Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69598
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 05 Ιουν 2020, 12:15

foscilis έγραψε:
05 Ιουν 2020, 11:56

Παρ' όλα αυτά άλλο η ασχήμια άλλο η παραμόρφωση και μάλιστα σε τέτοια επίπεδα. Τον άσχημο μπορεί να μην τον θεωρείς τόσο ελκυστικό αλλά δεν έχεις ενστικτώδη αντίδραση να αποστρέψεις το βλέμμα σου με φρίκη.
Κι εγώ, εδώ βρίσκω το κυρίως πρόβλημα. Στην ενστικτώδη αντίδραση των άλλων, ανεξαρτήτως των προθέσεων τους.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24497
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 05 Ιουν 2020, 12:18

Ρε παιδιά πρώτα απ' όλα το πρόσωπο είναι κομμάτι του εαυτού. Άλλο οι σταδιακές αλλαγές με το χρόνο και άλλο οι απότομες και μάλιστα βίαιες και προς την κατεύθυνση του φρικιαστικού.

Σας έχω ξαναπεί για αυτή τη φίλη μου με τη μύτη παπαγαλάκι που τα έσκασε για πλαστική και αντικειμενικά ο τύπος την έκανε θεογκόμενα χωρίς να φαίνεται τίποτα το ψεύτικο στην καινούρια μύτη. Ε χρειάστηκε χρόνια ολόκληρα ψυχοθεραπείας να αισθανθεί εντάξει με την αλλαγμένη φάτσα.

Γι' αυτό άλλωστε είναι πρώτης τάξεως καμπανάκι όταν μια γκόμενα επιδιώκει να κάνει πλαστική στη μούρη, εκτός από ακραίες περιπτώσεις όπως μύτη σαν προβοσκίδα ή ελιά που σου σπάει τα νεύρα ή κάτι ολοφάνερα στραβό, σε όλες τις άλλες η επιδίωξη δείχνει βαθύτερα προβλήματα με τον εαυτό σου.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος foscilis την 05 Ιουν 2020, 12:19, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7876
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 05 Ιουν 2020, 12:18

AlienWay έγραψε:
05 Ιουν 2020, 11:53
Δηλαδή το "δίδαγμα" είναι ότι αυτές που κάνουν ινσταγκραμ-μόντελινγκ, ντόλτσε-βίτα μόντελιγκ και σόσιαλ-μίντια μόντελινγκ (ερασιτεχνικό ή επαγγελματικό) θα πρέπει να έχουν συνείδηση του ρίσκου, ότι τις φωτογραφίες τους τις βλέπουν κάποιες άλλες, σαλές γυναίκες, οι οποίες μπορεί να τις γυρίζουν τα μυαλά από τη ζήλια.

Το ζήτημα δεν είναι πατριαρχικό, αλλά εσωτερικό γυναικείο θέμα.
Αυτό δεν ισχύει σε καμία περίπτωση. Κανείς δεν κάνει εγκλήματα από ζήλια. Τι να ζηλέψει μια άλλη σαλή γυναίκα, δεν καταλαβαίνω, ώστε να κάνει έγκλημα γι' αυτό; Μου θυμίζει κάποιες στην δουλειά μου που έχουν πάρει θέσεις αναξιοκρατικά και όταν διαμαρτύρεται κανείς για πλημμελή άσκηση καθηκόντων ή και για την αναξιοκρατική ανέλιξη ή για το ότι τον έχουν βάλει στόχο διαδίδοντας ψέμματα απαντάνε "με ζηλεύουν". Ποιος την χέζει μια τέτοια; Αυτή έχει περισσότερες πιθανότητες να κινηθεί παράνομα εναντίον κάποιου.

- Casper -

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 05 Ιουν 2020, 12:21

foscilis έγραψε:
05 Ιουν 2020, 11:56
Gherschaagk έγραψε:
05 Ιουν 2020, 10:24
Ο λόγος για τον οποίο οι "δημοσιογράφοι" τονίζουν το ποσό ωραία και προσεγμένη ήταν, είναι για να κάνουν το έγκλημα ακόμη πιο ειδεχθές. Θα το πουν με όλους τους τρόπους πως καταστράφηκε η ζωή της και πως ενώ ζούσε το όνειρο πλέον και μέχρι να πεθάνει θα ζει τον εφιάλτη. Ισχύει. Δεν ξέρω πως θα άντεχε το παιδί μου να με βλέπει αν παραμορφωνόταν το πρόσωπό μου με τον οποιοδήποτε τρόπο.
Εμείς είχαμε μια καθηγήτρια με μια καφέ ελιά που αν και επίπεδη κάλυπτε ολόκληρο το δεξί μάγουλο. Επίσης δεν ήταν όμορφη. Τώρα είναι γύρω στα 70, έχει επιπλέον γεμίσει ρυτίδες, πανάδες, κρέμονται διάφορα, έχει πάρει τουλάχιστον τριάντα κιλά, the usual. Την πετυχαίνω καμιά φορά στη γειτονιά. Τη θεωρώ από τα πιο άσχημα εμφανισιακά άτομα που έχουν υπάρξει.

Παρ' όλα αυτά άλλο η ασχήμια άλλο η παραμόρφωση και μάλιστα σε τέτοια επίπεδα. Τον άσχημο μπορεί να μην τον θεωρείς τόσο ελκυστικό αλλά δεν έχεις ενστικτώδη αντίδραση να αποστρέψεις το βλέμμα σου με φρίκη.

Για να είμαι ειλικρινής εμένα στις φωτογραφίες δε μου κάνει για τίποτα το ιδιαίτερο. Ήταν στο απόγειο της σωματικής της ομορφιάς (25-35) που όμως δεν ήταν και τόσο πολύ ψηλά. Ήταν μια μέση κανονική κοπέλα. Κατά τη γνώμη μου είναι πολύ πιο πιπεράτα και σεξιστικά τα κίνητρα των ΜΜΕ και αυτό φαίνεται από όλους τους μαλάκες που σχολιάζουν για χορηγούς και τέτοια από κάτω, θεωρώντας όλη η πλέμπα πως το να απολαμβάνει μια γυναίκα 35 χρονών τη σεξουαλικότητά της (με την ευρεία έννοια του όρου όχι αναγκαστικά την έννοια των γαμησιών) αποτελεί κάποιου είδους "πήγαινε γυρεύοντας".
foscilis έγραψε:
05 Ιουν 2020, 12:18
Ρε παιδιά πρώτα απ' όλα το πρόσωπο είναι κομμάτι του εαυτού. Άλλο οι σταδιακές αλλαγές με το χρόνο και άλλο οι απότομες και μάλιστα βίαιες και προς την κατεύθυνση του φρικιαστικού.

Σας έχω ξαναπεί για αυτή τη φίλη μου με τη μύτη παπαγαλάκι που τα έσκασε για πλαστική και αντικειμενικά ο τύπος την έκανε θεογκόμενα χωρίς να φαίνεται τίποτα το ψεύτικο στην καινούρια μύτη. Ε χρειάστηκε χρόνια ολόκληρα ψυχοθεραπείας να αισθανθεί εντάξει με την αλλαγμένη φάτσα.

Γι' αυτό άλλωστε είναι πρώτης τάξεως καμπανάκι όταν μια γκόμενα επιδιώκει να κάνει πλαστική στη μούρη, εκτός από ακραίες περιπτώσεις όπως μύτη σαν προβοσκίδα ή ελιά που σου σπάει τα νεύρα ή κάτι ολοφάνερα στραβό, σε όλες τις άλλες η επιδίωξη δείχνει βαθύτερα προβλήματα με τον εαυτό σου.
:goodpost::bravo:

- Casper -

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 05 Ιουν 2020, 12:25

AlienWay έγραψε:
05 Ιουν 2020, 11:53
Δηλαδή το "δίδαγμα" είναι ότι αυτές που κάνουν ινσταγκραμ-μόντελινγκ, ντόλτσε-βίτα μόντελιγκ και σόσιαλ-μίντια μόντελινγκ (ερασιτεχνικό ή επαγγελματικό) θα πρέπει να έχουν συνείδηση του ρίσκου, ότι τις φωτογραφίες τους τις βλέπουν κάποιες άλλες, σαλές γυναίκες, οι οποίες μπορεί να τις γυρίζουν τα μυαλά από τη ζήλια.

Το ζήτημα δεν είναι πατριαρχικό, αλλά εσωτερικό γυναικείο θέμα.
Ο ανταγωνισμός και η ζήλια δεν απευθύνονται μόνο σε ένα φύλο.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23062
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 05 Ιουν 2020, 12:31

Antares έγραψε:
05 Ιουν 2020, 12:18
AlienWay έγραψε:
05 Ιουν 2020, 11:53
Δηλαδή το "δίδαγμα" είναι ότι αυτές που κάνουν ινσταγκραμ-μόντελινγκ, ντόλτσε-βίτα μόντελιγκ και σόσιαλ-μίντια μόντελινγκ (ερασιτεχνικό ή επαγγελματικό) θα πρέπει να έχουν συνείδηση του ρίσκου, ότι τις φωτογραφίες τους τις βλέπουν κάποιες άλλες, σαλές γυναίκες, οι οποίες μπορεί να τις γυρίζουν τα μυαλά από τη ζήλια.

Το ζήτημα δεν είναι πατριαρχικό, αλλά εσωτερικό γυναικείο θέμα.
Αυτό δεν ισχύει σε καμία περίπτωση. Κανείς δεν κάνει εγκλήματα από ζήλια. Τι να ζηλέψει μια άλλη σαλή γυναίκα, δεν καταλαβαίνω, ώστε να κάνει έγκλημα γι' αυτό; Μου θυμίζει κάποιες στην δουλειά μου που έχουν πάρει θέσεις αναξιοκρατικά και όταν διαμαρτύρεται κανείς για πλημμελή άσκηση καθηκόντων ή και για την αναξιοκρατική ανέλιξη ή για το ότι τον έχουν βάλει στόχο διαδίδοντας ψέμματα απαντάνε "με ζηλεύουν". Ποιος την χέζει μια τέτοια; Αυτή έχει περισσότερες πιθανότητες να κινηθεί παράνομα εναντίον κάποιου.
Δεν το βρίσκεις πιθανό γιατί το εκλογικεύεις. Η άβυσσος της ψυχής των ανθρώπων όμως είναι απύθμενη.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23062
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 05 Ιουν 2020, 12:32

- Casper - έγραψε:
05 Ιουν 2020, 12:25
AlienWay έγραψε:
05 Ιουν 2020, 11:53
Δηλαδή το "δίδαγμα" είναι ότι αυτές που κάνουν ινσταγκραμ-μόντελινγκ, ντόλτσε-βίτα μόντελιγκ και σόσιαλ-μίντια μόντελινγκ (ερασιτεχνικό ή επαγγελματικό) θα πρέπει να έχουν συνείδηση του ρίσκου, ότι τις φωτογραφίες τους τις βλέπουν κάποιες άλλες, σαλές γυναίκες, οι οποίες μπορεί να τις γυρίζουν τα μυαλά από τη ζήλια.

Το ζήτημα δεν είναι πατριαρχικό, αλλά εσωτερικό γυναικείο θέμα.
Ο ανταγωνισμός και η ζήλια δεν απευθύνονται μόνο σε ένα φύλο.
Είπαμε, ο καθένας μπορεί να βλάψει αν είναι υπερβολικά προβληματικός.

Απλώς όταν το κάνει άντρας είναι "πατριάρχης".
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 05 Ιουν 2020, 12:36

AlienWay έγραψε:
05 Ιουν 2020, 12:32
- Casper - έγραψε:
05 Ιουν 2020, 12:25
AlienWay έγραψε:
05 Ιουν 2020, 11:53
Δηλαδή το "δίδαγμα" είναι ότι αυτές που κάνουν ινσταγκραμ-μόντελινγκ, ντόλτσε-βίτα μόντελιγκ και σόσιαλ-μίντια μόντελινγκ (ερασιτεχνικό ή επαγγελματικό) θα πρέπει να έχουν συνείδηση του ρίσκου, ότι τις φωτογραφίες τους τις βλέπουν κάποιες άλλες, σαλές γυναίκες, οι οποίες μπορεί να τις γυρίζουν τα μυαλά από τη ζήλια.

Το ζήτημα δεν είναι πατριαρχικό, αλλά εσωτερικό γυναικείο θέμα.
Ο ανταγωνισμός και η ζήλια δεν απευθύνονται μόνο σε ένα φύλο.
Είπαμε, ο καθένας μπορεί να βλάψει αν είναι υπερβολικά προβληματικός.

Απλώς όταν το κάνει άντρας είναι "πατριάρχης".
Είναι μεγάλη συζήτηση :D
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7876
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 05 Ιουν 2020, 12:44

AlienWay έγραψε:
05 Ιουν 2020, 12:31

Δεν το βρίσκεις πιθανό γιατί το εκλογικεύεις. Η άβυσσος της ψυχής των ανθρώπων όμως είναι απύθμενη.
Πόσο απύθμενη; Να κάνεις έγκλημα για γελοίους λόγους; Τι θα κερδίσεις; Ακόμη και οι ψυχοπαθείς θα ήθελαν να κερδίσουν κάτι από αυτό. Χρήματα, ωραία ζωή.
Δεν νομίζω ότι κυκλοφορούν πολλές γυναίκες που θα έκαναν κάτι τέτοιο από ζήλια όπως είπες.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23062
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 05 Ιουν 2020, 12:56

Antares έγραψε:
05 Ιουν 2020, 12:44
AlienWay έγραψε:
05 Ιουν 2020, 12:31

Δεν το βρίσκεις πιθανό γιατί το εκλογικεύεις. Η άβυσσος της ψυχής των ανθρώπων όμως είναι απύθμενη.
Πόσο απύθμενη; Να κάνεις έγκλημα για γελοίους λόγους; Τι θα κερδίσεις; Ακόμη και οι ψυχοπαθείς θα ήθελαν να κερδίσουν κάτι από αυτό. Χρήματα, ωραία ζωή.
Δεν νομίζω ότι κυκλοφορούν πολλές γυναίκες που θα έκαναν κάτι τέτοιο από ζήλια όπως είπες.
Υπάρχουν είδη παθολογικής ζήλιας που αγγίζουν επίπεδα θρησκοληψίας.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 05 Ιουν 2020, 12:58

Antares έγραψε:
05 Ιουν 2020, 12:44
AlienWay έγραψε:
05 Ιουν 2020, 12:31

Δεν το βρίσκεις πιθανό γιατί το εκλογικεύεις. Η άβυσσος της ψυχής των ανθρώπων όμως είναι απύθμενη.
Πόσο απύθμενη; Να κάνεις έγκλημα για γελοίους λόγους; Τι θα κερδίσεις; Ακόμη και οι ψυχοπαθείς θα ήθελαν να κερδίσουν κάτι από αυτό. Χρήματα, ωραία ζωή.
Εγώ κοντεψα να σκοτωσω για ενα μέτρο γης

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7876
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 05 Ιουν 2020, 13:02

perseus έγραψε:
05 Ιουν 2020, 12:58
Antares έγραψε:
05 Ιουν 2020, 12:44
AlienWay έγραψε:
05 Ιουν 2020, 12:31

Δεν το βρίσκεις πιθανό γιατί το εκλογικεύεις. Η άβυσσος της ψυχής των ανθρώπων όμως είναι απύθμενη.
Πόσο απύθμενη; Να κάνεις έγκλημα για γελοίους λόγους; Τι θα κερδίσεις; Ακόμη και οι ψυχοπαθείς θα ήθελαν να κερδίσουν κάτι από αυτό. Χρήματα, ωραία ζωή.
Εγώ κοντεψα να σκοτωσω για ενα μέτρο γης
Πάντα αναρωτιόμουν γιατί γίνονταν αυτοί οι σκοτωμοί παλαιότερα. Η αφορμή ήταν, για άλλες αντιπαλότητες ή εγκλήματα ή δεν γνωρίζω τι. Δεν νομίζω να μας πεις γιατί έφτασες σε αυτό το σημείο.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23062
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 05 Ιουν 2020, 13:12

Εδώ λένε ότι σύμφωνα με τις νεότερες πληροφορίες, οι δράστριες μπορεί να είναι δύο. Η φυσική αυτουργός και η ηθική αυτουργός.

Η υπόθεση βρωμάει Hondos.

Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12174
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 05 Ιουν 2020, 13:14

Naida έγραψε:
04 Ιουν 2020, 19:29
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
04 Ιουν 2020, 19:23
Naida έγραψε:
04 Ιουν 2020, 19:22
Ακόμα να την βρουν την ψυχοπαθή, να τη χώσουν μέσα; περίεργο
όντως, κι εγώ πίστευα πως θα ήταν εύκολη η εξιχνίαση
Κι άκουγα τώρα ότι πήγε με ταξί, πήρε τηλ σε ραδιοταξι από καρτοτηλεφωνο. Φαντάζομαι μπορούν να βρουν που είναι αυτό το καρτοτηλεφωνο και αν υπάρχουν κάμερες γύρω. Γενικά δεν ξέρω μέρα μεσημέρι έγινε. Εκτός κι αν είχε συνεργό.
δεν επιτρεπεται να κρατας καταγραφες πανω απο 3 ημερες.
Οποτε ειναι απιθανο να βρουν μετα απο μερες υλικο απο καμερες.
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 05 Ιουν 2020, 13:17

AlienWay έγραψε:
05 Ιουν 2020, 13:12
Εδώ λένε ότι σύμφωνα με τις νεότερες πληροφορίες, οι δράστριες μπορεί να είναι δύο. Η φυσική αυτουργός και η ηθική αυτουργός.

Η υπόθεση βρωμάει Hondos.

Δηλαδή;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών