Αλωνίζουν οι συμμορίες αλλοδαπών στο κέντρο της Αθήνας: Φοιτητής έπεσε θύμα ξυλοδαρμού και ληστείας στο Πάρκο Ριζάρη

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Parrot
Δημοσιεύσεις: 6768
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2019, 19:48

Αλωνίζουν οι συμμορίες αλλοδαπών στο κέντρο της Αθήνας: Φοιτητής έπεσε θύμα ξυλοδαρμού και ληστείας στο Πάρκο Ριζάρη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Parrot » 03 Ιουν 2021, 18:32

To... Ελλαδιστάν.. v2.0 :011:
Εικοσάχρονος φοιτητής έπεσε θύμα άγριου ξυλοδαρμού και ληστείας από τρεις αγνώστους στο πάρκο Ριζάρη

Το συμβάν σημειώθηκε το βράδυ της Τρίτης - Όπως κατέθεσε ο νεαρός φοιτητής της Αρχιτεκτονικής οι τρεις ληστές μιλούσαν σπαστά ελληνικά και ο ένας εξ αυτών τον χτυπούσε με «επαγγελματικό τρόπο» σαν να γνώριζε πολεμικές τέχνες

https://www.protothema.gr/greece/articl ... ko-rizari/


Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21306
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Αλωνίζουν οι συμμορίες αλλοδαπών στο κέντρο της Αθήνας: Φοιτητής έπεσε θύμα ξυλοδαρμού και ληστείας στο Πάρκο Ριζάρη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 03 Ιουν 2021, 18:35

Papa John έγραψε:
03 Ιουν 2021, 18:33
Που βρίσκεται το πάρκο Ριζάρη ;
σύνορα κολωνάκι με παγκράτι, απέναντι από το Χίλτον
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22421
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Αλωνίζουν οι συμμορίες αλλοδαπών στο κέντρο της Αθήνας: Φοιτητής έπεσε θύμα ξυλοδαρμού και ληστείας στο Πάρκο Ριζάρη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 03 Ιουν 2021, 18:41

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
03 Ιουν 2021, 18:35
Papa John έγραψε:
03 Ιουν 2021, 18:33
Που βρίσκεται το πάρκο Ριζάρη ;
σύνορα κολωνάκι με παγκράτι, απέναντι από το Χίλτον
Παπαρια πάρκο είναι, αυτή η πρασινάδα στο μετρό Ευαγγελισμού.
Πάντως εμένα 40 χρόνια ποτέ δεν μου έχει κάνει φερμα ως ενήλικο στο δρόμο, κι ας μεγάλωσα Κολωνό και γυρνούσα πολύ Μεταξουργείο, κέντρο, πέριξ κι έχω φλωροφατσα. Πρέπει να είμαι κωλοφαρδος. Επίσης προσέχω πολύ, γιατί δε θέλω να χαλάσω το σερί μου. Οπότε βλέπω κάτι ύποπτο έχω γρήγορο βήμα και κοιτάζω κάτω, η κάνω τον εκνευρισμενο με κάτι, επίσης χωρίς αι κοντακτ.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21306
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Αλωνίζουν οι συμμορίες αλλοδαπών στο κέντρο της Αθήνας: Φοιτητής έπεσε θύμα ξυλοδαρμού και ληστείας στο Πάρκο Ριζάρη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 03 Ιουν 2021, 18:49

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
03 Ιουν 2021, 18:41
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
03 Ιουν 2021, 18:35
Papa John έγραψε:
03 Ιουν 2021, 18:33
Που βρίσκεται το πάρκο Ριζάρη ;
σύνορα κολωνάκι με παγκράτι, απέναντι από το Χίλτον
Παπαρια πάρκο είναι, αυτή η πρασινάδα στο μετρό Ευαγγελισμού.
Πάντως εμένα 40 χρόνια ποτέ δεν μου έχει κάνει φερμα ως ενήλικο στο δρόμο, κι ας μεγάλωσα Κολωνό και γυρνούσα πολύ Μεταξουργείο, κέντρο, πέριξ κι έχω φλωροφατσα. Πρέπει να είμαι κωλοφαρδος. Επίσης προσέχω πολύ, γιατί δε θέλω να χαλάσω το σερί μου. Οπότε βλέπω κάτι ύποπτο έχω γρήγορο βήμα και κοιτάζω κάτω, η κάνω τον εκνευρισμενο με κάτι, επίσης χωρίς αι κοντακτ.
τι παπάρια πάρκο είναι ρε συ; εντάξει δεν είναι και το central park - μία κουτσουλιά είναι, αλλά πάρκο θεωρείται
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14631
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Αλωνίζουν οι συμμορίες αλλοδαπών στο κέντρο της Αθήνας: Φοιτητής έπεσε θύμα ξυλοδαρμού και ληστείας στο Πάρκο Ριζάρη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 03 Ιουν 2021, 19:05

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
03 Ιουν 2021, 18:41
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
03 Ιουν 2021, 18:35
Papa John έγραψε:
03 Ιουν 2021, 18:33
Που βρίσκεται το πάρκο Ριζάρη ;
σύνορα κολωνάκι με παγκράτι, απέναντι από το Χίλτον
Παπαρια πάρκο είναι, αυτή η πρασινάδα στο μετρό Ευαγγελισμού.
Πάντως εμένα 40 χρόνια ποτέ δεν μου έχει κάνει φερμα ως ενήλικο στο δρόμο, κι ας μεγάλωσα Κολωνό και γυρνούσα πολύ Μεταξουργείο, κέντρο, πέριξ κι έχω φλωροφατσα. Πρέπει να είμαι κωλοφαρδος. Επίσης προσέχω πολύ, γιατί δε θέλω να χαλάσω το σερί μου. Οπότε βλέπω κάτι ύποπτο έχω γρήγορο βήμα και κοιτάζω κάτω, η κάνω τον εκνευρισμενο με κάτι, επίσης χωρίς αι κοντακτ.
Σωστός, δικέ μου. Το παν είναι να περπατάς με αυτοπεποίθηση, έχοντας κάποιο σκοπό, κάποια έννοια στο μυαλό σου - βιάζομαι να πάω σπίτι να επιδιορθώσω το ποδήλατο γιατί θα το χρειαστώ αύριο το πρωί π.χ. και όχι σαν Γιαπωνέζος τουρίστας ή σαν χαμένος σε διάφορες σκέψεις. Επίσης, δεν απαντούμε σε ψιτ, σφυρίγματα και πισώπλατα καλέσματα. Όποιος τύπος θέλει, ας έρθει κατά μέτωπον να ρωτήσει κάτι αν θέλει. Κρατάμε απόσταση με όποιον θέλει να μας ρωτήσει κάτι και απαντάμε λακωνικά, με 3-4 λέξεις.

Γενικά, τα θύματα κάνουν μπαμ από μακριά, συνήθως.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22421
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Αλωνίζουν οι συμμορίες αλλοδαπών στο κέντρο της Αθήνας: Φοιτητής έπεσε θύμα ξυλοδαρμού και ληστείας στο Πάρκο Ριζάρη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 03 Ιουν 2021, 19:28

Feindflug έγραψε:
03 Ιουν 2021, 19:05
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
03 Ιουν 2021, 18:41
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
03 Ιουν 2021, 18:35


σύνορα κολωνάκι με παγκράτι, απέναντι από το Χίλτον
Παπαρια πάρκο είναι, αυτή η πρασινάδα στο μετρό Ευαγγελισμού.
Πάντως εμένα 40 χρόνια ποτέ δεν μου έχει κάνει φερμα ως ενήλικο στο δρόμο, κι ας μεγάλωσα Κολωνό και γυρνούσα πολύ Μεταξουργείο, κέντρο, πέριξ κι έχω φλωροφατσα. Πρέπει να είμαι κωλοφαρδος. Επίσης προσέχω πολύ, γιατί δε θέλω να χαλάσω το σερί μου. Οπότε βλέπω κάτι ύποπτο έχω γρήγορο βήμα και κοιτάζω κάτω, η κάνω τον εκνευρισμενο με κάτι, επίσης χωρίς αι κοντακτ.
Σωστός, δικέ μου. Το παν είναι να περπατάς με αυτοπεποίθηση, έχοντας κάποιο σκοπό, κάποια έννοια στο μυαλό σου - βιάζομαι να πάω σπίτι να επιδιορθώσω το ποδήλατο γιατί θα το χρειαστώ αύριο το πρωί π.χ. και όχι σαν Γιαπωνέζος τουρίστας ή σαν χαμένος σε διάφορες σκέψεις. Επίσης, δεν απαντούμε σε ψιτ, σφυρίγματα και πισώπλατα καλέσματα. Όποιος τύπος θέλει, ας έρθει κατά μέτωπον να ρωτήσει κάτι αν θέλει. Κρατάμε απόσταση με όποιον θέλει να μας ρωτήσει κάτι και απαντάμε λακωνικά, με 3-4 λέξεις.

Γενικά, τα θύματα κάνουν μπαμ από μακριά, συνήθως.
Το τελευταίο που μου είχα λάχει ήταν μάλλον το 14 η 15, στα Εξάρχεια, που είχαν κι αυτά παρακμάσει με το υπόλοιπο κέντρο εντελώς. Όπως πήγαιναν μέρα μεσημέρι προς την πλατεία, αλλά ήταν Σάββατο ή Κυριακή άρα ψιλό ερημιά, η άκρη του ματιού μου παιρνει δύο τύπου περίεργους. Συνεχίζω να περπατάω με γρήγορο ρυθμό αλλά όλο πιο δεξιά για να τους αποφύγω. Ένας με πλησιάζει και μου λέει "εσύ δεν ήσουν χτες...". Όχι του λέω χωρίς να σταματήσω και τους προσπερνάω γρήγορα. Κάτι συνεχίζουν να λένε αλλά είπαν γαματο το και δεν με πήραν από πίσω, ήταν και μέρα. Μετά από καμιά εβδομάδα τους είδα στο πρώτο θέμα, δύο πρεζάκια αλλά ζόρικα, που έκαναν φερμες με πρόφαση πως σε είδαν κάπου να κάνεις κάτι και κάτι τέτοια. Βέβαια τότε κάπου 10-14 αν τύχαινε κατά λάθος να περάσεις από πλατεία θεάτρου Σοφοκλέους, για να την γλιτώσεις έπρεπε να ήσουν ο ρομποκοπ, κι αυτό ελέγχεται.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών