κι έφυγε και εγκατέλειψε το μωρό και δεν θεωρείται έγκλημα αυτό για το μπουρδελοκράτος μας.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5657
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Συνελήφθη 39χρονος που πυροβόλησε με καραμπίνα διαρρήκτη στη Θεσσαλονίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 08 Φεβ 2023, 16:27

hellegennes έγραψε:
08 Φεβ 2023, 16:19
Για τον πούτσο το νομικό μας σύστημα. Γιατί υπάρχουμε σαν χώρα;

Χθες μού έλεγε πελάτης μου αστυνομικός ότι κλήθηκε να βρει σε ποιο αδίκημα εμπίπτει η εγκατάλειψη νεογέννητου σε νοσοκομείο και δεν υπάρχει άρθρο του ΠΚ που να το καλύπτει. Γέννησε η άλλη στο Ιπποκράτειο και σηκώθηκε κι έφυγε και εγκατέλειψε το μωρό και δεν θεωρείται έγκλημα αυτό για το μπουρδελοκράτος μας.
Νομίζω έχει πάρει το μάτι μου κάτι σαν έκθεση βρέφους σε κίνδυνο, που μπορείς να μην ισχύει αφού το άφησε σε νοσοκομείο.

Εγείρεται και το ερώτημα ποιο το νόημα της δίωξης αν το αναμενόμενο αποτέλεσμα έτσι κι αλλιώς θα είναι να της πάρουν το παιδί.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40712
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Συνελήφθη 39χρονος που πυροβόλησε με καραμπίνα διαρρήκτη στη Θεσσαλονίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 08 Φεβ 2023, 16:36

Stalker έγραψε:
08 Φεβ 2023, 16:27
hellegennes έγραψε:
08 Φεβ 2023, 16:19
Για τον πούτσο το νομικό μας σύστημα. Γιατί υπάρχουμε σαν χώρα;

Χθες μού έλεγε πελάτης μου αστυνομικός ότι κλήθηκε να βρει σε ποιο αδίκημα εμπίπτει η εγκατάλειψη νεογέννητου σε νοσοκομείο και δεν υπάρχει άρθρο του ΠΚ που να το καλύπτει. Γέννησε η άλλη στο Ιπποκράτειο και σηκώθηκε κι έφυγε και εγκατέλειψε το μωρό και δεν θεωρείται έγκλημα αυτό για το μπουρδελοκράτος μας.
Νομίζω έχει πάρει το μάτι μου κάτι σαν έκθεση βρέφους σε κίνδυνο, που μπορείς να μην ισχύει αφού το άφησε σε νοσοκομείο.

Εγείρεται και το ερώτημα ποιο το νόημα της δίωξης αν το αναμενόμενο αποτέλεσμα έτσι κι αλλιώς θα είναι να της πάρουν το παιδί.
Ακριβώς έτσι είναι, επειδή είναι σε νοσοκομείο δεν τίθεται τέτοιο θέμα, το οποίο είναι κατάκουλο. Δηλαδή μπορεί όποια θέλει να γεννάει και μετά να το αφήνει στο νοσοκομείο και να φεύγει.

Το νόημα της δίωξης είναι το ίδιο νόημα που έχει η δίωξη για οποιαδήποτε αξιόποινη πράξη: σωφρονισμός. Το ότι θα της πάρουν το παιδί είναι διαφορετικό σκέλος, όπως διαφορετικά σκέλη είναι η πράξη του εμπρησμού και οι υλικές ζημιές από τον εμπρησμό.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19683
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Συνελήφθη 39χρονος που πυροβόλησε με καραμπίνα διαρρήκτη στη Θεσσαλονίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 08 Φεβ 2023, 16:37

Ναύτης έγραψε:
16 Δεκ 2022, 08:34
Εντάξει, κάποια στιγμή πρέπει να σταματήσει αυτή η πλάκα με την υπέρβαση του ορίου της άμυνας.
Κοιμόταν ο άνθρωπος στο σπίτι του και πήγε να μπουκάρει ο 37χρονος Αλβανός, που βρισκόταν στη χώρα παράτυπα και δεν είχε άδεια παραμονής, που προηγουμένως είχε μπουκάρει στη διπλανή μεζονέτα και είχε κλέψει χρήματα, χρυσαφικά και κοσμήματα, που προηγουμένως είχε κλέψει ένα αυτοκίνητο. Βούτηξε κι ο άλλος την καραμπίνα και (διατηρώντας με θαυμαστό ομολογουμένως τρόπο την αυτοκυριαρχία του) τού έριξε στα πόδια.
Καλά τού 'κανε.
Μπούκαρες στο σπίτι μου; Δεν υπάρχει όριο στο τι θα κάνω για να προστατέψω τον εαυτό μου και την οικογένειά μου. Αυτό θα έπρεπε κανονικά να ήταν το πνεύμα του νόμου.
Διαφορετικά, να βάλει το κράτος έναν αστυφύλακα 24/7 μπροστά από κάθε κατώφλι.
:+1:

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19683
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Συνελήφθη 39χρονος που πυροβόλησε με καραμπίνα διαρρήκτη στη Θεσσαλονίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 08 Φεβ 2023, 16:40

Parrot έγραψε:
08 Φεβ 2023, 15:32
Φυλάκιση 7 μηνών σε 39χρονο που πυροβόλησε με καραμπίνα επίδοξο διαρρήκτη

Κρίθηκε ένοχος για επικίνδυνη σωματική βλάβη, παράνομη οπλοφορία και οπλοχρησία


Σε φυλάκιση 7 μηνών, με 3ετή αναστολή, και χρηματική ποινή 2700 ευρώ, καταδικάστηκε 39χρονος που πυροβόλησε και τραυμάτισε στο πόδι με κυνηγετική καραμπίνα 37χρονο επίδοξο διαρρήκτη, όταν εκείνος αποπειράθηκε να μπει στο σπίτι του, στο Νέο Ρύσιο Θεσσαλονίκης, τον περασμένο Δεκέμβριο.

Το Μονομελές Πλημμελειοδικείο Θεσσαλονίκης τον έκρινε ένοχο για επικίνδυνη σωματική βλάβη, καθ' υπέρβαση των νομίμων ορίων της άμυνας, παράνομη οπλοφορία και οπλοχρησία, ενώ του αναγνώρισε, επιπλέον, ελαφρυντικό.

Ο κατηγορούμενος, μεταξύ άλλων, υποστήριξε ότι ένιωσε απειλή κι ότι ενήργησε ευρισκόμενος σε άμυνα. «Κοιμόμουν στο υπόγειο όπως συνηθίζω. Ξύπνησα από το γάβγισμα του σκύλου μου. Διέκρινα μία φιγούρα να περιφέρεται έξω από το σπίτι και πήρα την καραμπίνα που είχα δίπλα μου. Όταν άκουσα έναν θόρυβο στην κεντρική πόρτα του σπιτιού, την άνοιξα και είδα τον δράστη να κρατάει ένα κατσαβίδι. Ένιωσα απειλή και τον πυροβόλησα στο πόδι», απολογήθηκε στο δικαστήριο.

Ο παθών, με καταγωγή από την Αλβανία, νοσηλεύτηκε σε νοσοκομείο και μετά το εξιτήριο που έλαβε απελάθηκε στην πατρίδα του, καθώς διαπιστώθηκε ότι βρισκόταν παράνομα στη χώρα.

Πηγή ΑΠΕ-ΜΠΕ
https://www.protothema.gr/greece/articl ... diarrikti/
Α όλα κι όλα, ο νόμος είναι σαφής: Η μάχη πρέπει να είναι δίκαιη! Έπρεπε να πάρει και αυτός κατσαβίδι, να μην παίζει αντικανονικά με καραμπίνα :fp:

Νομοθέτης για ανασκολοπισμό.

Φταίει μάλλον ο νόμος Παρασκευόπουλου, κρίμα την κυβέρνηση να μην μπορεί να κάνει τίποτα, πραγματικά τους λυπάμαι τους φουκαράδες.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Συνελήφθη 39χρονος που πυροβόλησε με καραμπίνα διαρρήκτη στη Θεσσαλονίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 08 Φεβ 2023, 16:45

Parrot έγραψε:
08 Φεβ 2023, 15:32
Φυλάκιση 7 μηνών σε 39χρονο που πυροβόλησε με καραμπίνα επίδοξο διαρρήκτη

Κρίθηκε ένοχος για επικίνδυνη σωματική βλάβη, παράνομη οπλοφορία και οπλοχρησία


Σε φυλάκιση 7 μηνών, με 3ετή αναστολή, και χρηματική ποινή 2700 ευρώ, καταδικάστηκε 39χρονος που πυροβόλησε και τραυμάτισε στο πόδι με κυνηγετική καραμπίνα 37χρονο επίδοξο διαρρήκτη, όταν εκείνος αποπειράθηκε να μπει στο σπίτι του, στο Νέο Ρύσιο Θεσσαλονίκης, τον περασμένο Δεκέμβριο.

Το Μονομελές Πλημμελειοδικείο Θεσσαλονίκης τον έκρινε ένοχο για επικίνδυνη σωματική βλάβη, καθ' υπέρβαση των νομίμων ορίων της άμυνας, παράνομη οπλοφορία και οπλοχρησία, ενώ του αναγνώρισε, επιπλέον, ελαφρυντικό.

Ο κατηγορούμενος, μεταξύ άλλων, υποστήριξε ότι ένιωσε απειλή κι ότι ενήργησε ευρισκόμενος σε άμυνα. «Κοιμόμουν στο υπόγειο όπως συνηθίζω. Ξύπνησα από το γάβγισμα του σκύλου μου. Διέκρινα μία φιγούρα να περιφέρεται έξω από το σπίτι και πήρα την καραμπίνα που είχα δίπλα μου. Όταν άκουσα έναν θόρυβο στην κεντρική πόρτα του σπιτιού, την άνοιξα και είδα τον δράστη να κρατάει ένα κατσαβίδι. Ένιωσα απειλή και τον πυροβόλησα στο πόδι», απολογήθηκε στο δικαστήριο.

Ο παθών, με καταγωγή από την Αλβανία, νοσηλεύτηκε σε νοσοκομείο και μετά το εξιτήριο που έλαβε απελάθηκε στην πατρίδα του, καθώς διαπιστώθηκε ότι βρισκόταν παράνομα στη χώρα.

Πηγή ΑΠΕ-ΜΠΕ
https://www.protothema.gr/greece/articl ... diarrikti/
Α καλά , ο επόμενος θα του ρίξει στο κεφάλι και θα τον θάψει στην αυλή ή θα τον πετάξει σε χωματερή.
Για τον πούτσο εντελώς το νομικό σύστημα.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40712
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Συνελήφθη 39χρονος που πυροβόλησε με καραμπίνα διαρρήκτη στη Θεσσαλονίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 08 Φεβ 2023, 16:47

Για τον εγκληματία η ποινή ήταν να ξοδέψει το κράτος λεφτά για την νοσηλεία του και για να τον στείλει στην χώρα του από την οποία ήρθε παράνομα. Για τον αμυνόμενο η ποινή ήταν φυλάκιση. Σουρεάλ κράτος.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Συνελήφθη 39χρονος που πυροβόλησε με καραμπίνα διαρρήκτη στη Θεσσαλονίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 08 Φεβ 2023, 16:55

Παραβατική "δικαιοσύνη".

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5657
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Συνελήφθη 39χρονος που πυροβόλησε με καραμπίνα διαρρήκτη στη Θεσσαλονίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 08 Φεβ 2023, 17:11

hellegennes έγραψε:
08 Φεβ 2023, 16:36
Ακριβώς έτσι είναι, επειδή είναι σε νοσοκομείο δεν τίθεται τέτοιο θέμα, το οποίο είναι κατάκουλο. Δηλαδή μπορεί όποια θέλει να γεννάει και μετά να το αφήνει στο νοσοκομείο και να φεύγει.
Παλιά ήταν σίγουρα οκ.

Εικόνα

Νοσοκομείο είναι best case scenario, επίσης τα αφήνανε σε εκκλησίες και μοναστήρια χύμα.

hellegennes έγραψε:
08 Φεβ 2023, 16:36
Το νόημα της δίωξης είναι το ίδιο νόημα που έχει η δίωξη για οποιαδήποτε αξιόποινη πράξη: σωφρονισμός. Το ότι θα της πάρουν το παιδί είναι διαφορετικό σκέλος, όπως διαφορετικά σκέλη είναι η πράξη του εμπρησμού και οι υλικές ζημιές από τον εμπρησμό.
Θα σωφρονιστεί ως προς το να ξέρει την επόμενη φορά που θα γεννήσει μωρό που δεν θέλει να κάνει τη σωστή χαρτούρα πριν το ξεφορτωθεί; Σιγά το κέρδος για την κοινωνία.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40712
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Συνελήφθη 39χρονος που πυροβόλησε με καραμπίνα διαρρήκτη στη Θεσσαλονίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 08 Φεβ 2023, 23:04

Stalker έγραψε:
08 Φεβ 2023, 17:11
hellegennes έγραψε:
08 Φεβ 2023, 16:36
Ακριβώς έτσι είναι, επειδή είναι σε νοσοκομείο δεν τίθεται τέτοιο θέμα, το οποίο είναι κατάκουλο. Δηλαδή μπορεί όποια θέλει να γεννάει και μετά να το αφήνει στο νοσοκομείο και να φεύγει.
Παλιά ήταν σίγουρα οκ.

Εικόνα

Νοσοκομείο είναι best case scenario, επίσης τα αφήνανε σε εκκλησίες και μοναστήρια χύμα.
Καλά κι άλλα πράγματα ήταν οκ και συνηθισμένα παλιά. Αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να συνεχίζουμε να τα θεωρούμε νορμάλ και ότι δεν τρέχει κάστανο.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών