Νεαρή γυναίκα δολοφονήθηκε μέσα στο σπίτι της στα Γλυκά Νερά.

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Von Mackensen

Re: Νεαρή γυναίκα δολοφονήθηκε μέσα στο σπίτι της στα Γλυκά Νερά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Von Mackensen » 11 Μάιος 2021, 13:59

Cecily Anne έγραψε:
11 Μάιος 2021, 13:53
Εμένα κάπως δεν μου κολλάει το θέμα πάντως.. Δηλαδή, αν είχαν στόχο να κάνουν φόνους, γιατί δεν έφαγαν τον άντρα και το μωρό, μόνο τον είχαν να βλέπει? Δεν ξέρω, σαν revenge attack μου κάνει.
Γνώμη μου, είναι κλασική περίπτωση ληστείας. Δεν είχαν στόχο να κάνουν φόνους εξαρχής αλλά είναι συνηθισμένο στην προσπάθεια τους να κρατήσουν το θύμα σιωπηλό να το πνίγουν.

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5656
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Νεαρή γυναίκα δολοφονήθηκε μέσα στο σπίτι της στα Γλυκά Νερά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 11 Μάιος 2021, 14:00

Ναύτης έγραψε:
11 Μάιος 2021, 12:09
Ατομικός οπλισμός και "μπουμ" στην κεφάλα, χωρίς να χρειάζεται να περάσεις από δικαστήρια μετά.
Υπενθύμιση ότι ο μόνος λόγος που δεν μετράμε θύματα από άτομα σαν τους θεματοφύλακες του συντάγματος όπως με τους qanon στις ΗΠΑ είναι οι περιορισμοί στην οπλοφορία.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27059
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Νεαρή γυναίκα δολοφονήθηκε μέσα στο σπίτι της στα Γλυκά Νερά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 11 Μάιος 2021, 14:00

Von Mackensen έγραψε:
11 Μάιος 2021, 13:59
Cecily Anne έγραψε:
11 Μάιος 2021, 13:53
Εμένα κάπως δεν μου κολλάει το θέμα πάντως.. Δηλαδή, αν είχαν στόχο να κάνουν φόνους, γιατί δεν έφαγαν τον άντρα και το μωρό, μόνο τον είχαν να βλέπει? Δεν ξέρω, σαν revenge attack μου κάνει.
Γνώμη μου, είναι κλασική περίπτωση ληστείας. Δεν είχαν στόχο να κάνουν φόνους εξαρχής αλλά είναι συνηθισμένο στην προσπάθεια τους να κρατήσουν το θύμα σιωπηλό να το πνίγουν.
Kαι γιατι δεν επνιξαν και το μωρο?

Λογικα θα ειχε πλαντάξει στο κλάμα με ολο αυτο το χαμο γυρω του.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8421
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Νεαρή γυναίκα δολοφονήθηκε μέσα στο σπίτι της στα Γλυκά Νερά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 11 Μάιος 2021, 14:00

George_V έγραψε:
11 Μάιος 2021, 13:53
OANNHSEA έγραψε:
11 Μάιος 2021, 13:50
Υδράργυρος έγραψε:
11 Μάιος 2021, 13:32
Περίεργη υπόθεση. Για να δούμε. Πάντως Κολομβία έχουμε γίνει
Κολομβία την κάνατε την Ελλάδα εσείς οι αριστεροί με τους σκατονόμους σας!!!

.
Για να λεμε και του στραβου το δικιο ομως δε βλεπω να κανει και τπτ ο Τσιάρας εδω και δυο χρόνια

Σαφέστατα δε λεω να τα σαρώσει ολα εξαρχης αλλα τουλάχιστον τον Π.Κ. μπορουσε να τον ειχε αλλαξει με τροπολογιες αρχικα μεχρι να προβει σε οριστικες διορθώσεις.
Και εάν κάνει κάτι θα μαζευτεί όλη η αριστερή μούργα σε διαδηλώσεις και θα φωνάζει ότι είναι φασίστας!!!
Άσε βέβαια που έχουν καλομάθει πλέον μετά από τόσα χρόνια και οι βδέλες με το όνομα "δικηγόροι", οι οποίοι καλοτρώνε πάνω στα κουφάρια μας!!!

.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος OANNHSEA την 11 Μάιος 2021, 14:02, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20215
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Νεαρή γυναίκα δολοφονήθηκε μέσα στο σπίτι της στα Γλυκά Νερά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 11 Μάιος 2021, 14:02

Von Mackensen έγραψε:
11 Μάιος 2021, 13:59
Cecily Anne έγραψε:
11 Μάιος 2021, 13:53
Εμένα κάπως δεν μου κολλάει το θέμα πάντως.. Δηλαδή, αν είχαν στόχο να κάνουν φόνους, γιατί δεν έφαγαν τον άντρα και το μωρό, μόνο τον είχαν να βλέπει? Δεν ξέρω, σαν revenge attack μου κάνει.
Γνώμη μου, είναι κλασική περίπτωση ληστείας. Δεν είχαν στόχο να κάνουν φόνους εξαρχής αλλά είναι συνηθισμένο στην προσπάθεια τους να κρατήσουν το θύμα σιωπηλό να το πνίγουν.
Εμένα για καμία περίπτωση τοκογλυφίας μου κάνει.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27059
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Νεαρή γυναίκα δολοφονήθηκε μέσα στο σπίτι της στα Γλυκά Νερά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 11 Μάιος 2021, 14:02

OANNHSEA έγραψε:
11 Μάιος 2021, 14:00
George_V έγραψε:
11 Μάιος 2021, 13:53
OANNHSEA έγραψε:
11 Μάιος 2021, 13:50


Κολομβία την κάνατε την Ελλάδα εσείς οι αριστεροί με τους σκατονόμους σας!!!

.
Για να λεμε και του στραβου το δικιο ομως δε βλεπω να κανει και τπτ ο Τσιάρας εδω και δυο χρόνια

Σαφέστατα δε λεω να τα σαρώσει ολα εξαρχης αλλα τουλάχιστον τον Π.Κ. μπορουσε να τον ειχε αλλαξει με τροπολογιες αρχικα μεχρι να προβει σε οριστικες διορθώσεις.
Και εάν κάνει κάτι να μαζευτεί όλη η αριστερή μούργα σε διαδηλώσει και να φωνάζει ότι είναι φασίστας!!!
Άσε βέβαια που έχουν καλομάθει πλέον μετά από τόσα χρόνια και οι βδέλες με το όνομα "δικηγόροι", οι οποίοι καλοτρώνε πάνω στα κουφάρια μας!!!

.
Αν η κυβερνηση θελει να διορθωσει πράγματα τοτε να κανει τομές. Αλλιως θα συζητάμε αιωνια σε αυτο το φορουμ για τετοια θεματα.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25511
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Νεαρή γυναίκα δολοφονήθηκε μέσα στο σπίτι της στα Γλυκά Νερά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 11 Μάιος 2021, 14:02

OANNHSEA έγραψε:
11 Μάιος 2021, 13:50
Υδράργυρος έγραψε:
11 Μάιος 2021, 13:32
Περίεργη υπόθεση. Για να δούμε. Πάντως Κολομβία έχουμε γίνει
Κολομβία την κάνατε την Ελλάδα εσείς οι αριστεροί με τους σκατονόμους σας!!!

.
Μαφία δεν έχουν ούτε η κούβα ούτε η βενεζουέλα ούτε η βόρεια κορέα.
Και η μαφία στην Ελλάδα έχει προνομιακή σχέση με το πολιτικό σύστημα.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14578
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Νεαρή γυναίκα δολοφονήθηκε μέσα στο σπίτι της στα Γλυκά Νερά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 11 Μάιος 2021, 14:02

αν είχε ξαπλώσει κανέναν θα σολάριζε ο σταβργμρ στο νήμα

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Τρόμος στα Γλυκά Νερά από ληστές: Στραγγάλισαν την γυναίκα και έδεσαν τον σύζυγο!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 11 Μάιος 2021, 14:03

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
11 Μάιος 2021, 11:53
nemo έγραψε:
11 Μάιος 2021, 11:36
stavmanr έγραψε:
11 Μάιος 2021, 11:16


Όλοι μιλούν σπαστά ελληνικά. Αν εξαιρέσεις 5-6 που απλά διαβάζουν βιβλία.
Σταβ πες ένα κακώς που δεν έκαναν ότι κοιμούνται -και ότι δεν φταίνε οι ληστές
κάπου εδώ να θυμήσουμε ότι στις περιπτώσεις που οι ιδιοκτήτες των σπιτιών/θύματα τόλμησαν να αντιδράσουν και να αμυνθούν, έβγαιναν οι γνωστοί αριστεροί και έλεγαν πως η ανθρώπινη ζωή ήταν πιο σημαντική από την ιδιοκτησία και ότι το θύμα της ληστείας δε μπορεί να προβλέψει τις προθέσεις του ληστή, οπότε το να τον πυροβολήσεις είναι ακραίο και εγκληματικό και λοιπές ΜΑΛΑΚΙΕΣ
εαν ποτέ εγώ βρεθώ ο μη γένοιτο σε αυτή τη θέση θα κάνω ό,τι περνάει από το χέρι μου για να προστατεύσω το σπίτι μου και την οικογένειά μου, κι ας πεθάνω στη προσπάθεια. ή εγώ ή αυτοί
αλλά να κάτσω και να κάνω ότι κοιμάμαι δεν πρόκειται
Το έχουν κάνει γνωστοί μου και τους βγήκε σε καλό. Δεν πήραν τίποτα αν και μπήκαν και στην κρεβατοκάμαρα. Ήπιαν το ουίσκι κι έφυγαν. Καλά παιδιά ευτυχώς.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27059
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Νεαρή γυναίκα δολοφονήθηκε μέσα στο σπίτι της στα Γλυκά Νερά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 11 Μάιος 2021, 14:03

Υδράργυρος έγραψε:
11 Μάιος 2021, 14:02
OANNHSEA έγραψε:
11 Μάιος 2021, 13:50
Υδράργυρος έγραψε:
11 Μάιος 2021, 13:32
Περίεργη υπόθεση. Για να δούμε. Πάντως Κολομβία έχουμε γίνει
Κολομβία την κάνατε την Ελλάδα εσείς οι αριστεροί με τους σκατονόμους σας!!!

.
Μαφία δεν έχουν ούτε η κούβα ούτε η βενεζουέλα ούτε η βόρεια κορέα.
Και η μαφία στην Ελλάδα έχει προνομιακή σχέση με το πολιτικό σύστημα.
Τα καρτελ ναρκωτικων της Ν. Αμερικης διαφωνουν με αυτη τη δηλωση.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8421
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Νεαρή γυναίκα δολοφονήθηκε μέσα στο σπίτι της στα Γλυκά Νερά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 11 Μάιος 2021, 14:03

George_V έγραψε:
11 Μάιος 2021, 14:02
Αν η κυβερνηση θελει να διορθωσει πράγματα τοτε να κανει τομές. Αλλιως θα συζητάμε αιωνια σε αυτο το φορουμ για τετοια θεματα.
Ειλικρινά τώρα, πιστεύεις ότι το γαλάζιο πασόκ και οι ταγοί του, θέλουν να διορθώσουν τα πράγματα;

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34697
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Νεαρή γυναίκα δολοφονήθηκε μέσα στο σπίτι της στα Γλυκά Νερά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 11 Μάιος 2021, 14:04

Belisarius έγραψε:
11 Μάιος 2021, 13:57
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
11 Μάιος 2021, 13:40
ο φόρτος και το κόστος δεν θα πρέπει σε καμία περίπτωση να επηρεάζουν την εξίσωση
δεν γίνεται να αμολάς τέτοια δίποδα στη κοινωνία με το σκεπτικό ότι δεν γίνεται να τα ταϊζεις
δεύτερη ευκαιρία σε τέτοια εγκλήματα είναι αστείο και να το συζητάμε
επαναλαμβάνω η μόνη ικανοποιητική τιμωρία είναι να σαπίσουν μέσα σε ένα κελί
μιλάμε για άτομα που δολοφόνησαν εν ψυχρώ μια 22χρονη κοπέλα ακριβώς δίπλα στο 11 μηνών μωρό της
Δεν γίνεται να μην μπαίνει το κόστος στην εξίσωση. Δεν μιλάμε για ένα περιστατικό δυστυχώς αλλά για χιλιάδες και ο βαθμός πληρότητας στις φυλακές είναι ανώτερος του 100%.

Πάντως είμαι υπέρ της επαναφοράς της θανατικής και υπάρχουν σενάρια για τη συγκεκριμένη υπόθεση που αν επαληθευτούν θα δικαιολογούσαν την εφαρμογή.
Η ληστεία μετά φόνου πριν τη μεταπολίτευση ετιμωρείτο με την ποινή του θανάτου.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25511
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Νεαρή γυναίκα δολοφονήθηκε μέσα στο σπίτι της στα Γλυκά Νερά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 11 Μάιος 2021, 14:04

Von Mackensen έγραψε:
11 Μάιος 2021, 13:59
Cecily Anne έγραψε:
11 Μάιος 2021, 13:53
Εμένα κάπως δεν μου κολλάει το θέμα πάντως.. Δηλαδή, αν είχαν στόχο να κάνουν φόνους, γιατί δεν έφαγαν τον άντρα και το μωρό, μόνο τον είχαν να βλέπει? Δεν ξέρω, σαν revenge attack μου κάνει.
Γνώμη μου, είναι κλασική περίπτωση ληστείας. Δεν είχαν στόχο να κάνουν φόνους εξαρχής αλλά είναι συνηθισμένο στην προσπάθεια τους να κρατήσουν το θύμα σιωπηλό να το πνίγουν.
Τρία άτομα, στοχευμένα μπήκανε. Δεν είναι απλοί ληστές. Είναι μεγάλη υπόθεση

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27059
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Νεαρή γυναίκα δολοφονήθηκε μέσα στο σπίτι της στα Γλυκά Νερά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 11 Μάιος 2021, 14:04

OANNHSEA έγραψε:
11 Μάιος 2021, 14:03
George_V έγραψε:
11 Μάιος 2021, 14:02
Αν η κυβερνηση θελει να διορθωσει πράγματα τοτε να κανει τομές. Αλλιως θα συζητάμε αιωνια σε αυτο το φορουμ για τετοια θεματα.
Ειλικρινά τώρα, πιστεύεις ότι το γαλάζιο πασόκ και οι ταγοί του, θέλουν να διορθώσουν τα πράγματα;

.
Με αυτη τη πλατφορμα δεν εξελεγησαν? Για να ξηλώσουν τις παπαριες του ΣΥΡΙΖΑ?

Ε οριστε λοιπον...
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27059
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Νεαρή γυναίκα δολοφονήθηκε μέσα στο σπίτι της στα Γλυκά Νερά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 11 Μάιος 2021, 14:05

πατησιωτης έγραψε:
11 Μάιος 2021, 14:04
Belisarius έγραψε:
11 Μάιος 2021, 13:57
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
11 Μάιος 2021, 13:40
ο φόρτος και το κόστος δεν θα πρέπει σε καμία περίπτωση να επηρεάζουν την εξίσωση
δεν γίνεται να αμολάς τέτοια δίποδα στη κοινωνία με το σκεπτικό ότι δεν γίνεται να τα ταϊζεις
δεύτερη ευκαιρία σε τέτοια εγκλήματα είναι αστείο και να το συζητάμε
επαναλαμβάνω η μόνη ικανοποιητική τιμωρία είναι να σαπίσουν μέσα σε ένα κελί
μιλάμε για άτομα που δολοφόνησαν εν ψυχρώ μια 22χρονη κοπέλα ακριβώς δίπλα στο 11 μηνών μωρό της
Δεν γίνεται να μην μπαίνει το κόστος στην εξίσωση. Δεν μιλάμε για ένα περιστατικό δυστυχώς αλλά για χιλιάδες και ο βαθμός πληρότητας στις φυλακές είναι ανώτερος του 100%.

Πάντως είμαι υπέρ της επαναφοράς της θανατικής και υπάρχουν σενάρια για τη συγκεκριμένη υπόθεση που αν επαληθευτούν θα δικαιολογούσαν την εφαρμογή.
Η ληστεία μετά φόνου πριν τη μεταπολίτευση ετιμωρείτο με την ποινή του θανάτου.
Και οχι μονο.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών