Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
zoltan
Δημοσιεύσεις: 1117
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:40
Phorum.gr user: zoltan

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zoltan » 22 Μάιος 2020, 15:23

Ως προς τα αίτια, πάντως, ο δικηγόρος, όπως και η οικογένεια και το ίδιο το θύμα ότι, "δεν είχε καμία διαφορά με κανέναν".
:-?

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20232
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 22 Μάιος 2020, 15:24

Πάντως, αν όντως είναι στα καλά καθούμενα, τότε μιλάμε για βόμβα που θα ξανασκάσει.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25515
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 22 Μάιος 2020, 15:33

Thor έγραψε:
22 Μάιος 2020, 15:22
βιτριολι=θειικο οξυ
ακουα φορτε=νιτρικο οξυ
βασιλικο υδωρ=νιτρικο+υδροχλωρικο οξυ

οταν λενε βιτριολι συνηθως εννοουν λανθασμενα το υδροχλωρικο που πωλειται στο πορτοκαλι μπουκαλι και ειναι πολυ αραιωμενο για χρηση στα αποχετευτικα του σπιτιου.
Το ακουαφορτε ειναι αραιο διαλυμα υδροχλωρικου οξεως

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25897
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 22 Μάιος 2020, 15:34

Cecily Anne έγραψε:
22 Μάιος 2020, 15:24
Πάντως, αν όντως είναι στα καλά καθούμενα, τότε μιλάμε για βόμβα που θα ξανασκάσει.
περισσοτερες πιθανοτητες εχει να ειναι μονο για περιουσιακες διαφορες η φαγωμα χρηματων παρα για ετσι στα καλα καθουμενα
ουτε 1 στις χιλιες δεν δινω για τρελλαμενη που κανει τυφλες επιθεσεις σε αγνωστες
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20232
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 22 Μάιος 2020, 15:36

Υδράργυρος έγραψε:
22 Μάιος 2020, 15:33
Thor έγραψε:
22 Μάιος 2020, 15:22
βιτριολι=θειικο οξυ
ακουα φορτε=νιτρικο οξυ
βασιλικο υδωρ=νιτρικο+υδροχλωρικο οξυ

οταν λενε βιτριολι συνηθως εννοουν λανθασμενα το υδροχλωρικο που πωλειται στο πορτοκαλι μπουκαλι και ειναι πολυ αραιωμενο για χρηση στα αποχετευτικα του σπιτιου.
Το ακουαφορτε ειναι αραιο διαλυμα υδροχλωρικου οξεως
Όχι, είναι νιτρικό. Απλά έχει ΛΑΘΟΣ μπει στην αγορά σε συγκεκριμένο προϊόν με αυτη την ονομασία το υδροχλωρικό. Έχω παραπάνω εξηγήσει ΓΙΑΤΙ είναι το νιτρικό και όχι το υδροχλωρικό που ονομάζεται έτσι.
Αγις έγραψε:
22 Μάιος 2020, 15:34


περισσοτερες πιθανοτητες εχει να ειναι μονο για περιουσιακες διαφορες η φαγωμα χρηματων παρα για ετσι στα καλα καθουμενα
ουτε 1 στις χιλιες δεν δινω για τρελλαμενη που κανει τυφλες επιθεσεις σε αγνωστες
Δεν καταλαβαίνω, γιατί να λέει ψέματα.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25897
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 22 Μάιος 2020, 15:39

Cecily Anne έγραψε:
22 Μάιος 2020, 15:36
Υδράργυρος έγραψε:
22 Μάιος 2020, 15:33
Thor έγραψε:
22 Μάιος 2020, 15:22
βιτριολι=θειικο οξυ
ακουα φορτε=νιτρικο οξυ
βασιλικο υδωρ=νιτρικο+υδροχλωρικο οξυ

οταν λενε βιτριολι συνηθως εννοουν λανθασμενα το υδροχλωρικο που πωλειται στο πορτοκαλι μπουκαλι και ειναι πολυ αραιωμενο για χρηση στα αποχετευτικα του σπιτιου.
Το ακουαφορτε ειναι αραιο διαλυμα υδροχλωρικου οξεως
Όχι, είναι νιτρικό. Απλά έχει ΛΑΘΟΣ μπει στην αγορά σε συγκεκριμένο προϊόν με αυτη την ονομασία το υδροχλωρικό.
Αγις έγραψε:
22 Μάιος 2020, 15:34


περισσοτερες πιθανοτητες εχει να ειναι μονο για περιουσιακες διαφορες η φαγωμα χρηματων παρα για ετσι στα καλα καθουμενα
ουτε 1 στις χιλιες δεν δινω για τρελλαμενη που κανει τυφλες επιθεσεις σε αγνωστες
Δεν καταλαβαίνω, γιατί να λέει ψέματα.
για πολλους λογους
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29692
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 22 Μάιος 2020, 15:40

Antares έγραψε:
22 Μάιος 2020, 14:37
Εμπεδοκλής έγραψε:
22 Μάιος 2020, 14:13

Ζημιά κάνουμε στο περιβάλλον και με το σαμπουάν και τα αντισηπτικά που χρησιμοποιούμε. Αν είναι να βρωμίσουμε, άστο κούκλα μου...
Υπάρχουν διάφορα σαπούνια από έλαια τα οποία είναι πολύ καλά για σώμα και μαλλιά. Αυθεντικό πράσινο σαπούνι για παράδειγμα αλλά κυκλοφορούν και άλλα.
Επίσης έλαια για περιποίηση. Χρησιμοποιώ ελαιόλαδο (χωριού) ή λάδι καρύδας σε φιαλίδια με σταγονόμετρο. Έτσι χρησιμοποιείς την ποσότητα που θέλεις, δεν λαδώνει.
Το πράσινο σαπούνι δεν είναι το καλύτερο για το δέρμα, ξηραίνει παρά πολύ, όπως και όλα τα σαπούνια. Όσο για το ελαιόλαδο, όταν το χρησιμοποιούσα, γιατί κι εμένα τα λάδια μου αρέσουν, το έκανα μους με νερό, ισόποσες δόσεις και χτύπημα μέχρι να ομογενοποιηθούν. Το χρησιμοποιείς άμεσα, δεν αφήνει μυρωδιά, ούτε γλίτσα, δεν λερώνει τα ρούχα. Μπόνους αν έχεις ζεστάνει το μείγμα ώστε ακόμη και τον χειμώνα να είναι ευχάριστο στο δέρμα. Στα μαλλιά το ελαιόλαδο δεν ενδείκνυται, αν πάλι θες να το χρησιμοποιήσεις, στο λούσιμο για να μπορέσεις να το αφαιρέσεις θα αραιώσεις μια ποσότητα σαμπουάν σε λίγο νερό ίσα να καλύψεις όλα τα μαλλιά και θα το κάνεις αυτό για να το αφαιρέσεις αποτελεσματικά. Αφού το ξεπλύνεις αυτό, λούζεσαι ξανά όπως ξέρεις. Το λάδι καρύδας είναι πιο ελαφρύ σαν λάδι και χρησιμοποιείται όπως είναι. Πάντως το λάδι που αγαπώ στα μαλλιά αλλά βαριέμαι πλέον να χρησιμοποιήσω, είναι το δαφνέλαιο, εκτός από τα οφέλη, λατρεύω τον τρόπο που σκουραίνει τα μαλλιά μου. Είναι το μόνο λάδι που δίνει μπλε ανταύγειες στα μαλλιά όταν όλα τα άλλα τα ξανοίγουν.

Όπως και να έχει, υπάρχουν χάρτες που δείχνουν ποια λάδια είναι commedogenic (αν θυμάμαι καλά έτσι γράφεται) και ποια είναι non-commedogenic, αυτό που σου λέει η Σέσιλι δλδ και θέλει προσοχή. Στην ουσία το ελαιόλαδο δεν αρέσει στο δέρμα μας όσο νομίζουμε.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20232
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 22 Μάιος 2020, 15:44

Το δαφνέλαιο είναι το μόνο που κι εγώ θα σύστηνα προς χρήση, σε συνδυασμό με θέμα τριχόπτωσης. ΒΕΒΑΙΑ, θα προσπαθούσα να το βρω ενσωματωμένο σε προϊόν, για να είναι κατάλληλο για τη ρίζα-τριχωτό. Βγάζει η apivita ένα προϊόν σε φούξια μπουκάλι. Δεν κάνει και τπτ για σοβαρή τριχόπτωση, αλλά είναι τέλειο και εμένα μου φτιάχνει την ψυχολογία το Σεπτέμβρη με την εποχιακή τριχόπτωση.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69752
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 22 Μάιος 2020, 15:50

Cecily Anne έγραψε:
22 Μάιος 2020, 15:24
Πάντως, αν όντως είναι στα καλά καθούμενα, τότε μιλάμε για βόμβα που θα ξανασκάσει.
Το τυφλό χτύπημα έχει τις λιγότερες πιθανότητες. Μέχρι στιγμής προκύπτει ότι την περίμενε.
Και αν όντως υπάρχει και δεύτερο πρόσωπο, πιθανόν να ήταν κάτι σαν τσιλιαδόρος.

Έχουν κυκλοφορήσει διάφορα ως μαρτυρίες μέχρι και ότι της φώναξε "πάρτα μωρή, καλά να πάθεις" ή κάτι τέτοιο αλλά χωρίς διευκρινήσεις. Σ' αυτές τις φάσεις ο κάθε μάρτυρας μπορεί να λέει ό,τι να' ναι.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7882
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 22 Μάιος 2020, 15:52

Δεν το έχω ψάξει αρκετά, απλά κατά την διάρκεια χημειοθεραπειών και ακτινοθεραπειών μας είχαν συστήσει πράσινο σαπούνι. Έτσι προσπαθώ να βρίσκω πια πιο ήπια σαμπουάν και σαπούνια, βιολογικά (όσο γίνεται).
Το ελαιόλαδο δεν το χρησιμοποιώ συνέχεια, χρησιμοποιώ λάδι καρύδας και άλλα έλαια (ακριβά είναι βέβαια).
Όσο για το ελαιόλαδο, όταν το χρησιμοποιούσα, γιατί κι εμένα τα λάδια μου αρέσουν, το έκανα μους με νερό, ισόποσες δόσεις και χτύπημα μέχρι να ομογενοποιηθούν. Το χρησιμοποιείς άμεσα, δεν αφήνει μυρωδιά, ούτε γλίτσα, δεν λερώνει τα ρούχα. Μπόνους αν έχεις ζεστάνει το μείγμα ώστε ακόμη και τον χειμώνα να είναι ευχάριστο στο δέρμα. Στα μαλλιά το ελαιόλαδο δεν ενδείκνυται, αν πάλι θες να το χρησιμοποιήσεις, στο λούσιμο για να μπορέσεις να το αφαιρέσεις θα αραιώσεις μια ποσότητα σαμπουάν σε λίγο νερό ίσα να καλύψεις όλα τα μαλλιά και θα το κάνεις αυτό για να το αφαιρέσεις αποτελεσματικά.
Καλές συμβουλές. Δεν τις είχα υπόψη.

Γιάννης

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιάννης » 22 Μάιος 2020, 15:52

Χουργιατς έγραψε:
20 Μάιος 2020, 18:48
blackpaint έγραψε:
20 Μάιος 2020, 18:44

στη Βρεττανια και τα θυματα και οι θυτες ειναι κυριως αντρες και μελη συμμοριων.
Δεν χωρανε λοιπον οι ισλαμοφοβικες σου παπαριες στο νημα.

Εγώ χάλκευσα το ποστ για να θυμίσω στους φίλους μας το Χαλιφάτο της Βρεττανίας :102:
Ναι, είσαι ο ορισμός του εμμονικού βλάκα, κάνει μπαμ.

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12177
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 22 Μάιος 2020, 15:53

vagabondo έγραψε:
22 Μάιος 2020, 13:31
Ασέβαστος έγραψε:
22 Μάιος 2020, 13:22
Cecily Anne έγραψε:
22 Μάιος 2020, 13:09


Εξαρτάται τη συγκέντρωση.
NAOH>98% λεει, καλα ειναι;
Κάλιο δεν θα πρεπε να χει; :smt017
καυστικο νατριο ή καυστικη σοδα ΝΑΟΗ
καυστικη ποτασα ΚΟΗ.
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21409
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 22 Μάιος 2020, 15:54

Cecily Anne έγραψε:
22 Μάιος 2020, 15:24
Πάντως, αν όντως είναι στα καλά καθούμενα, τότε μιλάμε για βόμβα που θα ξανασκάσει.
δεν ξέρω μου φαίνεται πολύ δύσκολο να είναι τυχαίο πάντως
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20232
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 22 Μάιος 2020, 15:56

Με το να μη μιλάει δυσκολεύει το ρόλο της αστυνομίας και τη σύλληψή της. Το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι ότι μιλάει και απλά δεν βγαίνουν προς τα έξω, μέχρι να τη συλλάβουν.
Antares έγραψε:
22 Μάιος 2020, 15:52
Δεν το έχω ψάξει αρκετά, απλά κατά την διάρκεια χημειοθεραπειών και ακτινοθεραπειών μας είχαν συστήσει πράσινο σαπούνι.
Για τα ρούχα μήπως; Γενικά θες προϊόντα όσο πιο κοντά στο pH του δέρματος. Άκου τη μεγίστη παπαροτρεντιά που κάνουν οι κιουρίες. Παίρνουν λάδι καρύδας και το βάζουν στη μάπα.
ΓΙΟΛΟ.
Γιατί έτσι αφού, το κανε στο γιουτιουμπ μια, ε ας γαμήσουμε όλες τους πόρους μας.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 22 Μάιος 2020, 15:59

Γιάννης έγραψε:
22 Μάιος 2020, 15:52
Χουργιατς έγραψε:
20 Μάιος 2020, 18:48
blackpaint έγραψε:
20 Μάιος 2020, 18:44

στη Βρεττανια και τα θυματα και οι θυτες ειναι κυριως αντρες και μελη συμμοριων.
Δεν χωρανε λοιπον οι ισλαμοφοβικες σου παπαριες στο νημα.

Εγώ χάλκευσα το ποστ για να θυμίσω στους φίλους μας το Χαλιφάτο της Βρεττανίας :102:
Ναι, είσαι ο ορισμός του εμμονικού βλάκα, κάνει μπαμ.
συναδελφε μ αρεσει το αβαταρ σου :smt005::smt005::smt005::smt005:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών