Ρόδος: Εν ψυχρώ δολοφονία 30χρονης στη μέση του δρόμου - Αυτοκτόνησε ο δράστης

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Αλιόσα
Δημοσιεύσεις: 7145
Εγγραφή: 23 Ιουν 2021, 15:43
Phorum.gr user: Αλιόσα
Τοποθεσία: Βλαδιβοστόκ

Re: Ρόδος: Εν ψυχρώ δολοφονία 30χρονης στη μέση του δρόμου - Αυτοκτόνησε ο δράστης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αλιόσα » 28 Σεπ 2021, 09:24

Λεγεών έγραψε:
28 Σεπ 2021, 07:18
Το εν λόγω υφιστάμενο πρόβλημα είναι ότι η τοξική κτητικότητα που δείχνουν κάποιοι άνδρες για κάποιες γυναίκες, μπορεί (και τον τελευταίο καιρό συμβαίνει) να φορτιστεί στην υπερθετικό βαθμό, να βγει εκτός ελέγχου και να καταλήξει σε φόνο. Οι γυναίκες αυτές μπορεί να είναι ενεργές σχέσεις ετών, σχέσεις λίγων μηνών, περιστασιακές σχέσεις, σύζυγοι (πολύ σπάνια είναι αδελφές ή μητέρες), σε κάθε περίπτωση όμως άτομα από το περιβάλλον του δράστη, και που ο δράστης θεωρεί κτήμα του και ιδιοκτησία του, άτομα στα οποία μπορεί να ξεσπάσει. Η γυναίκα είναι το θύμα που συνήθως το πληρώνει με την ζωή του μετά από μία περίοδο διαφόρων μορφών κακοποίησης/κακομεταχείρισης/gaslighting.
Oκ υπάρχουνε ψυχάκηδες που θεωρούνε ιδιοκτησια την γυναικα τους, ακομη και στον δυτικο κόσμο, αλλα γενικά ας μη βγάζουμε αθωες περιστερές τις γυναίκες συλλήβδην, υπάρχουνε ουκ ολιγες που κλείνουνε σπιτια. Προσφατα ακουσα για κάποιον παντρεμένο με παιδιά που πήγε Γερμανια για δουλειά , η γυναικα του γνώρισε εκει καποιον αλλο και παράτησε αυτον και τα παιδιά. Ωραία γυναικα να σου τυχει, πολύ καλύτερα να εισαι μόνος. Ξέρω και αλλες περιπτώσεις.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ρόδος: Εν ψυχρώ δολοφονία 30χρονης στη μέση του δρόμου - Αυτοκτόνησε ο δράστης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 28 Σεπ 2021, 09:31

Αλιόσα έγραψε:
28 Σεπ 2021, 09:24
Λεγεών έγραψε:
28 Σεπ 2021, 07:18
Το εν λόγω υφιστάμενο πρόβλημα είναι ότι η τοξική κτητικότητα που δείχνουν κάποιοι άνδρες για κάποιες γυναίκες, μπορεί (και τον τελευταίο καιρό συμβαίνει) να φορτιστεί στην υπερθετικό βαθμό, να βγει εκτός ελέγχου και να καταλήξει σε φόνο. Οι γυναίκες αυτές μπορεί να είναι ενεργές σχέσεις ετών, σχέσεις λίγων μηνών, περιστασιακές σχέσεις, σύζυγοι (πολύ σπάνια είναι αδελφές ή μητέρες), σε κάθε περίπτωση όμως άτομα από το περιβάλλον του δράστη, και που ο δράστης θεωρεί κτήμα του και ιδιοκτησία του, άτομα στα οποία μπορεί να ξεσπάσει. Η γυναίκα είναι το θύμα που συνήθως το πληρώνει με την ζωή του μετά από μία περίοδο διαφόρων μορφών κακοποίησης/κακομεταχείρισης/gaslighting.
Oκ υπάρχουνε ψυχάκηδες που θεωρούνε ιδιοκτησια την γυναικα τους, ακομη και στον δυτικο κόσμο, αλλα γενικά ας μη βγάζουμε αθωες περιστερές τις γυναίκες συλλήβδην, υπάρχουνε ουκ ολιγες που κλείνουνε σπιτια. Προσφατα ακουσα για κάποιον παντρεμένο με παιδιά που πήγε Γερμανια για δουλειά , η γυναικα του γνώρισε εκει καποιον αλλο και παράτησε αυτον και τα παιδιά. Ωραία γυναικα να σου τυχει, πολύ καλύτερα να εισαι μόνος. Ξέρω και αλλες περιπτώσεις.
Αθώες για ποιο πράγμα;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32127
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ρόδος: Εν ψυχρώ δολοφονία 30χρονης στη μέση του δρόμου - Αυτοκτόνησε ο δράστης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 28 Σεπ 2021, 09:32

nemo έγραψε:
27 Σεπ 2021, 22:03

ή μας δουλευουν ή ειναι ντουβαρια -ελαχιστοι ειναι οι ανδρες που δεν θα ηθελαν να ειναι οι πρωτοι-σε γαμο το εννοω
ολοι αυτοι οι ανδρες θα καταληξουν κεραταδες.

χωρις καμμια εξαιρεση.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

nemo
Δημοσιεύσεις: 6897
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Ρόδος: Εν ψυχρώ δολοφονία 30χρονης στη μέση του δρόμου - Αυτοκτόνησε ο δράστης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 28 Σεπ 2021, 09:32

σε ενα συνολο ανδρων και γυναικων ειναι πολυ ελαχιστος ο αριθμος των ατομων που δεν θελουν και δεν μπορουν να μεινουν μονιμα
σε μια σχεση- εννοω τον γαμο και προτιμουν να μενουν μονοι κανοντας διαφορες σχεσεις - μεχρι τον θανατο τους -ειπαμε αμελητέος αριθμος !
η μεγαλη πλειοψηφια ποναει και βογκαει οταν για διαφορους λογους μενουν μονοι για το υπολοιπο της ζωης

και επειδη γινομαι συχνα το κουτι των παραπονων ακουω πολλα και τα σκεφτομαι γενικα η ελευθερη ζωη με πολλες σχεσεις εκατερωθεν
δεν προμηνυει τιποτα και πολλες φορες εχει το αντιθετο αποτελεσμα απο αυτο που επιθυμει το ατομο

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ρόδος: Εν ψυχρώ δολοφονία 30χρονης στη μέση του δρόμου - Αυτοκτόνησε ο δράστης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 28 Σεπ 2021, 09:40

nemo έγραψε:
28 Σεπ 2021, 09:32
σε ενα συνολο ανδρων και γυναικων ειναι πολυ ελαχιστος ο αριθμος των ατομων που δεν θελουν και δεν μπορουν να μεινουν μονιμα
σε μια σχεση- εννοω τον γαμο και προτιμουν να μενουν μονοι κανοντας διαφορες σχεσεις - μεχρι τον θανατο τους -ειπαμε αμελητέος αριθμος !
η μεγαλη πλειοψηφια ποναει και βογκαει οταν για διαφορους λογους μενουν μονοι για το υπολοιπο της ζωης

και επειδη γινομαι συχνα το κουτι των παραπονων ακουω πολλα και τα σκεφτομαι γενικα η ελευθερη ζωη με πολλες σχεσεις εκατερωθεν
δεν προμηνυει τιποτα και πολλες φορες εχει το αντιθετο αποτελεσμα απο αυτο που επιθυμει το ατομο
Και σε ένα σύνολο ανδρών και γυναικών είναι πολλοί αυτοί που μετάνιωσαν που δεν έμειναν μόνοι ή βιάστηκαν να εμπλακούν σε έναν γάμο ή μακροχρόνια σχέση. Πολλοί οι δυστυχισμένοι άνθρωποι μέσα στον γάμο τους.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

nemo
Δημοσιεύσεις: 6897
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Ρόδος: Εν ψυχρώ δολοφονία 30χρονης στη μέση του δρόμου - Αυτοκτόνησε ο δράστης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 28 Σεπ 2021, 09:45

λοιπον επειδη διαβαζω πολλες χαζομαρες εγω οταν αγαπαω κατι ειτε ανθρωπους ειτε πραγμα το θεωρω δικο μου και θα πολεμησω
για να το κρατησω εξαλλου ενας γαμος ή μια σοβαρη σχεση ειναι μια ιδεατη συμβαση που υπογραφουμε με την θεληση μας
και οπως θα καναμε αν ειμαστε συνέταιροι σε μια επιχειρηση το ιδιο και με μεγαλυτερη προσπαθεια θα υποστηριξω τα θελω μου
και αυτα που διαβασα εδω ειναι σαν να τα εγραψαν οι συμμετεχοντες και τα μελη ενος συλλογου που γραφουν σε σελιδα οργιων

τα περισσοτερα που γραφετε ειναι ψεματα που ειτε τα λετε και δεν τα πιστευετε ειτε -που ειναι και το χειροτερο τα πιστευετε και τα λετε

nemo
Δημοσιεύσεις: 6897
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Ρόδος: Εν ψυχρώ δολοφονία 30χρονης στη μέση του δρόμου - Αυτοκτόνησε ο δράστης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 28 Σεπ 2021, 09:52

Naida έγραψε:
28 Σεπ 2021, 09:40
nemo έγραψε:
28 Σεπ 2021, 09:32
σε ενα συνολο ανδρων και γυναικων ειναι πολυ ελαχιστος ο αριθμος των ατομων που δεν θελουν και δεν μπορουν να μεινουν μονιμα
σε μια σχεση- εννοω τον γαμο και προτιμουν να μενουν μονοι κανοντας διαφορες σχεσεις - μεχρι τον θανατο τους -ειπαμε αμελητέος αριθμος !
η μεγαλη πλειοψηφια ποναει και βογκαει οταν για διαφορους λογους μενουν μονοι για το υπολοιπο της ζωης

και επειδη γινομαι συχνα το κουτι των παραπονων ακουω πολλα και τα σκεφτομαι γενικα η ελευθερη ζωη με πολλες σχεσεις εκατερωθεν
δεν προμηνυει τιποτα και πολλες φορες εχει το αντιθετο αποτελεσμα απο αυτο που επιθυμει το ατομο
Και σε ένα σύνολο ανδρών και γυναικών είναι πολλοί αυτοί που μετάνιωσαν που δεν έμειναν μόνοι ή βιάστηκαν να εμπλακούν σε έναν γάμο ή μακροχρόνια σχέση. Πολλοί οι δυστυχισμένοι άνθρωποι μέσα στον γάμο τους.
ειπαμε ειναι αμελητεος ο αριθμος των πραγματικων ανθρωπων που προτιμούν να μεινουν μονοι
εμεις οι υπολοιποι ειναι φυσικο να παραπονούμαστε καπου καπου στα ασοβαρα ομως
και σπανιζει η τελεια σχεση οταν το κατανοησει κανεις αυτο θα ειναι και πιο σοβαρος σε σχεση με τα πραγματικα θελω του

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ρόδος: Εν ψυχρώ δολοφονία 30χρονης στη μέση του δρόμου - Αυτοκτόνησε ο δράστης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 28 Σεπ 2021, 11:05

nemo έγραψε:
28 Σεπ 2021, 09:10
ΓΑΛΗ έγραψε:
27 Σεπ 2021, 22:18
nemo έγραψε:
27 Σεπ 2021, 22:03

ή μας δουλευουν ή ειναι ντουβαρια -ελαχιστοι ειναι οι ανδρες που δεν θα ηθελαν να ειναι οι πρωτοι-σε γαμο το εννοω
γιατι αλλιως σε μια τυχαια σχεση οσο πιο ελευθερη ειναι η γυναικα τοσο το καλυτερο και το ευκολοτερο για αυτους
Το ότι είναι ευχάριστο ή σημαντικό για έναν άντρα να είναι ο πρώτος μιας γυναίκας, το καταλαβαίνω.

Το ότι θεωρεί ότι αν είναι ο πρώτος θα είναι και ο τελευταίος της, δεν το καταλαβαίνω.
αν υπαρχει ακομη το αισθημα φυσικα και θα ηθελε να ειναι και ο τελευταιος -για λογους που τους γνωριζεις
ενα πραγμα μου εκανε βαθια εντυπωση στο νημα οτι κανενας ειτε γυναικα ουτε ανδρας δεν εγραψε κατι για αγαπη
και για σεβασμο για τον ανθρωπο που επιλεγει για να ζησει
ειναι ετοιμοι να τα κανουν ολα χωρις κανενα συναισθημα και σε καποια φαση της ζωης θα παραπονεθούν γιατι δεν αγαπησαν
και δεν αγαπηθηκαν
Οκ, θα το θέσω αλλιώς. Θεωρείς ότι και ότι όλοι οι άντρες βλέπουν τη γυναίκα που παντρεύονται (νυμφεύονται για την ακρίβεια) ως την τελευταία γυναίκα της ζωής τους; Ή ότι "τιμάνε το στεφάνι τους" :) αν απλώς κάνουν ή είναι διαθέσιμοι σε κάποιες αρπαχτές αλλά δεν θέλουν να χωρίσουν;
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9706
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Ρόδος: Εν ψυχρώ δολοφονία 30χρονης στη μέση του δρόμου - Αυτοκτόνησε ο δράστης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 28 Σεπ 2021, 11:16

ΓΑΛΗ έγραψε:
28 Σεπ 2021, 11:05
nemo έγραψε:
28 Σεπ 2021, 09:10
ΓΑΛΗ έγραψε:
27 Σεπ 2021, 22:18


Το ότι είναι ευχάριστο ή σημαντικό για έναν άντρα να είναι ο πρώτος μιας γυναίκας, το καταλαβαίνω.

Το ότι θεωρεί ότι αν είναι ο πρώτος θα είναι και ο τελευταίος της, δεν το καταλαβαίνω.
αν υπαρχει ακομη το αισθημα φυσικα και θα ηθελε να ειναι και ο τελευταιος -για λογους που τους γνωριζεις
ενα πραγμα μου εκανε βαθια εντυπωση στο νημα οτι κανενας ειτε γυναικα ουτε ανδρας δεν εγραψε κατι για αγαπη
και για σεβασμο για τον ανθρωπο που επιλεγει για να ζησει
ειναι ετοιμοι να τα κανουν ολα χωρις κανενα συναισθημα και σε καποια φαση της ζωης θα παραπονεθούν γιατι δεν αγαπησαν
και δεν αγαπηθηκαν
Οκ, θα το θέσω αλλιώς. Θεωρείς ότι και ότι όλοι οι άντρες βλέπουν τη γυναίκα που παντρεύονται (νυμφεύονται για την ακρίβεια) ως την τελευταία γυναίκα της ζωής τους; Ή ότι "τιμάνε το στεφάνι τους" :) αν απλώς κάνουν ή είναι διαθέσιμοι σε κάποιες αρπαχτές αλλά δεν θέλουν να χωρίσουν;
Τα πράγματα είναι περισσότερο περίπλοκα μα οι στατιστικές λένε πως οι γυναίκες κερατώνουν περισσότερο από τους άνδρες. Απλά οι άντρες ποτέ και σε κανένα δεν μιλούν γι' αυτό. Είμαι μάλλον ο μόνος εδώ μέσα που έχω παραδεχτεί πως η γυναίκα μου με έχει απατήσει με έναν παλιό της συμμαθητή και είμαι σίγουρος ότι συνεχίζουν να βλέπονται. Το πρόβλημα είναι ότι ο άντρας απατά και η γυναίκα ερωτεύεται. Εμένα προφανώς δεν με ερωτεύτηκε ποτέ.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Ρόδος: Εν ψυχρώ δολοφονία 30χρονης στη μέση του δρόμου - Αυτοκτόνησε ο δράστης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 28 Σεπ 2021, 11:23

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
28 Σεπ 2021, 11:16

Τα πράγματα είναι περισσότερο περίπλοκα μα οι στατιστικές λένε πως οι γυναίκες κερατώνουν περισσότερο από τους άνδρες. Απλά οι άντρες ποτέ και σε κανένα δεν μιλούν γι' αυτό. Είμαι μάλλον ο μόνος εδώ μέσα που έχω παραδεχτεί πως η γυναίκα μου με έχει απατήσει με έναν παλιό της συμμαθητή και είμαι σίγουρος ότι συνεχίζουν να βλέπονται. Το πρόβλημα είναι ότι ο άντρας απατά και η γυναίκα ερωτεύεται. Εμένα προφανώς δεν με ερωτεύτηκε ποτέ.
Ίσως όμως είναι κ για καλό, αν η γυναίκα σου σε ήθελε θα σου έπρηζε τ αρχιδια, δικέ μου. Καμια φορά όταν τσακωνομαι με τη γυναίκα μου γιατί μου ζαλίζει τον κωλο εύχομαι να βρει κάνα γκομενο για να έχει να ασχολείται :102:

nemo
Δημοσιεύσεις: 6897
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Ρόδος: Εν ψυχρώ δολοφονία 30χρονης στη μέση του δρόμου - Αυτοκτόνησε ο δράστης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 28 Σεπ 2021, 11:24

ΓΑΛΗ έγραψε:
28 Σεπ 2021, 11:05
nemo έγραψε:
28 Σεπ 2021, 09:10
ΓΑΛΗ έγραψε:
27 Σεπ 2021, 22:18


Το ότι είναι ευχάριστο ή σημαντικό για έναν άντρα να είναι ο πρώτος μιας γυναίκας, το καταλαβαίνω.

Το ότι θεωρεί ότι αν είναι ο πρώτος θα είναι και ο τελευταίος της, δεν το καταλαβαίνω.
αν υπαρχει ακομη το αισθημα φυσικα και θα ηθελε να ειναι και ο τελευταιος -για λογους που τους γνωριζεις
ενα πραγμα μου εκανε βαθια εντυπωση στο νημα οτι κανενας ειτε γυναικα ουτε ανδρας δεν εγραψε κατι για αγαπη
και για σεβασμο για τον ανθρωπο που επιλεγει για να ζησει
ειναι ετοιμοι να τα κανουν ολα χωρις κανενα συναισθημα και σε καποια φαση της ζωης θα παραπονεθούν γιατι δεν αγαπησαν
και δεν αγαπηθηκαν
Οκ, θα το θέσω αλλιώς. Θεωρείς ότι και ότι όλοι οι άντρες βλέπουν τη γυναίκα που παντρεύονται (νυμφεύονται για την ακρίβεια) ως την τελευταία γυναίκα της ζωής τους; Ή ότι "τιμάνε το στεφάνι τους" :) αν απλώς κάνουν ή είναι διαθέσιμοι σε κάποιες αρπαχτές αλλά δεν θέλουν να χωρίσουν;
το ολοι ειναι βαρια κουβεντα αλλα ας πουμε για ενα ποσοστο αφου υπαρχουν απο ολα τα ειδη και ανδρες που δεν απατησαν ποτε
και οι γυναικες που παρολο που ειχαν τις ευκαιριες δεν το εκαναν απλα υπαρχουν ατομα που δινουν περισσοτερη σημασια
στο σεξ και ατομα που δεν το κεντραρουν στα σημαντικα πραγματα της ζωης -καπως ετσι αφου δεν υπαρχει καμια βεβαιοτητα σε κατι

nemo
Δημοσιεύσεις: 6897
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Ρόδος: Εν ψυχρώ δολοφονία 30χρονης στη μέση του δρόμου - Αυτοκτόνησε ο δράστης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 28 Σεπ 2021, 11:58

συνηθως αγαπαμε κατι το οποιο δυσκολευτήκαμε να το αποχτήσουμε -χύσαμε αιμα που λενε

οτι μας ερχεται ευκολα το απαξιώνουμε εκτος απο ενα ελαχιστο αριθμό που καταφερνει να μας κερδισει με το ενδιαφερον σε μας

μια γυναικα που την κερδιζουμε ευκολα επειδη ειναι και ευκολη τοτε ουτε αυτη θα προσπαθησει να δωσει ενα ενδιαφερον στην σχεση
με την πρωτη στραβη θα χωρισουν τους δρομους τους και με την ευκαιρια του νηματος μιλησα σε εναν τριαντάρη γιατι δεν παντρευεται
και μου ειπε πως οι γυναικες που γνωριζουν σημερα δεν κανουν για σπιτι και ουτε και οι ιδιες επιζητουν μια σχεση σοβαρη

αρα αν δεν παντρευτεί μικρος ενας ανδρας σημερα θα πρεπει να περιμενει στα σαραντα ή στα πενήντα να βρει μια γυναικα
που να εχει βαρεθει τις σχεσεις να ειναι στα τελειωματα να εχουν κτυπησει εκατο βιολογικες καμπανες μεσα της
απορια ! επειδη και η ναιδα αναφερθηκε σε ενα ηλιακα γρηγορο γαμο λοιπον αν υπαρχουν προβληματα σε γαμους νεων ατομων
φανταστειτε τα προβληματα οταν παντρευονται αργα σε ηλικιες ενα ζευγαρι -σαφως πολυ μεγαλυτερα
απο την τεκνοποιια μεχρι την απλη συμβιωση μιας καθημερινής μερας και μην ακουτε τις αηδιες που λενε για ωριμότητα λογω εμπειριων κλπ

και ποσοι απο αυτους και αυτες θα κανουν τεραστια υπομονη ωστε να μην χαθει και η τελευταια ευκαιρια για μια μόνιμη συντροφια ;
οποτε λιγη υπομονη για τα τυχον προβληματα πρεπει να την διαθετει κανεις και ακομη οταν ειναι νεα -νεος

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9706
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Ρόδος: Εν ψυχρώ δολοφονία 30χρονης στη μέση του δρόμου - Αυτοκτόνησε ο δράστης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 28 Σεπ 2021, 12:14

EKPLIKTIKOS έγραψε:
28 Σεπ 2021, 11:23
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
28 Σεπ 2021, 11:16

Τα πράγματα είναι περισσότερο περίπλοκα μα οι στατιστικές λένε πως οι γυναίκες κερατώνουν περισσότερο από τους άνδρες. Απλά οι άντρες ποτέ και σε κανένα δεν μιλούν γι' αυτό. Είμαι μάλλον ο μόνος εδώ μέσα που έχω παραδεχτεί πως η γυναίκα μου με έχει απατήσει με έναν παλιό της συμμαθητή και είμαι σίγουρος ότι συνεχίζουν να βλέπονται. Το πρόβλημα είναι ότι ο άντρας απατά και η γυναίκα ερωτεύεται. Εμένα προφανώς δεν με ερωτεύτηκε ποτέ.
Ίσως όμως είναι κ για καλό, αν η γυναίκα σου σε ήθελε θα σου έπρηζε τ αρχιδια, δικέ μου. Καμια φορά όταν τσακωνομαι με τη γυναίκα μου γιατί μου ζαλίζει τον κωλο εύχομαι να βρει κάνα γκομενο για να έχει να ασχολείται :102:
Δυστυχώς η κατάσταση με τη γυναίκα μου είναι τραγική. Εγώ την λατρεύω γιατί είναι μούναρος αλλά δεν την χαίρομαι. Από την άλλη δεν μπορώ να βρω γκόμενα γιατί είμαι από βαθιά θρησκευόμενη οικογένεια. Ο προπάππος μου είναι ο Άγιος Ευσέβιος.

Αυτή από την άλλη χαίρεται τη ζωή της σχεδόν απροκάλυπτα.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ρόδος: Εν ψυχρώ δολοφονία 30χρονης στη μέση του δρόμου - Αυτοκτόνησε ο δράστης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 28 Σεπ 2021, 12:19

nemo έγραψε:
28 Σεπ 2021, 11:58
συνηθως αγαπαμε κατι το οποιο δυσκολευτήκαμε να το αποχτήσουμε -χύσαμε αιμα που λενε

οτι μας ερχεται ευκολα το απαξιώνουμε εκτος απο ενα ελαχιστο αριθμό που καταφερνει να μας κερδισει με το ενδιαφερον σε μας

μια γυναικα που την κερδιζουμε ευκολα επειδη ειναι και ευκολη τοτε ουτε αυτη θα προσπαθησει να δωσει ενα ενδιαφερον στην σχεση
με την πρωτη στραβη θα χωρισουν τους δρομους τους και με την ευκαιρια του νηματος μιλησα σε εναν τριαντάρη γιατι δεν παντρευεται
και μου ειπε πως οι γυναικες που γνωριζουν σημερα δεν κανουν για σπιτι και ουτε και οι ιδιες επιζητουν μια σχεση σοβαρη

αρα αν δεν παντρευτεί μικρος ενας ανδρας σημερα θα πρεπει να περιμενει στα σαραντα ή στα πενήντα να βρει μια γυναικα
που να εχει βαρεθει τις σχεσεις να ειναι στα τελειωματα να εχουν κτυπησει εκατο βιολογικες καμπανες μεσα της
απορια ! επειδη και η ναιδα αναφερθηκε σε ενα ηλιακα γρηγορο γαμο λοιπον αν υπαρχουν προβληματα σε γαμους νεων ατομων
φανταστειτε τα προβληματα οταν παντρευονται αργα σε ηλικιες ενα ζευγαρι -σαφως πολυ μεγαλυτερα
απο την τεκνοποιια μεχρι την απλη συμβιωση μιας καθημερινής μερας και μην ακουτε τις αηδιες που λενε για ωριμότητα λογω εμπειριων κλπ

και ποσοι απο αυτους και αυτες θα κανουν τεραστια υπομονη ωστε να μην χαθει και η τελευταια ευκαιρια για μια μόνιμη συντροφια ;
οποτε λιγη υπομονη για τα τυχον προβληματα πρεπει να την διαθετει κανεις και ακομη οταν ειναι νεα -νεος
Να την κατακτήσεις εύκολα γιατί είναι εύκολη; εύκολη σε τι; στο να κάνει σεξ μαζί σου; αφού λες σκοπός σου είναι η αγάπη και όχι το σεξ.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ρόδος: Εν ψυχρώ δολοφονία 30χρονης στη μέση του δρόμου - Αυτοκτόνησε ο δράστης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 28 Σεπ 2021, 12:21

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
28 Σεπ 2021, 12:14
EKPLIKTIKOS έγραψε:
28 Σεπ 2021, 11:23
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
28 Σεπ 2021, 11:16

Τα πράγματα είναι περισσότερο περίπλοκα μα οι στατιστικές λένε πως οι γυναίκες κερατώνουν περισσότερο από τους άνδρες. Απλά οι άντρες ποτέ και σε κανένα δεν μιλούν γι' αυτό. Είμαι μάλλον ο μόνος εδώ μέσα που έχω παραδεχτεί πως η γυναίκα μου με έχει απατήσει με έναν παλιό της συμμαθητή και είμαι σίγουρος ότι συνεχίζουν να βλέπονται. Το πρόβλημα είναι ότι ο άντρας απατά και η γυναίκα ερωτεύεται. Εμένα προφανώς δεν με ερωτεύτηκε ποτέ.
Ίσως όμως είναι κ για καλό, αν η γυναίκα σου σε ήθελε θα σου έπρηζε τ αρχιδια, δικέ μου. Καμια φορά όταν τσακωνομαι με τη γυναίκα μου γιατί μου ζαλίζει τον κωλο εύχομαι να βρει κάνα γκομενο για να έχει να ασχολείται :102:
Δυστυχώς η κατάσταση με τη γυναίκα μου είναι τραγική. Εγώ την λατρεύω γιατί είναι μούναρος αλλά δεν την χαίρομαι. Από την άλλη δεν μπορώ να βρω γκόμενα γιατί είμαι από βαθιά θρησκευόμενη οικογένεια. Ο προπάππος μου είναι ο Άγιος Ευσέβιος.

Αυτή από την άλλη χαίρεται τη ζωή της σχεδόν απροκάλυπτα.
Μην θλίβεσαι, υπάρχει ανταμοιβή για αυτή σου την μεγαλοψυχια και υπομονή.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών