Λάρισα: Δολοφόνησε τη γυναίκα του μέσα στο μαγαζί της αδερφής της!

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Λάρισα: Δολοφόνησε τη γυναίκα του μέσα στο μαγαζί της αδερφής της!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 04 Αύγ 2021, 10:43

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
04 Αύγ 2021, 10:38
Naida έγραψε:
04 Αύγ 2021, 10:34
Ειπε τέτοια κουβέντα και ακομα σκίζουν τα καλσόν τους ότι δεν είναι γυναικοκτονία. Τι έχουν τα έρμα και ψοφάνε.
δηλαδή πιστεύεις ότι δεν θα "καθάριζε" με τον ίδιο τρόπο αν είχε να κάνει και με άντρα; οι βεντέτες που βαστούν σε αυτά τα μέρη έχουν να κάνουν με γυναικοκτονίες; πόσες φορές έχουν σκοτωθεί μεταξύ τους άντρες επειδή έπρεπε να "καθαρίσουν";
είναι γενικότερο πρόβλημα κουλτούρας, δεν έχει να κάνει μόνο με τις γυναίκες, ξύπνα
Βρε τα μαρτυράνε μόνοι τους οι δολοφόνοι και πετάτε χαρταετο. Για όνομα πια.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21305
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Λάρισα: Δολοφόνησε τη γυναίκα του μέσα στο μαγαζί της αδερφής της!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 04 Αύγ 2021, 10:46

Naida έγραψε:
04 Αύγ 2021, 10:43
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
04 Αύγ 2021, 10:38
Naida έγραψε:
04 Αύγ 2021, 10:34
Ειπε τέτοια κουβέντα και ακομα σκίζουν τα καλσόν τους ότι δεν είναι γυναικοκτονία. Τι έχουν τα έρμα και ψοφάνε.
δηλαδή πιστεύεις ότι δεν θα "καθάριζε" με τον ίδιο τρόπο αν είχε να κάνει και με άντρα; οι βεντέτες που βαστούν σε αυτά τα μέρη έχουν να κάνουν με γυναικοκτονίες; πόσες φορές έχουν σκοτωθεί μεταξύ τους άντρες επειδή έπρεπε να "καθαρίσουν";
είναι γενικότερο πρόβλημα κουλτούρας, δεν έχει να κάνει μόνο με τις γυναίκες, ξύπνα
Βρε τα μαρτυράνε μόνοι τους οι δολοφόνοι και πετάτε χαρταετο. Για όνομα πια.
νάιδα ο τύπος είπε "έτσι καθαρίζουν στη μάνη" δεν είπε "τη σκότωσα επειδή είναι γυναίκα"
το "έτσι καθαρίζουν στη μάνη" σημαίνει ότι χρησιμοποιούν βια για να καθαρίσουν τη τιμή τους
το ίδιο θα έκανε αν ένας γείτονας του έκλεβε ένα πρόβατο "έτσι θα καθάριζε τη προσβολή"
δεν έχει να κάνει με το φύλο
αν του έβριζα εγώ τη μάνα πιθανό να με καθάριζε, γιατί "έτσι καθαρίζουν στη μάνη"
καταλαβαίνεις ότι δεν έχει να κάνει με το αποκλειστικά με το φύλο του θύματος αλλά με τη νοοτροπία βίας του θύτη;
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Αλιόσα
Δημοσιεύσεις: 7143
Εγγραφή: 23 Ιουν 2021, 15:43
Phorum.gr user: Αλιόσα
Τοποθεσία: Βλαδιβοστόκ

Re: Λάρισα: Δολοφόνησε τη γυναίκα του μέσα στο μαγαζί της αδερφής της!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αλιόσα » 04 Αύγ 2021, 10:47

Φεμινάζι πήξτε, πατριαρχια για πάντα :lol:

Το προτυπο καθε αρσενικου :blm:

Δεν εχεις το δικαιωμα λεει ο φιογκος :lol::lol:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Αλιόσα την 04 Αύγ 2021, 10:49, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 22897
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Λάρισα: Δολοφόνησε τη γυναίκα του μέσα στο μαγαζί της αδερφής της!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 04 Αύγ 2021, 10:48

foscilis έγραψε:
04 Αύγ 2021, 10:28
Ο τύπος είπε κυριολεκτικά "έτσι ξεκαθαρίζουμε τους λογαριασμούς μας στη Μάνη" αλλά όχι δεν είναι θέμα κουλτούρας ο συγκεκριμένος φόνος προς θεου.
Τους Μανιάτες εδω και πολυ καιρο,οσο τους γνωρίζω, εχω αρχίσει να τους αντιπαθώ περισσότερο απο τους Κρητικούς. Οι Κρητικοι βασικα ειναι του ύψους ή του βαθους, εχω συναντήσει μεγιστους τριμάλακες, έχω συναντήσει και παιδιά διαμάντια, αλλα οι Μανιάτες δεν καταλαβαινω πωςστομπουτσο ειναι τοσο σκατοαρχιδάκια σχεδον όλοι.
Προχτες μια κάρεν πελάτισσα στο γραφείο μου λέει "φροντιστε το οσο πιο αμεσα γινεται παρακαλω γιατι θα δειτε Μανιατισσα εν δράσει". Στις ξυρισμένες μου αρχιδάρες μωρή κλώσσα, θα της ελεγα αν ηταν δική μου η επιχείρηση, και θα της ελεγα να μην ξαναπατήσει και ποτέ.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Λάρισα: Δολοφόνησε τη γυναίκα του μέσα στο μαγαζί της αδερφής της!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 04 Αύγ 2021, 11:16

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
04 Αύγ 2021, 10:46
Naida έγραψε:
04 Αύγ 2021, 10:43
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
04 Αύγ 2021, 10:38


δηλαδή πιστεύεις ότι δεν θα "καθάριζε" με τον ίδιο τρόπο αν είχε να κάνει και με άντρα; οι βεντέτες που βαστούν σε αυτά τα μέρη έχουν να κάνουν με γυναικοκτονίες; πόσες φορές έχουν σκοτωθεί μεταξύ τους άντρες επειδή έπρεπε να "καθαρίσουν";
είναι γενικότερο πρόβλημα κουλτούρας, δεν έχει να κάνει μόνο με τις γυναίκες, ξύπνα
Βρε τα μαρτυράνε μόνοι τους οι δολοφόνοι και πετάτε χαρταετο. Για όνομα πια.
νάιδα ο τύπος είπε "έτσι καθαρίζουν στη μάνη" δεν είπε "τη σκότωσα επειδή είναι γυναίκα"
το "έτσι καθαρίζουν στη μάνη" σημαίνει ότι χρησιμοποιούν βια για να καθαρίσουν τη τιμή τους
το ίδιο θα έκανε αν ένας γείτονας του έκλεβε ένα πρόβατο "έτσι θα καθάριζε τη προσβολή"
δεν έχει να κάνει με το φύλο
αν του έβριζα εγώ τη μάνα πιθανό να με καθάριζε, γιατί "έτσι καθαρίζουν στη μάνη"
καταλαβαίνεις ότι δεν έχει να κάνει με το αποκλειστικά με το φύλο του θύματος αλλά με τη νοοτροπία βίας του θύτη;
Αυτή η νοοτροπία της βίας που λες, έχει κάποιο όνομα; πες το όνομα και ξορκισε το δαίμονα από μέσα σου :lol:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Awesomatic
Δημοσιεύσεις: 6511
Εγγραφή: 16 Μάιος 2018, 00:11
Phorum.gr user: Awesomatic

Re: Λάρισα: Δολοφόνησε τη γυναίκα του μέσα στο μαγαζί της αδερφής της!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Awesomatic » 04 Αύγ 2021, 11:22

Naida έγραψε:
04 Αύγ 2021, 11:16
Αυτή η νοοτροπία της βίας που λες, έχει κάποιο όνομα; πες το όνομα και ξορκισε το δαίμονα από μέσα σου :lol:
ΝεοΕλ, υπερβαίνει φύλο, θρησκεία, καταγωγή και ακόμη και είδος (μιας και βρίσκεται πιο κοντά εξελικτικά στην κατσαρίδα)
"Taxation is theft, purely and simply even though it is theft on a grand and colossal scale which no acknowledged criminals could hope to match. It is a compulsory seizure of the property of the State’s inhabitants, or subjects."

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21305
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Λάρισα: Δολοφόνησε τη γυναίκα του μέσα στο μαγαζί της αδερφής της!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 04 Αύγ 2021, 11:25

Naida έγραψε:
04 Αύγ 2021, 11:16
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
04 Αύγ 2021, 10:46
Naida έγραψε:
04 Αύγ 2021, 10:43


Βρε τα μαρτυράνε μόνοι τους οι δολοφόνοι και πετάτε χαρταετο. Για όνομα πια.
νάιδα ο τύπος είπε "έτσι καθαρίζουν στη μάνη" δεν είπε "τη σκότωσα επειδή είναι γυναίκα"
το "έτσι καθαρίζουν στη μάνη" σημαίνει ότι χρησιμοποιούν βια για να καθαρίσουν τη τιμή τους
το ίδιο θα έκανε αν ένας γείτονας του έκλεβε ένα πρόβατο "έτσι θα καθάριζε τη προσβολή"
δεν έχει να κάνει με το φύλο
αν του έβριζα εγώ τη μάνα πιθανό να με καθάριζε, γιατί "έτσι καθαρίζουν στη μάνη"
καταλαβαίνεις ότι δεν έχει να κάνει με το αποκλειστικά με το φύλο του θύματος αλλά με τη νοοτροπία βίας του θύτη;
Αυτή η νοοτροπία της βίας που λες, έχει κάποιο όνομα; πες το όνομα και ξορκισε το δαίμονα από μέσα σου :lol:
τι εννοείς; τι όνομα;
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Λάρισα: Δολοφόνησε τη γυναίκα του μέσα στο μαγαζί της αδερφής της!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 04 Αύγ 2021, 11:31

Awesomatic έγραψε:
04 Αύγ 2021, 11:22
Naida έγραψε:
04 Αύγ 2021, 11:16
Αυτή η νοοτροπία της βίας που λες, έχει κάποιο όνομα; πες το όνομα και ξορκισε το δαίμονα από μέσα σου :lol:
ΝεοΕλ, υπερβαίνει φύλο, θρησκεία, καταγωγή και ακόμη και είδος (μιας και βρίσκεται πιο κοντά εξελικτικά στην κατσαρίδα)
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
04 Αύγ 2021, 11:25
Naida έγραψε:
04 Αύγ 2021, 11:16
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
04 Αύγ 2021, 10:46
νάιδα ο τύπος είπε "έτσι καθαρίζουν στη μάνη" δεν είπε "τη σκότωσα επειδή είναι γυναίκα"
το "έτσι καθαρίζουν στη μάνη" σημαίνει ότι χρησιμοποιούν βια για να καθαρίσουν τη τιμή τους
το ίδιο θα έκανε αν ένας γείτονας του έκλεβε ένα πρόβατο "έτσι θα καθάριζε τη προσβολή"
δεν έχει να κάνει με το φύλο
αν του έβριζα εγώ τη μάνα πιθανό να με καθάριζε, γιατί "έτσι καθαρίζουν στη μάνη"
καταλαβαίνεις ότι δεν έχει να κάνει με το αποκλειστικά με το φύλο του θύματος αλλά με τη νοοτροπία βίας του θύτη;
Αυτή η νοοτροπία της βίας που λες, έχει κάποιο όνομα; πες το όνομα και ξορκισε το δαίμονα από μέσα σου :lol:
τι εννοείς; τι όνομα;
Έχει ονοματάκι αυτή η νοοτροπία του ζωντοβολου Μανιάτη. Προσπάθησε λίγο.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21305
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Λάρισα: Δολοφόνησε τη γυναίκα του μέσα στο μαγαζί της αδερφής της!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 04 Αύγ 2021, 11:35

Naida έγραψε:
04 Αύγ 2021, 11:31
Awesomatic έγραψε:
04 Αύγ 2021, 11:22
Naida έγραψε:
04 Αύγ 2021, 11:16
Αυτή η νοοτροπία της βίας που λες, έχει κάποιο όνομα; πες το όνομα και ξορκισε το δαίμονα από μέσα σου :lol:
ΝεοΕλ, υπερβαίνει φύλο, θρησκεία, καταγωγή και ακόμη και είδος (μιας και βρίσκεται πιο κοντά εξελικτικά στην κατσαρίδα)
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
04 Αύγ 2021, 11:25
Naida έγραψε:
04 Αύγ 2021, 11:16


Αυτή η νοοτροπία της βίας που λες, έχει κάποιο όνομα; πες το όνομα και ξορκισε το δαίμονα από μέσα σου :lol:
τι εννοείς; τι όνομα;
Έχει ονοματάκι αυτή η νοοτροπία του ζωντοβολου Μανιάτη. Προσπάθησε λίγο.
α τώρα κατάλαβα
ναι εντάξει, ξέρουμε
αυτή η αόρατη δύναμη που καταδυναστεύει το σύμπαν
καλόν ύπνο
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Λάρισα: Δολοφόνησε τη γυναίκα του μέσα στο μαγαζί της αδερφής της!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 04 Αύγ 2021, 11:38

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
04 Αύγ 2021, 11:35
Naida έγραψε:
04 Αύγ 2021, 11:31
Awesomatic έγραψε:
04 Αύγ 2021, 11:22


ΝεοΕλ, υπερβαίνει φύλο, θρησκεία, καταγωγή και ακόμη και είδος (μιας και βρίσκεται πιο κοντά εξελικτικά στην κατσαρίδα)
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
04 Αύγ 2021, 11:25


τι εννοείς; τι όνομα;
Έχει ονοματάκι αυτή η νοοτροπία του ζωντοβολου Μανιάτη. Προσπάθησε λίγο.
α τώρα κατάλαβα
ναι εντάξει, ξέρουμε
αυτή η αόρατη δύναμη που καταδυναστεύει το σύμπαν
καλόν ύπνο
Ποια πατριαρχία; Απλά προστάτευσε την τιμή του και την σκότωσε.

Φιλάκια baby!!!
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7851
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Λάρισα: Δολοφόνησε τη γυναίκα του μέσα στο μαγαζί της αδερφής της!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 04 Αύγ 2021, 13:08

Ασέβαστος έγραψε:
04 Αύγ 2021, 09:58
αυτα συμβαινουν μονο στη φαντασια σου. εχεις μανια καταδιωξης. κανεις δε θελει το κακο σου.

ζησε.
Διακίνηση προσωπικών δεδομένων, παράνομες ιατρικές πράξεις, στέρηση της ελευθερίας, απόπειρα ανθρωποκτονίας, στέρηση της αξιοπρέπειας, κλοπή προσωπικής περιουσίας, είναι μόνο λίγα από τα κακουργήματα, για τα οποία πρέπει να οδηγούνται μερικά ρετάλια περιοπής στην δικαιοσύνη. Θα συμβούν και σε άλλους αν δεν τα σταματήσει κάποιος, αλλά μάλλον θεοί θα τα καταφέρουν. Με όλα αυτά δεν ζεις καλά, ζεις;
Υπάρχουν πολλοί δολοφονημένοι έτσι, που έζησαν, υποτίθεται. Δεν θα περάσουν αυτά. Τέλος.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32117
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Λάρισα: Δολοφόνησε τη γυναίκα του μέσα στο μαγαζί της αδερφής της!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 04 Αύγ 2021, 13:29

Antares έγραψε:
04 Αύγ 2021, 13:08
Ασέβαστος έγραψε:
04 Αύγ 2021, 09:58
αυτα συμβαινουν μονο στη φαντασια σου. εχεις μανια καταδιωξης. κανεις δε θελει το κακο σου.

ζησε.
Διακίνηση προσωπικών δεδομένων, παράνομες ιατρικές πράξεις, στέρηση της ελευθερίας, απόπειρα ανθρωποκτονίας, στέρηση της αξιοπρέπειας, κλοπή προσωπικής περιουσίας, είναι μόνο λίγα από τα κακουργήματα, για τα οποία πρέπει να οδηγούνται μερικά ρετάλια περιοπής στην δικαιοσύνη. Θα συμβούν και σε άλλους αν δεν τα σταματήσει κάποιος, αλλά μάλλον θεοί θα τα καταφέρουν. Με όλα αυτά δεν ζεις καλά, ζεις;
Υπάρχουν πολλοί δολοφονημένοι έτσι, που έζησαν, υποτίθεται. Δεν θα περάσουν αυτά. Τέλος.
αρχη.

ζησε, απο σημερα. ολα αυτα που φανταζεσαι δεν εχουν συμβει.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Space_Passenger
Δημοσιεύσεις: 1588
Εγγραφή: 18 Μαρ 2021, 13:41

Re: Λάρισα: Δολοφόνησε τη γυναίκα του μέσα στο μαγαζί της αδερφής της!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Space_Passenger » 04 Αύγ 2021, 13:33

Παρακολουθώ τη συζητηση και ολο αυτο με τη νοοτροπια του Ελληνα θυμιζει το "δεν εχουμε παιδεια" στο δρόμο. Δεν ειναι θεμα νοοτροπιας ή παιδειας. Είναι θέμα του πώς το κρατος αντιμετωπιζει τετοια θεματα. Οταν εχεις ποινες χαδι τοτε ο θυτης το σκεφτεται. Αν ο εν λογω ηξερε οτι θα πεθανει στη φυλακη οποια ηλικια και αν φτασει και χωρις αδειες και αν αρρωστησει θα νοσηλευτει στο νοσοκομειο της φυλακης οπως στο Αμερικα (και δεν μιλαω για πολιτεια με θανατικη ποινη) τοτε θα το σκεφτοταν σοβαρα να μην κανει το εγκλημα. Και αν το εκανε τοτε κακο ττου κεφαλιου του. Η ατιμωρησια και ο ψευδοανθρωπισμος επιφερουν αυτα τα φαινομενα. Αν πηγαινε σε φυλακη τυπου "μπλακ ντολφιν ' για το υπολοιπο της ζωης του τοτε να δουμε αν θα ειχε νοοτροπια μανιατη.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24344
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Λάρισα: Δολοφόνησε τη γυναίκα του μέσα στο μαγαζί της αδερφής της!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 04 Αύγ 2021, 13:35

vantono έγραψε:
04 Αύγ 2021, 10:48
foscilis έγραψε:
04 Αύγ 2021, 10:28
Ο τύπος είπε κυριολεκτικά "έτσι ξεκαθαρίζουμε τους λογαριασμούς μας στη Μάνη" αλλά όχι δεν είναι θέμα κουλτούρας ο συγκεκριμένος φόνος προς θεου.
Τους Μανιάτες εδω και πολυ καιρο,οσο τους γνωρίζω, εχω αρχίσει να τους αντιπαθώ περισσότερο απο τους Κρητικούς. Οι Κρητικοι βασικα ειναι του ύψους ή του βαθους, εχω συναντήσει μεγιστους τριμάλακες, έχω συναντήσει και παιδιά διαμάντια, αλλα οι Μανιάτες δεν καταλαβαινω πωςστομπουτσο ειναι τοσο σκατοαρχιδάκια σχεδον όλοι.
Προχτες μια κάρεν πελάτισσα στο γραφείο μου λέει "φροντιστε το οσο πιο αμεσα γινεται παρακαλω γιατι θα δειτε Μανιατισσα εν δράσει". Στις ξυρισμένες μου αρχιδάρες μωρή κλώσσα, θα της ελεγα αν ηταν δική μου η επιχείρηση, και θα της ελεγα να μην ξαναπατήσει και ποτέ.
Όλα αυτά είναι μια λαϊκή υποκουλτούρα που γιγαντώθηκε από την τηλεόραση. "Εγώ είμαι από τον Πύργο/είμαι Πόντια/είμαι Ρέθυμνιωτης" έλεγε η χοντρή και ο σαπιοκοιλιας στο σιριαλ. Χιουμορακι εμετουλης.

Κανονικά μόνο υπόκοσμος ενδιαφέρεται στ'αληθεια για όλα αυτά. Αφού σου μίλαγε στον πληθυντικό μπορούσες να την αρπάξεις και να την πετάξεις έξω με κλωτσιά και μηδενικό κίνδυνο.

Άβαταρ μέλους
Belisarius
Δημοσιεύσεις: 4945
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 02:50
Phorum.gr user: Belisarius
Τοποθεσία: Στην ουρά του λύκου

Re: Λάρισα: Δολοφόνησε τη γυναίκα του μέσα στο μαγαζί της αδερφής της!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belisarius » 04 Αύγ 2021, 13:47

vantono έγραψε:
04 Αύγ 2021, 10:48
Προχτες μια κάρεν πελάτισσα στο γραφείο μου λέει "φροντιστε το οσο πιο αμεσα γινεται παρακαλω γιατι θα δειτε Μανιατισσα εν δράσει". Στις ξυρισμένες μου αρχιδάρες μωρή κλώσσα, θα της ελεγα αν ηταν δική μου η επιχείρηση, και θα της ελεγα να μην ξαναπατήσει και ποτέ.
Απαντάω όπως πρέπει σε τόσο ηλίθιους. Το πιστεύεις ότι ενώ λέω (αναρωτιέμαι αλλά τους το λέω και ευθαρσώς) πως δε θα ξαναπατήσουν, έρχονται κανονικά μετά από λίγο καιρό και γίνονται και φανατικοί πελάτες;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών