Θεσσαλονίκη : Αστυνομική «γκάφα» Ελαιοχρωματιστές συνελήφθησαν για κοκαΐνη που ήταν τελικά στόκος

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20836
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Θεσσαλονίκη : Αστυνομική «γκάφα» Ελαιοχρωματιστές συνελήφθησαν για κοκαΐνη που ήταν τελικά στόκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 09 Ιούλ 2021, 17:50

https://www.lifo.gr/now/greece/gkafa-ti ... roi-oi-dyo

Εικόνα


Σε φιάσκο κατέληξε η σύλληψη δύο ανδρών στη Θεσσαλονίκη με την κατηγορία εμπορίας ναρκωτικών.

Σύμφωνα με το newpost.gr, οι δύο άνδρες συνελήφθησαν το απόγευμα της Δευτέρας από δικυκλιστές της ομάδας «Ζ» σε τυχαίο έλεγχο. Οι δύο άνδρες ηλικίας 38 και 44 ετών, ελαιοχρωματιστές στο επάγγελμα είχαν στο αυτοκίνητο κουτιά που περιείχαν μπογιές καθώς και ένα βάζο που περιείχε 122 γραμμάρια σκόνης, για το οποίο ανέφεραν στους αστυνομικούς ότι είναι στόκος που χρησιμοποιούν στις εργασίες τους.

Ωστόσο οι αστυνομικοί θεώρησαν ότι πρόκειται για κοκαΐνη. Τελικά, οι δύο ελαιοχρωματιστές συνελήφθησαν και οι αστυνομικοί κατέσχεσαν τα κινητά τους τηλέφωνα και 2.900 ευρώ που θεωρήθηκαν χρήματα προερχόμενα από εμπόριο ναρκωτικών. Οι δύο άνδρες κρατήθηκαν για δύο ημέρες, μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα του ελέγχου από το Χημείο για το περιεχόμενο του βάζου.

Το αποτέλεσμα του Χημείου εν τέλει δικαίωσε τους δύο εργάτες αφού αποδείχτηκε ότι ήταν όντως στόκος και οι κατηγορίες εναντίον τους για διακίνηση ναρκωτικών αποσύρθηκαν και τους επιστράφηκαν τα προσωπικά τους αντικείμενα.

Η είδηση έγινε γνωστή και διεθνώς :oops: , καθώς το συμβάν δημοσίευσε και το Associated Press. :-?
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος georgebi την 09 Ιούλ 2021, 17:57, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23398
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Θεσσαλονίκη : Αστυνομική «γκάφα» Ελαιοχρωματιστές συνελήφθησαν για κοκαΐνη που ήταν τελικά στόκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 09 Ιούλ 2021, 17:54

διεθνές στοκαρισμα...λάσπη και τούβλα και τελειωσαμε
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8162
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Θεσσαλονίκη : Αστυνομική «γκάφα» Ελαιοχρωματιστές συνελήφθησαν για κοκαΐνη που ήταν τελικά στόκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 09 Ιούλ 2021, 18:11

.


2 μέρες έκανε το Χημείο να βρεί αν είναι Κόκα..... :fp:


Κλάσεις ανώτεροι οι πρεζάκηδες.....


.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20836
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Θεσσαλονίκη : Αστυνομική «γκάφα» Ελαιοχρωματιστές συνελήφθησαν για κοκαΐνη που ήταν τελικά στόκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 09 Ιούλ 2021, 18:21

:oops::oops:

13 Δεκ. 2019



Έκατσε 11 μήνες στη φυλακή γιατί μετέφερε... αλεύρι! Μια απίστευτη ιστορία αβλεψίας της Θέμιδος - στην προκειμένη περίπτωση η τυφλότητά της απεδείχθη ιδιαίτερα επιζήμια - βιώνει ένας 38χρονος υπήκοος Βόρειας Μακεδονίας από τον περασμένο Γενάρη στη χώρα μας.

Βεβαίως, τα λάθη αυτά φαίνεται ότι θα κοστίσουν ακριβά στο ελληνικό Δημόσιο, καθώς ο αλλοδαπός βοσκός που έμεινε σχεδόν έναν χρόνο άδικα προφυλακισμένος σαν έμπορος ναρκωτικών πρόκειται να προσφύγει στο Ευρωπαϊκό Δικαστήριο Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων.

Η περιπέτεια του 38χρονου βοσκού ξεκίνησε τον περασμένο Γενάρη, όταν πέρασε στο ελληνικό έδαφος από το χωριό Στρώμνιτσα της γειτονικής χώρας, κρατώντας ένα πακέτο με αλεύρι και χωρίς διαβατήριο, κάτι που όμως είναι συνηθισμένο σε κατοίκους παραμεθόριων χωριών Ελλάδας και Βόρειας Μακεδονίας. Οι αστυνομικοί της Διεύθυνσης Αστυνομίας Κιλκίς τον εντόπισαν λίγο αργότερα από την είσοδό του, που θεωρήθηκε παράνομη, παρά το τοπικό εθιμικό πήγαιν’-έλα, τον ακινητοποίησαν και τον συνέλαβαν.

Στην κατοχή του βρήκαν ένα πακέτο γεμάτο άσπρη σκόνη που οι άνδρες της ΕΛ.ΑΣ. τη χαρακτήρισαν «ύποπτη» και σχημάτισαν εις βάρος του δικογραφία κακουργηματικού χαρακτήρα για διακίνηση και εισαγωγή ναρκωτικών στην ελληνική επικράτεια. Δεν παρέλειψαν, ωστόσο, να στείλουν δείγμα 5,5 γραμμαρίων της ουσίας στο Γενικό Χημείο του Κράτους προκειμένου να βεβαιωθούν αν πρόκειται για κοκαΐνη, ηρωίνη ή... κάτι άλλο.

Στο μεταξύ, ο εισαγγελέας ασκεί εις βάρος του ποινική δίωξη και τον παραπέμπει να απολογηθεί στον ανακριτή. Εκεί, ο άνθρωπος αρνείται ότι είναι έμπορος ναρκωτικών, εξηγεί πως ένας συμπατριώτης του στη Στρώμνιτσα του έδωσε το πακέτο για να το παραδώσει σ’ έναν άλλο βοσκό στο ελληνικό χωριό Καβαλάρι, αλλά δεν πείθει ανακριτή και εισαγγελέα και προφυλακίζεται!

Στις 6 Μαρτίου 2019, με επίσημο έγγραφό του, το Χημείο ξεκαθαρίζει ότι η «ύποπτη» σκόνη δεν έχει καμία σχέση με ναρκωτικά, αλλά είναι αλεύρι! Το έγγραφο διαβιβάζεται στις δικαστικές αρχές, μπαίνει στη δικογραφία, όμως η... τυφλή Θέμις αρνείται να το δει! Αν και ο 38χρονος βοσκός από τη Βόρεια Μακεδονία, που τότε δεν είχε δικηγόρο, κατέθεσε μόνος του αίτηση αποφυλάκισης, την οποία συνέταξε με τη βοήθεια συγκρατουμένων του στις φυλακές, το αρμόδιο δικαστικό Συμβούλιο δεν την κάνει δεκτή.



Μάλιστα, τον παραπέμπει σε δίκη στο Τριμελές Εφετείο Κακουργημάτων ως έμπορο ναρκωτικών, όπως αναφέρεται στο κατηγορητήριο που συντάχθηκε στις 13 Μαΐου 2019, δηλαδή δυόμισι μήνες μετά την κοινοποίηση της έκθεσης του Χημείου, την οποία κανένας δεν είδε!

«Ντροπή που τόσο καιρό δεν το πρόσεξε κανένας», είπε η εισαγγελέας της έδρας Δέσποινα Σιδηροπούλου χθες στο Τριμελές Εφετείο Κακουργημάτων Θεσσαλονίκης, που μάλιστα χρειάστηκε να διακόψει τη συνεδρίαση για να ελέγξει το έγγραφο και τελικά... να τον αθωώσει.

Βέβαια, αν και η κατηγορία για τα υποτιθέμενα ναρκωτικά κατέπεσε, ο 38χρονος καταδικάστηκε σε φυλάκιση 3 μηνών με τριετή αναστολή για παράνομη είσοδο στο ελληνικό έδαφος.

«Από την πρώτη στιγμή ο άνθρωπος έλεγε ότι δεν έχει καμία σχέση με ναρκωτικά και ότι απλώς μετέφερε ένα πακέτο κάνοντας μια εξυπηρέτηση. Τον ισχυρισμό του επιβεβαίωσαν τα έγγραφα του Χημείου του Κράτους. Ωστόσο, παρέμεινε 11 μήνες στη φυλακή χωρίς να υπάρχει κανένας λόγος», δήλωσε στην «Εφ.Συν.» ο συνήγορος υπεράσπισής του, Μόρφης Βασιλακέρης.

Σύμφωνα με τον ίδιο, ο 38χρονος εντολέας του αναμένεται να στραφεί εναντίον του ελληνικού Δημοσίου, διεκδικώντας ηθική και οικονομική αποζημίωση με προσφυγή στο Δικαστήριο Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων, για την άδικη παραμονή του στις φυλακές.
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: Θεσσαλονίκη : Αστυνομική «γκάφα» Ελαιοχρωματιστές συνελήφθησαν για κοκαΐνη που ήταν τελικά στόκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 09 Ιούλ 2021, 18:27

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
09 Ιούλ 2021, 18:11
.


2 μέρες έκανε το Χημείο να βρεί αν είναι Κόκα..... :fp:


Κλάσεις ανώτεροι οι πρεζάκηδες.....


.
:smt005::smt005:

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12529
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Θεσσαλονίκη : Αστυνομική «γκάφα» Ελαιοχρωματιστές συνελήφθησαν για κοκαΐνη που ήταν τελικά στόκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 09 Ιούλ 2021, 18:43

Η έχθρα της κυβερνήσεως απέναντι στο προλεταριάτο είναι παροιμιώδης :lol:
People blow their minds ,They choose to resign
This deformed society is part of a design
It'll never go away , It's in the cards that way
The masses of humanity have always had to suffer

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27072
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Θεσσαλονίκη : Αστυνομική «γκάφα» Ελαιοχρωματιστές συνελήφθησαν για κοκαΐνη που ήταν τελικά στόκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 09 Ιούλ 2021, 18:55

Tελικα στοκος ηταν ο μπατσος που τον επιασε?

Μου εχει συμβει παρόμοιο στο αεροδρομιο αλλα ευτυχως ηταν πιο εξυπνοι εκει.

Μου ειχαν ζητήσει ελληνικο καφέ στην Αμερικη και ειχα χωσει μερικα σακουλακια καφε στη βαλιτσα.

Στο X-Ray φανηκε οτι υπηρχει μια ουσια η οποια εγραφε σαν κοκαινη και καλα στο φακο.

Οποτε με πανε και μενα και τη βαλιτσα για ελεγχο.

Τελικα ανοιξανε ολα τα σακουλακια και ειδαν οτι προκειται για καφε (μαλιστα δοκιμασαν κιολας για να ειναι σιγουροι οτι δεν εχω βαψει την κοκαινη για καφε)

Η μαλακια ηταν οτι τα ξαναπεταξαν μεσα ανοιγμένα και οταν εφτασα στην Αμερικη τα ρουχα μου μυριζαν ελληνικο καφε απο 5 μιλια. Χωρια που εγιναν καφε.

Αυτη ηταν η δευτερη φορά που την πατησα με καφε και γαμηθηκαν τα ρουχα μου.

Απο τοτε δεν ξαναμεταφέρω καφε απλα στις βαλιτσες.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Hector Buas
Δημοσιεύσεις: 5640
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 00:53

Re: Θεσσαλονίκη : Αστυνομική «γκάφα» Ελαιοχρωματιστές συνελήφθησαν για κοκαΐνη που ήταν τελικά στόκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Hector Buas » 09 Ιούλ 2021, 19:14

George_V έγραψε:
09 Ιούλ 2021, 18:55
Tελικα στοκος ηταν ο μπατσος που τον επιασε?

Μου εχει συμβει παρόμοιο στο αεροδρομιο αλλα ευτυχως ηταν πιο εξυπνοι εκει.

Μου ειχαν ζητήσει ελληνικο καφέ στην Αμερικη και ειχα χωσει μερικα σακουλακια καφε στη βαλιτσα.

Στο X-Ray φανηκε οτι υπηρχει μια ουσια η οποια εγραφε σαν κοκαινη και καλα στο φακο.

Οποτε με πανε και μενα και τη βαλιτσα για ελεγχο.

Τελικα ανοιξανε ολα τα σακουλακια και ειδαν οτι προκειται για καφε (μαλιστα δοκιμασαν κιολας για να ειναι σιγουροι οτι δεν εχω βαψει την κοκαινη για καφε)

Η μαλακια ηταν οτι τα ξαναπεταξαν μεσα ανοιγμένα και οταν εφτασα στην Αμερικη τα ρουχα μου μυριζαν ελληνικο καφε απο 5 μιλια. Χωρια που εγιναν καφε.

Αυτη ηταν η δευτερη φορά που την πατησα με καφε και γαμηθηκαν τα ρουχα μου.

Απο τοτε δεν ξαναμεταφέρω καφε απλα στις βαλιτσες.
"Το δις εξαμαρτείν ουκ ανδρός σοφού", αλλά αφού έμαθες τουλάχιστον με την δεύτερη πάλι καλά....

Άβαταρ μέλους
Parrot
Δημοσιεύσεις: 6976
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2019, 19:48

Re: Θεσσαλονίκη : Αστυνομική «γκάφα» Ελαιοχρωματιστές συνελήφθησαν για κοκαΐνη που ήταν τελικά στόκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Parrot » 09 Ιούλ 2021, 19:18

George_V έγραψε:
09 Ιούλ 2021, 18:55
Tελικα στοκος ηταν ο μπατσος που τον επιασε?

Μου εχει συμβει παρόμοιο στο αεροδρομιο αλλα ευτυχως ηταν πιο εξυπνοι εκει.

Μου ειχαν ζητήσει ελληνικο καφέ στην Αμερικη και ειχα χωσει μερικα σακουλακια καφε στη βαλιτσα.

Στο X-Ray φανηκε οτι υπηρχει μια ουσια η οποια εγραφε σαν κοκαινη και καλα στο φακο.

Οποτε με πανε και μενα και τη βαλιτσα για ελεγχο.

Τελικα ανοιξανε ολα τα σακουλακια και ειδαν οτι προκειται για καφε (μαλιστα δοκιμασαν κιολας για να ειναι σιγουροι οτι δεν εχω βαψει την κοκαινη για καφε)

Η μαλακια ηταν οτι τα ξαναπεταξαν μεσα ανοιγμένα και οταν εφτασα στην Αμερικη τα ρουχα μου μυριζαν ελληνικο καφε απο 5 μιλια. Χωρια που εγιναν καφε.

Αυτη ηταν η δευτερη φορά που την πατησα με καφε και γαμηθηκαν τα ρουχα μου.

Απο τοτε δεν ξαναμεταφέρω καφε απλα στις βαλιτσες.
Τί εννοείς ότι τα ξαναπέταξαν μέσα ανοιγμένα; :smt017 Δεν μπορούσες να τα ξαναφτιάξεις έτσι ώστε να μην χυθούν; :smt017

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27072
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Θεσσαλονίκη : Αστυνομική «γκάφα» Ελαιοχρωματιστές συνελήφθησαν για κοκαΐνη που ήταν τελικά στόκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 09 Ιούλ 2021, 19:51

Parrot έγραψε:
09 Ιούλ 2021, 19:18
George_V έγραψε:
09 Ιούλ 2021, 18:55
Tελικα στοκος ηταν ο μπατσος που τον επιασε?

Μου εχει συμβει παρόμοιο στο αεροδρομιο αλλα ευτυχως ηταν πιο εξυπνοι εκει.

Μου ειχαν ζητήσει ελληνικο καφέ στην Αμερικη και ειχα χωσει μερικα σακουλακια καφε στη βαλιτσα.

Στο X-Ray φανηκε οτι υπηρχει μια ουσια η οποια εγραφε σαν κοκαινη και καλα στο φακο.

Οποτε με πανε και μενα και τη βαλιτσα για ελεγχο.

Τελικα ανοιξανε ολα τα σακουλακια και ειδαν οτι προκειται για καφε (μαλιστα δοκιμασαν κιολας για να ειναι σιγουροι οτι δεν εχω βαψει την κοκαινη για καφε)

Η μαλακια ηταν οτι τα ξαναπεταξαν μεσα ανοιγμένα και οταν εφτασα στην Αμερικη τα ρουχα μου μυριζαν ελληνικο καφε απο 5 μιλια. Χωρια που εγιναν καφε.

Αυτη ηταν η δευτερη φορά που την πατησα με καφε και γαμηθηκαν τα ρουχα μου.

Απο τοτε δεν ξαναμεταφέρω καφε απλα στις βαλιτσες.
Τί εννοείς ότι τα ξαναπέταξαν μέσα ανοιγμένα; :smt017 Δεν μπορούσες να τα ξαναφτιάξεις έτσι ώστε να μην χυθούν; :smt017
Δεν τα πρόσεξα τότε. Είδα ότι η βαλίτσα μου είχε γίνει κώλος αφού έφτασα.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Parrot
Δημοσιεύσεις: 6976
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2019, 19:48

Re: Θεσσαλονίκη : Αστυνομική «γκάφα» Ελαιοχρωματιστές συνελήφθησαν για κοκαΐνη που ήταν τελικά στόκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Parrot » 09 Ιούλ 2021, 21:29

George_V έγραψε:
09 Ιούλ 2021, 19:51
Δεν τα πρόσεξα τότε. Είδα ότι η βαλίτσα μου είχε γίνει κώλος αφού έφτασα.
Oh.. :-?

Echelon
Δημοσιεύσεις: 3534
Εγγραφή: 15 Μάιος 2019, 11:42
Phorum.gr user: selinoid

Re: Θεσσαλονίκη : Αστυνομική «γκάφα» Ελαιοχρωματιστές συνελήφθησαν για κοκαΐνη που ήταν τελικά στόκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Echelon » 09 Ιούλ 2021, 21:35

Στο liberal μπορεί και να διαβάσεις για επιτυχία της αστυνομίας του Χρυσοχοιδη απέναντι στο οργανωμένο έγκλημα.

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Θεσσαλονίκη : Αστυνομική «γκάφα» Ελαιοχρωματιστές συνελήφθησαν για κοκαΐνη που ήταν τελικά στόκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 10 Ιούλ 2021, 18:27

Σε όποιον φαίνεται παράξενο το ότι οι μπάτσοι μπέρδεψαν κόκα με στόκο , να τους υπενθυμίσω ότι πριν μερικά χρόνια μπέρδεψαν τον Βασίλη Παλαιοκωστα με τον...... μπασκεμπολίστα του Α.Σ. Τρικάλων , ύψους ....2.13 :003: Σάβο Τσιγκάνοβιτς. :smt005::smt005::smt005:


Εικόνα
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20836
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Θεσσαλονίκη : Αστυνομική «γκάφα» Ελαιοχρωματιστές συνελήφθησαν για κοκαΐνη που ήταν τελικά στόκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 13 Σεπ 2021, 17:18

:o:o

Σε κλάματα ξέσπασε ένας πατέρας στο Ιλινόις όταν αστυνομικοί άρχισαν να ψάχνουν μια τεφροδόχο, πιστεύοντας ότι βρήκαν μεθαμφεταμίνη, για να ανακαλύψουν τελικά τις στάχτες της κόρη του.

https://www.lifo.gr/now/world/astynomik ... i-kori-moy

Σε βίντεο που κυκλοφόρησε, οι αστυνομικοί λένε στον άντρα -που βρίσκεται ήδη στο περιπολικό με χειροπέδες- ότι έλεγξαν τα περιεχόμενα της τεφροδόχου και πως θεωρούν ότι έχει ναρκωτικά.



Αμέσως μετά ακούγεται η αγωνιώδης φωνή του πατέρα ενώ εξηγεί ότι πρόκειται για τις στάχτες της νεκρής κόρης του, παρακαλώντας τους αστυνομικούς να του επιστρέψουν την τεφροδόχο.

Εικόνα

Ωστόσο, ένας αστυνομικός τού κλείνει την πόρτα και μετά φαίνεται να γελάει ενώ εξηγεί γελώντας στους υπόλοιπους την κατάσταση, προσθέτοντας πως η ουσία βρέθηκε θετική σε μεθαμφεταμίνη.



Στη συνέχεια, ανοίγει το πορτ μπαγκάζ ενώ ο πατέρας ουρλιάζει από το πίσω κάθισμα πόσο σημαντική είναι η τεφροδόχος και οι στάχτες για εκείνον.



Τελικά οι αστυνομικοί αποφάσισαν να επιτρέψουν την τεφροδόχο στον πατέρα του άντρα, που βρισκόταν επίσης στο σημείο. Ο άντρας κατέθεσε μήνυση εναντίον της πόλης του Σπρίνγκφιλντ.
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών