60χρονοσ ταξιτζής προσπάθησε να ασελγήσει σε 17χρονη

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32643
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: 60χρονοσ ταξιτζής προσπάθησε να ασελγήσει σε 17χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 30 Ιουν 2021, 08:20

Βλήμα έγραψε:
29 Ιουν 2021, 17:40


Είναι παράλογο αν υπάρχουν βιαστές τέλος.
Όμως αυτή την παιδεία δεν την έχουν μόνο οι αλλοδαποί, την έχουν κι οι Έλληνες, οπότε είσαι λάθος όταν κρίνεις το δικό σου έθνος σαν ανώτερο του δικού τους από αυτό το στοιχείο. Αυτό προσπαθούμε να αποδείξουμε.
Το ότι επέλεξες αυτή την ανάγνωση δεν σε τιμά, κάτι λέει για τον τρόπο που μεγάλωσες και σκέφτεσαι.
δεν ειναι ζητημα εθνους, ειναι ζητημα θρησκειας. η θρησκεια/παιδεια των μουσουλμανων, τους κανει κατωτερους.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29776
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: 60χρονοσ ταξιτζής προσπάθησε να ασελγήσει σε 17χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 30 Ιουν 2021, 08:25

Πτολεμαίος έγραψε:
30 Ιουν 2021, 05:57
giorgos mpekos έγραψε:
29 Ιουν 2021, 22:54
Πτολεμαίος έγραψε:
29 Ιουν 2021, 22:23


Ποιοι "τέσσερις" ρε μπακλαβαδοκεφτε; ΟΛΟΙ τους κλέβουν. Μπορεί να το καταλάβει αυτό η κούφιοκεφαλή σου; Όλοι τους. Επίσης όλοι τους είναι ρατσιστές με τους μπαλαμους και οοοολοι τους θα χαιρόταν αν δεν έμενε κάνεις από μας ζωντανός.
Αμοιβαία αισθήματα. Βγες λίγο έξω από το σπίτι σου και σταμάτα να διαβάζεις indyγιδια. Όσο έχω συναναστραφει εγώ με δαύτους, εσύ θα χρειαστεις αιώνες φουκαρά μου. Ξυπνααα νύχτωσε.
δεν ξερεις τιποτα για τα ρομα εισαι απλα ναζι αυτη ειναι η α ληθεια
η ελαν πασε και η μαρια δημητριου τωρα πρεπει να σας βαλουν στη στενη και τους υπολοιπους μαζι με τον κασηδιαρη .
τα ρομα δεν ειναι ρατσιστες με τους μπαλαμε υπαρχουν ρατσιστες οπως υπαρχουν ελληνες ρατσιστες ενας συναδερφος μου ειναι απο το μπαγκλαντεζ κι ενας συγγενης μου τον κοροιδεψε και εγω του ειπα οτι ειναι μαλακας που κοροιδευει.
:lol::lol:

Γιώργο Μπεεεεκοοο
Σε γαμω και κάνει εκο
:smt005:


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32643
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: 60χρονοσ ταξιτζής προσπάθησε να ασελγήσει σε 17χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 30 Ιουν 2021, 08:49

Βλήμα έγραψε:
29 Ιουν 2021, 17:59
Green Dragon έγραψε:
29 Ιουν 2021, 17:56
Βλήμα έγραψε:
29 Ιουν 2021, 17:53


Ρε, το διάβασες;
Ευχαριστώ για την πηγή.
Διαβάστε το όλοι
:p3:
Ημεδαποί 84, αλλοδαποί 77.

Για κάνε αναγωγή στην πληθυσμό να δω.
Αναγωγή- ξεαναγωγή, οι ντόπιοι είναι μεγαλύτερης προτεραιότητας πρόβλημα απ' τους αλλοδαπούς.
δεν τα πας καλα με τα μαθηματικα, ε;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32643
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: 60χρονοσ ταξιτζής προσπάθησε να ασελγήσει σε 17χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 30 Ιουν 2021, 08:55

Βλήμα έγραψε:
29 Ιουν 2021, 18:29

ΤΟ 2018!!!!

Πόσες χρονολογίες έχει το άρθρο, στο 2018 μείναμε. Μέσα δεν υπάρχουν βέβαια οι κοπελίτσες που αναγκάζονται να κάτσουν στο μπαρμπάδικο αφεντικό τους για να μην χάσουν την δουλειά τους, αναρίθμητες περιπτώσεις πατεράδων που βιάζουν τα παιδιά τους και το ξέρουν όλοι και δεν μιλά κανείς και ό,τι δεν έχει καταγγελθεί. Έχεις ιδέα πόσο πιο εύκολα καταγγέλλεται ένας αλλοδαπός από έναν ημεδαπό; Στο κοντινό μου περιβάλλον ήταν δυο βιαστές που μου παραπονέθηκαν ότι "η καργιόλα" τους κατηγορεί ως βιαστές στους κοινούς γνωστούς ενώ αυτοί το μόνο που κάνανε ήταν... και μου περιέγραψαν έναν βιασμό. Μίλα λίγο με τις γυναίκες του περιβάλλοντός σου, απέναντι σε Έλληνες έχουν νοιώσει πιο συχνά κίνδυνο ή απέναντι σε αλλοδαπούς; Όχι όμως φάση "υπήρχε στον δρόμο, οπότε ένοιωσα κίνδυνο", αλλά να τον νοιώσουν επειδή υπήρξε λόγος.
..ενω αν μιλησεις με γυναικα μουσουλμανου τι περιμενεις να ακουσεις; η μηπως εχεις καποια εικονα οτι οι μουσουλμανοι βιαζουν λιγοτερο τις κορες τους, κλπ;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32643
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: 60χρονοσ ταξιτζής προσπάθησε να ασελγήσει σε 17χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 30 Ιουν 2021, 08:57

giorgos mpekos έγραψε:
29 Ιουν 2021, 18:33
BigChiefWahoo έγραψε:
29 Ιουν 2021, 18:25
Βλήμα έγραψε:
29 Ιουν 2021, 18:16

Το πιστεύω ότι το εύχεσαι, μην παίρνεις όρκο. Ήμουν σίγουρος ότι θα το ευχόσουν. Θα πόνταρα καλά λεφτά εκεί.
Τέτοιος ξεφτίλας είσαι.
Δεν είναι παράξενο που όλες στη χυλόπιτα σε έχουν.

Φτου σου ξεφτίλα.
εισαι προβληματικος με μισος για τα ρομα
καθε ανθρωπος σιχαινεται τα ρομα.

και οι γιουφτοι επισης, μισουν τους μπαλαμους.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32643
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: 60χρονοσ ταξιτζής προσπάθησε να ασελγήσει σε 17χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 30 Ιουν 2021, 09:19

Βλήμα έγραψε:
29 Ιουν 2021, 20:05
Juno έγραψε:
29 Ιουν 2021, 20:01
[Το ότι υπάρχουν Έλληνες βιαστές στην Ελλάδα σημαίνει πως πρέπει να κάνουμε εισαγωγή και λαθρομετανάστες βιαστές; Για να αυξήσουμε τον ανταγωνισμό;
ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΒΙΑΣΤΕΣ ΟΠΩΣ ΤΟΥΣ ΠΡΕΠΕΙ ΑΣΧΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΗΜΕΔΑΠΟΙ Η ΑΛΛΟΔΑΠΟΙ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΠΙΟ ΞΕΚΑΘΑΡΟ ΠΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
απο τη στιγμη που κανουν βιασμο και συλλαμβανονται, φυσικα.

ΠΡΙΝ κανουν ομως, ειναι καλη μεθοδος προληψης να μην δεχομαστε μεταναστες με εγκληματικη παιδεια, θρησκεια και νοοτροπια.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32643
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: 60χρονοσ ταξιτζής προσπάθησε να ασελγήσει σε 17χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 30 Ιουν 2021, 09:24

Βλήμα έγραψε:
29 Ιουν 2021, 20:13
Juno έγραψε:
29 Ιουν 2021, 20:10
Συμφωνώ μαζί σου!!!
Επθπλεον αν ελέγξουμε τα σύνορα, επιβάλουμε μεγαλύτερες ποινές και ΞΑΠΟΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΟΣΟΥΣ ΜΑΣ ΚΟΥΒΑΛΗΘΗΚΑΝ ΠΑΡΑΒΙΑΖΟΝΤΑΣ ΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΜΑΣ, θα είναι πιο εύκολη η αντιμετώπιση των βιαστών και όχι μόνον αυτών.
Εκτός από τους βιαστές όμως θα απελαθούν: οικογενειάρχες που ήθελαν ένα καλύτερο μέλλον για τους δικούς τους, φουκαράδες που επειδή ο πόλεμος στον οποίο βρίσκονται είναι άτυπος δεν αναγνωρίζονται ως πρόσφυγες -αν κι η ζωή τους εξακολουθεί να κινδυνεύει- και δεν απολαμβάνουν τα δικαιώματά τους, αυριανοί επιστήμονες που δεν μπορούν να ανθίσουν στην χώρα τους...
Ένα σωρό κόσμος.
οχι ενα σωρο. ελαχιστοι ειναι αυτοι που λες, οι περισσοτεροι ειναι απλως τυχοδιωκτες.
ειναι πραγματι κριμα να ταλαιπωρηθουν ανθρωποι που δεν τους αξιζει, οπως οι οικογενειες που αναφερεις. αλλα και η μυρτω και η οικογενεια της, αδικο ειναι να παθει οσα επαθε.

μακαρι να μπορουσε να γινει αποτελεσματικος ελεγχος στα συνορα, και να κριθει ποιος ειναι τομαρι και ποιος οχι, αλλα αφου αυτο ειναι πρακτικα αδυνατον, η καλυτερη λυση ειναι να μην δεχομαστε μεταναστες με υψηλα ποσοστα εγκληματιων αναμεσα τους.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32643
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: 60χρονοσ ταξιτζής προσπάθησε να ασελγήσει σε 17χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 30 Ιουν 2021, 09:33

Πτολεμαίος έγραψε:
29 Ιουν 2021, 22:23


Ποιοι "τέσσερις" ρε μπακλαβαδοκεφτε; ΟΛΟΙ τους κλέβουν. Μπορεί να το καταλάβει αυτό η κούφιοκεφαλή σου; Όλοι τους. Επίσης όλοι τους είναι ρατσιστές με τους μπαλαμους και οοοολοι τους θα χαιρόταν αν δεν έμενε κάνεις από μας ζωντανός.
στο τελευταιο εισαι λαθος. δεν θελουν το θανατο μας, μας θεωρουν γελαδια, μας θελουν για να μας αρμεγουν.

μια κοινωνια μονο με γυφτους, θα καταστρεφοταν, αφου δεν θα μπορουσαν να παρασιτουν.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29696
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: 60χρονοσ ταξιτζής προσπάθησε να ασελγήσει σε 17χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 30 Ιουν 2021, 09:42

Την τελευταία φορά που πήγα νοσοκομείο ήμουν στην παιδιατρική κλινική του Παπαγεωργίου ως μητέρα-συνοδός επί 10 μέρες. Γινόταν ο τρελός χαμός από γύφτους. Έφερναν τα παιδιά τους που τα περισσότερα είναι ανεμβολίαστα και τα θερίζουν οι αρρώστιες και οι γαστρεντερίτιδες για να τα φροντίσουν οι Έλληνες γιατροί. Σε αναλογία ήμασταν 55% όλοι οι υπόλοιποι, 45% οι γύφτοι. Στο επισκεπτήριο το σαλονάκι έξω από την παιδιατρική γινόταν σκουπιδότοπος, οι ίδιες οι μητέρες ήταν άπλυτες για εβδομάδες. Οι γιατροί μάλωναν με τις μάνες που άφηναν τα παιδιά τους βρώμικα και τους ζητούσαν να τα κάνουν ντους και οι μάνες αποκρίνονταν πως δεν μπορούν γιατί τα παιδιά είναι άρρωστα. Το παρήγορο ήταν πως γνώριζαν ότι αν κάνουν τσαμπουκά θα τους την πέσει η αστυνομία και ήταν αρκετά μαζεμένοι.

Δεν έχω σιχαθεί περισσότερο στη ζωή μου.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69803
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: 60χρονοσ ταξιτζής προσπάθησε να ασελγήσει σε 17χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 30 Ιουν 2021, 10:15

Gherschaagk έγραψε:
30 Ιουν 2021, 09:42
Την τελευταία φορά που πήγα νοσοκομείο ήμουν στην παιδιατρική κλινική του Παπαγεωργίου ως μητέρα-συνοδός επί 10 μέρες. Γινόταν ο τρελός χαμός από γύφτους. Έφερναν τα παιδιά τους που τα περισσότερα είναι ανεμβολίαστα και τα θερίζουν οι αρρώστιες και οι γαστρεντερίτιδες για να τα φροντίσουν οι Έλληνες γιατροί. Σε αναλογία ήμασταν 55% όλοι οι υπόλοιποι, 45% οι γύφτοι. Στο επισκεπτήριο το σαλονάκι έξω από την παιδιατρική γινόταν σκουπιδότοπος, οι ίδιες οι μητέρες ήταν άπλυτες για εβδομάδες. Οι γιατροί μάλωναν με τις μάνες που άφηναν τα παιδιά τους βρώμικα και τους ζητούσαν να τα κάνουν ντους και οι μάνες αποκρίνονταν πως δεν μπορούν γιατί τα παιδιά είναι άρρωστα. Το παρήγορο ήταν πως γνώριζαν ότι αν κάνουν τσαμπουκά θα τους την πέσει η αστυνομία και ήταν αρκετά μαζεμένοι.

Δεν έχω σιχαθεί περισσότερο στη ζωή μου.
Εγώ έχω πετύχει τέτοια σκηνικά στο Παπανικολάου. Να μαζεύονται ολα τα σόγια την ώρα των γευμάτων, να αδειάζουν τα μικρά ψυγεία των δωματίων, να βγάζουν από τις ντουλάπες κουβέρτες, σεντόνια, μαξιλάρια και να κοιμούνται κάτω και να μην τους μιλάει κανείς νοσηλευτής ή γιατρός γιατί ρατσισμός.

Και αντίστοιχο σκηνικό στο ορθοπαιδικό του Γεννηματά. Με παρέα Γεωργιανών που έκαναν ολοήμερο πάρτυ με μπύρες και τραγούδια πάνω από το κρεβάτι φίλου τους με γύψο στο πόδι, σε θάλαμο με ακρωτηριασμένο νέο άνθρωπο, που ο πατέρας και η γυναίκα του έκλαιγαν έξω από την πόρτα. Όταν κάποιος τους έλεγε να κάνουν ησυχία, απειλούσαν. Και οι γιατροί σήκωναν ψηλά τα χέρια γιατί ρατσισμός. Το θέμα λύθηκε αλλιώς.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29696
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: 60χρονοσ ταξιτζής προσπάθησε να ασελγήσει σε 17χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 30 Ιουν 2021, 10:21

ΓΑΛΗ έγραψε:
30 Ιουν 2021, 10:15
Gherschaagk έγραψε:
30 Ιουν 2021, 09:42
Την τελευταία φορά που πήγα νοσοκομείο ήμουν στην παιδιατρική κλινική του Παπαγεωργίου ως μητέρα-συνοδός επί 10 μέρες. Γινόταν ο τρελός χαμός από γύφτους. Έφερναν τα παιδιά τους που τα περισσότερα είναι ανεμβολίαστα και τα θερίζουν οι αρρώστιες και οι γαστρεντερίτιδες για να τα φροντίσουν οι Έλληνες γιατροί. Σε αναλογία ήμασταν 55% όλοι οι υπόλοιποι, 45% οι γύφτοι. Στο επισκεπτήριο το σαλονάκι έξω από την παιδιατρική γινόταν σκουπιδότοπος, οι ίδιες οι μητέρες ήταν άπλυτες για εβδομάδες. Οι γιατροί μάλωναν με τις μάνες που άφηναν τα παιδιά τους βρώμικα και τους ζητούσαν να τα κάνουν ντους και οι μάνες αποκρίνονταν πως δεν μπορούν γιατί τα παιδιά είναι άρρωστα. Το παρήγορο ήταν πως γνώριζαν ότι αν κάνουν τσαμπουκά θα τους την πέσει η αστυνομία και ήταν αρκετά μαζεμένοι.

Δεν έχω σιχαθεί περισσότερο στη ζωή μου.
Εγώ έχω πετύχει τέτοια σκηνικά στο Παπανικολάου. Να μαζεύονται ολα τα σόγια την ώρα των γευμάτων, να αδειάζουν τα μικρά ψυγεία των δωματίων, να βγάζουν από τις ντουλάπες κουβέρτες, σεντόνια, μαξιλάρια και να κοιμούνται κάτω και να μην τους μιλάει κανείς νοσηλευτής ή γιατρός γιατί ρατσισμός.

Και αντίστοιχο σκηνικό στο ορθοπαιδικό του Γεννηματά. Με παρέα Γεωργιανών που έκαναν ολοήμερο πάρτυ με μπύρες και τραγούδια πάνω από το κρεβάτι φίλου τους με γύψο στο πόδι, σε θάλαμο με ακρωτηριασμένο νέο άνθρωπο, που ο πατέρας και η γυναίκα του έκλαιγαν έξω από την πόρτα. Όταν κάποιος τους έλεγε να κάνουν ησυχία, απειλούσαν. Και οι γιατροί σήκωναν ψηλά τα χέρια γιατί ρατσισμός. Το θέμα λύθηκε αλλιώς.
Σε ποια δεκαετία αναφέρεσαι;

Λέει η θειά μου για μια ιστορία στο νοσοκομείο της Λάρισας δεκαετία 90 νομίζω όπου μπήκαν με τα δικέλια μέσα και απειλούσαν να θερίσουν γιατρούς.

Όταν ήμουν εγώ, ήταν μαζεμένοι. Πού λέει ο λόγος δλδ.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Πτολεμαίος
Δημοσιεύσεις: 4498
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 01:07
Phorum.gr user: Last Veteran

Re: 60χρονοσ ταξιτζής προσπάθησε να ασελγήσει σε 17χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πτολεμαίος » 30 Ιουν 2021, 10:21

Ασέβαστος έγραψε:
30 Ιουν 2021, 09:33
Πτολεμαίος έγραψε:
29 Ιουν 2021, 22:23


Ποιοι "τέσσερις" ρε μπακλαβαδοκεφτε; ΟΛΟΙ τους κλέβουν. Μπορεί να το καταλάβει αυτό η κούφιοκεφαλή σου; Όλοι τους. Επίσης όλοι τους είναι ρατσιστές με τους μπαλαμους και οοοολοι τους θα χαιρόταν αν δεν έμενε κάνεις από μας ζωντανός.
στο τελευταιο εισαι λαθος. δεν θελουν το θανατο μας, μας θεωρουν γελαδια, μας θελουν για να μας αρμεγουν.

μια κοινωνια μονο με γυφτους, θα καταστρεφοταν, αφου δεν θα μπορουσαν να παρασιτουν.
Δεν έχεις άδικο, απ'οσο έχω καταλάβει στις συναναστροφες μου με δαύτους μας μισούν κυρίως λόγω του ότι αντιδρούμε στον πααρασιτισμο τους.
Προσωπικά δεν έχω θέμα με τη φυλή σαν φυλή ή με τα κοινωνικά τους έθιμα. Έχω θέμα με το ότι θέλουν μόνο να σε ρίξουν, μόνο να πάρουν από σένα. Το ίδιο πρόβλημα έχω και με τους κανονικούς Έλληνες που είναι παρασιτα/λαμογια και επιθυμώ και γι'αυτους τον αφανισμό τους (ή τουλάχιστον να είναι πολλυυυ μακριά από μένα). Έχω προσφέρει αρκετά στους γυφτους, τόσα, που ο Βλημας ούτε να τα ονειρευτεί δεν μπορεί.
Θες ρούχα; Θες μέταλλα; Θες λάδι; Θες ψώνια κάθε λογής που έχω αγοράσει; Θες μπαταρίες; Θες φούντα;
Θες μέχρι και λεφτά;
Δεν έχω πάρει από δαύτους ούτε ψίχα.
Αξία αν είχαν τα σκατά, χαρά, που θα'χαν όλοι
Μα στων φτωχών τα σώματα, δεν θα υπήρχαν κώλοι

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69803
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: 60χρονοσ ταξιτζής προσπάθησε να ασελγήσει σε 17χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 30 Ιουν 2021, 10:32

Gherschaagk έγραψε:
30 Ιουν 2021, 10:21
ΓΑΛΗ έγραψε:
30 Ιουν 2021, 10:15
Gherschaagk έγραψε:
30 Ιουν 2021, 09:42
Την τελευταία φορά που πήγα νοσοκομείο ήμουν στην παιδιατρική κλινική του Παπαγεωργίου ως μητέρα-συνοδός επί 10 μέρες. Γινόταν ο τρελός χαμός από γύφτους. Έφερναν τα παιδιά τους που τα περισσότερα είναι ανεμβολίαστα και τα θερίζουν οι αρρώστιες και οι γαστρεντερίτιδες για να τα φροντίσουν οι Έλληνες γιατροί. Σε αναλογία ήμασταν 55% όλοι οι υπόλοιποι, 45% οι γύφτοι. Στο επισκεπτήριο το σαλονάκι έξω από την παιδιατρική γινόταν σκουπιδότοπος, οι ίδιες οι μητέρες ήταν άπλυτες για εβδομάδες. Οι γιατροί μάλωναν με τις μάνες που άφηναν τα παιδιά τους βρώμικα και τους ζητούσαν να τα κάνουν ντους και οι μάνες αποκρίνονταν πως δεν μπορούν γιατί τα παιδιά είναι άρρωστα. Το παρήγορο ήταν πως γνώριζαν ότι αν κάνουν τσαμπουκά θα τους την πέσει η αστυνομία και ήταν αρκετά μαζεμένοι.

Δεν έχω σιχαθεί περισσότερο στη ζωή μου.
Εγώ έχω πετύχει τέτοια σκηνικά στο Παπανικολάου. Να μαζεύονται ολα τα σόγια την ώρα των γευμάτων, να αδειάζουν τα μικρά ψυγεία των δωματίων, να βγάζουν από τις ντουλάπες κουβέρτες, σεντόνια, μαξιλάρια και να κοιμούνται κάτω και να μην τους μιλάει κανείς νοσηλευτής ή γιατρός γιατί ρατσισμός.

Και αντίστοιχο σκηνικό στο ορθοπαιδικό του Γεννηματά. Με παρέα Γεωργιανών που έκαναν ολοήμερο πάρτυ με μπύρες και τραγούδια πάνω από το κρεβάτι φίλου τους με γύψο στο πόδι, σε θάλαμο με ακρωτηριασμένο νέο άνθρωπο, που ο πατέρας και η γυναίκα του έκλαιγαν έξω από την πόρτα. Όταν κάποιος τους έλεγε να κάνουν ησυχία, απειλούσαν. Και οι γιατροί σήκωναν ψηλά τα χέρια γιατί ρατσισμός. Το θέμα λύθηκε αλλιώς.
Σε ποια δεκαετία αναφέρεσαι;

Λέει η θειά μου για μια ιστορία στο νοσοκομείο της Λάρισας δεκαετία 90 νομίζω όπου μπήκαν με τα δικέλια μέσα και απειλούσαν να θερίσουν γιατρούς.

Όταν ήμουν εγώ, ήταν μαζεμένοι. Πού λέει ο λόγος δλδ.
Το πρώτο 2010, το δεύτερο 2015. Και είναι περιστατικά που έζησα, έχω ακούσει πολύ περισσότερα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13263
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: 60χρονοσ ταξιτζής προσπάθησε να ασελγήσει σε 17χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 30 Ιουν 2021, 10:33

Πτολεμαίος έγραψε:
30 Ιουν 2021, 10:21

Έχω προσφέρει αρκετά στους γυφτους, τόσα, που ο Βλημας ούτε να τα ονειρευτεί δεν μπορεί.
Θες ρούχα; Θες μέταλλα; Θες λάδι; Θες ψώνια κάθε λογής που έχω αγοράσει; Θες μπαταρίες; Θες φούντα;
Θες μέχρι και λεφτά;
Δεν έχω πάρει από δαύτους ούτε ψίχα.
Καλά ρε Πτολεμαίε, είσαι σοβαρός; Και δεν σε σταμπάρανε να σου πάρουν και τα σώβρακα και να σ'αδειάσουν το σπίτι;
Εγώ πάντως τη μοναδική ''αγαθοεργία'' που κάνω κάπου - κάπου στη φάρα τους, ( σκατά στα μούτρα μου που το λεω..), είναι αν δω κανα μωρό που το έχουν παρατημένο για επαιτεία στο δρόμο, να το ταϊζω καμιά τυρόπιτα. Και να είμαι από πάνω του μέχρι να τη φάει. Μην σκάσει ο πατήρ σκαρμόγυφτας και το σπάσει στο ξύλο το έρμο.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Dorian
Δημοσιεύσεις: 2741
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: 60χρονοσ ταξιτζής προσπάθησε να ασελγήσει σε 17χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 30 Ιουν 2021, 10:46

Δημοκράτης έγραψε:
29 Ιουν 2021, 00:15
Βάζουν οι εταιρίες του καφέ τίποτα Βιάγκρα μέσα και έχουν λαλήσει όλοι αυτές τις μέρες;
Mονο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε. Διαφαίνεται μία ταση για εκμετάλλευση και προπαγανδιστική προώθηση τέτοιων εγκληματικών περιστατικών από mainstream ΜΜΕ. ίσως ήταν αφορμή η ιστορία με τον πιλοτο που από ότι προωθείται το αφήγημα πως είχε "παγιδεύσει" μία "μικρή" κοπέλα σε σχέση και... γάμο. Πολιτικά η εξήγηση είναι ότι τα όρια ηλικίας συναίνεσης των 15 ετών στην Ελλάδα θεωρούνται παρωχημένα από φεμινίστριες αριστερούς φιλελέ κ.ά., πατριαρχικά κατάλοιπα, όπου μικρές οι γυναίκες έπρεπε να κάνουν οικογένεια και να πάνε στο σπίτι του άντρα τους. Τώρα το κυρίαρχο προβαλλόμενο πρότυπο είναι ότι μέχρι τα 30 ή και παραπάνω πρέπει να "ζουν την ζωή τους" να μαζεύουν μία γύρα "εμπειρίες" κλπ και μετά ισως να βρουν ένα φλώρο να τις ανέχεται.
Και βέβαια μια χαρά οπως βλέπουμε εκμεταλλεύονται προπαγανδιστικά τα εγκλήματα που τους βολεύουν, ενώ σου κουνάν το δάκτυλο για την εγκληματικότητα των αλλοδαπών.
Ακόμα το πορνό όσο περνάν τα χρόνια ειδικά σε άτομα χαμηλής νοημοσύνης άρα και δυνατότητας ελέγχου των ενστίκτων θα δημιουργεί κοινωνικά φαινόμενα, συνδυασμού επιθετικότητας σε χαμηλής νοημοσύνης και παθητικότητας σε μέσο και πάνω πληθυσμό
Αν αρχίζει να εμφανίζεται το αίτημα για αυστηροποίηση των ορίων συναίνεσης, θα είναι αυτό. Η νουδούλα σίγουρα θα τρέξει από πίσω.
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών