Αστυνομια, δημος, και ιδιωτης συμμορία

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Mel
Δημοσιεύσεις: 987
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2021, 18:04

Re: Αστυνομια, δημος, και ιδιωτης συμμορία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mel » 24 Μάιος 2022, 20:37

Ο εισαγγελέας υπηρεσίας 99% θα σου πει να πάρεις τηλ το 100 την ώρα της διατάραξης.Επισης ερώτηση :Όταν πήρες το 100 άφησες επιθετο ή ήταν ανώνυμη η καταγγελία;

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9172
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Αστυνομια, δημος, και ιδιωτης συμμορία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 25 Μάιος 2022, 15:45

Gewponos90 έγραψε:
24 Μάιος 2022, 20:24
όλα στον δήμο πηγές αυτοπροσώπως ; Σε ποιον απευθύνθηκες; Μου κάνει εντυπώση που ο υπάλληλος σου γύρισε την πλάτη έτσι. Από την προσωπική μου εμπειρία, οι μισοί δημοτικοί υπάλληλοι και παραπάνω, δεν έχουν ιδέα για θέματα δημου. Βύσματα από πολιτικά γραφεία είναι.
τι να σου πω, δεν ξέρω ποιος ήταν
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9172
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Αστυνομια, δημος, και ιδιωτης συμμορία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 25 Μάιος 2022, 15:46

Mel έγραψε:
24 Μάιος 2022, 20:37
Ο εισαγγελέας υπηρεσίας 99% θα σου πει να πάρεις τηλ το 100 την ώρα της διατάραξης.Επισης ερώτηση :Όταν πήρες το 100 άφησες επιθετο ή ήταν ανώνυμη η καταγγελία;
ανώνυμη
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24647
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Αστυνομια, δημος, και ιδιωτης συμμορία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 25 Μάιος 2022, 15:54

Σέλευκας έγραψε:
24 Μάιος 2022, 17:24
Υπάρχει στη γειτονιά μου μπαράκι το οποίο λειτουργεί με ανοιχτά όλα τα παράθυρα και βάζει μουσική τέρμα μέχρι τις 5 το πρωί.
Πήρα λοιπόν το 100, τους ρώτησα αν μπορούν να κάνουν κάτι και μου απάντησαν οτι και μπορούν και θα το κάνουν. Μόλις όμως άκουσε το όνομα του μαγαζιού η φωνή του ομιλητή άλλαξε. Τελικά δεν ήρθαν οσες φορές και να τους πήρα τηλέφωνο.
Μέτά πήγα στο δήμο, μου είπαν οτι είναι απαράδεκτο αν συμβαίνει κάτι τέτοιο, αλλά και πάλι μόλις είπα το όνομα το γύρισαν. Μάλιστα μου γύρισαν και την πλάτη και δεν μου μιλούσαν.

Μετά από αυτά έψαξα και βρήκα οτι το συγκεκριμένο μπαρ το έχουν άνθρωποι που εργάζονται στο δήμο αλλά και αστυνομικοί.
Εψαξα και το νόμο και λέει οτι το αδίκημα είναι αυτόφωρο και αυτεπάγγελτο που σημαίνει ότι ο υπεύθυνος προσάγεται απευθείας σε δίκη και χωρίς να χρειάζεται να κάνω μήνυση. Από όλα αυτά καταλήξαμε στο «θα τους κάνουμε σύσταση». Στον εαυτό τους θα κάνουν σύσταση άραγε;

Εδώ λοιπόν έχουμε μια συμμορία.
Τι ακριβώς πρέπει να κάνω λοιπόν;
Τίποτα, είναι μαφία.

Το ίδιο με εσένα έκανε μια συνάδελφος της γυναίκας μου, πήρε τηλέφωνο τέσσερις το πρωί για το χιπστερομπαρο που έκανε πάρτυ (όπως κάθε μέρα), θα το κοιτάξουμε της είπε ο μπάτσος, δύο μέρες μετά βρήκε χαρτι στο χαλάκι της εισόδου της "μην ανακατεύεσαι με εμάς για να μην ανακατευτουμε κι εμείς με εσενα". Τελικά άλλαξε σπίτι.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27244
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Αστυνομια, δημος, και ιδιωτης συμμορία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 25 Μάιος 2022, 16:01

λολ πού να μένατε εξάρχεια
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24647
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Αστυνομια, δημος, και ιδιωτης συμμορία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 25 Μάιος 2022, 16:04

Παγκράτι έγινε η φάση.

Το ζευγάρι που έχει το χιπστεραδικο είχε δώσει και συνέντευξη σε κάποιο τρεντοπορταλ "οι Αθηναίοι που έδωσαν ζωή στη γειτονιά τους" ή κάπως έτσι, έβριζε από κάτω το μισό Παγκράτι.

Εγώ είμαι ουδέτερος πάνω στο ζήτημα πρώτον γιατί δεν έχω αμεση εμπλοκη και δεύτερον γιατί ξέρω ότι αυτή η μαλακισμενη σε τέτοια ξημεροβραδιαζοταν πριν γεννήσει, γι'αυτό πήγε Παγκράτι in the first place.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος foscilis την 25 Μάιος 2022, 16:06, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.


Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9172
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Αστυνομια, δημος, και ιδιωτης συμμορία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 25 Μάιος 2022, 17:29

foscilis έγραψε:
25 Μάιος 2022, 15:54
Σέλευκας έγραψε:
24 Μάιος 2022, 17:24
Υπάρχει στη γειτονιά μου μπαράκι το οποίο λειτουργεί με ανοιχτά όλα τα παράθυρα και βάζει μουσική τέρμα μέχρι τις 5 το πρωί.
Πήρα λοιπόν το 100, τους ρώτησα αν μπορούν να κάνουν κάτι και μου απάντησαν οτι και μπορούν και θα το κάνουν. Μόλις όμως άκουσε το όνομα του μαγαζιού η φωνή του ομιλητή άλλαξε. Τελικά δεν ήρθαν οσες φορές και να τους πήρα τηλέφωνο.
Μέτά πήγα στο δήμο, μου είπαν οτι είναι απαράδεκτο αν συμβαίνει κάτι τέτοιο, αλλά και πάλι μόλις είπα το όνομα το γύρισαν. Μάλιστα μου γύρισαν και την πλάτη και δεν μου μιλούσαν.

Μετά από αυτά έψαξα και βρήκα οτι το συγκεκριμένο μπαρ το έχουν άνθρωποι που εργάζονται στο δήμο αλλά και αστυνομικοί.
Εψαξα και το νόμο και λέει οτι το αδίκημα είναι αυτόφωρο και αυτεπάγγελτο που σημαίνει ότι ο υπεύθυνος προσάγεται απευθείας σε δίκη και χωρίς να χρειάζεται να κάνω μήνυση. Από όλα αυτά καταλήξαμε στο «θα τους κάνουμε σύσταση». Στον εαυτό τους θα κάνουν σύσταση άραγε;

Εδώ λοιπόν έχουμε μια συμμορία.
Τι ακριβώς πρέπει να κάνω λοιπόν;
Τίποτα, είναι μαφία.

Το ίδιο με εσένα έκανε μια συνάδελφος της γυναίκας μου, πήρε τηλέφωνο τέσσερις το πρωί για το χιπστερομπαρο που έκανε πάρτυ (όπως κάθε μέρα), θα το κοιτάξουμε της είπε ο μπάτσος, δύο μέρες μετά βρήκε χαρτι στο χαλάκι της εισόδου της "μην ανακατεύεσαι με εμάς για να μην ανακατευτουμε κι εμείς με εσενα". Τελικά άλλαξε σπίτι.
κάποιος είχε δυο κορίτσια τα οποία έκαναν κάθε μέρα φασαρία. Το δικαστήριο επιδίκασε σαυτόν που έμενε απο κάτω 600 ευρώ για κάθε φορά που θα γινόταν φασαρία. Τώρα πως γίνεται να πληρώνουν για τα παιδιά 600 ευρώ τη φορά και όταν τα παιδιά του άλλου δεν μπορούν να πάνε σχολείο να παριστάνουν όλοι οι υπεύθυνοι το μαλάκα, αυτό δεν το καταλαβαίνω, αναλογικά δηλαδή.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9172
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Αστυνομια, δημος, και ιδιωτης συμμορία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 25 Μάιος 2022, 17:33

Η αστυνομία εντωμεταξύ και ο δήμος ξέρει να μαλώνει τους πάντες και να πουλάει τσαμπουκά για το παραμικρό και να επικαλείται τους νόμους. Νόμους που δεν σέβονται οι ίδιοι. Και που κανονικά έπρεπε να χάσουν τη δουλειά τους γιαυτό με συνοπτικές διαδικασίες. Αν υπήρχε νόμος τελικά.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 13055
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Αστυνομια, δημος, και ιδιωτης συμμορία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 25 Μάιος 2022, 17:35

Δημοκρατικά πάντα

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20304
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Αστυνομια, δημος, και ιδιωτης συμμορία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 25 Μάιος 2022, 17:37

Είναι κανονική περίπτωση μαφίας. Στις ΗΠΑ υπάρχουν και άλλες βαθμίδες επιβολής της τάξης, εκτός περιοχής και άρα πολύ πιο δύσκολο να είναι και αυτές μπλεγμένες. Εδώ δεν έχουμε τέτοια πράγματα. Δοκίμασε αυτό που σου είπε ο Orion22 τονίζοντας το θέμα της διαπλοκής.

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12232
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Αστυνομια, δημος, και ιδιωτης συμμορία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 25 Μάιος 2022, 17:41

Παρε τηλεφωνο τηλεοπτικα καναλια και δες αν μπορει να γινει κανενα ρεπορταζ.
Μηπως σου παρουν συνεντευξη με γυρισμενη πλατη και αλλοιωμενη φωνη.
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14588
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Αστυνομια, δημος, και ιδιωτης συμμορία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 25 Μάιος 2022, 17:58

Σέλευκας έγραψε:
24 Μάιος 2022, 17:24
Υπάρχει στη γειτονιά μου μπαράκι το οποίο λειτουργεί με ανοιχτά όλα τα παράθυρα και βάζει μουσική τέρμα μέχρι τις 5 το πρωί.
Πήρα λοιπόν το 100, τους ρώτησα αν μπορούν να κάνουν κάτι και μου απάντησαν οτι και μπορούν και θα το κάνουν. Μόλις όμως άκουσε το όνομα του μαγαζιού η φωνή του ομιλητή άλλαξε. Τελικά δεν ήρθαν οσες φορές και να τους πήρα τηλέφωνο.
Μέτά πήγα στο δήμο, μου είπαν οτι είναι απαράδεκτο αν συμβαίνει κάτι τέτοιο, αλλά και πάλι μόλις είπα το όνομα το γύρισαν. Μάλιστα μου γύρισαν και την πλάτη και δεν μου μιλούσαν.

Μετά από αυτά έψαξα και βρήκα οτι το συγκεκριμένο μπαρ το έχουν άνθρωποι που εργάζονται στο δήμο αλλά και αστυνομικοί.
Εψαξα και το νόμο και λέει οτι το αδίκημα είναι αυτόφωρο και αυτεπάγγελτο που σημαίνει ότι ο υπεύθυνος προσάγεται απευθείας σε δίκη και χωρίς να χρειάζεται να κάνω μήνυση. Από όλα αυτά καταλήξαμε στο «θα τους κάνουμε σύσταση». Στον εαυτό τους θα κάνουν σύσταση άραγε;

Εδώ λοιπόν έχουμε μια συμμορία.
Τι ακριβώς πρέπει να κάνω λοιπόν;
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 13055
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Αστυνομια, δημος, και ιδιωτης συμμορία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 25 Μάιος 2022, 18:01

Σκέφτηκες να τους πετάξεις σκατά από τα ανοιχτά παράθυρα και να φύγεις τρέχοντας;

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9172
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Αστυνομια, δημος, και ιδιωτης συμμορία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 25 Μάιος 2022, 18:16

ε δε θα βρεθώ και μπλεγμένος στο τέλος
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών