Νεαρή γυναίκα δολοφονήθηκε μέσα στο σπίτι της στα Γλυκά Νερά.

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8311
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Νεαρή γυναίκα δολοφονήθηκε μέσα στο σπίτι της στα Γλυκά Νερά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 11 Μάιος 2021, 11:38

nyxtovios έγραψε:
11 Μάιος 2021, 11:14
Μπίστης έγραψε:
11 Μάιος 2021, 11:11
Η αστυνομία εξαντλήθηκε να κυνηγά σήριαλ κίλερς χωρίς μάσκα. Δεν μπορούσε να το αποτρέψει

:102:

Έτσι και τους πιάσουν ελπίζω να έχουν το φιλότιμο να τους ρίξουν ξύλο μέχρι λιγοθυμίας. (Δικής τους ή των δολοφόνων)
Φαντάσου ότι δεν μιλάμε απλά για κλέφτες ή ληστές που τους έδειραν τους έδεσαν κ.τ.λ.
Σκότωσαν μέχρι και το σκύλο. Τώρα αυτούς και να τους πιάσουν τι σωφρωνισμός μπορεί να γίνει;
Απομόνωση ισοβίως είναι η κατάλληλη ποινή.
Θα τους ρίξουν 30 χρόνια φυλακή επειδή σκότωσαν το σκύλο...
Χώρια η λαοθάλασσα από σκυλολάτρες οι οποίοι θα μαζευτούν σε διαδήλωση και θα ζητούν το λιντσάρισμα των 3 σκυλοδολοφόνων...

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8311
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Νεαρή γυναίκα δολοφονήθηκε μέσα στο σπίτι της στα Γλυκά Νερά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 11 Μάιος 2021, 11:43

Προσωπικα δεν νομιζω οτι χρειαζεται αλλη ποινη περαν απο την θανατικη. Και χαρη θα τους κανουμε κιολας.

Στρακαστρουκας
Δημοσιεύσεις: 10990
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 17:48
Phorum.gr user: Στρακαστρουκας

Re: Νεαρή γυναίκα δολοφονήθηκε μέσα στο σπίτι της στα Γλυκά Νερά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στρακαστρουκας » 11 Μάιος 2021, 11:46

Hint: Μην διαφημιζετε τα πλουτη σας εκει εξω
"Δεν ειμαι ΝΔλης αλλα..."

Άβαταρ μέλους
Belisarius
Δημοσιεύσεις: 4945
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 02:50
Phorum.gr user: Belisarius
Τοποθεσία: Στην ουρά του λύκου

Re: Νεαρή γυναίκα δολοφονήθηκε μέσα στο σπίτι της στα Γλυκά Νερά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belisarius » 11 Μάιος 2021, 11:49

OANNHSEA έγραψε:
11 Μάιος 2021, 11:38
nyxtovios έγραψε:
11 Μάιος 2021, 11:14
Μπίστης έγραψε:
11 Μάιος 2021, 11:11
Η αστυνομία εξαντλήθηκε να κυνηγά σήριαλ κίλερς χωρίς μάσκα. Δεν μπορούσε να το αποτρέψει

:102:

Έτσι και τους πιάσουν ελπίζω να έχουν το φιλότιμο να τους ρίξουν ξύλο μέχρι λιγοθυμίας. (Δικής τους ή των δολοφόνων)
Φαντάσου ότι δεν μιλάμε απλά για κλέφτες ή ληστές που τους έδειραν τους έδεσαν κ.τ.λ.
Σκότωσαν μέχρι και το σκύλο. Τώρα αυτούς και να τους πιάσουν τι σωφρωνισμός μπορεί να γίνει;
Απομόνωση ισοβίως είναι η κατάλληλη ποινή.
Θα τους ρίξουν 30 χρόνια φυλακή επειδή σκότωσαν το σκύλο...
Χώρια η λαοθάλασσα από σκυλολάτρες οι οποίοι θα μαζευτούν σε διαδήλωση και θα ζητούν το λιντσάρισμα των 3 σκυλοδολοφόνων...

.
Και μόνο αυτό που έκαναν στο σκυλάκι αξίζει τα 30 χρόνια. Όποιος διαφωνεί είναι ψυχασθενής.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 12806
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Τρόμος στα Γλυκά Νερά από ληστές: Στραγγάλισαν την γυναίκα και έδεσαν τον σύζυγο!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 11 Μάιος 2021, 11:50

nyxtovios έγραψε:
11 Μάιος 2021, 10:59
Μιλούσαν λέει σπαστά Ελληνικά.
Ε τότε, μήπως ήσαν τίποτα χρυσαυγίτες;

Μπεκρής
Δημοσιεύσεις: 442
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2019, 15:34

Re: Νεαρή γυναίκα δολοφονήθηκε μέσα στο σπίτι της στα Γλυκά Νερά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπεκρής » 11 Μάιος 2021, 11:52

Πρέπει να τεθεί σε Ευρωπαϊκό επίπεδο η άρση της απαγόρευσης της θανατικής ποινής.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7852
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Νεαρή γυναίκα δολοφονήθηκε μέσα στο σπίτι της στα Γλυκά Νερά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 11 Μάιος 2021, 11:53

Για όσες ληστείες έχω ακούσει, είχαν μετρητά και κοσμήματα στο σπίτι και οι διαρρήκτες το γνώριζαν. Είχε γίνει ληστεία στο διπλανό μου διαμέρισμα, στον τέταρτο όροφο, από την ταράτσα. Η ιδιοκτήτρια βρισκόταν στο νοσοκομείο και είχε αφήσει μπαλκονόπορτα ανοικτή. Δεν άκουσα τίποτα, άφηνα τότε λίγο ανοικτή την μπαλκονόπορτα επίσης, το καλοκαίρι.
Αλλά δεν έγιναν φόνοι.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21305
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Τρόμος στα Γλυκά Νερά από ληστές: Στραγγάλισαν την γυναίκα και έδεσαν τον σύζυγο!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 11 Μάιος 2021, 11:53

nemo έγραψε:
11 Μάιος 2021, 11:36
stavmanr έγραψε:
11 Μάιος 2021, 11:16
nyxtovios έγραψε:
11 Μάιος 2021, 10:59
Μιλούσαν λέει σπαστά Ελληνικά.
Όλοι μιλούν σπαστά ελληνικά. Αν εξαιρέσεις 5-6 που απλά διαβάζουν βιβλία.
Σταβ πες ένα κακώς που δεν έκαναν ότι κοιμούνται -και ότι δεν φταίνε οι ληστές
κάπου εδώ να θυμήσουμε ότι στις περιπτώσεις που οι ιδιοκτήτες των σπιτιών/θύματα τόλμησαν να αντιδράσουν και να αμυνθούν, έβγαιναν οι γνωστοί αριστεροί και έλεγαν πως η ανθρώπινη ζωή ήταν πιο σημαντική από την ιδιοκτησία και ότι το θύμα της ληστείας δε μπορεί να προβλέψει τις προθέσεις του ληστή, οπότε το να τον πυροβολήσεις είναι ακραίο και εγκληματικό και λοιπές ΜΑΛΑΚΙΕΣ
εαν ποτέ εγώ βρεθώ ο μη γένοιτο σε αυτή τη θέση θα κάνω ό,τι περνάει από το χέρι μου για να προστατεύσω το σπίτι μου και την οικογένειά μου, κι ας πεθάνω στη προσπάθεια. ή εγώ ή αυτοί
αλλά να κάτσω και να κάνω ότι κοιμάμαι δεν πρόκειται
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Belisarius
Δημοσιεύσεις: 4945
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 02:50
Phorum.gr user: Belisarius
Τοποθεσία: Στην ουρά του λύκου

Re: Τρόμος στα Γλυκά Νερά από ληστές: Στραγγάλισαν την γυναίκα και έδεσαν τον σύζυγο!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belisarius » 11 Μάιος 2021, 11:55

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
11 Μάιος 2021, 11:53
nemo έγραψε:
11 Μάιος 2021, 11:36
stavmanr έγραψε:
11 Μάιος 2021, 11:16


Όλοι μιλούν σπαστά ελληνικά. Αν εξαιρέσεις 5-6 που απλά διαβάζουν βιβλία.
Σταβ πες ένα κακώς που δεν έκαναν ότι κοιμούνται -και ότι δεν φταίνε οι ληστές
κάπου εδώ να θυμήσουμε ότι στις περιπτώσεις που οι ιδιοκτήτες των σπιτιών/θύματα τόλμησαν να αντιδράσουν και να αμυνθούν, έβγαιναν οι γνωστοί αριστεροί και έλεγαν πως η ανθρώπινη ζωή ήταν πιο σημαντική από την ιδιοκτησία και ότι το θύμα της ληστείας δε μπορεί να προβλέψει τις προθέσεις του ληστή, οπότε το να τον πυροβολήσεις είναι ακραίο και εγκληματικό και λοιπές ΜΑΛΑΚΙΕΣ
εαν ποτέ εγώ βρεθώ ο μη γένοιτο σε αυτή τη θέση θα κάνω ό,τι περνάει από το χέρι μου για να προστατεύσω το σπίτι μου και την οικογένειά μου, κι ας πεθάνω στη προσπάθεια. ή εγώ ή αυτοί
αλλά να κάτσω και να κάνω ότι κοιμάμαι δεν πρόκειται
+1

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 12806
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Νεαρή γυναίκα δολοφονήθηκε μέσα στο σπίτι της στα Γλυκά Νερά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 11 Μάιος 2021, 11:59

Το έχω ξαναγράψει πως, κατά τη γνώμη μου, ο νόμος περί αυτοάμυνας στην Ελλάδα είναι ΓΤΠΚ.
Πρέπει να πάμε με το αμερικάνικο πρότυπο: εντός της οικίας σου και μόνον μπορείς να κατέχεις ατομικά όπλα και να τα χρησιμοποιείς για λόγους αυτοάμυνας.
Μπουκάρισε ο άλλος στο σπίτι σου;
Άνευ προειδοποίησης τού την ανάβεις στο δόξα πατρί, δίνεις μια κατάθεση στην αστυνομία και από 'δω πήγαν κι οι άλλοι

Άβαταρ μέλους
Απολλόδωρος Βρυξελλιώτης
Δημοσιεύσεις: 916
Εγγραφή: 27 Μάιος 2018, 18:20
Phorum.gr user: Stavros ΚΟΣΜΆ Πετρης
Τοποθεσία: σ' αυτή τη χώρα που ζεις / όλοι βρίζουν την τάξη

Re: Νεαρή γυναίκα δολοφονήθηκε μέσα στο σπίτι της στα Γλυκά Νερά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Απολλόδωρος Βρυξελλιώτης » 11 Μάιος 2021, 12:02

99.9% θα έχει "εφαρμογή" σε διαμάχες για χωράφια αυτό που λες

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 12806
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Νεαρή γυναίκα δολοφονήθηκε μέσα στο σπίτι της στα Γλυκά Νερά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 11 Μάιος 2021, 12:03

Εντός της οικίας σου και μόνον, έγραψα.

Άβαταρ μέλους
Belisarius
Δημοσιεύσεις: 4945
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 02:50
Phorum.gr user: Belisarius
Τοποθεσία: Στην ουρά του λύκου

Re: Νεαρή γυναίκα δολοφονήθηκε μέσα στο σπίτι της στα Γλυκά Νερά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belisarius » 11 Μάιος 2021, 12:04

Ναύτης έγραψε:
11 Μάιος 2021, 11:59
Το έχω ξαναγράψει πως, κατά τη γνώμη μου, ο νόμος περί αυτοάμυνας στην Ελλάδα είναι ΓΤΠΚ.
Πρέπει να πάμε με το αμερικάνικο πρότυπο: εντός της οικίας σου και μόνον μπορείς να κατέχεις ατομικά όπλα και να τα χρησιμοποιείς για λόγους αυτοάμυνας.
Μπουκάρισε ο άλλος στο σπίτι σου;
Άνευ προειδοποίησης τού την ανάβεις στο δόξα πατρί, δίνεις μια κατάθεση στην αστυνομία και από 'δω πήγαν κι οι άλλοι
Στη συγκεκριμένη περίπτωση πάντως, αρκούν μερικές κάμερες ασφαλείας σε στρατηγικά σημεία του οδικού δικτύου. Αυτό θα είχε επιλύσει το 80% της εγκληματικότητας της περιοχής.

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5655
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Νεαρή γυναίκα δολοφονήθηκε μέσα στο σπίτι της στα Γλυκά Νερά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 11 Μάιος 2021, 12:04

Στην πράξη κανείς δεν καταδικάζεται για τέτοια αυτοάμυνα. Οι μόνες περιπτώσεις που έτρεξαν κόσμο που θυμάμαι να είχε γίνει ντόρος ήταν ένας τύπος που σκότωσε κλέφτη με καραμπίνα από το μπαλκόνι ενώ έφευγε και ο μπάρμπας που κυνήγησε τον κλέφτη και τον μαχαίρωσε σε ένα χωράφι.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality


Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών