βουργαροι βιασαν γυναικα

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: βουργαροι βιασαν γυναικα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 26 Ιουν 2021, 14:49

Ασέβαστος έγραψε:
26 Ιουν 2021, 14:33
Naida έγραψε:
26 Ιουν 2021, 13:22
Ασέβαστος έγραψε:
26 Ιουν 2021, 08:37

την ευθυνη του βιαστη την εχω πει 1.000.000 φορες. 100% οποιες κι αν ειναι οι συνθηκες, οπως και αν συμπεριφερθηκε το θυμα.

εδω το θυμα εχει απο καθολου εως ελαχιστη ευθυνη. καθολου αν γνωριζε το θυτη και δεν ειχε δειξει να ειναι καθαρμα, ελαχιστες αν τον γνωρισε πριν μια ωρα η ειχε γνωση απο παλιοτερα οτι ειναι μπινες.
Αυτή η ελάχιστη ευθύνη που έχει το θυμα, τι αφορά;
κανουμε τον ιδιο κυκλο, επαναλαμβανουμε τα ιδια και τα ιδια, κανει και ζεστη, βαρεθηκα. δεν ξανααπαντω σε ερωτησεις που απαντηθηκαν 100 φορες.

δεν μπορω να καταλαβω αν κανεις τη χαζη και ψαχνεις να βρεις μια χαραμαδα αναξιοπιστιας μου για να με βγαλεις "βιαστη" η αν πραγματι δεν καταλαβαινεις τι λεω. και δεν εχω τωρα διαθεση να βρω την ακρη. καλο σκ, απο δευτερα τα ξαναλεμε.
Ξέρεις ότι δεν έχεις απαντήσει σε αυτό που σε ρωτάω. Απλά λες την ίδια καραμέλα. Ο βιαστής έχει 100% ευθύνη αλλά το θυμα έχει την δικιά του προσωπική ευθύνη. Σε τι, δεν μου απάντησες ποτέ. Καλό ΣΚ.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37816
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: βουργαροι βιασαν γυναικα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 26 Ιουν 2021, 14:55

Ασέβαστος έγραψε:
26 Ιουν 2021, 14:33
Naida έγραψε:
26 Ιουν 2021, 13:22
Ασέβαστος έγραψε:
26 Ιουν 2021, 08:37

την ευθυνη του βιαστη την εχω πει 1.000.000 φορες. 100% οποιες κι αν ειναι οι συνθηκες, οπως και αν συμπεριφερθηκε το θυμα.

εδω το θυμα εχει απο καθολου εως ελαχιστη ευθυνη. καθολου αν γνωριζε το θυτη και δεν ειχε δειξει να ειναι καθαρμα, ελαχιστες αν τον γνωρισε πριν μια ωρα η ειχε γνωση απο παλιοτερα οτι ειναι μπινες.
Αυτή η ελάχιστη ευθύνη που έχει το θυμα, τι αφορά;
κανουμε τον ιδιο κυκλο, επαναλαμβανουμε τα ιδια και τα ιδια, κανει και ζεστη, βαρεθηκα. δεν ξανααπαντω σε ερωτησεις που απαντηθηκαν 100 φορες.

δεν μπορω να καταλαβω αν κανεις τη χαζη και ψαχνεις να βρεις μια χαραμαδα αναξιοπιστιας μου για να με βγαλεις "βιαστη" η αν πραγματι δεν καταλαβαινεις τι λεω. και δεν εχω τωρα διαθεση να βρω την ακρη. καλο σκ, απο δευτερα τα ξαναλεμε.
Μλκ, τέτοια υπομονή δεν υπάρχει.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Uppercut

Re: βουργαροι βιασαν γυναικα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 27 Ιουν 2021, 00:42

stavmanr έγραψε:
25 Ιουν 2021, 08:36
Uppercut έγραψε:
24 Ιουν 2021, 21:27
Ή για όλα τα άλλα εγκλήματα και κακά που μπορεί να σε βρουν μπορεί να παίξει ρόλο η προνοητικότητα σου πλην του βιασμού;
Εκείνο που δεν έγραψες είναι ποια προνοητικότητα μπορείς να έχεις εναντίον του βιασμού.
Πχ. η καθαρίστρια της πολυκατοικίας, τις προάλλες, που αρπάχτηκε από τον βιαστή και σύρθηκε μέσα στο διαμέρισμα έπρεπε κατά τη γνώμη σου:
1)
2)
3)
4)
Μην πίνεις ποτά που σου προσφέρουν άγνωστοι, μην πηγαίνεις μόνη σου στο σπίτι ενός άγνωστου που γνώρισες πριν μία ώρα σε ένα μπαρ, μην κυκλοφορείς 3 το πρωί μόνη σου στην Πατησίων. Πολλές παρόμοιες επιλογές μπορείς να κάνεις για να μην βρεθείς σε κίνδυνο να υποστείς και άλλα εγκλήματα.


Το ότι ισχύει κάτι σε μερικές καταστάσεις δεν σημαίνει ότι ισχύει σε όλες τις καταστάσεις και πουθενά δεν είπα ότι η καθαρίστρια έκανε κάποιο λάθος.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: βουργαροι βιασαν γυναικα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 27 Ιουν 2021, 20:15

Naida έγραψε:
26 Ιουν 2021, 14:49
Ασέβαστος έγραψε:
26 Ιουν 2021, 14:33
Naida έγραψε:
26 Ιουν 2021, 13:22


Αυτή η ελάχιστη ευθύνη που έχει το θυμα, τι αφορά;
κανουμε τον ιδιο κυκλο, επαναλαμβανουμε τα ιδια και τα ιδια, κανει και ζεστη, βαρεθηκα. δεν ξανααπαντω σε ερωτησεις που απαντηθηκαν 100 φορες.

δεν μπορω να καταλαβω αν κανεις τη χαζη και ψαχνεις να βρεις μια χαραμαδα αναξιοπιστιας μου για να με βγαλεις "βιαστη" η αν πραγματι δεν καταλαβαινεις τι λεω. και δεν εχω τωρα διαθεση να βρω την ακρη. καλο σκ, απο δευτερα τα ξαναλεμε.
Ξέρεις ότι δεν έχεις απαντήσει σε αυτό που σε ρωτάω. Απλά λες την ίδια καραμέλα. Ο βιαστής έχει 100% ευθύνη αλλά το θυμα έχει την δικιά του προσωπική ευθύνη. Σε τι, δεν μου απάντησες ποτέ. Καλό ΣΚ.
Είναι η νέα στατιστική που το άθροισμα των επί μέρους ευθυνών υπερβαίνει το 100%.
Νέα μαθηματικά.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32769
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: βουργαροι βιασαν γυναικα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 28 Ιουν 2021, 09:28

stavmanr έγραψε:
27 Ιουν 2021, 20:15


Είναι η νέα στατιστική που το άθροισμα των επί μέρους ευθυνών υπερβαίνει το 100%.
Νέα μαθηματικά.
για λυσε μου μια εξισωση.

οταν γινεται ενας φονος, ο φονιας εχει το 100% της ευθυνης, κιαι τιμωρειται ας πουμε με 100 χρονια φυλακη.

αν ο φονος εχει ηθικο αυτουργο, ο φονιας θα τιμωρηθει λιγοτερο, αφου θα φαει καμαποσα χρονια και ο ηθικος αυτουργος; ας πουμε απο 50 χρονια ο καθενας;

αν ο φονιας εχει και συνεργατη, το ιδιο;

η παιζει να ξεπεραστει το 100% και να πεσουν καμπανες πανω απο 100 χρονια;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: βουργαροι βιασαν γυναικα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 28 Ιουν 2021, 10:40

Ασέβαστος έγραψε:
28 Ιουν 2021, 09:28
stavmanr έγραψε:
27 Ιουν 2021, 20:15


Είναι η νέα στατιστική που το άθροισμα των επί μέρους ευθυνών υπερβαίνει το 100%.
Νέα μαθηματικά.
για λυσε μου μια εξισωση.

οταν γινεται ενας φονος, ο φονιας εχει το 100% της ευθυνης, κιαι τιμωρειται ας πουμε με 100 χρονια φυλακη.
Καθένας έχει την ευθύνη της πράξης του.
αν ο φονος εχει ηθικο αυτουργο, ο φονιας θα τιμωρηθει λιγοτερο, αφου θα φαει καμαποσα χρονια και ο ηθικος αυτουργος; ας πουμε απο 50 χρονια ο καθενας;
Ο φονιάς έχει 100% την ευθύνη της πράξης του κι ο ηθικός αυτουργός 100% της δικής του.
αν ο φονιας εχει και συνεργατη, το ιδιο;
Καθένας δικάζεται για τη δική του πράξη.
η παιζει να ξεπεραστει το 100% και να πεσουν καμπανες πανω απο 100 χρονια;
Τα έχεις μπλέξει.
Προσπαθείς να εισαγάγεις το πλαίσιο της συνυπευθυνότητας μεταξύ δύο αντιδίκων σε ένα φόνο ή ένα βιασμό.
Η συνυπευθυνότητα, σε εκείνο το επίπεδο αφορά την αμοιβαία βλάβη που προκλήθηκε από τους δύο αντίδικους.
Στο δίκαιό μας, η ευθύνη είναι πλήρης και ατομική.

Σε ένα βιασμό η συνυπευθυνότητα είναι 100%-0% εκτός στον φανταστικό κόσμο που κάποιοι ζουν, οι αντίδικοι βιάζονταν ...εναλλάξ.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32769
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: βουργαροι βιασαν γυναικα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 28 Ιουν 2021, 11:38

stavmanr έγραψε:
28 Ιουν 2021, 10:40

Καθένας δικάζεται για τη δική του πράξη.
καλα το πας. ισως καποια στιγμη στο πολυ μακρινο μελλον να φτασεις και στην απαντηση.

hint: μερικες πραξεις και παραλειψεις μπορει να μην ειναι αρκετα σοβαρες για να δικαστει καποιος, εφοσον ομως αυτες ειναι λαθη, ειναι υπαιτιος. φταιει.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: βουργαροι βιασαν γυναικα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 28 Ιουν 2021, 12:14

Ασέβαστος έγραψε:
28 Ιουν 2021, 11:38
stavmanr έγραψε:
28 Ιουν 2021, 10:40

Καθένας δικάζεται για τη δική του πράξη.
καλα το πας. ισως καποια στιγμη στο πολυ μακρινο μελλον να φτασεις και στην απαντηση.
Ποια απάντηση; Σε ποιο ερώτημα;
hint: μερικες πραξεις και παραλειψεις μπορει να μην ειναι αρκετα σοβαρες για να δικαστει καποιος, εφοσον ομως αυτες ειναι λαθη, ειναι υπαιτιος. φταιει.
Μη γράφεις ό,τι σου κατεβαίνει.
Δεν είναι συνετό.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32769
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: βουργαροι βιασαν γυναικα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 28 Ιουν 2021, 12:56

stavmanr έγραψε:
28 Ιουν 2021, 12:14



Ποια απάντηση; Σε ποιο ερώτημα;
μα στο απο που κλανει το μπαρμπουνι, αυτο δεν συζηταμε;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών