Επιασαν έναν διαρρήκτη και πηραν το νόμο στα χέρια τους !! Εικόνες αυτοδικίας σαν απ τη δολοφονία του Ζακ Κωστόπουλου!

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Σωκράτης
Δημοσιεύσεις: 305
Εγγραφή: 27 Ιουν 2020, 18:12

Re: Επιασαν έναν διαρρήκτη και πηραν το νόμο στα χέρια τους !! Εικόνες αυτοδικίας σαν απ τη δολοφονία του Ζακ Κωστόπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σωκράτης » 04 Ιούλ 2020, 18:33

Golden Age έγραψε:
04 Ιούλ 2020, 18:00
Βλήμα έγραψε:
04 Ιούλ 2020, 17:32
Άρρωστοι αθρώποι που προσπαθούν να εκτονώσουν την οργή τους είναι.
Δεν είναι άρρωστοι άνθρωποι κάποιοι οργισμένοι βιοπαλαιστές που εξοργίζονται για την κλοπή προσωπικών αντικειμένων ενός άλλου βιοπαλαιστή.

Το μόνο που θα αντιστοιχούσε στο χαρακτηρισμό "παράξενο" στην όλη ιστορία, είναι η προσπάθεια "θυματοποιήσεως" του διαρρήκτη, με απότερο στόχο μάλιστα τη ηθική νομιμοποίηση της δράσης του.
Η πλάκα είναι ότι κανείς στο νήμα αυτό τουλάχιστον δεν θυματοποίησε τον διαρρήκτη. Εσύ και και κάποιοι άλλοι - ίσως - έχετε κάψα που δεν σου δικαιώνουν το μίσος. και είναι μίσος και όχι απλή οργή γιατί το βλέπω πως παρουσιάζεται. και μόνο η ενοχοποίηση της άλλης άποψης και η επίθεση σε αυτήν και αυτόν που τη φέρει είναι για μένα απόδειξη ότι δεν μιλάμε για γνήσια αμιγή οργή. Αλλά κάτι βαθύτερο


Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8172
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Επιασαν έναν διαρρήκτη και πηραν το νόμο στα χέρια τους !! Εικόνες αυτοδικίας σαν απ τη δολοφονία του Ζακ Κωστόπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 04 Ιούλ 2020, 18:47

Σωκράτης έγραψε:
04 Ιούλ 2020, 18:27
nowhere έγραψε:
04 Ιούλ 2020, 17:59
Σωκράτης έγραψε:
04 Ιούλ 2020, 17:38
Πέρα απ' αυτό που λέει η Στέλλα, αυτόν που δίνει συμβουλές και στέκεται κριτικά ότι δεν βαράμε κάποιον που είναι κάτω. Ασχέτως αν συμφωνώ ή διαφωνώ με εκνευρίζει από μόνο του το γεγονός ότι λένε την αποψάρα τους στο "κοινό" οι φωστήρες και τόσο έγκυροι επειδή έχουν το μέσο.

Με εκνευρίζει ο διαρρήκτης που δεν είναι σε μόνιμο διάλογο με τον εαυτό του ώστε να προλαβαίνει οτιδήποτε παρορμητικό, με εκνευρίζει η πιθανότητα που δίνω να μην ήταν πολύ σοβαρός λόγος και θέμα ανωτέρας βίας - μεγάλη ανάγκη σε βαθμό απόγνωσης δηλαδή - και μάλλον είναι μεγάλη.

Με εκνευρίζουν 5-10 ζώα που βαράνε τον διαρρήκτη και κατά 90% δεν είναι το όριο τους τους που ξεπεράστηκε γιατί δεν αντέχανε άλλο και είναι εξοργισμένοι από την εγκληματικότητα. δίνω 70% ότι είναι το ίδιο επιρρεπείς σε οποιοδήποτε έγκλημα. Ότι δεν τους έχει τύχει ποτέ κάποιο περιστατικό και δεν υπήρξαν θύματα κλοπής.

Τέλος γενικά μ' εκνευρίζει η κακοήθεια και τα κόμπλεξ. Όχι μόνο στο βίντεο αλλά γενικά. Μέσα στις ψυχές αδύναμων και ακαλλιέργητων ρουφιάνων και προδοτών της ανθρωπιάς.
από μερικά πλάνα καταλάβες ότι όλοι αυτοί είναι άρρωστοι που περνούσαν τυχαία και βρήκαν ευκαιρία να χώσουν καμία και όχι κάποιοι που λίγο πριν ειχε κλέψει-απειλήσει-χτυπήσει ο τύπος που ειναι κάτω και ότι τους λέει κάτι σαν "συγνώμη πεινάγαν τα παιδάκια μου" και τον κοπανάνε,όχι κάτι σαν "αφήστε με γιατί θα σας βρω και θα σας γαμήσω".αυτό έχει να κάνει ίσως με την οπτική σου όχι με την πραγματικότητα
Δεν άκουσα το βίντεο με ήχο. Μόνο εικόνες. Αλλά το ξεκαθάρισα. Για μένα αυτά τα γεγονότα έχουν μαζική επεξεργασία. Ασφαλώς και δεν κατάλαβα τίποτα από το βίντεο. Για να σε πείσω ότι το εννοώ αυτό, σου λέω ότι και από κανονική ακροαματική διαδικασία πλήρως προσεγμένη σε όλα της, και θα έχω επιφυλάξεις σχετικά με την αλήθεια.
Εν οίδα ότι ουδέν οίδα αφού :D
Επειδή είναι και λίγο της κβαντικής και όλα συμβαίνουν ταυτόχρονα, ρίχνω στο τραπέζι τη γενική μου θέση/ Το τι συμβαίνει εξειδικευμένα απλά δεν με αφορά και δεν το συζητάω. Τι είμαστε ρε φίλε δικαστές; Δουλειά μας είναι να βρούμε αυτή την αλήθεια; δεν είναι καλύτερα να φιλοσοφήσουμε πάνω σε αυτά και να διαμορφώνουμε τους χαρακτήρες μας; Λέω τώρα.

Γενικότερα αν έτυχε να δεις τις απαντήσεις μου, είναι πάντα γενικές και στέκονται γενικά στα φαινόμενα. δεν πιστεύω ότι κάθε τι έχει την αυτοτέλειά του κι ότι εμείς καλούμαστε ως γαμάτοι - ναι επίτηδες το τσιγκλάω αυτό - θα καταλήξουμε στην απόφαση θα βάλουμε σφραγίδα και τέλειωσε.
.

Ο Σώκρατες δέν συμμετείχε σαν Δικαστής τότενες στήν Ηλιαία ;;;..... :p2:

Καί τί είναι τότενες η Δικαιοσύνη Ω Σώκρατες ;;;...... :p2:

.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
Σωκράτης
Δημοσιεύσεις: 305
Εγγραφή: 27 Ιουν 2020, 18:12

Re: Επιασαν έναν διαρρήκτη και πηραν το νόμο στα χέρια τους !! Εικόνες αυτοδικίας σαν απ τη δολοφονία του Ζακ Κωστόπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σωκράτης » 04 Ιούλ 2020, 18:49

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
04 Ιούλ 2020, 18:47
Σωκράτης έγραψε:
04 Ιούλ 2020, 18:27
nowhere έγραψε:
04 Ιούλ 2020, 17:59

από μερικά πλάνα καταλάβες ότι όλοι αυτοί είναι άρρωστοι που περνούσαν τυχαία και βρήκαν ευκαιρία να χώσουν καμία και όχι κάποιοι που λίγο πριν ειχε κλέψει-απειλήσει-χτυπήσει ο τύπος που ειναι κάτω και ότι τους λέει κάτι σαν "συγνώμη πεινάγαν τα παιδάκια μου" και τον κοπανάνε,όχι κάτι σαν "αφήστε με γιατί θα σας βρω και θα σας γαμήσω".αυτό έχει να κάνει ίσως με την οπτική σου όχι με την πραγματικότητα
Δεν άκουσα το βίντεο με ήχο. Μόνο εικόνες. Αλλά το ξεκαθάρισα. Για μένα αυτά τα γεγονότα έχουν μαζική επεξεργασία. Ασφαλώς και δεν κατάλαβα τίποτα από το βίντεο. Για να σε πείσω ότι το εννοώ αυτό, σου λέω ότι και από κανονική ακροαματική διαδικασία πλήρως προσεγμένη σε όλα της, και θα έχω επιφυλάξεις σχετικά με την αλήθεια.
Εν οίδα ότι ουδέν οίδα αφού :D
Επειδή είναι και λίγο της κβαντικής και όλα συμβαίνουν ταυτόχρονα, ρίχνω στο τραπέζι τη γενική μου θέση/ Το τι συμβαίνει εξειδικευμένα απλά δεν με αφορά και δεν το συζητάω. Τι είμαστε ρε φίλε δικαστές; Δουλειά μας είναι να βρούμε αυτή την αλήθεια; δεν είναι καλύτερα να φιλοσοφήσουμε πάνω σε αυτά και να διαμορφώνουμε τους χαρακτήρες μας; Λέω τώρα.

Γενικότερα αν έτυχε να δεις τις απαντήσεις μου, είναι πάντα γενικές και στέκονται γενικά στα φαινόμενα. δεν πιστεύω ότι κάθε τι έχει την αυτοτέλειά του κι ότι εμείς καλούμαστε ως γαμάτοι - ναι επίτηδες το τσιγκλάω αυτό - θα καταλήξουμε στην απόφαση θα βάλουμε σφραγίδα και τέλειωσε.
.

Ο Σώκρατες δέν συμμετείχε σαν Δικαστής τότενες στήν Ηλιαία ;;;..... :p2:

Καί τί είναι τότενες η Δικαιοσύνη ;;;...... :p2:

.
Κάτι πολύ παροδικό και πολύ σχετικό μπροστά στην αιωνιότητα συνάνθρωπε.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20266
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Επιασαν έναν διαρρήκτη και πηραν το νόμο στα χέρια τους !! Εικόνες αυτοδικίας σαν απ τη δολοφονία του Ζακ Κωστόπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 04 Ιούλ 2020, 18:53

Juno έγραψε:
04 Ιούλ 2020, 18:21
Μπορεί να τους κατηγορήσει μόνον όποιος έχει μπει στο σπίτι του, το έχει βρει άνω-κάτω ακόμα και τα στρώματα και τους καναπέδες σκισμένους με μαχαίρι (μην τυχόν και κρύβει εκεί τίποτα) και να λείπουν οι οικονομίες που δεν ήθελε να έχει στην τράπεζα (ή καμία γενναία πληρωμή σε χιλιάδες ευρώ), κοσμήματα, laptop κλπ.
Όποιος το έχει ζήσει αυτό και πιστεύει πως κακώς τον έδειραν, ας αναλύσει την άποψή του. Οι υπόλοιποι "ψυχοπονιάρηδες" ας σταματήσουν να βελάζουν.
Εμένα που δεν με έχουν κλέψει προς το παρόν, δεν έχω κανένα πρόβλημα να παρακολουθώ να τις τρώει. Κερνάω ποπ κορνάκι.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8172
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Επιασαν έναν διαρρήκτη και πηραν το νόμο στα χέρια τους !! Εικόνες αυτοδικίας σαν απ τη δολοφονία του Ζακ Κωστόπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 04 Ιούλ 2020, 18:56

Σωκράτης έγραψε:
04 Ιούλ 2020, 18:49
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
04 Ιούλ 2020, 18:47
Σωκράτης έγραψε:
04 Ιούλ 2020, 18:27


Δεν άκουσα το βίντεο με ήχο. Μόνο εικόνες. Αλλά το ξεκαθάρισα. Για μένα αυτά τα γεγονότα έχουν μαζική επεξεργασία. Ασφαλώς και δεν κατάλαβα τίποτα από το βίντεο. Για να σε πείσω ότι το εννοώ αυτό, σου λέω ότι και από κανονική ακροαματική διαδικασία πλήρως προσεγμένη σε όλα της, και θα έχω επιφυλάξεις σχετικά με την αλήθεια.
Εν οίδα ότι ουδέν οίδα αφού :D
Επειδή είναι και λίγο της κβαντικής και όλα συμβαίνουν ταυτόχρονα, ρίχνω στο τραπέζι τη γενική μου θέση/ Το τι συμβαίνει εξειδικευμένα απλά δεν με αφορά και δεν το συζητάω. Τι είμαστε ρε φίλε δικαστές; Δουλειά μας είναι να βρούμε αυτή την αλήθεια; δεν είναι καλύτερα να φιλοσοφήσουμε πάνω σε αυτά και να διαμορφώνουμε τους χαρακτήρες μας; Λέω τώρα.

Γενικότερα αν έτυχε να δεις τις απαντήσεις μου, είναι πάντα γενικές και στέκονται γενικά στα φαινόμενα. δεν πιστεύω ότι κάθε τι έχει την αυτοτέλειά του κι ότι εμείς καλούμαστε ως γαμάτοι - ναι επίτηδες το τσιγκλάω αυτό - θα καταλήξουμε στην απόφαση θα βάλουμε σφραγίδα και τέλειωσε.
.

Ο Σώκρατες δέν συμμετείχε σαν Δικαστής τότενες στήν Ηλιαία ;;;..... :p2:

Καί τί είναι τότενες η Δικαιοσύνη ;;;...... :p2:

.
Κάτι πολύ παροδικό και πολύ σχετικό μπροστά στην αιωνιότητα συνάνθρωπε.

.

Στήν Αιωνιότητα της Αδικίας εννοείς Ω Σώκρατες ;;;

Συμμετείχε όμως ο προπάππους σου σαν Δικαστής ε Σώκρατες ;;;

.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37813
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Επιασαν έναν διαρρήκτη και πηραν το νόμο στα χέρια τους !! Εικόνες αυτοδικίας σαν απ τη δολοφονία του Ζακ Κωστόπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 04 Ιούλ 2020, 19:02

Σωκράτης έγραψε:
04 Ιούλ 2020, 18:15
Prepon έγραψε:
04 Ιούλ 2020, 17:51
Σωκράτης έγραψε:
04 Ιούλ 2020, 17:47


Τα σεντόνια δεν είναι ανούσια επειδή εσύ δεν μπορείς να τα καταλάβεις. Αυτό το "προφανώς" "θα πρέπει να χαίρονται" το έθεσες γιατί έτσι γούσταρες. και μπράβο σου που είσαι μερακλής. απλά εγώ δεν τη βρίσκω έτσι. Για τρίτη φορά θα σου πω - μην ανησυχείς όμως έχεις άλλες δύο - ότι άλλο ο εξοργισμός και άλλο η βία. Ακόμα πιο άλλο η βία που δεν προέρχεται από πραγματικό εξοργισμό.

Φάε κάτι να πάρεις δυνάμεις και ξαναέλα.

Η ειρωνεία μου έχει να κάνει με την αξίωσή σου να τη λες με υφάκι επειδή σου είναι ακατόρθωτο να καταθέτεις την άποψή σου με ταπεινότητα και σεβασμό. θες να είσαι ο μάγκας που έχεις ως εικόνα για τον εαυτό σου, με στιβαρότητα, ότι μετράς κι ότι δεν μπορούν να σου τη βγουν. Ε σορυ αλλά όταν το βλέπω αυτό την βλέπω κι εγώ έτσι και θες δεν θες θα το αντιμετωπίσεις.
Άντε καλά, το "προφανώς θα έπρεπε να χαίρονται" το έθεσα εγώ γιατί εστί γουστάρω. Ομολογώ δεν το είπες εσύ.

Μα πες μας επιτέλους τι λες και.εσυ; Γιατί κρατάς κρυφή την άποψη σου; Διαφωτίσε μας.

Πως πρέπει να νοιώθουν οι νομοταγείς όταν καταλυεται η τάξη, αφού κατά τη γνώμη σου δεν πρέπει να εξοργίζονται;

Θα απαντήσεις μια φορα επί τους θέματος, συγκεκριμένα;

Ή θα συνεχισεις το μπλα μπλα μπλα
Θα συνεχίσω το μπλα μπλα γιατί αυτό με ικανοποιεί αυτή τη στιγμή. Αλλά αφού ρίχνεις την ένταση ας ικανοποιήσω και σένα με μία απάντηση.
δεν έχω καμία τέτοια γνώμη. Ότι οι άνθρωποι δεν πρέπει να εξοργίζονται. Δεν έχω επίσης ιδιαίτερη ένσταση αν κοπανάνε κάποιον.Μπορώ να τα κατανοήσω και να επεξεργαστώ όλα αυτά.
Έχω ένσταση στην απολυτοσύνη, στα ιδεολογήματα με τη μορφή τσιτάτων και στο να παρουσιάζεται οποιαδήποτε μαλακία της ψυχής μας - όλων μας -
ως δίκαιη, ως λογική, ως νόμιμη αφού ξέρω ότι είναι μηχανισμός αυτό για να ευλογούμε τα γένια μας.
Τέτοια θέματα είναι άκυρα για συζητήσεις. ο καθένας μας μπροστά σε ένα τέτοιο γεγονός θα έκανε οιαδήποτε αντίδραση του έρθει εκείνη τη στιγμή.
Εσύ μπορεί να βρεθείς σε κάτι τέτοιο και παρόλο που λες ότι λες εδώ, να κοιτάξεις στα μάτια τον τύπο, ν σου σκάσει άμεσα συνειρμός με μία ίδια εικόνα που είχες δει παιδάκι όταν είχαν βάλει κάτω ένα άλλο παιδάκι κι αυτό έκλαιγε κι εσένα σε πόνεσε αυτό και τελικά να παρέμβεις για να τον σώσεις. να μπεις μπροστά να φωνάζεις να αντιστέκεσαι και να προσπαθείς να πείσεις να μην τον χτυπούν κι ότι περιμένουμε την αστυνομία.

Εγώ που λέω ότι λέω και βρεθώ σε αυτό το σκηνικό μπορεί, εκείνη τη στιγμή να έρχομαι από τσακωμό με τη γυναίκα μου. από θυμό και παράκρουση με θέματα επικοινωνίας των ζευγαριών, απαξίωση, να εκστρατεύσω αποθηκευμένες σκέψεις που θα βγουν αυτόματα, να μου θυμίσει ο τύπος έναν άλλον με τον οποίο με είχε κερατώσει μία άλλη γκόμενα παλιότερα, ο οποίος κιόλας ήταν ψιλοαλητεία και λαμόγιο, άτιμος και με πλήγωνε το γεγονός ότι επέλεξε η γκόμενα να πάρει μαζί του ενώ έχει τέτοια κακή ποιότητα. να μάθω τι έγινε από τα λεγόμενα και να τον αρχίσω στις κλωτσιές, βρίζοντας τον κιόλας και λέγοντας λόγια που θα σηματοδοτούσαν μεγάλη αγανάκτηση. "Καθίκια. Δεν σέβεστε τίποτα πια... κλπ"

Είναι πολύ γενικότερα βέβαια του συγκεκριμένου γεγονότος αλλά εμένα με αυτό μου αρέσει ν ασχολούμαι. Εσύ το βλέπεις ότι συζητάς ένα εξειδικευμένο θέμα. Εμένα η θεώρηση μου είναι άλλη.
Αυτό συμβαίνει.

Ο στόχος μου είναι να καταλάβουμε όλοι όσο πιο πολύ μπορούμε ότι αρχίδια αξίες και αρχές έχουμε. Τρωκτικά είμαστε και τρέχουμε να σώσουμε ο καθένας το τομάρι του. Αυτά που λέμε σήμερα σε άλλη στιγμή εύκολα θα τα καταδικάσουμε.

Τι προτείνω; Να μην γίνονται τέτοιες συζητήσεις. Αυτές δηλαδή που καλούν οι τηλεοράσεις και οι δημοσιογράφοι έτσι όπως θέλουν να κατευθύνουν τα πάντα.. Αυτό.


Και δεν λέγεται σεντόνι αυτό ρε φίλε. Πέντε λέξεις παράπανω; Σιγά.
Σώκρατες , εσύ είσαι τελικά.
:8)
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Σωκράτης
Δημοσιεύσεις: 305
Εγγραφή: 27 Ιουν 2020, 18:12

Re: Επιασαν έναν διαρρήκτη και πηραν το νόμο στα χέρια τους !! Εικόνες αυτοδικίας σαν απ τη δολοφονία του Ζακ Κωστόπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σωκράτης » 04 Ιούλ 2020, 19:03

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
04 Ιούλ 2020, 18:56
Σωκράτης έγραψε:
04 Ιούλ 2020, 18:49
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
04 Ιούλ 2020, 18:47


.

Ο Σώκρατες δέν συμμετείχε σαν Δικαστής τότενες στήν Ηλιαία ;;;..... :p2:

Καί τί είναι τότενες η Δικαιοσύνη ;;;...... :p2:

.
Κάτι πολύ παροδικό και πολύ σχετικό μπροστά στην αιωνιότητα συνάνθρωπε.

.

Στήν Αιωνιότητα της Αδικίας εννοείς Ω Σώκρατες ;;;

Συμμετείχε όμως ο προπάππους σου σαν Δικαστής ε Σώκρατες ;;;

.
Μην το σκαλίζεις μάταια. Δεν υπάρχει δικαιοσύνη φίλε. Ομάδες ισχυρών και αδυνάτων υπάρχουν. Άσε τα όνειρα του καθένα κατά μέρους
και μην υποχρεώνεσαι σε κανενός τη δοξασία. Δεν οφείλεις να απαντάς ερωτήματα και να μπαίνεις σε λούμπες.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20266
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Επιασαν έναν διαρρήκτη και πηραν το νόμο στα χέρια τους !! Εικόνες αυτοδικίας σαν απ τη δολοφονία του Ζακ Κωστόπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 04 Ιούλ 2020, 19:04

Πάντως έχει ενδιαφέρον το πώς κλείνει την τοποθέτησή της η Τατιάνα. Να προσέχουμε παρόμοια περιστατικά σαν αυτό που έπιασε η κάμερα, χο χο χο χο
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34820
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Επιασαν έναν διαρρήκτη και πηραν το νόμο στα χέρια τους !! Εικόνες αυτοδικίας σαν απ τη δολοφονία του Ζακ Κωστόπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 04 Ιούλ 2020, 19:15

Cecily Anne έγραψε:
04 Ιούλ 2020, 19:04
Πάντως έχει ενδιαφέρον το πώς κλείνει την τοποθέτησή της η Τατιάνα. Να προσέχουμε παρόμοια περιστατικά σαν αυτό που έπιασε η κάμερα, χο χο χο χο

Το ενδιαφέρον είναι ότι ακόμη δεν εμφανίσθηκαν αλληλέγγυοι.

Άβαταρ μέλους
Σωκράτης
Δημοσιεύσεις: 305
Εγγραφή: 27 Ιουν 2020, 18:12

Re: Επιασαν έναν διαρρήκτη και πηραν το νόμο στα χέρια τους !! Εικόνες αυτοδικίας σαν απ τη δολοφονία του Ζακ Κωστόπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σωκράτης » 04 Ιούλ 2020, 19:22

πατησιωτης έγραψε:
04 Ιούλ 2020, 19:15
Cecily Anne έγραψε:
04 Ιούλ 2020, 19:04
Πάντως έχει ενδιαφέρον το πώς κλείνει την τοποθέτησή της η Τατιάνα. Να προσέχουμε παρόμοια περιστατικά σαν αυτό που έπιασε η κάμερα, χο χο χο χο

Το ενδιαφέρον είναι ότι ακόμη δεν εμφανίσθηκαν αλληλέγγυοι.
Θα είναι όλοι θύματα κλοπής κι αυτοί.Από πολύ μεγάλους κλέφτες μάλλον :roll:

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23467
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Επιασαν έναν διαρρήκτη και πηραν το νόμο στα χέρια τους !! Εικόνες αυτοδικίας σαν απ τη δολοφονία του Ζακ Κωστόπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 04 Ιούλ 2020, 19:24

και λίγες μάζεψε...
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17019
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Επιασαν έναν διαρρήκτη και πηραν το νόμο στα χέρια τους !! Εικόνες αυτοδικίας σαν απ τη δολοφονία του Ζακ Κωστόπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 04 Ιούλ 2020, 19:45

stella έγραψε:
04 Ιούλ 2020, 19:21
Να σου πω: εγώ δεν θα τον χτυπούσα, άλλα αν φώναζαν "κλέφτης", μια τρικλοποδιά θα του έβαζα για να τον προλάβουν και μετά θα καλούσα το 100.
Επιτέλους αυτή η ψυχοπονιά προς κάθε εγκληματία πρέπει να σταματήσει.
Το αφήγημα "τι και αν έκλεψε, οι άνθρωποι είναι πιο σημαντικοί από τα πράγματα", δεν περιλαμβάνει την περίπτωση "τα πράγματα" να είναι οι οικονομίες μιας ζωής ή τα χρήματα για να πάει το παιδί του κυρ Παντελή έξω και ο κυρ Παντελής να αυτοκτονήσει ή να τον προδώσει η καρδιά του. Τότε ένα είναι σίγουρο: πως θα βγουν οι υποστηρικτές του καημένου του κλέφτη και θα λένε σκ στον τάφο του κυρ Παντελή.
Χωρίς να υπολογίζουν πως η οικονομία κινείται από τους κυρ Παντελίδες που ανέχονται αυτά τα κοπρόσκυλα.

Και δεν σε αφορά το θέμα, αν θέλει ο Ερμής θα απαντήσει ή θα αγνοήσει την ερώτηση.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Juno την 04 Ιούλ 2020, 19:51, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: Επιασαν έναν διαρρήκτη και πηραν το νόμο στα χέρια τους !! Εικόνες αυτοδικίας σαν απ τη δολοφονία του Ζακ Κωστόπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 04 Ιούλ 2020, 19:46

Golden Age έγραψε:
04 Ιούλ 2020, 18:12

Ο κόσμος που ακινητοποήσε τον συγκεκριμένο, εκτός απο εξορισμένος
Εξορία στην Αθήνα,μια χαρά ακούγεται,συνήθως τους έστελναν Μακρόνησο.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17019
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Επιασαν έναν διαρρήκτη και πηραν το νόμο στα χέρια τους !! Εικόνες αυτοδικίας σαν απ τη δολοφονία του Ζακ Κωστόπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 04 Ιούλ 2020, 19:50

Cecily Anne έγραψε:
04 Ιούλ 2020, 18:53
Juno έγραψε:
04 Ιούλ 2020, 18:21
Μπορεί να τους κατηγορήσει μόνον όποιος έχει μπει στο σπίτι του, το έχει βρει άνω-κάτω ακόμα και τα στρώματα και τους καναπέδες σκισμένους με μαχαίρι (μην τυχόν και κρύβει εκεί τίποτα) και να λείπουν οι οικονομίες που δεν ήθελε να έχει στην τράπεζα (ή καμία γενναία πληρωμή σε χιλιάδες ευρώ), κοσμήματα, laptop κλπ.
Όποιος το έχει ζήσει αυτό και πιστεύει πως κακώς τον έδειραν, ας αναλύσει την άποψή του. Οι υπόλοιποι "ψυχοπονιάρηδες" ας σταματήσουν να βελάζουν.
Εμένα που δεν με έχουν κλέψει προς το παρόν, δεν έχω κανένα πρόβλημα να παρακολουθώ να τις τρώει. Κερνάω ποπ κορνάκι.
Αυτούς που τον έδειραν εννοώ. Μπορεί να τους κατηγορήσει όποιος είναι παθών, τον έχουν κλέψει δηλαδή και επιμένει να λυπάται τους κλέφτες.
Εγώ μαζί σου.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών