87χρονος δολοφονηθηκε απο δυο ανηλικα

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: 87χρονος δολοφονηθηκε απο δυο ανηλικα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 26 Δεκ 2020, 13:12

giorgos mpekos έγραψε:
26 Δεκ 2020, 02:24
Ασέβαστος έγραψε:
19 Δεκ 2020, 10:28
giorgos mpekos έγραψε:
19 Δεκ 2020, 02:12


γιατί δηλαδή άμα κάνει έγκλημα έλληνας φταίνε όλοι οι έλληνες?
αμα κανουν εγκλημα ολλοι οι ελληνες, (οπως κανουν ολοι οι γιουφτοι) τοτε ναι, θα φταινε οι ελληνες.
δεν κάνουν όλα τα ρομά έγκλημα τα ρομά είναι μία κοινωνική πλυθησμιακή ομάδα.
ματα μπεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

πες σε οσους κλεβουν βασανιζουν σκοτωνουν
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: 87χρονος δολοφονηθηκε απο δυο ανηλικα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 26 Δεκ 2020, 13:15

αφήσανε τα γκιπσια αμολυμενα οι φασιστες παασοκοαριστερας κκε συριζα και σιμιτισταν ,και γινανε μαφιόζοι ναρκοεμποροι και κάθε είδους παρανομη δραστηριοτητα
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21009
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: 87χρονος δολοφονηθηκε απο δυο ανηλικα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 26 Δεκ 2020, 13:30

Forced Sterilization of Romani Women in Communist Czechoslovakia :o :o

https://www.iefimerida.gr/gynaika/egkli ... tin-tsehia
Εικόνα

http://www.romanihistories.usd.cas.cz/f ... oma-women/
https://en.wikipedia.org/wiki/Romani_pe ... hoslovakia

The communist government of 1945–1989 attempted to integrate the Romani into the majority population through obligatory education and employment, and the formation of Romani organizations. Romani people were forced to resettle in small groups around the country, leaving them isolated.

Parts of the Romani population were also transferred from Slovakia into the country's Czech regions. This policy of the state was oriented toward assimilation of the Romani people. Many Romani people were rehoused in panelák housing estates, which subsequently fell into acute disrepair, such as the Chánov housing estate near Most, and Luník IX in Košice. In 1958, Law No. 74, "On the permanent settlement of nomadic and semi-nomadic people"), forcibly limited the movements of those Romani (around 5–10%) who still travelled on a regular basis.

In the same year, the highest organ of the Communist Party of Czechoslovakia passed a resolution, the aim of which was to be "the final assimilation of the Gypsy population". Racism was not an unknown phenomenon under communism. The popular perception of Romani even before 1989 was of lazy, dirty criminals who abused social services and posed a significant threat to majority values.

The "Gypsy question" was reduced to a "problem of a socially-backward section of the population".
During this period, the governments actively supported sterilisation and abortion for Romani women and the policy was not repealed until 1991

Forced sterilisation


Attempts to stop the growth of the Romani population were made, especially in Slovakia, where Romani women were offered financial incentives for sterilization. After 1989, some Romani women accused the state of "forced sterilizations" arguing that they were not properly informed of what "sterilization" meant.

According to Czech ombudsman Otakar Motejl, "at least 50 Romani women were unlawfully sterilized".
The Czech representative at the United Nations protested against the accusations, claiming that they were "false" and that Romani women "exaggerate in all cases".
A hospital in Vitkovice, Ostrava, apologised to a Romani woman who was sterilised after her second caesarean, but a request for a compensation of 1 million Czech crowns was rejected by the court.
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: 87χρονος δολοφονηθηκε απο δυο ανηλικα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 26 Δεκ 2020, 18:27

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
26 Δεκ 2020, 12:50
taliban έγραψε:
26 Δεκ 2020, 12:03
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
26 Δεκ 2020, 10:52


Ρατσιστής !!!
Ρητορική μίσους εναμτιον εθνοτικής ομάδας :003:
Το καλύτερο παιδί είναι.
Μάχεται τον αντιρατσισμό απ όπου και αν προέρχεται.
Κολλάς και σύ τώρα στο κωλοέλληνες.
Ήταν η κακιά στιγμή.
:D
Αν αποκαλούσα εγώ τους Ρομά με την έκφραση
Κωλογυφτοι
Θα ήταν ρητορική μίσους ;
Θα ήταν ρατσισμός ; :D
Ναι.
Οι ρομά είναι έλληνες ούτως ή άλλως. Με τη λογική σου βρίζει κι αυτούς.
Αλλά προφανώς δεν θέλεις να καταλάβεις ότι βρίζει μόνο τους έλληνες που έχουν συγκεκριμένη νοοτροπία.

Υπάρχει, όπως έχω ξαναεξηγήσει, ένα γενικότερο πρόβλημα αντίληψης από τους ρατσιστές. Δεν μπορούν να αντιληφθούν καν την ελληνική γλώσσα.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: 87χρονος δολοφονηθηκε απο δυο ανηλικα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 26 Δεκ 2020, 18:28

taliban έγραψε:
26 Δεκ 2020, 12:58
εσύ ναι. ο άλλος όχι γιατί είναι αντιρατσιστής .
Δηλαδή σκέψου να ήταν και ρατσιστής τι θα έγραφε για τους Έλληνες.
'Αστα. Πάλι καλά όμως που είναι αντιρατσιστης και δεν μισει τους Ελληνες.

Να τα λεμε και αυτά. :lol:
Η αντιληπτική σου ικανότητα ξεπερνά κάθε προσδοκία.

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11932
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: 87χρονος δολοφονηθηκε απο δυο ανηλικα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 26 Δεκ 2020, 18:38

stavmanr έγραψε:
26 Δεκ 2020, 18:28
taliban έγραψε:
26 Δεκ 2020, 12:58
εσύ ναι. ο άλλος όχι γιατί είναι αντιρατσιστής .
Δηλαδή σκέψου να ήταν και ρατσιστής τι θα έγραφε για τους Έλληνες.
'Αστα. Πάλι καλά όμως που είναι αντιρατσιστης και δεν μισει τους Ελληνες.

Να τα λεμε και αυτά. :lol:
Η αντιληπτική σου ικανότητα ξεπερνά κάθε προσδοκία.
Ευχαριστώ πολύ σταβ. :lol:
Έχει ιδιαίτερη αξία να το λες εσύ.
Ένα δάκρυ κύλησε ραιτ θρου μαι α ι ς !

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: 87χρονος δολοφονηθηκε απο δυο ανηλικα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 26 Δεκ 2020, 18:40

taliban έγραψε:
26 Δεκ 2020, 18:38
stavmanr έγραψε:
26 Δεκ 2020, 18:28
taliban έγραψε:
26 Δεκ 2020, 12:58
εσύ ναι. ο άλλος όχι γιατί είναι αντιρατσιστής .
Δηλαδή σκέψου να ήταν και ρατσιστής τι θα έγραφε για τους Έλληνες.
'Αστα. Πάλι καλά όμως που είναι αντιρατσιστης και δεν μισει τους Ελληνες.

Να τα λεμε και αυτά. :lol:
Η αντιληπτική σου ικανότητα ξεπερνά κάθε προσδοκία.
Ευχαριστώ πολύ σταβ. :lol:
Έχει ιδιαίτερη αξία να το λες εσύ.
Ένα δάκρυ κύλησε ραιτ θρου μαι α ι ς !
Συνεχίζει να ξεπερνά κάθε προσδοκία...

Όταν ο άνθρωπος λέει "κωλοέλληνες" εννοεί εσένα και τον ομοϊδεάτη σου στις ρατσιστικές απόψεις. Όχι κάθε έλληνα.

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11932
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: 87χρονος δολοφονηθηκε απο δυο ανηλικα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 26 Δεκ 2020, 18:43

stavmanr έγραψε:
26 Δεκ 2020, 18:40
taliban έγραψε:
26 Δεκ 2020, 18:38
stavmanr έγραψε:
26 Δεκ 2020, 18:28


Η αντιληπτική σου ικανότητα ξεπερνά κάθε προσδοκία.
Ευχαριστώ πολύ σταβ. :lol:
Έχει ιδιαίτερη αξία να το λες εσύ.
Ένα δάκρυ κύλησε ραιτ θρου μαι α ι ς !
Συνεχίζει να ξεπερνά κάθε προσδοκία...

Όταν ο άνθρωπος λέει "κωλοέλληνες" εννοεί εσένα και τον ομοϊδεάτη σου στις ρατσιστικές απόψεις. Όχι κάθε έλληνα.
Πέφτω απ τα σύννεφα. Πως δεν το σκέφτηκα ρε φίλε. :fp::lol:
Δε με λες όμως... για δειξε μου τα ποστ μου σε αυτο το νημα που ειναι ρατσιστικα και με ταυτιζουν με καποιον αλλον. :D

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: 87χρονος δολοφονηθηκε απο δυο ανηλικα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 26 Δεκ 2020, 19:27

taliban έγραψε:
26 Δεκ 2020, 18:43
stavmanr έγραψε:
26 Δεκ 2020, 18:40
taliban έγραψε:
26 Δεκ 2020, 18:38


Ευχαριστώ πολύ σταβ. :lol:
Έχει ιδιαίτερη αξία να το λες εσύ.
Ένα δάκρυ κύλησε ραιτ θρου μαι α ι ς !
Συνεχίζει να ξεπερνά κάθε προσδοκία...

Όταν ο άνθρωπος λέει "κωλοέλληνες" εννοεί εσένα και τον ομοϊδεάτη σου στις ρατσιστικές απόψεις. Όχι κάθε έλληνα.
Πέφτω απ τα σύννεφα. Πως δεν το σκέφτηκα ρε φίλε. :fp::lol:
Δε με λες όμως... για δειξε μου τα ποστ μου σε αυτο το νημα που ειναι ρατσιστικα και με ταυτιζουν με καποιον αλλον. :D
Και πάλι η αντιληπτική σου ικανότητα ξεπερνά κάθε προσδοκία.
Δεν το έγραψα εγώ. Το έγραψε ο άλλος. Εγώ σου το μετέφρασα στα πλαίσια της συζήτησης.

Για εμένα δεν υπάρχει "κωλοέλληνας". Υπάρχει νεοέλληνας. Είδος εξελιγμένο. Homo neogrecus faflatarius.

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11932
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: 87χρονος δολοφονηθηκε απο δυο ανηλικα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 26 Δεκ 2020, 19:30

stavmanr έγραψε:
26 Δεκ 2020, 19:27
taliban έγραψε:
26 Δεκ 2020, 18:43
stavmanr έγραψε:
26 Δεκ 2020, 18:40


Συνεχίζει να ξεπερνά κάθε προσδοκία...

Όταν ο άνθρωπος λέει "κωλοέλληνες" εννοεί εσένα και τον ομοϊδεάτη σου στις ρατσιστικές απόψεις. Όχι κάθε έλληνα.
Πέφτω απ τα σύννεφα. Πως δεν το σκέφτηκα ρε φίλε. :fp::lol:
Δε με λες όμως... για δειξε μου τα ποστ μου σε αυτο το νημα που ειναι ρατσιστικα και με ταυτιζουν με καποιον αλλον. :D
Και πάλι η αντιληπτική σου ικανότητα ξεπερνά κάθε προσδοκία.
Δεν το έγραψα εγώ. Το έγραψε ο άλλος. Εγώ σου το μετέφρασα στα πλαίσια της συζήτησης.
πωπω πως δεν το σκέφτηκα κ αυτό :lol:
Εσύ δηλαδή είσαι κάτι σαν μεταφραστής στα σχόλια των άλλων.
Οπότε τζάμπα περιμένω να μου δείξεις που είναι τα ρατσιστικά σχόλια που έχω κάνει στο νήμα και με ταυτίζουν με κάποιον άλλον ως ομοϊδεάτη όπως ανέφερες εσύ. Δηλαδή όχι εσύ, αλλά το έγραψε κάποιος άλλος και εσυ απλά έκανες την μετάφραση :smt005::smt005:

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27056
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: 87χρονος δολοφονηθηκε απο δυο ανηλικα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 26 Δεκ 2020, 19:41

stavmanr έγραψε:
26 Δεκ 2020, 19:27
taliban έγραψε:
26 Δεκ 2020, 18:43
stavmanr έγραψε:
26 Δεκ 2020, 18:40


Συνεχίζει να ξεπερνά κάθε προσδοκία...

Όταν ο άνθρωπος λέει "κωλοέλληνες" εννοεί εσένα και τον ομοϊδεάτη σου στις ρατσιστικές απόψεις. Όχι κάθε έλληνα.
Πέφτω απ τα σύννεφα. Πως δεν το σκέφτηκα ρε φίλε. :fp::lol:
Δε με λες όμως... για δειξε μου τα ποστ μου σε αυτο το νημα που ειναι ρατσιστικα και με ταυτιζουν με καποιον αλλον. :D
Και πάλι η αντιληπτική σου ικανότητα ξεπερνά κάθε προσδοκία.
Δεν το έγραψα εγώ. Το έγραψε ο άλλος. Εγώ σου το μετέφρασα στα πλαίσια της συζήτησης.

Για εμένα δεν υπάρχει "κωλοέλληνας". Υπάρχει νεοέλληνας. Είδος εξελιγμένο. Homo neogrecus faflatarius.
Μίλησε o neanderthalensis christianotalibanus! :003:
.
.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: 87χρονος δολοφονηθηκε απο δυο ανηλικα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 26 Δεκ 2020, 19:50

taliban έγραψε:
26 Δεκ 2020, 19:30
stavmanr έγραψε:
26 Δεκ 2020, 19:27
taliban έγραψε:
26 Δεκ 2020, 18:43


Πέφτω απ τα σύννεφα. Πως δεν το σκέφτηκα ρε φίλε. :fp::lol:
Δε με λες όμως... για δειξε μου τα ποστ μου σε αυτο το νημα που ειναι ρατσιστικα και με ταυτιζουν με καποιον αλλον. :D
Και πάλι η αντιληπτική σου ικανότητα ξεπερνά κάθε προσδοκία.
Δεν το έγραψα εγώ. Το έγραψε ο άλλος. Εγώ σου το μετέφρασα στα πλαίσια της συζήτησης.
πωπω πως δεν το σκέφτηκα κ αυτό :lol:
Εσύ δηλαδή είσαι κάτι σαν μεταφραστής στα σχόλια των άλλων.
Οπότε τζάμπα περιμένω να μου δείξεις που είναι τα ρατσιστικά σχόλια που έχω κάνει στο νήμα και με ταυτίζουν με κάποιον άλλον ως ομοϊδεάτη όπως ανέφερες εσύ. Δηλαδή όχι εσύ, αλλά το έγραψε κάποιος άλλος και εσυ απλά έκανες την μετάφραση :smt005::smt005:
Θα σε μπέρδεψα με τον άλλο φαίνεται.
Εσύ ποτέ δεν κάνεις διακρίσεις εναντίον των ρομά.

Ανασκευάζω: "Κωλοέλληνες προφανώς εννοεί αυτούς που κάνουν διακρίσεις εναντίον ευάλωτων κοινωνικών ομάδων, όπως πχ ρομά".
Οπότε εσύ που δεν κάνεις τέτοιες διακρίσεις, εξαιρείσαι.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: 87χρονος δολοφονηθηκε απο δυο ανηλικα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 26 Δεκ 2020, 20:00

Nandros έγραψε:
26 Δεκ 2020, 19:41
stavmanr έγραψε:
26 Δεκ 2020, 19:27
taliban έγραψε:
26 Δεκ 2020, 18:43


Πέφτω απ τα σύννεφα. Πως δεν το σκέφτηκα ρε φίλε. :fp::lol:
Δε με λες όμως... για δειξε μου τα ποστ μου σε αυτο το νημα που ειναι ρατσιστικα και με ταυτιζουν με καποιον αλλον. :D
Και πάλι η αντιληπτική σου ικανότητα ξεπερνά κάθε προσδοκία.
Δεν το έγραψα εγώ. Το έγραψε ο άλλος. Εγώ σου το μετέφρασα στα πλαίσια της συζήτησης.

Για εμένα δεν υπάρχει "κωλοέλληνας". Υπάρχει νεοέλληνας. Είδος εξελιγμένο. Homo neogrecus faflatarius.
Μίλησε o neanderthalensis christianotalibanus! :003:
Τουλάχιστον μίλησε. Δεν ρεύτηκε.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17058
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: 87χρονος δολοφονηθηκε απο δυο ανηλικα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 26 Δεκ 2020, 20:47

georgebi έγραψε:
26 Δεκ 2020, 13:30
SpoilerShow
Forced Sterilization of Romani Women in Communist Czechoslovakia :o :o

https://www.iefimerida.gr/gynaika/egkli ... tin-tsehia
Εικόνα

http://www.romanihistories.usd.cas.cz/f ... oma-women/
https://en.wikipedia.org/wiki/Romani_pe ... hoslovakia

The communist government of 1945–1989 attempted to integrate the Romani into the majority population through obligatory education and employment, and the formation of Romani organizations. Romani people were forced to resettle in small groups around the country, leaving them isolated.

Parts of the Romani population were also transferred from Slovakia into the country's Czech regions. This policy of the state was oriented toward assimilation of the Romani people. Many Romani people were rehoused in panelák housing estates, which subsequently fell into acute disrepair, such as the Chánov housing estate near Most, and Luník IX in Košice. In 1958, Law No. 74, "On the permanent settlement of nomadic and semi-nomadic people"), forcibly limited the movements of those Romani (around 5–10%) who still travelled on a regular basis.

In the same year, the highest organ of the Communist Party of Czechoslovakia passed a resolution, the aim of which was to be "the final assimilation of the Gypsy population". Racism was not an unknown phenomenon under communism. The popular perception of Romani even before 1989 was of lazy, dirty criminals who abused social services and posed a significant threat to majority values.

The "Gypsy question" was reduced to a "problem of a socially-backward section of the population".
During this period, the governments actively supported sterilisation and abortion for Romani women and the policy was not repealed until 1991

Forced sterilisation


Attempts to stop the growth of the Romani population were made, especially in Slovakia, where Romani women were offered financial incentives for sterilization. After 1989, some Romani women accused the state of "forced sterilizations" arguing that they were not properly informed of what "sterilization" meant.

According to Czech ombudsman Otakar Motejl, "at least 50 Romani women were unlawfully sterilized".
The Czech representative at the United Nations protested against the accusations, claiming that they were "false" and that Romani women "exaggerate in all cases".
A hospital in Vitkovice, Ostrava, apologised to a Romani woman who was sterilised after her second caesarean, but a request for a compensation of 1 million Czech crowns was rejected by the court.
:str8jack::str8jack::str8jack::str8jack::str8jack:
Άρα αφού στείρωσαν 50 γύφτισσες στην κομμουνιστική Τσεχια, καλά έκανε η γιαγιά που έβαλε τα εγγόνια της να σκοτώσουν τον 87χρονο.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19196
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: 87χρονος δολοφονηθηκε απο δυο ανηλικα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 26 Δεκ 2020, 22:35

stavmanr έγραψε:
26 Δεκ 2020, 18:27
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
26 Δεκ 2020, 12:50
taliban έγραψε:
26 Δεκ 2020, 12:03


Το καλύτερο παιδί είναι.
Μάχεται τον αντιρατσισμό απ όπου και αν προέρχεται.
Κολλάς και σύ τώρα στο κωλοέλληνες.
Ήταν η κακιά στιγμή.
:D
Αν αποκαλούσα εγώ τους Ρομά με την έκφραση
Κωλογυφτοι
Θα ήταν ρητορική μίσους ;
Θα ήταν ρατσισμός ; :D
Ναι.
Οι ρομά είναι έλληνες ούτως ή άλλως. Με τη λογική σου βρίζει κι αυτούς.
Αλλά προφανώς δεν θέλεις να καταλάβεις ότι βρίζει μόνο τους έλληνες που έχουν συγκεκριμένη νοοτροπία.

Υπάρχει, όπως έχω ξαναεξηγήσει, ένα γενικότερο πρόβλημα αντίληψης από τους ρατσιστές. Δεν μπορούν να αντιληφθούν καν την ελληνική γλώσσα.
Και εγώ με την έκφραση
Κωλογυφτοι
Δεν βρίζω όλους τους γύφτους αλλά μόνο όσους έχουν συγκεκριμένη νοοτροπία

Έχεις όντως προβληματα αντίληψης ως ρατσιστης

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών