Προφυλακιστέος κρίθηκε ο Πέτρος Φιλιππίδης για τους βιασμούς

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Aprilianos
Δημοσιεύσεις: 5587
Εγγραφή: 26 Ιουν 2020, 20:06

Re: Προφυλακιστέος κρίθηκε ο Πέτρος Φιλιππίδης για τους βιασμούς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aprilianos » 29 Ιούλ 2021, 20:25

Obi Wan Iakobi έγραψε:
29 Ιούλ 2021, 20:23
"Η Βάσια Τριφύλλη υποψηφία βουλευτής του ΣΥΝ στην Β' Αθήνας
Ο Πρόεδρος του Συνασπισμού Νίκος Κωνσταντόπουλος συναντήθηκε σήμερα στα γραφεία του ΣΥΝ με την Βάσια Τριφύλλη.
Μετά το τέλος της συνάντησης έγιναν δηλώσεις:

Ν.Κωνσταντόπουλος:
Η Βάσια Τριφύλλη θα είναι μαζί μας σε αυτήν την εκλογική μάχη, στα ψηφοδέλτια του ΣΥΝ της Β' εκλογικής περιφέρειας της Αθήνας.
Για μας είναι ξεχωριστή χαρά η επιβεβαίωση ότι οι άνθρωποι των γραμμάτων και των τεχνών οι άνθρωποι του πολιτισμού έρχονται να πλαισιώσουν τα ψηφοδέλτια του ΣΥΝ από καρδιάς. Για να μας δώσουν δύναμη, να μας δώσουν έμπνευση και όχι για να πάρουν.
Ο ΣΥΝ δεν έχει να μοιράσει τίποτε. Δεν φωνάζουμε κανέναν για να τους δώσουμε ή για να τους τάξουμε. Ερχονται οι καταξιωμένοι δημιουργοί στον χώρο των τεχνών για να δώσουν την ψυχή τους, τον ενθουσιασμό τους, για να δώσουν την αγωνιστικότητά τους.
Η Βάσια Τριφύλλη είναι από καιρό στους κοινωνικούς και πολιτικούς αγώνες, κοσμεί την τοπική αυτοδιοίκηση. Είναι εν ενεργεία δημοτική σύμβουλος στο Βύρωνα, έχει κοινωνική αφιέρωση στα θέματα που αφορούν τον τόπο μας, έχει συνέπεια και εντιμότητα που κανείς δεν μπορεί να την αμφισβητήσει. Χαίρομαι που η Βάσια Τριφύλλη είναι μαζί μας σε αυτόν τον εκλογικό αγώνα, που είναι αγώνας κρίσιμος και γίνεται με άνισους όρους. Εμείς τον κάνουμε με τις ιδέες μας και την ψυχή μας. 'Αλλοι τον κάνουν με τα δισεκατομμύριά τους.

Βάσια Τριφύλλη:
Αυτά που λέει ο Νϊκος Κωνσταντόπουλος είναι πραγματικά κατάθεση ψυχής. Εχω θυμώσει πάρα πολύ και είναι γνωστό ότι θυμώνω με ένα ιδιαίτερο τρόπο. Ο θυμός είναι ότι δεν θα ήθελα ποτέ να ζω στην υπέροχη Ελλάδα, που από εδώ ξεκίνησαν όλα και να καταλήξουμε να είμαστε ρεπουμπλικάνοι και δημοκρατικοί και να ψηφίζει το 20% όπως στην Αμερική, δεν ξέρω πόσο ψηφίζει. Θα μου άρεσε πάρα πολύ ο κόσμος που με αγαπάει και με πιστεύει και με ακολουθεί χρόνια και στο θέατρο και στην τηλεόραση αλλά και στα κοινωνικά μου υποβρύχια έργα, να πιστέψει ότι αυτή τη φορά θα πρέπει να βγουν τα μικρά κόμματα, και ειδικότερα ο ΣΥΝ. Γιατί ο ΣΥΝ έχει επιδείξει αγώνες ωραίους δημοκρατικούς σε όλες τις περιπτώσεις. Έχει μια γλώσσα καθαρή. Είναι ένα κόμμα ανοιχτό προς όλες τις κατευθύνσεις με την καλή έννοια της λέξεως και πρέπει αυτήν την στιγμή οι αναποφάσιστοι, ζητώ συγνώμη για την αυταρχικότητα του ύφους μου, να μην το σκεφτούν ούτε ένα λεπτό. Τούτη τη φορά χρειαζόμαστε τις ψήφους όλων. Γι' αυτό και είμαστε όλοι εδώ Ούτε Υπουργείο μου έταξε ο Ν.Κωνσταντόπουλος, ούτε εξουσία θα είμαστε, ούτε στα διαπλεκόμενα θα μπούμε. Μπορώ να σας πω ότι όλοι εδώ πέρα στερούμεθα από την ιδιωτική μας ζωή γι αυτή την ιστορία. Εύχομαι με όλη μου την καρδιά η Β' Περιφέρεια Αθήνας, που με λατρεύει και την λατρεύω, να είμαι κι εγώ μία από τις ελαχιστότατες αιτίες που δεν θα κάνει καμία-καμία απιστία στον ΣΥΝ, όπως κι ο ΣΥΝ δεν έχει κάνει ποτέ καμία απιστία στις ιδέες του.

Το Γραφείο Τύπου του Συνασπισμού

To Γραφείο Τύπου
http://www.syn.gr/gr/keimeno.php?id=2854

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: Προφυλακιστέος κρίθηκε ο Πέτρος Φιλιππίδης για τους βιασμούς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 29 Ιούλ 2021, 20:28

Aprilianos έγραψε:
29 Ιούλ 2021, 20:25
Αυτη στο μεταξυ τοτε που ειχε πλακωθει με τον Γκλετσο ελεγε οτι πηγαινε και βοηθαγε εθελοντικα το ΚΚΕ,της χρωστανε δεν χρωσταει :lol:
Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Προφυλακιστέος κρίθηκε ο Πέτρος Φιλιππίδης για τους βιασμούς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 29 Ιούλ 2021, 21:45

Προς φυσιολογικούς.

Καταλάβατε τίποτα από τα τελευταία ποστ; :smt017
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

gr_gr
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 05 Δεκ 2021, 22:11

Re: Προφυλακιστέος κρίθηκε ο Πέτρος Φιλιππίδης για τους βιασμούς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gr_gr » 05 Δεκ 2021, 22:13

Μιχάλης Ρέππας για Λιγνάδη: Κανείς δεν γνωρίζει αν αυτό για το οποίο κατηγορείται είναι αλήθεια – είμαι πολύ επιφυλακτικός
https://newsmedia24.gr/michalis-reppas- ... o-theatro/

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών