Σύλληψη 57 επενδυτών!

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23398
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Σύλληψη 57 επενδυτών!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 26 Απρ 2021, 15:36

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
26 Απρ 2021, 14:14
Scouser έγραψε:
26 Απρ 2021, 12:37
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
26 Απρ 2021, 12:17
Αυτός με την μπλούζα deicide είναι ο κορυφαίος.
Τελοσπαντων. Φυλακή και μετά απέλαση. Και πρεπει να υπάρξει νόμος πως μετά από κάποιες καταδίκες για σοβαρά αδικήματα και τέτοιου τύπου σε συμμορία, να απελαυνετε άμεσα όπου γίνεται. Θέλουμε οικογένειες από εμπολεμες ζώνες και πρόσφυγες πραγματικούς, όχι ρεμάλια.
1) Γιατί ''μετά από μερικές καταδίκες για σοβαρά αδικήματα'' και όχι στην πρώτη μαλακία;
2) Αυτοί το πιθανότερο είναι πως βρέθηκαν στην Ελλάδα ως μέλη οικογένειας από εμπόλεμη ζώνη, τσέκαρε τις χώρες προέλευσης. Αυτά είναι τα αποτελέσματα όταν δεν εφαρμόζεται απαρέγκλιτα η μεταναστευτική νομοθεσία και τα σύνορα είναι μπάτε σκύλοι αλέστε.
Μία μαλάκια μπορεί να γίνει και δύο όλοι μπορούν να κάνουν. Όταν είσαι κάποια χρόνια με διαφορά χαρτιά οποίου τύπου και είσαι συνέχεια σε συμμορίες με ληστείες και ειδικά βίαια εγκλήματα, τον πουλο. Βέβαια αφού και σύμφωνα με τα επίσημα χαρτιά του κράτους δεν ξέρεις από ποια χώρα είναι, σιγά μην τον δεχτούν. Διάλεξε την πιο πιθανή και άσκησε πίεση να τους πάρουν πίσω. Αρκετοί είναι από χωρες του μαγκρεπ, εκεί δεν υπάρχει δικαιολογία.

καλυτερα να αισθανθουνε οτι η μονη μαλακια που κανανε ηταν να μπουνε στη χωρα ... να το σκεφτονται και να κλαινε απαρηγορητοι
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69757
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Σύλληψη 57 επενδυτών!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 26 Απρ 2021, 15:56

sys3x έγραψε:
26 Απρ 2021, 15:32
ΓΑΛΗ έγραψε:
26 Απρ 2021, 15:01
sys3x έγραψε:
26 Απρ 2021, 11:34


Αύριο;
:lol:
Έχεις δίκιο, μόλις τσεκάρισα ότι η σπείρα εξαρθρώθηκε :) την προηγούμενη Τρίτη.

Οπότε, διορθώνω.

Από προχθές οι περισσότεροι από αυτούς κυκλοφορούν ελεύθεροι. :P
Ήμασταν παρέα στο κέντρο με κάτι ευαίσθητες ψυχούλες πρόπερσι (ίσως παραπρόπερσι) και συζητούσαμε για την ΛΑΘΡΟμετανάστευση, τις έλεγα ότι να υπάρχουν και οι νόμοι, μπορούν να κάνουν αιτήσεις στην πρεσβεία μας κτλ κτλ κτλ και σε κάποια φάση η μία αναψοκοκκίνησε και άρχιζε να με φωνάζει φασίστα 🤣 και ότι δεν μου επιτρέπει να μιλάω όταν είναι αυτή μπροστά και τέτοια 😹, της εξήγησα κάποια πραγματάκια χωρίς να υψώσω ούτε 0,0001 db spl την φωνή μου και έφυγε.
Ε μετά από λίγο καιρό σκάνε πάλι μύτη και η μία έκλαιγε που της κλέψανε την τσάντα με το κινητό κτλ και έβριζε, καλά που είναι η αστυνομία, πως τους αφήνουν ελεύθερους αυτούς κτλ. Τους πιάσανε, ήτανε καμμιά εικοσαριά επενδυτές στο κόλπο. Την επόμενη μέρα τους βλέπει (τους 8 που την κάνανε το πέσιμο) ακριβώς στο ίδιο σημείο να κάνουν ακριβώς το ίδιο πράμα, όταν γύρισε να με κοιτάξει με το βλέμμα σχεδόν στο πάτωμα και πριν προλάβει να ανοίξει το στόμα εγώ ρουφούσα με περίσσια ευχαρίστηση την τελευταία τζούρα του φραπόγαλου μου επιδεικτικά. Δεν την άφησα να μιλήσει.
:8)
sys3x έγραψε:
26 Απρ 2021, 15:32
ΓΑΛΗ έγραψε:
26 Απρ 2021, 15:01
sys3x έγραψε:
26 Απρ 2021, 11:34


Αύριο;
:lol:
Έχεις δίκιο, μόλις τσεκάρισα ότι η σπείρα εξαρθρώθηκε :) την προηγούμενη Τρίτη.

Οπότε, διορθώνω.

Από προχθές οι περισσότεροι από αυτούς κυκλοφορούν ελεύθεροι. :P
Ήμασταν παρέα στο κέντρο με κάτι ευαίσθητες ψυχούλες πρόπερσι (ίσως παραπρόπερσι) και συζητούσαμε για την ΛΑΘΡΟμετανάστευση, τις έλεγα ότι να υπάρχουν και οι νόμοι, μπορούν να κάνουν αιτήσεις στην πρεσβεία μας κτλ κτλ κτλ και σε κάποια φάση η μία αναψοκοκκίνησε και άρχιζε να με φωνάζει φασίστα 🤣 και ότι δεν μου επιτρέπει να μιλάω όταν είναι αυτή μπροστά και τέτοια 😹, της εξήγησα κάποια πραγματάκια χωρίς να υψώσω ούτε 0,0001 db spl την φωνή μου και έφυγε.
Ε μετά από λίγο καιρό σκάνε πάλι μύτη και η μία έκλαιγε που της κλέψανε την τσάντα με το κινητό κτλ και έβριζε, καλά που είναι η αστυνομία, πως τους αφήνουν ελεύθερους αυτούς κτλ. Τους πιάσανε, ήτανε καμμιά εικοσαριά επενδυτές στο κόλπο. Την επόμενη μέρα τους βλέπει (τους 8 που την κάνανε το πέσιμο) ακριβώς στο ίδιο σημείο να κάνουν ακριβώς το ίδιο πράμα, όταν γύρισε να με κοιτάξει με το βλέμμα σχεδόν στο πάτωμα και πριν προλάβει να ανοίξει το στόμα εγώ ρουφούσα με περίσσια ευχαρίστηση την τελευταία τζούρα του φραπόγαλου μου επιδεικτικά. Δεν την άφησα να μιλήσει.
:8)
Όλοι ξέρουμε τέτοιες περιπτώσεις ευαισθητοποιημένων. Η δική μου λίστα αφορά κυρίως σε γυναίκες που είχαν νοικιάσει σπίτι σε παλαιοκουλτουρέ περιοχές του κέντρου (Φωκίωνος, Εξάρχεια κλπ) και τους είχαν φύγει τσάντες, πορτοφόλια, τούφες από μαλλί, αυγά και πασχάλια γενικώς από τους νεοεπενδυτές. Eιδικώς όταν έδυε ο ήλιος και άρχιζαν τα δρώμενα της παιχνιδιάρας αλλά πάντα ποιητικής νύχτας.

Και το αφήγημα/απολογία για την εσωτερική τους μετανάστευση/προσφυγιά σε πιο συντηρητικές/κυρπαντελίδικες γειτονιές, ξεκίναγε πάντα από το "δεν είμαι ρατσίστρια αλλά..." :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37780
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Σύλληψη 57 επενδυτών!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 26 Απρ 2021, 16:01

ΓΑΛΗ έγραψε:
26 Απρ 2021, 15:56
sys3x έγραψε:
26 Απρ 2021, 15:32
ΓΑΛΗ έγραψε:
26 Απρ 2021, 15:01


Έχεις δίκιο, μόλις τσεκάρισα ότι η σπείρα εξαρθρώθηκε :) την προηγούμενη Τρίτη.

Οπότε, διορθώνω.

Από προχθές οι περισσότεροι από αυτούς κυκλοφορούν ελεύθεροι. :P
Ήμασταν παρέα στο κέντρο με κάτι ευαίσθητες ψυχούλες πρόπερσι (ίσως παραπρόπερσι) και συζητούσαμε για την ΛΑΘΡΟμετανάστευση, τις έλεγα ότι να υπάρχουν και οι νόμοι, μπορούν να κάνουν αιτήσεις στην πρεσβεία μας κτλ κτλ κτλ και σε κάποια φάση η μία αναψοκοκκίνησε και άρχιζε να με φωνάζει φασίστα 🤣 και ότι δεν μου επιτρέπει να μιλάω όταν είναι αυτή μπροστά και τέτοια 😹, της εξήγησα κάποια πραγματάκια χωρίς να υψώσω ούτε 0,0001 db spl την φωνή μου και έφυγε.
Ε μετά από λίγο καιρό σκάνε πάλι μύτη και η μία έκλαιγε που της κλέψανε την τσάντα με το κινητό κτλ και έβριζε, καλά που είναι η αστυνομία, πως τους αφήνουν ελεύθερους αυτούς κτλ. Τους πιάσανε, ήτανε καμμιά εικοσαριά επενδυτές στο κόλπο. Την επόμενη μέρα τους βλέπει (τους 8 που την κάνανε το πέσιμο) ακριβώς στο ίδιο σημείο να κάνουν ακριβώς το ίδιο πράμα, όταν γύρισε να με κοιτάξει με το βλέμμα σχεδόν στο πάτωμα και πριν προλάβει να ανοίξει το στόμα εγώ ρουφούσα με περίσσια ευχαρίστηση την τελευταία τζούρα του φραπόγαλου μου επιδεικτικά. Δεν την άφησα να μιλήσει.
:8)
sys3x έγραψε:
26 Απρ 2021, 15:32
ΓΑΛΗ έγραψε:
26 Απρ 2021, 15:01


Έχεις δίκιο, μόλις τσεκάρισα ότι η σπείρα εξαρθρώθηκε :) την προηγούμενη Τρίτη.

Οπότε, διορθώνω.

Από προχθές οι περισσότεροι από αυτούς κυκλοφορούν ελεύθεροι. :P
Ήμασταν παρέα στο κέντρο με κάτι ευαίσθητες ψυχούλες πρόπερσι (ίσως παραπρόπερσι) και συζητούσαμε για την ΛΑΘΡΟμετανάστευση, τις έλεγα ότι να υπάρχουν και οι νόμοι, μπορούν να κάνουν αιτήσεις στην πρεσβεία μας κτλ κτλ κτλ και σε κάποια φάση η μία αναψοκοκκίνησε και άρχιζε να με φωνάζει φασίστα 🤣 και ότι δεν μου επιτρέπει να μιλάω όταν είναι αυτή μπροστά και τέτοια 😹, της εξήγησα κάποια πραγματάκια χωρίς να υψώσω ούτε 0,0001 db spl την φωνή μου και έφυγε.
Ε μετά από λίγο καιρό σκάνε πάλι μύτη και η μία έκλαιγε που της κλέψανε την τσάντα με το κινητό κτλ και έβριζε, καλά που είναι η αστυνομία, πως τους αφήνουν ελεύθερους αυτούς κτλ. Τους πιάσανε, ήτανε καμμιά εικοσαριά επενδυτές στο κόλπο. Την επόμενη μέρα τους βλέπει (τους 8 που την κάνανε το πέσιμο) ακριβώς στο ίδιο σημείο να κάνουν ακριβώς το ίδιο πράμα, όταν γύρισε να με κοιτάξει με το βλέμμα σχεδόν στο πάτωμα και πριν προλάβει να ανοίξει το στόμα εγώ ρουφούσα με περίσσια ευχαρίστηση την τελευταία τζούρα του φραπόγαλου μου επιδεικτικά. Δεν την άφησα να μιλήσει.
:8)
Όλοι ξέρουμε τέτοιες περιπτώσεις ευαισθητοποιημένων. Η δική μου λίστα αφορά κυρίως σε γυναίκες που είχαν νοικιάσει σπίτι σε παλαιοκουλτουρέ περιοχές του κέντρου (Φωκίωνος, Εξάρχεια κλπ) και τους είχαν φύγει τσάντες, πορτοφόλια, τούφες από μαλλί, αυγά και πασχάλια γενικώς από τους νεοεπενδυτές. Eιδικώς όταν έδυε ο ήλιος και άρχιζαν τα δρώμενα της παιχνιδιάρας αλλά πάντα ποιητικής νύχτας.

Και το αφήγημα/απολογία για την εσωτερική τους μετανάστευση/προσφυγιά σε πιο συντηρητικές/κυρπαντελίδικες γειτονιές, ξεκίναγε πάντα από το "δεν είμαι ρατσίστρια αλλά..." :lol:
Πολύ παρόμοια φάση και αυτή που σου περιέγραψα, απλά αυτές μάλλον (οι δικές μου 😇) είναι πιο πιτσιρίκες και όχι στο κέντρο της Αθήνας αλλά της Θεσσαλονίκης.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69757
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Σύλληψη 57 επενδυτών!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 26 Απρ 2021, 16:09

sys3x έγραψε:
26 Απρ 2021, 16:01
Πολύ παρόμοια φάση και αυτή που σου περιέγραψα, απλά αυτές μάλλον (οι δικές μου 😇) είναι πιο πιτσιρίκες και όχι στο κέντρο της Αθήνας αλλά της Θεσσαλονίκης.
Η ευαισθησία δεν έχει ηλικία βρε.

Και κάθε πόλη έχει τις πολύχρωμες και μυρωδάτες της γειτονιές.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22740
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Σύλληψη 57 επενδυτών!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 26 Απρ 2021, 16:17

Scouser έγραψε:
26 Απρ 2021, 15:29
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
26 Απρ 2021, 14:14
Scouser έγραψε:
26 Απρ 2021, 12:37

1) Γιατί ''μετά από μερικές καταδίκες για σοβαρά αδικήματα'' και όχι στην πρώτη μαλακία;
2) Αυτοί το πιθανότερο είναι πως βρέθηκαν στην Ελλάδα ως μέλη οικογένειας από εμπόλεμη ζώνη, τσέκαρε τις χώρες προέλευσης. Αυτά είναι τα αποτελέσματα όταν δεν εφαρμόζεται απαρέγκλιτα η μεταναστευτική νομοθεσία και τα σύνορα είναι μπάτε σκύλοι αλέστε.
Μία μαλάκια μπορεί να γίνει και δύο όλοι μπορούν να κάνουν. Όταν είσαι κάποια χρόνια με διαφορά χαρτιά οποίου τύπου και είσαι συνέχεια σε συμμορίες με ληστείες και ειδικά βίαια εγκλήματα, τον πουλο. Βέβαια αφού και σύμφωνα με τα επίσημα χαρτιά του κράτους δεν ξέρεις από ποια χώρα είναι, σιγά μην τον δεχτούν. Διάλεξε την πιο πιθανή και άσκησε πίεση να τους πάρουν πίσω. Αρκετοί είναι από χωρες του μαγκρεπ, εκεί δεν υπάρχει δικαιολογία.
Εγώ λέω πουλο όλοι όσοι μπήκαν στη χώρα παράνομα. Better safe than sorry.
Όλοι έχουν μπει παράνομα στη χώρα από το 91, δε θα μείνει κανείς. Όταν όμως πηδουσες όσες ερχόταν από το ανατολικό μπλοκ, ενώ πριν την έβγαζες με μπάζα που δεν έβγαζαν το σουτιέν, δε σε εκοφτε. Το ελληνικό κράτος δεν είχε ποτέ μεταναστευτικη πολιτική για να πουλάει ρατσισμό όσο αυτοί, και διάφορα άλλα λαμογια και σιχαματα, για να εκμεταλλευονται φτηνά μεροκάματα και δυστυχισμένα κορμιά. Δεν μπορείς να το ξεχνάς και να λες περί παράνομων.

Άβαταρ μέλους
Gordian Knot
Δημοσιεύσεις: 3973
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:00
Phorum.gr user: Gordian Knot

Re: Σύλληψη 57 επενδυτών!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gordian Knot » 26 Απρ 2021, 17:58

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
26 Απρ 2021, 12:17
Αυτός με την μπλούζα deicide είναι ο κορυφαίος.
Τελοσπαντων. Φυλακή και μετά απέλαση. Και πρεπει να υπάρξει νόμος πως μετά από κάποιες καταδίκες για σοβαρά αδικήματα και τέτοιου τύπου σε συμμορία, να απελαυνετε άμεσα όπου γίνεται. Θέλουμε οικογένειες από εμπολεμες ζώνες και πρόσφυγες πραγματικούς, όχι ρεμάλια.
Σοβαρά το γράφεις αυτό; Από μια ματιά που έριξα δεν βλέπω πουθενά κάποιον με T-Shirt Deicide.
Έχω πετύχει μέλος ευπαθούς ομάδας στα φανάρια με μπλουζάκι Iced Earth (ίσα που το αναγνώριζες από τη μπίχλα), όταν ήταν στις δόξες τους.

Υπάρχει πάντως ένας που φοράει The North Face αν αυτό λέει κάτι (Μαϊμού; Κλεψιμέικο;)
© Αντιτουρκική μούργα, γνωστός και ως «Βλαχάραπας της θαλάσσης» - Ανάθεμά με κι αν καταλαβαίνω τι πάει να πεί αυτό...
Σας μερσώ μαντάμ, ορέν ντουβάρ :lol:

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22740
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Σύλληψη 57 επενδυτών!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 26 Απρ 2021, 19:17

Gordian Knot έγραψε:
26 Απρ 2021, 17:58
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
26 Απρ 2021, 12:17
Αυτός με την μπλούζα deicide είναι ο κορυφαίος.
Τελοσπαντων. Φυλακή και μετά απέλαση. Και πρεπει να υπάρξει νόμος πως μετά από κάποιες καταδίκες για σοβαρά αδικήματα και τέτοιου τύπου σε συμμορία, να απελαυνετε άμεσα όπου γίνεται. Θέλουμε οικογένειες από εμπολεμες ζώνες και πρόσφυγες πραγματικούς, όχι ρεμάλια.
Σοβαρά το γράφεις αυτό; Από μια ματιά που έριξα δεν βλέπω πουθενά κάποιον με T-Shirt Deicide.
Έχω πετύχει μέλος ευπαθούς ομάδας στα φανάρια με μπλουζάκι Iced Earth (ίσα που το αναγνώριζες από τη μπίχλα), όταν ήταν στις δόξες τους.

Υπάρχει πάντως ένας που φοράει The North Face αν αυτό λέει κάτι (Μαϊμού; Κλεψιμέικο;)
Ο 6ος που είναι και πολύ ζόρικος. Μάλλον πρέπει να είναι γερός φαν, γι αυτό πήρε και το ανάλογο ύφος.
https://www.protothema.gr/greece/articl ... hinas/AMP/

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: Σύλληψη 57 επενδυτών!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 26 Απρ 2021, 19:26

νταουλιερηδες βαρατε να χορευουν τα χανουμακια αριστερας και μπγοοδου
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5415
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Σύλληψη 57 επενδυτών!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 26 Απρ 2021, 19:38

Scouser έγραψε:
25 Απρ 2021, 18:34
...μέσα μαζικής μεταφοράς (Μ.Μ.Μ.), με τη μέθοδο υπαρκτού ή τεχνητού συνωστισμού.
Αυτό το έχω δει και μπροστά στα μάτια μου. Μάλιστα, όταν κατέβηκα από τον συρμό και πήγα να κάνω καταγγελία, η υπάλληλος στο γκισέ μου είπε πως ως οργανισμός ήξεραν για τις σπείρες που δρουν στο μετρό, αλλά και που συλλαμβάνονταν την επόμενη μέρα ήταν πάλι έξω και μάλιστα είχαν αποθρασυνθεί τόσο που κάθε φορά χαιρετούσαν και τους υπαλλήλους.

Άβαταρ μέλους
Μπαντάς
Δημοσιεύσεις: 1163
Εγγραφή: 11 Δεκ 2020, 10:34

Re: Σύλληψη 57 επενδυτών!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπαντάς » 26 Απρ 2021, 19:51

Αυτοί βρε κουτό εργάζονται και μάλιστα σκληρά. Ορθά ο νηματοθετης αναφέρθηκε σε επενδυτές
μακρυά απο κουκυά

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών