βουργαροι βιασαν γυναικα

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69564
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: βουργαροι βιασαν γυναικα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Ιουν 2021, 12:09

Naida έγραψε:
23 Ιουν 2021, 12:02
stavmanr έγραψε:
23 Ιουν 2021, 11:24
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Ιουν 2021, 11:18


Αρκεί να έχουμε μια στοιχειώδη συναίσθηση του τι μπορούμε να κάνουμε, ακόμη και αν μείνουμε απόλυτα ψύχραιμες. Με γρατζουνιές, κλωτσιές, μαλλιοτραβήγματα κλπ δεν κάνεις κάτι. Αν είσαι σίγουρη ότι θα του σπάσεις τη μύτη με τη γροθιά σου, χτύπα. Αν είσαι σίγουρη ότι θα τον ρίξεις κάτω ή θα τον κάνεις να χάσει την ισορροπία του με την κλωτσιά σου, κλώτσα. Αν είσαι σίγουρη ότι η γονατιά θα φτάσει στα αρχίδια του και δεν θα τους κάνει αέρα, ρίχτη... διαφορετικά τρέχα.
Πώς μπορεί να είναι σίγουρη δηλαδή;
Έλεος...
Είναι άντρας βρε. Άρα δεν μπορείς να τον χτυπήσεις και να γλιτώσεις. Είσαι καταδικασμενη. Ακόμα και αυτοάμυνα να ξέρεις. Πάλι καταδικασμενη είσαι. Το παίρνεις απόφαση από τώρα.
Ε ναι, αν αυτοάμυνα εννοείς κάτι σαν λάιφ κόουτς συνεδρίες, σαφώς και είναι καταδικασμένη.

Με πορδές ούτε βάφεις ούτε σπας αυγά.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19133
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: βουργαροι βιασαν γυναικα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 23 Ιουν 2021, 12:12

Εάν σε μία γυναίκα και στον άνδρα που την συνοδεύει την πέσουν πέντε άτομα της νύχτας και μάλιστα οπλισμένα ...κλαφτα

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: βουργαροι βιασαν γυναικα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 23 Ιουν 2021, 12:14

ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Ιουν 2021, 12:09
Naida έγραψε:
23 Ιουν 2021, 12:02
stavmanr έγραψε:
23 Ιουν 2021, 11:24


Πώς μπορεί να είναι σίγουρη δηλαδή;
Έλεος...
Είναι άντρας βρε. Άρα δεν μπορείς να τον χτυπήσεις και να γλιτώσεις. Είσαι καταδικασμενη. Ακόμα και αυτοάμυνα να ξέρεις. Πάλι καταδικασμενη είσαι. Το παίρνεις απόφαση από τώρα.
Ε ναι, αν αυτοάμυνα εννοείς κάτι σαν λάιφ κόουτς συνεδρίες, σαφώς και είναι καταδικασμένη.

Με πορδές ούτε βάφεις ούτε σπας αυγά.

Ναι βρε.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32523
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: βουργαροι βιασαν γυναικα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 23 Ιουν 2021, 12:29

Gherschaagk έγραψε:
23 Ιουν 2021, 11:33
2 Ιουλίου 2019. Sussan Eaton.Την ημέρα της εξαφάνισής της, βγήκε για τζόκινγκ και ο 27χρονος ντόπιος, Ιωάννης Παρασκάκης, τη χτύπησε με το αυτοκίνητό του, την έβαλε αναίσθητη στο πορτμπαγκάζ και την μετέφερε στη σπηλιά στο Μάλεμε. «Γύρισε και με κοίταξε τραυματισμένη στο χώμα, μετά το πρώτο χτύπημα. Θυμάμαι το βλέμμα της. Τότε αποφάσισα να την ξαναπατήσω. Της κόπηκε το αυτί από το δεύτερο “πέρασμα”. Τότε αποφάσισα να την πάω στο καταφύγιο. Τη βίασα τρεις φορές, κατά φύση και παρά φύση , μετά την πέταξα…».
Αναρωτιέμαι. Κάπου εκεί έξω υπάρχει ένας φονιάς και ένας βιαστής για όλες μας;
οχι. κατι λιγοι μονο, ελαχιστοι.

υπαρχουν ομως, για ολες και για ολους μας, παρα πολλοι που θα μας υπερασπιστουν απεναντι στο οποιο αδικο.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: βουργαροι βιασαν γυναικα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 23 Ιουν 2021, 12:31

Ασέβαστος έγραψε:
23 Ιουν 2021, 12:29
Gherschaagk έγραψε:
23 Ιουν 2021, 11:33
2 Ιουλίου 2019. Sussan Eaton.Την ημέρα της εξαφάνισής της, βγήκε για τζόκινγκ και ο 27χρονος ντόπιος, Ιωάννης Παρασκάκης, τη χτύπησε με το αυτοκίνητό του, την έβαλε αναίσθητη στο πορτμπαγκάζ και την μετέφερε στη σπηλιά στο Μάλεμε. «Γύρισε και με κοίταξε τραυματισμένη στο χώμα, μετά το πρώτο χτύπημα. Θυμάμαι το βλέμμα της. Τότε αποφάσισα να την ξαναπατήσω. Της κόπηκε το αυτί από το δεύτερο “πέρασμα”. Τότε αποφάσισα να την πάω στο καταφύγιο. Τη βίασα τρεις φορές, κατά φύση και παρά φύση , μετά την πέταξα…».
Αναρωτιέμαι. Κάπου εκεί έξω υπάρχει ένας φονιάς και ένας βιαστής για όλες μας;
οχι. κατι λιγοι μονο, ελαχιστοι.

υπαρχουν ομως, για ολες και για ολους μας, παρα πολλοι που θα μας υπερασπιστουν απεναντι στο οποιο αδικο.
Νομίζω ότι πρέπει να μπει banner ως η ατάκα του 2021 στο φόρου.γρ

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32523
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: βουργαροι βιασαν γυναικα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 23 Ιουν 2021, 12:35

Naida έγραψε:
23 Ιουν 2021, 11:58

Δεν το ξέρω αν θα βγάλω κάτι ή όχι. Αλλά σίγουρα δεν θα σκέφτομαι από τώρα ότι είναι χαμένη υπόθεση οποιαδήποτε αντίδραση γιατί είναι ουαου σούπερ ντουπερ ανίκητοι. Ότι μπορώ θα κάνω.
για να φτασει καποιος να σου επιτεθει, κρινει οτι σε εχει. ανετα. αλλιως δεν θα το προσπαθουσε.

πολυ σπανιο να εχει κρινει λαθος.

δεν ειναι οτι ολοι οι αντρες ειναι ανικητοι θεοι κλπ. ειναι οτι αυτος που κανει επιθετικη κινηση, την κανει εκ του ασφαλους. αν κρινει οτι δεν σε εχει, θα φερει κι αλλον, θα παρει μαχαιρι κλπ.

εφοσον λοιπον σου επιτεθηκε, ειναι σιγουρος οτι ειναι ανικητος. για οποιον λογο.

τρεχα. η γαζελα δεν πονταρει στην πιθανοτητα να σακατεψει το τσακαλι. τρεχει.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32523
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: βουργαροι βιασαν γυναικα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 23 Ιουν 2021, 12:38

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
23 Ιουν 2021, 12:12
Εάν σε μία γυναίκα και στον άνδρα που την συνοδεύει την πέσουν πέντε άτομα της νύχτας και μάλιστα οπλισμένα ...κλαφτα
αν ειναι αοπλα και της μερας, τις μαζεψανε. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: βουργαροι βιασαν γυναικα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 23 Ιουν 2021, 12:44

Ασέβαστος έγραψε:
23 Ιουν 2021, 12:35
Naida έγραψε:
23 Ιουν 2021, 11:58

Δεν το ξέρω αν θα βγάλω κάτι ή όχι. Αλλά σίγουρα δεν θα σκέφτομαι από τώρα ότι είναι χαμένη υπόθεση οποιαδήποτε αντίδραση γιατί είναι ουαου σούπερ ντουπερ ανίκητοι. Ότι μπορώ θα κάνω.
για να φτασει καποιος να σου επιτεθει, κρινει οτι σε εχει. ανετα. αλλιως δεν θα το προσπαθουσε.

πολυ σπανιο να εχει κρινει λαθος.

δεν ειναι οτι ολοι οι αντρες ειναι ανικητοι θεοι κλπ. ειναι οτι αυτος που κανει επιθετικη κινηση, την κανει εκ του ασφαλους. αν κρινει οτι δεν σε εχει, θα φερει κι αλλον, θα παρει μαχαιρι κλπ.

εφοσον λοιπον σου επιτεθηκε, ειναι σιγουρος οτι ειναι ανικητος. για οποιον λογο.

τρεχα. η γαζελα δεν πονταρει στην πιθανοτητα να σακατεψει το τσακαλι. τρεχει.
Ναι αγόρι μου εντάξει. Δεν υπάρχει πιθανότητα να γλιτώσει αν τη πιάσει ο άντρας ότι και να κάνει η γυναίκα. Τέλος, μίλησαν οι ειδήμονες.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32523
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: βουργαροι βιασαν γυναικα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 23 Ιουν 2021, 12:52

Naida έγραψε:
23 Ιουν 2021, 12:44


Ναι αγόρι μου εντάξει. Δεν υπάρχει πιθανότητα να γλιτώσει αν τη πιάσει ο άντρας ότι και να κάνει η γυναίκα. Τέλος, μίλησαν οι ειδήμονες.
το βλεπεις αντρας-γυναικα και εχεις κολλησει.

και ο αντρας, οταν καποιος του επιτιθεται με κακο σκοπο, στην ιδια θεση ειναι, της γαζελας.

δεν ειναι αντρας-γυναικα, ειναι επιτιθεμενος-αμυνομενος. ο επιτιθεμενος εχει παντα το πανω χερι. εχει τον σχεδιασμο, εχει δηλαδη ηδη καταστρωσει τον τροπο που θα βλαψει, και εχει κρινει οτι θα ειναι αποτελεσματικος, και εχει και το πλεονεκτημα της πρωτης κινησης, του αιφνιδιασμου.

ειναι πολυ δυσκολη και σπανια η περιπτωση να τη σκαπουλαρει ο αμυνομενος. μονο αν εχει καποιο κρυφο χαρτι, κατι που δεν εχει προβλεψει ο επιτιθεμενος, εχει καποια πιθανοτητα.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13204
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: βουργαροι βιασαν γυναικα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 23 Ιουν 2021, 12:55

Εφαγα φλασσιά. Κάποτε όταν ήμασταν με τον συμβίο μου, πιτσιρικάδες, φύγαμε με τη μηχανή απ'τα μαγαζιά δίπλα στο Porto Rio, για να πάμε στην απέναντι πλευρά προς παραλία Δημορηγόπουλου. Οι Πατρινοί γνωρίζουν που ακριβώς λέω.
Υπήρχε λοιπόν ένας δρόμος που έκοβε τον παλιό κεντρικό από τα ferry, προς Νοσοκομείο και σε πήγαινε στην ''αντίπερα'' αμαρτωλή όχθη. Σκάει λοιπόν ανάποδα ένα Ασκόνα με Αγγλικές πινακίδες και παρ'ολίγον να μας χτυπήσει. Σταματάμε, κατεβαίνει ο συμβίος, αρχίζει τα γαμοσταυρίδια και κει που είμαστε αεράτοι, βγαίνει ο συνοδηγός με όπλο. Του το μοστράρει στο κούτελο και του λέει όλο στόμφο: - Θες κάτι πιτσιρικά; Εγώ κατουρημένη κυριολεκτικά από φόβο του λέω λοιπόν. - Όχι κύριε, εμείς πηγαίναμε λάθος, κανένα θέμα, ας το λήξουμε.
Γυρνάει στον δικό μου λοιπόν και του λέει επιδεικτικά: -Να χρωστάς χάρη στην κοπέλα που έχει μυαλό στο κεφάλι της. Φεύγουν. Εμείς άναυδοι, προσπαθούσαμε να συνέλθουμε για ώρα. Τα κάτουρα στέγνωσαν στα παντελόνια μας, η αλήθεια ειναι.
Αυτό που θέλω να πω είναι, πως όταν πετυχαίνει κάποιος περιπτώσεις παρεμφερείς, καλό θα είναι να πράττει δίχως παρορμητισμό και να μετράει τις πιθανότητες για να φύγει σώος από μια κατάσταση. Η μαγκιά δεν εξυπηρετεί.
Αν υπάρξει μια επίθεση όμως που θεωρεί πως μπορεί να αντιπαλέψει τη φάση, και πάλι με γρηγοράδα και φευγιό. Φτερά στα πόδια. Δεν είναι να μπλέκεις, διότι δεν ξέρεις πως θα εξελιχθεί το νταλαβέρι.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32523
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: βουργαροι βιασαν γυναικα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 23 Ιουν 2021, 13:02

Πασιφάη έγραψε:
23 Ιουν 2021, 12:55
Εφαγα φλασσιά. Κάποτε όταν ήμασταν με τον συμβίο μου, πιτσιρικάδες, φύγαμε με τη μηχανή απ'τα μαγαζιά δίπλα στο Porto Rio, για να πάμε στην απέναντι πλευρά προς παραλία Δημορηγόπουλου. Οι Πατρινοί γνωρίζουν που ακριβώς λέω.
Υπήρχε λοιπόν ένας δρόμος που έκοβε τον παλιό κεντρικό από τα ferry, προς Νοσοκομείο και σε πήγαινε στην ''αντίπερα'' αμαρτωλή όχθη. Σκάει λοιπόν ανάποδα ένα Ασκόνα με Αγγλικές πινακίδες και παρ'ολίγον να μας χτυπήσει. Σταματάμε, κατεβαίνει ο συμβίος, αρχίζει τα γαμοσταυρίδια και κει που είμαστε αεράτοι, βγαίνει ο συνοδηγός με όπλο. Του το μοστράρει στο κούτελο και του λέει όλο στόμφο: - Θες κάτι πιτσιρικά; Εγώ κατουρημένη κυριολεκτικά από φόβο του λέω λοιπόν. - Όχι κύριε, εμείς πηγαίναμε λάθος, κανένα θέμα, ας το λήξουμε.
Γυρνάει στον δικό μου λοιπόν και του λέει επιδεικτικά: -Να χρωστάς χάρη στην κοπέλα που έχει μυαλό στο κεφάλι της. Φεύγουν. Εμείς άναυδοι, προσπαθούσαμε να συνέλθουμε για ώρα. Τα κάτουρα στέγνωσαν στα παντελόνια μας, η αλήθεια ειναι.
Αυτό που θέλω να πω είναι, πως όταν πετυχαίνει κάποιος περιπτώσεις παρεμφερείς, καλό θα είναι να πράττει δίχως παρορμητισμό και να μετράει τις πιθανότητες για να φύγει σώος από μια κατάσταση. Η μαγκιά δεν εξυπηρετεί.
Αν υπάρξει μια επίθεση όμως που θεωρεί πως μπορεί να αντιπαλέψει τη φάση, και πάλι με γρηγοράδα και φευγιό. Φτερά στα πόδια. Δεν είναι να μπλέκεις, διότι δεν ξέρεις πως θα εξελιχθεί το νταλαβέρι.
εχω παρομοια ιστορια, νομιζω την εχω γραψει κιολας καποτε εδω η στο παλιο.
με λιγα λογια, εχω κι εγω κοιταξει την καννη της κουμπουρας, και εκτοτε μου κοπηκε η εφηβικη μαγκια. εγω βεβαια εφταιγια κιολας, πηγαινα γυρευοντας.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: βουργαροι βιασαν γυναικα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 23 Ιουν 2021, 13:04

Ασέβαστος έγραψε:
23 Ιουν 2021, 12:52
Naida έγραψε:
23 Ιουν 2021, 12:44


Ναι αγόρι μου εντάξει. Δεν υπάρχει πιθανότητα να γλιτώσει αν τη πιάσει ο άντρας ότι και να κάνει η γυναίκα. Τέλος, μίλησαν οι ειδήμονες.
το βλεπεις αντρας-γυναικα και εχεις κολλησει.

και ο αντρας, οταν καποιος του επιτιθεται με κακο σκοπο, στην ιδια θεση ειναι, της γαζελας.

δεν ειναι αντρας-γυναικα, ειναι επιτιθεμενος-αμυνομενος. ο επιτιθεμενος εχει παντα το πανω χερι. εχει τον σχεδιασμο, εχει δηλαδη ηδη καταστρωσει τον τροπο που θα βλαψει, και εχει κρινει οτι θα ειναι αποτελεσματικος, και εχει και το πλεονεκτημα της πρωτης κινησης, του αιφνιδιασμου.

ειναι πολυ δυσκολη και σπανια η περιπτωση να τη σκαπουλαρει ο αμυνομενος. μονο αν εχει καποιο κρυφο χαρτι, κατι που δεν εχει προβλεψει ο επιτιθεμενος, εχει καποια πιθανοτητα.
Εσύ συμβούλευσε την γυναίκα σου να εκπαιδεύσει το μυαλό της ότι δεν έχει καμία πιθανότητα επιβίωσης αν την πιάσει ο βιαστής. Και μη τυχόν και κάνει μαθήματα αυτοάμυνας ε.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13204
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: βουργαροι βιασαν γυναικα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 23 Ιουν 2021, 13:07

Ασέβαστος έγραψε:
23 Ιουν 2021, 13:02
Πασιφάη έγραψε:
23 Ιουν 2021, 12:55
Εφαγα φλασσιά. Κάποτε όταν ήμασταν με τον συμβίο μου, πιτσιρικάδες, φύγαμε με τη μηχανή απ'τα μαγαζιά δίπλα στο Porto Rio, για να πάμε στην απέναντι πλευρά προς παραλία Δημορηγόπουλου. Οι Πατρινοί γνωρίζουν που ακριβώς λέω.
Υπήρχε λοιπόν ένας δρόμος που έκοβε τον παλιό κεντρικό από τα ferry, προς Νοσοκομείο και σε πήγαινε στην ''αντίπερα'' αμαρτωλή όχθη. Σκάει λοιπόν ανάποδα ένα Ασκόνα με Αγγλικές πινακίδες και παρ'ολίγον να μας χτυπήσει. Σταματάμε, κατεβαίνει ο συμβίος, αρχίζει τα γαμοσταυρίδια και κει που είμαστε αεράτοι, βγαίνει ο συνοδηγός με όπλο. Του το μοστράρει στο κούτελο και του λέει όλο στόμφο: - Θες κάτι πιτσιρικά; Εγώ κατουρημένη κυριολεκτικά από φόβο του λέω λοιπόν. - Όχι κύριε, εμείς πηγαίναμε λάθος, κανένα θέμα, ας το λήξουμε.
Γυρνάει στον δικό μου λοιπόν και του λέει επιδεικτικά: -Να χρωστάς χάρη στην κοπέλα που έχει μυαλό στο κεφάλι της. Φεύγουν. Εμείς άναυδοι, προσπαθούσαμε να συνέλθουμε για ώρα. Τα κάτουρα στέγνωσαν στα παντελόνια μας, η αλήθεια ειναι.
Αυτό που θέλω να πω είναι, πως όταν πετυχαίνει κάποιος περιπτώσεις παρεμφερείς, καλό θα είναι να πράττει δίχως παρορμητισμό και να μετράει τις πιθανότητες για να φύγει σώος από μια κατάσταση. Η μαγκιά δεν εξυπηρετεί.
Αν υπάρξει μια επίθεση όμως που θεωρεί πως μπορεί να αντιπαλέψει τη φάση, και πάλι με γρηγοράδα και φευγιό. Φτερά στα πόδια. Δεν είναι να μπλέκεις, διότι δεν ξέρεις πως θα εξελιχθεί το νταλαβέρι.
εχω παρομοια ιστορια, νομιζω την εχω γραψει κιολας καποτε εδω η στο παλιο.
με λιγα λογια, εχω κι εγω κοιταξει την καννη της κουμπουρας, και εκτοτε μου κοπηκε η εφηβικη μαγκια. εγω βεβαια εφταιγια κιολας, πηγαινα γυρευοντας.
Σε τέτοιες περιπτώσεις το πρέπον είναι να απεμπλακείς το συντομότερο δυνατό.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69564
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: βουργαροι βιασαν γυναικα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Ιουν 2021, 13:10

Ασέβαστος έγραψε:
23 Ιουν 2021, 12:52

δεν ειναι αντρας-γυναικα, ειναι επιτιθεμενος-αμυνομενος. ο επιτιθεμενος εχει παντα το πανω χερι. εχει τον σχεδιασμο, εχει δηλαδη ηδη καταστρωσει τον τροπο που θα βλαψει, και εχει κρινει οτι θα ειναι αποτελεσματικος, και εχει και το πλεονεκτημα της πρωτης κινησης, του αιφνιδιασμου.
ειναι πολυ δυσκολη και σπανια η περιπτωση να τη σκαπουλαρει ο αμυνομενος. μονο αν εχει καποιο κρυφο χαρτι, κατι που δεν εχει προβλεψει ο επιτιθεμενος, εχει καποια πιθανοτητα.
Ακριβώς γι' αυτό πρέπει να προσέχουν πολύ οι γυναίκες.
Για να χάσει ο επιτιθέμενος το σημαντικό πλεονέκτημα του αιφνιδιασμού.

Κατά τα άλλα, ξέρει κάποιος αν το σπρέι πιπεριού είναι παράνομο ακόμη και αν βρίσκεται εντός σπιτιού;

Οκ, έστω ότι στο δρόμο μπορεί να την πληρώσει κάποιος άσχετος. Και πάλι το βρίσκω υπερβολικό, γιατί είναι μάλλον σπάνιο να σε πλησιάσει κάποιος σε έναν έρημο δρόμο για να σε ρωτήσει τι ώρα είναι.

Για εσωτερική χρήση, που ακριβώς είναι το πρόβλημα;
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: βουργαροι βιασαν γυναικα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 23 Ιουν 2021, 13:12

ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Ιουν 2021, 13:10
Ασέβαστος έγραψε:
23 Ιουν 2021, 12:52

δεν ειναι αντρας-γυναικα, ειναι επιτιθεμενος-αμυνομενος. ο επιτιθεμενος εχει παντα το πανω χερι. εχει τον σχεδιασμο, εχει δηλαδη ηδη καταστρωσει τον τροπο που θα βλαψει, και εχει κρινει οτι θα ειναι αποτελεσματικος, και εχει και το πλεονεκτημα της πρωτης κινησης, του αιφνιδιασμου.
ειναι πολυ δυσκολη και σπανια η περιπτωση να τη σκαπουλαρει ο αμυνομενος. μονο αν εχει καποιο κρυφο χαρτι, κατι που δεν εχει προβλεψει ο επιτιθεμενος, εχει καποια πιθανοτητα.
Ακριβώς γι' αυτό πρέπει να προσέχουν πολύ οι γυναίκες.
Για να χάσει ο επιτιθέμενος το σημαντικό πλεονέκτημα του αιφνιδιασμού.

Κατά τα άλλα, ξέρει κάποιος αν το σπρέι πιπεριού είναι παράνομο ακόμη και αν βρίσκεται εντός σπιτιού;

Οκ, έστω ότι στο δρόμο μπορεί να την πληρώσει κάποιος άσχετος. Και πάλι το βρίσκω υπερβολικό, γιατί είναι μάλλον σπάνιο να σε πλησιάσει κάποιος σε έναν έρημο δρόμο για να σε ρωτήσει τι ώρα είναι.

Για εσωτερική χρήση, που ακριβώς είναι το πρόβλημα;
Δεν θα κάνει κάτι το σπρέι πιπεριού. Θα βγάλει και αλατακι να αλατοπιπερωσει την μπριζόλα του αφού σε έχει βιάσει βέβαια. Δεν γλιτώνεις.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών