Μάνη: Ιερέας κακοποιούσε σεξουαλικά 9χρονη για τρία χρόνια

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11870
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Μάνη: Ιερέας κακοποιούσε σεξουαλικά 9χρονη για τρία χρόνια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 21 Ιαν 2022, 17:47

lonelyrider έγραψε:
21 Ιαν 2022, 17:46
taliban έγραψε:
21 Ιαν 2022, 17:39
lonelyrider έγραψε:
21 Ιαν 2022, 16:18


Έτσι.
Βέβαια κάτσε να μάθουμε και την αλήθεια γιατί το 17χρονο μπορεί να ήταν και διαολεμένο. Να του κάνε του ιερέα τα γλυκά ματια για τα λεφτά. Γιατί κατι διέρρευσε ότι της έδινε λεφτά. Βέβαια ένοχος κι ο παπάς που μπλέκει με ανήλικο κιολας.
taliban έγραψε:
21 Ιαν 2022, 10:54


ή θα τους έλεγε ο τράγος ότι είναι...δαιμονισμένο το παιδι;
Ρε κοίτα να δεις κάτι "λογικές" που κουβαλάτε .... που αν υπήρχε θεός θα σας είχε κάψει για παραδειγματισμό τουλάχιστον.
Κι εσύ κουτοπονηρος σαν το john brown εισαι. Δε μιλησα για δαιμονισμο. Εννοουσα οτι ισως (το τονιζω το ισως) να ειχε κακη προαιρεση και να ηθελε να του παρει λεφτα. Εξου και το διαολεμενο. Ι
Εντάξει Όχι Γιάννης, Γιαννάκης.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 4784
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: Μάνη: Ιερέας κακοποιούσε σεξουαλικά 9χρονη για τρία χρόνια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 21 Ιαν 2022, 17:47

Ασέβαστος έγραψε:
21 Ιαν 2022, 17:36
lonelyrider έγραψε:
21 Ιαν 2022, 16:18
SpoilerShow
George_V έγραψε:
21 Ιαν 2022, 16:13


Νομιζω οτι ειναι προφανες.

Η Εκκλησια σαν θεοσυστατος οργανισμος ειναι αμωμη και αμεμπτη.

Οι κληρικοι της παλι ειναι ανθρωποι ατελεις και με πάθη.
Έτσι.
Βέβαια κάτσε να μάθουμε και την αλήθεια γιατί το 17χρονο μπορεί να ήταν και διαολεμένο. Να του κάνε του ιερέα τα γλυκά ματια για τα λεφτά. Γιατί κατι διέρρευσε ότι της έδινε λεφτά. Βέβαια ένοχος κι ο παπάς που μπλέκει με ανήλικο κιολας.
δε γαμιεσαι κι εσυ και η εκκλησια σου, που θα μας πεις οτι το ανηλικο ηταν δαιμονισμενο πουτανακι.
:+1:
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Άβαταρ μέλους
lonelyrider
Δημοσιεύσεις: 3730
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2018, 00:12
Phorum.gr user: lonelyrider
Τοποθεσία: Τόπος ζώντων

Re: Μάνη: Ιερέας κακοποιούσε σεξουαλικά 9χρονη για τρία χρόνια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lonelyrider » 21 Ιαν 2022, 17:48

Ασέβαστος έγραψε:
21 Ιαν 2022, 17:45
lonelyrider έγραψε:
21 Ιαν 2022, 17:41


Δεν είπα δαιμονισμένο. Ειπα διαολεμενο δηλαδη ισως ειχε κακη προαιρεση οχι οτι ειχε δαιμονιο. Αλλα τοσο βλακας που είσαι που να καταλαβεις. Σαλτα και γαμησου εσυ λοιπον.
το σαλτα και γαμησου τοχω για υπογραφη, δεν ειναι βρισια, ευχη ειναι.

καταλαβαινω μια χαρα οτι η πιστη σου σε σπρωχνει να υποστηριξεις το τραγο. αυτο ειναι αρκετο. οτι μπινελικι και να ριξω, θα ειναι λιγο.
Εγω δεν υποστηριζω τον ιερεα. Μπορει να ειναι ενοχος. Μπορει και οχι. Αν ειναι να τιμωρηθει. Εγω λεω να κρατατε και μια πισινη κι οχι να πιστευετε αμασητι οτι σας πλασαρουν τα ΜΜΕ.
"Οἶδά σου τὰ ἔργα, ὅτι οὔτε ψυχρὸς εἶ οὔτε ζεστός· ὄφελον ψυχρὸς ἦς ἢ ζεστός, οὕτως ὅτι χλιαρὸς εἶ, καὶ οὔτε ζεστὸς οὔτε ψυχρός, μέλλω σε ἐμέσαι ἐκ τοῦ στόματός μου." (Αποκάλυψη 3,15-16)

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23416
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Μάνη: Ιερέας κακοποιούσε σεξουαλικά 9χρονη για τρία χρόνια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 21 Ιαν 2022, 17:48

τωρα εδω μιλατε για 9χρονη η 17χρονη ...?
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Μάνη: Ιερέας κακοποιούσε σεξουαλικά 9χρονη για τρία χρόνια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 21 Ιαν 2022, 17:49

lonelyrider έγραψε:
21 Ιαν 2022, 17:42
John Brown Gun Club έγραψε:
21 Ιαν 2022, 17:40
lonelyrider έγραψε:
21 Ιαν 2022, 17:32


Αναφέρομαι στην περίπτωση που βγήκε χτες στα κανάλια κι όχι σε αυτή του νήματος.
Σύνελθε κουτοπόνηρε. Γελοιοποιείσαι.
Ενω εσυ ρε αθλιο υποκειμενο, εξακολουθεις ριχνεις την ευθυνη στο ανηλικο θυμα, που ταχα μου εκανε τα γλυκα ματια σ εναν μεσηλικα για να του φαει τα 1900 ευρω που χει στην τραπεζα. Ντροπη σου!
Καθολου ντροπη μου βλακα. Δεν ξερεις που ζεις. Οτι παιζουν τα μεσα μαζικης εξαπατησης δε σημαινει οτι ειναι και αληθεια.
Η νοοτροπια σου, πως ενα παιδι δηλαδη ειναι υποχειριο δαιμονικων δυναμεων "για τα λεφτα" και το τερμα απαραδεκτο πως εκανε τα γλυκα ματια και παρεσυρε τον ιερεα, μου αρκει.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32643
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Μάνη: Ιερέας κακοποιούσε σεξουαλικά 9χρονη για τρία χρόνια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 21 Ιαν 2022, 17:52

lonelyrider έγραψε:
21 Ιαν 2022, 17:48
Ασέβαστος έγραψε:
21 Ιαν 2022, 17:45
lonelyrider έγραψε:
21 Ιαν 2022, 17:41


Δεν είπα δαιμονισμένο. Ειπα διαολεμενο δηλαδη ισως ειχε κακη προαιρεση οχι οτι ειχε δαιμονιο. Αλλα τοσο βλακας που είσαι που να καταλαβεις. Σαλτα και γαμησου εσυ λοιπον.
το σαλτα και γαμησου τοχω για υπογραφη, δεν ειναι βρισια, ευχη ειναι.

καταλαβαινω μια χαρα οτι η πιστη σου σε σπρωχνει να υποστηριξεις το τραγο. αυτο ειναι αρκετο. οτι μπινελικι και να ριξω, θα ειναι λιγο.
Εγω δεν υποστηριζω τον ιερεα. Μπορει να ειναι ενοχος. Μπορει και οχι. Αν ειναι να τιμωρηθει. Εγω λεω να κρατατε και μια πισινη κι οχι να πιστευετε αμασητι οτι σας πλασαρουν τα ΜΜΕ.
πισινη κραταμε, και τα μμε συχνα λενε ψεμματα, αλλα αμα αποδειχθει οτι λενε αληθεια δε θα ριξουμε ευθυνη σε φανταστικους δαιμονους για να βγαλουμε λαδι τον παπα.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
lonelyrider
Δημοσιεύσεις: 3730
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2018, 00:12
Phorum.gr user: lonelyrider
Τοποθεσία: Τόπος ζώντων

Re: Μάνη: Ιερέας κακοποιούσε σεξουαλικά 9χρονη για τρία χρόνια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lonelyrider » 21 Ιαν 2022, 17:53

John Brown Gun Club έγραψε:
21 Ιαν 2022, 17:49
lonelyrider έγραψε:
21 Ιαν 2022, 17:42
John Brown Gun Club έγραψε:
21 Ιαν 2022, 17:40


Ενω εσυ ρε αθλιο υποκειμενο, εξακολουθεις ριχνεις την ευθυνη στο ανηλικο θυμα, που ταχα μου εκανε τα γλυκα ματια σ εναν μεσηλικα για να του φαει τα 1900 ευρω που χει στην τραπεζα. Ντροπη σου!
Καθολου ντροπη μου βλακα. Δεν ξερεις που ζεις. Οτι παιζουν τα μεσα μαζικης εξαπατησης δε σημαινει οτι ειναι και αληθεια.
Η νοοτροπια σου, πως ενα παιδι δηλαδη ειναι υποχειριο δαιμονικων δυναμεων "για τα λεφτα" και το τερμα απαραδεκτο πως εκανε τα γλυκα ματια και παρεσυρε τον ιερεα, μου αρκει.

Διαβασε και τι εγραψα στους ανωτερω για να σταματησεις να παριστανεις οτι δεν καταλαβες τι εννοω.
"Οἶδά σου τὰ ἔργα, ὅτι οὔτε ψυχρὸς εἶ οὔτε ζεστός· ὄφελον ψυχρὸς ἦς ἢ ζεστός, οὕτως ὅτι χλιαρὸς εἶ, καὶ οὔτε ζεστὸς οὔτε ψυχρός, μέλλω σε ἐμέσαι ἐκ τοῦ στόματός μου." (Αποκάλυψη 3,15-16)

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22746
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Μάνη: Ιερέας κακοποιούσε σεξουαλικά 9χρονη για τρία χρόνια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 24 Ιαν 2022, 13:13

Εντωμεταξυ όλοι οι δεξιοί έχουν μπει στον βόθρο του πρώτου θέματος και υπέρασπιζονται τον παπά και τον δικηγόρο του, επειδή έχουν πέσει ταχα θύματα του μιτου.
Έ ρε όλη η ανωμαλία μαζεμένη σε αυτόν τον χωρο. Κατά τα λοιπά οι ίδιοι είναι που κράζουν τους πρόσφυγες. Ουδεμία έκπληξη. Η σκατοψυχια διακρίσεις δεν κάνει.
https://www.protothema.gr/greece/articl ... i-aishros/


Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25515
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Μάνη: Ιερέας κακοποιούσε σεξουαλικά 9χρονη για τρία χρόνια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 29 Ιαν 2022, 07:57

Όταν ο βιαστής είναι παπας ξεκινάνε τα χμμ, τεκμήριο αθωότητας, να δούμε αν θα το συγκαλύψουν κλπ

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19147
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Μάνη: Ιερέας κακοποιούσε σεξουαλικά 9χρονη για τρία χρόνια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 29 Ιαν 2022, 08:04

Κάθε κατηγορούμενος θεωρείται Αθώος μέχρι να καταδικαστεί επίσημα από την ελληνική δικαιοσύνη

Άβαταρ μέλους
dtri2020
Δημοσιεύσεις: 3972
Εγγραφή: 02 Απρ 2021, 10:59

Re: Μάνη: Ιερέας κακοποιούσε σεξουαλικά 9χρονη για τρία χρόνια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dtri2020 » 29 Ιαν 2022, 08:25

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
29 Ιαν 2022, 08:04
Κάθε κατηγορούμενος θεωρείται Αθώος μέχρι να καταδικαστεί επίσημα από την ελληνική δικαιοσύνη
Αυτό ισχύει μόνο αν ο κατηγορούμενος είναι αριστερός. Αν ο κατηγορούμενος είναι δεξιός τότε είναι ένοχος που πρέπει να αποδείξει την αθωότητα του.
dtrimedia: Σύντομα κοντά σας!

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 9970
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Μάνη: Ιερέας κακοποιούσε σεξουαλικά 9χρονη για τρία χρόνια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 29 Ιαν 2022, 08:51

Υδράργυρος έγραψε:
29 Ιαν 2022, 07:57
Όταν ο βιαστής είναι παπας ξεκινάνε τα χμμ, τεκμήριο αθωότητας, να δούμε αν θα το συγκαλύψουν κλπ
Όχι, όταν δεν έχεις καμία είδηση να βγάλεις για να πουλήσεις την κωλοφυλλάδα ή να ανεβάσεις τηλεθέαση στο κωλοδελτιο σου, βγάζεις κάποιον παπα βιαστή. Θα γίνει πιστευτό από το πόπολο, ακόμα κι αν βγάλεις και τους 10 χιλιάδες ρασοφόρους, ως βιαστές. Είναι δημοκρατία και ελευθερία λόγου.
Αν όμως πεις ότι ο κορονοιος είναι γριπουλα, διωκεσαι για διασπορά ψευδών ειδήσεων.
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
Ζαποτέκος
Δημοσιεύσεις: 8947
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 17:08

Re: Μάνη: Ιερέας κακοποιούσε σεξουαλικά 9χρονη για τρία χρόνια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζαποτέκος » 29 Ιαν 2022, 08:54

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
29 Ιαν 2022, 08:04
Κάθε κατηγορούμενος θεωρείται Αθώος μέχρι να καταδικαστεί επίσημα από την ελληνική δικαιοσύνη
Το θέμα είναι στην περίπτωση που κάποιος αθωωθεί πώς φεύγει η ρετσινιά ; :smt017

Π.χ. κατηγορείται κάποιος ως παιδεραστής , βγαίνει η μουτσούνα του στα ΜΜΕ και μετά αθωώνεται. Αυτός δεν έχει στιγματιστεί ;

Μου θυμίζει τον Κίτρινο Τύπο και την Ζούγκλα του Μάκη που έκανε ολόκληρες εκπομπές με τα φρουτάκια ενός ΠΑΣόκου και μετέπειτα βουλευτή του ΛΑ.Ο.Σ. Αυτός αθωώθηκε . Και ο Μάκης ήταν αναγκασμένος να επανορθώσει. Στην εφημερίδα του έγραψε κάτω κάτω με μικρά γράμματα για την αθώωση και σε μία εκπομπή του είπε για 1 λεπτό για την αθώωση και πως αυτός δεν συμφωνεί με την δικαστική απόφαση.

Είναι όμως αρκετό αυτό για να αποκατασταθεί η τρωθείσα τιμή κάποιου όταν έχουν γίνει πολύωρες και πολυήμερες εκπομπές που τον στιγματίζουν ; :smt017

Στην περίπτωση αθώωσης παιδεραστών και βιαστών θα πρέπει να είναι υποχρεωμένα τα ΜΜΕ για 1 τουλάχιστον χρόνο να παίζουν σποτάκια με την μουτσούνα του αθωωθέντος και με την μουτσούνα αυτού που έκανε την ψευδή καταγγελία. Επίσης ο αθώος να αποζημιώνεται απ' τον ψεύτη , αλλά και από το κράτος που επιτρέπει να δείχνεται η φάτσα του ενώ δεν έχει παρθεί τελική δικαστική απόφαση.

Αντίστοιχα αν καταδικαστεί για τόσο μεγάλα εγκλήματα ( παιδεραστία, βιασμός ) θα πρέπει η ποινή να είναι αυστηρότατη :smt068 .
… εις μικράς μεν ατυχίας ευρεθήσεται φίλος, εις μεγίστην δε και επιμένουσαν συμφοράν μηδείς σε πλανήση , φίλος ουκ έσται . ( Στρατηγικόν Κεκαυμένου )

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19147
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Μάνη: Ιερέας κακοποιούσε σεξουαλικά 9χρονη για τρία χρόνια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 29 Ιαν 2022, 08:57

Ζαποτέκος έγραψε:
29 Ιαν 2022, 08:54
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
29 Ιαν 2022, 08:04
Κάθε κατηγορούμενος θεωρείται Αθώος μέχρι να καταδικαστεί επίσημα από την ελληνική δικαιοσύνη
Το θέμα είναι στην περίπτωση που κάποιος αθωωθεί πώς φεύγει η ρετσινιά ; :smt017

Π.χ. κατηγορείται κάποιος ως παιδεραστής , βγαίνει η μουτσούνα του στα ΜΜΕ και μετά αθωώνεται. Αυτός δεν έχει στιγματιστεί ;

Μου θυμίζει τον Κίτρινο Τύπο και την Ζούγκλα του Μάκη που έκανε ολόκληρες εκπομπές με τα φρουτάκια ενός ΠΑΣόκου και μετέπειτα βουλευτή του ΛΑ.Ο.Σ. Αυτός αθωώθηκε . Και ο Μάκης ήταν αναγκασμένος να επανορθώσει. Στην εφημερίδα του έγραψε κάτω κάτω με μικρά γράμματα για την αθώωση και σε μία εκπομπή του είπε για 1 λεπτό για την αθώωση και πως αυτός δεν συμφωνεί με την δικαστική απόφαση.

Είναι όμως αρκετό αυτό για να αποκατασταθεί η τρωθείσα τιμή κάποιου όταν έχουν γίνει πολύωρες και πολυήμερες εκπομπές που τον στιγματίζουν ; :smt017

Στην περίπτωση αθώωσης παιδεραστών και βιαστών θα πρέπει να είναι υποχρεωμένα τα ΜΜΕ για 1 τουλάχιστον χρόνο να παίζουν σποτάκια με την μουτσούνα του αθωωθέντος και με την μουτσούνα αυτού που έκανε την ψευδή καταγγελία. Επίσης ο αθώος να αποζημιώνεται απ' τον ψεύτη , αλλά και το κράτος που επιτρέπει να δείχνεται η φάτσα του , ενώ δεν έχει παρθεί τελική δικαστική απόφαση.

Αντίστοιχα αν καταδικαστεί για τόσο μεγάλα εγκλήματα ( παιδεραστία, βιασμός ) θα πρέπει η ποινή να είναι αυστηρότατη :smt068 .
Εχω δει εκφράσει πολλές φορές στο φόρουμ την άποψη μου
Θα πρέπει να απαγορευτεί σε δημοσιογράφους και στα ΜΜΕ να εκφράζουν απόψεις ή κρίνουν εκκρεμείς δικαστικές υποθέσεις, πριν αυτές τελεσίδικησουν στο δικαστήριο

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών