Koulistan: χάθηκαν 502 ποινικές δικογραφίες στην Κέρκυρα

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26961
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Koulistan:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 21 Ιουν 2020, 17:56

aljawn έγραψε:
21 Ιουν 2020, 12:24
Να παραιτηθεί πάραυτα ο κούλης!
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26961
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Koulistan: χάθηκαν 502 ποινικές δικογραφίες στην Κέρκυρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 21 Ιουν 2020, 18:01

aljawn έγραψε:
21 Ιουν 2020, 14:43
Τύπε μου, τι να σου πω. Για πρώτη φορά που θυμάμαι στην μεταπολίτευση δεν έχουμε Υπουργό Δικαιοσύνης που να είναι νομικός ...
Παρηγορήσου για την πρώτη φορά.
Στο ΥΕΝ δεν θυμάμαι ποτέ υπουργό σχετικό με την θάλασσα.
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:44

Re: Koulistan: χάθηκαν 502 ποινικές δικογραφίες στην Κέρκυρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 21 Ιουν 2020, 18:05

aljawn έγραψε:
21 Ιουν 2020, 16:50

Τύπε μου, καταλαβαίνω ότι μπορεί μια φορά τον μήνα να χάνω σκηνικά τύπου πρεσβείας Βουλγαρίας, αλλά δεν μπορώ ρε συ...
Όταν διάβαζα τα ποστ του, ένιωθα ότι έπεφτε το iq μου στο επίπεδο του...
Το υψηλο του iq ηταν που τον εκανε να στηριξει το αντιμνημονιο να ειναι ψηφοφορος του Καμμενου,υποστηρικτης του Τσιπρα και να πιστευει οτι για ολα φτιανε οι Γερμανοι,στην συνεχεια του επετρεψε να γινει μνημονιακος οταν ο ΣΥΡΖΑ εφαρμοσε μνημονια και τωρα να το παιζει free agent.
Αυτο το iq tου επετρεψε να πιστεψει οτι θα σκισουν το μνημονιο,,οτι θα εκλανε μεντες η Μερκελ,οτι θα εφαρμοζαν σεισαχθεια οτι καποιος προσπαθησε να δωροδοκησει τον Χαικαλη και την Ξουλιδου κτλ κτλ
Αυτο το υψηλο iq πεφτει οταν διαβαζει εμενα
χοχοχοχοχοχο :smt005::smt005::smt005::smt005:
Αρίστος for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες

Άβαταρ μέλους
aljawn
Δημοσιεύσεις: 6237
Εγγραφή: 19 Απρ 2019, 20:19
Phorum.gr user: aljawn

Re: Koulistan: χάθηκαν 502 ποινικές δικογραφίες στην Κέρκυρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aljawn » 21 Ιουν 2020, 19:23

Nandros έγραψε:
21 Ιουν 2020, 18:01
aljawn έγραψε:
21 Ιουν 2020, 14:43
Τύπε μου, τι να σου πω. Για πρώτη φορά που θυμάμαι στην μεταπολίτευση δεν έχουμε Υπουργό Δικαιοσύνης που να είναι νομικός ...
Παρηγορήσου για την πρώτη φορά.
Στο ΥΕΝ δεν θυμάμαι ποτέ υπουργό σχετικό με την θάλασσα.
.
Καλά, και ο Βερνίκος ρε μάστορα (ένα παράδειγμα) τι ήταν; Για να μην μιλήσω για τον τηλεπλασιέ, τον καλύτερο υπουργό της μεταπολίτευσης.
Το ζήτημα εδώ, όμως, είναι πιο απλό: από τους 158 βουλευτές της ΝΔούλας, παίζει οι 80 να είναι δικηγόροι ή νομικοί.
Έναν γαμιόλη δεν μπορούσε να βάλει στο Υπουργείο Δικαιοσύνης;

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26961
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Koulistan: χάθηκαν 502 ποινικές δικογραφίες στην Κέρκυρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 21 Ιουν 2020, 19:47

aljawn έγραψε:
21 Ιουν 2020, 19:23
Nandros έγραψε:
21 Ιουν 2020, 18:01
aljawn έγραψε:
21 Ιουν 2020, 14:43
Τύπε μου, τι να σου πω. Για πρώτη φορά που θυμάμαι στην μεταπολίτευση δεν έχουμε Υπουργό Δικαιοσύνης που να είναι νομικός ...
Παρηγορήσου για την πρώτη φορά.
Στο ΥΕΝ δεν θυμάμαι ποτέ υπουργό σχετικό με την θάλασσα.
Καλά, και ο (1) Βερνίκος ρε μάστορα (ένα παράδειγμα) τι ήταν; Για να μην μιλήσω για τον (2) τηλεπλασιέ, τον καλύτερο υπουργό της μεταπολίτευσης.
Το ζήτημα εδώ, όμως, είναι πιο απλό: από τους 158 βουλευτές της ΝΔούλας, παίζει οι 80 να είναι δικηγόροι ή νομικοί.
Έναν γαμιόλη δεν μπορούσε να βάλει στο Υπουργείο Δικαιοσύνης;
(1) υπέβαλλε την παραίτησή του ο υφυπουργός Ναυτιλίας Γιώργος Βερνίκος, εξ αιτίας νομικού προβλήματος που ουσιαστικά δεν επέτρεπε εξ αρχής την υπουργοποίησή του, δηλαδή τη συμμετοχή του off shore εταιρία. Πόσο πρόλαβε άραγε να δείξει έργο;

(2) σε ενημερώνω ότι ο μπουμπούκος άφησε πολύ καλές εντυπώσεις στην πιάτσα μας και έπεσε κατήφεια όταν άλλαξε.

Δεν έχει σημασία τί δουλεία κάνεις και πόσο σχετικός με το υπουργείο είσαι, αλλά πόσο διατεθειμένος είσαι να μάθεις και να δουλέψεις σκληρά και αποτελεσματικά.
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
aljawn
Δημοσιεύσεις: 6237
Εγγραφή: 19 Απρ 2019, 20:19
Phorum.gr user: aljawn

Re: Koulistan: χάθηκαν 502 ποινικές δικογραφίες στην Κέρκυρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aljawn » 21 Ιουν 2020, 19:53

Nandros έγραψε:
21 Ιουν 2020, 19:47
Δεν έχει σημασία τί δουλεία κάνεις και πόσο σχετικός με το υπουργείο είσαι, αλλά πόσο διατεθειμένος είσαι να μάθεις και να δουλέψεις σκληρά και αποτελεσματικά.
.
Klaiw goera

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Koulistan: χάθηκαν 502 ποινικές δικογραφίες στην Κέρκυρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 21 Ιουν 2020, 19:57

υπεξ καραφανταλος μαφια γυφτων.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26961
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Koulistan: χάθηκαν 502 ποινικές δικογραφίες στην Κέρκυρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 21 Ιουν 2020, 19:59

aljawn έγραψε:
21 Ιουν 2020, 19:53
Nandros έγραψε:
21 Ιουν 2020, 19:47
Δεν έχει σημασία τί δουλεία κάνεις και πόσο σχετικός με το υπουργείο είσαι, αλλά πόσο διατεθειμένος είσαι να μάθεις και να δουλέψεις σκληρά και αποτελεσματικά.
Klaiw goera
Το ξέρω, από τον Ιούλιο του '19! :g030:
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8147
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Εκρυβε 1.000 Δικογραφίες η κυρία γαΤΣΌΥΛΑ.....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 11 Νοέμ 2020, 05:23

.
Ιστορίες μέ ΓΑΤΕΣ κ ψύλλους στ άχυρα πού σε ταίζουν.....


Κέρκυρα: Βρέθηκαν 1000 χαμένες δικογραφίες σε φιλικό σπίτι εισαγγελέως - ΤΑ ΝΕΑ
Κέρκυρα: Βρέθηκαν 1000 χαμένες δικογραφίες σε φιλικό σπίτι εισαγγελέως | tanea.gr
10 Νοεμβρίου 2020 | 20:25
«Τον Οκτώβριο του 2017 πήρα ένα μικρό γατάκι και το σπίτι μου γέμισε ψύλλους. Αναγκάστηκα να μείνω αλλού και απομακρύνθηκα από την οικία μου. Επίσης από το σπίτι μου απομακρύνθηκαν σχεδόν όλα τα έπιπλα και η οικοσκευή (ρούχα και σχετικά). Στο σπίτι ήρθαν πολλοί άνθρωποι, το έβαψα και ήρθε ο άνθρωπος να ψεκάσει έξι φορές. Θα τον βρω και θα τον προτείνω μάρτυρα. Τότε μια στενή οικογενειακή φίλη με βοήθησε και μετέφερα ό,τι υπήρχε στο σπίτι μου, στο δικό της σπίτι στο χωριό. Κυρίως ρούχα, αλλά και κάποια έπιπλα, τότε μεταφέρθηκαν και αυτές οι δικογραφίες οι οποίες βρίσκονταν στο σπίτι μου μετά την μετακόμιση του 2012 από την παλαιά εισαγγελία στο νέο κτίριο».

Αυτή την πρωτοφανή δικαιολογία όπου αναφέρεται σε γάτες, ψύλλους και… ψεκασμούς προέβαλε σε συνέντευξή της σε τηλεοπτικό σταθμό της Κέρκυρας η δικαστική λειτουργός που είχε δεκαετή θητεία στο «νησί των Φαιάκων» και η οποία είχε ήδη ελεγχθεί τους τελευταίους μήνες από την Εισαγγελία του Αρείου Πάγου για την απώλεια, ούτε λίγο – ούτε πολύ 502 δικαστικών φακέλων. Σχετικό δημοσίευμα του «Βήματος» στις 4 Νοεμβρίου ΕΔΩ .

Οι εκατοντάδες δικογραφίες με υποθέσεις κυρίως οικονομικού εγκλήματος και χρεών προς το Δημόσιο (κυρίως της περιόδου 2003-2017) που οδηγήθηκαν στην παραγραφή φέρεται να βρέθηκαν στις 3 Νοεμβρίου από την ΕΛ.ΑΣ – σε συνεργασία με τις δικαστικές αρχές – στην κατοικία μίας 43χρονης αρτοποιού σε χωριό Γαρούνα στην Κέρκυρα!

H αρτοποιός φέρεται να ήταν στενή φίλη δικαστικής λειτουργού. Η άνευ προηγουμένου απώλεια των περισσοτέρων από 500 δικογραφιών η αρχή της οποίας φέρεται να υπήρξε το 2010, δημοσιοποιήθηκε στις αρχές του περασμένου καλοκαιριού από εκπροσώπους των δικηγόρων του νησιού.

Κι αυτό γιατί ένας εισαγγελέας της Κέρκυρας που είχε μετατεθεί προσφάτως στο νησί κι εξέταζε με απόλυτη μυστικότητα την υπόθεση, ζήτησε από νομικούς που είχαν χειρισθεί αυτές τις υποθέσεις να του παρέχουν αντίγραφα των δικαστικών φακέλων που διατηρούσαν στα γραφεία τους.

Τον περασμένο Ιούλιο έγινε γνωστό ότι ύστερα από εσωτερική έρευνα που ασκήθηκε από την ηγεσία του Αρείου Πάγου ασκήθηκε δίωξη σε βάρος της δικαστικής λειτουργού που είχε πολυετή θητεία στην Κέρκυρα εκείνη την περίοδο για υπεξαγωγή εγγράφων και ψευδή βεβαίωση. Με την ελεγχόμενη δικαστική λειτουργό να προβάλλει τους προαναφερόμενους εντυπωσιακούς ισχυρισμούς για τον λόγο που «ξέχασε» αυτές τις 502 δικογραφίες.

Όπως δε συμπλήρωσε στη συνέντευξή της η εν λόγω λειτουργός «αυτά ήταν για καταστροφή όπως και πολλά άλλα τα οποία καταστράφηκαν. Εγώ δεν τα κατέστρεψα τα μετέφερα. Τα περισσότερα ήταν άνω δεκαετίας. Στο διάστημα που δεν υπήρξα προϊσταμένη της εισαγγελίας, άλλωστε το 2008 είχα μετατεθεί στην Θεσπρωτία και επανήλθα το 2010. Προϊσταμένη ανέλαβα τον Σεπτέμβριο του 2014. Μέσα στην αναστάτωση αυτά ξεχάστηκαν εκεί στον Γαρούνα.

«Ανόητες επιλογές χωρίς δόλο»
Όμως εντυπωσιάζει ότι στη συνέχεια μιλάει για ανόητες ενέργειες χωρίς δόλο και για υποθέσεις που της είχαν διαφύγει. Όπως σημειώνει, «πάντα αναφέρομαι σε αυτά που είναι χρεωμένα σε εμένα και για τα οποία ελέγχομαι. Δεν είχα κανένα λόγο να μην τα εμφανίσω, αν πάλι είχα δόλο δεν θα βρισκόταν εκεί, σε χώρο εμφανή χωρίς να είναι κρυμμένα.

Η κυρία που διέθεσε το σπίτι της δεν έχει τις γνώσεις να κατανοήσει το περιεχόμενο και εγώ δεν είχα κανένα λόγο να τα αφήσω εκεί και να την επιστρέψω στην υπηρεσία. Άλλωστε μέσα σε αυτές βρίσκονται πολλές παραδείγματος χάριν με αιφνίδιους θανάτους. Τι λόγο θα είχα να τις κρύψω; Επίσης κάποιοι κατηγορούμενοι έχουν δικαστεί πολλές φορές από εμένα…

Όπως σας είπα η πλειοψηφία ήταν παλιές αλλά μέσα βρισκόταν όπως φαίνεται και άλλες απ’ ό,τι μου είπαν μέχρι χρόνο τέλεσης το 2016. Αυτές όντως μου είχαν διαφύγει και ούτε καν όσο και αν είναι ανόητο, δεν σκέφτηκα αυτή τη μετακίνηση ή τι εμπεριείχαν όλα αυτά. Αν το είχα σκεφτεί θα τα είχα επιστρέψει και ούτε γάτα ούτε ζημιά. Μπλόκαρα. Αυτό το ξέρουν όλοι αυτό να το πληρώσω, αλλά θεωρώ άδικο και οδυνηρό να μου καταλογίζουν δόλο».


Πάμε καλά πάντως.....απλώς ήταν μιά άτυχη στιγμή..... :102:


.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 14623
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: Εκρυβε 1.000 Δικογραφίες η κυρία γαΤΣΌΥΛΑ.....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 11 Νοέμ 2020, 06:21

Το ότι πρόκειται κυρίως για οικονομικά εγκλήματα είναι ύποπτο, αλλά έτσι όπως τα λέει, μου φαίνεται ότι είναι λιγότερο εγκληματίας και περισσότερο εγκληματικά ανίκανη που όντως παράτησε τις δικογραφίες σε ξένο σπίτι και τις ξέχασε.
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10275
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: Εκρυβε 1.000 Δικογραφίες η κυρία γαΤΣΌΥΛΑ.....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 11 Νοέμ 2020, 07:37

Μπράβο στον εισαγγελέα που ασχολήθηκε (με την εργασία του)
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών