Έγκλημα στα Γλυκά Νερά- Μια άλλη διάσταση

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Fluffy
Δημοσιεύσεις: 21735
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 08:54

Re: Έγκλημα στα Γλυκά Νερά- Μια άλλη διάσταση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fluffy » 03 Ιούλ 2021, 06:55

nikos p 2020 έγραψε:
19 Ιουν 2021, 16:58
Μια άλλη διάσταση στο θέμα, πως ένας 32χρονος έχει τόσα λεφτά; Μέχρι και νέο σπίτι σχεδίαζε να φτιάξει.Πολλοί στην ηλικία του, δεν έχουν ούτε κεραμίδι δικό τους. Κάτι ακούγετε, ότι μπορεί να ήταν μπλεγμένος σε κυκλώματα και η γυναίκα του να απειλούσε να τον καταγγείλει και για αυτό τη σκότωσε . Λέτε να έκανε delivery κόκας με το ελικόπτερο;
στην ερτ συζητιέται αυτην την στιγμή

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15029
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Έγκλημα στα Γλυκά Νερά- Μια άλλη διάσταση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 03 Ιούλ 2021, 13:35

ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
03 Ιούλ 2021, 02:49
Lord Brum έγραψε:
02 Ιούλ 2021, 21:36
Δημοκράτης έγραψε:
19 Ιουν 2021, 17:56


Ξέρεις πόσα βγάζει ένας πιλώτος; Ξέρεις τι περιουσία έχει; Στην Ελλάδα υπάρχουν πολλές δουλειές που πληρώνουν καλά όπως το εμπορικό ναυτικό πχ, ο πιλώτος, ένας καλός αρχιτέκτωνας κτλ
Β Μηχανικός η υποπλοίαρχος που θα ει άι κάποιος στα 32 καθαρίζει σε γκαζαδικο η τάνκερ 8-9 χιλιάρικα/μηνα Βέβαια δεν δουλεύει 12 μήνες πες δουλεύει 9 άρα 75-80 χιλιάρικα τον χρόνο και αφορολογητα. Έχει δουλέψει αλλά δέκα χρόνια πριν χαλαρά έχει 2-3 κατοσταρικα στην άκρη μου ο από τη δουλειά του. Έχουν επιταχυνθεί και οι φορτοεκφορτώσεις πλοίων το πολύ δύο μέρες να μείνει σε λιμάνι δεν.προλαβαινεις να τα φας στις πουτανες
Γιατι αφορολογητα?
Αν δεν κάνω λάθος με 15% φορολογουνται οκ.οχι αφορολογητα αλλά πολύ χαμηλός φόρος. Δεν ξέρω αν λόγω μνημονίου τους έδωσαν τίποτα έκτακτα χαράτσια αλλά.και πάλι δύσκολο να τους αρμεξουν ειδικά όσους είναι σε εμπορικό στόλο. Αν περνάς 8 και μήνες της ζωής σου στη θάλασσα εύκολα αλλάζεις φορολογική κατοικία
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 10781
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: Έγκλημα στα Γλυκά Νερά- Μια άλλη διάσταση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 03 Ιούλ 2021, 14:23

Lord Brum έγραψε:
03 Ιούλ 2021, 13:35
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
03 Ιούλ 2021, 02:49
Lord Brum έγραψε:
02 Ιούλ 2021, 21:36

Β Μηχανικός η υποπλοίαρχος που θα ει άι κάποιος στα 32 καθαρίζει σε γκαζαδικο η τάνκερ 8-9 χιλιάρικα/μηνα Βέβαια δεν δουλεύει 12 μήνες πες δουλεύει 9 άρα 75-80 χιλιάρικα τον χρόνο και αφορολογητα. Έχει δουλέψει αλλά δέκα χρόνια πριν χαλαρά έχει 2-3 κατοσταρικα στην άκρη μου ο από τη δουλειά του. Έχουν επιταχυνθεί και οι φορτοεκφορτώσεις πλοίων το πολύ δύο μέρες να μείνει σε λιμάνι δεν.προλαβαινεις να τα φας στις πουτανες
Γιατι αφορολογητα?
Αν δεν κάνω λάθος με 15% φορολογουνται οκ.οχι αφορολογητα αλλά πολύ χαμηλός φόρος. Δεν ξέρω αν λόγω μνημονίου τους έδωσαν τίποτα έκτακτα χαράτσια αλλά.και πάλι δύσκολο να τους αρμεξουν ειδικά όσους είναι σε εμπορικό στόλο. Αν περνάς 8 και μήνες της ζωής σου στη θάλασσα εύκολα αλλάζεις φορολογική κατοικία


ΟΚ, εχω εναν πολυ καλο φιλο που ειναι Α' μηχανικος σε δεξαμενοπλοιο. Οταν γυρισει θα τον ρωτησω γιατι ειμαι περιεργος τωρα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών