πακιστανοσ παρενοχλησε 15/χρονο σεξ.

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: πακιστανοσ παρενοχλησε 15/χρονο σεξ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 06 Ιούλ 2021, 18:43

Bazoomba έγραψε:
06 Ιούλ 2021, 18:33
Βλήμα έγραψε:
06 Ιούλ 2021, 18:19
[...]
3. Δεν έχω γκρινιάξει ποτέ όταν σβήνονται σχόλιά μου. Ιδίως όταν κάνω λάθος νιώθω τυχερός διότι στο τέλος θα φαίνεται σα να έχω πάντα δίκιο. Αντιθέτως, εδώ έχει μείνει μετέωρο το αν η συκοφαντία του nostromos είναι αλήθεια.
Και σε αυτο το σημειο θα μπορουσες να συνεισφερεις τα μεγιστα στο νημα αποδειχνοντας αν ειναι αληθεια η ψεμα. Δεν μπορω να το παιξω δικηγορος του nostromos (και ουτε θελω, για να ειμαι ειλικρινης) αλλα θα πρεπει να δειχθει το λαθος του. Και να φανει σε ολους αυτο, ωστε να μην αναπαραγεται. Η Σαρια παντως επιτρεπει τον βιασμο σε ιδιαζουσες περιπτωσεις...και στον συγχρονο κοσμο ειναι δυσκολο να ισχυριστεις οτι μπορεις να γνωριζεις αν εχουν υποστει αυτες οι ιδιαζουσες περιπτωσεις διευρυνση.

Qur’an 33:50
Qur’an 70:22-30
Δεν γίνεται να αποδειχθεί κάτι ότι δεν υφίσταται. Η ευθύνη της απόδειξης βαραίνει αυτόν που ισχυρίζεται κάτι, όχι αυτόν που το αμφισβητεί.
https://en.wikipedia.org/wiki/Russell%27s_teapot
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: πακιστανοσ παρενοχλησε 15/χρονο σεξ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 06 Ιούλ 2021, 18:45

Obi Wan Iakobi έγραψε:
06 Ιούλ 2021, 18:42
Naida έγραψε:
06 Ιούλ 2021, 18:40


Αν σου έκανε ασεμνες κινήσεις θα ήταν σεξουαλική παρενόχληση.Το ότι του μίλησες, δεν του δίνει το δικαίωμα να σε ακουμπήσει. Κάνω λάθος;
Προνοησε ο πχωρουμιτης για να μην χρειαστει να χρησιμοποιησει βια.

Επικροτω.
Δεν αντιλέγω, αυτός που παίρνει το ρίσκο να σε ενοχλήσει για να κάνει καμάκι και την καβλαντα του θα πρέπει να είναι έτοιμος να αντιμετωπίσει όλων των ειδών απαντήσεις.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Prepon
Δημοσιεύσεις: 4969
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 01:50

Re: πακιστανοσ παρενοχλησε 15/χρονο σεξ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prepon » 06 Ιούλ 2021, 18:47

Naida έγραψε:
06 Ιούλ 2021, 18:06
Obi Wan Iakobi έγραψε:
06 Ιούλ 2021, 17:59
Naida έγραψε:
06 Ιούλ 2021, 17:51


Άρα ποιους πρέπει να διώξουμε;
Αυτους που μπορουμε.Τους αλλοδαπους.
Μα το πρόβλημα έγκειται στο φύλο. Δηλαδή έχεις 100 πιθανούς βιαστές και διώχνεις τους 10 που είναι αλλοδαποί, σου μένουν 90 πιθανοί βιαστές. Μήπως η λυση θα πρέπει να είναι ουσιαστική;
επειδή ενδιαφέρεστε για τις γυναίκες το λέω.
Άσε τους πιθανούς και πάμε στους αποδεδειγμενους.

Έχεις 1000 βιαστές, σου κάνει να διώξουμε τους 500?

Να γλυτώσουν 500 κοριτσάκια κάθε χρόνο ή είναι δεύτερον ζήτημα μπροστα στα πρόβλημα που αντιμετωπίζουν οι νεαροί Πακιστανοί?
Aριστοτελης έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο απ την ίση μεταχείριση των ανίσων
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Όλα ναι κύκλος.Είναι τόσο γκαντεμης π αγγίζει τη κωλοφαρδία.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: πακιστανοσ παρενοχλησε 15/χρονο σεξ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 06 Ιούλ 2021, 18:50

sys3x έγραψε:
06 Ιούλ 2021, 18:42
Naida έγραψε:
06 Ιούλ 2021, 17:51
Obi Wan Iakobi έγραψε:
06 Ιούλ 2021, 17:46


Πιστευω ολοι ειναι αντρες.
Άρα ποιους πρέπει να διώξουμε;
Τους λάθρο;
Το βρήκα;
Χρειάζεται στοχευμενη δράση στην πηγή του προβλήματος.
Prepon έγραψε:
06 Ιούλ 2021, 18:47
Naida έγραψε:
06 Ιούλ 2021, 18:06
Obi Wan Iakobi έγραψε:
06 Ιούλ 2021, 17:59


Αυτους που μπορουμε.Τους αλλοδαπους.
Μα το πρόβλημα έγκειται στο φύλο. Δηλαδή έχεις 100 πιθανούς βιαστές και διώχνεις τους 10 που είναι αλλοδαποί, σου μένουν 90 πιθανοί βιαστές. Μήπως η λυση θα πρέπει να είναι ουσιαστική;
επειδή ενδιαφέρεστε για τις γυναίκες το λέω.
Άσε τους πιθανούς και πάμε στους αποδεδειγμενους.

Έχεις 1000 βιαστές, σου κάνει να διώξουμε τους 500?

Να γλυτώσουν 500 κοριτσάκια κάθε χρόνο ή είναι δεύτερον ζήτημα μπροστα στα πρόβλημα που αντιμετωπίζουν οι νεαροί Πακιστανοί?
Και γιατί να μη διώξουμε και τους 1000 βιαστές και να διώξουμε μόνο τους 500; :xena:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: πακιστανοσ παρενοχλησε 15/χρονο σεξ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 06 Ιούλ 2021, 18:51

Bazoomba έγραψε:
06 Ιούλ 2021, 18:33
Βλήμα έγραψε:
06 Ιούλ 2021, 18:19
[...]
3. Δεν έχω γκρινιάξει ποτέ όταν σβήνονται σχόλιά μου. Ιδίως όταν κάνω λάθος νιώθω τυχερός διότι στο τέλος θα φαίνεται σα να έχω πάντα δίκιο. Αντιθέτως, εδώ έχει μείνει μετέωρο το αν η συκοφαντία του nostromos είναι αλήθεια.
Και σε αυτο το σημειο θα μπορουσες να συνεισφερεις τα μεγιστα στο νημα αποδειχνοντας αν ειναι αληθεια η ψεμα. Δεν μπορω να το παιξω δικηγορος του nostromos (και ουτε θελω, για να ειμαι ειλικρινης) αλλα θα πρεπει να δειχθει το λαθος του. Και να φανει σε ολους αυτο, ωστε να μην αναπαραγεται. Η Σαρια παντως επιτρεπει τον βιασμο σε ιδιαζουσες περιπτωσεις...και στον συγχρονο κοσμο ειναι δυσκολο να ισχυριστεις οτι μπορεις να γνωριζεις αν εχουν υποστει αυτες οι ιδιαζουσες περιπτωσεις διευρυνση.

Qur’an 33:50
Qur’an 70:22-30
Qur’an 33:50
O Prophet! We have made lawful for you your wives to whom you have paid their ˹full˺ dowries as well as those ˹bondwomen˺ in your possession, whom Allah has granted you.1 And ˹you are allowed to marry˺ the daughters of your paternal uncles and aunts, and the daughters of your maternal uncles and aunts, who have emigrated like you. Also ˹allowed for marriage is˺ a believing woman who offers herself to the Prophet ˹without dowry˺ if he is interested in marrying her—˹this is˺ exclusively for you, not for the rest of the believers.2 We know well what ˹rulings˺ We have ordained for the believers in relation to their wives and those ˹bondwomen˺ in their possession. As such, there would be no blame on you. And Allah is All-Forgiving, Most Merciful.

— Dr. Mustafa Khattab, the Clear Quran

Εδιτ: το άλλο δεν το βρήκα.
O Prophet, indeed We have made lawful to you your wives to whom you have given their due compensation1 and those your right hand possesses from what Allah has returned to you [of captives] and the daughters of your paternal uncles and the daughters of your paternal aunts and the daughters of your maternal uncles and the daughters of your maternal aunts who emigrated with you and a believing woman if she gives herself to the Prophet [and] if the Prophet wishes to marry her; [this is] only for you, excluding the [other] believers. We certainly know what We have made obligatory upon them concerning their wives and those their right hands possess, [but this is for you] in order that there will be upon you no discomfort [i.e., difficulty]. And ever is Allah Forgiving and Merciful.
Μπορώ να βρω στην Αγία Γραφή αποσπάσματα που θα δικαιολογούσαν περισσότερο την μενταλιτέ "μπαίνω σε ένα λεωφορείο και παρενοχλώ κόσμο" από αυτό.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Prepon
Δημοσιεύσεις: 4969
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 01:50

Re: πακιστανοσ παρενοχλησε 15/χρονο σεξ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prepon » 06 Ιούλ 2021, 18:54

Naida έγραψε:
06 Ιούλ 2021, 18:50
sys3x έγραψε:
06 Ιούλ 2021, 18:42
Naida έγραψε:
06 Ιούλ 2021, 17:51


Άρα ποιους πρέπει να διώξουμε;
Τους λάθρο;
Το βρήκα;
Χρειάζεται στοχευμενη δράση στην πηγή του προβλήματος.
Prepon έγραψε:
06 Ιούλ 2021, 18:47
Naida έγραψε:
06 Ιούλ 2021, 18:06


Μα το πρόβλημα έγκειται στο φύλο. Δηλαδή έχεις 100 πιθανούς βιαστές και διώχνεις τους 10 που είναι αλλοδαποί, σου μένουν 90 πιθανοί βιαστές. Μήπως η λυση θα πρέπει να είναι ουσιαστική;
επειδή ενδιαφέρεστε για τις γυναίκες το λέω.
Άσε τους πιθανούς και πάμε στους αποδεδειγμενους.

Έχεις 1000 βιαστές, σου κάνει να διώξουμε τους 500?

Να γλυτώσουν 500 κοριτσάκια κάθε χρόνο ή είναι δεύτερον ζήτημα μπροστα στα πρόβλημα που αντιμετωπίζουν οι νεαροί Πακιστανοί?
Και γιατί να μη διώξουμε και τους 1000 βιαστές και να διώξουμε μόνο τους 500; :xena:
Σωστό.

Ας τους διώξουμε, ούτε εγώ τους θέλω .

Θα πρότεινα μάλιστα ακόμη και να τους εκτελέσουμε, είμαι βέβαιος ότι σε αυτή την περίπτωση δεν θα έπιανε εμένα ο πόνος αλλά εσάς.

Οπότε δεν μπορείς να μου τη βγεις εσύ από δεξιά ότι δήθεν ενδιαφέρεσαι περισσότερο εσύ για το πρόβλημα, παρά το γεγονός ότι είσαι γυναίκα.

Αντίθετα, ιδεολογικά , αποτελείς εμπόδιο. Εξαιτίας θέσεων σαν και τη δική σου , πεντακόσια επιπλέον νέα κορίτσια θα βιάζονται διαρκώς.

Εγώ πάντως τα λυπάμαι και προτείνω λύσεις που θα τα σώσουν γιατί με ενδιαφέρουν περισσότερο από τους Πακιστανούς.

Το ίδιο θα έπρεπε να κάνεις και εσύ , γνώμη μου
Aριστοτελης έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο απ την ίση μεταχείριση των ανίσων
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Όλα ναι κύκλος.Είναι τόσο γκαντεμης π αγγίζει τη κωλοφαρδία.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: πακιστανοσ παρενοχλησε 15/χρονο σεξ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 06 Ιούλ 2021, 18:58

Prepon έγραψε:
06 Ιούλ 2021, 18:54
Naida έγραψε:
06 Ιούλ 2021, 18:50
sys3x έγραψε:
06 Ιούλ 2021, 18:42


Τους λάθρο;
Το βρήκα;
Χρειάζεται στοχευμενη δράση στην πηγή του προβλήματος.
Prepon έγραψε:
06 Ιούλ 2021, 18:47

Άσε τους πιθανούς και πάμε στους αποδεδειγμενους.

Έχεις 1000 βιαστές, σου κάνει να διώξουμε τους 500?

Να γλυτώσουν 500 κοριτσάκια κάθε χρόνο ή είναι δεύτερον ζήτημα μπροστα στα πρόβλημα που αντιμετωπίζουν οι νεαροί Πακιστανοί?
Και γιατί να μη διώξουμε και τους 1000 βιαστές και να διώξουμε μόνο τους 500; :xena:
Σωστό.

Ας τους διώξουμε, ούτε εγώ τους θέλω .

Θα πρότεινα μάλιστα ακόμη και να τους εκτελέσουμε, είμαι βέβαιος ότι σε αυτή την περίπτωση δεν θα έπιανε εμένα ο πόνος αλλά εσάς.

Οπότε δεν μπορείς να μου τη βγεις εσύ από δεξιά ότι δήθεν ενδιαφέρεσαι περισσότερο εσύ για το πρόβλημα, παρά το γεγονός ότι είσαι γυναίκα.

Αντίθετα, ιδεολογικά , αποτελείς εμπόδιο. Εξαιτίας θέσεων σαν και τη δική σου , πεντακόσια επιπλέον νέα κορίτσια θα βιάζονται διαρκώς.

Εγώ πάντως τα λυπάμαι και προτείνω λύσεις που θα τα σώσουν γιατί με ενδιαφέρουν περισσότερο από τους Πακιστανούς.

Το ίδιο θα έπρεπε να κάνεις και εσύ , γνώμη μου
Μα δεν σε ενδιαφέρουν οι βιασμοί των γυναικών πραγματικά. Σε ενδιαφέρει να μη γίνονται από αλλοδαπούς.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4268
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: πακιστανοσ παρενοχλησε 15/χρονο σεξ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 06 Ιούλ 2021, 19:01

Naida έγραψε:
06 Ιούλ 2021, 18:40
O I έγραψε:
06 Ιούλ 2021, 18:27
Naida έγραψε:
06 Ιούλ 2021, 18:11


Μα και προς γυναίκα να ήταν από άνδρα, δεν είναι σεξιστική. Το να σου μιλήσει νορμάλ ένας άνθρωπος δεν είναι σεξουαλική παρενόχληση. Ενοχλητικό όμως μπορεί να είναι.
Δηλαδή στην περίπτωση που άνοιγα κουβέντα με την πουστάρα και εξ αυτής τής ελαφρομυαλιάς μου έκανε άσεμνες κινήσεις (που ήταν και η πρόθεσή του όπως φαίνεται από την περιληπτική περιγραφή που έδωσα ειπώθηκαν κι άλλα), δεν θα ήμουν άξιος τής τύχης μου να παρασυρθώ;

.,
Αν σου έκανε ασεμνες κινήσεις θα ήταν σεξουαλική παρενόχληση.Το ότι του μίλησες, δεν του δίνει το δικαίωμα να σε ακουμπήσει. Κάνω λάθος;
Σιγά μη μ' ακούμπαγε (αν και ήταν έτοιμος απλώνοντας το χέρι χωρίς να μ' ακουμπήσει). Γι' αυτό του το έκοψα απ' την αρχή.
Άρα ήταν παρενόχληση. απλά εγώ ήμουν απότομος.


Αν ήμουν ελαφρόμυαλος σα την κοπελίτσα στο νήμα Re: 38χρονος ημεδαπός κατηγορείται ότι βίαζε 12χρονη πως θα μοίραζες τις ευθύνες;

.,
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9000
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: πακιστανοσ παρενοχλησε 15/χρονο σεξ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 06 Ιούλ 2021, 19:01

Βλήμα έγραψε:
06 Ιούλ 2021, 18:43
Bazoomba έγραψε:
06 Ιούλ 2021, 18:33
Βλήμα έγραψε:
06 Ιούλ 2021, 18:19
[...]
3. Δεν έχω γκρινιάξει ποτέ όταν σβήνονται σχόλιά μου. Ιδίως όταν κάνω λάθος νιώθω τυχερός διότι στο τέλος θα φαίνεται σα να έχω πάντα δίκιο. Αντιθέτως, εδώ έχει μείνει μετέωρο το αν η συκοφαντία του nostromos είναι αλήθεια.
Και σε αυτο το σημειο θα μπορουσες να συνεισφερεις τα μεγιστα στο νημα αποδειχνοντας αν ειναι αληθεια η ψεμα. Δεν μπορω να το παιξω δικηγορος του nostromos (και ουτε θελω, για να ειμαι ειλικρινης) αλλα θα πρεπει να δειχθει το λαθος του. Και να φανει σε ολους αυτο, ωστε να μην αναπαραγεται. Η Σαρια παντως επιτρεπει τον βιασμο σε ιδιαζουσες περιπτωσεις...και στον συγχρονο κοσμο ειναι δυσκολο να ισχυριστεις οτι μπορεις να γνωριζεις αν εχουν υποστει αυτες οι ιδιαζουσες περιπτωσεις διευρυνση.

Qur’an 33:50
Qur’an 70:22-30
Δεν γίνεται να αποδειχθεί κάτι ότι δεν υφίσταται. Η ευθύνη της απόδειξης βαραίνει αυτόν που ισχυρίζεται κάτι, όχι αυτόν που το αμφισβητεί.
https://en.wikipedia.org/wiki/Russell%27s_teapot
μπορω πολυ ευκολα να αποδειξω οτι δεν υφισταται χωριο, στο Κορανι, γραμμενο originally στα Σουαχιλι. Ξερω οτι θα πληγωσω τον Ρασελ, αλλα μου αρκει να το ξεφυλλισω. Αντιστοιχα μπορεις πολυ ευκολα να αποδειξεις οτι δεν υφισταται νομιμοποιηση της σεξουαλικης βιας στο Κορανι, απλως ξεφυλλιζοντας και παραθετοντας το. Επειδη ομως κατι τετοιο θα ηταν περιττο και μη πρακτικο αρκουν τα χωρια που παρεθεσα , των οποιων την γνησιοτητα δεν αμφισβητησες. Προσεξε(επειδη αναφερθηκες στην Αγια Γραφη): Ουδεποτε μπηκα στην διαδικασια να προβω σε συγκριση των 2 θρησκειων, κατι τετοιο δεν με ενδιαφερει. Προσπαθω ομως να δω ποσο μεγαλη ειναι η αποκλιση της πραγματικοτητας απο τα γραφομενα του nostromos για το τεχνικο του ζητηματος, που στην τελικη πυροδοτησε την συζητηση.
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: πακιστανοσ παρενοχλησε 15/χρονο σεξ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 06 Ιούλ 2021, 19:05

O I έγραψε:
06 Ιούλ 2021, 19:01
Naida έγραψε:
06 Ιούλ 2021, 18:40
O I έγραψε:
06 Ιούλ 2021, 18:27

Δηλαδή στην περίπτωση που άνοιγα κουβέντα με την πουστάρα και εξ αυτής τής ελαφρομυαλιάς μου έκανε άσεμνες κινήσεις (που ήταν και η πρόθεσή του όπως φαίνεται από την περιληπτική περιγραφή που έδωσα ειπώθηκαν κι άλλα), δεν θα ήμουν άξιος τής τύχης μου να παρασυρθώ;

.,
Αν σου έκανε ασεμνες κινήσεις θα ήταν σεξουαλική παρενόχληση.Το ότι του μίλησες, δεν του δίνει το δικαίωμα να σε ακουμπήσει. Κάνω λάθος;
Σιγά μη μ' ακούμπαγε (αν και ήταν έτοιμος απλώνοντας το χέρι χωρίς να μ' ακουμπήσει). Γι' αυτό του το έκοψα απ' την αρχή.
Άρα ήταν παρενόχληση. απλά εγώ ήμουν απότομος.


Αν ήμουν ελαφρόμυαλος σα την κοπελίτσα στο νήμα Re: 38χρονος ημεδαπός κατηγορείται ότι βίαζε 12χρονη πως θα μοίραζες τις ευθύνες;

.,
Μα δεν θα είχες εσύ κάποια ευθύνη αν απλωνε το χέρι του. Γενικά έχε στο μυαλό σου ότι τα θύματα σεξουαλικής παρενόχλησης, σεξουαλικης βίας δεν έχουν κάποια ευθύνη για τις πραξεις που θα υποστούν.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: πακιστανοσ παρενοχλησε 15/χρονο σεξ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 06 Ιούλ 2021, 19:07

Bazoomba έγραψε:
06 Ιούλ 2021, 19:01
Βλήμα έγραψε:
06 Ιούλ 2021, 18:43
Bazoomba έγραψε:
06 Ιούλ 2021, 18:33

Και σε αυτο το σημειο θα μπορουσες να συνεισφερεις τα μεγιστα στο νημα αποδειχνοντας αν ειναι αληθεια η ψεμα. Δεν μπορω να το παιξω δικηγορος του nostromos (και ουτε θελω, για να ειμαι ειλικρινης) αλλα θα πρεπει να δειχθει το λαθος του. Και να φανει σε ολους αυτο, ωστε να μην αναπαραγεται. Η Σαρια παντως επιτρεπει τον βιασμο σε ιδιαζουσες περιπτωσεις...και στον συγχρονο κοσμο ειναι δυσκολο να ισχυριστεις οτι μπορεις να γνωριζεις αν εχουν υποστει αυτες οι ιδιαζουσες περιπτωσεις διευρυνση.

Qur’an 33:50
Qur’an 70:22-30
Δεν γίνεται να αποδειχθεί κάτι ότι δεν υφίσταται. Η ευθύνη της απόδειξης βαραίνει αυτόν που ισχυρίζεται κάτι, όχι αυτόν που το αμφισβητεί.
https://en.wikipedia.org/wiki/Russell%27s_teapot
μπορω πολυ ευκολα να αποδειξω οτι δεν υφισταται χωριο, στο Κορανι, γραμμενο originally στα Σουαχιλι. Ξερω οτι θα πληγωσω τον Ρασελ, αλλα μου αρκει να το ξεφυλλισω. Αντιστοιχα μπορεις πολυ ευκολα να αποδειξεις οτι δεν υφισταται νομιμοποιηση της σεξουαλικης βιας στο Κορανι, απλως ξεφυλλιζοντας και παραθετοντας το. Επειδη ομως κατι τετοιο θα ηταν περιττο και μη πρακτικο αρκουν τα χωρια που παρεθεσα , των οποιων την γνησιοτητα δεν αμφισβητησες. Προσεξε(επειδη αναφερθηκες στην Αγια Γραφη): Ουδεποτε μπηκα στην διαδικασια να προβω σε συγκριση των 2 θρησκειων, κατι τετοιο δεν με ενδιαφερει. Προσπαθω ομως να δω ποσο μεγαλη ειναι η αποκλιση της πραγματικοτητας απο τα γραφομενα του nostromos για το τεχνικο του ζητηματος, που στην τελικη πυροδοτησε την συζητηση.
1. Ειλικρινά, το δεύτερο δεν το βρήκα, γι' αυτό δεν το παρέθεσα.
2. Σε αυτό που παρέθεσα δεν δικαιολογείται ο βιασμός γενικά, αλλά κάτω από πολύ συγκεκριμένες συνθήκες που είναι πολύ δύσκολο να προκύψουν στις μέρες μας και τελείως αδύνατο να προκύψουν προς Ελληνίδες, οπότε είναι σαν να παρέθεσες ένα παραμυθάκι κι όχι μία οδηγία "πάτε βιάστε".
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: πακιστανοσ παρενοχλησε 15/χρονο σεξ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 06 Ιούλ 2021, 19:18

Βλήμα, ψάξε λίγο περισσότερο στις χαντίθ και τις συστάσεις κάποιων ιμάμηδων ΣΗΜΕΡΑ και άσε το Κοράνι.

Κάποιοι είστε τελείως εκτός τόπου και χρόνου, προσπαθώντας να δικαιολογήσετε τα αδικαιολόγητα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4268
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: πακιστανοσ παρενοχλησε 15/χρονο σεξ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 06 Ιούλ 2021, 19:18

Naida έγραψε:
06 Ιούλ 2021, 19:05
O I έγραψε:
06 Ιούλ 2021, 19:01
Naida έγραψε:
06 Ιούλ 2021, 18:40


Αν σου έκανε ασεμνες κινήσεις θα ήταν σεξουαλική παρενόχληση.Το ότι του μίλησες, δεν του δίνει το δικαίωμα να σε ακουμπήσει. Κάνω λάθος;
Σιγά μη μ' ακούμπαγε (αν και ήταν έτοιμος απλώνοντας το χέρι χωρίς να μ' ακουμπήσει). Γι' αυτό του το έκοψα απ' την αρχή.
Άρα ήταν παρενόχληση. απλά εγώ ήμουν απότομος.


Αν ήμουν ελαφρόμυαλος σα την κοπελίτσα στο νήμα Re: 38χρονος ημεδαπός κατηγορείται ότι βίαζε 12χρονη πως θα μοίραζες τις ευθύνες;

.,
Μα δεν θα είχες εσύ κάποια ευθύνη αν απλωνε το χέρι του. Γενικά έχε στο μυαλό σου ότι τα θύματα σεξουαλικής παρενόχλησης, σεξουαλικης βίας δεν έχουν κάποια ευθύνη για τις πραξεις που θα υποστούν.
Άσε εμένα
Εγώ είπαμε ήμουν ψυλλιασμένος και το έκοψα απ' την αρχή.
Το ερώτημα πήγε σε άλλο στάδιο τώρα. Στο ανυποψίαστο θύμα.

Ακόμα κι αν ανοίξουν διάλογο με τον θύτη και παρασυρθούν από την εμπιστοσύνη που τους εμπνέει και τον ακολουθήσουν όπως στην περίπτωση Re: 38χρονος ημεδαπός κατηγορείται ότι βίαζε 12χρονη και της αντιπαράθεσης που είχατε/με εκεί. επαναλαμβάνω: πως θα μοίραζες τις ευθύνες;

.,
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: πακιστανοσ παρενοχλησε 15/χρονο σεξ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 06 Ιούλ 2021, 19:22

O I έγραψε:
06 Ιούλ 2021, 19:18
Naida έγραψε:
06 Ιούλ 2021, 19:05
O I έγραψε:
06 Ιούλ 2021, 19:01

Σιγά μη μ' ακούμπαγε (αν και ήταν έτοιμος απλώνοντας το χέρι χωρίς να μ' ακουμπήσει). Γι' αυτό του το έκοψα απ' την αρχή.
Άρα ήταν παρενόχληση. απλά εγώ ήμουν απότομος.


Αν ήμουν ελαφρόμυαλος σα την κοπελίτσα στο νήμα Re: 38χρονος ημεδαπός κατηγορείται ότι βίαζε 12χρονη πως θα μοίραζες τις ευθύνες;

.,
Μα δεν θα είχες εσύ κάποια ευθύνη αν απλωνε το χέρι του. Γενικά έχε στο μυαλό σου ότι τα θύματα σεξουαλικής παρενόχλησης, σεξουαλικης βίας δεν έχουν κάποια ευθύνη για τις πραξεις που θα υποστούν.
Άσε εμένα
Εγώ είπαμε ήμουν ψυλλιασμένος και το έκοψα απ' την αρχή.
Το ερώτημα πήγε σε άλλο στάδιο τώρα. Στο ανυποψίαστο θύμα.

Ακόμα κι αν ανοίξουν διάλογο με τον θύτη και παρασυρθούν από την εμπιστοσύνη που τους εμπνέει και τον ακολουθήσουν όπως στην περίπτωση Re: 38χρονος ημεδαπός κατηγορείται ότι βίαζε 12χρονη και της αντιπαράθεσης που είχατε/με εκεί. επαναλαμβάνω: πως θα μοίραζες τις ευθύνες;

.,
Δεν υπάρχει διαμοιρασμός ευθύνης. Η ευθύνη είναι 100% του εκάστοτε θύτη.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4268
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: πακιστανοσ παρενοχλησε 15/χρονο σεξ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 06 Ιούλ 2021, 19:23

Βλήμα δεν πήρα απάντηση γι' αυτό και αναρωτιέμαι: "Ρε μπας;"

.,
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών