Τα όπλα των μ..τσων είναι μαγικά!!

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Καβαλάρης
Δημοσιεύσεις: 1892
Εγγραφή: 01 Ιαν 2019, 18:07
Phorum.gr user: Doc McCoy
Τοποθεσία: Άγρια Δύση

Re: Τα όπλα των μ..τσων είναι μαγικά!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καβαλάρης » 12 Νοέμ 2023, 16:56

«Φώναζα στον οδηγό του οχήματος, να ανοίξει την πόρτα, καθώς είχε κριθεί έλεγχος υψηλού κινδύνου, καθώς δεν είχε σταματήσει στο σήμα των συναδέλφων και τις δικές μας υποδείξεις. Κρατούσα το όπλο μου, γιατί δεν ήξερα ποιος βρισκόταν στο εσωτερικό του οχήματος και αν φέρει όπλο. Άνοιξα την πόρτα του οχήματος και με αιφνιδίασε, με απόπειρα να μου αποσπάσει το όπλο από το χέρι. Τράβηξα το πιστόλι και άκουσα την εκπυρσοκρότηση».

https://www.nantiareport.gr/leontari-vo ... sokrotisi/
Για κάποιο λόγο αυτό μού ακούγεται ελαφρώς πιο πιστευτό από το σενάριο με τα κλωτσομπουνίδια. Μη βαράτε. Ελαφρώς είπα.
Αριστερά: Διανοητική γάγγραινα διαλύουσα τα εγκεφαλικά κύτταρα. Παράδειγμα:
Ναύτης έγραψε:
18 Μαρ 2024, 11:04
οι πρόγονοί σου -και οι δικοί μου- στην πλειονότητά τους δεν μιλούσαν τα ελληνικά στην καθημερινότητά τους.

runner
Δημοσιεύσεις: 2909
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 21:11

Re: Τα όπλα των μ..τσων είναι μαγικά!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από runner » 12 Νοέμ 2023, 17:39

Καβαλάρης έγραψε:
12 Νοέμ 2023, 16:56
Για κάποιο λόγο αυτό μού ακούγεται ελαφρώς πιο πιστευτό από το σενάριο με τα κλωτσομπουνίδια. Μη βαράτε. Ελαφρώς είπα.
Αποκλείεται.
Στην Ελλάδα, στις περιπτώσεις αυτές, μόνο η ΕΛ.ΑΣ. και οι δημοσιογράφοι έχουν δίκιο.
Ό,τι και αν πουν οι Ρομά ή οι αλλοδαποί είναι ψέμα.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 23339
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Τα όπλα των μ..τσων είναι μαγικά!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 12 Νοέμ 2023, 17:42

Άνοιξε ο άλλος την πόρτα με το όπλο του στο χερι ενώ τους κυνηγούσε μισή ωρα. Επαγγελματίας. Το να κρατά αποστάσεις και να δίνει εντολές, δεν το ξέρει; τι γελοιοτητες ...

Άβαταρ μέλους
Καβαλάρης
Δημοσιεύσεις: 1892
Εγγραφή: 01 Ιαν 2019, 18:07
Phorum.gr user: Doc McCoy
Τοποθεσία: Άγρια Δύση

Re: Τα όπλα των μ..τσων είναι μαγικά!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καβαλάρης » 12 Νοέμ 2023, 17:46

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
12 Νοέμ 2023, 17:42
Άνοιξε ο άλλος την πόρτα με το όπλο του στο χερι ενώ τους κυνηγούσε μισή ωρα. Επαγγελματίας. Το να κρατά αποστάσεις και να δίνει εντολές, δεν το ξέρει;
Αυτό έκανε αλλά οι Γύφτοι δεν φημίζονται για την συμμόρφωσή τους.
Αριστερά: Διανοητική γάγγραινα διαλύουσα τα εγκεφαλικά κύτταρα. Παράδειγμα:
Ναύτης έγραψε:
18 Μαρ 2024, 11:04
οι πρόγονοί σου -και οι δικοί μου- στην πλειονότητά τους δεν μιλούσαν τα ελληνικά στην καθημερινότητά τους.

Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8870
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: Τα όπλα των μ..τσων είναι μαγικά!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 12 Νοέμ 2023, 17:51

"Εκπυρσοκρότησε το όπλο". Το παραμύθι γνωστό, ο εξευτελισμός των ζωών μας σε λούπα, ο υποβιβασμός των Ρομά συνανθρώπων μας ασταμάτητος. Στο κράτος της Δεξιας των καπιταληστων οι Ρομά είναι αναλώσιμοι. Οι πρόσφυγες αναλώσιμοι. Οι αντιφρονούντες αναλώσιμοι.
Στη δολοφονία Σαμπάνη, υπήρξε νόμιμη αυτοάμυνα. Στη δολοφονία Φραγκούλη, μετακινήθηκε η κάννη. Στη δολοφονία του 17χρονου στη Βοιωτία, εκπυρσοκρότησε το όπλο. Δεν πρόκειται ν' ακούσουμε ποτέ ότι τους δολοφόνησαν επειδή ήταν Ρομά.
Δεν είναι μακριά μας η κοινωνία του Ισραήλ που καυλώνει με τη γενοκτονία των Παλαιστινίων. Δίπλα μας είναι οι αποκτηβωμένοι που καυλώνουν με δολοφονίες Ρομά.
Μαγικο πάντως το όπλο μπάτσου. Είτε θα σκοτώσει από μόνο του κάποιον ρομα ή κάποια σύζυγο.
Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 23339
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Τα όπλα των μ..τσων είναι μαγικά!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 12 Νοέμ 2023, 17:53

Καβαλάρης έγραψε:
12 Νοέμ 2023, 17:46
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
12 Νοέμ 2023, 17:42
Άνοιξε ο άλλος την πόρτα με το όπλο του στο χερι ενώ τους κυνηγούσε μισή ωρα. Επαγγελματίας. Το να κρατά αποστάσεις και να δίνει εντολές, δεν το ξέρει;
Αυτό έκανε αλλά οι Γύφτοι δεν φημίζονται για την συμμόρφωσή τους.
Ο ίδιος λέει πως τα τζάμια ήταν φιμε ,και άνοιξε την πόρτα με το όπλο στο χέρι.

Άβαταρ μέλους
Καβαλάρης
Δημοσιεύσεις: 1892
Εγγραφή: 01 Ιαν 2019, 18:07
Phorum.gr user: Doc McCoy
Τοποθεσία: Άγρια Δύση

Re: Τα όπλα των μ..τσων είναι μαγικά!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καβαλάρης » 12 Νοέμ 2023, 17:54

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
12 Νοέμ 2023, 17:53
Ο ίδιος λέει πως τα τζάμια ήταν φιμε ,και άνοιξε την πόρτα με το όπλο στο χέρι.
Αφού ΦΩΝΑΖΕ προηγουμένως στον οδηγό να ανοίξει την πόρτα.
Frappezitis έγραψε:
12 Νοέμ 2023, 17:51
"Εκπυρσοκρότησε το όπλο". Το παραμύθι γνωστό
Έχουν εκπυρσοκροτήσει όπλα την ώρα που τα καθαρίζανε. Οπότε μαζέψου γιατί βλέπω πάλι να τρώτε φόλα.
Αριστερά: Διανοητική γάγγραινα διαλύουσα τα εγκεφαλικά κύτταρα. Παράδειγμα:
Ναύτης έγραψε:
18 Μαρ 2024, 11:04
οι πρόγονοί σου -και οι δικοί μου- στην πλειονότητά τους δεν μιλούσαν τα ελληνικά στην καθημερινότητά τους.

Άβαταρ μέλους
Niki
Δημοσιεύσεις: 6119
Εγγραφή: 04 Μαρ 2020, 08:33
Phorum.gr user: Niki

Re: Τα όπλα των μ..τσων είναι μαγικά!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Niki » 12 Νοέμ 2023, 18:10

Δεν ξέρω τί έγινε στην συγκεκριμένη περίπτωση.
Αλλά τα όπλα γενικά εκπυρσοκροτούν εύκολα ειδικά όταν τα έχεις ψεκάσει με κάποια σπρέι λαδιού+καθαρισμού φτηνά που κυκλοφορούν στο εμπόριο.

Τότε είναι άστα να πάνε.
Τι ασφάλεια να κρατήσει.

Μη χρησιμοποιείτε τα φτηνά σπρέι καθαρισμού λαδιού είναι κίνδυνος θάνατος.
Αν την πατήσατε και το χρησιμοποιήσατε δύσκολα φεύγει καλύτερα να το σαπουνίσετε με καλή σαπουνάδα.
Να το στεγνώσετε καλά και μετά να βάλετε σπρέι της προκοπής.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Niki την 12 Νοέμ 2023, 18:12, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Μια ειλικρινή συγνώμη που στήριξα και ψήφισα ΝΔ.

Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8870
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: Τα όπλα των μ..τσων είναι μαγικά!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 12 Νοέμ 2023, 18:44

Ο αδερφός του 17χρονου νεκρού και αυτόπτης μάρτυρας υποστηρίζει ότι «ο αστυνομικός κατέβηκε από το αμάξι με νεύρα, πλησίασε, χτύπησε με το όπλο το τζαμί, από την μεριά του αδερφού μου με δύναμη.
Άνοιξε την πόρτα ο αδερφός μου, δεν πρόλαβε να κατέβει και ο αστυνομικός του έριξε δύο κλωτσιές στα πλευρά, μια στα πόδια, στο καλάμι, τον άρπαξε από την μπλούζα και τον πυροβόλησε.
Γέμισε η άσφαλτος αίματα του αδερφού μου. Χωρίς να κάνει τίποτα.
Υπάρχουν μαρτυρίες.
Ούτε καταδίωξη, ούτε τίποτα.
Εκείνη την στιγμή δεν μπορούσαμε να κάνουμε κάτι εγώ και τα δύο κορίτσια».
Σύμφωνα με τον 16χρονο «μετά ο αστυνομικός που έριξε στον αδελφό μου, έκλαιγε.
Μετά ένας άλλος αστυνομικός πήρε τον αδερφό μου και τον πήγε στο νοσοκομείο της Θήβας.
Έφυγα και εγώ με το αμάξι για το νοσοκομείο. Τα κορίτσια έμειναν στο χωριό.
Αργά το βράδυ ήρθαν αστυνομικοί στο νοσοκομείο και πήγα να καταθέσω"


Βοιωτία: «Είναι όλα ψέματα, δεν εκπυρσοκρότησε το όπλο» υποστηρίζει ο αδερφός του 18χρονου Ρομά
ΑΝΝΑ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ ΤΣΟΥΤΣΑ
Εικόνα

Πηγή:
https://www.newsit.gr/topikes-eidhseis/ ... a/3906230/
Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49575
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Τα όπλα των μ..τσων είναι μαγικά!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 12 Νοέμ 2023, 18:49

Λίγο πιο πέρα, στα 800 μέτρα άναψε τα αλάρμ και σταμάτησε».
Ουδέν σχόλιον.
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

xioni
Δημοσιεύσεις: 1606
Εγγραφή: 11 Φεβ 2020, 23:30

Re: Τα όπλα των μ..τσων είναι μαγικά!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από xioni » 12 Νοέμ 2023, 19:03

Καβαλάρης έγραψε:
12 Νοέμ 2023, 16:56
«Φώναζα στον οδηγό του οχήματος, να ανοίξει την πόρτα, καθώς είχε κριθεί έλεγχος υψηλού κινδύνου, καθώς δεν είχε σταματήσει στο σήμα των συναδέλφων και τις δικές μας υποδείξεις. Κρατούσα το όπλο μου, γιατί δεν ήξερα ποιος βρισκόταν στο εσωτερικό του οχήματος και αν φέρει όπλο. Άνοιξα την πόρτα του οχήματος και με αιφνιδίασε, με απόπειρα να μου αποσπάσει το όπλο από το χέρι. Τράβηξα το πιστόλι και άκουσα την εκπυρσοκρότηση».

https://www.nantiareport.gr/leontari-vo ... sokrotisi/
Για κάποιο λόγο αυτό μού ακούγεται ελαφρώς πιο πιστευτό από το σενάριο με τα κλωτσομπουνίδια. Μη βαράτε. Ελαφρώς είπα.
Το νέο παιδί με κινήσεις νίντζα έκανε ένα άλμα πέντε μέτρων στον αέρα, επιτέθηκε αιφνιδιαστικά στον κακομοίρη μπάτσο, πήρε το όπλο, το έστρεψε στον εαυτό του και πυροβόλησε. Μετά ο μπάτσος έκλαιγε γοερά και η κοινωνία είναι καλύτερη τώρα.

Αυτό το σενάριο είναι καλύτερο μπατσόμουτρο, δε νομίζεις; Ή θεωρείς πως δεν πρέπει να κλάψει ο μπάτσος για να φαίνεται σκληρός;

Άβαταρ μέλους
Καβαλάρης
Δημοσιεύσεις: 1892
Εγγραφή: 01 Ιαν 2019, 18:07
Phorum.gr user: Doc McCoy
Τοποθεσία: Άγρια Δύση

Re: Τα όπλα των μ..τσων είναι μαγικά!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καβαλάρης » 12 Νοέμ 2023, 19:10

xioni έγραψε:
12 Νοέμ 2023, 19:03
Το νέο παιδί με κινήσεις νίντζα έκανε ένα άλμα πέντε μέτρων στον αέρα, επιτέθηκε αιφνιδιαστικά στον κακομοίρη μπάτσο, πήρε το όπλο, το έστρεψε στον εαυτό του και πυροβόλησε.
Πόσο παρανοϊκός μπορεί να είναι ένας αριστερός; :011:
Αριστερά: Διανοητική γάγγραινα διαλύουσα τα εγκεφαλικά κύτταρα. Παράδειγμα:
Ναύτης έγραψε:
18 Μαρ 2024, 11:04
οι πρόγονοί σου -και οι δικοί μου- στην πλειονότητά τους δεν μιλούσαν τα ελληνικά στην καθημερινότητά τους.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29949
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Τα όπλα των μ..τσων είναι μαγικά!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 12 Νοέμ 2023, 19:57

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
12 Νοέμ 2023, 14:45
Golden Age έγραψε:
12 Νοέμ 2023, 14:43
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
12 Νοέμ 2023, 14:38

Ε καλά , και οι χρυσαυγιτες παραβατικοι είναι, άρα δεν πειράζει αν αρχίσουμε να τους εκτελούμε να φανταστώ. :102:
Άρχισες πάλι τα παραμύθια για τους Χρυσαυγίτες. Μόνο που εδώ δεν μιλάμε για εκτέλεση επειδή είναι παραβατικοί, αλλά για μια υπόθεση όπου επιτέθηκαν στους αστυνομικούς κι ένα γεγονός που συνέβη όταν ο ένας προσπαθούσε να αποσπάσει το όπλο του αστυνομικού.
Ναι, όλα αυτά έγιναν γιατί σε όλες τις ανάλογες περιπτώσεις οι μπάτσοι τρομοκράτες δεν έχουν πει χοντρά παραμύθια.
Κάποιος αστυνομικός μπορεί να είχε πει ψέμματα, άρα όλοι οι αστυνομικοί λένε ψέμματα.

Και για τους εμβολισμούς οχημάτων τους πχ ψέμματα έλεγαν.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 23339
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Τα όπλα των μ..τσων είναι μαγικά!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 12 Νοέμ 2023, 19:57

Καβαλάρης έγραψε:
12 Νοέμ 2023, 17:54
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
12 Νοέμ 2023, 17:53
Ο ίδιος λέει πως τα τζάμια ήταν φιμε ,και άνοιξε την πόρτα με το όπλο στο χέρι.
Αφού ΦΩΝΑΖΕ προηγουμένως στον οδηγό να ανοίξει την πόρτα.
Frappezitis έγραψε:
12 Νοέμ 2023, 17:51
"Εκπυρσοκρότησε το όπλο". Το παραμύθι γνωστό
Έχουν εκπυρσοκροτήσει όπλα την ώρα που τα καθαρίζανε. Οπότε μαζέψου γιατί βλέπω πάλι να τρώτε φόλα.
Nαι, φώναζε μια ώρα και οι άλλοι δεν παραδινοντουσαν, πολύ σκληροί εγκληματίες. Κάτι παιδάκια που πήγαν βόλτα χωρίς δίπλωμα.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29949
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Τα όπλα των μ..τσων είναι μαγικά!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 12 Νοέμ 2023, 19:58

nyxtovios έγραψε:
12 Νοέμ 2023, 16:27
https://www.newsbreak.gr/ellada/528320/ ... e=friendly

Άνοιξε την πόρτα ο αδερφός μου, δεν πρόλαβε να κατέβει και ο αστυνομικός του έριξε δύο κλωτσιές στα πλευρά, μια στα πόδια, στο καλάμι, τον άρπαξε από την μπλούζα και τον πυροβόλησε.


Δυνατο σενάριο
Σαν το άλλο, που τον πυροβόλησε επειδή ήτανε Ρομά κι επειδή χρωστούσε 50 ευρώ στο βενζινάδικο.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών