Γιατρός «μαϊμού» εξαπατούσε βαριά ασθενείς – «Σκότωσε» τρεις ανθρώπους, ανάμεσά τους δυο παιδιά

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Γιατρός «μαϊμού» εξαπατούσε βαριά ασθενείς – «Σκότωσε» τρεις ανθρώπους, ανάμεσά τους δυο παιδιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 03 Ιούλ 2020, 20:02

stavmanr έγραψε:
03 Ιούλ 2020, 19:22
Υποτιμάς την εμπειρία των δικηγόρων και το δικηγορικό επάγγελμα.
Ίσως να μην είναι τόσο απλό όσο νομίζεις.
Καταλαβαίνω τι λες αλλά προτιμώ να με βρίσει κάποιος παρά να μου λέει πλαγίως ότι είμαι ηλίθιος.

Δες και κρίνε: προσέφερα θεραπευτικές υπηρεσίες ή σε περίπτωση που κάποιος δεν αποδέχεται αυτές τις μεθόδους, προσέφερα θετικές, αν μη τι άλλο, υπηρεσίες Placebo

Επαναλαμβάνω εδώ δεν πρόκειται για κάποιο απατεώνα τύπου Σώρρα. Εδώ έψαχνε μελοθάνατους ή άτομα με αναπηρίες να σκυλέψει.

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29205
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Γιατρός «μαϊμού» εξαπατούσε βαριά ασθενείς – «Σκότωσε» τρεις ανθρώπους, ανάμεσά τους δυο παιδιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 03 Ιούλ 2020, 20:12

stavmanr έγραψε:
29 Ιουν 2020, 08:18
nowhere έγραψε:
29 Ιουν 2020, 08:00
οκ.αν σου βουλώσουν οι αρτηρίες να φωνάξεις έναν βοθροκαθαριστή
Μα κι ο γιατρός δεν θα κάνει κάτι διαφορετικό από αυτά που ξέρει ήδη. Δεν θα καινοτομήσει για να σε βοηθήσει.
Αυτά που ξέρει ήδη θα κάνει.

Δουλειά του γιατρού είναι η συντήρηση. Δεν διαφέρει από τη δουλειά του αγρότη, του φούρναρη κλπ. Σε κρατούν στη ζωή.
Αν δεν σε ταίσει ο αγρότης κι ο φούρναρης, δεν θα χρειαστείς ποτέ σου γιατρό, αφού δεν θα ζεις...
Εικόνα

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Γιατρός «μαϊμού» εξαπατούσε βαριά ασθενείς – «Σκότωσε» τρεις ανθρώπους, ανάμεσά τους δυο παιδιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 03 Ιούλ 2020, 20:49

ST48410 έγραψε:
03 Ιούλ 2020, 20:02
stavmanr έγραψε:
03 Ιούλ 2020, 19:22
Υποτιμάς την εμπειρία των δικηγόρων και το δικηγορικό επάγγελμα.
Ίσως να μην είναι τόσο απλό όσο νομίζεις.
Καταλαβαίνω τι λες αλλά προτιμώ να με βρίσει κάποιος παρά να μου λέει πλαγίως ότι είμαι ηλίθιος.

Δες και κρίνε: προσέφερα θεραπευτικές υπηρεσίες ή σε περίπτωση που κάποιος δεν αποδέχεται αυτές τις μεθόδους, προσέφερα θετικές, αν μη τι άλλο, υπηρεσίες Placebo

Επαναλαμβάνω εδώ δεν πρόκειται για κάποιο απατεώνα τύπου Σώρρα. Εδώ έψαχνε μελοθάνατους ή άτομα με αναπηρίες να σκυλέψει.
Νομίζω ότι γράφαμε για άλλο πράγμα στο προηγούμενο ποστ.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Γιατρός «μαϊμού» εξαπατούσε βαριά ασθενείς – «Σκότωσε» τρεις ανθρώπους, ανάμεσά τους δυο παιδιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 10 Ιούλ 2020, 01:34

Ψευτογιατρός - Στη δημοσιότητα χειρόγραφες συνταγές: «Θα καταπίνεις δύο κουκούτσια κεράσια την ημέρα»

https://www.protothema.gr/greece/articl ... tin-imera/

Ο ψευτογιατρός, απευθυνόμενος στους ασθενείς του, εκτός από ιατρικές συμβουλές, δίνει και συμβουλές διατροφής με ανάλατα αμύγδαλα, πράσινες και κόκκινες πιπεριές. Αυτό που, μάλιστα, προκαλεί τεράστια εντύπωση είναι ότι έγραφε σε ασθενή του: «Κάθε ημέρα θα καταπιείς και 2 κουκούτσια κεράσια».

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Γιατρός «μαϊμού» εξαπατούσε βαριά ασθενείς – «Σκότωσε» τρεις ανθρώπους, ανάμεσά τους δυο παιδιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 10 Δεκ 2021, 20:26

Ειλικρινής απορία.

Βλέπω ότι αυτό το διάστημα γίνεται η δίκη και οι δικηγόροι των θυμάτων ζητούν από το δικαστήριο να ανοιχθούν οι λογαριασμοί του κατηγορουμένου ώστε να φανούν τα μεγάλα χρηματικά ποσά που έχει πάρει από τα θύματά του, ισχυριζόμενοι ότι θα προκύψουν και επιπλέον στοιχεία.

Παράλληλα ακούω ότι κατηγορείται και για ξέπλυμα βρώμικου χρήματος και θα κλιθεί σε απολογία.

Αν ισχύουν τα παραπάνω πως είναι δυνατόν να μην έχουν ανοιχθεί οι λογαριασμοί ήδη; Τι κάνουν ενάμισι χρόνο τώρα; Έχει κάποια λογική να μην έχουν ανοιχθεί λογαριασμοί σε κάποιον που κατηγορείται ότι εξαπατούσε ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΑ ασθενείς βαριάς μορφής; Ο αρχικός έλεγχος των αρχών δεν θα έπρεπε να περιλαμβάνει κάτι τέτοιο;

Μήπως κάτι δεν λειτουργεί καθόλου σωστά;

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22793
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Γιατρός «μαϊμού» εξαπατούσε βαριά ασθενείς – «Σκότωσε» τρεις ανθρώπους, ανάμεσά τους δυο παιδιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 10 Δεκ 2021, 20:28

Βιαστηκε ο μαλακας. Αν περιμένε τον κορωνοιο ,θα είχε κάνει γερή μπάζα από τα ψεκια, και θα τον είχαν για ήρωα.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Γιατρός «μαϊμού» εξαπατούσε βαριά ασθενείς – «Σκότωσε» τρεις ανθρώπους, ανάμεσά τους δυο παιδιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 10 Δεκ 2021, 20:31

Τι σκουπίδι πρέπει να είναι όμως για να εκμεταλλεύεται ανθρώπους με τόσο σοβαρά προβλήματα υγείας. Εδώ δεν είναι ότι απλά βρήκε κορόιδα και τα μάδησε. Έπαιζε κυριολεκτικά με τον πόνο τους.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23216
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Γιατρός «μαϊμού» εξαπατούσε βαριά ασθενείς – «Σκότωσε» τρεις ανθρώπους, ανάμεσά τους δυο παιδιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 10 Δεκ 2021, 20:31

ST48410 έγραψε:
10 Δεκ 2021, 20:26
Ειλικρινής απορία.

Βλέπω ότι αυτό το διάστημα γίνεται η δίκη και οι δικηγόροι των θυμάτων ζητούν από το δικαστήριο να ανοιχθούν οι λογαριασμοί του κατηγορουμένου ώστε να φανούν τα μεγάλα χρηματικά ποσά που έχει πάρει από τα θύματά του, ισχυριζόμενοι ότι θα προκύψουν και επιπλέον στοιχεία.

Παράλληλα ακούω ότι κατηγορείται και για ξέπλυμα βρώμικου χρήματος και θα κλιθεί σε απολογία.

Αν ισχύουν τα παραπάνω πως είναι δυνατόν να μην έχουν ανοιχθεί οι λογαριασμοί ήδη; Τι κάνουν ενάμισι χρόνο τώρα; Έχει κάποια λογική να μην έχουν ανοιχθεί λογαριασμοί σε κάποιον που κατηγορείται ότι εξαπατούσε ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΑ ασθενείς βαριάς μορφής; Ο αρχικός έλεγχος των αρχών δεν θα έπρεπε να περιλαμβάνει κάτι τέτοιο;

Μήπως κάτι δεν λειτουργεί καθόλου σωστά;
Φυσικά κάτι δεν λειτουργεί σωστά. Οι λογαριασμοί θα έχουν γίνει ως τώρα bitcoin.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Γιατρός «μαϊμού» εξαπατούσε βαριά ασθενείς – «Σκότωσε» τρεις ανθρώπους, ανάμεσά τους δυο παιδιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 10 Δεκ 2021, 20:35

AlienWay έγραψε:
10 Δεκ 2021, 20:31
Φυσικά κάτι δεν λειτουργεί σωστά. Οι λογαριασμοί θα έχουν γίνει ως τώρα bitcoin.
Δεν ξέρω αν μπορείς να εξαφανίσεις στοιχεία τραπεζικών λογαριασμών σε Ελληνικές τράπεζες. Αν είχε τίποτα σε offshore τρέχα γύρευε.

Αλλά γιατί ρε του δίνουν τόσο χρόνο; Τι κοσκινίζουν; Σε ποιου είδους νόμο πατάει και δεν έχουν δει αυτά τα στοιχεία από τις πρώτες μέρες;

Δεν μπορώ να φανταστώ τέτοια αδιαφορία. Η υπόθεση αυτή είχε λάβει μεγάλη δημοσιότητα από τότε. Εδώ ή πρέπει να υπάρχει κάποιο νομικό κόλλημα και να μας το εξηγήσει όποιος ξέρει ή κάποιος τον προστατεύει.

runner
Δημοσιεύσεις: 2682
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 21:11

Re: Γιατρός «μαϊμού» εξαπατούσε βαριά ασθενείς – «Σκότωσε» τρεις ανθρώπους, ανάμεσά τους δυο παιδιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από runner » 11 Δεκ 2021, 19:03

Ανάμεσα στους κατηγορουμένους υπάρχει και πρώην Βουλευτής και Υφυπουργός της ΝΔ, γιατρός στο επάγγελμα.
Δεν ξέρω αν τελικά παραπέμφθηκε στη δίκη ή απαλλάχθηκε με βούλευμα, αλλά ούτε αυτή η λεπτομέρεια έχει αναφερθεί από τα ΜΜΕ.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Γιατρός «μαϊμού» εξαπατούσε βαριά ασθενείς – «Σκότωσε» τρεις ανθρώπους, ανάμεσά τους δυο παιδιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 13 Ιαν 2022, 15:01

runner έγραψε:
11 Δεκ 2021, 19:03
Ανάμεσα στους κατηγορουμένους υπάρχει και πρώην Βουλευτής και Υφυπουργός της ΝΔ, γιατρός στο επάγγελμα.
Δεν ξέρω αν τελικά παραπέμφθηκε στη δίκη ή απαλλάχθηκε με βούλευμα, αλλά ούτε αυτή η λεπτομέρεια έχει αναφερθεί από τα ΜΜΕ.
https://www.protothema.gr/greece/articl ... dr-kontos/

Σήμερα βλέπω να αναφέρεται αλλά έχεις δίκιο ότι το πράγμα δεν πήρε την αναμενόμενη έκταση. Ξέρουμε ποιος είναι;

«Ο πρώην υπουργός μου είπε θα κάνω μία πολύωρη επέμβαση και πως δουλειά του είναι να ανοίξει το θώρακα για να φτάσει ο άλλος γιατρός πίσω. Μου είπε ότι το χειρουργείο πρέπει να γίνει για να περπατήσω. Την άλλη ημέρα εγώ περπάτησα. Ξύπνησα στις 4 το απόγευμα στην εντατική. Ο πρώτος με επισκέφθηκε ήταν ο «ψευτογιατρός» με ιατρικά ρούχα. Μετά με ανέβασαν στον όροφο. Ο «ψευτογιατρός» μου είπε πως «όλα πήγαν καλά και θα περπατήσεις σύντομα». Πονούσα σαν να με έχουν σουβλίσει. Μου έβγαλαν όλο το πλευρό» ανέφερε στη συνέχεια της κατάθεσής του στο θύμα για να τονίσει πως οι κατηγορούμενοι τον διαβεβαίωναν ότι «όλα πήγαν καλά» και ότι θα περπατήσει. Μάλιστα, όπως ανέφερε ο «ψευτογιατρός» του ζήτησε 50.000 ευρώ, ενώ η οικογένειά του κατέβαλε στο λογιστήριο της κλινικής και 20.000 ευρώ.

«Βγήκα από τη κλινική με φρικτούς πόνους. Μου έχουν γράψει και μία ουσία που είναι ναρκωτική. Τους είπα και για την κύστη μου και είπαν θα αποκατασταθεί. Μου είχε πει μία τακτική ο «ψευτογιατρός», να πρήζομαι να πονάω και να πηγαίνω τουαλέτα. Του Χριστού τα πάθη δηλαδή τραβούσα. Ο κατηγορούμενος ήρθε στο σπίτι και μου πήρε άλλα 30.000 ευρώ» συνέχισε ακόμη ο μάρτυρας και προσέθεσε: «Ήμουν χάλια ζωντανός- νεκρός, δεν μπορούσα να αναπνεύσω. Στο σπίτι είχα πυρετό, 40. Ήμουν όλη την ώρα στο κρεβάτι και μούγκριζα αυτή ήταν η κατάσταση μου».

Είμαι περίεργος να δω πόσα χρόνια θα κλείσουν μέσα αυτό τον αλήτη ψευτογιατρό που πήρε στο λαιμό του τόσους ανθρώπους.

runner
Δημοσιεύσεις: 2682
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 21:11

Re: Γιατρός «μαϊμού» εξαπατούσε βαριά ασθενείς – «Σκότωσε» τρεις ανθρώπους, ανάμεσά τους δυο παιδιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από runner » 14 Ιαν 2022, 23:31

ST48410 έγραψε:
13 Ιαν 2022, 15:01


https://www.protothema.gr/greece/articl ... dr-kontos/

Σήμερα βλέπω να αναφέρεται αλλά έχεις δίκιο ότι το πράγμα δεν πήρε την αναμενόμενη έκταση. Ξέρουμε ποιος είναι;

«Ο πρώην υπουργός μου είπε θα κάνω μία πολύωρη επέμβαση και πως δουλειά του είναι να ανοίξει το θώρακα για να φτάσει ο άλλος γιατρός πίσω. Μου είπε ότι το χειρουργείο πρέπει να γίνει για να περπατήσω. Την άλλη ημέρα εγώ περπάτησα. Ξύπνησα στις 4 το απόγευμα στην εντατική. Ο πρώτος με επισκέφθηκε ήταν ο «ψευτογιατρός» με ιατρικά ρούχα. Μετά με ανέβασαν στον όροφο. Ο «ψευτογιατρός» μου είπε πως «όλα πήγαν καλά και θα περπατήσεις σύντομα». Πονούσα σαν να με έχουν σουβλίσει. Μου έβγαλαν όλο το πλευρό» ανέφερε στη συνέχεια της κατάθεσής του στο θύμα για να τονίσει πως οι κατηγορούμενοι τον διαβεβαίωναν ότι «όλα πήγαν καλά» και ότι θα περπατήσει. Μάλιστα, όπως ανέφερε ο «ψευτογιατρός» του ζήτησε 50.000 ευρώ, ενώ η οικογένειά του κατέβαλε στο λογιστήριο της κλινικής και 20.000 ευρώ.

«Βγήκα από τη κλινική με φρικτούς πόνους. Μου έχουν γράψει και μία ουσία που είναι ναρκωτική. Τους είπα και για την κύστη μου και είπαν θα αποκατασταθεί. Μου είχε πει μία τακτική ο «ψευτογιατρός», να πρήζομαι να πονάω και να πηγαίνω τουαλέτα. Του Χριστού τα πάθη δηλαδή τραβούσα. Ο κατηγορούμενος ήρθε στο σπίτι και μου πήρε άλλα 30.000 ευρώ» συνέχισε ακόμη ο μάρτυρας και προσέθεσε: «Ήμουν χάλια ζωντανός- νεκρός, δεν μπορούσα να αναπνεύσω. Στο σπίτι είχα πυρετό, 40. Ήμουν όλη την ώρα στο κρεβάτι και μούγκριζα αυτή ήταν η κατάσταση μου».

Είμαι περίεργος να δω πόσα χρόνια θα κλείσουν μέσα αυτό τον αλήτη ψευτογιατρό που πήρε στο λαιμό του τόσους ανθρώπους.
Μπες στο edolio5 του Σπίνου, αναφέρει το όνομα του πρώην Υπουργού.

Davidian
Δημοσιεύσεις: 350
Εγγραφή: 17 Δεκ 2020, 20:33

Re: Γιατρός «μαϊμού» εξαπατούσε βαριά ασθενείς – «Σκότωσε» τρεις ανθρώπους, ανάμεσά τους δυο παιδιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Davidian » 14 Ιαν 2022, 23:37

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
10 Δεκ 2021, 20:28
Βιαστηκε ο μαλακας. Αν περιμένε τον κορωνοιο ,θα είχε κάνει γερή μπάζα από τα ψεκια, και θα τον είχαν για ήρωα.
Συμβαίνει κ με τον κοβιντ αυτό, ναι. Διάφοροι αποτυχημενοι πλεμπαιοι γιατροι βρήκαν έδαφος στην καχυποψία μιας μερίδας ψεκ κ έχουν ξεσαλωσει

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Γιατρός «μαϊμού» εξαπατούσε βαριά ασθενείς – «Σκότωσε» τρεις ανθρώπους, ανάμεσά τους δυο παιδιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 14 Ιαν 2022, 23:41

runner έγραψε:
14 Ιαν 2022, 23:31
Μπες στο edolio5 του Σπίνου, αναφέρει το όνομα του πρώην Υπουργού.
Ευχαριστώ.

Γιατρός θωρακοχειρούργος και να τον δουλέψει έτσι ο απατεώνας; Τρέχα γύρευε...

Άβαταρ μέλους
Γαληνός
Δημοσιεύσεις: 5729
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:15

Re: Γιατρός «μαϊμού» εξαπατούσε βαριά ασθενείς – «Σκότωσε» τρεις ανθρώπους, ανάμεσά τους δυο παιδιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γαληνός » 15 Ιαν 2022, 00:00

Μας τα πρήζουν με τον Σέρβο και τον άλλον των Αρβύλα,
κι εδώ που εμπλέκεται παλιός ΔΑΠΙτης και ΟΝΝΕΔίτης, ΑΝΕΛ και ΝΔ κλπ, τίποτα

Μην ξεχάσουμε να κατηγορήσουμε και τον Βαξεβάνη,..

Επίσης, με βάση τον παθόντα, τι αφαίρεση πλευρών... και θωρακοχειρουργική επέμβαση όταν ΟΛΟΙ οι γιατροι του λέγανε ΔΕΝ θα περπατήσεις...


Δεν πάμε καθόλου καλά
“A bird doesn’t sing because it has an answer, it sings because it has a song.”—Joan Walsh Anglund

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών